BDC heeft nog een punt nodig Aftellen voor twee kampioenschappen WZ kan titelaspiraties vergeten Punt doekje voor het bloeden im3 EKRANT SEC geeft cadeautjes weg Tim Vaessen Nederlands badmintonkampioen jeugd Vloer bedekking WIE ANDERS! PAGINA 18 WOENSDAG 19 MAART 2003 SOESTER COURANT PAGINA 19 TAFELTENNIS Shot kansloos tegen koploper Quick'32:1-9 WATERPOLO Kampioensrace Duinkikkers bijna voltooid Mogelijk fonds voor subsidie van sportevenementen Geen wijzigingen in gevarenzone eerste divisie handbal HANDBAL TURNEN Wasmeer profiteert tweemaal VOETBAL-zondag Tien turners van Springbokken naar eindronde BADMINTON Titel kan dames en heren Stam/SoVoCo niet meer ontgaan VOLLEYBAL j Offday Soesters, duel in slotfase beslist in Amsterdams voordeel 1-2 Donald Pondman or 7,95 J9 06 35 601 36 Soest beëindigt reeks van dertien nederlagen VOETBAL- zondag it dat het kan u'mstel MERS ELKE WEEK EEN SOESTER®COURANT IN DE BUS? y ||fderïï| ■Sqi Beijol H,1 P.lCrJ Red iljf Cl poel BV Sj fclnin De Vil «Schildorv ringen WSoël Kgcarbea m'izza Tact jLcnartluzJ Itiakantoor Stichting Wij Sim! (Sop iI De Kiij iVcl. W| \courH ID.im Spor [rntHi«in Ci Net als in de heenwedstrijd was Shot kansloos tegen Quick'32. Maar de Soesters wonnen ditmaal wel één partij van de koploper: 1- 9. Verder was Quick'32, met drie ijzersterke spelers, te sterk voor Shot. In de eerste zes partijen bleek duidelijk dat de tegenstan ders nauwelijks zwakke plekken hebben. Alle werden in twee ga mes door de gasten gewonnen. Pas toen slaagde Hans van Gooi erin de eer te redden. Met uitstekend spel versloeg hij René van der Vel de. 'Alles wat in de eerste partij misging, ging nu raak', verklaarde Van Gooi zijn overwinning. De drie andere partijen werden min der 'dik' verloren, maar het was alleen Van Gooi die nogmaals dicht bij een zege kwam. In een spannend duel verloor hij nipt van Jan Dubbelaar: 21-23, 23-21, 18- 21. Erik Merkus was na afloop realis tisch: 'Ik had verwacht dat het 3- 7 zou worden, maar het is niet zo dat we partijen hebben laten lig gen.' Op zaterdag 29 maart kunnen de dames van de Duinkikkers voor de derde achtereenvolgende keer kampioen worden. In de Trits vol staat een gelijkspel tegen de Vuur- sche. De waterpolosters maakten zon dag in Spleasure Centrum geen fout in de voorlaatste wedstrijd. Het jonge team klopte Wilskracht met 11-1 door treffers van onder anderen Sharon Post (3), Laura Lecluse en Leonie Oosthof (bei den 2). Spelen de dames op 29 maart wederom zo sterk, dan lig gen een zege en de titel in het ver schiet. Het gemeentebestuur gaat bij het Sportplatform Soest advies inwin nen over structurele subsidies voor de organisatie van sportevenemen ten van plaatselijke clubs. Op basis van de reactie van dit or gaan en een politieke discussie zou op de gemeentelijke begroting een post kunnen worden toegevoegd voor dit soort doeleinden. Nu ont breekt het nog aan een fonds voor sportwedstrijden en worden ver zoeken per geval bekeken. Zo besloot het college vorige week om 500 euro beschikbaar te stellen aan de Schieter. Deze triatlonver eniging houdt 6 september de jaar lijkse duatlon. Vorig jaar gold die eenmalig als het Nederlands kam pioenschap, ditmaal staat onder meer de nationale titel van de krijgsmacht op het spel. Ook maakt de wedstrijd deel uit van het nationaal circuit. De gemeente onttrekt de 500 euro uit het budget sportstimulering, maar dat potje is eigenlijk niet be stemd voor dit soort uitgaven. Vandaar dat de gemeente wil be kijken of er een structureel fonds voor sportevenementen kan wor den ingesteld. Daartoe zou dan eventueel op zijn vroegst in okto ber tijdens de begrotingsbehande ling besloten kunnen worden. Het duel tussen Smeeing/BDC en Gemini werd beslist van de strafworplijn. Marco van Lin- stee van de gasten behaalde uit acht pogingen een score van honderd procent, terwijl de Soesters er vier van de tien mis ten. Het optelsommetje kwam vooral daardoor uit op 24-27 voor Gemini dat zich meteen verzekerde van een langer ver blijf in de eerste divisie. Omdat de vier ploegen onder Smeeing/BDC ook verlorèn, ver anderde er in de gevarenzone niets en dat was op zich weer positief voor de ploeg van Paul van den Deijssel. Er zijn nog twee duels te spelen en de voorsprong op CSV (dertiende) bedraagt vier punten. Als CSV verder alles wint en Smeeing/BDC alles verliest, ko men de Soesters nog in de proble men, tenzij Quintus 2 evenmin nog minimaal een punt pakt. Op pa pier komen dus nog vier teams in aanmerking voor de tweede ticket naar een lager niveau, maar Smeeing/BDC heeft zijn lot in ei gen hand. Er zal wel uit een ander vaatje moeten worden getapt, dan tegen Gemini, want zondagmiddag wa ren de handballers onvoldoende bij de les. In de openingsfase (0-4) misten Robert Wijnen en Michcl Roest al vanaf de stip. Slecht po sitiespel en te weinig overtuiging in de afronding kostte het team de kans op de zege of minimaal een punt dat ook meteen definitieve handhaving tot gevolg had gehad. Smeeing/BDC kwam met 10-16 achter. Dat het voor rust nog 13- 16 werd, was hoofdzakelijk te dan ken aan ingevingen van Justin Ha- leber, Koen Smeeing en Wijnen. Opnieuw Haleber en Michel Roest verkleinde na de rust de marge tot twee, maar de aansluiting bleef uit, toen Haleber een break-out onbe nut liet. Daarop besliste Gemini in korte tijd de wedstrijd: 18-23 en 24-27. Nog twee spannende we ken volgen, dan komt een einde aan eens lopende serie van 26 wedstrijden. De stand 1. White Demons (K) 24-41 2. BDC/Breakers 24-32 3. UDSV 24-28 4. De Gazellen 24-27 5. Aalsmeer 2 24-27 6. DES'72 24-26 7. Gemini 24-25 8. Volendam 2 24-25 9. Swift 24-24 10. Smeeing/BDC 24-21 11. Groene Ster 24-21 12. Quintus 2 24-20 13. CSV 24-17 14. HEC (D) 24- 2 Programma 22/23 Maart: DES'72-Smeeing/BDC Groene Ster-White Demons CSV-De Gazellen 29/30 Maart: Smeeing/BDC-Groene Ster HEC-CSV Foto: Foto Bell Cirkelloper Richard van den Hoefis vrij gespee ld. Topscorer Ro bert Wijnen (links) ziet het van af stand aan. Wasmeer mag dan tweede staan op de ranglijst, SEC deed zondag niet onder voor de ploeg. Verloren werd er wel (0- 2), terwijl volgens Balthus Burgman een gelijkspel meer dan verdiend zou zijn geweest. Een kwartier lang gebeurde er zondagmiddag vrijwel niets op de Bosstraat-West. Niet lang daarna was er een misverstand in de de fensie van SEC, waarvan Wasmeer dankbaar gebruik maakte en 0-1 scoorde. Nog voor rust had de stand in evenwicht kunnen zijn. Na een aanval uit het boekje gleed Edwin Luytelaar de bal binnen, zo leek het. Op de doellijn stak een verdediger daar een stokje voor. En een schot van Timo Timmer werd onder de lat weg gestompt door de doelman. Sander van Veenendaal bleef licht geblesseerd achter in de kleedka mer en omdat de selectie behoor lijk is uitgedund, moest Dave Kof- frie uit het tweede invallen. Hij deed dat goed en SEC speelde de tweede helft zeker 35 minuten op de helft van Wasmeer dat rustig op de counter loerde. Behalve een schietkans voor Ronald van Dor- resteijn was er weinig vuur voor het doel van de gasten die vijf mi nuten voor tijd een cadeautje kre gen. Michael van de Broek onder brak een uitval, maar speelde on verwachts terug op doelman Gert Willemse. Die pakte de bal in zijn handen en Wasmeer kreeg een vrije trap op nog geen drie meter van het doel. De bal werd breed gelegd en tussen de rij spelers door in het doel geschoten: 0-2. In Baarn is Mayke Eichholtz tij dens de kampioenschappen turnen van Midden-Nederland achtste geworden. Vooral haar goede sprong (8.15) en vrije oefening (8.20) hielpen haar aan die klasse ring in cluster 1, de hoogste klas se. In de senioren klasse 4 eindig de Astrid van den Hoek als tien de. In Benschop was de laatste voor ronde voor de turners. Tien Springbokken zijn nu verzekerd van een finaleplaats. Dat zijn Rick Olthoff, Timon en Ramon SIoos, Merijn Burgers, Max van Gent, Daan Beukema, Evert van Dijk, Han van Lambalgcn, Eric van Zandwijk en Eef de Klerk. Dc eindronde van de regiokampioen schappen is in april in Scherpen- zeel. De dames van Stam/SoVoCo kunnen zaterdag kampioen worden. Als ze dan net zoveel punten scoren als DOK is de ti tel binnen. De Soester ploeg speelt 's middags in Amstel veen tegen het tweede team van Martinus dat in degradatie nood verkeert en daarom wel licht wat voormalige eredivi siespeelsters in de strijd werpt. Derk de Saegher kan er niet mee zitten en gaat volledig uit van de kracht van zijn eigen ploeg. Niets Foto: Foto Bell Ondanks de fysieke klachten van de spelverdeelster valt er nog te jui chen bij Stam/So VoCo dat zich za terdag al van de titel kan verzeke ren. zal het team aan het toeval overla ten. Voor de aanhang mag het leu ker zijn als het kampioenschap op 29 maart in dc De Bunt wordt bin nengehaald, maar dat soort aspec ten speelt geen rol. De ploeg werd zaterdag voor eigen publiek geen strobreed in de weg gelegd door het zwakke Kangeroe. Dc Hardenbergers zaten voor een enkeltje Soest langer in de auto dan dat de wedstrijd duurde. In goed een uur was Stam/SoVoCo klaar met het klusje: 25-16, 25-13, 25-11, 25-20. Spelverdeelster in de Soester ploeg was Majorie Borgmeijer van wie gehoopt wordt, dat ze het ondanks haar fysieke klachten kan blijven volhouden. Op de bank zat Boukje Bijma, tweede spelverdeelster van dames 2, die in de derde en vier de set de met pijn spelende Borg meijer eventjes afloste. Monique Wismeijer, vaste eerste keus van De Saegher, keek vanaf de kant toe. Haar enkel, waarvan de banden zijn ingescheurd, is in- getapet. Voorlopig mag ze er geen zijwaartse bewegingen maken. Wismeijer hoopt op tijd Fit te zijn voor de promotiewedstrijden die in de eerste week van mei plaatsvin den. 'Als alles meezit, kan dat mis schien', aldus manager Jacques Hardenberg. Heren De heren zullen waarschijnlijk een week of twee langer de tijd nodig hebben om het kampioenschap in de promotieklasse te veroveren. Dankzij een 1-3-zcge in de uit wedstrijd tegen Omniworld werd de voorsprong op Unicornus ver groot naar 10 punten. In de laatste vier duels zijn in totaal 20 punten te verdienen, maar het pad van de Soesters wordt niet gekruist door lastige opponenten. De op papier laatste vervelende klus was vrij dagavond in Almere, waar Stam/ SoVoCo als team een zeer goede prestatie neerzette. Jurjan van Slootcn gaf iedereen, ook de bank- spelers, vooral een groot compli ment voor de manier waarop ze met de wedstrijd omgingen. In de heksenketel van Almere bleef de ploeg rustig en geconcentreerd spelen. Door niets of niemand lie ten de volleyballers zich van de wijs brengen. Omdat daarnaast de servicedruk van begin af aan hoog was, kon Omniworld niet in zijn spel komen. Het logische gevolg was een verdiende zege: 19-25, 19-25, 16-25, 25-23. Stam/SoVoCo 'dreigt' nu in een uitwedstrijd (29 maart bij Forza) kampioen te worden. Alleen als Unicornus in de komende twee duels geen punten laat liggen (vrij dag speelt ze thuis tegen AGAVS) kan Stam/SoVoCo de titel een week later voor eigen publiek bin nenhalen. Van Slooten hoopt dat het zo ver komt, maar zal echter niet bewust punten willen verspe len. 'We zullen het niet meer ver spelen, maar we willen ongeslagen kampioen worden, dat moet de drijfveer zijn voor de komende wedstrijden.' Tim Vaessen is Nederlands badmintonkampioen ge worden in de jeugdcategorie tot 19 jaar. In de enkelfinale versloeg hij zondag Koen Ridder uit Haarlem met 15- 8 en 15-12. Een dag eerder was de Soester de voorronde in de Amers- foortse Juliana van Stolberghal ongeschonden doorgekomen. Zondag keerde hij er terug om in de halve finale af te rekenen met Stef Kroes. De Amster dammer klopte hij met 15-11 en 15-8. De eindstrijd werd een span nende partij, waarin Vaessen in de tweede set op een 9-3-ach- terstand kwam. Punt voor punt knokte hij zich evenwel terug en zo won hij alsnog de tweede set en de partij en mag hij zich in BIJ WAS1EL STE1TNER Tijdens de Dutch Ópen is judoka Donald Pondman tweede gewor den in zijn leeftijdsklasse tot 60 kilogram. De Soester moest alleen een Brit voor zich dulden en was dus de beste Nederlander. Aan de judostrijd in Maaspoort, met deelnemers uit tal van landen, deden naast Pondman nog drie le den van Budo Ryu mee. Bij de jeugd tot 15 jaar werden Tiemen Aldenkamp (-38 kg) en Victor Ader (-55 kg) vierde. Bram Beert- huizen (-34 kg) eindigde in het in ternationale veld als zesde. want het was een waar offensief van de gasten. WZ'49 lag zwaar onder vuur. Het was Nordin Ka- dour die in zevende minuut dan ook de gelijkmaker fraai inschoot. Er kwamen veel kansen voor de gasten en het wachten was dan ook op de genadeklap. Maar die bleef wonder boven wonder uit. Rentree Heerschop haalde Remco van Veenendaal eruit en de lange tijd geschorste Wobbe-Jan Reitsma maakte zijn rentree in de hoofd macht. 'Ik ben 14 weken geschorst geweest en ben dan ook blij dat ik weer wat speelminuten krijg, ik heb er best weer zin in.' Na een half uur in de tweede helft kwamen de gastheren wat onder de druk uit en begonnen de aan val weer te zoeken, en dat leverde zowaar weer wat kansjes op. De slotfase was duidelijk voor WZ'49. Maar toen in de laatste minuut Jacky Bauw de bal vanaf de flank had moeten voorzetten, waar de hele groenwitte lucht macht al klaar stond, besloot hij om de bal terug te spelen naar de middenstip. Waar drie verbaasde Amsterdammers klaar stonden om met het leder naar Pascal Kamer beek te vertrekken en de man meer situatie te benutten. Kadour scoorde zijn tweede 1-2. Verslagen vertrokken dc mannen van Heer schop na het eindsignaal naar de kleedkamers. De trainer: 'Ja, het is jammer, sommige jongens waren vandaag niet helemaal met hun hoofd bij de wedstrijd, maar ja, benut De Ko ning die kans op 2-0, dan krijg ie toch een heel andere wedstrijd, dan moet de tegenstander komen en kunnen wij gaan spelen op de counter, en daar hebben wij de spelers voor. Gerard Beckpr was zeer vermoeid, hij heeft twee we ken niet getraind en dan gaan zijn 37 jaren wel meetellen. Volgende week AMVJ uit en dan zal ik ook nog eens Alemdar Kurt wegens een schorsing moeten missen.' tuinshoppen nog ekker kopje koffie i vers gebakken -iffinbijde m <astelein geldig van 20 maart maart as. elk geval een jaar lang nationaal kampioen bij de heren jeugd noemen. Zijn zus Ilse was afgelopen weekeinde eveneens van de partij in Amersfoort. Ook zij bereikte de laatste vier, maar in de halve finale moest ze haar meerdere erkennen in Gita Dja- jawasito uit Almere. WASIEL STEITNER SLAAPSTUDIO T A P IJ T LANGE B R I N K W E G 3 8 Soest, t.o REMU -Tel.: 035 - 60196 00 VOETBAL- zaterdag [alerdag heeft WZ'49 een ge- gelige nederlaag geleden te- jdi Swift uit Amsterdam. Een 'jsultaat dat de groenwitten op jS punten van de nieuwe lijst- jnvoerder Swift zet. Trainer jonald Heerschop: 'De titel innen we nu normaliter wel ageten, al kunnen er altijd («vreemde dingen gebeuren, ,int het balletje is rond. Maar jt gaan ons nu concentreren jde nacompetitie, en die ligt nnen handbereik'. yZ'49 begon het duel zonder de ;horste Johan Walen. De Soes- -5begonnen net zoals de oppo rt met aanvallend voetbal. De ^sterdammers lieten duidelijk ^ken dat zij niet voor één punt Soest waren gekomen. Er lflmen kansen voor de beide .(gen. Het was dan maar ook .(idat Pascal Kamerbeek attent jgj te keepen. In de negende 0i kwam de eerste grote kans «ofe gastheren en Gijs Schaap y daar dankbaar gebruik van De ploeg kwam dichter bij het doel van Olaf van de Grift die eerst zelf handelend moest optre den en daarna hulp kreeg van Peter de Wit. De aanvoerder keer de de bal op de doellijn. Het bleek uitstel van executie, want na een half uur spelen leed Jordie Brouwer balverlies op het middenveld. De Kennemers speel de de bal meteen de diepte in en Jimmy de Pagter maakte het kar wei af: 1-0. Nog voor de rust moest ook Jelle Huizenga de bal een keer van de doellijn halen, an ders was Soest mogelijk knock-out gegaan. In het tweede deel van de wed strijd toonde Soest zich beter. De ploeg opereerde agressiever en kreeg vooral op de linker flank veel speelruimte. De beloning kwam snel. Een verdediger van de Kennemers mekkerde weer eens tegen scheidsrechter Wagner en kreeg daarvoor een vrije trap te gen. Brouwer nam plaats achter de bal, zag en vond Dekker die de gelijkmaker scoorde. Cruciaal was ae minuut aie uaar- op volgde. Holwerda werd in het strafschopgebied gevloerd, maar kreeg geen strafschop. Waarop Kuenen zich in het jaar van de ge handicapten weinig vleiend uitliet aan het adres van Wagner die prompt de rode kaart tevoorschijn haalde. Met tien man hinkte Soest op twee gedachten: doorgaan voor de over winning of de gelijke stand verde digen. De blauwwitten kozen voor het eerste, in de wetenschap dat ze van een puntendeling ook niet veel wijzer zouden worden. Er ontston den kansen over en weer, waarbij Dekker net geen geluk had met een kopbal en Nick Timmerman pech had met een lob. Aan de an dere kant zorgde Van de Grift er voor dat de Kennemers ook op één doelpunt bleef staan. Zodoen de bleef het gelijk en behaalde Soest het derde competitiepunt in 16 wedstrijden. Degradatie is nog net niet officieel, maar zelfs als Soest de laatste zes duels in winst omzet, mag Velsen niet meer dan twee punten pakken, ZAP en Hel las Sport zelfs helemaal geen punt meer. Het punt van Soest was goed om de negatieve serie te on derbreken, maar ook niet meer dan een doekje voor het bloeden. VVZ'49 lijkt dit kopduel te winnen, maar het was koploper Swift dat door een 1-2-zege aan de Eemweg het gat tussen haar en de Soesters op de.ranglijst vergrootte tot zes wedstrijdpunten. Foto: Foto Bell Oussoren die de wedstrijd goed aanvoelde. Ik weet hoe groot de belangen zijn en daar speel ik dan op in. Van de opmerkingen langs de lijn trek ik mij niets van aan, daar word ik op getraind, maar in het veld blijf ik de baas. De aan voerder van WZ'49 had veel kri tiek op mijn leiding, ik heb hem toen maar geadviseerd om zelf een scheidsrechtercursus te gaan vol gen,' aldus de leidsman. De opmerking van de arbiter was overigens terecht, want hij moest heel wat aanhoren. Maar eigenlijk kwam dit door de onmacht van de groenwitten zelf, die niet ontevre den mochten zijn met de 1-0-rust- stand. In de rust bleef een ver moeide Gerard Becker achter in de kleedkamer, hij werd vervangen door Jacky Bauw. Meteen na de hervatting was het alle hens aan dek voor de Soester achterhoede, fending iephan de Koning had de wed- jijd een andere wending kunnen :ven. In vrije positie voor het oei raakte hij vol de bal en vanaf 8) meter lanceerde hij het projec- |d hoog over het doel. Had hij de al verkeerd geraakt, dan was het eheid een doelpunt geweest. !ven later kreeg dezelfde speler irecht een gele kaart van arbiter [rimks deze treffer kon WZ'49 wedstrijd niet naar zich toetrek ken de Amsterdammers namen t initiatief over. Alemdar Kurt gHidde Reitsma staken evenwel reen goede vorm. Reitsma: 'Ik 3lekker in de wedstrijd, maar er d wel erg veel tegen mij geflo- ja vandaag'. Na 181 dagen heeft Soest ein delijk weer eens een punt be haald in de competitie. De hek kensluiter maakte zondag in Beverwijk een einde aan een reeks van dertien nederlagen door met 1-1 gelijk te spelen tegen de Kennemers. Het laatste punt dateerde van 15 september toen het op de Bos straat-Oost 4-4 werd tegen de Ko- I ninklijke HFC dat waarschijnlijk Soest zal volgen naar de tweede [klasse. De blauwwitten wachten dit seizoen nog wel op de eerste over winning. In Noord-Holland moest trainer Hans de Wit zijn elftal op drie plaatsen wijzigen, omdat Rjchard Pietersen en Marco Lam geschorst waren en Koen Sueters een blessu re heeft. Niettemin maakte Soest een voortvarende start door, waar bij Dennie Holwerda een vrije doortocht had. Zijn pass op Ger- do Kuenen kwam net niet aari. Schoten van Guy Dekker en Kue nen schudden daarna de gastheren wakker. rs opgelet!! •.ning, kunt u uw5 s laten testen ;howmodellen in onze weel kwaliteit voor zon -S bank en 4 stoelen Neem een abonnement: €8,75 per halfjaar! tel. (035) 6014152

Soester Courant | 2003 | | pagina 19