Belangrijk gelijkspel van MHC Soest Wereldkampioenen in Soest Soester straks een van de le medisch ingenieurs ter wereld Gevraagd: VASTE BEZORGERS voor de Soester Courant iSPORTf WJ Open dag op negen holes golfbaan zondag 23 maart Recordaantal wandelaars Simpele overwinningen voor dames en heren Red Stars Collectief falen van Hees Politie Utrecht krijgt extra onopvallende videowagen Open Huis Eetvilla Vai Goede zaken in strijd om tweede promotieplaats ZITVOLLEYBAL GOLF Winterserie afgesloten bij Olympia WANDELSPORT BASKETBAL Scheidsrechter werkt ook tegen Marcel van 't Veer bezig aan unieke opleiding AANMELDEN: TELEFOON Q3S - 6Q1 41 52 Sportuitslagen Sportprogramma! PAGINA WOENSDAG 19 M/ Voor schoolproje FUTSAL DVS met zege en nederlaag niet zorgenvrij ATLETIEK Mart van Hal Twee keer een i bijeenkomst over borderlinestoorn Medium PASO Vrouwengilde praat over antiel WOENSDAG 19 MAART 2003 SOESTER COURANT Als eerste ploeg is MHC Soest erin geslaagd om dit seizoen punten af te snoepen van Amersfoort. De lijstaanvoer der bleef op de Bosstraat ste ken op 1-1. Het gelijkspel werd door de Soesters als een over winning aanvaard. Omdat er eigenlijk niets te verlie zen was, speelde nervositeit geen rol in de derby, waarin sprake was van een goed niveau, zeker qua tempo en ook op technisch gebied. Amersfoort had het grootste deel van de wedstrijd een veldoverwicht en kwam na een half uur op voor sprong. Nog op slag van rust deel de Justin van den Bom een men tale tik uit. Hij gaf de beslissende klap bij een strafcorner en maak te de achterstand ongedaan. In de tweede helft werd tweemaal de doelman van Amersfoort uitge speeld, maar de hoek waaruit ge schoten moest worden, was beide keren lastig. Aan de overzijde van het veld hadden de gasten meer rendement moeten halen uit de twaalf strafcorners die ze in totaal kregen. 'De uitslag was daarom terecht', vond Matias Slagt. 'Voor ons is dit een goede opsteker. We krijgen nu twee belangrijke wed strijden. Met het oog daarop is dit resultaat een hart onder de riem.' Soest verloor eerder dit seizoen van Amersfoort en Deventer en speelde gelijk (2-2) tegen Graspie pers dat zondag gastheer is. Verder werd, behoudens de 1-1 van zon dag, alles gewonnen. Op 30 maart komt Deventer naar de Bosstraat en dan wordt wellicht beslist wie er in het spoor van Amersfoort naar de eerste klasse promoveert. Soest heeft nu twee verliespunten meer dan Deventer, maar die ploeg moet ook nog tegen Amersfoort aantreden. Dames De dames zijn in een felle strijd verwikkeld in de onderste helft van de ranglijst. Met 16 punten staan ze negende, drie punten boven de hekkensluiter en vier punten ach ter de nummer vier. Het kan dus nog alle kanten op en daarom is het uitermate vervelend dat de ploeg met een keepersprobleem kampt. Hesselien Kooy tobt met een verschoven wervel en het ta lent Mirthe Steenhuis uit de Al is nog aan het herstellen van een blessure. Daarom stond veld- speelster Britt Dorrestein zondag middag (verdienstelijk) tussen de palen in het duel met Myra dat vooraf evenveel punten had, maar er nu drie meer heeft. Soest ver loor namelijk met 1-3. In de eerste helft kwam Soest niet door de press van Myra heen. In de rust (0-1) voerde Arjen Weij- burg enkele wijzigingen door in het team en die pakten goed uit. We- ijburg zag dat zijn ploeg het initia tief overnam, onder de druk uit kwam en het spel domineerde. Halverwege de tweede helft viel dan ook de treffer die al een poos je in de lucht hing. Chris Marije Sudmeijer verzilverde een strafcor ner. 'Als we het spel van de tweede helft kunnen aanhouden, maak ik me geen zorgen dat we uit deze klasse degraderen. Het is alleen jammer dat het met pieken en da len blijft gaan', aldus Weijburg die hoopt dat de keepsters snel zullen herstellen. n Alle hens aan dek bii MHC in het duel met Amersfoort. Foto: Foto Bell Er was concurrentie vanuit Berlijn (WK schaatsen afstan den), maar vooral ook van het weer dat het voorjaar aankon digde. Niettemin spraken deel nemers en bezoekers van de zitvolleybalclinic in Spleasure Centrum van een zeer geslaag de dag. De wereld- en Europese kampioe nen van het Nederlandse dames zitvolleybalteam, onder wie Marij ke Roest uit Soest, gaven er zon dag diverse demonstraties in het kader van de Internationale Vrou wendag (8 maart). Na de war- ming-up werden er op vier velden oefeningen gedaan door de inter nationals en andere deelnemers, zodat belangstellenden een blik in de keuken konden werpen. Speak er Jouke de Haan praatte de on derdelen aan elkaar voor de toe schouwers, onder wie onder ande ren oud-schaatser Thea Limbach die chef de mission is voor de Ne derlandse delegatie naar de Para lympics 2004 in Athene, 's Middags werd een wedstrijd ge speeld tegen drie dames van het succesvolle eerste damesteam van Stam/SoVoCo en nog enkele le den van deze club die op het punt staat om door te dringen naar de eredivisie. Het duel, waarin fel om de punten werd gestreden en waar in Oranje aan het langste eind trok, werd gadegeslagen door on der anderen Erica Terpstra en Pierre Matthieu. Tot slot werd er een toernooitje gespeeld, waarin ook de dertig be langstellenden zich konden roeren. Integratie tijdens de clinic van het Nederlands zitvolleybalteam. Ma rijke Roest kijkt hoe een volleybal ster van Stam/SoVoCo het zittend probeert. Foto: Foto Bell Het was de tweede keer dat een dergelijke clinic in Soest werd ge houden en naar verluidt gaan het Nederlands team en het Bentinck Fonds in het Olympisch jaar op herhaling. ELKE WEEK EEN SOtSTEIÏrïCOURAWTy IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 De Golfclub Soestduinen en de Golfvereniging Soestdui nen houden zondag 23 maart een open dag. Vorige week stond per abuis in deze krant zaterdag 23 maart aangekondigd. Op zondag 23 maart dus zijn belangstellenden vanaf 10:00 uur welkom op de negen holes baan die te vinden is achter Ho- liday Inn Royal Pare aan de Van Weerden Poelmanweg. Ze kunnen er kennis maken met de sport, de baan, de leden en na tuurlijk de mogelijkheden om lid te worden en een opleiding voor het golfvaardigheidsbewijs (GVB) te volgen. Zowel de golfclub als de -vereniging is vertegenwoordigd om tekst en uitleg te geven. Ook staan twee pro's klaar om de gasten te woord te staan. Wie nog geen GVB bezit, kan wel een balletje slaan op de dri- ving range. Mensen met een GVB mogen wel de baan op, evenals bezoekers die een baan- bewijs van een gerenommeerde club kunnen laten zien. Op dit moment zijn er in Soest duinen 470 leden, van wie tach tig procent uit Soest en Soester- berg komt. Er is nog plaats voor circa -50 nieuwe leden. Bij de vereniging zijn ook kinderen lid. Belangstellende leeftijdgenoten zijn uiteraard ook welkom op de open dag. Zaterdag hebben bijna 700 wandelaars meegedaan aan de laatste winterwandeling van Olympia. Deze recreatieve tocht betekende tevens de af sluiting van de serie van negen wandelingen van dit seizoen. Dat wandelen nog steeds een po pulaire sport is, blijkt uit het feit dat dit keer opnieuw een totaal - seizoensrecord werd verbroken en uitkwam op precies 4.550 deelne mers, 212 meer dan het record van 2001/2002. Van heinde en ver kwamen de 691 mensen, getrok ken door het fraaie lenteweer op het evenement af. Dit keer werd door Olympia gekozen voor een route door Soest met een land schappelijk karakter. Via de wijken Overhees, Veenzoom, De Eng en via het poldergebied langs de spoorlijn Amersfoort - Baarn en Colenso terug naar de finish. Het langste parcours van 20 kilo- meter was het meest in trek, 292 enthousiastelingen liepen deze af stand. Op volgorde aflopend schreven op de 15 kilometer 182 mensen zich in, op de 10 kilome ter waren dat er 176 en 41 op de 5 kilometer. Dit winterseizoen begon matig op 12 oktober 2002 in Huizen. Daar verschenen 272 lopers aan de start. Soest kreeg veertien dagen later het laagste aantal van 214 op bezoek. Na Bilthoven op 16 no vember (434) en Zeist op 14 de cember (340) kregen de cijfers in het nieuwe jaar een nog vrolijker aanzien. De tweede tocht in Soest trok op 11 januari 545 deelnemers. Huizen was twee weken later weer aan de beurt en mocht 581 wande laars noteren. Op 15 februari lie pen er 679 in Bunnik en scoorde Zeist op 1 maart het hoogst met maar liefst 794. Met de 691 van afgelopen zaterdag in Soest kwam men tot het nieuwe record van 4.550. De heren en dames van Red Stars hadden zaterdag een 'makkie' in sporthal Beuken dal. De vrouwen wonnen sim pel met 68-30 van Argon, ter wijl de heren 'freewheelend' Jump aan de zegekar bonden: 94-60. In dat laatste duel was Frank Ren- zenbrink de uitblinker. Hij scoor de niet alleen 27 punten, maar strooide met passes en liet nog maals zien, dat hij hoger had kun nen blijven spelen, als hij niet last van een blessure had gekregen. Hij zou dat alsnog kunnen doen, maar voor de Soester club is het te ho pen, dat hij blijft. In de wedstrijd, waarin Red Stars vaak een hoog tempo speelde, sprokkelde Thomas Kok al ren nend 24 punten bijeen. Jump kon een minuut of 25 op een 'ombuig- bare' achterstand blijven meedoen, maar moest daarna Red Stars laten gaan. Toen was er ook geen hou den meer. Het was dat Kuipers van de IJsselsteiners op schot was en met enige regelmaat een drie punter liet noteren, anders was het verschil nog groter geworden. Dames Tegen de lange speelsters van Ar gon hadden de dames van Red Stars in de eerste helft geen enke le moeite om de basket te vinden. Passend werd de verdediging van de bezoeksters keer op keer open gereten. Argon beschikte welis waar over twee, drie geroutineer de speelsters, maar die waren veel trager dan de mpesten van Red Stars. Toen Argon de verdediging nog kleiner opstelde, ging Red Stars gewoon van afstand schieten. Vooral Suzanne Visser en Tessa de Bruin legden daarbij een voor da mes bijna ongekende precisie aan de dag. Op die manier liep de thuisclub steeds verder weg van Argon en werd moeiteloos de vier de achtereenvolgende zege ge boekt. VOETBAL- zaterdag 'Dan denk je dat je de boel op de rit hebt en dan krijg je te ma ken met collectief falen.' Jan Bos was niet erg gelukkig met het optreden van Hees in Lo- pik. De gelijknamige tegen stander won met 4-0. Twee zeer discutabele strafschop pen, in de tiende en 48c minuut, hielpen de gastheren in het zadel. Verder honoreerde de leidsman elk vlagsignaal van de grensrechter. Bos was evenwel nog wel zo ruiter lijk toe te geven, dat zijn spelers het zelf ook lieten afweten. Hij kon hooguit aan doelman Mare Walen en de broers Rick en Bas Altena een voldoende geven. Voor de rest waren de roodwitten geen schim van de ploeg die een week eerder op eigen veld met 3-0 UW had verslagen. 'De beste spelers van toen heb ik nu niet gezien.' Het spel was van beide kanten niet bijster goed. Na het eerste doel punt -vriend en vijand hadden zich verbaasd over de strafschop- was Hees niet de mindere. Toen de scheidsrechter kort na de rust op nieuw naar de stip wees en het 2- 0 werd, gingen de koppies hangen. Lopik kon daarna uitlopen naar 4- 0 en het was te danken aan Walen dat het daarbij bleef. Hees kan zich zaterdag aan de Ver lengde Oude Utrechtseweg revan- cheren tegen Eemdijk. Die ploeg zal echter gemotiveerd naar Soest komen, want ze staat bovenaan met een punt voorsprong op SVL en twee punten voorsprong op Loosdrecht. Hij wordt volgend jaar een van de eerste medisch ingenieurs ter wereld, zegt 'ie zelf. Marcel van 't Veer heeft gekozen voor een onbekend beroep en wil daar graag iets over vertellen. Al is het maar om scholieren te motiveren bij hun studiekeuze. Medisch ingenieur? 'Tja, dat is wel wat moeilijk om te omschrijven, omdat er nog geen medisch inge nieurs bestaan. Mijn collega-stu denten en ik worden de eersten ter wereld. Maar wat een medisch in genieur doet, is zijn (of haar) tech nologische kennis gebruiken in het ziekenhuis, om samen met me disch specialisten de beste behan deling voor een bepaalde patiënt te kunnen bepalen. Ik zie mezelf la ter dingen in het ziekenhuis verbe teren met betrekking tot apparaten en behandelmethoden door het maken van modellen of het uitvoe ren van experimenten.' Van 't Veer is aan de Technische Universiteit Eindhoven een paar maanden met deze masteroplei- ding bezig. 'Het is echt super. Het is een heel apart wereldje, dat zie kenhuis. Soms hoor je dingen waar je oren van gaan klapperen en be grijp je alleen de lidwoorden in een zin; soms is het allemaal gesneden koek. Maar de vaktermen leer je snel hoor. We krijgen een heleboel rondleidingen op allerlei afdelin gen; ik mocht zelfs een hartopera tie bijwonen.' Radiologie ('scanners') en radio therapie ('bestraling') vindt de Soester student ook bijzonder in teressant. 'Natuurlijk moeten we ook opdrachten uitvoeren. Zo moesten we bijvoorbeeld een mo del maken van de bloedvaten in de benen en hiermee voorspellen of een operatie van een vernauwing zou kunnen slagen. Sommige art sen zien wel het nut van dergelij ke modellen, anderen nog hele maal niet. Die moeten we dus nog overtuigen.' 'Uiteindelijk draait alles om de patiënt. Wij als medisch ingenieurs zullen ons uiterste best doen om ons steentje bij te dragen, zodat in de toekomst behandelingen nog beter kunnen worden afgestemd op de individuele patiënt. Daarom vind ik het gewoon een geweldige studie.' Van 't Veer doorliep de middelba re school in Soest, op het Griftland College. Hij wilde eigenlijk altijd geneeskunde gaan studeren, maar de exacte vakken gingen hem goed af. Via een vriendin kwam hij bij de studie Biomedische Training aan de TU Eindhoven terecht. Van 't Veer: 'Maar het ziekenhuis bleef trekken en toen ze vorig jaar start ten met een nieuwe opleiding Me disch Ingenieur, ben ik daar dan ook meteen 'vol' ingedoken. In deze opleiding breng je namelijk meer dan de helft van je tijd door li 4 Marcel van 't Veer: 'Voorde witte jas zou ik het niet doen, maar het is supergaaf om met je technologie kennis zo dicht bij de patiënt te staan. in het ziekenhuis.' De opleiding is nieuw en dus uniek. Van 't Veer heeft gemerkt dat de meeste mensen er nog nooit van hebben gehoord en wil daarom graag meer bekendheid eraan ge ven. 'De druk op scholieren om meteen een goede keus te maken voor een vervolgstudie wordt steeds groter. En het aanbod aan opleidingen is enorm. Wellicht dat dit voor de scholieren kan bijdra gen aan een gemotiveerde studie keuze.' Het Bureau Verkeer Onder Controle (BVOC) van de Poli tie Regio Utrecht heeft een on opvallende videoauto erbij ge kregen van het Bureau Ver keershandhaving OM. Deze wordt gebruikt voor de opspo ring van grove overtredingen en verkeersmisdrijven zoals bum- perkleven, agressief wegge drag, gevaarlijk inhalen, etc. De Politie Regio Utrecht be schikt nu over drie onopval lende videoauto's en één onop vallende videomotor. Videosurveillance is bedoeld als aanvulling op bestaande instru menten, zoals mobiele controle, alcoholcontrole, roodlicht-camera, flitspaal, lasergun. De videoauto wordt vooral ingezet op geselec teerde wegvakken, waar veel onge lukken gebeuren, met name buiten de bebouwde kom. In de videoau to kunnen agenten de betreffende weggebruiker onopvallend volgen, terwijl geavanceerde videoappara tuur de gedragingen en de gemid deld gereden snelheid over lange re afstand registreert. Om herkenning van de videovoer tuigen te voorkomen, zullen de teams van de 25 politieregio's re gelmatig van auto wisselen. De agenten krijgen een speciale rijop leiding om verkeerscriminelen te volgen zonder zichzelf of mede weggebruikers in gevaar te bren gen. Wie dertig kilometer per uur (ol meer) te hard heeft gereden, wordt staande gehouden. Afhankelijk van de geregistreerde snelheid krijgt de bestuurder een forse geld boete of een dagvaarding; bij over schrijding van de maximumsnel heid van 50 kilometer of meer wordt direct het rijbewijs ingevor derd. Bij zeer grove overtredingen kan de zogenaamde artikel 130- procedure gestart worden, waarbij de bestuurder een onderzoek moet ondergaan naar de lichamelijke of geestelijke geschiktheid om een motorrijtuig te besturen. Afhanke lijk van de uitkomst kan het CBR het rijbewijs permanent ongeldig verklaren. Onopvallende videosurveillance is al eerder een probaat middel ge bleken, aldus de politie. De alge mene videosurveillances op het hóofdwegennet van het korps lan delijke politiediensten hebben in 2002 geresulteerd in ongeveer 250 ingevorderde rijbewijzen. De Re gionale Verkeersdienst van de Po litie Regio Utrecht vorderde alleen al 164 rijbewijzen in. Het BVOC is een team van 28 mensen die zich binnen de Politie Regio Utrecht, als aanvulling op de normale sterkte, uitsluitend met verkeershandhaving bezighouden. Het BVOC wordt gefinancierd door het Bureau Verkeershandha ving OM. De controles van het BVOC concentreren zich op vijf speerpunten: alcohol, rood licht, gordel, helm en snelheid. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg SO Soest A-juniorcn: JSV Al - SO Soest Al 2- 0; Candia'66 A2 - SO Soest A3 3-3; B-junioren: SO Soest BI - Hilversum BI 2-2; Nieuwland BI - SO Soest B2 2-4; ,Cobu Boys BI - SO Soest B3 2- 0; C-junioren: SO Soest Cl - WZ'49 Cl 2-2; WZA Cl - SO Soest C2 2- 3; SO Soest C3 - Roda'46 C4 1-3; LJ'vogels C4 - SO Soest C4 8-2; D- pupillen: SO Soest Dl - KWA Dl 6- 0; SO Soest D2 - Nieuwland Dl 1-4; AFC Quick D2 - SO Soest D3 4-6; SO Soest D4 - AFC Quick D3 1-4; Cobu Boys D2 - SO Soest D5 1-1; SO Soest D6 - IJ'vogels D5 1-2; SO Soest D7 - Hoogland D10 4-1; E-pupillcn: SO Soest El - KWA El 1-1; Hoog land E3 - SO Soest E2 3-4; SO Soest E3 - Roda'46 E5 1-1; APWC E2 - SO Soest E4 4-8; SO Soest E5 - Roda'46 E10 10-4; Hoogland E9 - SO Soest E6 3-3; Greenstars E6 - SO Soest E7 0-5; SO Soest E8 - SEC E2 7-3; SO Soest E9 - Greenstars E7 2- 2; F-pupillen: SO Soest F1 - WZ'49 F1 4-1; SO Soest F2 - WZA F2 4- 2; Hoogland F3 - SO Soest F3 1-4; WZA F3 - SO Soest F4 1-1; SO Soest F5 - Hoogland F4 7-2; SO Soest F6 - Roda'46 F9 5-2; CJW F6 - SO Soest F7 1-0; Greenstars F3 - SO Soest F8 5-1; SO Soest F10 - SO Soest F9 4-0; CJW F10 - SO Soest Fll 0-17; SO Soest F12 - Nieuwland F9 0-0; SO Soest F13 - Nieuwland F7 0-14; G-voctbal: SO Soest G1 - Jona than G1 1-2; Damesvoetbal: SO Soest Ml - Abcoude Ml 0-5. WZ'49 CSW Al - WZ'49 Al 3-2; WZ'49 BI - Houten B2 4-0; WZ'49 B2 - Huizen B5 6-2; SO Soest Cl - WZ'49 Cl 2-2; Nieuwland C3 - WZ'49 C3 4-5; WZ'49 Dl - AFC Quick Dl 3-0; WZ'49 D2 - Achter veld Dl 1-3; Roda '46 D8 - WZ'49 D3 0-3; WZ'49 D4 - Roda'46 D7 3- 5; Hoogland D9 - WZ'49 D5 2-2; APWC El - WZ'49 El 1-2; WZ'49 E2 - Hoogland E4 0-5; WZ'49 E3 - Hoogland E6 10-1; WZA El - WZ'49 E4 4-5; WZ'49 E5 - Greenstars E5 8-1; SO Soest F1 - WZ'49 F1 4-1; WZ'49 F2 - CJW F2 1-2; Nieuwland F5 - WZ'49 F3 0-1; WZ'49 F4 - Spa kenburg F5 3-0; Eemdijk F1 - WZ'49 F5 7-0; WZ'49 F6 - Hoog land F8 3-1; WZ'49 F9 - Victoria F18 2-6. ZWEMMEN De Duinkikkers Bas Ambergen 21.68; Darryl Dekking 26.18; Sabine Stolze 24.03; Willemijn Jonker 26.24; Ruben de Boer 30.33; Rowie Hooft 25.42; Amber Helle brand 24.65; lOOm vrije slag: Simone Hugo 1.36.08; Jolanda Smeets 1.43.56; Nikki Thie 1.31.11; Elise Stol 1.38.37; Nicole Sta rink 1.31.03; Audrey Schellinkhout 1.25.82; Romy Spijker 1.24.50; Lisa de Kncgt 1.25.54; Anouk Goethals 1.20.01; Wendy Spijker 1.21.53; Joris Kooy 1.21.65; Martijn Savenije 1.37.33; Niels Schimmel 1.17.68; Brent Elemans 1.12.83; Connor Elemans 1.19.63; 50m rugslag: Marlin Goethals 42.02; Bo Dicmers 45.91; Maaike de Boer 37.96; Eline Schoenmaker 37.09; Anne Cukier 43.89; Sander Pastink 41.82; Sven van Zanten 36.24; Timo Zeypveld 49.16; Martijn Smeets 36.36; lOOm schoolslag: Marissa Eggenkamp 1.47.55; Bo van den Hoek 1.36.91; Stephanie Epskamp 1.27.04; Elize Stolze 1.31.26; Stefan van Tol 1.31.37; Niels Vlug 1.26.57; Remko Hooft 1.15.21; Ruben de Clippelaar 1.22.76; 50m vrije slag: Bas Ambergen 42.16; Darryl Dekking 47.83; Sabine Stolze 41.10; Willemijn Jonker 48.53; Ruben de Boer 44.96; Rowie Hooft 43.98; Amber Hellebrand 45.46; lOOm schoolslag: Sinone Hugo 1.43.06; Jolanda Smeets 1.54.95; Nik ki Thie 1.53.44; Elise Stol 1.56.62; Nicole Starink 1.50.21; Audrey Schcl- linkhout 1.48.32; Romy Spijker 1.48.89; Lisa de Knegt 1.57.21; Anock Goethals 1.40.41; Wendy Spijker 1.40.61; Joris Kooy 1.50.72; Martijn Savenije 1.59.82; Niels Schimmel 1.39.40; Brent Elemans 1.37.79; Con nor Elemans 1.40.93; 200m wisselslag: Marlin Goethals 3.22.25; Bo Diemers 3.27.81; Maaike de Boer 3.07.41; Eline Schoenmaker 3.04.35; Anne Cukier 3.14.36; Maris sa Eggenkamp 3.22.45; Bo van den Hoek 3.19.95; Sander Pastink 3.09.93; Sven van Zanten 2.58.77; Timo Zeyp veld 3.46.30; Martijn Smeets 2.59.67; Komen<ie zondag - 23 maai houdt Eetvilla Van den Bri VRIJDAG 21 MAART Futsal 21:05 Argon-Firtina'93 (Mijdj recht) Tafeltennis 20:15 Laren-Shot ZATERDAG 22 MAART Basketbal 19:00 Rijnmond-Red Stars (d (Rotterdam) 21:15 OSM-Red Stars (D) (Maarssenbroek) Handbal 21:15 DES'72-Smeeing/BDd (H) (Papendrecht) Korfbal 10:00 Scholierentoernooi bij I Eemvogels (Spleasure Centriij Voetbal 14:30 AMVJ-WZ'49 (Amst| veen) 14:30 Hees-Eemdijk (V.O. Utrechtseweg) Volleybal 17:00 Martinus 2-Stam/SoV(J Co (D) (Amstelveen) 17:00 Stam/SoVoCo (H)-Fol (De Bunt) Waterpolo 19:30 Ham 4-Duinkikkers (B (Wormervecr) ZONDAG 23 MAART Golf 10:00 Open dag golfbaan SocJ duinen (Van Weerden Poelméfl weg) Hockey 12:45 Bennebroek-MHC SoeJ 14:30 Graspieper-MHC Soest! (H) Voetbal 14:00 Soest-Nijenrodes (Bos-J straat-Oost) 14:30 SMVC/Fair Play-SEC MAANDAG 24 MAART Bowling 19:30 Competitie Soester Bo\J ling Vereniging, ook op dinsdal vanaf 20:00 uur (Bowling Ovej hees) Met wisselend succes is DVS afgelopen week tweemaal in act gekomen. Vrijdag werd sensatii neel gewonnen van Adelaars 2 6), maandag gingen de zaalvoe ballers in Beukendal onderuit te gen Estudiantes 2 (4-7). Het duel met Adelaars kende ec onevenwichtig scoreverloop. D Soesters namen een 1-3-voo sprong, maar kwamen na rust m« 4-3 achter. Wessel van Veen maak te de gelijkmaker, waarna Ring Bos van afstand voor 4-5 zorgdt Bij de daaropvolgende aanv; schoot Adelaars tegen de lat. H< laatste doelpunt was het mee.' opmerkelijke. Vanaf eigen hel passeerde doelman Michael Ko zijn Naardense collega. Estudiantes 2, dat naar de hooft klasse promoveert, leek aanvankt lijk niet zo gemotiveerd en kwaï pas na de rust (1-1) op stoom. Pi op 1-5 kon DVS, dat teveel kansc nodig had, wat terugdoen. Marei van Essen en Bas van Doorn redt ceerden de achterstand, daarn werd er nog over en weer g< scoord. DVS is nog steeds niet gevrijwaai van degradatiezorgen in de eerst klasse. In Culemborg is Mart van H tweede geworden in een wedstrij over 15 kilometer. De veterane va AV Pijnenburg had een uur, twaa minuten en drie seconden nodi om de afstand te overbruggen Ruim twee minuten later passeei de ook Adri van de Zon de finisl Bij de heren was Berend Drenth snelste (57.11), terwijl Hans - Goede ook binnen het uur biet (58.07). Gerard Klifman (1.11.09 en Edgar Cukier (1.13.11) dedc eveneens mee. 200m vrije slag: Martje van Velzc 2.41.99; Elize Stolze 2.42.92; Stcpha nie Epskamp 2.20.51; Stefan van Tc 2.47.64; Remko Hooft 2.23.10; Rubci de Clippelaar 2.14.90; lOOm wisselslag: Marielle Koelin 1.33.74; Jennifer Dijkmans 1.22.78 Hanke Schalkx 1.19.66; Fabian Vers eeg 1.10.84; Micheal Maassen 1.09.9-' lOOm vlinderslag; Sharon P" 1.34.55; Martje van Velzen 1.34 Eline Schoenmaker 1.31.42; En- Hooft 1.23.11; Raymond Hondcrdo 1.12.45; Eric van Walsem 1.13An Robbin Blokpoel 1.10.29; 200m schoolslag: Hanke Schalk 3.16.84; Jennifer Dijkmans 3.17.91- Fabian Versteeg 3.02.42; Martij Smeets 3.10.30; Remko 2.45.03; lOOm rugslag: Marielle Koelin 1.38.74; Sanne Schalkx 1.29.44; tje van Velzen 1.27.66; Elise L- 1.21.49; Sharon Post 1.20.67; Steph: nie Epskamp 1.16.14; Niels V' 1.23.02; Micheal Maassen 1.14.» Raymond Honderdos 1.13.93; Er» van Walsem 1.14.09; Robbin Blokpo 1.11.04. /Soesterbergsestraat 122) wi een bijzonder Open Huis. I staat ditmaal helemaal in teken van een schoolprojeci India. Ook de traditionele I) mandeling sluit daarbij aan. ledereen is vanaf 11:00 uur v kom. Stephan en Sebastian Ott Van den Brink staan dan klaar koffie of thee en niet lang daa start de jaarlijkse boswandel I die inmiddels een begrip is gev den. Ook de Folkloristische Fai re De Kikvorschen is traditie I trouw weer van de partij. Ont 1 weg is er een pitstop voor de J vvcndïge mens, en bij terugko I staat het stamppottenbuffet u I klaar. I De dag wordt mede mogelijk maakt door een flink aantal S< 1 ter sponsors en het team van I den Brink zelf. Na afloop worc I geen rekening gepresenteerd, it wel het verzoek om eenI don I voor een goed doel, ditmaal 1 schoolproject in India. Dat is initiatief van de 23-jarige Mac Voor familie en partners van m sen met een borderlinestooi wordt op maandag 7 april en mei een bijeenkomst gehouc Beide avonden beginnen om 19 uur. Deze keren zal dat gebeu in Zeist. Bij de eerste bijeenko I gaat psychiater A. Gerritsen in verschillende aspecten van stoornis, op 12 mei kunnen de zoekers in kleine groepen vei praten. De organisatie is in han van het RLAGG Amersfoort, recht en Labyrint-In Perspec Belangstellenden kunnen zich melden bij de afdeling preve van Altrecht, 88 030-6999150 Kleistukjes worden uitgedeeld de bezoekers van de PASO-a\ op maandag 24 maart. Vervol gaat het medium Jan Stuiven daarmee aan het werk. De bij komst wordt gehouden in Vriendschap-gebouw aan Nachtegaalweg 8 a en begint 20:00 uur. De zaal gaat een uur eerder open. De entree draagt 2,00 voor leden 4,50 voor overige belangste den. Sieraden, klein porselein en i bilair, is het antiek of niet? dergelijke spullen thuis heel wel eens wil weten wat ze v. zijn, kan ze donderdag 20 n meenemen naar gebouw V< zang aan de Parallelweg 7. houdt het katholiek Vrouwen een bijeenkomst, waarop mev J.H. Vos uit Breda te gast zal Evenals in 1997 houdt zij ee zing over antiek en zal ze te spullen (geen munten en pc gels) van mensen taxeren. De aanvang is 20:00 uur en introducés bedraagt de e 2,50. Wie geen vervoer 1 kan vooraf bellen met Ria Hil (88 6010856) of Martha va Breemer (SS 6022429). FM 107.9 (stere ether: FM 10E Tekst TV Stem uw televisietoestel ook af op kanaal 29 en u komt w schijnlijk tot uw verrassing oo oog met de Tekst TV die R; Soest en Omroep Amersfooi samenwerking met elkaar 24 per dag presenteren. Van 's i dags 5 uur tot 's nachts 1 uur morgens van 8 tot 10 uur worc Tekst TV uitgebreid met een tv-jouraal, waarin elke dag he kale en regionale nieuws in b wordt gebracht. De Tekst U het tv journaal, elk ongeveer kwartier, worden continue haald. Tekst TV wordt dagi ververst en waar nodig aange met actueel nieuws. Wilt u i informatie vinden over R Soest kijkt u dan op teletckst| na 540 voor de uitgebreide gramma-informatie van onze c lokale omroep. Deze teletekst] na's kunnen door de kijker o| moment worden geraadpleegi Operetteland Paul Sparnaaij heeft voor zij gfamma 'Operetteland' g<- voor de operette 'Polenblu Muzikaal meesterstuk van di chische dirigent en com Oskar Nedbal. Deze operct sPeelt tijdens het carnaval it schau, werd voor het eerst v°erd in 1913. De hoofdrols| Oraaf Boleslaw Baranski, haamd Bolo, die zijn landgc |aal verwaarloosd heeft en ue schulden zit. Dan is er E probeert het landgoed v

Soester Courant | 2003 | | pagina 20