'Ik had Pianorecital in Cenakel OO 'Omgaan met lijden': over ziekte en zingeving aruóhocK Verdwe Dromen over een andere plek? Hans Koekoek (oud-Soester) schreef nieuw boek Cultuurfestival Soest: 'Je kijkt je ogen uit' Lenteklanken in Open Hof Huisartsassi WOENSDAG 26 MAART 2003 SOESTER COURANT PAGINA lp I Brede Bibliotheek Soest Open Dag NVvS: stereofotografie Tentoonstelling Share International Muziektheater 'Mazzeltov' Concert 'Animato' Spy Kids 2: 'Het eiland van verloren dromen' Open Podium voor jong talent Zondagmiddagdans voor kinderen met (o)pa en (o)ma Zondagochtend in de Emmakerk: Vijf illegale Chinezen aangehouden Samen de Zomertijd in!! Kijk op WWW.ONE-WISH.COM of bel 035-5430177 Zaterdag 10 mei, op 10 locaties Emmakerk in de veertigdagentijd DIS en Kainam Flamin'Mamie Anton Bruckner WOENSDAG 26 The Hammerfield Stompers Club Stormvogel Willaertstraat 49 88 60958291 Zaterdag 29 maart De leden van de Nederlandse Ver eniging voor Stereofotografie (NVvS) houden zich bezig met het toepassen en ontwikkelen van ana loge en digitale driedimensionale apparatuur en beeldtechnieken. Tijdens de gezellige, 6 maal per jaar gehouden verenigingsdagen in de theaterzaal en hal van de Bre de Bibliotheek staan onder ande re 3D-diaprojecties, 3D-techniek, 3D (zelfbouw)apparatuur en het uitwisselen van know-how cen traal. De NVvS beschikt over een zeer complete 3D-bibliotheek, ei gen projectiefaciliteiten en een uit gebreid clubblad, het 3D-Bulletin. Er worden intensieve contacten onderhouden met andere mondia le 3D-verenigingen. Kom een kijk je nemen tijdens deze gratis toe gankelijke Open Dag en maak kennis met - wellicht - een nieu we hobby! De open dag duurt van 10:00 tot 17:00 uur. Voor info: 88 071-4022878 (Gert-Jan Wol kers). De hele maand april is er een fo totentoonstelling van Share Inter national in de hal van de Brede Bibliotheek. 'Aan ieders behoefte kan worden voldaan, als we de hebzucht laten staan', zo luidt het citaat van Mahatma Gandhi onder een Unicef-foto van een Afrikaans jongetje dat ons toelacht terwijl hij op straat etenswaren loopt te ver kopen. Deze en tientallen soortge lijke foto's en citaten hebben de afgelopen 20 jaar de achterpagi na's van het internationale maand blad Share International gesierd. Een selectie uit deze reeks wordt hier tentoongesteld. Share International bevat artikelen over ingrijpende veranderingen die plaatsvinden op economisch, poli tiek, sociaal, milieu- en geestelijk gebied, met speciale aandacht voor positieve ontwikkelingen in de wereld. De foto's zijn voornamelijk afkomstig van VN-organisaties in combinatie met citaten van voor aanstaande personen. De tentoon stelling wordt momenteel gehou den in Amerika, Japan en een groot aantal Europese steden en is in de maand april te bekijken in Soest tijdens de reguliere ope ningstijden van de Brede Biblio theek. Woensdag 2 april 'Mazzel is tof om van te dromen, maar het geluk dat groeit niet aan de bomen' verzucht Itsik. 'Hoe vind ik het geluk?' en 'Waar vind ik iemand die tof, jofel en goo chem is?' Je moet gewoon mazzel hebben. Met mazzel krijg je alles voor elkaar! In het verhaal volgen we het prille geluk van Itsik en Ri- vke, vanaf hun eerste verliefde blikken in het lied 'Mazl' tot aan de vrolijk 'freylegs' (feestmuziek) op hun bruiloft. Het publiek krijgt een geheel eigen rol bij het voltrek ken van een aantal joodse trouw- rituelen. De Jiddische liederen worden deels in het Nederlands gezongen. Duur: 55 minuten. Leeftijd: vanaf 6 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toe gang: kinderen 4,50; volwasse nen 7,00. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 88035-6095829. Zaterdag 5 april Sieraden maken Op 5 april geeft docente Karin Kortenhorst een workshop siera den maken (werken met metaal draad) in de Brede Bibliotheek. De deelnemers maken kennis met allerlei eigenschappen en verwer kingsmogelijkheden van verschil lende soorten metaaldraad, zoals buigen, wikkelen en hameren, en maken vervolgens een sieraad of object naar eigen idee. Verschillen de materialen, zoals metaaldraad, glas, kralen, hout zijn aanwezig. Wie dat wil kan ook eigen materi aal meenemen en verwerken in een sieraad. De workshop duurt van 11:00 tot 17:00 uur. Cursus nummer 63KK5. Kosten: 45,00 incl. materialen. Zaterdag 5 april Accordeonvereniging 'Animato' geeft haar jaaruitvoering in de theaterzaal van de Brede Biblio theek. Het A- en B-orkest treden deze avond op onder leiding van dirigent Rob Kater. Zij zullen een verscheidenheid aan muziek ten gehore brengen, waaronder 'Prae- ludium' van J.S. Bach, 'Milonga sin Palabras' van Astor Piazolla en 'Muil of Kintyre' van Paul Mc- Cartney. Er wordt een gastoptre den verzorgd door de jazzband 'Beau-Jazz' uit Diemen. Aanvang: 19:30 uur. Toegang: kinderen t/m 12 jaar en 65+: 3,00; volwassenen: 5,00. Kaartverkoop aan de zaal vanaf 19:00 uur. Voor meer info over Animato, lessen, verhuur van ac cordeons of over dit concert: 886010831 (Aartje Knol). Zaterdag 5 april Spionnenkinderen Carmen en Juni Cortez zijn terug voor een nieuw avontuur in de film 'Spy Kids 2'. Hun nieuwste missie brengt de Spy Kids naar een mysterieus vulka nisch eiland waar ze een verwilder de, geniale genetisch onderzoeker en zijn merkwaardige dieren ont moeten. Daarbij worden onze hel den hinderlijk voor de voeten ge lopen door de concurrerende Spy Kids Gary en Gerti Giggles. He laas doen alle vernuftige hi-tech gadgets het niet op het eiland en lopen Carmen en Juni rechtstreeks in de val waardoor ze alles uit de kast moeten halen om alsnog de wereld te redden. Zelfs super spionnen pa, ma, opa en oma moeten er aan te pas komen om de missie tot een goed einde te bren gen. Duur: 101 minuten. Leeftijd: vanaf 6 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toe gang: 4,50 per persoon. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 88035-6095829. Zaterdag 10 mei Ben jij tussen de 12 en 18 jaar oud en wil je laten zien wat je kunt op gebied van: dans, theater, cabaret, rap, zang, enz.? Geef je dan op voor het jongerenpodium van het Cultuurfestival Soest op zaterdag 10 mei. Je kunt alleen of met een groep in 5 minuten jouw kunsten tonen en wie weet win je de pu blieksprijs! Het open podium is in het theater van de Brede Biblio theek van 13:30 tot 16:30 uur. Het open podium wordt afgesloten met een spetterende stand-up-act van Jeroen Pater, comedian in de lift! Dus ook een oproep aan alle vrienden en klasgenoten: kom kij ken en laat je verrassen door het jong talent van Soest! Meld je aan door te bellen met 035 609 58 38 of mail met kempnatasja@hotmail.com. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Dansdocente Heieen van Soest organiseert op zondag 6 april en zondag 11 mei een dansmiddag voor de jeugd, waar ook (groot)ouders welkom zijn. Een dansdag voor jong en oud, met als sleutelwoorden: gelijkwaardigheid, wederzijds respect, dansen wie je bent op dit moment, plezier, je ei gen tempo en bereik voor lief ne men. Een unieke mogelijkheid om een gezamenlijke activiteit te doen en elkaar te ontmoeten. Dansim- provisatie voor iedereen die mee doet, zonder, met een beetje en veel ervaring in dans. Samenspe len, verschillende ritmes dansen, je fantasie gebruiken, je hele lijf mee laten dansen. Dansdocente Heieen van Soest is opgeleid in Sociale Pedagogiek, Beeldende Kunst en Danstherapie en heeft ervaring in het begeleiden van kindergroepen (onderwijs, creativiteitscentra, zorgsector). Via dans nodigt zij kinderen en vol wassenen uit om 'een pas op de plaats te maken'. Ook daagt zij hen uit om op een speelse en uit nodigende manier hun creatieve talenten te ontwikkelen. De dans lessen zijn geïnspireerd op 'Oer- dans', Anneke Wittermans, Sylvia Los (vrije dansexpressie), Yaacov en Susannah Darling Kahn (5 Rythms). De dansmiddagen worden gehou den op 6 april in Centrum Klaver- vuur Amersfoort, Barchman Wuy- tierslaan 51 (schuin tegenover Die renpark Amersfoort), en op 11 mei in Het Horusoog in Soest, Birkstraat (bij woonboulevard, ge legen boven de middelste woon winkel, zij-ingang), beide midda gen van 14:00 tot 16:0 uur. Elk kind vanaf 6 jaar kan zich in schrijven met één volwassene. Kosten: 17,50 per duo, per dansmiddag. Voor meer duo's uit een familie wordt 5,00 korting gegeven. Informatie en opgave: Heieen van Soest, Ir. Menkolaan 73, 3761 XK Soest, 886037337; e-mail: heleenvansoest@planet.nl; website: www.dansjewakker.homestead.com. www.vanheugten.nl C o a. zuiver scheerwol-, hoogpolig- en project- Let op: 25% speciale KORTINGSACTIE De oorlogsbeelden uit Irak en Koeweit kent u. Ze stapelen zich op. En dan is er ook nog zoveel ander lijden in de we reld: geweld, armoede, natuur rampen. Is deze oorlog nodig? Voor sommigen is het volko men duidelijk: ja! Of: nee! Maar misschien is het prettiger om weg te dromen? Zou er een ande re wereld mogelijk zijn? Een plek waar veiligheid is. En rust, vrede, met mensen om je heen die je lief zijn. Een groep jongeren van de Emmakerk dacht daar over na. Ze deden dat zoals ooit Jezus en zijn vrienden daarover praatten: hoe kom je bij een betere wereld? Is daar oorlog voor nodig? Kan de één dat beter dan de ander? Het komt allemaal aan de orde in de jongerendienst van zondag 30 maart vanaf 10:00 uur in de Em makerk (Regentesselaan 2). Doe ie, doet u mee? We delen de dro- De band, van boven naar bene den en van links naar rechts: Maria Berends, Rianne D mij ff Alex Geurink, Wim van Renswouw, Diederik den Boer en Nienke v.d. Berg: men van de jongeren. We houden onze ogen. open voor het laatste nieuws. En wc zoeken naar goed nieuws en manieren om daarnaar toe te werken. De band onder leiding van Alex Geurink speelt. Bijzonder is ook dat Maria Berends (zie foto) voor gangster is in de dienst. Zij is oud- Soesterse. Haar studie theologie aan de Vrije Universiteit heeft ze bijna voltooid. Sinds september 2002 is zij als stagiaire verbonden aan de Emmakerk, waar ze voor treffelijk werk doet. Iedereen wordt van harte uitgenodigd om erbij te zijn. Mail voor meer infor matie: M.Berends@th.vu.nl, of kijk op: www.kerkpleinsoest.nl. Op zondagmiddag 6 april zal pianist Roderigo Robles de Medina een pianorecital geven in de kapel van het Cenakel in Soesterberg (Amersfoort- sestraat 18). Naast zijn drukke praktijk als solist en kamermu ziekspeler is hij als docent ver bonden aan het Rotterdams Conservatorium. Hij brengt een interessant en geva rieerd programma van Ludwig van Beethoven de Sonate in d kl. t. op.31 nr. 2, van Johannes Brahms het Intermezzo in bes kl.t. op.117 nr.2, de Etude-Tableau in es kl. t. op. 3 9 nr. 5 van Sergei Rachma- ninoff en na de pauze de Kreisle- riana van Robert Schumann. Roderigo Robles de Medina be hoort tot de toonaangevende jon ge pianistengeneratie. Hij werd geboren in Utrecht en studeerde aanvankelijk piano bij Mila Baslawskaja. Hij vervolgde zijn studie in Engeland aan het Royal Northern College of Music in Manchester. Hij studeerde af bij Jan Wijn aan het Conservatorium van Amsterdam en behaalde daar na nog het Diplome Supérieur de Concertiste aan de Ecole Norma le de Musique de Paris bij Sergei Makarov. Roderigo geeft concerten op tal van grote podia, zoals het Concert gebouw te Amsterdam, de Glinka zaal van Philharmonie in Sint Pe tersburg en de Weill Recital Hall van Carnegie Hall in New York. Ook gaf hij vele concerten in Frankrijk, Engeland, Spanje, Por tugal en Italië. Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 13,00/€ 11,00 (CJP en Pas 65+). Kaarten bestellen: telefo nisch (§50346-332518; e-mail: cenakelcultuur@kdk-nl.or.g, en op de dag van het concert aan de zaal Van de hand van Hans Koe koek verscheen onlangs het boek 'Graswandelen', het tede re verhaal van een oudere va der en zijn jonge kind. Het is in Soest verkrijgbaar bij boek handel Jongerius (Van Weede- straat). Koekoek was in de jaren '70 came raman bij de NOS en woonde tien jaar lang aan de Van Lenneplaan. Hij schreef in de afgelopen jaren meer dan twintig boeken en ver halenbundels, zoals o.m. de recent verschenen titels 'Elf mannen' en 'Waanzinnige liefdesverhalen'. In zijn nieuwe boek - 'Graswandelen' - is een oudere vader aan het woord. Het ruime verschil in leef tijd tussen hem en zijn zoon blijkt voor hun relatie niet storend, inte gendeel. Het kind profiteert van de levensjaren waarin de vader zich tot een meer uitgebalanceerd mens kon ontwikkelen. De vader/zoon relatie vormt de kern van het boek. Het contrast tussen hun beider jeugdbeleving is verrassend mani fest. Als ze een zwemparadijs bezoeken krijgt de vader beelden voor ogen uit zijn kindertijd, toen school zwemmen een onbekend begrip was. De buurt waar hij woonde was waterrijk en ieder zomersei zoen was men in rep en roer als het water weer een kinderleven eiste. Door zijn zoon realiseert hij zich nog bewuster dan voorheen dat we - ondanks alles - in een gestroom lijnde tijd leven. Zo houdt de zoon de vader de spiegel van verleden en tegenwoordige tijd onthullend voor. De zoon op zijn beurt raakt gefascineerd door die andere we reld waarin de vader ooit opgroei de. Ze zijn voortdurend met elkaar in dialoog. Het hecht de band die tussen hen ontstaat. Levenservaring Het boek vangt aan bij de geboorte van de zoon en eindigt als hij tien Hans Koekoek. jaar wordt. Een periode waarin de vader heel wat opsteekt van zijn jonge zoon bij diens menswording. Een op de huid geschreven, ont roerende, vaak humoristische kijk op twee levens, die gescheiden en toch verrassend warm parallel lo pen. Ouders van deze tijd mogen het boek niet missen: het is een levenservaring. 'Graswandelen'; door Hans Koekoek, uitgegeven bij De Gelukkige Vlinder, paperback 160 blz., 9,80. Zie ook de website van de auteur: http://surf.to/ hanskoekoek. Bij controles in twee horecagele genheden hebben de politie en de arbeidsinspectie totaal vijf Chine zen aangehouden, die ervan wor den verdacht illegaal in ons land te verblijven. In een zaak aan de Bur gemeester Grothestraat werden drie mannen opgepakt, aan de To renstraat gebeurde hetzelfde met een man en een vrouw. Zij bezaten geen werkvergunning en moesten mee naar het bureau, waar ze voorlopig zijn ingesloten. (Relatiebemiddeling op maat) Op zaterdag 10 mei zal op een tiental locaties in Soest het eer ste Soester Cultuurfestival te zien en te horen zijn. De Soes ter beeldend kunstenaar Ton Paauw heeft de opdracht ge kregen het Festivallogo te ont werpen. Dat zal in tal van vor men worden gebruik in de aan loop naar het festival en ook op 10 mei, de dag van het Cultuur festival Soest. Bijzondere markt Onder de titel 'Met een knipoog naar het verleden' organiseert de Historische Vereniging Soest/ Soesterberg op 10 mei een bijzon dere markt in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. In dit Gildehuis, achter het Museum Oud Soest, laat een aantal verzamelaars zien welke voorwerpen zij verzamelen die betrekking hebben op Oud Soest. Daarbij kan men denken aan boeken, topografische kaarten, ansichtkaarten, clubbladen, ge bruiksvoorwerpen, etc. Sommige verzamelaars verkopen of ruilen een gedeelte van hun verzameling. Een unieke kans voor diegenen die op zoek zijn naar dat ene boek of die ontbrekende foto. In het Museum Oud Soest zullen oude Soesters in klederdracht tekst en uitleg geven over hun beroep in het soest van toen: de leidekker, de dorpsdokter, een drogist, een wagenmaker, een slijter, enz. In 'Boetiek Malle Piet' staat Piet Ekcl iedereen te woord! In de oude mannenzaal worden herinneringen aan vroeger opgehaald en enkele malen is er les in het oude school lokaal. Accordeonisten zullen in en rond het gebouw de sfeer verho gen en medewerkers van de Fiets- historie Soest geven een demon stratie op hun antieke velo's. Kort om: Je kijkt je ogen uit. Voor jong en oud valt er veel te genieten tij dens het Cultuurfestival Soest op zaterdag 10 mei. Een geestelijk verzorger in een ziekenhuis kwam in gesprek met een jonge man, die plotse ling opgenomen was. Op het eind van het gesprek omschreef hij de taak als geestelijk verzor ger als volgt: 'Met u kan ik spre ken over die laag in het leven waar je met anderen niet wil of kan spreken'. Op moeilijke momenten in het le ven, bij ziekenhuisopname, willen mensen graag spreken over hun twijfel, hoop, geloof, of ongeloof. Een geestelijk verzorger ontmoet mensen die bezig zijn met de vraag hoe het allemaal verder moet, met de vraag naar zingeving en de vraag naar God. Centraal daarin staat voor hem/haar de zorg, een mogelijke hulp te worden voor die mens, in zijn/haar poging zin te geven aan de persoonlijke situatie. Dat vraagt een heel eigen, op de persoon gerichte begeleiding: zorg op maat. Enerzijds ontmoet de geestelijk verzorger mensen, die tijdens het doormaken van een 'crisis' hun geloof ervaren als een bron van kracht; anderzijds zie je dat mensen dan juist op de bodem van hun koffertje met levensbaga ge, iets terugvonden van geloof en zingeving. Er is veel vraag naar geestelijke verzorging. Misschien kent men de uitdrukking 'wie het lichaam prikt, prikt de ziel'! In dat totale pakket is er echter veel in beweging in de gezondheidszorg. De zorg gaat nieuwe wegen. Zo is er o.m. spra ke van een verschuiving van klini sche zorg (poli- en dagbehande ling). Daarin gaat de geestelijke verzorging als onderdeel van zorg mee. Belangstellenden kunnen hierover in gesprek gaan met drs. Cor Geraets, voorheen geestelijk verzorger van Medisch Centrum Meander (vroeger Molendael Baarn/Soest) Maandag 31 maart, aanvang 20:00 uur, in de Emmakerk, Regentesse- laan/hoek Park Vredehof. De toe gang is vrij. Er wordt gecollecteerd ter bestrijding van de onkosten. In de serie zondagmiddagcon- certen in De Open Hof (Veen besstraat 2) verzorgen Ko Zwa nenburg en Karin Basting op zondag 30 maart een optreden. Zij spelen o.a. sonates van C.Ph.E. Bach en Felix Men- delssohn-BarthoIdy en het 'Morceau de Concours' van Gabriel Fauré. Karin Basting speelt ook solo op piccolo het Allegro uit 1974 van I. Yun. Ko Zwanenburg (1963) studeerde aan het Nederlands Instituut voor Kerkmuziek te Utrecht piano bij Theo Saris en orgel bij Elly Kooi man en Kees de Wijs. Aan het Utrechts Conservatorium behaalde hij het diploma Uitvoerend Musi cus Orgel, zijn docent was Jan Welmers. Bij Bert Matter volgde hij een cursus improvisatie. In 1988 was hij eersteprijswinnaar Nationaal Orgclconcours te Lei den. Regelmatig verzorgt hij radio opnames. Het geven van concerten en het begeleiden van solisten en Ko Zwanenburg en Karin Bas ting. koren combineert hij met werken in zijn eigen lespraktijk voor orgel en piano. Hij is cantor-organist van de Marcuskerk te Utrecht. Karin Basting (1976) begon haar fluitlessen aan de Terneuzense mu ziekschool bij Etienne Claeys. Zij nam met succes aan diverse natio nale concoursen deel. Van 1995 tot 2001 studeerde Karin aan de Hogeschool voor de Kunsten te Utrecht bij Abbie de Quant. Karin treedt regelmatig op met andere kamermuziekensem- bles, zoals het Xenakis Ensemble, blaaskwintet 'Mistral Ensemble', 'New Venture Consort' en werkt regelmatig met organisten samen. Sinds 2002 vormt zij met harpiste Gwyneth Wentink en cellist Maar ten Jansen het trio Arpa Aul'Arco. Als fluitdocente is Karin verbon den aan muziekscholen in Cothen en Gorinchem. Aanvang 16:00 uur. Toegang vrij. Stecnhoffetraal 46. lel. 601 951 Vrijdag 28 maart Deze maand heeft Upstairs twee zeer interessante bands op het pro gramma staan die de vaste Up- stairs-bezoekers zich zeker zullen herinneren. Eerst een optreden van de Utrechtse metalformatic Kainam, bekend in Artishock van de over-the-top versie van Enter Sandman op bet Open Podium vorig jaar. Deze band speelt mu ziek die zich het beste laat verge lijken met het oude werk van Me- tallica in een nieuw jasje, gecom bineerd met Opeth-achtige akoes tische gitaarstukjes, wat voor een sfeervolle afwisseling in de num mers zorgt. De tweede band van de avond speelde in november 2001 als eer ste in Artishock bij Upstairs de zaal plat. Progressieve metal met viool. Natuurlijk hebben we het hier over DIS. Anderhalf jaar ge leden had DIS de eerste demo-cd net uit en drie optredens gedaan. Tussen het optreden toen in Artis hock en nu is er een hoop gebeurd in het DIS-kamp. De heren heb ben inmiddels met een kleine der- tig(!) optredens een hoop meer speelervaring en dat knalt van live shows af. Ook is er inmiddels een tweede demo-cd, Forces of Greed, opgenomen. Eindelijk eens een succesverhaal uit de Nederlandse scene. DIS is het afgelopen jaar voor 1000 verbeterd en staat garant voor zeer interessante muziek en een ener gieke, dynamische en professioneel uitgevoerde live show. Kijk voor meer informatie op: www.kainam.nl of www.disbrotherhood.nl. Aanvang: 22:00 uur. Entree: 4,00; leden 3,00. Zaterdag 29 maart De stijl van de band Flamin'Mamie laat zich niet mak kelijk omschrijven. Blues in de ruimste zin van het woord, geïnspi reerd door jaren '50 jump blues, Chicago blues, maar ook door Rock Roll en Jazz. De jarenlan ge ervaring van de bandleden en hun enthousiasme garanderen, ge combineerd met deze muziekstijl, een swingende en afwisselende avond muziek. En... eindelijk weer eens een vrouw in the blues! Let them rock your house. Bezetting: Ria Pronk, zang; San- der Hoorn, gitaar; Laurens van Venrooij, bass; Eddie Stam, blues- harp; Kees-Jan Tanger, drum. Aanvang: 22:00 uur. Entree 10,00; leden 6,50. Voorver koop: zaterdag 15:00-16:00 uur. Stichting •Jhf De Soester Kring Secretariaat: Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Op woensdag 2 april houdt de heer J. Vroomans uit Soest voor de Soester Kring een lezing met mu ziekvoorbeelden over de compo nist Anton Bruckner. Bruckner (1824 - 1896) heeft zich in zijn jonge jaren met een onverzettelij ke inspanning opgewerkt van een voudig hulponderwijzer tot de componist en vertolker van zijn muziek op het orgel, naar wie ve len met bewondering luisteren en hebben geluisterd. Beroemde diri genten hebben zijn muziek vertolkt en daarmee volle zalen getrokken. In de rij van beroemde componis ten staat Bruckner niet zo hoog aangeschreven als Mozart, Beetho ven of Liszt, maar onbekend maakt vaak onbemind. Vroomans heeft als kerkzanger vele malen meegezongen in de door Anton Bruckner gecomponeerde missen en motetten. Na zijn pensionering heeft hij Vroomans zich verdiept in het leven en werken van Anton Bruckner. Zijn symfonie, het prachtige Te Deum en de andere vele motetten en orgelwerken van deze componist hebben grote in druk op hem gemaakt. Vroomans is tot de conclusie gekomen dat Bruckner tot de componisten van de hoge school behoort en de titel 'maestro' volkomen verdient. In zijn lezing, afgewisseld met mu ziekvoorbeelden, zal hij zijn toe hoorders deelgenoot maken van enthousiasme voor deze compo nist. De lezing vindt plaats is de NPB- kerk, Rembrandtlaan 20 (ingang via de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan). Aanvang: 10:00 uur. Entree: 3,00. activiteit in Artishock, opg^, door de Baarnse schrijver/miisjJ Stormvogel. Elke laatste zonda». avond van de maand is ArtishcA als cultureel café geopend en ooi- vangt Stormvogel bijzondere glv l ten voor een muzikaal avontut- met ongewisse afloop. Op zondag 30 maart maken saxu fonist Martin Buursen (UtrecU en slagwerker Onno Witte (drum! hun opwachting. Saxofonist extra ordinair Martin Buursen is een ge. pokt en gemazelde entertainer, ft speelt al jaren de pannen van dé daken in binnen- en buitenland zorgt steeds weer voor een optimj' le sfeer tijdens zijn optredens. ft speelt in het funk-fusion-jazz-id. oom, waaruit hij zijn eigen, zee herkenbare geluid en stijl heeft ge destilleerd. Naast de saxofoon be speelt Buursen met dezelfde vent ook EWÏ (elektrische saxofoon) synthesizers en samplers. De vee', zijdige slagwerker Onno Witte i vooral als latin- jazzdrumnu gelauwerd, maar schittert even goed in Stormvogels Jazzbarocke: kan ook op analoge synthesizer: uit de voeten. Geopend vane 20:00 uur. Zondag 30 maart Gezellige traditionele jazzmuziel bij de overgang naar de zomertijd! Een orkest dat in 1989 is begon nen als podiumband, maar na een paar jaar ook de smaak te pakker heeft gekregen van de charmes va:' het spelen als looporkest. Opge richt te Leusden (Hamersvelc wordt Hammerfield), in 1995 vei huisd naar Soest, en grotendeels van bezetting vernieuwd. Als po-I diumband heeft het orkest o.a. eer', aantal keren tijdens het Jazz Fes tival in Amersfoort en het Rhin; Town Jazz Festival in Wageninge: gespeeld, alsmede in vele groteer kleine jazzcafés. Prestigieus zijnde optredens in Huis ter Duin ia Noordwijk en de Wiemsel in Ooi marsum. Maar de klap op de vuur pijl was toch een oudejaarsoptre-S den in het Amstel Hotel tc sterdam. Ook in het buitenland t de band actief. Na een tournee al 1991 door Afrika (Gabon) is hei: orkest vooral in Duitsland veel ge l vraagd. Het onderdeel 'Stompers' in de naam doet een bepaald pui risme in de stijl vermoeden, maarf het orkest wil gewoon met pleaeijKwerd per 1 januari 1977 aa en enthousiasme gezellige tradiliojj -men vanwege haar 'zware nele jazzmuziek spelen. Bezetting: Bas Toscani, cornet; Siebe Over- eem, trombone; Nick van Vulpen.) banjo; Jaap Kruit, slagwerk; Jan van der Kruijf, zang; Aad Over- eem, klarinet, saxen; Jan Beuke!- man, tuba. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 5,00; leden 3,50. Na ruim 26 jaar stopt Pasman als huisartsassi i Morgen (tot 13:00 uur voor het laatst op haar de praktijk van E.J. hoorn aan de Lange Bri Het zal wennen worder haar, voor de huisarts zeker ook voor een groti patiënten. I Ontroerende kaarten star week voor het afscheid, al I woonkamer. Niet zo vreei I aandacht van zoveel mense ■meer dan een kwart cei IGonny Pasman niet alleer Isistente van de dokter, maa look een vraagbaak voor hi J'Ik kan heel makkelijk mijr ■ergens achter leggen. Dc tl durfden soms hun verha kwijt aan de dokter, maar Bmij. Ik vertelde dat dan w> |de dokter', zegt de Soesters ■december weloverwogen punt te zetten achtf [?baan. De samenvoeging v «[praktijken in De Brink en :akelijking liggen daara; grondslag. 'Hulpvragen v Btienten worden tegenv [steeds meer volgens prot i afgehandeld. Efficiënt cn Isparend, dat zeker, maar ni nanicr van werken.' 'eranderingen moet denken aan de iet een hoofdpijn die niel andelen leek. Totdat de aar problemen aan Pasm ertrouwdc, 'omdat ze al -oed kon luisteren'. De ai de klachten kwam meteen rater. 'Dan vraag ik mij af protocol hier ook in voorzi poosje terug moest ik uit d in plaats van in de praktijk jnen dat een patiënt was den. Dat is tekenend voor anderingen.' De krant (de Soester Coura ook de aanleiding om in waar ze inmiddels woonde men werken. Ze las de ad tie van dr. Kuipers die op zc naar een assistente, sollicite Zondag 30 maart Club Stormvoeel is een nieuwe Maandag 31 maart 'l'Anglaiseetle Duc' Grace Elliot, een aristocrate uil Schotland (1760-1823), woondt ten tijde van de Franse Revolutie in Parijs. Zij hield een dagboek bij 'Le Journal de ma vie durant lij Revolution Frangaise'. Dat boel vormt de basis voor deze film var Eric Rohmer (1920). Nu eensnit een film die aan de kant van dt revolutionairen staat, niet een file die gaat over de gruwelen van guillotine - al komt de regie daa natuurlijk niet omheen - maar ee film over opstand tegen de bescha ving. Althans, zoals de wel zee royalistische Schotse edelvroinl dat beleeft. Wat geheel anders is dan de Gm van Orleans met wie zij wat mooi heeft. Deze neef van Lodewijk d Veertiende ziet wel wat in d maatschappelijke omwenteling. Z daarentegen, aristocratische antirt volutionaire pur-sang, ervaart d opstand als rebellie tegen normei en waarden van de door haar z>' geadoreerde royalistische maai schappij. Let wel, dat zijn had' denkbeelden, niet die van Rohmer zoals hem wel werd verweten. TAnglaise et le Duc' biedt niet al leen een ongebruikelijke kijk o[ een maatschappelijke revolutie Even origineel is de wijze waarop veteraan Rohmer omgaat met ei gentijdse film- en opnametechnif ken. De film werd opgenomen ii een kale studio, waarna de opna men werden geplaatst in een dece van digitaal bewerkte aquarelier van Parijs. Niet om er, zoals vee van zijn jonge collega's dat i graag doen, een uiterst minuscuc gedetailleerde realiteit mee te be werkstelligen, maar om de histori schc personages tot leven te latei komen, te laten opgaan in bf 18de-eeuwse Parijs van waarin ons vrijheid, gelijkheid en broede: schap werd gebracht. (Frankrij1 2001, 125 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:01' 13:00 uur, ®6019577. Meer info: matie op internet: film.artishock soest.nl, of artishock-soest.nl. Scène uit 'l'Anglaise et le Duc >ren', zoals Kuipers zou Pasman had als medisch i gewerkt in het Wilhelmina 1 ziekenhuis in Utrecht en di in het Diakonessenzieken Hilversum, waar ze overige latere man leerde kennen. heel romantisch, met een getrouwd.' Dokter Kuipers was een dorpsdokter die zeven dag week, 24 uur per dag huisai Ik had ook heel intensief met de patiënten, ging zi thuis opzoeken of ze belc op. Dat was ook de stijl va ter Kuipers. Tot zijn verv pensioen in 1992 was ik 1 \Verkzaam in een gezellige moedelijke sfeer. Hij werd volgd door dokter Oudshoc jonge arts met voortvarej vernieuwende ideeën, die i Deze keer in Hervondei weereen klassenfoto. H vijfde klas van de Op Lagere School aan de zlaan. We kregen de fc mevrouw Van Dijk uit Mevrouw Van Dijk, m naam Ankie van Wijng; en dochter van de latere kende brigadier van de in Soest, herinnert zich li ment nog heel goed. Zij gingen met de hele klas mooie lentedag helemaal naar de Stompert. De kla: bij meester Stuurman die t- de Nieuwewcg woonde. H omstreeks 1931 zijn gewei Vader Van Wijngaarden 1 maar kort een baan bij de f Soest gekregen. Daarvoor bij de politic in Wannepen stationcerd en in dat dor] dan ook dc prille jeugdja Ankic. Een wat bcnauwc met centraal een zwaar rcf rische kerk en één schoc

Soester Courant | 2003 | | pagina 10