'Ik had intensief contact met patiënten' Verdwenen Soest hervonden Soest 50 jaar geleden 3600 voor school in India Vogelnestkastjes geplaatst op begraafplaats Veldweg Kamerleden stellen vragen over geriatrie bij Meander De glazen kunstwerken van Abram Stokhof de Jong Moet u ook nog uw belastingaangifte invullen? pagina 1Q WOENSDAG 26 MAART 2003 SOESTER COURANT PAGINA 11 Huisartsassistente en vraagbaak Gonny Pasman neemt afscheid he Hammerfield tompers 1'Anglaise et le Duc'; Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Centrum in Baarn in heroverweging Mercurius vestigt zich in Soest. Voetbal. Nieuwe editie 'Van Zoys tot Soest' Voorj aarswandeling Van den Brink 'iteit in Artishock, onSM de Baarnse schrijver/niuS, ravogel. Elke laatste zo„h®I Id van de maand is Artishil :ultureel cafe geopend en 0„, I >t Stormvogel bijzondere f voor een muzikaai avoniïj ongewisse afloop. f zondag 30 maart maken t>t Ninrtin Pinireor. /tt. I st Martin Buursen (Utreciml lagwerker Onno Witte (dru J I opwachting. Saxofonist extra I nair Martin Buursen is een I t en gemazelde entertainer ft' 1 rit al jaren de pannen van d! I en in binnen- en buitenland; ;t steeds weer voor een optima. f feer tijdens zijn optredens, ui elt in het funk-fusion-jazz-idj1 n, waaruit hij zijn eigen, ZE( kenbare geluid en stijl heeft tilleerd. Naast de saxofoon be-1 elt Buursen met dezelfde ven; I EWI (elektrische saxofoon) I thesizers en samplers. De veel I iige slagwerker Onno Witte ij iral als latin- jazzdrumm,; auwerd, maar schittert even-I ;d in Stormvogels Jazzbarocken I 1 ook op analoge synthesizer de voeten. Geopend vanaf I 00 uur. indag 30 maart veilige traditionele jazzmuziek I de overgang naar de zomertijd, 1 n orkest dat in 1989 is begon- f n als podiumband, maar na een I ar jaar ook de smaak te pakken I eft gekregen van de charmes van I t spelen als looporkest. Opge[ ht te Leusden (Hamersveld jrdt Hammerfield), in 1995 ver-I isd naar Soest, en grotendeels! n bezetting vernieuwd. Als f jmband heeft het orkest o.a. een I ntai keren tijdens het Jazz Fes- f 'al in Amersfoort en het Rhinel >wn Jazz Festival in Wageningenl speeld, alsmede in vele grote en I eine jazzcafés. Prestigieus zijn de I itredens in Huis ter Duin tef oordwijk en de Wiemsel in Oot- f arsum. Maar de klap op de vuur-1 jl was toch een oudejaarsoptre- :n in het Amstel Hotel te Am-I erdam. Ook in het buitenland is band actief. Na een tournee in I 191 door Afrika (Gabon) is hetl rkest vooral in Duitsland veel ge- -aagd. Het onderdeel 'Stompers'j i de naam doet een bepaald puT sme in de stijl vermoeden, maar| et orkest wil gewoon met plezier I i enthousiasme gezellige traditie- ele jazzmuziek spelen. Bezetting: ■as Toscani, cornet; Siebe Over- em, trombone; Nick van Vulpen, I anjo; Jaap Kruit, slagwerk; Jan an der Kruijf, zang; Aad OverT em, klarinet, saxen; Jan Beukei- f lan,tuba. van vang: 15:00 uur. Entree: 5,00; leden 3,50. vlaandag 31 maart Jrace Elliot, een aristocrate uit ichotland (1760-1823), woonde en tijde van de Franse Revolutie n Parijs. Zij hield een dagboek bij: Le Journal de ma vie durant la levolution Frangaise'. Dat boek /ormt de basis voor deze film Eric Rohmer (1920). Nu eens niell :en film die aan de kant van de evolutionairen staat, niet een film lie gaat over de gruwelen van de guillotine - al komt de regie daar] ïatuurlijk niet omheen - maar ïlm over opstand tegen de beschaj zing. Althans, zoals de wel zeer royalistische Schotse edelvrouw] lat beleeft. Wat geheel anders is dan de Graall van Orleans met wie zij wat mooi! leeft. Deze neef van Lodewijk dij Veertiende ziet wel wat in maatschappelijke omwenteling. Zijl daarentegen, aristocratische antire-j volutionaire pur-sang, ervaart de opstand als rebellie tegen normen! en waarden van de door haar geadoreerde royalistische maat-j schappij. Let wel, dat zijn haai! denkbeelden, niet die van Rohmer, zoals hem wel werd verweten. '1'Anglaise et le Duc' biedt niet al leen een ongebruikelijke kijk opj een maatschappelijke revolutie. Even origineel is de wijze waarop veteraan Rohmer omgaat met ei gentijdse film- en opnametechnie ken. De film werd opgenomen in een kale studio, waarna de opna men werden geplaatst in een decoil van digitaal bewerkte aquarellen; van Parijs. Niet om er, zoals veel van zijn jonge collega's dat zc graag doen, een uiterst minuscuul gedetailleerde realiteit mee te be werkstelligen, maar om de histori sche personages tot leven te laten komen, te laten opgaan in hel 18de-eeuw$e Parijs van waaruit ons vrijheid, gelijkheid en broeder schap werd gebracht. (Frankrijk 2001, 125 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, @6019577. Meer infor matie op internet: film.artishock- soest.nl, of artishock-soest.nl. Scène uit '1'Anglaise et le Duc'. Na ruim 26 jaar stopt Gonny I Pasman als huisartsassistente. Morgen (tot 13:00 uur) zit ze I voor het laatst op haar post in de praktijk van E.J. Ouds hoorn aan de Lange Brinkweg. Het zal wennen worden. Voor haar, voor de huisarts, maar zeker ook voor een grote groep patiënten. (Ontroerende kaarten staan, een week voor het afscheid, al in haar I woonkamer. Niet zo vreemd, die aandacht van zoveel mensen, want Irneer dan een kwart eeuw was I Gonny Pasman niet alleen de as- I sistente van de dokter, maar vooral ook een vraagbaak voor hen. 'Ik kan heel makkelijk mijn vinger I ergens achter leggen. De mensen durfden soms hun verhaal niet kwijt aan de dokter, maar wel aan I mij. Ik vertelde dat dan weer aan I de dokter', zegt de Soesterse die in I december weloverwogen besloot |een punt te zetten achter haar |baan. De samenvoeging van drie I praktijken in De Brink en de ver- zakclijking liggen daaraan ten I grondslag. 'Hulpvragen van pa- I tiënten worden tegenwoordig steeds meer volgens protocollen I afgehandeld. Efficiënt en tijdbe- sparend, dat zeker, maar niet mijn manier van werken.' Veranderingen [Ze moet denken aan de patiënt met een hoofdpijn die niet te be handelen leek. Totdat de patiënt (haar problemen aan Pasman toe vertrouwde, 'omdat ze altijd zo jgoed kon luisteren'. De aard van Ide klachten kwam meteen boven water. 'Dan vraag ik mij af of zo'n l protocol hier ook in voorziet. Een i poosje terug moest ik uit de krant in plaats van in de praktijk verne men dat een patiënt was overte lden. Dat is tekenend voor de ver anderingen.' De krant (de Soester Courant) was ook de aanleiding om in Soest, waar ze inmiddels woonde, te ko men werken. Ze las de adverten tie van dr. Kuipers die op zoek was naar een assistente, solliciteerde en werd per 1 januari 1977 aangeno- i men vanwege haar 'zware papie ren', zoals Kuipers zou zeggen. Pasman had als medisch analiste gewerkt in het Wilhelmina Kinder ziekenhuis in Utrecht en daarvoor in het Diakonessenziekenhuis in Hilversum, waar ze overigens haar latere man leerde kennen. 'Ik ben, heel romantisch, met een patiënt getrouwd.' 'Dokter Kuipers was een echte i dorpsdokter die zeven dagen per week, 24 uur per dag huisarts was. Ik had ook heel intensief contact met de patiënten, ging ze soms thuis opzoeken of ze belden mij op. Dat was ook de stijl van dok ter Kuipers. Tot zijn vervroegde pensioen in 1992 was ik bij hem [werkzaam in een gezellige en ge moedelijke sfeer. Hij werd opge- I volgd door dokter Oudshoorn, een tjonge arts met voortvarende en (vernieuwende ideeën, die mij alle vrijheid in zijn praktijk gaf, mij al lerlei opleidingen liet volgen en mij veel zelfstandigheid bood.' 'Eigen toko' Gonny^ Pasman kreeg een eigen diabetes spreekuur, deed de uit- strijkjes bij buitenlandse vrouwen en mocht het ECG-apparaat be dienen, zodat de patiënten daar voor niet meer naar het ziekenhuis hoefden. Ook werd laboratorium werk op haar bord gelegd, zodat ze haar kennis uit haar analistenvak Weer in de praktijk kon brengen. De jaren dat ze met Oudhoorn aan de Middelwijkstraat en daarna aan de Dalweg werkte, waren voor haar de mooiste. In juni 1998 raak te ze haar 'eigen toko' kwijt, toen de samenwerking van Oudshoorn met dr. Smits-Schaffels en Nicolas (inmiddels De Haan) gestalte kreeg in het nieuwe praktijkge bouw aan de Lange Brinkweg. Op eigen verzoek werd de fulltime baan gefaseerd afgebouwd tot een betrekking van 17,5 uur per week. Enkele maanden geleden trok ze - na goed overleg met haar man- de belofte aan Oudshoorn in, dat ze tot haar 65c voor hem zou blijven werken. 'Maar hij heeft er alles aan gedaan om de laatste twee maan den voor mij toch plezierig te ma ken. De laatste twee weken mocht ik zelfs nog een osteoporose-pro- ject doen, een preventief onder zoek naar botontkalking bij vrou wen van 60 jaar en ouder. Daar is nu iets tegen te doen, vandaar het onderzoek.' Ze zal vooral de patiënten missen, al troost ze zich met de gedachte dat ze velen van hen bij andere gelegenheden zal treffen. 'Sommi gen hebben gezegd: als er iets is, weten we waar je woont en we hebben je nummer', vertelt de bijna ex-assistente die nu als boek houdster toetreedt tot het admini stratiekantoor van haar man. Herinneringen De herinneringen zullen blijven. Zoals aan de man die in de wacht kamer een hartstilstand kreeg. Dr. Oudshoorn was er niet en Gonny Pasman reanimeerde de man die het overleefde. Of zoals de man die al drie keer zalf had gehaald voor zijn aambeien. Omdat het bloeden niet stopte, bleef hij ko men. Door op hem in te blijven praten, besloot hij zich toch maar te laten onderzoeken. De diagnose was darmkanker, maar dankzij Pasman waren de artsen er vroeg tijdig bij, zodat de patiënt kon wor den genezen. De dankbaarheid werd op de meest uiteenlopende manieren geuit. 'Vroeger had je de stroper Zwarte Willem. Iedereen was bang Gonny Pasman is morgen voor het laatst in de praktijk van huisarts E.J. Oudshoorn. Foto: Herman van Dam voor hem, behalve ik, ornaat ik al tijd met hem praatte. Op 24 de cember komt hij met een jutezak naar de praktijk. Hij zei: dokter, de strik zit nog om zijn nek, alsje blieft. Het was een dood konijn. Ik geloof dat dr. Kuipers het dier toch maar zielig begraven heeft. Maar het gebaar was natuurlijk prachtig.' Gonny Pasman denkt erover om haar ervaringen in een boek te gie ten. In de loop der jaren maakte ze regelmatig aantekeningen van voorvallen, waar volgens haar een mooi verhaal in zit. 'Daar heb ik straks meer tijd voor.' Op de gemeentelijke begraaf plaats aan de Veldweg is gister middag een vogelnestkastje opgehangen. In totaal krijgen er 34 duurzame kastjes een plaats. Het startsein werd gegeven door wethouder Harry Witte, het idee is afkomstig van Gerard Klifman, beheerder van de begraafplaats. Hij merkte dat veel nabestaanden en bezoekers van de begraafplaats geregeld voerplaatsen voor vogels maakte. Er werden pindazakjes opgehangen en voerplankjes ge plaatst. Klifman signaleerde dit ini tiatief en werkte het idee uit voor het plaatsen van kastjes. In samenwerking met een vogel- deskundige uit Soest heeft hij geïn ventariseerd welke vogelsoorten er voorkomen en op basis daarvan verschillende type kastjes inge kocht. De laatste jaren is veel werk verzet om het aanwezige groen te benut ten voor een parkinrichting. Een grote diversiteit aan plantensoor ten en kleuren is gerealiseerd. Ver der is de inrichting van de begraaf plaats overzichtelijk gemaakt en zijn er rustige zitplekjes en hoek jes, waar bezoekers zich even kun nen terugtrekken. Het plaatsen van de vogelnestkast jes past in dat beleid. Vandaar dat de gemeentelijke interne milieu zorg het idee van Klifman onder steunde. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge De Tweede Kamerleden Arib en Depla van de PvdA hebben vragen gesteld over de (moge lijke) financiële problemen van Meander Medisch Centrum. Als gevolg van het geldtekort heroverweegt de Raad van Be stuur van het ziekenhuis om de opbouw van een geriatrisch centrum in Baarn te herover wegen. Dat laatste staat volgens de Stich ting Behoud Molendael haaks op het rapport van de commissie Kraaijeveld-Wouters waaraan ie dereen zich volgens de minister moet houden. De kamerleden willen van de mi nister van volksgezondheid weten of hij op de hoogte is van de finan ciële situatie bij Meander en wat hij vindt van de eventuele gevolgen daarvan. Als de minister de me ning is toegedaan, dat het afblazen van een geriatrisch centrum in Baarn betekent dat er afstand wordt genomen van het rapport Kraaijeveld-Wouters, is de volgen de vraag of daarmee dan ook de basis wegvalt voor de inmiddels gerealiseerde fusie tussen Medisch Centrum Molendael en Ziekenhuis Eemland. 'Deelt u de mening dat de basiszie kenhuiszorg in de regio West- Eemland gezien de (financiële) si tuatie in gevaar komt en bent u van plan maatregelen te nemen te gen het uitkleden van de zieken huislocatie Baarn?' vragen de twee sociaal-democraten. De stichting ziet de actie van de kamerleden als een 'krachtdadige steun' in de strijd om het plan van Kraaijeveld-Wouters uit te voeren. Verheugd is ze dat het kloppen aan Haagse politieke deuren met een resultaat heeft. Minder te spreken is de stichting over het gemak waarmee de Raad van Bestuur volgens haar het rap port Kraaijeveld-Wouters over boord gooit. 'Of meent de Raad van Bestuur haar bestuurlijk on vermogen te kunnen compenseren door haar doelstelling beperkt te houden?' aldus Behoud Molen dael. >eze keer in Hervonden Soest veer een klassenfoto. Het is de vijfde klas van de Openbare Lagere School aan de Beet- laan. We kregen de foto van «evrouw Van Dijk uit Baarn. Mevrouw Van Dijk, meisjes naam Ankie van Wijngaarden In dochter van de latere en be llende brigadier van de politie in Soest, herinnert zich het mo- fient nog heel goed. kij gingen met de hele klas op een nooie lentedag helemaal lopend liaar de Stompcrt. De klas startte bij meester Stuurman die toen aan pc Nieuweweg woonde. Het moet omstreeks 1931 zijn geweest, yadcr Van Wijngaarden had nog naar kort een baan bij de politie in Soest gekregen. Daarvoor was hij bij de politie in Wanneperveen ge- Istationcerd en in dat dorp liggen ■dan ook de prille jeugdjaren van ■Ankie. Een wat benauwd dorpje Imet centraal een zwaar reformato- I rische kerk, en cén school, uiter aard een christelijke school. Een maal op Soest, tijdelijk wonende aan de Koninginnelaan koos de familie voor haar kinderen gelijk voor openbaar onderwijs en zo kwam Ankie op de school aan de Beetzlaan terecht, die nu de Prins Alexanderschool heet. Ankie vond het de eerste tijd el lendig op die school. Ze was nog een echt Wanneperveens meisje en sprak het zware Wanneperveensc dialect wat bij overhoren van de les meer dan eens leidde tot grote hi lariteit van de hele klas. Maar het is goed gekomen met Ankie, ze heeft zich snel aangepast. Ankie is later met ene Van Dijk getrouwd. Zij begonnen een bakkerij in het centrum van Baarn. Na jaren de rol van bakkersvrouw te hebben vervuld, woont ze nog steeds in hetzelfde pand. Ze is 83 jaar, hel der van geest en weet nog veel na men van de leerlingen uit haar klas op te noemen. 1. Jan v/d Broek 2. Ernst Kriek 3. Jan Zwaa 4. Rijk Damen (bekend van post kantoortje bij paleis) 9. Gerrit van Eek 15.Annie Radstok 16.Fietje Kreuseman 17.Jans Duinkerken 18.Meisje Rijksen 19.Jan Zwaan 20.Lenie de Vries 24.Coba van Asselt 25.Lenie de Vries 28.Fietje Alberts 29.Aukje van Wijngaarden 30.Benna veldhuizen 31.Corrie Hornsveld 32.Louise Koek 33.Lisa Muts 34.Gerda van Groningen 35.? 36.Jopie Haks Wc kregen dezelfde foto ook via de heer Veldhuizen in bezit. Wilt u om de klas compleet te maken ons de ontbrekende namen van leerlingen doorgeven. U kunt bel len naar 6012158. Uit de Soester Courant van Vrijdag 27 Maart 1953 Achter het R.K. kerkhof aan de Kostverlorenweg is in de afgelopen maanden een groot bedrijf tot stand gekomen in een zeer groot gebouw, dat een grootse uitbrei ding van ons Soester industrie-are aal betekent. Het betreft hier de N.V. Golfcar- ton- en Papierwarenfabriek "Mer curius", welk bedrijf steeds in Baarn gevestigd was en voor het grootste gedeelte naar onze ge meente is overgebracht. Op 1 Augustus 1938 richtte de heer P. Korff dit bedrijf in Baarn op en begon met de fabricage van golfcarton, papieren zakken e.d. Hoe dit bedrijf is uitgegroeid be wijst wel het nieuwe gebouw aan de Kostverlorenweg. De grote bedrijfshal, welke niet minder dat 80 meter lang en 20 meter breed is, is gebouwd volgens de nieuwste principes. Het kolos sale dak rust niet op de muren, doch op gebogen houten spanten, die aan weerszijde oprijzen en in de nok aan elkaar gevestigd zijn, waardoor vele halve elipsen ont staan. De muren van deze hal zijn, na plaatsing der spanten, tussen de 'spanten gebouwd. In deze hal wordt niets ander dan golfcarton gefabriceerd, in tegen stelling tot het oude bedrijf in Baarn, waar papierwaren worden gemaakt. In de grote fabriekshal, welke af gedekt is door een dak van geper ste vezelplaat, een onbrandbaar goed isolerend materiaal, komt het daglicht ruimschoots naar binnen. In de bijgebouwen treft men een moderne cantine aan, alsmede goed ingerichte toiletten en een waslokaal. Het aantal arbeidskrachten beloopt 70 man in de fabriek aan de Kost verlorenweg, terwijl in Baarn nog een 20 man werkzaam is. Naast deze hal bevindt zich een tweede hal van dezelfde breedte doch minder lang. Hierin bevindt zich een grote papiervoorraad, waarvan de rollen met heftrucks naar het bedrijf worden gereden. De 28 meter hoge schoorsteen, duidt op stoken. Er wordt hier n.1. gestaakt om de grote stoomketel 12 atmosfeer druk te geven. Een speciaal systeem, waarbij zeer wei nig warmteverlies ontstaat, is in het stoomwezen van Mercurius ver werkt. Dit systeem is uniek in Europa en heeft al heel wat deskundigen ge trokken. Een eigen watervoorziening is eveneens aangebracht. Over de medewerking van het ge meentebestuur is de heer Korff goed gestemd, zo ook over de hardheid van de grond, waarop de fabriek rust. Deze grond maakte slechts een fundering van 30 cm. beton nodig. De officiële opening van dit bedrijf zal over enige maanden plaats hebben. Twee-Een dat was helaas de stand Van Holland tegen Zwitserland; Die stand, ach dat is 't ergste niet, Maar wel het voetbal dat je ziet. Ik denk vaak met weemoedigheid Aan Neerlands voetbalglorietijd; Thans, als een speler iets presteert, Wordt hij door 't buitenland begeerd. Zo'n speler wordt dan aangezocht En zo maar van ons weggekocht; De besten gaan steeds van ons heen; Slechts Abe liet ons niet alleen, 'k Denk aan een premieregeling, Wellicht dat 't dan crescendo ging; Vertrekken doen zij niet zo snel En wij genieten van hun spel. De Voetbalbond verzet met kracht, Thans noch gedragen door haar macht, ('t Bestaan van haar komt in 't geding), Zich tegen zulk een regeling. Door regels in het buitenland Houdt 't "amateur zijn" toch geen stand En breekt de tijd voor ons eens aan, Zal 't ongetwijfeld beter gaan. Dan schijnt weer onze voetbalzon, Zoals zij vroeger schijnen kon; Heel voetbalminnend Nederland Staat vol vervoering aan de kant; Weg is dan onze voetbalwee, Want Nederland telt dan weer mee. SUB ROSA. HET EERSTE KIEVITSEI. Door H. C. Klarenbeek, wonende Lange Brinkweg 31a, werd gister avond, te ongeveer 6 uur, het eer ste Soester kievitsei gevonden op een weiland achter de gemeentelij ke vuilnisbelt aan de Lange Brink weg. De vinder heeft het ei aangeboden aan onze Burgemeester. De stichting gaat nog even door in haar persbericht: 'Meent de Raad van Bestuur dat haar taak klaar is met de afgeronde fusie en de in diening van een nieuwbouwaan- vraag voor het Amersfoortse zie kenhuis? Vanuit de redenering: nu kunnen we als Amersfoorts zie kenhuis doen wat we eigenlijk al tijd al wilden. Even een zogenaam de efficiëntieslag en daarna: voor al uw ziekenhuisopnames gewoon naar Amersfoort? Waarmee ook een eind komt aan alle gedoe met van locatie naar locatie reizende specialisten? Laat de patiënten maar naar her en der reizen.' Als Meander afziet van een geria trisch centrum in Baarn is volgens de stichting de basis onder de fu sie van Molendael en Eemland weggevallen. 'Terug naar af vinden we', aldus de stichting. Als opmaat voor de medio april te openen tentoonstelling over het werk van Abram Stok hof de Jong opent de laatste uitgave van de 23e jaargang van 'Van Zoys tot Soest' met een artikel over deze glazenier/ kunstschilder die een groot deel van zijn leven in Soest ge woond en gewerkt heeft. Het driemaandelijkse tijdschrift van de Historische Vereniging Soest/Soesterberg vervolgt dan in Soesterberg met een beschrijving van het daar aanwezige monument Scherpenhof en alweer het vierde deel over pastoor Rademaker, waarin Jan Menne diens rol be schrijft bij de start van de werke lijke bouw van de parochiekerk in Soesterberg. Over de typisch Soester familie van Hofslot wist Gerard Derks m.m.v. Ton Hartman dermate veel wetenswaardigheden boven water te krijgen dat het verhaal in delen opgesplitst diende te worden. In deze editie daarvan het tweede deel over de Hofslotten van Hin- lopen in de Birk. Terwijl de wereld zich op dit mo ment weer in krijgszuchtige tijden bevindt, wordt in 'Van Zoys tot Soest' gerefereerd aan de Tweede Wereldoorlog. Eerst indirect via een beschrijving van de omdoping van de Verlengde Postweg in Soesterberg, die de naam krijgt van de Nederlandse opperbevel hebber in de eerste helft van 1940, generaal Winkelman. In een twee de artikel is het achterop een Duit se brief opgeschreven verhaal te lezen van een Soester die de om geving in moest vluchten om het daarin gesommeerde bevel te ont lopen. Museum Het nauw aan de vereniging geli eerde museum Oud Soest biedt vele onderwerpen voor artikelen. Wim de Kam houdt ditmaal een PTT-cape met bijbehorende anek dotes tegen het licht. Wie meer informatie wil over dit tijdschrift kan contact opnemen met het secretariaat van de Histo rische Vereniging Soest (@035- 6012769). Door lid te worden ont vangt men elk kwartaal deze pe riodiek, wordt men op de hoogte gehouden van de overige activitei ten en zijn er mogelijk nog eerde re exemplaren verkrijgbaar! Ook op www.soest.nl/hvs is het moge lijk zich als lid aan te melden; daar is naast veel informatie over de vereniging ook een inhoudsopgave te raadplegen van alle jaargangen van 'Van Zoys tot Soest'. Zo'n 120 bezoekers hebben af gelopen zondag meegedaan aan de traditionele voorjaars wandeling van eetvilla Van den Brink aan de Soesterberg sestraat. Zij brachten voor het schoolproject in India zo'n €3600 bij elkaar. Het weer werkte alleszins mee om van het 'open huis' en de daarmee gepaard gaande wandeling een succes te maken. De wandelaars genoten volop van de Soester bos sen en duinen en werden zelfs on derweg moreel en muzikaal ge steund door de 27-mans fanfare De Kikvorschen, die ook weer van de partij was. Na afloop stond als vanouds het smakelijke stamppot- tenbuffet klaar: boerenkool en hutspot met worst en spek, zodat er volop gesmuld kon worden. Dat was ook de gelegenheid voor Stephan en Sebastian Ott van Van den Brink om de opbrengst be kend te maken van de actie voor de renovatie van het schooltje in India (vloeren, toiletten, ventilato ren en tafels). De deelnemers ble ken maar liefst 3600 euro te heb- Een 'Kikvorschbracht tijdens de open dag ook kunst aan de man. Foto: Foto Bell. ben gedoneerd voor het project van Madelien Broekman (23) uit Baarn, die zelfs overigens al weer in India is. Haar ouders namen de honneurs waar en mochten het bedrag in ontvangst nemen uit handen van de gebroeders Ott. Er is inmiddels een stichting opge richt, waarvoor deze opbrengst - die precies gelijk is aan het streef bedrag - mede de financiële basis gaat vormen. Rabobank

Soester Courant | 2003 | | pagina 11