Verhuur 1 DEZE WEEK OP RADIO SOEST 'Christendom en islam' I Oecumenische Avondviering in Petrus en Pauluskerk MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN ,GINA 18 WOENSDAG 26 MAART 2003 •anmia I 1 SOESTER COURANT PAGINA 19 Zondag in NPB-kerk i Ledenvergadering ANBO met bingo Bingo's bij wijkvereniging 'Voorjaars Fair' Lage Vuursche Dierenlief Dierenleed 'Burgerlijke stand'ij Friese kerkdienst 'De Middagduivel, de Siësta en de Schaamte' Natuur (SB Nabij IVN-wandeling in Pijnenburg Training omgaan met spanningen Pakketten Polen De lopers van de week Medium Paso Muziek in Utrecht Cursus 'Omgaan met depressieve klachten' universiteit /Soesterberg Soest 55+ De Hangtafel Du Bent Operetteland Clasina Isings Reactietelefoon Soest Klassiek 1 Soest Klassiek 2 Op Soest IVC (Beuken )VS (Blari- CO (H)-BC ial) ot (Nijkerk) j :SW (Eemweg) (Langbroek) VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER, Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. C/EOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 I0C0 (D)-DOK tam/SoVoCo jju R.jOp zondag 30 maart wordt in iet kerkgebouw van de NPB, Rembrandtlaan 20 (ingang vanaf het parkeerterrein Pieter iche-Duinkikkers ie Hooghlaan) weer een 'bij zondere bijeenkomst' gehou- Hu den. Daar wordt een in deze dagen wel zeer actueel onder werp aan de orde gesteld: christendom en islam'. 'BDC (H)-Groe- ïdal) est (D)-AIphen iest (H)-Deventér lick 1890-Soest IC (Bosstraat- kers (H)-Ham itrum) titie Soester Bow g, ook op dinsdag lur (Bowling Over jAB (Beukendal) ERGADERING )E KRUIS IOESTERBERG tpril 2003 ergadering van de :st/Soesterberg van ■landse Rode Kruis inden op woensdag april 2003. mst wordt gehouden >uw van de afdeling, - traat 2-b in Soest en tom 20.30 uur. genda staan o.a. de Ie onderwerpen: stuursmutaties; irstukken 2002: jaarverslag jaarrekening Drs. J.W. Schneider, remonstrants emeritus-predikant te Hilversum, zal over dit thema een inleiding verzorgen. Er is meer dan één re den om het onderwerp te bespre ken. in de eerste plaats wegens het Heit dat christenen en moslims in jons land als buren en burgers met elkaar samen leven en werken. Maar wat weten wij eigenlijk van I elkaar af? Ieder die in aanraking ikomt met de leer en de praktijk van de islam, wordt getroffen door de verwantschap met jodendom en christendom, geheel anders dan in de ontmoeting met de verschij ningsvormen van boeddhisme, hindoeïsme of andere religies. Maar waar gaan de wegen tussen christenen en moslims uiteen? In de tweede plaats is het thema actueel omdat moslims van Ma rokko tot Indonesië en van Cen traal Azië (tot in China) tot diep In Afrika (en aan de Kaap), samen met de afstammelingen van mi granten in Midden- en Noord- Amerika, een honderden miljoe nen tellende gemeenschap vormen. De islam breidt zich nog steeds uit, met name in Afrika en Europa, en vertoont ondanks verdeeldheid in richtingen toch bovenal een in drukwekkende eenheid. Vormt de islam een bedreiging, als wij denken aan 11 september 2001 en aan militante moslimbewegin gen in diverse landen? Wat houdt de plicht van de zogenaamde Hei lige Oorlog in? Ds. Schneider zal ook een stukje uit de Koran lezen en natuurlijk is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. De bij eenkomst begint om 10:15 uur en zal om ongeveer 11:30 uur eindi gen. Informatie: §86244388. Het bestuur van de ANBO-afde- ling Soest nodigt ANBO-leden van harte uit voor de Algemene Ledenvergadering van de ANBO- afdeling Soest, die zal worden ge houden op donderdag 27 maart 2003 in het dienstencentrum Klaarwater. Aanvang 14:00 uur, zaal open 13:30 uur. Na afloop wordt bingo gespeeld. Bij aankomst ontvangen de leden een lot. De hoofdprijs bestaat uit een Philips Senseo-koffiezetappa- raat. Het volledige jaarverslag is op te vragen bij de voorzitter. Hanne Banki, ffi 6015476. Voor volwassenen houdt wijkver eniging Overhees op zaterdag 29 maart een bingo. Die begint om 20:00 uur in ontmoetingscentrum de Klarinet, waarvan de zaal om 19:00 uur open gaat. Een kaart kost 3,50 voor leden en 7,00 voor anderen. Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar is er woensdag 2 april een bin go in de Klarinet, aanvang 14:00 uur (zaal open 13:30 uur). Een kaart kost 1,20 voor kinderen van leden en donateurs en 2,40 i voor anderen. Op zaterdag 29 maart en zondag 30 maart vindt er weer een 'Voor jaars Fair' plaats in de Lage Vuur sche. Dorpshuis 'De Furs' aan de Slotlaan 2a is geopend van 10:30 tot 17:00 uur. De toegang is gra tis. Er zijn dit voorjaar bijzondere, ori ginele en goede standhouders bij elkaar gebracht door organisator/ hoedenontwerpster Herma de Jong uit Baarn, zoals een tassen- ontwerpster, prachtige bloemsier- kunst, een hoedenontwerpster, Nieuw Zeelandse wijnenproeverij servies uit Zimbabwe, door plaat selijke kunstenaars gemaakt, een kunstfotograaf bij wie men ter plaatse een foto kan laten maken, antiek en poppen, sieraden, Tahi- ti-parelsnoeren (echt en zelf ont worpen), een image consultant (ook hier kan men direct advies krijgen) en een mozaïek ontwerp ster. Amivedi, ®03 5-6012697; j.ruijssenaars@tiscali.nl VERMIST Ragdol (raskat), Sealpoint kleur (goudkleurig), donkere pootjes, staart en masker, halflangharig en een pluimstaart, blauwe ogen, Bctje Wolfflaan. GEVONDEN Kater, mager en nog jong, kop, rug en staart egaal grijs, buik en poot jes wit, Van Weedestraat. Zwarte kater, nog geen jaar oud, Nieuwstraat. Bruin konijn, Nieuwstraat. Kater, mager en nog jong, dek. kop en staart egaal grijs, witte pootjes en buik, erg mager, De Brink, Baarn. Informatie: José Ruijssenaars, tel./ fax 6012697 De Friese vereniging 'Frysk en Frij' voor Gooi en Eemland heeft o.m. tot doel het organiseren van een jaarlijkse oecumenische kerkdienst' in de Friese taal. Deze kerkdienst (voor alle gezindten) wordt dit jaar gehouden op zondag 6 april in dc Doopsgezinde kerk, Boomberg laan 14 in Hilversum, aanvang 15:00 uur. Voorganger is ds. mevr. Doety Atema uit Barneveld; orga nist Harry Schram uit Baarn. Na afloop is er een ontmoeting met koffie of thee. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 13 maart t/m 20maart 2003 GEBOREN: Elisabeth Maria, dochter van H.J. de Kruijf en A.C. van Kooten. - Elisabeth Maria Heléne, dochter van A.C.P. Bobeldijk en G.E.W. van Schaik. - Tijn Jorick, zoon van E. van Luijtelaar en S.P. Timmer. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Vincent Jansen en Nienke Martine van der Horst. - Arie-Jan de Rid der en Leontien Maria de Koning. - Derckjan Smaling en Mireille Beentjes. - Sander te Lindert en Jacqueline Maria Petronella van Zaal. - Johannes Zeijderveld en Nancy Beets. VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Jolanda Wiss en Behxhet Shabani. - Hans de Hcij en Monica Rena- te Falck. OVERLEDEN: Wilhelmus Gijsbertus Kok, w.v. W.C. van de Pol. - Wilhelmina Antje van 't Klooster, e.v. B.J. ten Haaf. - Frederik Jacob Griek, e.v. C. Klerks. - Christina Maria de Wit, w.v. H. Ket. - Dirkje Corne- lia Dorhout, w.v. G.J. Esendam. - Seitje van Breda, e.v. A.R. Wan tenaar. - Cornelis van Thricht, w.v. J.K. Strumpel. ;De Middagduivel, de Siësta en de Schaamte'. Dat is het op merkelijke motto van de Oecu menische Avondviering die op zondag 30 maart wordt gehou den in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein. Daarin komt het probleem van oorlog en vrede, dat door de aanval op Irak actueler dan ooit is, op een heel indringende manier aan de orde. In het noordelijke deel van de we reld, waarin wij Nederlanders le ven, kennen we de zon als een goedaardig hemellichaam dat fleur brengt in ons leven. Maar dichter bij de evenaar is de zon een kope ren ploert, die dodelijk kan zijn. Als de zon op zijn hoogtepunt staat, verschijnt de middagduivel in zijn gevaarlijkste gedaante. Hij zaait angst en verbijstering. Legt alle verstand stil. Hij is niet te be teugelen. Hij dreigt de wereld te verliezen. De mensen moeten machteloos toezien hoe het leven wordt stilgelegd. Mensen vluchten in een siësta, een middagslaapje. Ze willen de middagduivel ont vluchten. Ze wachten tot het voor bij is en ze dromen van een wereld waarin zwaarden tot ploegscharen worden gesmeed. Een mooie droom. Tot je wakker schrikt en je schaamt omdat er geen vrede is. Deze gedachte van machteloos toezien en vluchten vormt de rode draad in de viering, in teksten en liederen van de koor- groep OAV. Ook de bevreemden de ervaring van ieder mens dat ondanks geweld en oorlogen, waar je als persoon geen grip op hebt, de natuur doorgaat alsof er niets is gebeurd. Maar de dienst is niet voorbij voordat er perspectief zichtbaar is, op het licht dat komt, een betere wereld. De aanvangstijd is 19:00 uur; het publiek wordt verzocht een kwar tier eerder aanwezig te zijn voor het vooroefenen. De leiding is in handen van Paul Snoek, de piano wordt bespeeld door Annemiek Jussen. rVN-Eemland houdt op zaterdag morgen 5 april een vroege-vogel- wandelirrg in Pijnenburg. Om 06:00 uur kan men vanaf de hoek Wieksloterweg/Insingerstraat ver trekken met de natuurgidsen. De uitbundige zang van vogels in de paartijd en de herkenning daarvan vormt het onderwerp. Neem voor al een kijker mee. Stevige schoe nen zijn i.v.m. de vochtigheid in de bossen aan te bevelen. Informatie: §8030-2292639. Zaterdag 29 maart zondag 30 maart Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: §80900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baam, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, §8033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: W.S. Roorda, Ereprijsstraat 57, §86010162. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, §8033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, §25415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., SJ06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Spanning is iets waar steeds meer mensen mee te maken hebben in onze maatschappij. Er zijn mensen die daar goed mee om kunnen gaan. Anderen vinden dit moeilij ker en zij krijgen allerlei klachten op lichamelijk en geestelijk gebied. Voorbeelden hiervan zijn: een op gejaagd gevoel hebben, zich ver moeid en lusteloos voelen, zich niet kunnen concentreren, regel matig hoofd- en/of spierpijn heb ben, over de eigen grens gaan, zich erg verantwoordelijk voelen. Maatschappelijk Werk Eemland biedt in samenwerking met fysio therapie een 'Training in het om gaan met spanningen' aan. Deze training is bedoeld voor mannen en vrouwen die merken dat ze li chamelijk en/of geestelijk gespan nen zijn; daar meer greep op wil len krijgen en er achter willen ko men waardoor hun spanning ver oorzaakt wordt. Het doel van de groepsbijeenkomsten is om te leren spanningen beter te herkennen, te hanteren en inzicht te ontwikkelen in de achtergrond van het ontstaan van spanningsklachten. Er zijn tien bijeenkomsten van twee uur per week, met acht deel nemers. Het eerste uur wordt be steed aan lichamelijk ontspannen en goed leren ademen, onder lei ding van een fysiotherapeut. In het tweede uur wordt steeds een ander thema behandeld, waardoor meer duidelijkheid wordt verkregen over de oorzaak van spanningsklachten. Aan ieder thema zijn huiswerkop drachten verbonden en wordt schriftelijk materiaal meegegeven. In een groepsgesprek, onder lei ding van een maatschappelijk wer ker, kunnen ervaringen worden uitgewisseld. De eerste bijeenkomst is op don derdag 3 april, 9:30-10:30 uur, bij het Maatschappelijk Werk in Soest, Burg. Grothestraat 74. Van tevoren vinden kennismakingsge sprekken plaats. Er zijn geen kos ten aan verbonden. Voor meer in formatie en aanmelding kunt u te recht bij het maatschappelijk werk Soest, SS6036800, of bij Maat schap voor Fysiotherapie, Prins Bernhardlaan 43, Soest, §86019222. Pakketten voor mensen in Polen kunnen zaterdag 5 april tussen 9:00 en 12:00 uur worden ingele verd bij de familie De Groot aan de Di Lassostraat 40. Ze mogen niet zwaarder wegen dan 25 kilo en geen geld bevatten. Ook kun nen meubels, koelkasten en derge lijke worden afgegeven voor trans port. Het verzenden van een pak ket kost 3,40 plus 1,30 per kilo. Pakketten worden alleen aan genomen als men zich legitimeert. Voor meer informatie, §8 6024377. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Robin Eggenkamp Maikel Fagel Pieter Hilhorst Zaterdag 29 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Zondag 30 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; mannenkoor; 19:00 oecumenische avondviering Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistie; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor K. van Schadewijk; eucharistie; gregoriaans koor Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor H. v.d. Schepop; eucharistie; parochiekoor Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 mevr. M. Berends Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. A. Parmentier, Hilversum Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. C. de Boon, Leusden Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. E.F. Vergunst Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. P.D.J. Buijs, Vëenendaal; 16:30 ds. D. v.d. Zwaag, Veenendaal Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. A.N. Hendriks, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:15 ds. C. Sonnevelt Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 ds. J.W. Schneider (christendom-islam) Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 Armando Benner Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Ab Goldberg; tienerdienst Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. D.L.Th. Broer, Bathmen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. D. Westerkamp, Houten Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 pastor L.E. Wijker/ds. K. v.d Horst; gez. dienst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Bij Paso komt maandag 31 maart Truus Knijn uit Enkhuizen op be zoek. Aan de hand van foto's van overledenen zal ze waarnemingen verrichten. De bijeenkomst wordt gehouden in het Vriendschapge bouw aan de Nachtegaalweg 8a en begint om 20:00 uur, de zaal gaat een half uur eerder open. Entree: 2,00/4,50. Zaterdag 29 maart, Domkerk: Jo- hannespassie 'Passion nach dem Evangelisten Johannes' en de Weissagung des Leidens und Ster- bens Jesu Christi' van J.C. Deman- tius, door de zangers van het solo ensemble van de Domcantorij, de Cantores Martini, o.l.v. Remco de Graas. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is vrij. Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de Riagg-cursus 'Omgaan met de pressieve klachten', die medio april start (op donderdagavond en vrij dagmiddag). In deze cursus leert men onder deskundige leiding hoe men zelf depressieve klachten kan overwinnen of verminderen. De deelnemers krijgen weer greep op hun gedachten, gevoelens en ge drag. Belangstellenden kunnen zich rechtstreeks, zonder verwijzing, aanmelden bij de afdeling Preven tie. Vooraf is er een kennisma kingsgesprek met de begeleiding. Informatie of opgave: Riagg Amersfoort Omstreken, afde ling Preventie, §8033-4603500 (vragen naar Coby Langenkamp). >taat 65", tel. 6022195 FM 107.9 (stereo) ether: FM 105.9 ik van chocola lag 15 april wordt bij ersiteit Soest een wel ndere culinaire workshop getiteld 'De smaak van Tijdens de workshop deelnemers, onder bege- ji een culinair specialiste, nde gerechten met cho- oals taarten, sauzen, des bonbons. Chocola kan rden toegevoegd aan een e saus, zodat je niet een ses eet met chocola, maar c van de saus wordt er wel nvloed. met asperges ;te culinaire workshop dit staat helemaal in het teken asperge. Deze workshop egeven op dinsdag 20 mei, in het aspergeseizoen. Er en compleet aspergemenii t. Verder worden zoals bij inaire workshop veel prak- ps gegeven ten aanzien van p, bewaren, schoonmaken raard bereiding. Een be*: deel van elke kookmiddag ia het praktische gedeelte les gezamenlijk wordt gege- ler het genot van een goed jn. Tafelen in stijl en tafel- te zijn belangrijke onderde- deze workshops, net als de vijn-spijscombinaties. Kos- r workshop: 47,00, dit is ef ingrediënten. elden/informatie: Volksuni- :it Soest, Di Lassostraat 65j EB Soest, 886022195 (in- :n kan altijd), e-mail: vu- Pcsnet.nl; maandag 13:00- uur; dinsdag, woensdag en ;rdag 10:00-13:00 uur. Zie www. volksu n i versi tei t. n 1 Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid- 1 dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de I Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo- I kale cn regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Win de Lange leeft zich wekelijks 'n over wat er leeft onder onze se toren luisteraars. Ook deze week heeft ze weer enkele boeiende on derwerpen. Wat dacht u van een interview met Wia Huisman. In het kader van het 25-jarig jubileum yan de Stichting Kerk en Cultuur houdt deze iconenschilderes een expositie in de Oude Kerk. Verder is er aandacht voor het Songfesti val voor senioren en voor het so ciaal isolement waar vele ouderen 1 mee te maken hebben of krijgen. Al deze onderwerpen zijn te be luisteren op vrijdag 28 maart om i 11:00 uur. Gelukkig gaat Jan Visser, die per 1 april bij Radio Soest stopt als Presentator van 'Soest Actueel door met het bijzondere program- ma 'De Hangtafel'. Het actuele discussieprogramma staat deze keer voornamelijk in het teken van de oorlog in Irak. Daarnaast kan het panel natuurlijk niet heen om de enquête over de hoofdwegen- structuur in Soest. Verdere onder werpen zijn de op dat moment ac tuele onderwerpen in binnen- en buitenland. Neks Blommcrs, Eit Algra en Wim de Kan discussiëren onder leiding van Jan Visser over dit alles aan de Hangtafel op vrij dag 28 maart om 10:00 uur. Her haling dinsdag 1 april om 17:00 uur. Raymond ter Horst en Ton Feijen- burg spelen gitaar en keyboard en noemen zich voor hun optredens Du Bent. Samen zijn ze te gast bij Lonneke Meijer in het programma 'Soesters en hun muziek'. Beide heren zijn dagelijks werkzaam in het bijzonder onderwijs, 's Avonds cn in hun vakanties maken ze mu ziek. U kunt ze aantreffen bij brui loften, feesten van verenigingen, recepties en op campings onder het motto: U vraagt cn wij spelen. Het duo 'voor elk wat wils' zal Lonneke vast en zeker vermaken met feestelijke verhalen en vrolij ke muziek. Het programma wordt uitgezonden op donderdag 27 maart om 17:00 uur. Herhaling maandag 31 maart om 14:00 uur. De operette 'Pariser Leben' is deze weck te beluisteren in 'Operette- land' van Paul Sparnaaij. Het is een creatie van Jaques Offenbach en werd voor het eerst opgevoerd op 31 oktober 1866 in het Palais Royal te Parijs. Toen heette het stuk nog 'Piece en cinq actes, melée de chant'. Inhoudelijk gaat het over een Braziliaanse playboy die een liefdesrelatie wil aankno pen met de vrouw van een baron. Deze baron Von Gondremarck komt uit Zweden en is absoluut niet gewend aan het turbulente en corrupte nachtleven van Parijs. Zijn vrouw Christine is echter wel in voor de avances van de Brazili aan. Ter afleiding wordt voor de baron een namaaktoneelstuk opge voerd met diverse personages zo als handschoenenmaakstertje, schoenlapper, kelnerin en, natuur lijk voor Parijs, vrouwen van ple zier. Uiteindelijk stuurt Christine de playboy toch naar huis en keert terug naar haar man. De baron heeft inmiddels zijn buik vol van het 'Pariser Leben'. De uitvoeren den zijn onder anderen Eberhart Wachter, Margit Schramm, Peter Alexander en Ingeborg Hallstein met begeleiding van het Berlijns Symfonie Orkest onder leiding van Franz Allers. De uitzending is op donderdag 27 maart om 14:00 uur, herhaling dinsdag 1 april eveneens om 14:00 uur. Techniek Ben Ver schoor. Misschien zet het aan tot verkeerd denken onder de jeugd, maar het is mogelijk om zonder basisschool hoogleraar te worden in de archeo logie. Dit overkwam Clasina Isings, omdat haar vader weigerde om de voor het bezoeken aan deze school benodigde pokkenprik te laten geven. Lonneke Meijer praat met deze bijzondere inwoonster van Soest in haar programma 'Ontmoeting met...' Vader, de his torieschilder, tekenaar en illustra tor Johan Herman Isings, was vooral bekend van zijn tientallen schoolplaten. Omdat zijn dochter op het Baarnsch Lyceum een boek moest lezen dat hij niet geschikt vond voor jeugdige dames kon zij ook deze studie niet voltooien. Door zelfstudie en veel doorzet tingsvermogen wed zij uiteindelijk hoogleraar aan de Universiteit van Utrecht. Hoewel niet meer in func tie is zij daar nog drie ochtenden in de weck actief. Typerend is dat zij binnenkort start met een compu tercursus omdat tegenwoordig al les op diskette moet worden aan geleverd. Veel stof voor Lonneke Meijer om over te praten met Cla sina Isings op vrijdag 28 maart om 13:00 uur. De herhaling van 'Ont moeting met' is op dinsdag 1 april om 10:00 uur. Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel ons en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat volledig uit elke laatste zondag van de maand in het pro gramma 'Op Soest' vanaf 16.00 uur. Reactietelefoon 6093853. SergejRachma- ninov was, zoals vele mensen in de boeiende programma's van producent Jacques van de Griendt, com- ponist, dirigent Sergej Rachmaninov. On pianist. Hij excelleerde moeiteloos op al deze fronten. Zijn gevoelsleven leed onder de grote gaven van zijn geest en dat uitte 2ich in diepe depres sies. Familie en vrienden hielpen hem daar overheen en van liever lee begon hij te dirigeren. Hij ont popte zich tot een bekwaam diri gent en begon, na uitvoering van zijn eigen werken,'ook stukken van andere componisten te dirigeren. Hij leerde de 'ins and outs' van de orkestsamenklank grondig kennen en daar maakte hij bij het compo neren goed gebruik van. Omdat Rusland eind 1916 in een chaos verkeerde door vele regeringswis selingen en stakingen, vluchtte hij eerst naar Scandinavië en daarna naar Amerika. Platenfirma's ston den met wapperende contracten op hem te wachten. Op 45-jarige leeftijd ging hij een repertoire op bouwen als concertpianist. Ook maakte hij bewerkingen, transcrip ties van componisten die hij be wonderde: Bach, Schubert, Men- delssohn, Bizet, Tschaikowsky en Kreisler. Deze transcripties zaten vol met technische hoogstandjes en hij gebruikte ze als toegift bij zijn concerten. Vladimir Ashkenazy is de groot meester als het om de werken van Rachmaninov gaat. Hij begon als pianist en pas op zijn 5ÓS1C dacht hij eraan om grote orkesten te dirige ren, nagenoeg op dezelfde leeftijd als Rachmaninov. Dat vergt echter jaren van voorbereiding en op zo'n moment staat men vaak voor de keus om of alleen de directie te voeren of het pianist zijn er bij te blijven doen. Hij koos waarschijn lijk voor beide en speelde transcripties van zichzelf en van andere componisten. Zijn vrouw Dody en zijn zoon Voka liet hij meespelen. Ashkenazy is ontegen zeglijk de pianist die zijn hart en geest dicht bij de ziel van Rachma ninov heeft laten verblijven. Soest Klassiek wordt uitgezonden op zondag 30 maart om 14:00 uur. Presentatie Inske den Duik. Het is onvoorstelbaar dat Nicolo Paganini (1782 - 1840) vioolcon certen heeft geschreven die zo mo dern zijn dat ze bij deze tijd zou den kunnen behoren. De ziekelij ke volksjongen werd vanaf zijn ze vende jaar door zijn vader hard handig gedwongen om overmatig viool te studeren. Later kreeg hij les van Tartini en Viotta en ont wikkelde zijn eigen techniek met ongekende mogelijkheden. Hij zwierf enige jaren rond en kwam in die tijd regelmatig in moeilijkhe den door zijn liefdesavonturen en zijn hartstocht voor kansspelen. In Livorno verspeelde hij zelfs zijn viool. Een rijke bewoner schonk hem toen een prachtig instrument van Giuseppe Guament dat hij tot zijn dood bespeelde. Hij vermaak te het aan zijn vaderstad onder voorwaarde dat het nooit meer be speeld mocht worden. Met zijn concerten door heel Europa ver diende hij een flink vermogen. Zijn zoon, vrucht van zijn verhouding met de zangeres Antonia Bianchi, erfde het voor die tijd enorme be drag van een miljoen gulden. Pa ganini was ziekelijk gierig maar speelde toch regelmatig op welda- dighcidsconcerten. Zijn uiterlijk, overgrote handen, slanke gestalte en wonderbaarlijk expressieve ge zicht, alsmede zijn verbluffende techniek zorgden voor talrijke le gendes waaronder dat hij met de duivel heulde. U kunt luisteren naar zijn twee bekende vioolcon certen en u verbazen over dat wij zo'n componist op onze aarde heb ben gehad. Klassiek 2 van Jacques van de Griendt wordt uitgezonden op zondag 30 maart om 15:00 uur. Presentatie Inske den Duik. In een recht streekse uitzen ding vanuit de filmzaal in Ar tishock, kunt u wederom luiste ren naar het maandelijkse zondagmiddag magazine op Loes phoeiich. Radio Soest van Werner Paans en Jan Visser. Gas ten zijn deze middag Mint Faas, Erik van Veldhuizen en Kees Waagmeester. De onderwerpen die aan de orde komen zijn het eerste Cultuurfestival van Soest in mei, de hoofdwegenstructuur en de plannen van Jan Jacobs (de Derde Kamer) voor de Van Weedestraat. Andere actuele onderwerpen waaraan aandacht wordt besteed zijn de voetbalclub 't Vliegdorp uit Soesterberg en het Maatjesproject van de stichting Stimulans. Verder spreekt vaste gaste Simone Wijn- ands haar maandelijkse column uit. Uw gastvrouw is Loes Phoelich en de techniek is in handen van Wim Kiezebrink. Iedereen is van harte welkom om deze rechtstreekse uit zending vanuit het Artishock ge bouw bij te wonen (toegang gratis) op zondagmiddag 30 maart van 16:00 tot 18:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 27 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Radio Soest non-stop 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland 'Pariser Leben' 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Kleinkunst en cabaret (h) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Du Bent 18:00 Radio M VRIJDAG 28 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 De Hangtafel 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting inet... gast: mevr. C. Isings 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 29 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 30 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Op Soest 18:00 Kerkdienst Mariakerk (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek open 21:00 Radio M MAANDAG 31 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met- gast: Sanny Day 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Soesters en hun muziek (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 1 APRIL 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Hangtafel (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 2 APRIL 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar dc regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in dc studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, 88 035-6093851; fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor pro gramma-ideeën, persberichten, aankondigingen, verenigings- nieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 19