Andere blik op hoofdwegenstructuur BOSS En dit zijn de knallers van deze week: 4.49 0.99 Opnieuw ruzie mannen Nieuwe huisvuilwagens vragen om nieuwe regels Politie ruimt op! Inventaris (bijna) gratis af te halen NIJHOf HUGO BOSS Startsein voor Zomerschoon WOENSDAG 26 MAART 2003 81e JAARGANG NO. 32 DEZE WEEK Deze week proefrijden door RMN NU NAAR NIJHOf 20% korting op alle badkamerkranen, douchedeuren en badwanden' Acht Soesters presenteren 'Hoofdwegenkwartet' Nu geen pistool, maar mes getrokken HEEREN VAN BREDERODE Hol Molenbeek OPEL-©- 'Slogan' Hart voor je buurt' A. van der Lee CITROl5 tf -fc t VOORJAARSPERIKELEN üt j;- Tuincentrum Amsterdamseweg 57A en Kwekerij Baam OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Iglo vissticks Biefstuk Grolsch bier Komkommers Elzasser cervelaatworst Knipwit of tarwebrood VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest j Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Zomertijd SOESTER KALENDER io% introductiekorting op het basispakket huisbeveiliging* NIJHOf VERKOOPPLANNEN? BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE CÖURA Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,75 - Buiten Soest 17,50 - Losse nummers 0,55 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Politiek voor Rekenkamer. Dorresteinweg eist actie. 50km-limiet Birkstraat. Maijan Haak geridderd. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel Actueel 5 Vrij Polderland brengt alternatief scenario. Meningen (verkeer). Burgemeester in gesprek met allochtonen. Familieberichten Actueel 7 Derde Wereldgroep in actie voor school Nel Koster. Circus Moskou in Soest. Vogelpest en gevolgen. Rubrieksadvertenties 8 Actueel 9 Straatmadelief gehuldigd. 'Je hebt na acht jaar toch iets van slijtage...' Soest 2002: 'Grote rondweg onzichtbaar'! Cultuur 10 Oud Soest in Mariënburg. Brede Bibliotheek. Artishock. Op Soest 11 Huisartsassistente Gonny Pasman neemt afscheid. Soest 50 jaar geleden. Hervonden Soest. Kamerleden stellen vragen over geriatrie Meander. Soesterberg 15 Echte actie voor A28. Vitalisering S'berg-Noord. Brandweerchauffeurs worden 'bijgespijkerd'. Deze week is in enkele wij ken van Soest een andere huisvuilwagen te zien die volgens een nieuwe metho- de te werk gaat. Met een me chanische grijparm wordt de container opgetild en aan de zijkant van de wagen in de persruimte geledigd. In mei krijgt het Reinigingsbe- drijf Midden-Nederland (RMN) twee nieuwe uitvoerin gen van dit type huisvuilwagen. Deze dagen en in de week van 7 tot en met 11 april wordt er proef gereden met wagens uit Barneveld, waar ze al enkele jaren worden ingezet. De zijbelading vraagt om een nieuwe inzameltechniek. Daar om heeft het RMN in overleg met Barneveld bekeken of de wagens ook in haar werkgebied (Soest, Soesterberg en Zeist) kunnen worden ingezet. Dat schijnt te kunnen, het onder zoek wordt nu afgesloten met twee testen in de praktijk. Zodra het RMN zelf over de nieuwe wagens beschikt, zullen ze in verschillende wijken in Soest worden gebruikt om het huisvuil op te halen. In verband met deze nieuwe techniek, zul len dan de regels voor het aan bieden van het afval worden aangepast. Het RMN en de gemeente Soest zullen daaraan uitgebreid aandacht besteden in het ge meentelijke magazine 'Op 't Hoogt' van woensdag 9 april. Die wordt als bijlage van de Soester Courant dan huis aan huis verspreid in Soest en Soesterberg. Dan wordt ook aangegeven in welke wijken de nieuwe wagens zullen gaan rij den. Het RMN raadt de burgers aan kennis te nemen van die infor matie. Sport I 17 SoVoCo pas halverwege. BDC uit de zorgen. Gelaten Soest k.o. Sport II Van Zee en v.d. Broek racedirector Sylvestercross. 18 Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. 19 Het bestuur van de VVD afd. Soest/Soesterberg heeft in de fractievergadering van de WD op 17 maart jl. een plan inge diend om het vrijkomende ge bouw van de Regiopolitie aan de Dalweg te verplaatsen naar het speelterrein aan de Dorps- streek/Koningsweg in O ver hees. Het huidige politiebu reau zal worden gestript en op het speelterrein opnieuw wor den opgetrokken. De WD wil het gebouw een be stemming geven voor culturele doeleinden, omdat het direct in de nabijheid gelegen Cultureel Cen trum C-drie over te weinig capaci teit beschikt om al haar geplande, culturele programma's te kunnen realiseren. Er is vooral behoefte aan een 'grote' zaal. Het bestuur van de afd. Soest/Soesterberg van de WD heeft het plan door de interne rekenkamer laten doorre kenen. De totale kosten worden geraamd op ca. 350.000 euro. 'De gemeente is inmiddels op de hoogte gesteld en zeer ingenomen met dit plan. De verplaatsing kan al begin mei zijn beslag krijgen, zodat het nieuwe Culturele Cen trum in Overhees nog voor de zo mer officieel geopend kan wor den,' aldus afdelingsvoorzitter Hans Gerretsen. De politietaken die thans nog in het huidige politiebureau worden uitgevoerd zullen verdwijnen, met uitzondering van de wijkagenten en de recherche, die gehuisvest zullen worden in het z.g. Slakken huis tegenover het Raadhuis aan de Dalweg. Veel van de gebruikte apparatuur is daardoor overbodig geworden. Om de kosten van het verplaatsen van het gebouw enigszins te druk ken wordt de gehele inventaris - Hans Gerretsen. zoals meubilair, kasten, stoelen, alle verbindings- en foto-appara- tuur, archiefruimte, celinventaris en de personele beveiligingsoutfit - aan het publiek verkocht tegen 1 euro per 2 kilo gewicht. Deze 'verkoop' vindt plaats op dinsdagmorgen a.s. van 10:00 tot 12:00 uur in het gebouw van de Regiopolitie aan de Dalweg. Gele genheid tot bezichtigen vanaf 09:30 uur. De gemeente verwacht dat de op brengst de 50.000 euro zal over schrijden en is opnieuw zeer inge nomen met dit creatieve initiatief van het WD bestuur ter plaatse. bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl 'Het is een illusie dat Soest mooier en nieuwer wordt als je verkeerskundigen hun gang laat gaan.' Deze uitspraak komt van een groep van acht Soesters, onder wie enkele (landschap)architecten, die een alternatief plan voor het verkeer hebben ingediend. 'Hoofdwegenkwartet' hebben ze dat genoemd. In het plan komt een rondweg niet voor. Een autovrije Van Weede straat evenmin. Het autoverkeer helemaal weghalen, vergroot de sociale onveiligheid', aldus de groep die het voor fietsers gevaar lijk vindt wanneer in Soest-Zuid schuine parkeerstroken worden aangelegd. De Van Weedestraat zou visueel versmald kunnen worden door er bomen te planten en een andere soort bestrating te kiezen. 'Auto mobilisten hebben dan minder nei ging te gaan scheuren en je krijgt een landelijke sfeer en behoudt een levendige sfeer in het winkel gebied. Het voorkomt ook sluip- verkeer in de omliggende straten', verklaart de groep. Deze bestaat uit Hankie Knol, Chris Roden burg, Jacqueline Greven, Teus van der Kolk, Marieke van Andel, John Boom, Loes Phoelich en Rik Enklaar. Zij hebben uitgerekend dat de twintig extra parkeerplaatsen in Soest-Zuid 15 duizend euro per stuk kosten. Veel te duur, beter is het om daar ondergronds te laten parkeren. Het plein wat dan ont staat, kan worden gebruikt voor de weekmarkt en braderieën. Doorstroming Op het punt van de doorstroming pleiten de acht voor strikte en ge controleerde laad- en lostijden. Op de route Koningsweg-Ossendam- weg moet een groene golf worden ingesteld die hooguit kan worden onderbroken door het openbaar vervoer. Het verkeer uit Amers foort (richting Soesterberg) kan worden ontmoedigd door de ver keerslichten zo af te stellen, dat dit verkeer af en toe tussendoor groen licht krijgt. Verder dient de ge meente in overleg met onder meer Amersfoort en het Rijk te trachten de doorstroming regionaal aan te pakken, bijvoorbeeld door de in voering van spitsstroken en aan passing van de Stichtse rotonde. De bedenkers van het hoofdwe genkwartet vragen zich af of er in Soest wel een draagvlak is voor de scenario's die de gemeente voor stelt en plaatsen vraagtekens bij de De twee mannen die ruim een week geleden ruzie kre gen over het al dan niet uit zetten van de televisie, waar bij een van hen een vuurwa pen trok, zijn twee dagen daarna met elkaar op de vuist gegaan. Daarbij zou ditmaal de ander met een mes hebben gedreigd. Na de ruzie over de tv was een 25-jarige Nijmegenaar aange houden en na verhoor weer op vrije voeten gelaten. Hij logeert aan de Smitsweg bij een huisge noot van de 36-jarige Soester die hij met het inmiddels in be slag genomen pistool had be dreigd. In de nacht van maandag op dinsdag kreeg het tweetal weer een conflict in de woning en dat liep letterlijk uit de hand. De politie ontving een melding dat er iemand met een mes was ge stoken, maar dat bleek niet het geval te zijn. Wel trof ze in de hal van de flat de Nijmegenaar aan met een bebloede neus. Hij verklaarde te zijn mishandeld en met een mes te zijn bedreigd door de Soester. Beiden werden meege nomen naar het politiebureau, waar ze hun ruzie bijlegden. Geen van tweeën deed aangif te, zodat ze gezamenlijk het bureau mochten verlaten. Koninginnelaan 24 - Soestdijk Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT 8ILTHOVEN DEMEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 onderzoekmethoden. We laten de berekening hier achterwege, maar volgens de groep ervaart slechts 22 procent van de ondervraagden het verkeer als een probleem. Slechts bij een op de tien mensen die aan het onderzoek meewerkten, zou de doorstroming als probleem worden beleefd. 'Het draagvlak voor maatregelen is op z'n best beperkt te noemen.' Oplossing De groep schrijft in haar plan: 'In spraak is de methode om draag vlak en toetsen te vergroten. De procesgang met betrekking tot de hoofdwegenstructuur is echter zo danig, dat een probleemstelling gegeven is, en alleen de oplossin gen voorliggen. Maar als je het niet eens bent over ernst en omvang van een probleem, hoe kun je dan samen een oplossing vinden?' Bij het zoeken naar oplossingen Enkele van de landschaparchi tecten die een andere blik werpen op de hoofdwegenstructuur, nemen een kijkje in de Van Weedestraat die wat hen betreft niet autovrij moet worden. Bomen kunnen de rijbaan volgens hen visueel ver smallen. Foto: Foto Bell heeft de gemeente, aldus de groep, alleen gezocht naar het vergroten van de doorstroming en extra par keerplaatsen. Maar er zou juist ook gekeken moeten worden naar on der meer leefbaarheid, inrichting, stedenbouw en veiligheid. 'Ner gens wordt duidelijk gemaakt op welke wijze welke doelstellingen gerealiseerd worden. Integraal in zicht in effecten van maatregelen ontbreekt, terwijl dit een eerste vereiste is om zinvol te kunnen vergelijken.' Vorig jaar deden er in de regio naar schatting 15 duizend mensen mee aan Zomer schoon, stellen de zes samen werkende gemeenten, waaron der Soest. Dit jaar hopen ze op minstens zo veel deelnemers aan de actie, waarvoor maan dag het startsein werd gegeven. Onder het mom van 'Hart voor je buurt' kunnen burgers weer op al lerlei manieren aan de slag om hun woonomgeving te verfraaien. Elk initiatief wordt toegejuicht door de gemeenten die samen de materia len, pr-activiteiten en communica tie regelen, maar daarnaast binnen de gemeentegrenzen hun eigen karakter aan Zomerschoon geven. Burgers en verenigingen kunnen bij de gemeente aankloppen voor ondersteuning van hun projecten die bijdragen aan een betere en prettigere woonomgeving. De ge meente hoopt dat ook bedrijven anticiperen door bijvoorbeeld pro- motiekosten voor hun rekening te nemen, materialen te leveren of, al is het alleen maar om mensen te stimuleren of een blijk van waarde ring te geven, te trakteren. De actiedagen zijn dit jaar op vrij dag 23 en zaterdag 24 mei. De ge meente gaat dan alle aangemelde projecten langs. Voor meer in formatie over de actie kan men terecht op de websites www.zomerschoon.nl of www.soest.nl Bellen naar de gemeente kan na tuurlijk ook, 32 6093411. Autobedrijf Exclusiet'-Dealcr voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 VASTE PLANTEN v a50 Ct 'j[ Grote pot LAVENDEL 2* 14 cm pot. 3 stuks5 ',y 'jl NARCISSEN in pot50 Ct 'X v j Groeneveld naast kasteel Groeneveld Iedere zondag en 365 dagen geopend Tel.: 035 - 54311 02 pak 10 stuks 1 1 van 1.65 voor I I w rundvlees 500 gram 2 kratten a 24 flesjes Ik QQ van 21.38 voor I w 2 stuks fijn of grof 7O nu 100 gram \J 9 9 gesneden en verpakt 2 stuks naar keuze I \J zie pagina w nmm In de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 maart wordt de zo mertijd weer ingesteld. Offi cieel om 02:00 uur moet de klok een uur vooruit worden gezet. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 27 maart 14:00 Vergadering en bingo ANBO, 'Klaarwater', Wiardi Beckmanstraat 475 Vrijdag 28 maart 22:00 Upstairs met Kainam en DIS, Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,00/4,00. Zaterdag 29 maart 10:00 Open dag Ver. Stereofo tografie, Brede Bibliotheek C-drie, Willaertstraat 49. 14:00 Wandeling tegen de rondweg, start Oude Kerk, Toren straat 1. 20:00 Bingo w.v. 'Overhees', 'De Klarinet', Klarinet 39, 3,50/7,00. 22:00 Blues met Flamin'Mamie, Artishock, Steenhoffstraat 46; €6,50/10,00. Zondag 30 maart 10:15 Lezing ds. J. Schneider over 'christendom en islam', NPB-kerk, Rembrandtlaan 20. 15:00 Jazz met The Hammers- field Stompers, Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. 16:00 Concert Ko Zwanenburg en Karin Basting, 'De Open Hof', Veenbesstraat 2. 19:00 Oecumenische Avond viering, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2. 20:00 Club Stormvogel, Artis- hock, Steenhoffstraat 46. Maandag 31 maart 20:00 Lezing drs. C. Geraets over lijden, Emmakerk, Regen- tesselaan 2. 20:00 Medium bij Paso, 'De Vriendschap', Nachtegaalweg 8A, 2,00/4,50. 20:30 Film TAnglaise et le Duc', Artishock, Stecnhoff- straat 46, 3,50/5,00. Woensdag 2 april 10:00 Lezing J. Vrooman over Bruckner, Soester Kring, NPB- kerk (ingang Pieter de Hoogh- laan), 3,00. 14:00 Kinderbingo w.v. 'Over hees', 'De Klarinet', Klarinet 39, 1,20/2,40. 14:00 Verkleedmiddag De Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, 2,50. 14:00 Muziektheater 'Mazzel- tov', Brede Bibliotheek/C-drie, Willaertstraat 49, 4,50/7,50. Het basispakket t.w.v 695,- bestaat uit: een huiscentrale, twee magneetcontacten, een bewegingsdetector, een rookmelder en een afstandbediening Goed geregeld" bouwen woonwaren. boom minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl. Bel voor info gratis met Goedgeregeld, onderdeel van Nuon, telefoon 0800-2021 of kijk op www.goedgeregeld.nl Burg. Grothestraal 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl WJ REGIOMAKELAARS Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2003 | | pagina 1