Vijfch weer b v i Prijs win OP 'T HOOGT WOENSDAG 9 APRIL 2003 PAGINA 4 woensdag 9 april 2003 Dl Zie vervolg van bekendmakingen van uw gemeente op pagina 4 van de Soester Courant WERKTERREIN RIO EEMLAND WOENSDAG 9 Dankzij eei Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Eind april 2003 (dagtekening 29 april 2003) zult u de aanslag onroerend zaakbelasting voor het jaar 2003 ont vangen. Hieronder worden de belangrijkste gemeentelijke belastingen nader toegelicht. Daarnaast vindt u informatie over de betalingswijze, de kwijtschelding, de Zalmsnip en de mogelijkheid tot het maken van bezwaar tegen de aanslag. WAARDERING ONROERENDE ZAKEN (WOZ) Medio 2001 heeft iedereen een nieuwe WOZ-beschikking ontvangen voor zijn of haar woning of bedrijf. Deze WOZ-waarde is in principe geldig voor vier jaren, vanaf 1 januari 2001 tot en met 31 december 2004. Als de marktwaarde gedurende die periode stijgt of daalt heeft dat geen invloed op de reeds vastgestelde WOZ-waar de. Dit jaar ontvangt u alleen een njeuwe WOZ-beschikking als er sprake is van de volgende omstandigheden: nieuwbouw; verbouw; splitsing; samenvoeging; afbraak. Als uw pand aanzienlijk wordt verbouwd of verbeterd komt er een nieuwe beschikking met een hogere waarde die voor de rest van het tijdvak geldt. Ingeval van wijziging, gedurende het tijdvak, van de waarde door bijvoor beeld een verbouwing geldt: 1bij een waardeverandering tot 11.345 blijft de vastgestelde waarde gelijk; 2. als de waardeverandering bedraagt tussen de 11.345 en 113.445 bedraagt, wordt de waarde opnieuw vastgesteld als de verandering 5% of meer van de oude waarde bedraagt; 3. bij een waardeverandering van meer dan 113.445 wordt de waarde altijd opnieuw vastgesteld. ONROEREND ZAAKBELASTING (OZB) De OZB is de belangrijkste gemeentelijke belasting en is een belasting op onroerende zaken. Onroerende za ken zijn bijvoorbeeld woningen, appartementën, bedrijfspanden en bouwgronden. Onder de naam OZB wor den twee belastingen geheven, te weten: een eigenarenbelasting en een gebruikersbelasting. U betaalt de ei- genarenbelasting als u op 1 januari 2003 volgens het Kadaster eigenaar bent van een onroerende zaak of op een onroerende zaak een zakelijk recht heeft gevestigd (bv. recht van opstal of recht van gebruik en bewo ning). Gebruikersbelasting dient u te betalen als u op 1 januari 2003 een onroerende zaak gebruikt of tot uw beschikking heeft. Indien u zowel eigenaar als gebruiker bent van een pand, betaalt u beide belastingen. De situatie op 1 januari 2003 is, zo blijkt uit het bovenstaande, beslissend voor het gehele belastingjaar. Wijzigin gen die plaatsvinden na die datum, zoals koop, verkoop, sloop of verhuizing hebben geen invloed op de belas tingplicht of de hoogte van de aanslag. Het gehele bedrag blijft verschuldigd. Voor alle duidelijkheid: u krijgt dus geen aanslag OZB 2003, als u na 1 januari eigenaar of gebruiker wordt van een onroerende zaak. Overi gens is het bij een verkoop gebruikelijk dat het eigenaargedeelte van de OZB via de notaris wordt verrekend met de nieuwe eigenaar. De hoogte van de OZB wordt berekend op basis van de waarde van de onroerende zaak in het economisch verkeer. Deze waarde wordt eens in de vier jaar opnieuw vastgesteld door de gemeen te. In 2001 heeft u een WOZ-beschikking (Wet Waardering Onroerende Zaken) ontvangen met daarop de vast gestelde waarde naar de peildatum 1 januari 1999. Deze waarde geldt voor een periode van 4 jaar vanaf het jaar 2001 tot en met het jaar 2004. De OZB-tarieven voor het belastingjaar 2003 bedragen voor elke volle 2.268 van de economische waarde van de onroerende zaak: Voor woningen: Eigenarenbelasting: Gebruikersbelasting: Voor niet-woningen: Eigenarenbelasting: Gebruikersbelasting: Een eigenaar/gebruiker met een woning met gemiddelde waarde van 172.000 betaalt: 172.000 2.268 75 eenheden. 2,05 1,65 3,13 2,52 Eigenarenbelasting: Gebruikersbelasting: 75x €2,05 753 75 x 1,65 123 U betaalt leges voor diensten die door of vanwege de gemeente worden verleend. Denkt u bijvoorbeeld aan het aanvragen van een paspoort of rijbewijs, een uittreksel uit het bevolkingsregister of een bouwvergunning. De diensten zijn omschreven in de tarieventabel die bij de legesverordening hoort. U betaalt leges als u een dienst aanvraagt, dan wel als de dienst ten behoeve van u wordt verleend. Soms moet u de leges tegelijkertijd met de feitelijke dienstverlening betalen. Dat is bijvoorbeeld zo als u een paspoort aanschaft. In andere geval len wordt de aanslag (gedagtekende schriftelijke kennisgeving met het aanslagbedrag) aan u thuis gezonden. Bijvoorbeeld als u een bouwvergunning heeft aangevraagd. De verschillende tarieven kunt u afleiden uit de ta rieventabel behorende bij de legesverordening 2003. Hieronder vindt u een aantal van de meest voorkomen de legestarieven. Paspoort 33,30 Rijbewijs 33,40 Pas 65+ 7,35 Uittreksel bevolkingsregister 7,35 Bouwleges vastrecht 124,00 plus per 1.000 bouwkosten 20,70 HONDENBELASTING ledereen die binnen de gemeente Soest één of meerdere honden houdt, moet hondenbelasting betalen. Zo dra u houder wordt van een hond, dient u de hond bij de gemeente aan te melden. U moet hiervoor een aan gifteformulier invullen dat u kunt krijgen bij de afdeling Financiën en Belastingen. U kunt het aangifteformulier ook downloaden via de site van de gemeente Soest (www.soest.nh. Als u besluit afstand van uw hond te doen of uw hond overlijdt, dient u de hond schriftelijk af te melden bij de afdeling Financiën en Belastingen. U kunt dan een deel van de reeds betaalde belasting terug krijgen. Vergeet niet bij overlijden een euthanasiever klaring of een rekening van de dierenarts te overleggen. De aanslagen hondenbelasting 2003 zijn met dagteke ning 31 maart 2003 verzonden. De tarieven voor 2003 bedragen: de eerste hond 57,00 de tweede en volgende hond 84,00 kennel 288,00 De opbrengst van de hondenbelasting wordt o.a. gebruikt voor maatregelen zoals beperking van de overlast, opruimwerkzaamheden hondenpoep e.d. Ook worden van de opbrengst hondenbelasting projecten bekostigd die te maken hebben met het welzijn van honden zoals uitlaatterreinen. Jaarlijks vindt er in de gemeente Soest een controle plaats op het houden van hondeh. Bij het niet nakomen van de aangifteplicht volgt een verzuim- boete. RIOOLRECHTEN Door de gemeente wordt een rioolstelsel in stand gehouden. Dit gebeurt om de dagelijkse hoeveelheid afval water af te kunnen voeren. De gemaakte kosten kan de gemeente door het heffen van rioolrechten verhalen op de gebruikers van het rioolstelsel. U betaalt rioolrecht indien u gebruiker bent van een eigendom van waar uit afvalwater direct of indirect op de gemeentelijke riolering wordt afgevoerd. Het aantal kubieke meters afval water dat vanuit het eigendom wordt geloosd, is bepalend voor de hoogte van de heffing. Indien u verhuist naar een andere gemeente of u komt juist in de gemeente Soest wonen, wordt naar evenredigheid van de pe riode een bedrag in rekening gebracht dan wel terugbetaald. De belasting wordt door REMU Levering B.V. maandelijks bij voorlopige voorschotnota's geheven. Eén maal per jaar zal de eindafrekeningnota van REMU Levering B.V. aan u worden gezonden. De eindafrekeningnota bevat de definitieve aanslag rioolrecht, waarte gen bezwaar kan worden ingediend bij de heffingsambtenaar van de gemeente Soest. Het tarief 2003 voor het rioolrecht bedraagt 90,00 bij een waterverbruik van 0 tot 500 m3. Dit tarief is voor de meeste gevallen van toepassing AFVALSTOFFENHEFFING Dit is een belasting die wordt geheven voor het inzamelen en verwerken van huishoudelijk afval. De gemeente heeft de wettelijke plicht om minimaal eenmaal per week het huishoudelijk afval, afkomstig van particuliere huishoudens, in te zamelen. Iedere gebruiker van een perceel ten aanzien waarvan deze plicht geldt, is belas tingplichtig. Ook als u geen gebruik maakt van het inzamelen van afval, bent u verplicht de heffing te betalen. Indien u verhuist naar een andere gemeente of u komt juist in de gemeente Soest wonen, wordt naar evenre digheid van de periode een bedrag in rekening gebracht dan wel terugbetaald. De belasting wordt, net als bij het rioolrecht, door de REMU Levering B.V maandelijks bij voorlopige voorschotnota's geheven. Eén maal per jaar zal de eindafrekeningnota van REMU Levering B.V. aan u worden gestuurd. De eindafrekeningnota bevat de definitieve aanslag afvalstoffenheffing. De tarieven voor de afvalstoffenheffing in 2003 bedragen voor een éénpersoonshuishouden 123,00 en voor een meerpersoonshuishouden 184,80. De afvalstoffenheffing geldt alleen voor particuliere huishoudens. REINIGINGSRECHTEN Bedrijven in de gemeente Soest kunnen op aanvraag hun bedrijfsafval éénmaal per week laten verwijderen door middel van door de gemeente beschikbaar gestelde minicontainers. Het recht bedraagt in 2003 per mi- nicontainer 257,00 per jaar incl. BTW. LASTENVERLICHTING De Zalmsnip is een lastenverlichting van 45,38 welke met ingang van 1 januari 1998 is ingesteld door de rijksoverheid. De Zalmsnip is bestemd voor alle huishoudens. De gemeente Soest heeft ervoor gekozen om de Zalmsnip rechtstreeks in mindering te bren gen op het tarief van de afvalstoffenheffing. U krijgt de Zalmsnip dus niet apart uitgekeerd. BETALINGSMOGELIJKHEDEN Betaling van de aanslagen OZB en hondenbelasting kan door overschrijving van uw bank- of girorekening met gebruikmaking van de met de aanslag meegezonden acceptgiro. Controleer of het te betalen bedrag en uw bank- of girorekeningnummer op de acceptgiro zijn vermeld. Indien u betaalt zonder gebruik te maken van de acceptgiro moet u in elk geval het volgende vermelden: het betalingskenmerk, de belastingsoort, het belas tingjaar en het aanslagnummer. BETALINGSTERMIJNEN De aanslag OZB moet worden betaald in één termijn binnen twee maanden na dagtekening van het aanslag biljet. De aanslag hondenbelasting moet worden betaald in één termijn binnen één maand na de dagtekening van het aangiftebiljet. Let op: bij niet tijdige betaling worden invorderingsmaatregelen genomen. Deze maatregelen brengen voor u extra kosten met zich mee. KWIJTSCHELDING Indien u niet in staat bent de belastingaanslag te betalen als gevolg van uw inkomens- en vermogenspositie, kunt u in aanmerking komen voor kwijtschelding van bepaalde belastingen. Alleen de volgende belastingsoor ten komen hiervoor in aanmerking: de OZB, het rioolrecht en de afvalstoffenheffing. In principe komen alleen particulieren in aanmerking voor kwijtschelding. Om uw aanvraag te kunnen beoordelen, heeft de gemeente informatie nodig over uw financiële situatie. Door het invullen van een inlichtingenformulier en het meezen den van gevraagde bijlagen kunt u deze informatie verstrekken. De formulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Financiën en Belastingen. U kunt het beste zo snel mogelijk na ontvangst van de aanslag een verzoek tot kwijt schelding indienen. U krijgt altijd schriftelijk bericht van de beslissing op uw kwijtscheldingsverzoek. BEZWAAR MAKEN Als u het niet eens bent met een aanslag gemeentelijke belastingen, kunt u een gemotiveerd, schriftelijk en door u ondertekend bezwaarschrift indienen bij: Gemeente Soest t.a.v. de heffingsambtenaar Postbus 2000 3760 CA Soest Het bezwaar moet binnen zes weken na dagtekening van het aanslagbiljet worden ingediend. Vergeet niet in het bezwaarschrift het aanslagnummer te vermelden, duidelijk aan te geven waarmee u het niet eens bent en uw bezwaar goed te motiveren. Bezwaar maken betekent overigens niet dat u automatisch uitstel van betaling krijgt. Hierom moet u schriftelijk verzoeken, bijvoorbeeld in uw bezwaarschrift. MEER INFORMATIE? Indien u nog vragen heeft of nadere inlichtingen wilt, kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën en Belastingen. 6093804 (heffing) §8 6093506 (invordering) m 6093675 (kwijtschelding) 1 april 2003 Onderwerp Benoeming plaatsvervangende leden advies commissie woonruimteverdeling Kapvergunning hoek Vredehofstraat/ Noorder- weg Soest Weigeren bouwvergunning Hofstedering 238 Bouwaanvraag uitbreiding woning van Lenne- plaan 59 te Soest (020666) Verzoek om bestemming van voormalige nood woning te wijzigen van opslagruimte naar hob by/praktijkruimte Bouwplan Koninginnelaan Groen van Prin- stererstraat Jaarverslag Derde Wereld Groep 2002 en begro ting 2003 Reacties naar aanleiding van de informatie avond Spoordal Aangepaste versie van het voorontwerp herzie ning bestemmingsplan Isselt 2003 en reacties op artikel 10 overleg Beslissing Op voordracht van Portaal Eemland per 1 april 2003 me vrouw H. van der Veen benoemen als plaatsvervangster van de heer R. Veltman. Op voordracht van SCW per 1 april 2003 mevrouw K. Kla ver te benoemen als plaatsvervangster van mevrouw L. Saaltink. Per 1 april 2003 de heer J. van Ekeren te benoemen als plaatsvervanger van de heer R.W. Krol. Kapvergunning verlenen voor 1 beuk op het perceel hoek Vredehofstraat /Noorderweg in Soest. Forse boom ter compensatie herplanten. Bouwvergunning geweigerd wegens strijd met het be stemmingsplan "Boerenstreek 1995". De bouwvergunning voor de Van Lenneplaan 59, reg.nr. 020666, verlenen nadat de tekening ten aanzien van de rookgasafvoerkanalen door de aanvrager is aangepast (mi nimaal 0.5 meter boven hoogste punt van de bebouwing). Laten weten welke activiteiten in de voormalige noodwo ning kunnen plaatsvinden. Niet meewerken aan wijziging van de bestemming. Principemedewerking verlenen aan het schetsplan met het verschoven woningvlak. Aanvrager informeren. Schetsplan voorleggen aan de welstandscommissie. De voorwaardelijke bijdrage van 4.537,80 over 2002 uit betalen. Dé toegezegde bijdrage voor 2003 onder bestaande condities uitvoeren. De mogelijke aanvraag van een bijdrage voor 2004 on der subsidiecondities beschikbaar stellen. Uitwerkingsplan Spoordal 2003 overeenkomstig het bijge voegd ontwerp vaststellen. Uitwerkingsplan van 10 april t/m 7 mei ter inzage leg gen. Ter inzage leggen van de commissie RVM. Instemmen met de verwerking van de overlegreacties. Akkoord gaan dat de gemeente Amersfoort het vooront werp herziening bestemmingsplan Isselt 2003 naar de PPC verzendt. Raadsfracties informeren. Algemeen: Het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) Eemland fun geert als toegangspoort tot de zorg en verzorgt de in dicatiestelling voor 7 gemeenten in regio Eemland (290.000 inwoners), Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Leusden, Nijkerk, Soest en Woudenberg. Het betreft geïntegreerde indicaties voor AWBZ (verpleging en verzorging) en Gehandicapten voorzieningen (rol stoel-. woon- en vervoersvoorzieningen). Wijziging: Vanaf 1 april 2003 worden de terreinen waarvoor RIO's indiceren uitgebreid. Zij worden dan ook verant woordelijk t.a.v. de indicatiestelling voor de: Gehandicaptenzorg en Geestelijke Gezondheidszorg langdurige zorgvra gen). Deze uitbreiding past bij een aantal ontwikkelingen m.b.t. de modernisering van de AWBZ. Hiervoor heeft de rijksoverheid een aantal richtlijnen vastge steld, namelijk: - Eén orgaan waar mensen die aangewezen zijn op zorg hun aanvraag kunnen indienen. - Eén orgaan die het geheel van zorgvoorzieningen kan overzien en een indicatie afgeeft die het best past bij de zorgvraag, en - Eén orgaan die de zorgvraag vertaald in functionele termen wat meer duidelijkheid geeft aan cliënten en zorgaanbieders. Werkwijze: In overleg met de organisaties die vóór 1 april de zorgaanvragen voor de Gehandicaptenzorg en de Geestelijke gezondheidszorg in behandeling namen zijn de volgende afspraken gemaakt: - De aanvragen worden ingediend bij het RIO Eem land. - Het RIO Eemland beoordeelt of zij de aanvragen ge heel of gedeeltelijk zelf in behandeling nemen. Zo nodig wordt expertise ingeroepen van externe des kundigen. - Het RIO Eemland geeft het formele indicatiebesluit af. - Bezwaar tegen het indicatiebesluit kan ingediend worden het RIO Eemland. Informatie: Huisartsen en zorgaanbieders zijn inmiddels op de hoogte gesteld van deze nieuwe ontwikkelingen en de werkwijze van het RIO Eemland.Voor vragen en/of nadere informatie kan er contact worden op geno men met: RIO Eemland Postbus 1590 3800 BN Amersfoort Vanadiumweg 11 3812 PX Amersfoort tel. 033-4605050 fax. 033-4614428 info@rioeemland.nl www.rioeemland.nl Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet mi lieubeheer hebben ontvangen: Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer - Jortech Nederland Biltsestraat 143a loods 5 Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer - V.B.R. Jongepier b.v. Stemerdingweg 29 Tegen de melding kan geen bezwaar worden inge diend. Genoemde instellingen zullen aan de algeme ne voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur moeten voldoen. VERLEENDE VERGUNNINGEN VOOR HET MAKEN OF VERANDEREN VAN EEN UITWEG (INRIT). Voor de volgende percelen is vergunning verleend voor het maken van een uitweg (inrit): - Sophialaan 27 (verbreding) - Schoutenkampweg 42 (wijziging) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kun nen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indie nen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BIN NEN 6 WEKEN na de datum van deze bekendmaking worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raad huisplein 1, afdeling Wegen grondzaken en verkeer, geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Mi ,f i 'Een logopuzzelactii valt met de bereidhei drijven en zaken om logo te adverteren. P véle malen 144 zakei maar zij moeten er v bij hebben mee te dc gewoon leuk vinden Vanaf een dubbelvel nog lege vakken tot prijsuitreiking zijn maanden werk verde met enorm veel plezi doening,' aldus Olgi nen-Slagter, organis (al vijf jaar) de Soes puzzel. Vrijdagavond vond de king plaats van deze Logopuzzel in restaurar ter Duinen. Alle 9 hoo naars waren op uitnodig zig, met supporters), delegatie van de Soesti o.l.v. Paul Smit, dirt Drukkerij Smit/Soeste 'Dankzij de enthousiast de DTP-afdeling van de de logopuzzel elk jaar gedrukt!' zegt Olga Gc (Foutloze inzendin 1 e prijs: 500,00 Mevr. Liesbeth Sneep straat 17 Soest was een dorp met k en koren landelijk gelegen in vrien< Nu vooruitstrevend, vol b factoren Soest is allang wakker gel 2e prijs: Reischeque Toerkoop Reisburo Ha} Dhr. J. Lina, Klarinet 3 Soest was een dorp met k en koren na de oogst zag je een wir karresporen het hoorde erbij en deed n wel even wat anders dan verkeer. 3e prijs: 200,00 Mevr. P.Mönnich-van Bosstraat 59 Soest was een dorp met koren en ook met een paleis en kerketoren. Kortom een koninklijk dc met grote klasse. Nee, wij gaan nóóit meer 4e prijs: 200,00 Dhr. G.v.d. Deijssel, K 10 Soest was een dorp me koren Uitzicht over de Engh rr oude toren. Laten we zuinig zijn op leefklimaat, dat uiteindelijk iedereen l 5e prijs: 100,00 Mevr. Anneke van 1 winde 12 Soest was een dorp mi koren, er zijn maar liefst vier st talloze sporen; op dit knooppunt van a< allure beleef ik wederom mijn avonturen. 6e prijs: 100,00 Mevr. M.C. Majoor- kom, Van Maare Soesterberg Soest was een dorp m koren trots ben ik als Soester 1 geboren. Op een andere stek voel mijn plek. Bij Soest wil ik altijd hc '1 h

Soester Courant | 2003 | | pagina 16