99 D 20% KORTING ioester fysiotherapeuten met >peciale interesse voor sport an Asch valt in de prijzen SPARE RIBS rolle^I 0 JS» Tri 13.19 dLXi dJ® wmmwêm 'Herkansing voor kurk' ^Dogterom SPOED 6.00 uur in Soest, 1 HANDEL WANDEL f 'Wie goed doet, Overhees ontmoet!' ïenmaal goud, driemaal zilver iE GRAANJENEVER One-Wish: 'persoonlijke' relatiebemiddeling MODE DEZE WEEK Alle pantalons Es-versier wedstrijd van H fof 18 a/srsï www.winkelkrina.nl Heugafelt Paasactie winkelkring: eigen eicreatie maken Waterschapsverkiezingen tussen 28 mei en 12 juni ZONNESTUDIO - SOEST Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 (/OENSDAG 9 APRIL 2003 SOESTER COURANT iLEW FRIENDLY TPAPIER 24ROLLEN )uo Gert van Putten en Michael Voet: PAGINA 19 i soestekScourant Nieuwe actie van winkelcentrum t Samen de Zomertijd int! Kijk op WWW.ONE-WISH.COM of bel 035-5430177 Nieuwe dienstverlener in Baarn Tel. 035-602 92 43 Hans Hillen bij Royal Pare Business Club da ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS Inzamelingsactie Milieudefensie .TAPIJTTEGELS Brede Bibliotheek I Soest Speksteen bewerken Wilt u ook tot 30% LAGERE maandelijkse hypotheeklasten? Lekker Leven Hypotheken Bei gratis 0800 - 0233363 Inleveren vóór vrijdag 18 april Tien Soesters op kandidatenlijst De Soester Courant zoekt met spoed BEZORGERS ZONNEBANKLAMPEN Weck 15 'Aanbiedingen geldig van ma. 7 april t/m za. 12 april 2003 be samenwerking is nog be- trekkeiijk 'vers', maar het be- alt de fysiotherapeuten Gert i Putten en Michael Voet bitstekend. Ze treffen eikaar dagelijks in de praktijk van Gert aan de Ereprijsstraat, kaar Michael sinds kort full time in dienst is. 'elen kennen Michael intussen als icgeleider van het eerste elftal van .0. Soest, waar hij Charles Roest js opgevolgd als 'verzorger'. Zijn tekendheid met het Soester sport- :ven komt goed van pas in de sa- lenwerking met Gert van Putten, lie op sportgebied al een hele re- lutatie heeft opgebouwd. Hij trad i.a. op als verzorger bij het natio- ale KNVB-zaalvoetbalteam en ■an 'Jong Oranje (zaalvoetbal); hij -erkte als fysiotherapeut ook ja- enlang voor de hockeybond en icgeleidde o.m. de scheidsrechters het betaalde voetbal. |De 'sportieve betrokkenheid' van het duo Van Putten-Voet krijgt in Soest binnenkort nog verder ge stalte door het speciale 'blessure- spreekuur' waarmee Gert begint bij de hockeyclub Soest (elke jweek) en bij de atletiekvereniging jPijnenburg (elke twee weken). Het gaat daarbij, zoals hij uitlegt, niet om de behandeling van zware bles sures, maar om de 'kleine pijntjes' jdie de sporters zelf geneigd zijn te veronachtzamen, en er zeker niet mee naar de dokter stappen. 'Top sport brengt vaak overbelasting met zich mee, vooral bij de jeugd, en dan is het goed om dat in de baten te houden...' |Gewone praktijk Dndanks de grote belangstelling voor de sport is de fysiotherapie- iraktijk aan de Ereprijsstraat een gewone', algemene praktijk, die al Sinds het eind van de jaren zestig bestaat (destijds opgericht door [Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Jan Stoel). Dat betekent dat aller lei patiënten, van (soms heel) jong tot (soms heel) oud - en dus be paald niet alleen maar voor sport blessures - er welkom zijn. Van Putten is best tevreden met de huisvesting - met twee ruime be handelkamers - al koestert hij ook het ideaal van een oefenzaal, het liefst in samenwerking met de an dere fysiotherapeuten in de wijk Smitsveen. 'Tot nu toe sturen we patiënten van ons wel eens door naar sportscholen of collega's, maar een eigen zaal zou prachtig zijn'. Sportfysiotherapie is een heel speciale vorm van fysiotherapie, vindt zowel Gert als Michael. 'Het gaat een stapje verder, en je moet je ook kunnen inleven hoe een sporter denkt.' Gezien de nauwe Michael Voet (l.) en Gert van Putten. Foto: Soester Courant. verbindingen met S.O. Soest mag het geen verbazing wekken dat Van Putten en Voet binnenkort ook de fysio-praktijkruimte in het nieuwe clubgebouw van de voet ballers aan de Bosstraat gaan 'in vullen'. Ze krijgen daar de be schikking over veel mogelijkheden. Voor het overige is de praktijk in het Smitsveen er een waar hard wordt gewerkt, van maandag tot en met vrijdag van 's morgens ze ven tot 's avonds tien uur, en zelfs op zaterdagmorgen. 'We hanteren flexibele werktijden, en we hebben géén wachtlijst!' aldus Van Putten. Onder het motto 'Wie goed doet, winkelcentrum Over hees ontmoet', doen de ge zamenlijke winkeliers van het winkelcentrum Over hees wekelijks een oproep aan de inwoners van Soest, om een naaste, vriend, fami lielid of kennis in het zonne tje te zetten. Zoals ze zelf be weren het hart van Overhees te zijn, laten de winkeliers nu zelf hun hart spreken. Kent u iemand die volgens u wel eens in het zonnetje gezet mag worden omdat hij of zij bij voorbeeld de zorg van een ouder op zich heeft genomen, zich al lange tijd inzet yoor een goed doel, goéd vrijwilligers werk verricht, iedere zaterdag uw auto wast, dagelijks uw boodschappen doet of wat dan ook? Kortom: als u iemand weet die hiervoor in aanmer king komt, stuur dan even een briefje, dan zorgt de activitei tencommissie van Winkelcen trum Overhees ervoor dat deze persoon eens in het zonnetje wordt gezet. De inzendingen worden zorg vuldig geselecteerd. Wekelijks wordt er één (over de winnaar) geplaatst in de Soester Courant, en krijgt degene die gekozen is omdat hij/zij 'goed doet' een waardebon van 25,00, te be steden bij een van de winkeliers van winkelcentrum Overhees. U kunt uw verhaal (maximaal 100 woorden) richten aan: Winkelcentrum Overhees, p/a Veenbesstraat 712, 3765 BV Soest. ft Ik «A'JJR 11" plagerij Van Asch uit Soest is ijdens de internationale vak- feedstrijden Freshfood 2003 naar liefst vier maal in de prij- ^n gevallen met zelfgemaakte broducten. De slager van de Van Weedestraat won eenmaal |oud en driemaal zilver. 5oud was er voor de salami-piz- la van Van Asch; de nasi, de kip salade en de lasagne wonnen alle prie zilver. In de winkel hangen vier fraai oorkondes om dat alle maal tc onderstrepen. De wedstrij den werden georganiseerd in het kader van de 'Nationale Food- week'; honderden versspecialisten uit negen verschillende landen stuurden in totaal ruim 2000 pro ducten in. Dc wedstrijden werden georganiseerd door SVO, het op leidingsinstituut voor de vleessec tor. De prijzenregen is voor een be langrijk deel tc danken aan de medewerksters Germa Zeijderveld en Saskia van Spaendonck, die in de keuken van Van Asch dc heer- (Relatiebemiddeling op maat) Begin 2003 heeft zich in Baarn een nieuwe dienstverlener ge vestigd: relatiebemiddelings bureau One-Wish. Dit bureau legt de nadruk niet alleen op wie je wilt ontmoeten, maar juist ook op de manier waarop. Voor een 'persoonlijke' aan pak heeft One-Wish een unie ke persoonlijkheidstest ont wikkeld, die inzicht geeft in de wensen van de cliënt op het ge bied van een levenspartner. Anderzijds wordt er ook veel aan dacht besteed aan de op-maat-ge- maakte eerste ontmoetingen, zodat de eerste indruk in een ongedwon gen sfeer plaats kan vinden. Vol gens One-Wish zijn dit dé twee belangrijke ingrediënten om een nieuwe - en wellicht ware - lief de te vinden. 'Vroeger hing er een groot taboe rondom een relatiebe middelingsbureau, maar tegen woordig, mede door het groeiende aantal alleenstaanden, is de drem pel steeds lager', aldus Irene van Zanten, eigenaresse van het bureau One-Wish. 'Zeker de mensen die op wat latere leeftijd alleen komen te staan, weten de weg naar een relatiebemiddelingsbureau beter te vinden om in contact te komen KONINGINNELAAN 18-20 S0ESTD1JK 035-5880780 Slager Richard van Asch en zijn medewerksters Germa Zeijderveld en Saskia van Spaendonck. Foto: Soester Courant. lijkste gerechten samenstellen en klaar maken. Dat vond ook de vakkundige jury, die de kwaliteit van de producten erkende en waardering uitsprak voor het vak manschap van Van Asch en zijn medewerkers. De bekroningen zijn voor de slage rij aanleiding voor een aantal zeer smakelijke aanbiedingen (zie de advertentie elders in deze krant). Kurk behoort niet tot de mate rialen die door de Reinigings dienst Midden Nederland voor hergebruik worden ingeza meld. Toch is het een belangrij ke grondstof die op veel grote re schaal wordt gebruikt dan meestal gedacht wordt. Zo wor den er b.v. alleen in Nederland jaarlijks zo'n 325 miljoen fles sen ontkurkt. Die kurken, die meestal worden weggegooid, wegen samen anderhalf mil joen kilo. Kurk is een belangrijk natuurlijk product, afkomstig van de kurkeik. Die boom is voornamelijk in Por tugal inheems. Het duurt minstens 20 jaar voordat een kurkeik, waar van de schors de kurk levert, ge schild kan worden. Daarna kan al leen maar om de 9 jaar een nieu we schilling plaatsvinden. Deze ta melijk beperkte productiemoge lijkheid maakt dat hergebruik van kurk van belang is. In ons land belast zich daarmee de organisatie Kurk Recycling Nederland te Zwolle. De landelijk ingezamelde kurken worden naar Portugal ver voerd en daar voor hergebruik ge reed gemaakt. Van het gerecycle de product worden kurkvloeren en binnenzolen gemaakt en het is heel geschikt als isolatiemateriaal. Publieksactie In Soest worden al enige jaren door particulieren kurken be waard. Inmiddels heeft de com missie Kerk en Milieu van de Raad van Kerken Soest zich met de or ganisatie daarvan belast. De werk groep Milieudefensie Soest heeft de supermarkten en slijterijen in Soest gevraagd kurken in te zame len en daarvoor royale medewer king gevonden. Op donderdag 10 Milieudefensie Soest I milieu Secr.: Eikenlaan 16 I 3768 EV Soest I april start deze inzameling met een publieksactie bij de supermarkt C1000, Zuidpromenade 6, waar de eerste daar ingezamelde kurk plechtig in de daarvoor bij de su permarkt te plaatsen bak zal wor den gedeponeerd. Iedereen is har telijk welkom om daarvan getuige te zijn. Aan de kurkinzameling werken mee: Albert Heijn, Burgemeester Grothestraat 2; Albert Heijn, Smitsweg 20-22; Boni, Parallelweg 19; C1000, Zuid promenade 6; C1000, Tamboerijn 11; en de slij terijen en wijnhandels: Gall en Gall Hartogsveld, Smitsweg 12; Gommers, F.C. Kuyperstraat 26; Ben van der Linden, Burgemees ter Grothestraat 6; Toon van der Linden, Soesterbergsestraat 49; Mets BV, Van Weedestraat 90. Restaurants sparen zelf kurken, die worden afgehaald door één van de leden van de werkgroep Milieude fensie. De kurkinzameling wordt gevoerd onder de leuze: "t Is met ontkurken niet gedaan, gun aan de kurk een nieuw bestaan.' Nadere informatie: 886028621. Af haat/bezorg centrum met een nieuwe levenspartner. One-Wish heeft als uitgangspunt dat de zoektocht naar een metge zel via een bureau zeker ook leuk en plezierig kan zijn'. Persoonlijke methode One-Wish heeft een persoonlijk heidstest ontwikkeld om goed in beeld te kunnen brengen wat de unieke wensen van iedere cliënt ten aanzien van een partner zijn, maar de cliënt leert zichzelf ook beter kennen', aldus Irene. 'Daar door lukt het vinden van een lief devolle en duurzame relatie snel ler en beter.' Volgens Irene gaat de eerste ont moeting vaak gepaard met de no dige zenuwen. One-Wish laat de invulling van dat eerste contact dan ook volledig afhangen van de interesses van haar cliënten. Dat kan variëren van een concert in een kasteel of een golfles tot wel licht toch dat intieme diner. 'El kaar in een ongedwongen en per soonlijke sfeer ontmoeten maakt de kans op een match veel groter.' Meer informatie of een gratis ken nismakingsgesprek: One-Wish, maandag t/m donderdag tussen 12:00 en 20:00 uur: ^5430177, of e-mail: info@one-wish.com. One-Wish is ook te vinden op in ternet: www.one-wish.nl. Openingstijden: Woensdag t/m zondag van 16.30-21.00 uur. Burg. Grothestraat 34, Soest. Komende vrijdag (11 april) is drs. Hans Hillen - prominent ex-CDA- kamerlid, commentator en colum nist van Elsevier - te gast bij de Royal Pare Business Club, die haar onderdak heeft bij Hilton Royal Pare in Soestduinen. Hij houdt een lezing met als titel: 'Tour d'Horizon van Hans Hillen', waar in hij o.a. ingaat op de statenver kiezingen en de kabinetsformatie.' Aansluitend is er gelegenheid voor discussie. Het programma ziet er als volgt uit: 17:30-18:30 uur ape ritief; 18:30-19:30 uur lezing Hans Hillen; 19:30-22:30 uur diner. De entree is gratis voor leden van de Royal Pare Business Club; in troducés betalen 15,00 (borrel inclusief lezing) of 35,00 (diner, inclusief wijn). Aanmelden per FAX bij Ton Kok, fax 030- 2282749. MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de ruige alombekende Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GELIJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kela lapijl/egels in ome 1000 n>2 lopijllegelshowroom worden uw benzinekosten vergoed. Altijd 200.000 fap/jftegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bwofgloon, leggen door gehele lond mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn topijtfobriek te RENSWOUDE, Utrechtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gesloten www.vanheugten.com Willaertstraat 49 ffl 60958291 De Brede Bibliotheek organiseert op zaterdag 17 mei een workshop 'speksteen bewerken'. Docente Wendy Ernst biedt de basistech nieken aan van het werken met dit materiaal en de mogelijkheid om stap voor stap van een ruwe steen tot een afgerond werkstuk te ko men. Tevens krijgen de deelne mers informatie over de steen soort, het gereedschap en de ver schillende bewerkingstechnieken. Ze laten zich inspireren door de vorm en het min of meer verbor gen karakter van de steen. De be nodigde spullen zullen aanwezig zijn. Wel raadzaam om zelf mee te brengen: een stofmasker, een oud aardappelmesje, een afwasteil of ondiepe emmer, een oude (hand)doek, kleding die stoffig mag worden, een tas en/of doosje en een lunchpakketje. De workshop duurt van 10:00 tot 16:00 uur. Cursusprijs 45,00. De benodigde materialen ad 17,00 kan men bij de docente kopen. Inschrijven is mogelijk tot 8 mei bij de receptie van de Bre de Bibliotheek, Willaertstraat 49, 886095829. De Winkelkring Van Weedestraat wil de inwo ners van Soest prikkelen met de paasactie. Iedereen kan meedoen door een eigen ei- creatie te maken. De meest originele inzending wordt beloond met een gevulde paasmand ter waarde van 100 euro. Een schilderijtje, een borduur werkje, een glas-in-lood, het maakt niet uit in welke vorm het ei gestalte krijgt. Eigenzin nig of eigenwijs, dat maakt ei genlijk niet uit. Enige voor waarde is dat de inzendingen niet groter zijn dan 15 centime ter. De winkeliers hebben de heer sende vogelpest meegewogen in het besluit om de paasactie te houden. Omdat het niet nood zakelijk is een echt ei te gebrui ken, gaat de actie door. Wie toch een echt ei wil beschilde ren, wordt verzocht een lege dop te gebruiken. De eicreaties kunnen tot vrijdag 18 april worden ingeleverd bij rcisburo Vertrekpunt en de Soester Courant, beide geves tigd aan de Van Weedestraat. In de Soester Courant van woens dag 23 april wordt de winnaar bekend gemaakt. Deze mag zich -van de winkelkring- in elk geval een jaar lang de beste ver sierder van Soest noemen. 'Haal uw schildersezel, kant klossen of figuurzaag maar te voorschijn en veel succes', aldus een van de organisatoren. Deelnameformulieren zijn ver krijgbaar bij de winkeliers en kunnen ook worden uit geprint via de website www.winkelkring.nl Waterschap Vallei Eem or ganiseert samen met vijf ande re waterschappen in Midden- Nederland waterschapsverkie zingen. Men kan tussen 28 mei en 12 juni gebruik maken van het stemrecht. Dat kan door een stem uit te brengen op één van de kandidaten die zich be schikbaar hebben gesteld voor het bestuur van Waterschap Vallei Eem. Maar liefst 76 kandidaten (11 vrouwen en 65 mannen) hebben zich gemeld voor de 30 te verde len bestuurszetels in het water schap. Deze zetels komen vrij om dat de zittingsduur van het alge meen bestuur in september af loopt. Daarom worden er in mei verkiezingen gehouden. Het nieu we bestuur wordt in september geïnstalleerd. De kandidaatstelling vond plaats op 20 en 21 maart jl. Het stembu reau heeft op 31 maart jl. in een openbare zitting besloten over de geldigheid van de ingeleverde op gaven van de kandidaten; alle op gaven van kandidaten zijn geldig verklaard. Voor geïnteresseerden ligt het proces-verbaal van de zit ting ter inzage. In sommige categorieën en kies kringen zijn er evenveel kandida ten als beschikbare zetels zijn. De zetels worden dan direct toegewe zen en dus zullen in deze kieskrin gen voor deze categorieën geen verkiezingen plaatsvinden. Soesters Uit Soest (kieskring 1) zijn de vol gende inwoners als kandidaat aan gemeld. Categorie ingezetenen: Mevr. M. Haak-Griffioen, Steenhoffstraat 12B; P.J. Schinkel, Van Lennepiaan 84, M.J.E. Kruijtzer, Van Hamel straat 73 (plv.); Categorie gebouwd: G.J. Witpaard, Prins Hendrik laan IC; E.J. Harmsen, Rembrandtlaan 6 (plv.); J.G.M. v.d. Breemer, Breemeen- tje 8; Mevr. M. Wantenaar-v.d. Hen gel, Birkstraat 127 (plv.); J. van Gent, Felix Orttlaantje 3; P.H. Veen, Den Blieklaan 82 (plv.). Categorie ongebouwd: P.A.M. Kuijer, A.P. Hilhorstweg 5 (plv.). Stempakket Vanaf 21 mei ontvangen de stem gerechtigden uit het waterschaps- gebied het stempakket met daarin stembiljet en kandidatenboekjes. Daarin zijn alle kandidaten opge nomen. Overigens: het gaat bij de waterschapsverkiezingen niet om het stemmen op een partij maar op personen. Voor meer informatie kan men kijken op de website www.waterschapsverkiezingen.nl, of bellen met de gratis verkiezings telefoon: 880800-9988776. Ook kan men daar een speciale verkie zingsbrochure opvragen. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x 48,00 per keer €5,90 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 61,00 per keer 7,30 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x 84,00 per keer 9,60 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur

Soester Courant | 2003 | | pagina 19