irs O Spelverdeelsters Stam/SoVoCo terug Kommer en kwel op Bosstraat-Oost Interessant seizoen voor Soestdijk telaars Lamlendig VVZ verspeelt titel K een qewont Verjonging Hees doorgevoerd TV Soest-Zuid gaat voor de lol rkocht? Slordig Red Stars onderuit Competitieprogramma PAGINA 28 ^/óÉNSDAG9APRIL 2003 SOESTER COURANT PAGINA 29 Herenteam bereikt kwartfinale van bekertoernooi VOLLEYBAL Soesters laten kans liggen om koploper Swift te naderen Zaterdag laatste duel 2 spelers en coach BASKETBAL SEC verprutst kansen en gaat de boot in: 3-0 City Run Soest verliest ook van nummer voorlaatst, de Kon. HFC: 1-2 LTC keert versterkt terug in tweede klasse TENNIS LTC Soestdijk TV Soest-Zuid Handhaving doelstelling van jonge tennisploeg TENNIS Duinweg oest-Zuid gelegen, irage en schuur, net volledig vrij uitzicht, originele i staat. Het geheel kheden. Een t! Houtsnip I H I SRBü ■yaal vrijstaand woonhuis lopp. 530 m*. inhoud ca. 885 penslaande deuren naar aard partij, 2 openslaande v. div. inbouwapp. en serre slaapkamer (opp. ruim 18 I, douche en dubbele wasta- e slaapkamers (resp. ca. bad, douche en dubbele t zich een grote bergzolder in.nl/houtsnip geleden eerst een lingen verkopen, is rsom. Er is dus )tere aanbod en de zen nog steeds op en dat van 'topjaar J werden er door de i 80 woningen ior, want het n worden verkocht lonnen. ïrgsestraat 43, Soest 035 - 601 53 60 9elen.nl .nl fjoeuel nog lang niet topfit zijn je spelverdeelsters Monique Wistneijer en Majorie Borg- ^jjer terug in de selectie van Stam/SoVoCo. De twee wissel- Jen elkaar zaterdag af in de met 1-3 gewonnen wedstrijd te- oen Lycurgus. Het slechte nieuws: de kampioen kan de 100 punten niet meer halen. Zeker is nu dat de volley halsters te driekamp om twee plaatsen in de eredivisie aanvangen met een uitwedstrijd tegen Sneek. De Frie- annen schudden WC van zich af, dai daardoor definitief naar de eer ste divisie degradeert. Op zaterdag 3^ wordt Stam/SoVoCo in het noorden verwacht. Tegen de eredi visieclub wordt niet op veel gere kend. Toeslaan moet de -Soester dub vier dagen later in sportzaal de Bunt. Tegenstander is dan Vrc- vok, Activia of Abcoude. De eer ste twee staan gedeeld eerste, Abc oude volgt op één punt en er is nog een speelronde, hl 1B is de strijd dus veel spannen der dan in IA, waarin Stam/ SoVoCo op alle fronten opper machtig was. De laatste competi tiewedstrijd van zaterdag in de Bunt (tegen Sneek 2!) is daarom vooral handig om te kijken hoe Wismeijer en Borgmeijer er voor staan. Trainer/coach Derk de Sae- ghcr is er vrijwel zeker van, dat zijn eerste keus Wismeijer de promo tiewedstrijden zal halen. 'Ze heeft een zeer grote wilskracht, doet elke dag haar oefeningen en wordt intensief behandeld door een fysiotherapeut cn een sport arts. Ze heeft nog pijn, maar ze wil zo graag spelen, dat ze het wel haalt', aldus De Saegher die zijn van een enkelblessure herstellende speelster meteen alweer op scherp zet. 'Verdedigend en blokkerend moet het nog beter.' Oefenwed strijden tegen Martinus (deze week) en mogelijk later tegen Slie- drecht en Longa moeten Stam/ SoVoCo verder op weg helpen naar dc beslissende reeks wedstrij den. Of Borgmeijer in de eerste week van mei inzetbaar is, zal moeten blijken. Tegen Lycurgus nam ze meer spelminutcn in dan Wisme ijer. Stam/SoVoVo had graag met 4-0 gewonnen om komend week einde de magische grens van 100 wedstrijdpunten te halen. De ploeg was goed op weg (17-25, 24-26, 17-25), maar verloor de laatste set met 25-18. Heren De competitie is voor de heren van Stam/SoVoCo ook niet meer van belang, nu de titel binnen is. De allesbehalve sprankelende 4-0- zege op Oberon was niet meer dan een formaliteit. Daarom concen treren de volleyballers zich op het bekertoernooi, waarin ten koste van derde divisionist Compaan de kwartfinale werd bereikt. Morgen avond moet Stam/SoVoCo naar US Amsterdam en kan het zich verzekeren van deelname aan de loting voor de halve eindstrijd. De finale staat overigens geprogram meerd op 3 mei. Tegen de Compaan moest Stam/ SoVoCo het onderste uit de kan halen. Het duel nam tweeëneen half uur in beslag. Met uitzonde ring van de eerste set was het ver schil steeds minimaal: 18-25, 25- 23, 29-27, 23-25, 17-19. 'We speelden zelfs nog iets onder ons niveau', voegde Jurjan van Slooten toe aan de op papier ver rassende zege. Zelf had hij zijn team wel kansen toegedicht in de confrontatie met de nummer acht uit de derde divisie, twee niveaus hoger dan de promotieklasse, waarin Stam/SoVoCo kampioen werd. De successen in het beker toernooi geven volgens Van Sloot- en aan, dat de Soester club vol gend seizoen een rol van betekenis kan spelen in de regioklasse. VOETBAL-zaterdag In theorie is hef nog mogelijk, maar verder zal niemand er re kening mee houden, dat WZ'49 in de laatste drie wed strijden de vijf punten achter stand op koploper Swift onge daan maakt. De Soesters speel den zaterdag lamlendig tegen Candia'66 dat zich met een 6- izege revancheerde voor de ferder aan de Eemweg geleden 5-1-nederlaag. De wedstrijd in Rhenen was nog geen tien minuten oud of het stond al 3-0 voor de thuisclub. De spe lers en begeleiders waren zaterdag in de bus gestapt en maakten in Veenendaal een tussenstop om de clubgenoten van het tweede elftal te laten uitstappen. Een staaltje van verkeerde planning, want pas kort voor aanvang van het duel te gen het laag geklasseerde Can dia'66 verschenen de Soesters ter plekke. In de desastreuze openingsfase ging alles fout wat er fout kon gaan en de fellere gastheren legden de groenwitten meteen op de pijn bank. De machteloze Ronald Heerschop zag vanaf de kant de algehele malaise aan. In de rust probeerde hij het collectief falen te stoppen. Hij bracht A-junior Sad- dy de Koning als vierde spits bin nen de lijnen en de jonge aanval ler scoorde zowaar tweemaal, bei de keren op aangeven van Gijs Schaap. Voor dat het zover was, had Candia'66 de voorsprong al uitgebouwd tot 5-0, zodat WZ'49 ook na de pauze een kansloze wedstrijd speelde. Het laatste woord was weer voor de ploeg uit Rhenen. 'Ik hoop dat we zijn wakker ge schud, want zaterdag hebben we weer een zware uitwedstrijd', keek Henschop vooruit naar Benschop. Deze club is nog niet helemaal vei lig en zal z'n huid dus duur verko pen. Roda'46, dat weer op de huid van WZ'49 zit, ondervond het op eigen veld waar het met 0-1 van de degradatiekandidaat verloor. WZ'49 zal beter op zijn hoede moeten zijn dan afgelopen week einde. Zonder bijna een handvol vas te krachten ging Red Stars ten onder tegen Cangeroes 2. Het werd in een matig duel 67-57 voor de Utrechters die zondag avond Iaat meer felheid toon den. Tot de rust ging het gelijk op en Red Stars begon de tweede helft met een minimale voorsprong van 31-32. Slordigheden braken de ploeg op, terwijl te weinig de pa tronen werden gelopen. Robert Oosterhof miste vooral Christiaan Glerum onder het bord en Frank Renzenbrink voor de leiding en het afstandschot. Oosterhof fungeert zaterdagavond in Beukendal (20:30 uur) voor het laatst als trainer/coach. Wie zijn opvolger wordt, is nog niet be kend. Naar zijn zeggen stopt ook Frank van der Wal na dit seizoen bij de Soester club. De forward woont al een poosje in de hoofd stad. Daarnaast heeft Marcel Slag ter plannen om te verhuizen naar Londen en tot dusver heeft nie mand hem kunnen overhalen om ieder weekeinde even over te vlie gen of te varen om zijn partijtjes op Hollandse bodem af te werken. Beiden nemen dus als het ware zaterdag afscheid van het team, waarin Van der Wal inmiddels een jaar of zeven een vaste en waarde volle kracht is. Dames Het damesteam heeft nog een theoretische kans om de titel, maar is dan afhankelijk van een misstap van Shooters. De kans daarop is gering, gezien het programma, maar als de Bunschoters nog een keer zouden verliezen, is er een beslissingswedstrijd nodig. Red Stars moet dan wel de uitwedstrijd tegen Blue Arrows in winst omzet ten. Tegen Quick Runners maakten de Soesters geen fout. Red Stars nam zaterdagmiddag al vlot de leiding en speelde het duel vervolgens rus tig uit, vond coach Jan van Maanen. Het werd in Huizen 57- 67. VOETBAL-zondag 'Te mooi om te missen', zei Balthus Burgman over de vier kan sen die SEC in het eerste kwart van de uitwedstrijd tegen Achter veld kreeg. Mike van de Laan, Jef- frey van de Hoed (tweemaal) en Dennis van de Broek verschenen voor de keeper, maar scoorden niet. Niet lang na de laatste mogelijk heid was het bij de eerste doelpo ging van de gastheren meteen raak. Na rust schakelde Burgman over van een 'afwachtend' 4-4-2 naar een 'agressiever' 3-4-3, maar dat leverde niet veel kansen meer op. Toen het in de zeventigste minuut ook nog eens 2-0 werd, was het gedaan met het geloof van de groenwitten. Tien minuten later bepaalde Achterveld vanaf de stip de eindstand op 3-0. SEC moet zondag op bezoek bij Amsvorde dat volgens Burgman terecht lijstaanvoerder is. Na het paasweekeinde volgen de twee laatste duels van deze competitie. In de eerste City Run van Hilver sum verschenen zondag ook enke le Pijnenburgers aan de start. De wedstrijd bestond uit twee rondjes van 5 kilometer over een parkoers met veel klinkers en bochten en een klimmetje. Berend Drenth van de Soester club kwam na 37 minu ten en 26 seconden binnen en kon tevreden zijn. Ook Gerrie den Ouden presteerde goed met een vierde plaats (43.45). Adrie van Zon finishte in 48.02. VOETBAL-zondag Een super gemotiveerde trai ner Hans de Wit die voor de wedstrijd nog verklaarde: Sve zijn erg scherp op dit moment, en de spelers en ik geloven hei lig in een overwinning op HFC. De drie punten zijn deze keer echt voor ons'. Dezelfde De Wit was na de wedstrijd een zwaar teleurgestelde man, en had dan ook geen trek om nog commentaar op de wedstrijd te geven. 'Ik vertel al weken hetzelfde ver haal, dus laat het vandaag maar even zo als het is', aldus de trainer. En inderdaad, het was ook om moedeloos van te worden, zelfs tegen het eveneens laag geklasseer de HFC uit Haarlem, was het spel van de gastheren nou niet echt zo geweldig om de toch nog ruim 300 toeschouwers te vermaken. De Haarlemmers waren van plan om de laatste strohalm in Soest te grijpen, om zo degradatie even tueel te kunnen ontlopen. Soest begon de wedstrijd zonder de geb lesseerde Gerdo Kuenen en Guy Dekker. Ali Kocygit begon in de basis bij de thuisclub. Van meet af aan probeerde Soest de aanval te zoeken, maar zoals zo vaak viel de eerste treffer aan de andere kant. Na slordig werk op het midden veld kon de spits van HFC op doelman Olaf van de Grift afstor men, om hem vervolgens kansloos te laten 0-1. Daarna behoedde Paul Pashley zijn team voor de 0- 2 door een schot te blokkeren. Zo hield hij zijn ploeg op de been. Er kwamen wel wat kansjes voor de Bosstraat-bewoners, maar ver der dan een slap schot van Jordie Brouwer en een kopbal van Mar- co Lam, recht in de handen van de Haarlemse doelman, kwam het niet. Wie dacht dat de thee mis schien wonderen zou doen, kwam bedrogen uit. Want het was HFC dat meteen al na rust scoorde, maar arbiter Heins keurde de tref fer af wegens buitenspel. De Wit wisselde Koen Sueters voor Ramon Stofmeel. Er kwam een kans voor Richard Pietersen maar zijn lob verdween net over het vijandelijk doel. In de 58c mi nuut liet Brouwer zich vallen in de elfmeter en de daarop volgende strafschop werd puntgaaf benut door Pietersen 1-1. Toch waren het de gasten die het initiatief namen en de wedstrijd werd wat grimmiger. Dat resulteer de in gele kaarten voor de net in gezette Robbie Werkhoven en Brouwer. In de 83e minuut zorgde Jan Willem Koelemij met een zwak schot voor de 1-2. Het werd ook de eindstand. Het enige posi tieve resultaat van deze wedstrijd was dat de penningmeester van SO Soest een leuke dag had. Want het was zondag clubdag, en dat bete kende dat iedereen, spelers, trai ners, fans en ook de pers entree betaalde. Dat maakte nog wat Marco Lam in duel met een Haarlemmer. HFC hield de hoop levend door van het reeds gedegra deerde Soest te winnen. Foto: Foto Bell goed, want voor de rest was het dramatische dag op de Bosstraat- VOETBAL-zaterdag In een 'fantasie-opstelling' had Hees geen problemen met VOP» de hekkensluiter die in 18 duels slechts één punt had gepakt. De Soesters wonnen aan de Verlengde Oude Utrechtseweg met 4-1. Gezien de kansen had de uitslag hoger kunnen uitvallen, maar trai ner Jan Bos vond het nog belang rijker dat de jeugd ervaring kon opdoen. Hij miste vier basisspe lers, onder wie doelman Mare Walen en deed zodoende een be roep op nog meer Al-spelers. Ook gooide hij de opstelling om. Zo schoof libero Krijn Schouten door naar het middenveld en de routinier maakte van die gelegen heid gebruik om tweemaal te sco ren. Hij zorgde na 10 minuten voor 1-0 en liet na rust ook de 3-0 no teren. Tbssendoor had Jeffrey Dor- restein gescoord. De spits maakte later ook nog 4-1. In de tweede helft maakten van de Al tevens Erik van Mourik, als rechtsback, en Tim Baars, als lin ker spits, hun opwachting. Zij en anderen zullen volgend seizoen waarschijnlijk vaker in beeld ver schijnen. Zoals de zaken er nu voor staan zetten Schouten, Ed Kniest en Dennis Vrolijk een punt achter het eerste elftal, zodat de reeds aangekondigde verjongings kuur in elk geval zal worden door gevoerd door Bos. Hij hoopt van ganser harte dat Peter de Jong, die nog steeds herstellende is van een beenbreuk, volgend seizoen nog wil uitkomen voor de hoofdmacht. 'Dat hij kan voetballen, weet ieder een. Hij heeft overzicht en een goede pass. Als ik hem laatste man kan zetten, kan hij doorschuiven naar het middenveld. Het is be langrijk om zo'n routinier te heb ben als je met veel jonge jongens gaat spelen', aldus Bos. Op het laatste moment heeft f Harald Wernsen nog een speelster aan het eerste mix team van LTC Soestdijk toege voegd. Marit Blom uit Eindho ven vervangt Mariëlle van de Munt die vanwege een volle agenda niet als speelster, maar bvel als assistent-coach aan de [slag zal gaan. rMariëlle kan het niveau van de [tweede klasse natuurlijk wel aan, naar is gewoon te druk. Ik ben blij dat ze nu gaat helpen bij het fcoaéhen, want ze weet heel goed hoe de dubbels in elkaar zitten', (zegt Wernsen. üe trainer/coach moest goed zoe ken om spelers te vinden, die we kten wat er in de tweede klasse te ^oop is. 'In de regio vind je ze niet |Zo makkelijk.' Hij kwam via een bevriende college uit het zuiden op pet spoor van Robert Koelink die evenals Blom uit de lichtstad jtomt. Deze heer, die al enkele naanden meetraint, betekent een [versterking voor de ploeg. Ook yan Blom, die vrijdag voor het eerst aan de Schrikslaan verscheen, wordt het een en ander verwacht, I deels doordat ze een echte wed- strijdspeelster is. Vorig seizoen werd ze geplaagd door een blessu re, maar in 2001 behaalde ze met haar toenmalige ploeg het kam pioenschap in de tweede klasse. Titelaspiraties hebben Wernsen en co. niet. Omdat er vorig jaar een betrekkelijk onervaren ploeg klaar stond, liet LTC Soestdijk zich vrij willig terugzetten naar de derde klasse. Na de reeks van zeven duels kon het mixteam het retour tje echter alweer inwisselen. In de laatste wedstrijd, die een ijzing wekkend verloop zou krijgen, had de ploeg voldoende aan een 3-5- zege. Ze kwam met 3-0 achter, maar stelde orde op zaken, won de laatste mix in een spannende drie setter en vierde het kampioen schap. Wernsen is blij dat hij weer met zijn team kan gaan rondreizen in de tweede klasse en neemt termen als 'fascinerend' en interessant' in de mond. als hem wordt gevraagd vooruit te blikken. Het pad zal worden gekruist door louter gere nommeerde verenigingen, maar wat de sportieve kansen betreft blijft het in dit stadium koffiedik kijken, omdat Wernsen met uit zondering van Alta 3 de opponen ten niet of onvoldoende kent. ELKE WEEK EEN ^SOESTERgCOURANTj IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,75 per half jaar! tel. (035) 6014152 i 'Het is afhankelijk van de sterkte in de poule, die kan erg verschil len. Je moet afwachten of je veel A-spelers tegenover je krijgt. We hebben maar één doel en dat is voor de vereniging deze klasse te handhaven. Daarom zullen we in de sterkste opstelling de baan op gaan. Voor mezelf heb ik al wel bepaalde ideeën, maar we gaan er met de groep nog eens goed over praten.' Gelet op de routine ligt het wel licht voor de hand dat de nieuwko mers Koelink en Stam in het en kelspel aan de bak zullen moeten. Wernsen laat zich er nog niet over uit en wil alleen verklappen dat Brian Reijngoud, net als vorig sei zoen, waarschijnlijk in het dubbel en de mix zal gaan uitkomen. Reijngoud, maar ook Nanda Reems en Erwin van Dijk debute ren in de tweede klasse. Volgens hun trainer hebben ze vorig sei zoen voldoende ervaring opgedaan om een goed figuur te kunnen slaan. Aan de motivatie zal het niet liggen, meent de enthousiaste en gedreven coach die inmiddels een grote staat van dienst heeft opgebouwd bij de club aan de Schrikslaan. Wernsen heeft er zelf ook 'heel veel zin' in. 'Fijn dat we weer in de tweede klasse spelen, mooi dat het gaat beginnen, dit is altijd een leu ke periode van het jaar.' Op zondag 13 april opent LTC de competitie met een uitwedstrijd tegen Alta 3, zoals gezegd de eni ge bekende, al kan ook dat team onderhevig zijn geweest aan muta ties. Op maandag 21 april (Twee de Paasdag) is de eerste thuiswed strijd. Om 10:00 uur moet het team dan de baan op voor acht partijen tegen Alkmaar 2. Foto: Herman van Dam Trainer/coach Harald Wernsen (in stoel) en zijn team hebben zin in de competitie. De ploeg wil het tweede klassenschap veiligstellen. -Teamsamenstelling Marit Blom Karen van Koningsbruggen Nanda Reems Brian Reijngoud Erwin van Dijk Robert Koelink Trainer/coach: Harald Wernsen Assistent: Mariëlle van de Munt Tweede klasse (0012) LTC Soestdijk, Brederode, Heerhugowaard 3, Drachten, Strokei 2, Alkmaar 2, KJLTC, Alta 3 Teamsamenstelling Marlous Schuyt Milou van 't Klooster Merel van 't Klooster Dennis Diemers Maarten Lagerweij Maarten Hoogendoorn Trainer: Danny Egter Coach: Geen Vijfde klasse (0095) TV Soest-Zuid, Vreeswijk 2, Groenvliet 4, Uithof 2, Lock- horst, Randenbroek 2, Strokei 7, Atalanta 4 De samenstelling van het eer ste mix-team van TV Soest- Zuid is sterk gewijzigd. Door dat de 'oudjes' om uiteenlo pende redenen hebben plaats gemaakt voor de jeugd is bo vendien de gemiddelde leeftijd aanzienlijk gedaald. Marlous Schuyt en Dennis Die mers zijn de enige blijvers ten op zichte van de vorige competitie. Zij hebben gezelschap gekregen van de zussen Milou en Merel van 't Klooster en Maarten Lagerweij en Maarten Hoogendoorn. Dat viertal formeerde verleden jaar het twee de team en ging er tot voor kort van uit, dat het andermaal in de zevende klasse zou gaan spelen. Dat wordt nu de vijfde klasse, waarin handhaving het doel is van de jonge ploeg. In de jaren negentig maakte Soest- Zuid een opmars naar de derde klasse. In een van de competities van destijds was er zelfs een heu se derby tegen Soest-Zuid. Na het vertrek van Peter Verbrugh en een aantal spelers moest Danny Egter met een geheel andere ploeg aan de gang. Ruim een jaar geleden trok de club het eerste team vrij willig terug en werd het ingedeeld in de zesde klasse. Het verzoek aan de Koninklijke Nederlandse Lawn en Tennis Bond (KNL.TB) om het team schriftelijk maar weer te promoveren naar de vijfde klas se werd ook gehonoreerd door de wedstrijdleider. Dennis Diemers Foto: Foto Bell 2e klasse 5e klasse 13-04 Alta 3 - Soestdijk Soest-Zuid - Vreeswijk 2 21-04 Soestdijk - Alkmaar 2 Uithof 2 - Soest-Zuid 27-04 Brederode - Soestdijk Soest-Zuid - Atalanta 4 11-05 Soestdijk - Drachten Randenbroek 2 - Soest-Zuid 18-05 KJLTC - Soestdijk Soest-Zuid - Groenvliet 4 25-05 Soestdijk - Heerhugowaard Strokei 7 - Soest-Zuid 01-06 Soestdijk -Strokei 2 Soest-Zuid - Lockborst Schuyt en Diemers hebben de ge hele winter doorgetraind, de ande ren zijn recentelijk weer de hal in gedoken om zich voor te bereiden op de competitie. Gebukt onder druk gaan de tennissers niet. 'We gaan vooral voor de lol, maar we willen wel winnen', zegt Milou van 't Klooster, de oudste van de twee zussen in het team dat wordt ge traind door Danny Egter. Tijdens de wedstrijden zijn de zes op zich zelf aangewezen. Vast staat dat Schuyt wekelijks de eerste damessingle voor haar reke ning neemt cn dat Diemers in het heren enkelspel voor de tweede partij de baan opgaat. In het heren dubbel staan dc beide Maarten's opgesteld en ook de zussen Van 't Klooster gaan dubbelen. Een vaste mix wordt gevormd door Schuyt en Diemers. Het an dere gemengd dubbel bestaat dan afwisselend uit Milou en Hoogen doorn of Merel en Lagerweij. De twee die niet mixen, spelen die dae wel in de singles.

Soester Courant | 2003 | | pagina 29