Vërhuur 1PRIKBORD MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN flÉNSDAG 9 APRÏL2ÖÖ3 PAGINA 30 PAGINA 31 SOESTER COURANT Vesper-passie in De Open Hof 'Burgerlijke stand' irogramma De lopers van de week Helpt U mee? Geef bloed word Medium PASO Cursus voor ouders van pubers Muziek in Utrecht DONOR PCOB-middag over lijdenstijd en Pasen Groep 'Praten met je partner, kan dat?' RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Leerhuis Emmakerk over Seideravond Busdagtochten van Rode Kruis 'Open avond' voor vrouwen Johannes Passion NBE in Amersfoort IVN-wandeling in Baarnse Bos Weten we te weinig van de Heilige Geest? IDAG 10 APRIL AG 14 APRIL DONDERDAG 10 APRIL DINSDAG 15 APRIL VRIJDAG 11 APRIL WOENSDAG 16 APRIL ZATERDAG 12 APRIL ZONDAG 13 APRIL MAANDAG 14 APRIL Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 27 maart t/m 02 april 2003 GEBOREN: Pauline Thea Jeannet, dochter van A.J. Balfoort en J.J. Brandhorst. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Daniël Henricus Antonius Hilhorst en Judith Agnes Josefine Vissers. - Othniël Jeschurun van Garderen en Johanna-Geertje Roeleveld. - Michael Patrick Ferkranus en Ger- ry Albertine Sies. - Willemijndert Sonnevelt en Johanna Vrooland. - Marlijn Jorik Balk en Krista Mar- garet de Groot. - Gert Jan van Kampen en Antonia Barbara Hil horst. WLTREK3ÜNGHUVVELÜK/ PARTNERSCHAP: Geen OVERLEDEN: Aafje Cayharina Jongbloed, w.v. W. van Wijk. - Elisabeth de Tys- sonsk, w.v. M.H. Bottelberghs. - Paulina Geertruida van Vuurden, w.v. R.E. ter Meulen. - Cornelia Petronella Ruitenberg, w.v. A.A. van den Hoorn. Op zondagmiddag 13 april wordt weer een oecumenische vesper dienst gehouden in De Open Hof (Veenbesstraat), aanvang 17:00 uur. Op deze Palmzondag zal on der meer de 'Vesper-passie naar Mattheüs' van Willem Vogel uit 1978 worden uitgevoerd. Deze passiemuziek is gebaseerd op het in de kerkmuzikale traditie geijk te patroon: het evangelieverhaal (Mattheüs 27, 11-54) gezongen door solisten en koor, afgewisseld door koraalachtige liederen die door de gemeente kunnen worden meegezongen. Ter opening schreef de componist een koorzetting van het lied 'Jezus, nu 'k uw lijden groot heden wil gedenken' (naar het origineel: 'Jesu, deine Passion' uit het Evangelisches Kirchen Ge- sangbuch). De passie eindigt na een stilte met een zetting van de klassieke lofzang 'Gloria Patri'. De muzikale taal is gematigd modern en bijzonder beeldend. Willem Vogel (82) was jarenlang cantor- organist van de Oude Kerk in Amsterdam en een van de produc tiefste componisten van kerkliede ren. De vespercantorij van de Raad van Kerken staat zoals gebruikelijk on der leiding van Jean Telder; aan het orgel: Tjalling Roosjen. De laatste vespers van dit seizoen in De Open Hof zijn op zondag 15 juni. Zaterdag 12 april Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor W. Veldhuis; eucharistie; mannenkoor Zondag 13 april (Palmpasen) Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistie; kinderkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistie; kinderkoor Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertsfraat 51 10:00 communieviering (werkgroep); kinderkoor Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. M.T. Reichmann, Maarssen Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 dr. P.H. van Harten, Ridderkerk; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. D.J. van Vuuren, Klundert Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 en 17:00 ds. R. ter Beek; avondmaal Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. J.S. v.d. Net Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 ds. A.S. Manneke, Bunnik Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 A. van Slooten Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Hans Somhorst Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheini Mavo, Vondellaan 2 09:30 ds. K. de Jonge, Nieuwegein Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. M. v.d. Pol Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te.vinden op Internet: wwAv.soestercourant.nl Zaterdag 12 april zondag 13 april Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: SS0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Cen trum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 13033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: A. Vasiliu, Ereprijsstraat 76, S86090070. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, 886015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Itam/SoVoCo (H),1 beker (Amsterdam), VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN jd GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR f DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. c Hogedrukreinigers. Betonboormachines. jpawi :rhorst-SEC ini 2-Stam/SoVoCo sutn) GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Ej Industrieweg 37b, j y 3762 EH Soest h T Tel: (035) 601 95 89 tl Stars (H)-MSV 2 Arrows-Red Stars rgo 9-Eemvogels lis •Gispen (Orlandogq: José Gosschalk is maandag 14 april te gast bij PASO in het Vriendschap-gebouw aan de Nach'.egaalweg 8a. Om 20:00 uur begint ze met haar optreden. Be zoekers kunnen voorwerpen van huis meenemen en aan Gosschalk overhandigen, die er dan mee aan de slag gaat. De entree bedraagt 2,00 voor leden en 4,50 voor anderen. chop-WZ'49 -Loosdrecht (V.O eg) li 1/S0V0C0 (D)-Sneek 'Pubers? Van ontzettend leuk tot niet te genieten!' Het opvoeden van pubers is niet altijd even ge makkelijk. De kinderen moeten zich los gaan maken van hun ouders om zelfstandig te kunnen worden. Bij de één gaat dit met veel strijd gepaard, bij de ander kan dit heel rustig verlopen. Ouders kunnen zich in deze perio de bijvoorbeeld afvragen: 'Mijn kind laat zich zo bepalen door zijn vrienden, wat kan ik hier tegen doen?'; 'Mijn kind ziet haar school niet meer zitten, hoe kan ik haar motiveren?'; 'Mijn kind van 16 wil met z'n vriendinnetje op vakantie maar dat vind ik niet goed, kan ik het hem verbieden?'; 'Mijn kind gaat totaal haar eigen gang maar we hebben nu eenmaal een aantal huisregels waaraan ze zich moet houden, wat kunnen we doen?; 'Mijn kind is zo gehoorzaam, is dat nu wel gezond in de pubertijd?' Zulke vragen komen aan bod in de cursus 'Ouders van pubers'. Het doel van de cursus is de commu nicatie tussen ouders en pubers (12 t/m 16 jaar) gaande te houden en te verbeteren. In de cursus ko men diverse onderwerpen aan bod die bij pubers en hun ouders een rol kunnen spelen. Naast het uit wisselen van ervaringen van ouders wordt aandacht besteed aan praktische vaardigheden in de omgang met de puber, zoals luis teren, reageren en het omgaan met conflicten. Ter ondersteuning krij gen de deelnemers schriftelijk ma teriaal in de vorm van een cursus map, waarin naast theorie ook huiswerkopdrachten staan. De cursus start op woensdagavond 16 april bij Maatschappelijk werk Eemland in Amersfoort. Er zijn negen bijeenkomsten op woens dagavond van 19:00 tot 21:30 uur. Van tevoren vinden telefonische kennismakingsgesprekken plaats. Voor informatie en/of aanmel ding voor deze of andere groepën kan men contact opnemen met het Maatschappelijk Werk in Soest: 886036800. 3-LTC Soestdijk Soest-Zuid-Vrees- Zaterdag 12 april, Domkerk: Jo- hannespassion van Johann Sebas- tian Bach door Christine Jansen (sopraan), Richard Kits (alt), Jos van der Velde (tenor, evangelist), Sebastiaan Brouwer (tenor, aria's), Igor Bogaert (bas, Christus) en Jan Hoffmann (bas, aria's) en koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. Zondag 13 april, Ste. Gertrudis- kerk (Willemsplantsoen): werken van Jan Pieterszoon Sweelinck door Muziekkring De Nederland se Cantorij met vocale solisten en orgelsolist o.l.v. Maarten Kooij. Alle genres uit het rijke Renaissan- ce-oeuvre van de componist ko men tijdens dit concert aan bod. Aanvang: 14:45 uur. Toegang naar draagkracht. De PCOB-Soest organiseert op maandag 14 april een themamid dag die in het teken staat van de lijdensweek en Pasen. Bestuurslid Albert van Vloten houdt een le zing over Syrië ten tijde van Chris tus. Er staat weinig in de bijbel over de politieke verhoudingen voor en na de dood en opstanding van Jezus. Daar geeft de lezing meer zicht op. De bijeenkomst be gint om 14:30 uur in ontmoetings centrum KI aarwater, Wiardi Beck- manstraat 475 (Honsbergen). 'Dat mag in de krant," hoor je Ij de mensen wel eens zeggen als jj iemand een mooie prestatie Ij heeft geleverd. J Dat vinden wij ook en daarom I zwaaien we hier graag lof toe I aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en I daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Steven Akkerman Jesper Menting Tom Hilhorst Koen Wijgergans onale danswedstrij< Veegbrcestraat) nmatch Nederland- rij Sepp (Weegbree- Het Maatschappelijk Werk Eem land biedt, bij voldoende belang stelling, in april de groep 'Praten met je partner kan dat dan?', een communicatiegroep voor pa ren. Het doel van de groep is om mensen een plek te bieden waar ze kunnen en willen werken aan het verbeteren van de communicatie in hun relatie. Hoe ga je met elkaar om en hoe kun je dat veranderen? De groep is voor paren die vastlo pen in hun gesprekken en elkaar niet meer begrijpen, kortom: paren die zo niet verder willen, maar op zoek willen naar hoe dan wel. In de groep vinden de deelnemers herkenning en ondersteuning. Er wordt gewerkt met theorie, situa ties inbrengen en oefenen, spel en huiswerk. Onderwerpen die aan de orde komen zijn bijvoorbeeld: Welke terugkerende patronen zijn te herkennen in een relatie en wat heeft dat te maken met ieders ei gen ontwikkeling? Hoe zeg ik wat ik denk en voel en hoe vraag ik wat ik nodig heb aan mijn partner? Omgaan met conflicten. 'Wie is de C Soest (D)-Almeri C Soest (H)-HCM Soest (Haarlem) svorde-SEC (Amers- oio nkikkers (H)-Futen 2 Centrum) Het is 'vastentijd' in de kerken. En dan gaan praten over eten! Het lijkt in tegenspraak met elkaar, maar het is dat beslist niet. Dat blijkt op drie avonden 'Bijbels Leerhuis' die in deze tijd in de Emmakerk (hoek Park Vredehof/ Regentesselaan) over ons voedsel worden georganiseerd. Op donder dag 10 april, de laatste avond in de reeks, zijn de heer en mevrouw Joösten uit Soest aanwezig. Als meelevend Joods gezin vertrouwd met de Joodse keuken zullen zij vertellen over de Seideravond aan het begin van het Joodse Paasfeest, dat binnenkort weer wordt ge vierd. Het blijft op deze avond niet bij kijken en luisteren, maar er kan ook meegeproefd worden. Aan vang: 20:00 uur. Opgave vooraf bij ds. P.F Goedendorp is nodig: ^5247805. Er wordt een bijdrage in de onkosten gevraagd. 'Leven of geleefd worden' is het thema van de 'open avond' voor vrouwen die op woensdag 23 april wordt gehouden in Credo (achter de Julianakerk), Juliana laan 19. Waarom hebben veel vrouwen het gevoel dat ze geleefd worden? Wordt er te veel van ze verwacht? Hoe vind je de balans tussen leven en geleefd worden? Hoe kun je je grenzen stellen? Daarover komt spreken mevr. Ria v.d. Berg. De bijeenkomst begint om 20:00 uur; vanaf 19:30 uur is er koffie en thee. Na afloop van de toespraak is er gelegenheid om vragen te stellen en voor een per soonlijk gesprek. Er is muziek en er staat een tafel met boeken over het onderwerp. De toegang is vrij; er is wel een collecte. Zoals al jaren gebruikelijk staan er op het programma van het Ned. Rode Kruis Soest/Soesterberg ook nu weer twee busdagtochten ge pland. Ze zijn bedoeld voor men sen die zelden of nooit op vakan tie kunnen gaan. Er is een toent qp maandag 12 mei naar Amsterdam en Noord-Hol land, waarbij de lunch wordt ge bruikt in Zaandam. Op maandag 19 mei is er een tocht met rolstoe lers naar Brabant, waar al varend koffie en pannenkoeken worden genuttigd. Voor beide dagtochten wordt een kleine bijdrage gevraagd. Informa tie en opgave: bellen naar Greet Bosman, §86013678, of Jackie van Soest, §26013235. Op zondag 13 april organiseert ÏVN-Eemland een natuurwande ling in het Baarnse Bos. De start is om 14:00 uur op het parkeerter rein bij rest. De Generaal, Ltn.- Gen. van Hcutszlaan in Baarn. In dit bos treffen we berceaus, een sterrenbos en twee vijvers. Het Baarnse Bos is onderdeel van bos- wachterij De Vuursche sinds 1981. Er staan enige zeer grote dennen en er zijn een paar mooie beuken lanen. Het is een aantrekkelijk wandelgebied waarin verschillende soorten vogels, o.a. spechten en boomklevers, gezien en gehoord kunnen worden. Informatie: 885418774. Aanstaande zondagmiddag 13 april wil ds. R. ter Beek in de ge reformeerde kerk vrijgemaakt (Pa rallelweg 1) een vraag aan de orde stellen die (ook bij kerkleden) kan opkomen: 'Waarom weten we niet meer van de Heilige Geest? Waar om stelt Hij zich niet gewoon wat duidelijker aan ons voor als Per soon?' Op deze zondag wordt ook het heilig avondmaal gevierd. In de diensten wordt stilgestaan bij de betekenis van de dood van Jezus aan het kruis en het werk van de Heilige Geest daarbij. De diensten beginnen om 10:00 en 17:00 uur. Informatie: 885826448 of 1 6027898. tipetitie Soester Bow- ging, ook óp dinsdag 0 uur (Bowling Over- Koot en orkest van het Nederlands Bach-Ensemble zullen onder lei ding van Krijn Koetsveld op woensdag 16 april in de St. Fran- ciscus Xaveriuskerk, 't Zand 29 te Amersfoort, de Johannes Passion van J.S. Bach ten gehore brengen. Als solisten werken mee: sopraan: Selma Harkink; alt: Elsbeth Ger ritsen; tenor: Jeroen de Vaal; bas: Martijn Sanders; evangelist: Niek Idelenburg; Christus: Willem de Vries. Aanvang: 20:15 uur. En tree: 16,00; CJP/65+: 12,50. Kaarten kunnen telefonisch gere serveerd worden bij het NBE, 030-2521644. Voorverkoop van kaarten bij de Flint, de VVV en Van Hooren Muziek te Amers foort. Er zijn tien bijeenkomsten op woensdagavond van 19:00 tot 21:00 uur in het gebouw van het maatschappelijk werk op de Be- kensteinselaan 18 in Amersfoort, startdatum 16 april. Van te voren zijn er kennismakingsgesprekken. Voor informatie en/of aanmelding voor deze en andere groepen kan men opnemen met het Maatschap pelijk Werk in Soest, 8860368 00. 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Brassbandmuziek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazinc 18:00 Radio M Elke dag nieuws op de hele uren chelen soleert op het melodisch slagwerk. Uit het oorspronkelijke werk kunt u luisteren naar enkele delen uit de Third Suite yan Alf- red Reed. Met dit teststuk behaal de Odeon op het concours in 2001 de eerste prijs. Daarnaast is er nog ruimte voor populaire muziek uit musical en film. Dit bijzondere programma van Kees Vroon met Cultuurprijswinnaar Odeon is te beluisteren op maandag 14 april om 14:00 uur. Reactietelefoon Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel ons en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat volledig uit elke laatste zondag van de maand in het pro gramma Op Soest vanaf 16:00 uur. Reactietelefoon 6093853. architecten, dansers en dichters minder. Soortgenoten waren Rach- maninov, Handel, Bach, Debussy, Mendelssohn, Mozart en Haydn, allen uit de 16e en 17e eeuw. Mu ziek, letteren en schilderskunst waren in die tijd de meest gezochte vormen van amusement en oplei dingen waren hierop afgestemd. Kleine, intelligente jongetjes van acht tot tien jaar waren vaak al net zo ver als beginnende conservato rium studenten. Ze maakten com posities, waren vaak meester op het clavecimbel en konden alles begeleiden. Saint-Saens heeft vijf pianoconcerten geschreven waar van de vierde een meesterwerk is. Samen met Cesar Franck en Edouard Lalo maakte hij een her leving van de Franse instrumenta le muziek mogelijk. Hij is de be langrijkste vertegenwoordiger van de classicistische tendens in de Franse muziek. Alles klinkt voor naam, afgewerkt en distinctief, de muziek is helder van opbouw, ly risch en vaak virtuoos. Het vierde pianoconcert wordt uitgevoerd door het Royal Philharmonic Or- chestra onder leiding van Andre Previn met aan de vleugel Jean Philippe Collard. De uitzending is zondag 13 april om 15:00 uur en de presentatie is van Inske den Duik. van Josee Koning: Tribute to An- tonio Carlos Jobim. 'Goed ge boekt' is een programma van Trees Nelissen en Jozien Moerbeek. De presentatie is in handen van Ad van Veen en de techniek is van Fredy Timmer. De uitzending is vrijdag 11 april om 10:00 uur, her haling dinsdag 15 april om 17:00 uur. treden in de Westerkerk. Eenma lig werd definitief en zij traden op in de Rode Hoed, in de Nieuwe Kerk, het Olympisch Stadion, op de televisie, ook de plaatselijke, bij Sonja op de VARA, bij de AVRO en nog veel meer. Het koor zingt naast het Amsterdamse repertoire ook liedjes en medleys van diver se Nederlandse artiesten. Vorig jaar heeft het koor de derde cd opgenomen die door Imca Marina in Carré ten doop werd gehouden. De uitzending is op donderdag 10 april om 17:00 uur. Techniek Rik van Drie. Operetteland Deze week krijgt u van Paul Spar- naaij een totaalbeeld van wat het programma 'Operetteland' behelst. Op muzikale wijze geeft hij de lief desrelatie aan tussen operette, musical en heerlijke luistermuziek. In dit genre kunt u luisteren naar prachtige romantische muziek uit Spanje, Rusland, Duitsland en Engeland. Techniek Ben Ver schoor. Goed geboekt Ad van Veen heeft in de april-af- levering van zijn programma 'Goed geboekt' de jonge lezer en de jeugdliteratuur centraal staan. Hiervoor nodigt hij diverse gasten uit in de studio waaronder enkele kandidaten voor de regionale voor- leeswedstrijd. Uiteraard is in dit gezelschap winnares Diede Wie man van de Montessorischool Soest. Zij zal zeker het winnende fragment uit 'Meester Jaap' van Jacques Vriens nog eens voordra gen. Ook te gast is mevrouw Ank van de Berg die praat over haar jeugd ten tijde van de tweede we reldoorlog. Zij gaat vooral in op de rol van het kinderboek in die pe riode. Verder vertelt zij over haar nog altijd voortdurende speurtocht naar het boek 'Matthijs' uit 1937 van de schrijfster Agaath Hama ker-Willink. De maandelijkse co lumn gaat uiteraard over voorlezen en schetst een nostalgisch beeld uit de jaren vijftig. Aan het einde van de uitzending krijgt u zoals gebrui kelijk het laatste nieuws over schrijvers, recent verschenen boe ken en alles wat het verzamelen waard is. De muziek is deze keer projecten zelf kunnen begeleiden is er een enorme persoonlijke betrok kenheid. Kees Vroon praat hier over met Marius den Duik op vrij dag 11 april om 13:00 uur. 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Op Soest (h) 14:00 Operetteland Romantiek in operette en musical 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Kleinkunst en cabaret 17:00 Soesters en hun muziek gast: het Zwanenkoor 18:00 Radio Soest non-stop 19:00 Gemeenteraad voorbeschouwing 19:30 Gemeenteraad rechtstreeks verslag 22:30 Radio M FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting niet... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Goed geboekt (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio ïM Op Soest herhaald Het rechtstreekse Radio Soest ma gazine van eind maart wordt don derdag 16 april om 12:00 uur her haald. Presentatoren Werner Paans en Jan Visser hebben weer boeien de gesprekken gehad met diverse gasten. Zo praat Werner met de Soester kunstenares Mint Faas over haar Friese expositie en met enkele betrokkenen van de Stich ting Stimulans over het maatjes project. Onze vaste columniste Si- mone Wijnands geeft haar eigen mening over de oorlog in Irak. Jan Visser, de eerste voorzitter van Artishock, interviewt Erik van Veldhuizen die na acht jaar de voorzittershamer overdraagt aan Kees Waagmeester. Henk Tim merman van de nieuwe voetbal club Het Vliegdorp uit Soesterberg komt vertellen over zijn thuiswed strijd tegen de gemeente. Chris Rodenburg, Jacqueline Greven, John Boon en Jan Jacobs geven hun visie, in het bijzijn van ver keerswethouder Harry Witte, op de hoofdwegenstructuur. In 'Op Soest' leest Jan Visser het gedicht 'Morgen' van Huub Oosterhuis en een vers van hemzelf, genaamd 'Blij Polderland'. Dit vers schreef hij op verzoek van Gemeentebe langen Groen Soest. Techniek. Wim Kiezebrink, Fredy Timmer en Jaap Pastijn. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Klassiek 1 Jacques van de ÉGriendt laat u in zijn eerste uur Klassiek kennis maken met de componist Ge- orge Friedrich Handel. Deze is geboren in Hal le in Saksen op 23 februari 1685 en komt niet uit een kunste naarsmilieu. Zijn vader was lijfchi rurg aan het hof én wilde zelfs dat zijn zoon in zijn voetsporen zou treden. Hertog Von Wiesenthal bracht hem onder bij uitstekende pedagogen waardoor zijn opvoe ding toch nog goed kwam. Handel was een cultuurmens en wist wat hij wilde: de wereld veroveren door de opera. Hij vestigde zijn eerste roem in Italië in 1706. In Londen stichtte hij de The Royal Academy of Music maar werd zo danig tegengewerkt dat zijn fortuin snel slonk. Hij vertrok naar Ier land. Handel was overproductief en componeerde grote hoeveelhe den opera's, oratoria, cantates, ka mermuziek, soloconcerten en lie deren. Hij leed al snel aan overge wicht en na rijn 65e werd hij snel blind. Met behulp van vakkundige schrijvers componeerde hij gewoon door. De Concerti Crossi waren hofmuriekjes, een soort achter grondmuziek maar van sublieme klasse. Heerlijk om naar te luiste ren met een goed glas wijn en een rustige conservatie. Dat kan op zondag 13 april om 14:00 uur. Pre sentatie Inske den Duik. Klassiek 2 Het tweede uür Klassiek van pro ducent Jacques van de Griendt gaat over het wonderkind Camille Saint-Saens. Bij musici tref je dit vaak, bij schilders,, beeldhouwers, 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Goed geboekt 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemecntcvoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M Marius den Duik In het Pr°gram" ma 'Ontmoeting mÊT met' praat Kees Vroon met, op- nieuw, een bij- zondere inwoner WjpE"'" v uit Soest, KLM- ■^Tf ■-■m piloot Marius ?SSlSs, den Duik. Het gaat echter met direct over zijn beroep maar wel over het feit dat hij mede-initiatiefnemer en voor zitter is van 'Wings of Support'. Deze stichting, opgericht in no vember 1998, heeft als doel om, met financiële steun van zoveel mogelijk KLM-collega's, projecten te ondersteunen in ontwikkelings landen. Zij zien, door hun werk, in bet buitenland vaak veel ellende. In je eentje helpen lukt niet, dus besloot men de stichting op te richten. Iedere KLM-er, die op route iets tegenkomt waarvan men denkt dat hulp geboden is kan dit aangeven. Denk daarbij aan een 'ekkend schooldak, verbeteringen aan een weeshuis, enzovoort. Kin- deren staan duidelijk centraal. Omdat leden de (kleinschalige) 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M Odeon in Brassband Kees Vroon heeft een fantastisch programma gemaakt met de win naar van de Soester Cultuurprijs 2002: het harmonieorkest Odeon uit Soesterberg. Deze jaarlijkse prijs werd begin dit jaar onder gro te belangstelling en met veel span ning uitgereikt in het gemeentehuis van Soest. Kees heeft in zijn pro gramma brassband(blaas)muziek een interview met de dirigent Ger- rit de Weerd en met één van de klarinettisten, Ben van de Boon. De muziek die hij laat horen is af komstig van door Odeon in eigen beheer opgenomen cd's. Het or kest is te beluistèren in oorspron kelijke muziek en in voor speciaal voor harmonieorkesten bewerkte muziek. Van deze laatste hoort u het bekende symfonische gedicht Finlandia van Jean Sibelius en de beroemde Czardas van Vittorio Monti, waarin Thorwald van Bo- 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 The Beatles 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Caroluskerk S'berg (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gege vens over de uitzendingen van don derdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de na middag (op een enkele uitzondering na) worden uitgezonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendin gen wordt overgeschakeld naar de re gionale zender Radio M tot 's mor gens acht uur. Kopij van buitenstaanders (ingezon den brieven, tips, ideecn en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk don derdagmorgen in de studio worden in geleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein I, Postbus 3062 3760 DB Soest, ffi 035-6093851; fax: 035-6093860; c-mail: radio@soest.nl! Ook voor programma-ideeën, persbe richten, aankondigingen, verenigines- nieuws, clubbladen, etc. Het Zwanenkoor Door politieke beschouwingen van enkele weken geleden kon de her haling van 'Soesters en hun mu ziek' niet doorgaan. Radio Soest wil u graag nogmaals laten genie ten van een speciale uitzending met een groep onvervalste Am sterdammers en wel het Zwanen koor. Omdat de studio van Radio Soest te klein is ontvangt Lonne- ke Meijer een delegatie van het koor bestaande uit Ria van Schaik, Nico Meijer en Hans van Oort. Het koor werd in 1988 geformeerd in het Amsterdamse café De twee Zwaantjes voor een eenmalig op- lloopcentruin 'LLENHULP /De Schans 20 3764 AX Soest i (035,6°, S7 30 "Henhulp@spul!enbuJp.nI www.spullenhulp.nj Raadsvergadering Op donderdag 10 april zendt Ra dio Soest zoals gebruikelijk de maandelijkse raadsvergadering uit. Vanaf 19:00 uur kunt u luisteren naar een voorbeschouwing met de belangrijkste agendapunten. 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 De straat van... Sandra en Aad Demage

Soester Courant | 2003 | | pagina 31