I OPEN DAK gratis auto isselt fl W& Een maand gratis wonen! 1 Cultuurplatform wil 'visie' schrijven, maar mag niet van de politiek Oudkomers volgen cursus Taal en Ouderparticipatie Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan \fv tiem li en d: DAGEN! SLECHT BEELD? Is) 22 Van Breukelen Vast-goed Assurantiën iACTUEEL SOEOTBÉlOTJRWaT g§j§ W rinebloem .o\ Meningen van lezers Toenemende agressie Vriendjespolitiek Obstakels sony PlayStat,on t.w.v. 399/ Klaverjassen om dvd-speler en lokale titel CKPerl SCHOEMAKER foor verkoopinformati wr*-: Iedere cveettddoy de (Uce wu vt hmuvi 8, 75 fce* faax. Discussie D66 over verkeer PAGINA 4 WOENSDAG 9 APRIL 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 gdurig zieken ten gaan met i op vakantie, lebloem helpen ties voor zieken ten betaalbaar n. Jerlandse stichting voor het 'handicapte kind 79, Woudenberg ax 033-286 16 75 ^GUNNINGEN ït 3 april or een kapvergunning zijn •euken, 1 prunus inifeer at 125 - 5 dennen, 1 eik pijnappelboom - 14 vliegdennen - 1 eik, 1 berk, 1 boom feren n •arrelaan 3 dennen 1 conifeer cacia, 2 berken - diverse bomei li mr er,eenfl kaPverg|nning: n-^~uAuken tegen het genomen besluit ia verzending van het besluit end bij het college van bur- rs van de gemeente Soest, oest. neentelijke website nummer 120, 3760 VB angevraagde kapvergunnin- 1 douglas, 3 ber- un belangen te worden ge- ele vergunning kunnen dit innen 4 weken na deze be en bij de afdeling Groen en □est, Postbus 2000, 3760 CA 135-6093643. Binnen deze n de aanvragen voor kapver- e op de afdeling Groen en lis van Soest. nningen met 4 april Afgelopen donderdag (3 april) was ik 's ochtends druk in de weer om tle laatste boodschappen voor de vakantie in huis te halen. Net toen ik bij Albert Heijn vandaan kwam schoot mij nog een bood schap te binnen bij de Etos. Na ook deze gehaald te hebben draai de ik met mijn afgeladen fiets, twee volle fietstassen en een rug zak, voorzichtig het fietspad op. Op dat moment bevond ik mij ter hoogte van de slijterij en om een hoop poespas te voorkomen, twee keer de drukke Van Weedestraat over te moeten steken, besloot ik tot aan de Anna Paulownalaan te gen de draad in op het fietspad te blijven fietsen. Voorzichtig en flink rechts hou dend reed ik net voor de winkel van Expert langs toen een mij te gemoetkomende fietsende man besloot dat dit gedrag absoluut niet door de beugel kon. Hij fiets te op mij af en ging eveneens he lemaal rechts op het fietspad fiet sen. Omdat ik narigheid aan voel de komen besloot ik naar links de Stoep op te draaien. De man be sloot eveneens naar links te draaien en voor ik de stoep op kon reed hij op mij in. Met zijn voor wiel tegen mijn fiets aangereden, mijn been er nog tussenzou hij mij eens even leren dat dit gedrag absoluut verwerpelijk was. ïk was mij ondertussen wild ge schrokken van de agressie waar dit mee gepaard ging en bood mijn excuses aan en legde uit dat ik de laatste vijf meter naar de Anna Paulownalaan wel zou lopen. Na nog enkele opmerkingen werd ik doorgelaten, zodat ik de stoep op kon met de fiets. Nog trillend op mijn benen wilde ik verder lopen maar mijn fiets weigerde. Eerst dacht ik nog dat mijn fietstas tus sen de spaken zat, maar dit bleek niet het geval. Wel was de ketting- kast kapot en stak er een stuk van de kettingkast in de spaken, waar door het achterwiel niet langer kon draaien. Ik stond al ongeveer tien minuten te prutsen aan de fiets toen tot mijn stomme verbazing de betref fende man weer teruggekomen ^was. Hij stopte naast mij en had de brutaliteit midden in mijn gezicht te zeggen dat hij niet zijn excuses aan wilde bieden maar mij wel wil de helpen met de fiets. Nog steeds /trillend van woede en schrik heb ik fcijn hulp pertinent geweigerd. jDeze man wilde ik niet langer in •mijn nabijheid hebben. Met twee volle Albert Heijn tassen en de volle rugzak ben ik vervol gens naar huis gesjouwd. De fiets is naar de fietsenmaker gebracht en in afwachting van een nieuw Ibestelde kettingkast kosten 20 lêuro). En ik ben nog steeds kwaad en geschrokken van de absolute tgrofheid en agressie waarmee ik Tot de orde geroepen moest wor gden. Helaas weet ik niet wie die man geweest is, maar ik hoop dat [hij dit leest zodat dit gedrag ie- ïand anders bespaard kan blijven. Susanne Koopmans •In augustus 2001 dient het bouw- drijf Van de Grift te Soest een 'erzoek bij de gemeente Soest in voor het bouwen van twee gescha kelde woningen aan de Regentes laan 2. _[De gemeente stelt als voorwaarde bij de bouwaanvraag dat 'de hoofdfunctie (wonen) en de hoofdmassa (bebouwing) binnen het vlak van 14 meter breed en 12 meter diep moet worden gecon centreerd'. Verder vermeldt de gemeente dat een van de woningen buiten het "Bouwvlak valt en dat de bijgebou wen buiten de erfbestemming val len, zodat een artikel 19 procedu re wenselijk is. Deze voorwaarde formt voor Van de Grift kennelijk nleiding om af te zien van bou- 3D. In oktober 2002 dient Van Hooge- vest Bouw een aanvraag in voor het bouwen van twee geschakelde (woningen aan de Regentesselaan g. Deze aanvraag wordt per 1 april Het gemeentebestuur van Soest werkt aan de formulering van een heus 'cultuurbeleid1, dat volgens de gebruikelijke bestuurlijke tradities moet worden vastgelegd in een 'Cul tuurnota': een ambtelijk stuk, waaraan de politiek haar zegen verbindt en dat vanaf dat mo ment het uitgangspunt en richt snoer is voor alles wat er (van uit de gemeente) op cultureel gebied wordt ondernomen. Soest gaat daarbij natuurlijk niet over één nacht ijs. Daarom is er eerst een 'startnotitie' gemaakt waarin de contouren van het cul tuurbeleid al zichtbaar worden. Daarin staat bijvoorbeeld dat de gemeente vooral een 'faciliterende' rol moet spelen en 'stimulerend' moet optreden. 'Kunst en cultuur omvatten alle uitingen en bronnen op het gebied van beeldende kunst, toneel, drama, dans, mu ziek, literatuur en het culturele erf goed, aldus de startnotitie. De raadscommissie Sport/Onder wijs/Welzijn was het er helemaal mee eens, maar discussieerde nog wel even over de manier waarop dc Cultuurnota gestalte gaat krij gen. Volgens het College (wethou der Harry Witte) en zijn ambtena ren moet er in september een bij eenkomst komen waarin het eerste concept van de nota wordt bespro ken. Daarna zouden er in voorjaar spijkers met koppen geslagen moeten worden. Waarom moest dat allemaal zo lang duren. Dat was dan ook precies de klacht van oud-wethouder Jan Visser, die namens het pas opgerichte Cul tuurplatform (waarin nagenoeg alle 'cultuur' in Soest is vertegen woordigd) aandrong op spoed. 'Zo'n eerste bijeenkomst in sep tember is tijdverspilling,' aldus Vis ser, die vreesde dat er weer een jaar verloren zou gaan voordat er sprake zou kunnen zijn van een samenhangend cultuurbeleid (dat hij overigens liever zag samengevat in een 'cultuurvisie' dan in een 'cultuurnota'). Visser: 'Dat is na zoveel jaren stilstand en gebrek aan beleid voor ons onaanvaard baar. Het College kan dat niet maken!' Hij deed daarom een beroep op de wethouder en de commissie om de ontwikkeling van die 'visie' uit te besteden aan het Cultuurplatform, dat zo'n stuk - 'in een weekend', volgens Visser, 'én gratis voor niks' - makkelijk zou kunnen maken, in samenwerking met de ambtelijke afdeling en instellingen als de Bre de Bibliotheek, het Museum Oud Soest, etc. 'Vrijblijvend en koste loos,' aldus Visser, die dat een stukje bestuurlijke vernieuwing noemde waarmee het gemeentebe stuur nog wel eens hoog zou kun nen scoren tijdens het cultuurfes tival van 10 mei. Opschieten Aanvankelijk viel het voorstel van Visser bij de commissieleden wel in goede aarde. De meeste fracties zagen wel wat in zo'n 'coproduc tie' die de gemeente ook nog tijd en geld zou sparen. Een beetje opschieten kon inderdaad hele maal geen kwaad, vonden de po litici, maar sommigen meenden dat Visser wel wat erg hoog van de to ren blies, dus de klus geheel en al uitbesteden aan het Cultuurplat form - dat was er niet bij. 'We moeten zélf een visie ontwikkelen,' klonk het ferm, al waren er ook wel waarschuwingen om niet zelf 'het zwarte draad' uit te gaan zit ten vinden. Ook wethouder Witte wilde dat de gemeenteraad zelf de verantwoor delijkheid moest nemen voor de formulering van het cultuurbeleid. Hij verwierp de 'suggestie' van Visser dat er tot volgend jaar ei genlijk helemaal niets gebeurt. 'Het Cultuurfestival van 10 mei subsidiëren we toch ook zonder cultuurnota?' Haast was er volgens hem dus niet, 'en u hoeft er ook niet op te rekenen dat we in de tussentijd grote investeringen gaan doen'. Praatstuk Visser was teleurgesteld over de reacties. 'Het is niet zo dat wij u een visie willen voorschrijven; we maken alleen een praatstuk waar op u mag schieten.' Hij-vond ook dat de wethouder vierkant achter het Cultuurplatform moest staan en de kwestie niet van zich af zou moeten schuiven. Witte antwoord de dat het Cultuurplatform welis waar goeie ideeën heeft, maar dat daaraan vaak behoorlijke prijs kaartjes hangen. 'De burgers doen trouwens van alles en nog wat op cultuurgebied, daarvoor zijn ze niet van ons afhankelijk,' aldus Witte. Commissievoorzitter Henk Koning concludeerde aan het slot dat de politici graag enige 'versnelling' zouden zien, maar dat dat in de praktijk moeilijk te realiseren zou zijn. Op de bijeenkomst in septem ber zouden zowel de ambtenaren als het Cultuurplatform met 'bouwstenen' moeten komen. Ko ning: 'Dan is het waarschijnlijk al niet meer zó'n klus...' jl. gewijzigd in het aanbouwen van een garage aan het woonhuis. Deze garage is volgens Hoogevest geen garage, maar een bijkeuken. De hoofdfunctie (wonen) binnen het vlak van 14 meter wordt uitge breid van 14 meter naar 22 meter, een toename dus van meer dan 50 procent. Als dit de policy is van de gemeen te, namelijk bij een bouwbedrijf wel voorwaarden stellen en bij het andere bouwbedrijf niet, is er spra ke van vriendjespolitiek. Ik heb niets tegen de nieuwbouw en de nieuwe bewoners. Ik woon in dit pand bijna 20 jaar en ik heb herhaaldelijk gevraagd om uitbrei ding van mijn kantoor/garage. Dit was volgens de gemeente niet mo gelijk, omdat mijn keuken (in 1926 gebouwd), buiten de erfbestem ming valt, en ik maar 19 vierkan te meter aan bijgebouwen mag hebben, terwijl er sinds 50 jaar voor 60 meter aan bijgebouwen staat. Nu komt mijn buurman met een aanvraag voor 30 vierkante meter buiten de erfbestemming en dat kan plotseling wel! Er wordt met twee maten gemeten binnen de gemeente, ook naar de aanne mers. A.D. Vreeswijk de buurman Wie heeft dit bedacht: een obsta kel (zogeheten diamant of zo) vlak na de bocht op de Di Lassostraat t.h.v. het Isingserf? Levensgevaar lijk. Het zal me niet verbazen als vanavond nog de eerste aanrijding een feit is! Dit kan toch niet zo? Snelheidsbeperkende maatregelen zijn te begrijpen, maar zo vlak na een bocht is toch onnadenkend. Wie beslist er over de plaatsen waar zo'n obstakel komt te staan? Betaalt hij of zij de schade als er dadelijk iemand bij mij achterop knalt? Wil hij of zij het ook even uitleggen misschien? En waar schijnlijk niet alleen aan mij. En wat te denken van de bus die toch al zoveel moeite heeft om door de bochten op de Di Lasso straat te komen? Dit wordt hele maal zigzaggen, met alle gevaar weer voor de tegenliggers. Abso luut onbegrijpelijk. Pieter Adelaar Twee dagen later: P.S.: Het heeft iets langer geduurd dan voorspeld, maar vrijdagmor gen was het toch raak. De persoon in kwestie zal, gezien de schade, ongetwijfeld te hard hebben gere den, maar dan nog kan dit niet de bedoeling zijn geweest van de ge meente. Wat als de voorste en de misschien de volgende wel netjes rijdt en stopt en de achterligger knalt er toch bovenop? Op 31 maart en 1 april zijn de eerste 'oudkomers' in Soest van start gegaan met de cursus Taal en Ouderparticipatie. Zo'n 30 vrouwen gaan bijna anderhalf jaar lang twee maal per week een cursus volgen die zowel hun kennis van de Nederland se taal vergroot als de kennis van het onderwijssysteem en de mogelijkheden om als ouder meer te participeren. Alle cursistentekenen hiervoor een overeenkomst met de gemeen te. Dat gebeurde afgelopen maan dagmorgen in de Praatpaal (Klim op) aan de Weegbreestraat (en dinsdagmiddag nog een keer in het IVC (Desmond Tlituschool) aan de Molenstraat). Burgemeester Janssen wenste alle oudkomers succes met de cursus en gaf het officiële startschot. De cursus is een initiatief van de gemeente Soest, het ROC de Amerlanden, de Stichting Vluchtelingenwerk/ Opvang Nieuwkomers Soest en de Stichting Balans. De cursisten werden verwelkomd door coördinator Joris Karman van ROC de Amerlanden, die o.a. de docenten introduceerde. Hij TIJDENS HET CRBRIO-WEEKEND KOPEN, 2E PAASDAG RIJDEN! DONDERDAG 10 APRIL VRIJDAG 11 RPRIL Fluorweg 43 - Amersfoort (bedrijventerrein Isselt, vak A) - 033-4670599 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30-18.00 uur, donderdag koopavond 19.00-21,00 uur, zoterdog 9.00-17.00 uur. OH IU»0il»VIC! ADNBttOIHC >111 «11016 I» 10 KIJK VOOR ONS TOTALE CRBRIO-RRNBOD OP WWW.RUTOISSELT.NL vertelde dat het project min of meer in recordtijd was opgezet en dat er inmiddels een week les was gedraaid, wat alle betrokkenen goed bevallen is. Burgemeester Janssen tekende net als de cursisten het 'contract' waar mee zij zich verplichten de cursus te volgen. De gemeente Soest vindt het project heel erg belang rijk, onderstreepte hij, 'maar het is niet niks: tweemaal in de week, anderhalf jaar lang, een paar uur naar school...' Hij was er bij de start graag bij om te laten zien dat het gemeentebestuur veel waarde ring heeft voor de oudkomers die deze stap willen zetten. 'Ik hoop u allemaal terug te zien bij de uitrei king van de certificaten in juni 2004.' Oudkomers zijn mensen die al lan gere tijd hier in Nederland verblij ven, maar hier niet geboren zijn. Om verschillende redenen be heerst een aantal van hen de Ne derlandse taal niet goed. Voldoen de kennis en beheersing van de Nederlandse taal is een belangrij ke, zo niet de belangrijkste voor waarde om volwaardig te kunnen participeren in de Nederlandse sa menleving. In het inburgerings- en integratiebeleid ligt dan ook een sterke nadruk op het aanleren van de Nederlandse taal. De gemeen te Soest heeft een financiële bijdra ge van het ministerie van justitie Burgemeester Janssen feliciteert een van de oudkomers met het deel nemen aan de cursus. Foto: Soester Courant. gevraagd en gekregen om het oudkomersbeleid meer handen en voeten te geven. Met dat geld zul len naast deze cursus, bedoeld voor oudkomers met kinderen op de basisschool, nog meer trajecten opgezet worden. Wijkvereniging Overhees zet vrij dag 2 mei weer het Soester kam pioenschap klaverjassen op het spel. Hieraan kan worden deelge nomen door inwoners van de ge meente van 16 jaar en ouder. De titelstrijd speelt zich af in ont moetingscentrum de Klarinet aan het gelijknamige woonerf. Er wordt om 20:00 uur begonnen. De kampioen mag na afloop een dvd- speler mee naar huis nemen, maar er zijn meer prijzen te winnen. Deelname kost 3,50 voor leden en donateurs van de wijkvereni ging en 4,50 voor anderen. In schrijving kan vooraf bij Koos Frans, £8 6033244. Sommige of alle televisiekanalen sneeuwerig? Verbazend veel mensen kijken naar een matig beeld, dit is vaak niet nodig. Onze specialisten controleren uw antennesignaal én de kabels met speciale meetapparatuur voor 30,- (ind. voorrijden). U krijgt een meetrapport over de kwaliteit van alle zenders én uw bekabeling in huis. Kijk zonder zorgen naar een goed beeld. Bel Expert Schoemaker en maak een afspraak. Burg. Grothestraat 9 - Soest «Tel. 035 - 601 03 44 Gevraagde koopsom 389.000,- k.k. Gevraagde koopsom 147.500,- k.k. Pelikaanweg SOESTDIJK In kindvriendelijke woonomgeving, nabij winkels en scholen, gelegen recentelijk onder architectuur geheel gerenoveerde karakteristieke helft van dubbele villa (ca. 1935) met garage en vrije tuin. Indeling: hal, toilet, kelder, zeer ruime woonk. met design open haard, parket vloer en openslaande deuren naar tuin, luxe moderne keuken met inb.app. (o.a. afz.kap, groot model combi magnetron, afw.machine, 5-pits kookplaat, koelk., vriesk.) Verdieping: overloop, 3 ruime sik., luxe douchecel met 2" toilet en dubbele wastafel. Zolder: vaste trap, 2 ruime sik. en aparte ruimte voor wasmachine, droger en c.v. Algemeen; deze villa verkeert in perfecte staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: ged. dubbel glas, spachtelputz wanden, parketvloer in woonk. en keuken, groot dakterras te bereiken via tuintrap, garage, prieeltje, luxe keuken en douchecel, oppervlakte perceel 240 m2, 5 slaapkamers. Vermeerlaan SOEST Centraal gelegen nabij winkels, scholen en openbaar vervoer ligt een 3-kamerappartement (voorheen 4-kamer) met berging in de onderbouw, op de derde verdieping. Indeling: hal, toilet, m.k., garderobekast, ruime woon-eetkamer, mod. keuken, douchecel met wastafel-combinatie, twee slaapkamers en balkon aan voor- en achterzijde. Algemeen: dit appartement is in 1999 ged. gerenoveerd en o.a. voorzien van combi CV-ketel, vernieuwd sanitair en in alle kamers laminaatvloeren. Servicekosten bedragen 125,- p.m. Waldeck Pyrmontlaan SOEST Op goede locatie, in rustige buurt, gelegen op een perceel van ca. 607 m2 romantische vrijstaande villa met serre en aangebouwde garage. Indeling: hal, toilet, meterk., L-vormige ruime woonkamer met open haard en serre, grote eetkeuken en bijkeuken. Etage: overloop, 3 slaapkamers en badkamer met douche. Zolder: bergzolder met vlizotrap. Algemeen: Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een zeer ruime kelder, ged. dubbel glas en aangebouwde garage. Aanvaarding in overleg. Gevraagde koopsom 515.000,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huispiein.nl Koninginndaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax (035) 602 60 61 info@vanbreukelenvasigoed.ni INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Hoe passen de gemeentelijke voor nemens voor de hoofdwegenstruc tuur in het beleid van de provincie op het gebied van ruimtelijke orde ning en wegen? Die vraag staat woensdag 16 april centraal tijdens een discussieavond van D66 Soest/Soesterberg. In buurthuis de Schoof aan de Molenstraat praten D66-statenlid Ralph de Vries en de plaatselijke fractie van de par tij over het onderwerp dat deze maanden zeer actueel is. Belang stellenden zijn welkom op de openbare bijeenkomst die om 20:00 uur begint. Eén maand geen rente betalen met de Generatiehypotheek. (Vraag naar de actie- voorwaarden). Meer weten? Ga naar www.rabobank.nl, of maak een afspraak met uw hypotheekadviseur bij Rabobank Soest-Baarn (035) 609 63 01. Rabobank

Soester Courant | 2003 | | pagina 5