ioesterbergs Belang wil meer steun ^oorjaars-creatiefmarkt blijft [n Soesterberg nog best wel togelijkheden woningbouw Geslaagd voorjaarsconcert harmonieorkest Odeon t Sti Vrijwilligers gezocht voor Speelkamp van Abrona KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING 'Open Cockpitdagen' in Mil. Luchtvaartmuseum GENS gBaKOPER os 6 flessen ie inwoners komen niet in de benen Tweede paasdag MEGA VLOOIENMARKT - /ooral als defensie meewerkt WOENSDAG 16 APRIL 2003 Paasbrunch,bingo en koffiedrinken in De Drie Eiken Felicitaties voor dirigent en erelid Vlooienmarkt in Banninghal op Tweede Paasdag Kledinginzameling Dorcas geslaagd Gestolen auto weer gevonden Janine Jansen in Groeneveld Enkelbreuk bij ongeluk Onder invloed ^RANDEEUr* -US Pistolets it of meergranen. huis af te bakken Bk 4 stuks OESTERBERGSE COURANT i deel van de jaarvergade- Bg van de Vereniging Soester- •gs Belang (VSB) stond in teken van de bezinning. In jaar waarin het bestuur had ngekondigd aandacht te wil- i besteden aan het 25-jarig Staan van de vereniging, lie- i de leden weten hier eigen- l geen behoefte aan te heb- tet aantal leden neemt gestaag af. J aanmelding van nieuwe leden kgt niet op tegen de daling door ferlijden en verhuizing. Opval- 1 is verder dat de respons van lieden zeer te wensen over Iaat. jarom ook twijfelt men aan het t van een huis-aan-huis te ver leiden brochure om leden te ven. De onlangs gehouden en- [ête over wensen op sportgebied Jerde onvoldoende reacties op ji er conclusies aan te verbinden, bk dat is een sein dat de vereni- Ig weliswaar niet direct aan op- Tfen hoeft te denken, 'maar we beten wel reëel blijven en kijken e het in de toekomst gaat', aldus tarzitter Yvonne Hoekstra. Men llde vast dat 'de huidige Soester- lrger over 't algemeen onverschil- 1 is. Er is bijvoorbeeld weinig Jimo om aan werk- of actiegroe- In mee te doen. De mensen ko- Tn niet in de benen. Ze wekken fet de indruk zich ergens druk ■er te maken. Als we ons niet laar gesteund weten door de in- pners van Soesterberg, dan Éemt ook bij het bestuur het en- lousiasme af.' 1 I dit verband wees secretaris Arie |eur op zijn acties om maatrege- te nemen voor het terugdrin- In van de geluidsoverlast door It verkeer op de A28. 'Maar van de mensen die er last van hebben, hoor je nauwelijks iets. Zij richten geen actiegroep op. Ik heb inmid dels drie keer ingesproken in com missies en de gemeenteraad, dat lijkt me genoeg. Ik wil geen Hein- leden vanzelf, tje Davids zijn. Er moet echt bre dere steun komen, anders is er van dit bestuur niet meer zoveel te ver wachten.' punt geen tegengas, anders dan de opmerking 'dat de VSB juist moet inspelen op punten waarmee ze kan scoren, zaken die het hele dorp aanspreken. Dan komen de Inmiddels is wel komen vast te staan dat de andere betrokken ge meenten, Amersfoort, Leusden en Zeist, niet staan te springen om bijvoorbeeld snelheidsremmende maatregelen bij Soesterberg, wat een wens is, naast het aanbrengen van 'fluisterasfalt'. 'De andere ge- westgemeentcn willen juist een derde strook in gebruik nemen om de files zoveel mogelijk terug te dringen en te voorkomen. Actie ter beperking van de geluidsoverlast zou dat plan kunnen doorkruisen en daar voelen de andere gemeen ten niets voor.' Mede met in het achterhoofd de nauwelijks merk bare steun van de 'gedupeerden' zelf, vroeg Treur zich af of de VSB zich verder nog wel druk moet maken over dit onderwerp. Uit de vergadering kwam op dit Sporthal "Banninghal" te Soesterberg (140 deelnemers) van 10.00 t/m 17.00 uur Tel. 0343 44 29 62 Jubileum Op 31 december 2002 bestond de vereniging 25 jaar. Het bestuur had besloten in het kader hiervan voor dit jaar een aantal activiteiten te organiseren. De leden zaten hier niet bepaald om te springen. Ze vroegen zich eerder af of het be drag dat hiervoor is gereserveerd niet beter besteed kan worden. Het bestuur zal zich beraden over ac tiviteiten waarbij zoveel mogelijk inwoners betrokken kunnen wor den. Uit het bestuur kwam de sug gestie om een open dag van bedrij ven in Soesterberg te organiseren; in de bedrijven zelf, wat het meest aantrekkelijk is, ook voor de be drijven die zich dan goed kunnen presenteren, en anders in het Dorpshuis. Ook Soesterbergse kunstenaars en hobbyisten zouden hieraan mee kunnen doen. 'Op deze manier zet je je ook als vere niging duidelijk in beeld.' Het VSB-bestuur zal bekijken of de organisatie van een evenement van een dergelijke omvang mogelijk is. Daarbij is het uiteraard afhankelijk van de medewerking van de be drijven. Oqk deze zomer houdt Abrona een Speelkamp voor kinderen en jongeren in de leeftijd van zes tot en met twintig jaar die het onderwijs voor zeer moei lijk lerende kinderen (ZMLK) volgen. Van maandag 28 juli tot en met vrijdag 8 augustus kunnen deze kinderen genie ten van twee weken dagopvang op locatie Sterrenberg in Huis ter Heide. De kinderen kunnen vrij gebruik maken van alle voorzieningen die hier aanwezig zijn zoals de kinder boerderij, de speeltuin, het zwem bad, de sporthal en het voetbal veld. Het Speelkamp heeft dit jaar als thema 'muziek'. De kinderen worden begeleid door professione le medewerkers en vrijwilligers. ÏEven speelde Irmgard Lensink in Soesterberg met gedachte om voortaan de voorjaarseditie van de jvatief markt te schrappen, maar het waren de deelne mers die haar lieten weten daar niets voor te voelen, wok al is het aantal deelnemers in vergelijking met de wjaars creatief mar kt minder, evenals de belangstelling Jin het Soesterbergse publiek, en ook al wordt er min der verkocht, de gezelligheid vergoedt alles, vinden degenen die de tafels bemannen. Ook zaterdag stond de markt in het ontmoetingscentrum van De Drie Ei ken in het teken van de lente en Pasen. Het aanbod va rieerde sterk, van beschilderde paaseieren tot handge maakte kaarten, van stoffen producten tot sieraden, van unieke steensoorten tot zeer bijzondere kunst bloemstukjes. Kortom, de bezoekers konden genieten van de meest uiteenlopende vormen van huisvlijt. En de deelnemers genoten vooral van de gezelligheid! Foto: Eemland Pers. ''of zetfouten voorbehouden. Vis je in Soest over woning bouw begint, worden ze zowat Elliergisch, maar in Soesterberg is een grote bereidheid om wo ningbouw toe te staan', merkte secretaris Arie Treur van de ^Vereniging Soesterbergs Be lang (VSB) op tijdens de jaar vergadering in het dorpshuis "Burgstede. Het gedeelte na de pauze was gewijd aan de plek ken en mogelijkheden die er in CSoesterberg zijn om het dorp uit te breiden tot een gemeen schap met een voldoende draagvlak voor de voorzienin- gen die daarbij horen. De discussie leverde overigens niet Jvcei op. Hier cn daar verzandde ■deze in het uiten van persoonlijke voorkeuren. Ook ageerde met Bname Ben Niehoff Werning tegen ■defensie 'die het tegenhouden van Ide leefgemeenschap van Soester- J: berg en de randgemeenten claimt B door vast te houden aan de oude grenzen waarbinnen niet gebouwd mag worden. Als die geluidszones verkleind zouden worden, bijvoor beeld tot op de grens van de vlieg- K basis, waar ze gezien het vermin- I derde gebruik van de basis in laat- ste jaren feitelijk horen te liggen, dan kan er in Soesterberg nog be hoorlijk wat gebouwd worden', al dus Niehoff Werjiing. Hij zit na mens de VSB in de Werkgroep Toekomstvisie Soesterberg. Ex pansie van Soesterberg is volgens hem noodzakelijk om het toch al niet optimale voorzieningenpeil in stand te houden. Mogelijkheden De herinrichting van het Dorps plein en omgeving levert 90 nieu we woningen op. Een probleem is nog de verplaatsing van het dorps huis Burgsfede en de school. VSB geeft er de voorkeur aan het plein ('nu een verstopt hoekje dat dan een straatje achter een straat blijft') hier niet te handhaven. Een bete re locatie voor een groter en echt dorpsplein met herkenningspunten is de hoek Banningstraat-Kamp- weg, inclusief het monument aan het Odijkplein. Over een jaar of vijftien zal dat trouwens het echte centrum van Soesterberg zijn, ten minste als de nieuwbouvvplannen aan de oostkant van Soesterberg gerealiseerd worden. Nieuwbouw aan de Van Angeren- straat en het gebied erachter levert 25 extra woningen op. Op de Rademakerstraat kunnen op in- breilocaties 25 woningen gereali seerd worden, cn in het gebied achter restaurant De Tuin aan de Rademakerstraat en bakkerij Tam mer aan de Veldm. Montgo- meryweg nog eens 40. Het volkstuincomplex aan de Ban- ningstraat tussen het ijsbaanterrein en de Oude Tempellaan biedt plaats aan 160 woningen. In een klein deel van het gebied achter het Kontakt der Kontinenten staan 125 woningen ingetekend. De grootste uitbreidingsmogelijkheid van Soesterberg ligt bij De Open Ankh, grenzend aan Apollo en Mercury. Hier is plaats voor 375 woningen. Verder zijn er in de toe komst wellicht mogelijkheden op het terrein van het aeromedisch instituut en TNO aan de Kamp weg en bij het Officierscasino. De woningbouwmogelijkheden in Soesterberg zijn echter sterk af hankelijk van de huidige geluids- grenzen en een eventuele inper king daarvan. Ook werd nog even gesproken over de mogelijkheid om in het zandgat aan de Kerklaan huizen te bouwen. Daarvoor is een andere plek voor de sportvelden noodza kelijk. Bouwen op die plek sluit aan bij de geplande bebouwing van Abrona, die richting Soesterberg tussen de 500 en 600 woningen wil bouwen. Het zandgat is eigen dom van de gemeente Soest, hoe wel het op Zeister grondgebied ligt. Als er ooit huizen in het zandgat komen, is een diepgaand grondon derzoek noodzakelijk, zei de heer P.C. Pieren. Er is in het verleden van alles gestort wat nu ten streng ste verboden is. 'Er moet geen mi lieuschandaal ontstaan'. Het Speelkamp heeft nog een aan tal open plaatsen voor kinderen die het ZMLK-onderwijs volgen. Wie hier meer informatie over wil, kan contact opnemen met de be geleiders van het Speelkamp, §8 (0346) 359228 of 06-14703670. Vrijwilligers In de afgelopen jaren was het Speelkamp, mede dankzij de inzet van vrijwilligers, een groot succes. Voor dit jaar is het Speelkamp nog op zoek naar vrijwilligers. De vrij willigers werken samen met pro fessionele begeleiders. De maaltij den en reiskosten worden vergoed. Om nieuwe vrijwilligers een indruk te geven wat het Speelkamp is en wat de begeleiding van deze kinde ren inhoudt is er op donderdag 8 mei 2003 een informatiebijeen komst. Het programma ziet er als volgt uit: 17:00 uur: mogelijkheid tot het eten van een broodje en een rond leiding over het terrein; 18:00- 20:00 uur: informatiebijeenkomst. Geïnteresseerden kunnen zich tot maandag 28 april 2003 aanmelden bij mevrouw Gré de Vries, mede werker Speelkamp, 88 (0346) 359 911. Na aanmelding ontvangt men een programma en een route beschrijving. Meer informatie over het Speelkamp verstrekt coördinator Krista Pardoel, ©06-14703670. Donderdag 17, vrijdag 18, zaterdag 19, zondag 20 april Roonis-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Donderdag 19:00 aalm. R. v.d. Vring; boeteviering; dameskoor Vrijdag 15:00 aalm. R. v.d. Vring; kruisweg; 19:30 oec. viering (zie Vredekerk) Zaterdag 20:30 pastor P. van Hooijdonk, eucharistie; gemengd koor Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistie; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zaterdag 10:00 pastores B. Verberne/P. Dcnneman/J. Litjens; paaswake (tv) Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 Donderdag 19:30 ds. M.A.A. Nawijn (De Drie Eiken) Vrijdag 19:30 ds. R. Zandstra/ds. M.A.A. Nawijn; oec. viering Zondag 10:00 ds. R. Zandstra/ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide Vrijdag 19:00 ds. H. Henstra Zondag 10:30 drs. Z. Hageman-Vos; koor/muziekgroep World Outreach Church (info locatie: 88Ü346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts Voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, §8030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: Eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, £8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. I Diensten Centrum ''De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Ook in het paasweekeinde is er in het ontmoetingscentrum bij De Drie Eiken aan het Dorpsplein een activiteit: de paasbrunch op maan dag 21 april, tweede paasdag. Deze begint om 11:30 uur. Wie hieraan wil deelnemen, kan zich opgeven bij de dienstdoende vrij willigers in de keuken. Op vrijdag 25 april staat een bin goavond op het programma. De zaal is om 19:00 uur open, de eer ste bingoronde gaat om 20:00 uur van start. Afgaande op de grote animo die altijd voor deze activi teit bestaat, is het raadzaam op tijd te komen. Op woensdag 30 april is er in het kader van de Koninginnedagfees ten om 10:00 uur koffiedrinken met de burgemeester, drs. Koos Janssen. In verband met verbouwingswerk zaamheden is het mogelijk dat de hoofdingang van De Drie Eiken niet kan worden benut. In dat ge val is de zijingang open. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §80900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ffi 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grof vuil, ©0800-7662000. Het harmonieorkest van mu ziekvereniging Odeon uit Soesterberg heeft zaterdag met succes zijn voorjaarsconcert uitgevoerd. Aan de reacties van het publiek was te merken dat het een zeer geslaagde muzika le avond was geweest. Onder de aanwezigen waren ook burge meester Janssen en echtgeno te. Tijdens deze avond werden dirigent Gerrit de Weerd en erelid de heer Sies Delfsma in het zonnetje gezet. Het muziekfeest werd geopend met een prachtige serenade van Wolfgang Amadeus Mozart, Eine Kleine Nachtmusik. Dit werk werd uitgevoerd door de houtgroep van het orkest aangevuld met twee cel- li. Met dit muziekstuk creëerden De Weerd en zijn musici direct een prachtige sfeer in het Officiersca sino. Daarna werd het Adagio uit het klarinetconcert van de Tsjechi sche componist Krommer ten ge hore gebracht door de klarinettis ten Irene Sontrop en Gerwin de Weerd. Beiden waren na afloop zichtbaar tevreden met hun prach tige samenspel. Het laatste werk voor de pauze was de symphonische variatie 'Non Potho Reposare' van de jon ge Nederlandse componist Hardy Op Tweede Paasdag, maandag 21 april, wordt er in sporthal Ban ninghal aan de Banningstraat in Soesterberg een vlooien/antiek markt gehouden. Er zijn van 10:00 tot 17:00 uur ruim 100 deelnemers aanwezig. Een vlooien- of snuffel- markt is een evenement waar par ticulieren hun overtollige tweede hands artikelen verkopen. Iedereen die tweedehands spullen heeft kan een kraampje huren. Veel inwo ners uit omliggende gemeenten hebben zich al opgegeven. Op de markt kan men de meest uiteenlopende artikelen aantreffen, zoals boeken, glaswerk, meubels, speelgoed, curiosa, antiek en ge reedschap. Ook zal er veel klein antiek te koop aangeboden wor den. De entreeprijs voor volwasse nen is 2 euro, voor 65-plussers 1,80 euro. Inlichtingen: ©0343-442962. Mertens. Het stuk is een melodie gecomponeerd in 1921 naar een gedicht, een liefdesverklaring, waarin de heimwee naar het vader land vertolkt wordt. De opening van dit stuk werd verzorgd door de schitterende zang van één van de orkestleden, Mandy van der Lin den, gevolgd door de saxofoon- groep van het orkest. Expressio nistische passages werden afgewis seld door passages waarin het har monieuze samenspel van de ver schillende instrumentgroepen tot uitdrukking kwam. De belangrijke rol van de fluitisten mag hierbij zeker niet onopgemerkt blijven. Het einde van dit stuk kreeg een bijzonder karakter doordat de in strumentgroepen één voor één gin gen staan om de laatste maten te spelen. Na de pauze gaf de kopergroep acte de présence met het muziek stuk Fanfare uit het ballet La Pèri van de componist Dukas. De in spanning van de musici werd be loond, een prachtige koperklank vulde de zaal van het Officiersca sino. Odeon had voor deze avond bovendien een fluitsoliste uitgeno digd om het fluitconcert Concerti- no van Cecile Chaminade uit te voeren. Soliste Sarka Curdova was absoluut een topper, zeer muzikaal en technisch uitermate goed uitge voerd. Zij kreeg voor haar optre den een daverend applaus van het publiek. De rest van de avond werden on der meer Hongaarse Dansen nr. 5 en 6 van Johannes Brahms ten ge hore gebracht, het virtuose stuk La Boda de Luis Alonso van Gime- nez, Rivierencyclus van de tango specialist Malando en tot slot de prachtige pasodoble Puenteareas. Op het eind van de avond nam voorzitter Karei van Geet de mi crofoon over van ladyspeaker Karin de Lange om het woord te richten tot de dirigent van Odeon. Hij feliciteerde hem met zijn 10- jarig jubileum bij Odeon en sprak zijn waardering uit voor de gele verde inspanningen en prestaties in al die jaren. Van Geet sprak dan ook de wens uit dat De Weerd nog jarenlang het harmonieorkest van Odeon zal blijven dirigeren. Tot slot was er nog een muzikale verrassing voor het erelid van Odeon, de heer Sies Delfsma. Een belofte van dirigent Gerrit dc Weerd werd deze avond waarge maakt. Ter ere van de 80° verjaar dag van de heer Delfsma werd speciaal voor hem zyn favoriete mars Alte Kameraden gespeeld. De heer Delfsma was zichtbaar gelukkig met deze muzikale ver rassing. Muziekvereniging Odeon heeft als winnaar van de Soester Cultuur prijs 2002 wederom een bijzonder concert op haar naam weten te zetten. De kledinginzamelingsactie van de stichting Dorcas die op zaterdag 5 april plaatsvond is een succes ge worden. Er werden op de vier in zamelingsadressen zo'n 300 zak ken kleding gebracht. Zelfs dames op leeftijd hadden spreien enz. ge breid. Iedereen hartelijk dank. Wie een paar uurtjes over heeft kan zich aanmelden als vrijwilligster (©6037255). En wie op 30 april naar de Oran jevrijmarkt gaat moet dan beslist even langsgaan bij de kraam van de Dorcas-werkgroep. Met een voedselbon kunnen de gaarkeu kens in Rusland en Ethiopië wor den ondersteund. Ben je jong, so ciaal betrokken en houd je van goede muziek, surf dan eens naar www.diepvrieskip.nl en laat je ver rassen. Algemene informatie over Dorcas: info@dorcas.nl, of www.dorcas.nl. De auto die anderhalve week ge leden in het weekeinde was gesto len op de Van Goyenlaan, is enke le dagen later teruggevonden. De 53-jarige eigenaar zag zijn wagen verderop in zijn woonstraat staan en stelde vast dat het voertuig niet was beschadigd. Hij waarschuwde de politie die de auto met een ta kelwagen naar het bureau liet brengen voor nader technisch on derzoek. De dieven hadden de wagen kun nen stelen door in de woning in te breken en behalve een klein geld bedrag de autosleutels te ont vreemden. De Baarnse Muziekkring organi seert op zaterdag 26 april een con cert in kasteel Groeneveld, waar in optreden de Soester violiste Ja nine Jansen en de pianist David Kuyken. Zij spelen werken van Schubcrt (Sonatine in a-klein), Beethoven (Kreutzer-sonate) en Strauss (Sonate in Es-gr). Aan vang: 20:15 uur. Kaarten reserve ren: ©6409392. De kaarten liggen op de avond van het concert klaar bij de verkooptafel van de Baarn se Muziekkring. Janine Jansen. Bij een ongeluk op de kruising van de Dr. s' Jacobstraat en de Ossen- damweg heeft een 17-jarige Soes ter een enkel gebroken. Hij werd per ambulance naar de Lichten berg van Meander Medisch Cen trum in Amersfoort gebracht. Het ongeval gebeurde woensdag middag om kwart voor drie. Een 26-jarige automobilist kwam van uit de Dr. s' Jacobstraat en ver leende geen voorrang aan een fiet ser uit Soesterberg. Door de bot sing viel de fietser tegen de brom fietser die vervolgens ook onderuit ging. De fietser bleef volgens de politie ongedeerd. Bij een routinecontrole is vrijdag nacht op de Esdoornlaan een au tomobilist aangehouden. De be stuurder, een 27-jarige Soester, werd ervan verdacht dat hij alcohol had genuttigd cn dat bleek inder daad het geval te zijn geweest. De man blies 390 ug/1, ruim ander halve keer de toegestane hoeveel heid. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en de belofte dat hij op bezoek moet bij de rechter. ELKE WEEK EEN LSOESTERÜGGURANTj IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Het Militaire Luchtvaartmu seum aan de Kampweg in Soesterberg stelt ook dit jaar tijdens de voorjaarsvakantie een aantal cockpits van histori sche vliegtuigen en helikopters open voor het publiek. Voor jong eii oud is dit een unieke gelegenheid om de vliegtuigen van binnen te bekijken en plaats te nemen op de stoel van de vlieger. Wie op zaterdag 27 of maandag 29 april en op donderdag 1, vrijdag 2 of zondag 4 mei tijdens de Open Cockpitdagen naar het museum komt, kan zich dus even een ech te vlieger wanen. De bezoeker kan dan kennismaken met de werkom geving van de jachtvlieger, de he likoptervlieger of de captain van een transportvliegtuig. Het museum stelt jaarlijks gedu rende een week een aantal vlieg tuigen en helikopters open om te voldoen aan de veel gestelde vraag van de bezoekers om de toestellen ook van binnen te mogen bekijken. Tijdens de Open Cockpitdagen geven de medewerkers van het museum uitleg over de inrichting van de cockpit. Tevens ontvangen kinderen als herinnering een in- stapkaart met een foto van het vliegtuig. Dit jaar bestaat opnieuw de moge lijkheid om minstens vijf toestellen van binnen te bekijken. In de Vree burghal zijn de cockpits van de S- 104 Starfighter, de NF-5B Freedom Fighter, de F-16 Fighting Falcon en de Alouette III Gras shopper geopend. Bij droog weer zijn op het buitenterrein de Fokker F-27 Troopship en de C-47 Dako- ta toegankelijk. Als het weer roet in het eten gooit, blijven de toestel len buiten dicht. In plaats daarvan gaat dan in de Vreeburghal de Bol- kow-helikopter open. Tijdens de Open Cockpitdagen is het Militaire Luchtvaartmuseum op werkdagen geopend van 10:00 tot 16:30 uur en op zondag van 12:00 tot 16:30 uur. Bij wijze van uitzondering is het museum in de voorjaarsvakantie ook op zaterdag open als op zondag, dus van 12:00 tot 16:30 uur. Een jeugdige bezoeker van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg in de cockpit van een F-104 Starfighter. Foto: Koninklijke Luchtmacht.

Soester Courant | 2003 | | pagina 15