Volksverhuizing bij Smeeing/BDC Echte werk begint voor Stam/SoVoCo loemen b.v7 nurfit 3 Nationale titels Ilse Vaessen Soest-Zuid in goede richting Spanning bij dames van MHC PPORT oodmaster KVO verliest duel in slotfase LTC Soestdijk toont nog te veel respect voor Alta: 8-0 PAGINA 20 nk Dijsselb.v. OF EIAALDRUKKERIJ b.v. MAKER inden atietechniek al RODA WOENSDAG 16 APRIL 2003 SOESTER COURANT PAGINA 21 Vijf spelers weg, drie twijfelen; ploeg blijft in eerste divisie handbal BASKETBAL Van der Wal neemt met 15 punten afscheid Volgende week op EK in Denemarken; broer Tim is daar nu BADMINTON - Op 3 mei tegen Sneek (uit), op 7 mei tegen Vrevok (thuis) VOLLEYBAL Stunt tegen koploper Tiel blijft uit KORFBAL TAFELTENNIS j Shot eindigt in hoofdklasse op de derde plaats ATLETIEK Zomeravondcup Tennissers beginnen met gelijkspel TENNIS TENNIS WATERPOLO Eindsprint van Duinkikkers komt te laat Tevreden over spel, wrang gevoel over gelijkspel HOCKEY feSHfêï DORRESTEINWEG 72b 3763 LL SOEST Telefoon: 035-6012883 Fax: 035-6013606 x al uw infrastructuur grondwerkzaamheden estratingswerkzaamhedei ioleringen loopwerkzaamneden - 6099020 faxnr. 035-6099099 gswerk Nieuweweg 66, Soest Tel.: 035-609 06 90 ISTALLATEUR ïtrale verwarming he installatie oon 035 - 601 24 72 iSSYSTEMEN www.fischer.nl ïtraat 2A - 601 26 32 W' ;st@vbw-groenplem.rïl Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A Soest - Tel. 601 38 77 lurg. Grothestraat 35 - Soest "el. (035) 601 60 33 :ax (035) 601 37 05 :-mail: nfo@dejongaccountants.nl -vww.dejongaccountants.nl RILLEN PREGEN SLITTEN STANSEN NUMMEREN /eweg 70 - 3765 GG Soest .'lefoon (035) 60160 30 •straat 1 - 3762 KA Soest ;lefoon (035) 603 06 24 ST TELEFOON 035 - 6010344 jw dranken! 5 - 601 24 90 ilenbeek i Assurantiemakelaars estraat 32 Telefoon 035 - 601 13 04 www.holenmolenbeek.nl IEERN SOEST VIANEN ZEIST telematica i|n9 service en onderhoud sprinklertechniek Soest Telefoon 035 - 602 45 20 V BOUWADVIES B.V. inische keuringen o.g. eleiding t-Tel. 035-602 31 13 iu voor telecommunicatie tfon voor mobiele communicatie eweg 27-29a, Soest - Telefax 035 - 6091009 anhaltelecom.nl rius Golfkarton veg 26 - 3762 EC Soest 035 - 609 53 00 035-609 5311 V PACKAG/NG VKARTQN I DISPLAYS 3ort - Tel. 033-4643060 - Fax 033-44561683 ef machine onderhoud 3765 GD Soesl 0 www.td-support.nl 1 0C opluchting over de handha- ling in de eerste divisie heeft blj Snteeing/BDC al weer plaats gemaakt voor nieuwe (iirgen. Vijf spelers verlaten de c|Ub, drie andere handballers ptijfelen over hun sportieve loekonist en daarnaast moet orden afgewacht of Arjan joest voldoende herstelt van jijn knieblessure om op niveau lerug te keren. De zal het zinkende schip niet ver- 'jicn', reageert Paul van den De ksel, die bedankte voor enkele ^biedingen. Het contract van de irainer/coach met de Soester club loopt tot de zomer van 2004. Vol- ps hem is het absoluut niet aan je orde dat de club zich uit de eer- ste divisie terugtrekt. 'Dan moetje drie niveaus lager gaan spelen en je nooit meer terug. Bij Smeeing/BDC vertrekken D3ve de Jong, Bas de Pijper, Olaf van Heusden, Justin Haleber en derde keeper doelman Franscal Udo. Van den Deijssel verwacht dat de meesten van hen (terug)gaan naar WVGV dat op bescheiden districtsniveau speelt. 'De afvallers zijn de mensen die niet alles gegeven hebben. Ze had den het over motiveringsproble men, dan maak je mij juist strijd baar', aldus de trainer die als spe ler niet alleen zijn technische en tactische kwaliteiten aansprak, maar ook altijd tot het gaatje ging. Bij de drie 'twijfelaars' bevinden zich niet de minsten: doelman Manasse Wisse die het afgelopen seizoen veel punten pakte voor de ploeg, topscorer Robert Wijnen en Jos Lans. Als de laatste vertrekt, beschikt Smeeing/BDC niet meer over een linker hoekspeler. Van den Deijssel gaat er alles aan doen om dit drietal te behouden voor de selectie, waarin vooralsnog nog maar 14 handballers deel uitma ken. De Soesterberger heeft goede hoop dat hij dé drie over de streep kan trekken. Als ze blijven, heeft Smeeing/ BDC een gerede kans in de eerste divisie te blijven, meent Van den Deijssel, maar dan zal het niet ge makkelijker zijn dan dit seizoen, waarin de ploeg pas in de voor laatste wedstrijd voldoende afstand nam van de rode streep. Boven dien zal er straks geen zwakke broeder meedoen, zoals HEC dat van begin af aan veroordeeld was om een van de twee degradatie plaatsen te bezetten. 'Als de drie jongens die twijfelen ook weggaan, wordt het een HECtisch jaar', zegt Van den Deijssel. Jeugd Hij gaat de komende weken pro beren de selectie aan te vullen. In kwantitatieve zin door getalenteer de jeugd uit het combiteam van BDC en Fidelitas toe te voegen aan het tweede team. Daarnaast door spelers te zoeken die het ni veau aankunnen. Van den Deijssel heeft zijn oog laten vallen op on der anderen Edgar Koelewijn, een opbouwer met wie hij in de jaren negentig in Amersfoort samen werkte. Cirkelloper Richard van den Hoef heeft te kennen gegeven dat hij te rug wil naar het tweede, maar dat er in noodgevallen een beroep op hem kan worden gedaan. Dat laat ste geldt tevens voor Michel Roest, Guus Tourné en Willem-Jan Ru- der die al eerder een stapje terug deden, maar in het voorbije sei zoen regelmatig in de door blessu res geteisterde hoofdmacht invie len. De wisselwerking tussen het eerste en het tweede team zal gegeven de omstandigheden nog belangrijker worden, voorspelt Van den Deijs sel. Het tweede begint vijf, zes weken later aan de competitie, zo dat er in de aanvangsfase kan wor den geput uit dat team. Omdat het tweede op zondag speelt, wil Van den Deijssel de thuiswedstrijden op zaterdagavond gaan afwerken, ook als dat betekent dat de hand ballers moeten verhuizen naar Spleasure Centrum. 'We moeten proberen om met name in de thuiswedstrijden en in een aantal geselecteerde uitwedstrijden op volle oorlogssterkte te zijn. We ge ven het niet zomaar gewonnen.' De wedstrijd tussen de heren van Stars en MSV 2 was er een om des keizers baard en zo werd er ook het merendeel van de veertig minuten gespeeld. Behalve om de zege ging het nergens meer om. Stars sloot de competitie in Beukendal af met een 77-69-over- winning en gaf Frank van der Wal daarmee een passend afscheid. De lorward was zeven, acht jaar een van de meest waardevolle spelers van het team, maar gaat om prak tische redenen een club zoeken in Amsterdam, waar hij studeert. In Soest besloot hij zijn basketbalpe riode met een inbreng van 15 pun- len. Topscorer werd Thomas Kok met 20 punten. Marcel Slagter, die ook vertrekt, was zaterdagavond verhinderd. Verder overweegt Robert Ooster hof of hij toch zal aanblijven als trainer/coach. Dat heeft hij vrijdag eegedeeld. Eerder kondigde hij zijn vertrek aan. Naar verluidt zou den een center en een forward van Jump LJsselstein, dat dit seizoen tegenstander van Red Stars was, er wel oren naar hebben om volgend seizoen voor de Soester club te gaan spelen. Dames Het is nog niet officieel, maar de basketbalsters kunnen hun titelas- piraties in de ijskast zetten. Ze le den zaterdag in Driebergen de der de nederlaag van het seizoen en hebben nu vier verliespunten meer dan Shooters. Het tweede team van de eredivisieclub speelt nog tweemaal, waaronder tegen het puntloze OSM'75 en kan zich al vast gaan opmaken voor een feest - |je. Red Stars verloor met 55-49 van Blue Arrows, waarvan thuis nog met 73-58 was gewonnen. De zege kwam toentertijd pas in de slotfa se tot stand. De dames hebben overigens nog een uitwedstrijd voor de boeg. Die wordt in mei gespeeld. Met drie nationale titels op de Nederlandse kampioenschap pen badminton tot 17 jaar heeft Ilse Vaessen een visite kaartje met gouden randjes af gegeven. De Soesterse won in alle categorieën en vertegen woordigt ons land over een week in het Deense Skagen op het officieuze EK. Haar broer Tim, die onlangs enkel kampioen onder 19 jaar van ons land werd, speelt momenteel iets zuidelijker, in Esbjerg, en was kort voor het ter perse gaan van deze krant in het landentoernooi met het Nederlands team verwikkeld in de strijd om de vijfde plaats tegen Engeland. Ilse deed een maand geleden ook mee in de oudere leeftijdsgroep en werd toen in de halve finale uitge schakeld. In haar eigen categorie werden haar betere kansen toege dicht. 'Ik ben me aan het speciali- seren in de dubbel en de mix. In de dubbel was ik met Eefje Besselink als tweede geplaatst, maar eigen lijk hadden we eerste moeten staan. We hebben al een keer een internationaal toernooi gewonnen en zijn in andere grote internatio nale toernooien ook enkele ronden verder gekomen.' In de mix (met Jorrit de Ruiter) was Ilse wel eerste geplaatst. Eef je kent ze van het Steunpunt Arn hem, Jorrit werd haar toegewezen door de trainer van de nationale selectie, waarvan ze al vier jaar deel uitmaakt. Het damesdubbel kende een span nende halve finale, waarin Ilse met Eeffe in drie games won. Daarna ging het in de eindstrijd soepeler: 11-6, 11-2. Als favoriete mix was het nog de vraag of de Soesterse nog een titel zou toevoegen aan haar erelijst. Partner Jorrit kamp te met kramp, maar speelde toch en met 13-10 en 11-6 was de buit binnen. Het meest verrassend was het kampioenschap in de single. 'Dat had ik nooit verwacht. In de halve finale moest ik tegen Sharon Bind- els die als eerste was geplaatst. Ik dacht: we zien het wel. De eerste game verloor ik, omdat ik met haar spel meeging. Ik liet haar het spel maken en daar weet zij wel raad mee. Daarna ging ik mijn ei gen dubbelslagen slaan en gooide ik eerder de smash erin. Omdat ik ook alles terugspeelde, kwam zij er niet meer aan', aldus Ilse over deze gewonnen halve finale (6-11,11-3, 11-2) die eigenlijk de finale had moeten zijn. Want in de eindstrijd stuitte de badmintonster van BC Amersfoort op minder weerstand: 11-6, 11-4 tegen Cynthia Krajen- brink. Donderdag 24 april vertrekt Ilse (16) naar de noordelijke punt van Jutland. 'Volgens mijn trainer ben ik vooral een dubbelaarster en mixer, maar ik denk dat ik ook de single goed kan spelen. Maar, ik ga er meer heen voor de dubbel en de Foto: Foto Bell gespeeld. Ilse Vaessen. I - 1 Vrevok deed hij vorig seizoen het- de avond ervoor sneuvelden ze in het had alle kanten kunnen op- T Tr"*V n» «n WW..' I JJ. j I,.1^ T TC T"\o troon T TC ctont rlorHf» in Hp rt»rnt-\_ >neek en Vrevok zijn de twee aatste struikelblokken voor Stam/SoVoCo op weg naar de eredivisie. Dat pad was tot dus ver in dit seizoen zo glad als een biljarttafel, maar in de eer- »te week van mei mogen de vol- eybalsters meer hobbels ver wachten. Cruciaal wordt het luel met Vrevok dat kampioen verd in de andere eerste divi- iie. 9e loting heeft bepaald dat de joesters dat duel thuis mogen spe en, op woensdag 7 mei, aanvang 'oogstwaarschijnlijk 19:00 uur. Bij >tam/SoVoCo wordt aan belang- •tellenden nu al geadviseerd om ninimaal een uur van te voren aanwezig te zijn, willen ze een 'laatsje kunnen bemachtigen. De verwachting is dat sportzaal De Bunt over drie weken bij wijze van spreken tot aan de lijnen van het volleybalveld overbevolkt zal ijn. De club zou kunnen uitwijken naar Beukendal of Spleasure Centrum, waar veel meer mensen op de tri bunes kunnen plaatsnemen, maar Stam/SoVoCo wil het voordeel van de 'eigen' zaal, waar het zo kan spoken, maximaal uitbuiten. Het toeval wil overigens dat Vre vok in Nieuwegein in een vrijwel identieke hal speelt. Vrevok is de vorige club van trai ner/ coach Derk de Saegher die in 2002 naar Soest kwam en het da mesteam voor het eerst kampioen van de eerste divisies maakte. Met Vrevok deed hij vorig seizoen het zelfde, maar die ploeg strandde toen in de reeks van promotiewed strijden. Dit volleybaljaar oefende Stam/SoVoCo al eens tegen yre- vok. Met succes, maar dat biedt geen garantie voor de komende confrontatie. Stam/SoVoCo begint deze alles- beslissende reeks met een uitwed strijd tegen Sneek. Dat duel is op zaterdag 3 mei, om 19:00 uur. Twee uur voor aanvang vertrekt er vanuit Soest tenminste één bus met supporters naar Friesland. Vier dagen later staat Stam/SoVoCo- Vrevok op het programrfia en op 10 mei volgt Vrevok-Sneek. Moge lijk is op 7 mei al bekend welke twee teams volgend seizoen in de eredivisie mogen uitkomen. O ja, en zaterdag speelde Stam/ SoVoCo de laatste competitiewed strijd tegen Sneek 2. De Saegher wisselde voortdurend door in sportzaal De Bunt, maar kon na ruim anderhalf uur een betrekke lijk eenvoudige 4-0-zege bijschrij ven. De kampioen sloot de com petitie af met 99 punten, verspeel de slechts 11 punten en verloor in 22 duels eenmaal. Heren Ongeslagen kampioen in de pro motieklasse, halve finalist in de strijd om de regiobeker en kwart finalist bij de 'grotere'jongens van de regioklasse en de derde divisie. De heren van Stam/SoVoCo kun nen met trots terugkijken op het seizoen '02-'03. Vrijdagavond zet ten ze een punt achter de compe titie met een 1-3-zege op Gemini, de avond ervoor sneuvelden ze in de kwartfinale tegen US. De sets tanden van de 'thriller' in Amstel veen zeggen genoeg over het ver loop van de wedstrijd: 25-18, 23- 25, 25-23, 23-25, 19-17. 'Hun servicedruk was veel hoger dan we gewend zijn, waardoor we moeite hadden met de passing en zij met hun blokkering veel druk legden op onze aanvallers. Maar het had alle kanten kunnen op gaan. US staat derde in de regio klasse. Deze wedstrijd was nuttig en geeft aan, dat we het niveau wel aankunnen', aldus Juijan van Slooten die zijn spelers twee we ken vrijaf heeft gegeven. De trai ning wordt 1 mei hervat en het is de bedoeling dat er volgende maand verschillende potentiële nieuwkomers gaan meetrainen. Even leek een stunt in de lucht te hangen, toen KVO een 5-3- voorsprong nam tegen titelkan didaat Tiel. Het laatste kwar tier kon de ploeg uit Soester- berg echter niet meer tot sco ren komen en Tiel profiteerde van het vele balverlies van KVO in deze fase. De ploeg uit Tiel mocht zijn han den dichtknijpen met de uiteinde lijke 7-5 overwinning. Voor KVO betekent de nederlaag dat er nog steeds heel hard voor de punten geknokt moet worden om niet op de degradatieplaatsen te belanden. Zowel Tiel als KVO kon maar moeizaam tot scoren komen. Een slechte eerste helft werd afgesloten met 3-3. Tiel dat samen met MIA voor de titel gaat, werd door KVO verdedigend goed bespeeld. Geen onnodige overtredingen onder de korf, en het voorkomen van de doorbraak van de Tiel aanvallers dwong hen over te gaan tot af standschoten. Deze waren meren deels onzuiver, wat Tiel gaande weg de wedstrijd steeds moedelo zer maakte. Toen na de rust KVO uitliep naar een 5-3 voorsprong had het de wedstrijd in de hand. Als KVO 6- 3 had gescoord, was dit ongetwij feld de genadeklap geweest, maar de laatste 20 minuten kwam KVO niet meer tot scoren. Tiel knokte zich terug naar 5-5 en geloofde toen weer in een goede afloop. Dit geloof werd bewaarheid door twee scores in de eindfase van de wed strijd. Een bittere pil voor KVO, dat zichzelf met een overwinning een goede dienst had bewezen. Na Pa sen zal er in drie achtereenvolgen de thuiswedstrijden tegen de naas te concurrenten voor de tweede dcgradatieplaats gewonnen moe ten worden. Shot is in de hoofdklasse geëindigd op de derde plaats. Door een 7-3- zege op Gispen in de laatste wed strijd bleven de Soesters SVE 3 net voor. Omdat Quick en Rega 3 dui delijk te sterk waren, toonde Mar cel Jansen zich tevreden met de eindklassering. Toch keek hij met enige afgunst naar de andere groe pen in de hoofdklasse. 'Wij zaten in de sterkste poule, in de andere hadden we zelfs kampioenskansen gehad.' Tegen Gispen nam Shot snel een 3-0-voorsprong. Vooral Hans van Gooi maakte indruk door met 21- 6 en 21-9 van Koen Schrale te winnen. Met Jansen aan zijn zijd werd het dubbel verloren, maar toen ging de thuisploeg verder op de ingeslagen weg (6-1). Daarna bevestigde Van Gooi nogmaals zijn goede vorm, maar lieten Erik Merkus en Jansen ieder een punt liggen. Zowel Kees Suijkerbuijk als Ger- rie den Ouden en Mart van Hal pakten in hun klasse de eerste plaats tijdens de Zomeravondcup in Utrecht. In de loop over 10 ki lometer deden ze dat in respectie velijk 36.22, 43.40 en 46.21. Ook de andere Pijnenburgers de den het goed, zoals Aaldrik Tiktak die in 36.40 bij de 40+ als tweede eindigde. De negende plaats bij de senioren was voor André Blokland (37.09) en in de klasse 45+ legde Edgar Cukier (41.43) beslag op de vijfde plek. Gerard Klifman was de volgende Pijnenburger (45.01) en achter hem finishten nog Ruud 'Ambags (45.04) en Ben Kersber gen (45.47). Het lijkt erop dat de eerste stap van TV Soest-Zuid op weg naar handhaving in de vijfde klasse er eentje in de goede richting is geweest. De ploeg behaalde op het sportpark aan de Bosstraat een verdienstelijk gelijkspel te gen Vreeswijk 2. moeten alleen nog met een ande re instelling de baan opgaan en uit gaan van hun eigen kracht.' Respect voor een tegenstander hoort bij de sport, maar te veel opkijken tegen een opponent kan fataal zijn. Het in de twee de klasse tamelijk onervaren LTC Soestdijk heeft die les ge leerd; zondag bij Alta 3. Te veel onder de indruk waren de spe lers van hun tegenstanders, te weinig dachten ze aan hun ei gen spel. Het gevolg was een 8-0-nederlaag (de laatste mix moest door om standigheden worden opgegeven). 'Een hele wijze les', sprak coach Harald Wernsen, 'Ik ben niet te leurgesteld. Dit hoort erbij. We hebben het erover gehad en als de spelers ervan leren en de volgen de keer stabieler zijn, komt zoiets niet meer voor.' Zijn team had zondag geen 'schijt aan de tegenstander', zpals Wern sen het omschreef. 'O, wat zijn ze goed. O wat slaan ze die ballen hard. Zo werd er gedacht. Er werd met te veel respect naar de tegen stander gekeken en als je zo de baan opgaat, heb je vooraf al ver loren.' Desalniettemin waren er mogelijk heden voor Soestdijk om te scoren. Wernsen durfde zelfs te stellen dat 5-3 in de lucht had gehangen, als de ploeg net dat tikje meer lef had gehad. Nanda Reems kreeg kansen op de zege, hetzelfde gold voor Marit Blom en de mix van Karen van Koningsbruggen en Erwin Dijksma. In de tiebreak van de derde set verloor deze combinatie met 11-9. 'Die mix liep fantastisch, de druk was van de ketel. Daarop moeten we verder gaan. De meeste spelers van ons hadden niet eerder in de tweede klasse gespeeld. Handhaven blijft het doel. Dat moet ook künnen, want we hebben gewoon zes goede spelers. Ze Het duel had ook in een 6-2-over- winning kunnen eindigen, maar in de dubbelspelen viel het dubbeltje telkens naar de kant van de bezoe kers. Milou en Merel van 't Kloos ter verloren nipt met 6-7 en 5-6, terwijl Dennis Diemers en Maar ten Lagerweij in de derde set het wedstrijdpunt moesten afstaan. Voor de ogen van de eigen aan hang was Soest-Zuid sterk uit de startblokken begonnen. Marlous Schuyt trok de eerste dames single naar zich toe en haar voorbeeld werd gevolgd door Milou van 't Klooster. Bij de heren sloot ook Diemers zijn partij winnend af, iets wat Lagerweij niet voor elkaar kreeg. Niettemin was de tussen stand 3-1 in het voordeel van TV Soest-Zuid dat op verzoek mocht promoveren en de komende weken eerst maar eens zijn pijlen richt op handhaving. Marlous Schuyt heeft oog voor de bal tijdens haar enkelspel dat ze met 6-3 en 6-1 naar zich toe trok. Na een 3-1-voorsprong speelde TV Soest-Zuid met 4-4 gelijk tegen Vreeswijk 2. Foto: Foto Bell In de dubbelspelen lukte het dus net niet en via de benauwde zeges kwam Vreeswijk op gelijke hoog te. Daarna moesten de mixen de beslissing brengen. Diemers en Schuyt stelden het vierde punt vei lig, maar de tweede mix ging ver loren. Daarvoor kwam Lagerweij voor de derde maal de baan op. Maarten Hoogendoorn had moe ten afzeggen voor de ouverture van de competitie en dus had Soest- Zuid slechts twee heren ter be schikking. De Duinkikkers plaatsten aan het eind van de competitie nog een sprint. Na de zege van vorige week, werd er zondagavond weer gewonnen. De Futen 2 kon de de gradant in Spleasure Centrum niet de baas: 7-3. Na twee perioden was het al 4-0 voor de Soesters die alsnog met een betrekkelijk goed gevoel een punt achter de compe titie zetten. De thuisploeg scoorde tweemaal uit een overtalsituatie die zich achtmaal voordeed. Gelijkspelen tegen de nummer 2 is mooi meegenomen, zeker als je tegen degradatie vecht, maar toch had Arjan Weijburg een beetje een wrang gevoel na de 0-0 tegen Almere. 'Gezien de aard van de wedstrijd had den we kunnen winnen', aldus de trainer/coach van het da mesteam van MHC Soest. Sommige perioden kreeg Almere, dat op een promotieplaats staat, alle hoeken van het veld aan de Bosstraat te zien. Zeker in de eer ste twintig minuten had MHC Soest het duel al kunnen beslissen. De looplijnen werden gevuld, de afspraken werden nagekomen en voorin werd er druk gezet, zodat Almere niet in het eigen spel kon komen. 'Over het spel ben ik natuurlijk tevreden, maar scoren is daar ook een onderdeel van en dat liep niet zo goed', stelde Weijburg die maar liefst dertien strafcorners voor zijn ploeg telde. 'Almere liep steeds goed en snel uit, maar op zoveel strafcorners moet je toch een keer een gaatje kunnen vinden.' Het aandringende Soest scoorde niet en moest daarom tot het eind be ducht zijn op de gevaarlijke coun ters van Almere waarvan uit al met 0-1 was gewonnen. Bij MHC Soest was Lisanne Sud- meijer weer beschikbaar en zij maakte op verdienstelijke wijze haar rentree. Op zondag 27 april is ook keepster Myrthe Steenhuis er weer bij. De A-junior was, evenals vaste keepster Hesselien Kooij, geblesseerd. Kooij zal dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie komen. In de kelder van de tweede klasse blijft het spannend. MHC Soest steeg dankzij het gelijkspel een plaats, maar is nog niet veilig, om dat de onderlinge verschillen ge ring zijn. De stand: 9. MHC Soest 18-18, 10. Strawberries 18-17, 11. Nieuwegein 18-16, 12. Haarlem 18-15. Soest moet 27 april op bezoek bij Nieuwegein en op de laatste speel dag 18 mei) bij Haarlem. Tussen door is er een uitwedstrijd tegen Leusden dat Almere nog van de tweede plek kan verdringen en een thuiswedstrijd tegen Voordaan dat op de vijfde plek niets meer te winnen of te verliezen heeft. Heren Bij de heren was er sprake van een duel met twee gezichten. Voor de rust nam Soest met goed spel via Erik Hornung, Wouter van Rensen (strafcorner), Justin van de Born en Garreld Klaucke een 4-0-voor- sprong op HCM, waartegen nog niet eerder was gespeeld omdat de uitwedstrijd wegens de zware herfststorm werd afgelast. Na de hervatting holde het spel van de thuisclub zienderogen achteruit en konden de bezoekers nog twee maal iets terug doen: 4-2. De terugval was voornamelijk het gevolg van het feit dat Matias Slagt nogal wat spelers moest inpassen. De blessureiijst van de selectie was namelijk weer langer geworden. Een misstap werd er niet gemaakt, maar dat deed Deventer ook niet, zodat het verschil met nog vijf duels te gaan zeven punten blijft. Die ploeg krijgt nog een paar las tige klippen te omzeilen, maar de kans dat Soest de concurrent voor de tweede promotieplaats nog ach terhaald, wordt met de week gerin ger. Foto: Foto Bell Voor de dames van MHC Soest breken nog spannende weken aan. De ploeg van Arjan Weijburg staat nu negende, maar voelt de hete adem van de achtervolgers in de nek. De hockeysters moeten nog op bezoek bij Nieuwegein en Haarlem die momenteel de degradatieplaat sen innemen. De onderlinge ver schillen zijn minimaal. -''".tv-

Soester Courant | 2003 | | pagina 21