m Paardenkamp II vóór winter open Visser 3 Nog een Soester staat terecht in zaak over illegale cd-handel Koningsvaren;fraai wonen in Soest Onderzoek naar behoefte bedrijfsruimte in gemeente van Zijp College wijst alle bezwaren tegen JOP van de hand Plannen voor een renovatie of verbouwing? Wie komt mij 2e Paasdag helpen!? 2E PAASDAG GEOPEND PAGINA 2 WOENSDAG 16 APRIL 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 RKERM/V SfcBSÏ Af Van de Grift begonnen met bouw nieuw complex Eikvaren Kamvaren VAKANTIEPRET bij Filmclub Silver Star j 2E FILM GRATIS I I Verkeerscontrole Jongens beboet in Lange Duinen Eis: 1 jaar cel; uitspraak voorlopig uitgesteld Oproep aan alle kinderen in de regio: Soester rijdt roekeloos rond Witgoed specialis Service voor alle merken Duellisme VAN 11.00 - 17.00 UUR MEUBELEN Klassiek, eiken en modern I GEBR. VAN WOERKOM jor uw 5E SCHOTELS! in - div. salades ngrill en fondue. icten geldt: Vleescentrum. ;antoor: 't Visnet ie Ruyterstraat 7 1271 SR HUIZEN tel. 035-5232646 iletaooienvecht ni an? i! HILVERSUM je toenemende Soest. jing, verpleging, uiszorg. ivé project, llend pensioen. egmg. voor meer etgooienvecht.nl clusieve bouwsector, :den van badkamers n onze showroom en Bontjes en handelt uitwerken van offertes, :omende administra- J verkings-bedrijf iracht te Soest. Wij gierige facetten, onder de k vooral op het st vereist. onlangs met de r in de productie 3rten handwerk en norm om haar inzet Isomstandigheden werkweek. Onze est. ging of lijkt je de ingen: TE KOOP Van Hamelstraat 49 te §pest Houdt u van een ruime living? Komt u hier dan maar eens kijken! Een ruime moderne hoekwoning met een uitgebouwde luxe eetkeuken. In een kindvriendelijke woonomgeving met vrij uitzicht aan voorzijde en fraai aange legde achtertuin. Op loopafstand van scholen, winkels en park. Kortom: echt de moeite waard te komen kijken! Belangrijkste kenmerken ruime woonkamer met open haard uitgebouwde luxe eetkeuken met harmonicadeuren naar terras begane grond voorzien van plavui- zenvloer met vloerverwarming 3 slaapkamers op le verdieping moderne badkamer (2000) 2 slaapkamers en bergruimte op 2e verdieping berging in achtertuin bouwjaar circa 1973 deels kunststof kozijnen isolerende beglazing inhoud circa 420 m3 perceelsgrootte 211 m2 vraagprijs 259.000,- k.k. Documentatie over deze unieke woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. Collegiaal in verkoop met Van Hardeveld Makelaardij te Baarn TE KOOP Veenbesstraat 574 te Soest Houdt u van een schitterend uitzicht? Dan is dit het appartement dat u zoekt! Een heerlijk vrij uitzicht over park met vijver vanuit dit op de 7e verdieping gelegen 4-kamer appartement. Gelegen in een gevarieerde woonwijk met winkel centra, bibliotheek, cultureel centrum en openbaar vervoer op loopafstand. De ber ging bevindt zich op de begane grond. Belangrijkste kenmerken zonnige woonkamer met spachtel- putzwanden eet-/werkkamer met schuifpui naar balkon (ZW) gemoderniseerde keuken 2 slaapkamers badkamer met douche en wastafel meubel geheel voorzien van isolerende beglazing servicekosten 158,75 per maand vraagprijs 179.000,- k.k. Documentatie over dit mooie apparte ment kunt u vrijblijvend bij mij aanvra gen. Collegiaal in verkoop met Van Hardeveld Makelaardij te Baarn tx- 1/>-V De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jogtenberg, mokelaar/toxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 65 AB Soest ||jj| RVT Tel 035 6037490 W|| Fax 035 6037491 3 Nog een half jaar en dan is de uitbreiding van De Paarden kamp gereed. Aan de Birk- straat krijgt de stichting tegen over Diervoerders Eemiand de beschikking over een tweede locatie die plaats biedt aan nog eens zestig paarden. Nog voor de winter zullen deze viervoeters een plek krijgen in de potstallen op De Birkhoeve. De huisvesting zal bewust gefaseerd plaatsvinden. 'Wij moeten er aan wennen en de paarden ook, daar om doen we het beetje bij beetje. We beginnen met één groep', zegt bestuurslid Tom Bakker. Op boerderij Vossevcld aan de Birkstraat heeft elk dier zijn eigen stal, maar op de nieuwe plek wor den de gepensioneerde dieren in vier groepen van vijftien onderge bracht. Het principe daarvan is zeer oud, maar op de Wayboer- hoeve in Lelystad is dat nieuw le ven ingeblazen. Daar hebben me dewerkers van de Paardenkamp een praktijkonderzoek gedaan en op basis van hun ervaringen is in Soest het plan ontworpen voor de zogenoemde potstallen. De paarden hebben er meer bewe gingsruimte en meer sociaal con tact dan in een individuele box en bovendien zijn de potstallen min der arbeidsintensief, zodat de stichting geen extra medewerkers hoeft aan te stellen. In de open, grote stallen zal dagelijks vers stro worden gegooid. De mest en uri ne van de paarden vermengen zich daarin en zo ontstaat op den duur een dikke laag die gaat compost- eren. Het is de ideale onderlaag voor paarden: zacht en warm en gebleken is, dat er minder gebre ken aan de hoeven ontstaan en al lerlei ziekten minder kans krijgen. i Na enkele maanden wordt de on dergrond verwijderd, verder ge- composteerd en op het land uitge strooid. Ziekenboeg Voor paarden die (tijdelijk) extra aandacht nodig hebben, komen er op het nieuwe terrein van de Paar denkamp enkele individuele stal len. Ook wordt een ziekenboeg in gericht en verschijnen er bergingen voor de werktuigen. Het voorhuis met een kantoor, ontvangstruimte en opslagkamers completeren het complex, waarvoor een aantal fun damenten inmiddels is gelegd. Aan de uitbreiding is dringend be hoefte. Op de wachtlijst prijkten tot voor kort de namen van 300 oude paarden. Toen de stichting de wachtlijst korte tijd weer openstel de, werden er prompt nog eens 150 paarden ingeschreven. Met de realisatie van de tweede locatie, die naast reserveringen vooral werd mogelijk gemaakt door een gift van 1 miljoen gulden uit een nalatenschap, kan De Paarden kamp het aantal gasten bijna ver dubbelen. Op dit moment genieten 68 dieren van hun oude dag aan de Birkstraat, daar komen er straks dus nog eens zestig bij. De komende vijf maanden is Bouwbedrijf G.W. van de Grift B. V. echter nog druk met de bouw van de accommodatie. Daarbij wordt gebruik gemaakt van duur zame materialen die het milieu niet of nauwelijks belasten. Omdat De Birkhoeve in de over- De eerste fundamenten voor het tweede complex van de De Paar- denkamp zijn gelegd. FMo:FoioBd] gangszone ligt tussen het beboste gebied van de Utrechtse Heuvel rug en het laag gelegen open land schap van de Eem, zijn het bestuur van De Paardenkamp en de ge meente Soest een beheerovereen- komst met elkaar aangegaan. Be houd en herstel van de landschaps elementen zijn daarin geregeld en de exploitatie van De Paarden kamp II zal straks op natuurvrien delijke wijze plaatsvinden. Een voorbeeld daarvan is de eerder genoemde compost van stro en mest, waardoor het gebruik van kunstmest tot een minimum kan worden beperkt. RUIMTE voor RUIMTE, 20 TWEE-ON DER-EEN-KAP WONINGEN woninginhoud 720 m' grote U-vormige woonkamer, grenzend aan de diepe achtertuin woonkeuken van maar liefst 27 m' opstelplaats voor 2 auto's op eigen terrein 4 slaapkamers op de ie verdieping en 2 slaapkamers op de zolder prijzen vanaf 427.000- v.o.n. woninginhoud 635 mJ inclusief garage ligging aan het water veel indelings- en uitbreidingsmogelijkheden zoals, slaap- en badkamer op de begane grond, kelder en keuze uit 3,4 of zelfs 5 slaapkamers prijzen vanaf 411.000,-v.o.n. Voor meer informatie en het bekijken van de maquette kunt u contact opnemen met: Makelaar Hol Molenbeek Soest Buijs Regiomakelaars Burg. Grothestraat 32 Soest Tel. 035-60113 04 Burg. Grothestraat 13 Soest Tel. 035-603 27 37 1 Bij inlevering van deze bon °P en/of 5 Widco's/DVD'S van 11,50 voor 7#50 I Niet i.c.m. andere aanbiedingen Geldig van 28/+ t/m 9/5 2003 I De srootste sortering in Soest en omstreken Dillenburglaan 12 - Soest (boven Lidl) Tel. 035-6012340 www.voorbij ni Aan de hand van de uitkomsi van een enquête onder 300 on dernemingen in Soest en Soesterberg hoopt de gemeen te een duidelijk beeld te krijgen van de wensen naar en behoef ten aan bedrijfsruimte. In opdracht van de gemeente, de Soester Zakenkring (SZ) en de Kamer van Koophandel (KvK) is Inbo gestart met een onderzoek. Het adviesbureau uit Woudenberg heeft de lijst met dertig vragen naar alle bedrijven met 5 of meer medewerkers gestuurd. Zij worden verzocht vóór 25 april te reageren. 'Het invullen van de enquête neemt slechts tien minuten in be slag en uiteraard worden de gege vens strikt vertrouwelijk behan- Dertien bromfietsers zijn woens dagmiddag bekeurd op de Middel wijkstraat. Ze werden aangehou den tijdens een verkeerscontrole die tussen 13:30 en 15:00 uur werd gehouden. De bonnen waren het gevolg van een te hoge vermo gen, een versleten achterband, on juiste verlichting en het ontbreken van een certificaat. Tijdens de con trole kregen ook vijf automobilis ten een prent, omdat ze de snel heidslimiet van 50 kilometer per uur overschreden. deld', staat er in de begeleidende brief van de gemeente, de SZ en de KvK. Zij hebben vastgesteld dat er een toenemend ruimteprobleem voor bedrijven is binnen de gemeente grenzen. Volgens hen onderkent de provincie dat probleem ook en houdt zij er in het ontwerp Streek plan, dat in 2005 wordt vastge steld, rekening mee. 'De schaarste aan bedrijfsruimte zet steeds meer de economische ontwikkeling on der druk voor bedrijven die ruim te nodig hebben', aldus de drie in stanties. Zij stellen dat het van belang is op korte termijn inzicht te hebben in de behoeften, zodat er rekening mee kan worden gehouden bij de ontwikkeling van bestaande en potentiële bedrijventerreinen. Met een fles sterke drank hadden twee Soesters van 17 en 19 zich in de nacht van zaterdag op zondag in de Lange Duinen om een vuur tje genesteld. Het tweetal had de pech dat ze werden ontdekt door de politie, want die slingerde het tweetal op de bon. Het is niet al leen verboden om een vuurtje te stoken, maar het bos is tussen zonsondergang en zonsopgang te vens verboden gebied. juwelier Official dealer van o.a: Boccia Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Swatch FlikFlak Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Er liepen en lopen nogal wat procedures die betrekking heb ben op de grond tussen de Va leriaanstraat en de Konings weg, waar nieuwbouw zal wor den gepleegd door Amstelland en waar de gemeente een buurtpark wil aanleggen. Vorige week verklaarde het colle ge de bezwaren ongegrond, die waren ingediend tegen het bouw plan van een Jongeren Ontmoe- tings Plek (JOP) in het beoogde park. Zeven Soesters hadden, sommigen mede namens anderen, een ziens wijze ingediend. Deze hadden be trekking op verschillende aspecten. Zo wordt er onder meer gevreesd voor overlast van spelende jonge ren en geluidshinder. De indieners beweren dat niemand van de om wonenden zit te wachten op het buurtpark. Sommigen stellen dat de gemeen te alleen maar het probleem van de jongerenoverlast op de Kamper foeliestraat verplaatst naar de Va leriaanstraat. Punt van kritiek is ook dat er geen goed overleg is geweest met de betrokkenen uit de buurt en dat de Van der Hucht- school zijn speelweide zal verlie zen. 'Legt de gemeente de priori teit bij een twintigtal moeilijke jon geren', vraagt een buurtbewoner zich af. Het college antwoordt dat de school- en buurtkinderen ge woon gebruik kunnen blijven ma ken van het grasveld dat overblijft. Deze en alle andere zienswijzen zijn door het college ongegrond verklaard. Als de leden van de raadscommissie ruimtelijke orde ning in meerderheid instemmen, zal bij de provincie een verklaring van geen bezwaar worden ge vraagd. Die is nodig om te kunnen afwijken van het bestemmingsplan, zodat de JOP kan worden ge bouwd. Voor advies, ontwerp èn realisatie: Heembouw Soest Steenhoffstraat 5 3764 BH Soest T (035) 541 24 30 Heembouw Soest is een totaal aanbieder in de bouw. En kan als onderdeel van Heembouw Groep al uw bouwplannen rea liseren, inclusief vrijblijvend advies en ontwerp van ons eigen architectenbureau Habeon Architecten. Of het nu gaat om de nieuwbouw van een huis, de renovatie van een winkel, de bouw van een bedrijfspand of gewoon de aanbouw van een serre, Heembouw Soest kan het realiseren. Bel ons voor een vrijblijvende afspraak: (035) 541 24 30. advies architectuur ontwikkeling bedrijfsgebouwen onderhoud renovatie utiliteitsbouw woningbouw Aan alles gedacht Heembouw SceaX www.heembouw.nl T' De Utrechtse officier van justi tie mr. H. Rutgers heeft maan dag een jaar gevangenisstraf en vijfduizend euro boete geëist tegen een tweede verdachte uit Soest, omdat hij lid zou zijn ge weest van een bende die han delde in illegale cd's. Vorige week hoorde een 49-jarige Soester ook al een jaar cel te gen zich eisen. rechtstond. De kans is groot dat de rechtbank vrijdag in zijn strafzaak ook geen uitspraak doet, maar de zaak zal aanhouden. De 46-jarige verdachte die eergis teren in Utrecht terecht stond, speelde volgens de officier van jus titie 'een cruciale rol' in de bende die tussen januari 1998 en juni 2001 honderdduizenden illegale cd's, cd-rom's, en dvd's zou heb ben geperst en op de markt heb ben gebracht. De Soester zou on der meer cd's hebben opgeslagen en bij klanten hebben afgeleverd. De bendeleden zouden bovendien regelmatig hebben vergaderd in een gebouw van de verdachte, dat volgens Rutgers 'het clubhuis' werd genoemd. Een bendelid ver telde de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst dat hij had ge zien hoe de verdachte op zijn ter rein illegale cd's verbrandde na een politie-inval in een andere opslag plaats. De Soester ontkende in de rechts zaal elke betrokkenheid bij de ille gale handel. De man gaf wel toe dat hij in het voorjaar van 2001 enkele dozen had afgeleverd, maar hij zei niet op de hoogte te zijn geweest van de inhoud. De afne mer getuigde op de zitting dat het om illegale cd's ging. Hij zou 'drie a vier' keer een partij cd's van de verdachte hebben gekregen. Volgens advocaat mr. Maalsté was er ook geen enkel bewijs dat het pand van de verdachte door de bende als vergader- en ontmoe tingscentrum werd gebruikt, laat staan dat zijn cliënt daar weet van had. Een van de vermeende leiders van de criminele organisatie, een 35-jarige Soester, kwam regelma tig bij de verdachte omdat zijn ren paarden bij de man in de stal ston den. Bovendien had slechts één bendelid het over 'het clubhuis' gehad, aldus Maalsté. De raadsman vroeg om vrijspraak, maar de rechtbank besloot voorlo pig geen uitspraak te doen in de zaak tegen de Soester. Ze wil wachten tot ook de drie hoofdver dachten terecht hebben gestaan. De vermeende bendeleiders, een 35-jarige Soester, een 35-jarige Soesterberger en een 42-jarige Vinkevener, moesten vrijdag voor de rechtbank verschijnen, maar hun rechtszaken werden aange houden omdat hun advocaten nog getuigen willen horen. De rechtbank gaf de officier van justitie bovendien opdracht om uit te zoeken of de cd's die de bende in het buitenland heeft laten per sen, wel in die landen auteursrech telijk beschermd zijn. Als ze daar niet onder een auteursrecht vallen, kunnen de kopieën in Nederland niet als illegaal worden aange merkt, zo heeft de Hoge Raad naar aanleiding van andere rechts zaken beslist. De verwachting is dat het proces tegen de kopstuk ken van de bende op z'n vroegst in september verder gaat. De aanhouding van de diverse rechtszaken kan overigens ook consequenties hebben voor de 49- jarige Soester die vorige week te- Onze Dr. v. Her Hoogt moet nog pakweg 3.825.674 eieren beschilderen. Dat redt bij nooit... ...zet daarom 2e Paasdag je vader en moeder in de auto en noem ze mee naar't Vaarderhoogt. Je hebt geen kind meer ze want terwijl jij op je gemak eratis eieren schildert ziin zij UREN zoet tussen al dat mooie vooriaarsiioed van t Vaarderhoogt. Geef ze niet te veel geld mee want er zijn koopjes in overvloed. Op Goede Vrijdag géén koopavond! I n TUIN ADVIES CENTRUM Dorresteinweg 72 b Soest Tel.: 035 - 601 28 83 Fax: 035 601 36 06 Een 27-jarige Soester heeft vrij dagnacht diverse verkeersovertre dingen begaan. Na een achtervol ging van Soest tot de Soestdijker- straatweg werd hij klemgereden en aangehouden. De man trok de aandacht op de Van Weedestraat, waar hij een roekeloze inhaalma noeuvre uithaalde. De politie zet te de achtervolging in, waarbij al binnen de bebouwde kom hoge snelheden werden bereikt. Via de Amsterdamsestraatweg reed de man richting Hilversum. Bij de kruising met de Hilversumsestraat- weg negeerde hij het rode licht en reed hij met veel vaart verder. Po litievoertuigen die ter assistentie waren opgeroepen, slaagden er uit eindelijk in op de Soestdijker- straatweg de man klem te rijden. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Te). 035 - 602 93 60 Ik wil u in vier lessen leren in te spreken. Les 1. Probeer de voorzitter van de com missievergadering af te dwingen dat u graag meteen om half acht het woord wilt voeren. Verzin iets in de trant van "ik heb nog een be langrijke vergadering vanavond". Aan het begin van zo'n bijeen komst zijn de commissieleden, die de hele dag hebben gewerkt, nog fit. Hoe later het wordt, hoe meer de concentratie wegebt en de aan dacht afneemt. Les 2. Zorg ervoor dat uw verhaal in goed Nederlands op papier staat. In de vijf minuten die u toebedeeld krijgt kunt u heel veel kwijt, mits kort gebracht, bondig samengevat, zonder poespas en ter zake. Geef een kopie van uw inbreng aan de secretaris van de commissie met het verzoek uw A-viertje bij de no tulen te voegen. En wat heel be langrijk is geef een kopie aan de aanwezige journalisten. Les 3. In uw verhaal hanteert u de aai/ dreun aaimethode. AAI. U begint te vertellen hoe fijn u het vindt dat u wat mag zeggen. Dat de belangstelling van het ge meentebestuur voor uw probleem groeiende is en hoe u het waar deert dat men luistert naar de me ning van een gewone burger. Dat u respect hebt voor de moeilijke omstandigheden die het college ondervindt bij het zoeken naar de juiste oplossingen, etceterablabla. DREUN. Vervolgens deelt u kei hard doch beleefd mee wat u dwars zit. U legt uw vinger op de zere plek in het gemeentelijk be leid. U bent teleurgesteld in het gebrek aan goede communicatie en overleg en u zet vraagtekens bij de politieke missers en onduide lijkheden van het gemeentebe stuur. U heeft geen goed woord over voor de gang van zaken en u suggereert gebrek aan ambtelijk inzicht. AAI. Tenslotte vestigt u alle hoop op een goed besluit en vertrouwt ten volle op het gezonde verstand van de commissieleden. U vraagt beleefd om een totaalvisie waarbij u de raad uw diensten aanbiedt in het kader van de bestuurlijke ver nieuwing. U dankt de voorzitter hartelijk voor de belangstelling die de commissie getoond heeft. De duale voorzitter stelt na u alle fracties in de gelegenheid hun zeg je te doen en geeft ook het woord aan de wethouder. Daar wordt u niet veel wijzer van want hij is eveneens duaal. Dan mag u als inspreker nog een keer drie minuten reageren. Les 4. Het is van belang dat u in deze tweede termijn de commissiele den die u begrepen hebben en het met u eens waren de hemel in prijst. De overige negeert u. U licht nog even een paar begrippen toe, onderbouwt wat is blijven liggen en ruimt misverstanden uit de weg. Word nooit boos, praat langzaam en duidelijk en provoceer niet. Raadsleden houden niet van in sprekers. Na drie kwartier gaat u voldaan naar huis... ffOZflKOm 4 ETAGES MEUBELEN met lift De dealer in uw regio voor fitform-fauteuils Steenhoffstraat 61 - Soest - 035-601 32 80

Soester Courant | 2003 | | pagina 3