i I Brand legt twee woningen in de as fes; 99 22 Man steelt aan lopende band groot materieel van defensie Abrona in teken van jubilea GERS 49 Openingtijden museum Open Cockpitdagen Programma Koninginnedag Op 4 mei plechtigheid bij monument Odijkplein Brandweer bevrijdt moeder en baby na autobotsing KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING R^gina iem.ï^ Meisje (14) gooit [uit woning in nzet Soesterbergse heli bij bestrijden in heidebrand Vergunning sloop woning Postweg Bridgedrive in De Drie Eiken Geen vergunning erfafscheiding ELKE WEEK EEN WOENSDAG 23 APRIL 2003 Programma dodenherdenking 0800 - 0432 OESTERBERGSE Woudenberg 033-286 16 75 i.nl (GEGARANDEERD n Iglo pizza crossa Oiverse smaken stuk 300 gram 1.99 Mager rundergehakt Kilo Heineken Pils Krat 24 flesjes 30 cl. *g 8.00-20.00 g 8.00-18,00 fep de grens van Soesterberg en Huis ter Heide heeft donder- X ga vond een felle uitslaande rand de zolder- en bovenver- lieping van twee woningen aan Amersfoortseweg in de as fclegd. De gezamenlijke facbtsinspanning van de Irandweerkorpsen van Soes- Irberg en Zeist voorkwam dat let pand tot de grond toe af tandde. lede doordat beide twee-onder- In-kap woningen, behorend tot lei complex van de zorginstelling ibrona waar mensen met een ver- Jandelijke beperking verblijven, list de dinsdag ervoor door de Ten bewoners waren verlaten, vie- n er geen slachtoffers, lij elk brandalarm dat van Abro- ga afkomstig is, worden tegelijker- Ijd de korpsen Soesterberg en leist gealarmeerd. Huis ter Heide jehoort weliswaar tot het verzor- van de brandweer [eist, maar door de ligging van lide kazernes is Soesterberg altijd Is eerste ter plaatse. Dat was ook londerdagavond het geval, nadat mstreeks half tien de automati- Ihe brandmelder het alarm ver- jorzaakte. Bij het aanrijden zag de jemanning van het blusvoertuig |an Soesterberg al van ver de Hammen uit het rieten dak schie- jten, reden om direct middelbrand I geven. 'j aankomst bleek de linkerkant n de rieten kap in brand te staan. |)e brandweer Soesterberg zette Kreet drie stralen in, even later fcvolgd door vier stralen en het laterkanon op de hoogwerker van brandweer Zeist. Deze inzet Jon niet voorkomen dat het vuur Ich door de hele rieten kap een leg baande, maar uiteindelijk bleef de schade daartoe beperkt. De rest van de woningen bleef ge spaard. Zelfs de kapconstructie bleef nog grotendeels intact. Ook de muren behoefden niet omver te worden gehaald. Niettemin wordt de schade op tonnen geraamd. Beide huizen waren juist ontruimd in verband met de voorgenomen verbouwing, waarmee gisteren een begin zou zijn gemaakt. Na een uur en drie kwartier inten sief blussen, waarbij de brandweer lieden als gevolg van de hevige rookontwikkeling gebruik moesten maken van ademluchtapparatuur, aangevoerd uit Utrecht, kon om streeks 23:15 uur het sein 'brand meester' worden gegeven. Het na blussen vergde daarna nog gerui me tijd. 00:30 uur was het korps Soesterberg terug in de kazerne. De politie, die tijdens het blus- singswerk de omgeving afzette zo dat de brandweer geen hinder on dervond van het publiek, stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Daarbij wordt brand stichting niet uitgesloten, te meer omdat bij een eerste technische onderzoek sporen zijn gevonden die wijzen op een inbraak. De politie is op zoek naar getui gen, met name twee mannen die al De brandweer van Soesterberg had een belangrijk aandeel in het bestrijden van de brand in de rieten kap van twee Abrona-woningen aan de Amersfoortseweg in Huis ter Heide. Foto: Brandweer Soest vrij snel ter plaatse waren en de deur van een van de huizen heb ben ingetrapt om te controleren of er nog mensen aanwezig waren. Beide mannen, maar uiteraard ook andere getuigen wordt verzocht zich te melden bij de politie Bin- nensticht §2 0900-8844 die de zaak in onderzoek heeft. fc politie heeft in het weekend Jen 14-jarig meisje uit Driebergen- iijsenburg aangehouden omdat zij liet een steen een ruit van een loning aan de Generaal Spoor- Iraat in Soesterberg had inge- Jooid. Ze ging er daarna vandoor, naar kon dankzij getuigen in een loning in de buurt worden aange- puden. Ze werd meegenomen ear het politiebureau, waar ze een verklaring kon geven voor Bar gedrag. Het meisje krijgt een Iternatieve straf. Koninklijke Luchtmacht heeft irige week voor het eerst een pinook transporthelikopter van 1298-squadron van Soesterberg |>ezet voor het blussen van een bte heidebrand op de 01de- bek.se heide. De heidebrand Itstond tijdens een schietoefening het Artillerie Schietkamp, Chinook steeg omstreeks 14:30 |r op vanaf de vliegbasis Soester- Irg en heeft vervolgens onderweg ■de zogeheten "bambi-buckets" ■ter tot zich genomen boven het Indmeer in het nabij gelegen El- jrg. Bambi-buckets zijn flexibele ftercontainers die onder de heli- pter worden gehangen. Deze pcibele watercontainers kunnen een keer 10.000 liter water bo- i het brandende gebied lozen. In pste instantie is er een ring van Iter om het vuur heen gelegd, ardoor de brand zich niet verder eft kunnen uitbreiden. In totaal pft de heli acht droppingen moe- uitvoeren voordat het sein Sand meester' kon worden gege- Jh. Buiten dc Chinook zijn er ook B|burgcr- en militaire blusvoertui- ^et bestrijden van de hei- Mbrand betrokken geweest. Het «ebrande gebied op de Olde- ftiJekse heide is een vierkante ki- WBieter groot. Omstreeks 16:15 uur is de transporthelikopter veilig Hl zijn thuisbasis Soesterberg ge land. sflfflHilihHIMil 5'ngen en/of zetfouten voorbehouden De BMU Groep BV in Soester berg heeft van de gemeente toe stemming gekregen de woning Postweg 38 in Soesterberg te slo pen. Op de daardoor vrijkomende ilek wil BMU een bedrijfspand [ouwen. Dit is conform het itemmingsplan Soesterberg- foord. Het terrein heeft hierin fen bedrijfsbestemming. Voor het jouwen van een bedrijfspand is imiddels een bouwplan inge vend. Omwonenden hebben hier- >p gereageerd. fn veel gevallen kaain overleg met le aanvrager besloten worden tot :en gecombineerde bouw- en iloopvergunning. De BMU Groep vil beide vergunningen echter los :ien. Ze wil twee aparte procedu res omdat bij de bouwvergunning de eventuele bezwaar- en beroeps procedure langer zal gaan duren. Volgens opgave van de BMU Groep is er in de al enige tijd leeg staande woning noch in het bijge bouw asbest aangetroffen. Wegens diefstal van onder meer een shovel, twee Volks wagenbusjes en 16 aggregaten van het militaire terrein in Soesterberg, hoorde een 36-ja- rige inwoner van Hedel don derdag bij de Utrechtse recht bank 21 maanden celstraf te gen zich eisen, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De man was vanaf de zomer van 2000 tot begin vorig jaar als uit voerder werkzaam bij een aanne mersbedrijf dat werkte voor .De fensie. Gedurende die periode had hij in totaal zo'n elf keer spullen van zijn opdrachtgever mee naar huis genomen. Zo had hij, behalve verschillende voertuigen waaronder een jeep, allerlei grote bouwmaterialen ont- Diensten Centrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 De bridgeclub Soesterberg heeft samen met het Oranjecomité de jaarlijkse bridgedrive georgani seerd. Volgens traditie wordt deze op Koninginnedag, woensdag 30 april, gehouden. Zowel leden als niet-leden zijn welkom in de Drie Eiken, waar de eerste partijen om 19:30 uur worden gespeeld. De deelnamekosten bedragen 2 euro per persoon. Men kan zich aan melden bij J. Berkhof, §8 0346- 352581, of F. van Dillen, 0346- 331241. vreemd. Op de lijst stonden onder meer drie hijskranen, twee genera toren, twee trilplaten, twee garage- krikken, een luchtcompressor, twee graafmachines en twee golf karren. De officier van justitie had berekend dat de buit bijna vier honderdduizend euro waard was. Volgens de verdachte had niemand hem ooit vragen gesteld over de spullen die hij ofwel zelf meenam, ofwel door een medewerker naar zijn huis liet brengen. Tegen de medewerker had hij gezegd dat de spullen op de nominatie stonden om te worden verkocht, en dat hij de eerste keus had gekregen. De man, die nooit eerder met jus titie in aanraking was geweest, vond het moeilijk antwoord te ge ven op de vraag waarom hij de diefstallen had gepleegd. 'Het ging zo makkelijk', probeerde hij don derdag aan de rechtbank uit te leg gen. Bovendien bleek dat hij een stuk land had gekocht, waarop hij zelf een huis wilde bouwen. 'Ik denk dat ik dacht dat ik die spullen kon gebruiken'. Enkele gestolen goede ren had hij verkocht, maar het grootste deel had hij zelf gehou den. Naar zijn zeggen had hij begin vo rig jaar zelf ontslag genomen bij zijn baas, omdat het slecht met hem ging. Volgens getuigendes- Hoewel een bewoner van de Bloemheuvel in Soesterberg weet dat het volgens het geldende be stemmingsplan voor de gemeente niet mogelijk is aan zijn verzoek tc voldoen, wil hij zijn vergunning aanvraag voor het oprichten van een erfafscheiding niet intrekken. Hij wil door middel van een be zwaar- en eventueel een beroeps procedure zijn mogelijkheden vol ledig benutten. De aanvrager wil de bestaande natuurlijke begroeiing aan de voor zijde van de woning vervangen door een erfafscheiding van circa 1.80 meter hoog. Volgens het gel dende bestemmingsplan Soester berg Oost 2001 kan het verzoek uitsluitend worden ingewilligd met vrijstelling van een artikel in de wet ruimtelijke ordening. In de gemeente Soest geldt dat het plaatsen van een erfafscheiding hoger dan 1 meter tussen de voor zijde van de woning en de openba re weg, waar hier sprake van is, niet wordt toegestaan. Het is alleen mogelijk om op de achter- en zij- grens tot een maximale hoogte van 2 meter een afscheiding te plaat sen, maar deze moet dan wel openmazig zijn. kundigen is de man depressief en lijdt hij aan een ontwikkelings stoornis 'in het autistische spec trum'. De deskundigen meenden dat de feiten de man daarom ver minderd toegerekend konden wor den. Maar officier van justitie E. Lod der geloofde daar weinig van. Zij meende dat de stoornis van de man en zijn crimineel gedrag niets met elkaar te maken hadden. Zij wees er op dat de man had gezegd dat hij van plan was geweest voor zichzelf te beginnen. 'De verdachte was gewoon bezig om op een illegale manier een be drijfsvoorraad op te bouwen', stel de zij. Daarbij had hij naar haar zeggen op grove wijze misbruik gemaakt van het vertrouwen van zijn baas, zijn opdrachtgever en zijn collega's. Wel vond zij het positief dat hij, toen hij eenmaal was betrapt, uit eigen beweging schoon schip had gemaakt. Het grootste deel van de, spullen heeft hij teruggegeven, en de spullen die hij verkocht had, heeft hij geprobeerd terug te ko pen. Bijzondere voorwaarde bij de eis is dat de man contact houdt met de reclassering. Inmiddels heeft hij ander, maar soortgelijk werk gevonden. Naar zijn zeggen heeft hij veel baat bij de behande ling die hij inmiddels volgt. De rechtbank doet uitspraak op 1 In de aankondiging van de Open Cockpitdagen in het Militaire Luchtvaart Mu seum aan de Kampweg in Soesterberg is wat betreft de openingstijden een fout ge slopen. Het museum is tijdens de Open Cockpitdagen open op zondag 27 april van 12:00 tot 16:30 uur; op dinsdag 29 april van 10:00 tot 16:30 uur; op donder dag 1 mei van 10:00 tot 16:30 uur; op vrijdag 2 mei van 10:00 tot 16:30 uur en op zondag 4 mei van 12:00 tot 16:30 uur. Het museum is op maandag en zaterdag evenals op Koningin nedag gesloten. Het unieke van de Open Cock pitdagen tijdens de vooijaarsva- kantie is dat het museum een aantal cockpits van historische vliegtuigen en helikopters voor het publiek openstelt. Voor jong en oud is dit een unieke gelegenheid om de vliegtuigen van binnen te bekijken en plaats te nemen op de stoel van de vlieger. Wie op zondag 27 of dinsdag 29 april of op donderdag 1, vrijdag 2 of zondag 4 mei tij dens de Open Cockpitdagen naar het museum komt, kan zich dus even een echte vlieger wanen. De bezoeker kan dan kennismaken met dc werkom geving van dc jachtvlieger, de helikoptervlieger of de captain van een transportvliegtuig. Dit jaar bestaat opnieuw de mogelijkheid om minstens vijf toestellen van binnen te bekij ken. In de Vreeburghal zijn de cockpits van de S-104 Starfigh- ter, de NF-5B Freedom Fighter, de F-16 Fighting Falcon en de Alouette III Grasshopper geo pend. Bij droog weer zijn op het buitenterrein de Fokker F- 27 Troopship en de C-47 Da- kota toegankelijk. Als het weer roet in het eten gooit, blijven de toestellen buiten dicht. In plaats daarvan gaat dan in de Vree burghal de Bolkow-helikopter open. IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Ook dit jaar zal Soesterberg op uitbundige wijze Koninginnedag vieren. Daarvoor staat het uitgebreide, aantrekkelijke en zeer ge varieerde programma voor jong en oud garant. Het is tot stand gekomen door samenwerking tussen het Oranje Comité Soester berg en de VOS, de Verenigde Ondernemers Soesterberg. Het hoogtepunt is traditioneel de Koninginne Jaarmarkt. Soesterberg had hiervan jaren geleden de primeur. Toen nog met de inbreng van de Amerikaanse dorpsbewoners. Het jaarmarkt-initiatief is sindsdien door Oranje Comités in andere gemeenten overgeno men, waardoor de markt in Soesterberg minder in de belangstel ling kwam te staan. Maar de nieuwe aanpak van vorig jaar met veel verfrissende activiteiten heeft Soesterberg weer volop in de belang stelling geplaatst. Het programma voor Koninginnedag ziet er als volgt uit: Ludieke reveille (start en finish Dorpsplein). Koninginne Jaarmarkt (Rademakerstraat). Aubade/ballonnen oplaten (Dorpsplein). Pony rijden voor kinderen (Kampweg). Demonstratie Koninklijke Landmacht (Odijk- plein-Kampweg). Demonstratie Militair Luchtvaart Museum (Rademakerstraat). 09.00-16.00 uur Demonstratie Koninklijke Marechaussee (naast monument De Vleugel). Koffiedrinken in De Drie Eiken met burge meester en wethouders. Kermis (Evenemententerrein Kampweg). Kinderspelen en cowboyspelen. Hierin zit ook het rodedraadspel. Bij elk spel is een letter te verdienen met kans op mooie prijzen (Dorps plein). Springkussen (Dorpsplein). Rodeostier (Dorpsplein). Skelterbaan, kinderkarts van 5 tot 12 jaar (Dorpsplein). Live muziek vapuit podiumwagen (Radema kerstraat). DJ Podium (Rademakerstraat). Dweilorkesten (Rademakerstraat). Kinderdraaimolen (Rademakerstraat). Oude ambachten. Vestibule ensemble, Salonorkest (Podium te genover Oriëntal Swan) Kunstpleintje (naast Oriëntal Swan) met ver schillende activiteiten, zoals keramiek, bronzen beelden, schilderen, waarzegster, sneltekenaar en het bewerken van steen. Inline skatedemonstratie en kidsfunparcours (ijsbaan). Hollandse smartlappen (podium tegenover Oriëntal Swan). Rommelmarkt voor kinderen (Dorpsplein). Optreden clown (Dorpsplein). Circus en variétéshow clown Didi (Radema kerstraat). Prijsuitreiking kinderspelen en rodedraadspel (Dorpsplein). Optreden Majorettes van Odeon (Dorpsplein). Mobiele Veldkeuken Abrona, 3,00 en pan meenemen (Dorpsplein). Bridgedrive in De Drie Eiken. Muziekoptreden (Dorpsplein). Lampionnenoptocht. Start bij de Postiljon- school. 08.00-09.00 uur 08.00-17.00 uur 09.00-10.00 uur 09.00-16.00 uur 09.00-16.00 uur 09.00-16.00 uur 10.00-11.00 uur 10.00-23.00 uur 10.00-13.00 uur 10.00-15.00 uur 10.00-15.30 uur 10.00-15.30 uur 10.00-16.00 uur 10.00-16.00 uur 10.00-16.00 uur 10.00-16.00 uur 10.00-16.00 uur 12.00-13.00 uur 12.00-16.00 uur 12.00-16.00 uur 13.00-14.00 uur 13.00-16.00 uur 14.00-16.00 uur 15.00-16.00 uur 16.30 uur 17.00-17.30 uur 17.00-18.00. uur 19.30 uur 20.00-23.00 uur 21.00 uur Evenals voorgaande jaren wordt op zondag 4 mei om 19:00 uur in de Caroluskerk de dodenherdenkingsdienst ge houden. In de dienst houdt ds. R. Zandstra een overdenking. Medewerking verlenen het Ca- roluskoor onder leiding van di rigent J. de Groot, en organist Elmar de Zwart. Drie dwars- fluitisten spelen het Adagio van Mozart. De sopraan Andrea van Vuuren brengt on der meer het stuk Ombra mai fu van Handel ten gehore. Me vrouw B. van Bavel draagt een gedicht voor. Na afloop van de dienst lopen de bezoekers, voorafgegaan door een omfloerste trom, in een stille tocht naar het herdenkingsmonument op het Odijkplein, waar militairen van de Koninklijke Luchtmacht en de Koninklijke Landmacht de ere wacht vormen. Ook dit jaar verleent de muziek vereniging Odeon haar medewer king. Wethouder Bert Krijger, houdt namens het college van bur gemeester en wethouders een toe spraak. Irene van Esseveld draagt een gedicht voor van schrijfster Marion Bloem. Namens de ver schillende maatschappelijke groe peringen worden vervolgens bloe men en kransen gelegd. De herdenkingsplechtigheid aan het Odijkplein, waaraan ook de schoolkinderen van de Soester bergse scholen hun bijdrage leve ren, begint om 20:00 uur. Vlaggen op deze dag betekent dat de vlag halfstok hangt, van 18:00 uur tot zonsondergang. De vrijwillige brandweer van Soesterberg moest er vorige week aan te pas komen om een 25-jarige automobiliste uit Amersfoort en haar baby uit een auto te bevrijden na een aanrijding op de Amersfoort- sestraat. Beiden werden voor onderzoek naar het Meander ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort gebracht. De vrouw bleek een gekneusde pols te hebben en kon na behande ling naar huis, evenals de baby die niets mankeerde. Bij de aanrijding ter hoogte van de Du Moulinka- zeme waren drie personenauto's betrokken. Het ongeluk ontstond door onoplettendheid van een 51- jarige automobiliste uit Soester berg. Zij reed op de Amersfoort- sestraat in de richting van Amers foort. Voor haar reden een 43-ja- rige inwoner van Woudenberg en de 25-jarige Amersfoortse. Deze beide automobilisten moesten af remmen voor het overige verkeer. De Soesterbergse zag dit te laat. Zij botste achterop de auto van de Amersfoortse. Deze werd daar door naar voren geduwd. In een (mislukte) poging om de auto van de Woudenberger te ontwijken, stuurde zij naar rechts. Ze kwam in de berm terecht, waar ze tegen een boom tot stilstand kwam. Door de klap raakte haar auto zo bescha digd, dat geen van de portieren kon worden geopend. De brand weer moest eraan te pas komen om de vrouw en haar baby, die overigens niet bekneld zaten, uit de auto te bevrijden. Van de andere auto's liep geen van de inzittenden verwondingen op. De materiële schade was aanzien lijk, maar alleen de auto van de Amersfoortse was zo zwaar be schadigd dat hij moest worden weggesleept. Zaterdag 26 april/ zondag 27 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 pastor Joke Litjens e.a.; tv-viering; koor Wijk bij Duurstede Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. J.S. Siegers, Eist Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos; Pauluskoor Hoevelaken World Outreach Church (info locatie: §20346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, SS0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonesscnhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, §2030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, g2352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Ecmland, 24 uur per dag, §2033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §20900-8844; alarmnummer: §2 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §2035-6031119. 10.00-12.00 uur Herdenking gevallenen op de Vliegbasis Soesterberg. Vertrek 10.00 uur met bussen vanaf het Dorpsplein. 19.00-19.45 uur Herdenkingsbijeenkomst in de rooms-katholieke Sint Carolus kerk. Stille tocht naar het mo nument op de hoek Odijkplcin- Kampweg. 19.55-20.30 uur Herdenking monument aan Odijkplein-Kampweg met me dewerking van muziekvereni ging Odeon. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Dit jaar is het vijf jaar geleden dat uit de fusie tussen Sterren- berg in Huis ter Heide en de Willem de Jong Stichting, Abrona ontstond, de christelij ke organisatie voor dienstver lening aan mensen met een verstandelijke handicap. Ster renberg bestaat in het eerste lustrumjaar van Abrona bo vendien 75 jaar. Daarnaast zou de Willem de Jong Stichting veertig jaar hebben bestaan. Om deze jubilea te vieren staat Abrona aan de Amersfoortseweg 56 op de grens met Soesterberg in de week van zondag 11 mei tot en met vrijdag 16 mei in het teken van uiteenlopende feestelijkheden. Daarnaast is er op zaterdag 24 mei een open dag. Het thema van de feestweek is 'ontmoeting'. Elke dag krijgt een eigen accent, geba seerd op het begrip ontmoeting. Bijvoorbeeld een sportieve ont moeting bij de zeskamp of een ontmoeting tussen heden en verle den bij de reünie voor oud-mede- werkers. In het kader van het jubileum heeft Abrona een jubileumgeschenk ont wikkeld voor alle zorgvragers, me dewerkers, vrijwilligers, ouders en vertegenwoordigers, alsmede ex terne relaties. Op dinsdag 6 mei reikt Nico Peelen namens de Raad van Bestuur van Abrona het eerste exemplaar van het jubileumge schenk uit aan de burgemeester van Zeist, Ruud Boekhoven. Het zorgaanbod van Abrona is verspreid over de hele provincie bijzonder breed; de dienstverle ning is flexibel. Zowel kinderen als volwassenen met een verstandelij ke beperking kunnen bij Abrona terecht voor onder meer wonen, logeren, dagopvang, naschoolse opvang, noodopvang, maaltijden, training en thuiszorg. Bijna 1.250 mensen maken hiervan gebruik. De 1.600 medewerkers streven er naar in hun werk tot uitdrukking te brengen dat mensen met een ver standelijke beperking mensen zijn met mogelijkheden, die bovendien een zinvolle functie in de maat schappij kunnen vervullen. Foto: Archief afdeling PR Abrona 'Lang leve Willem Ronk'(1935). Een historische foto, waarvan on duidelijk is wat er gevierd wordt. Waarschijnlijk een jubileum. De foto hangt in het dienstencentrum van Abrona.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11