Amsterdam een Wereldstad! De lente 2003 start weer op Keukenhof l 2003 Tulip Fields of Holland Hollandse bollenvelden Cultureel Amsterdam Glaskunst rolden E 365 tips De grootste lelietentoonstelling ter wereld viert haar mijlpaal WOENSDAG 23 APRIL 2003 SOESTER COURANT PAGINA 14 ^JgENSDAG 23 parten bij fa. Begin uw verblijf in Amsterdam met een bezoek aan Amsterdam Tourist Office (VVV). www.keukerihof.nl Gnome sweet Gnome Amsterdam een Winkelparadijs! AmsterdamTwereldstfld Kinderparadijs met spannende speurtocht Keukenhof wordt steeds meer óók een paradijs voor kinderen. Voor alle jeugdige bezoekers is er deze lente een spannende speurtocht door het park. Leidraad is het spe ciaal geschreven en gratis af te halen 'Bollebozenboekje', leuk geïllustreerd en vol aanwijzingen en opdrachten. Wie uitgespeurd is, holt naar de klimtoestellen of de Keuke.nhof-fontein: een spectacu lair waterspektakel! Natuur is niet alleen flora, maar ook fauna. In Keukenhof zijn tallo ze dieren, die graag geaaid en bekeken willen worden. In de die renweide staan prachtige pauwen, schapen, geiten, ganzen en kip pen. Verder is er ook de befaamde Keukenhof Doolhof. Niemand kan écht verdwalen tijdens de tocht tussen de 700 venijnbomen in dit unieke labyrint. En als de tocht goed doorlopen is kan de terug route worden bepaald door in het uitkijkpunt te klimmen. Voor de kleintjes zijn er bij de entree kin derkarren gratis te huur. Speciaal voor kinderen is er dit jaar een tuin, die is ontworpen door Kinderen. Keukenhof heeft daar voor een overeenkomst gesloten met de grootste producent van tijdschriften. De Nederlandse tak van het Finse Sanoma heeft zeven tuinen in het park ter beschikking gekregen en één daarvan wordt ingevuld door het blad Kinderen. Andere door bijvoorbeeld VT Wonen, Tuinieren en Libeile. Genoeg gespeeld en geleerd? Dan is het tijd om poffertjes te eten in het oer-Hollandse poffertjes restaurant. Het Frans Hals Museum realiseert in het Oranje-Nassau Paviljoen een ten toonstelling over de tulpomania (tul pengekte) in de Gouden Eeuw. De tentoonstelling zal te zien zijn gedu rende de gehele openingsperiode. Aan de hand van een aantal fotogra fische reproducties en toelichtende teksten geeft de tentoonstelling een goed beeld van de tulpengekte. technologie. Bezoek 'Codenaam: DNA', NEMO's genenexpositie waar u meer komt te weten over de principes van erfelijkheid. Vergeet daarbij niet de 3-D-film 'Reis door de cel' te bezoeken. Of loop binnen bij Studio Bits Co, waar u op speelse en laagdrempelige wijze meer ontdekt over creatief gebruik van ICT, zoals het samenstellen van videoclips of het creëren van uw digitale alter ego. t/m 21 september 2003 Oosterdok 2 Open: ma - zo 10.00 - 17.00 Buiten schoolvakanties op maandag gesloten 0900-919 1100 0,35 p.m.) www.e-NEMO.nl De Nieuwe Kerk De rijkdom van Stroganoff: Het verhaal van een Russische familie De Nieuwe Kerk in Amsterdam presen teert een indrukwekkende tentoonstel ling die het bijzondere verhaal vertelt van de opkomst en ondergang van een van de bekendste adellijke families in Rusland: de Stroganoffs. Rijk geworden door de zout- en bonthandel bouwden zij een van de mooiste paleizen in Sint Petersburg, dat gevuld werd met hun fabelachtige kunstcollectie. t/m 21 april 2003 Dam Open: ma-zo 10.00-18.00 do 10.00-22.00 020 - 638 6909 w w w. n ieu we ke r k. n I Museum Willet-Holthuysen Zilver en Goud uit Amsterdam Amsterdams Zilver is een boeiende selectie uit de rijke verzameling van het Amsterdams Historisch Museum. De collectie omvat zilver van de late Middeleeuwen tot en met de 20ste eeuw, van eerbiedwaardig stadszilver tot schitterende pronkstukken, t/m 31 augustus 2003 Herengracht 605 Open: ma - vr 10.00 - 17.00 za, zo en feestdagen 11.00 - 17.00 30 april gesloten 020-523 1822 www.willetholthuysen.nl Informatie via internet: www.visitamsterdam.nl www.amsterdam.nl www.wereldstad.nl www.noord-holland.com Du Bent Raymond ter Horst burg spelen gitaar "oemen zich voor Du Bent. Samen zi Lonneke Meijer in Soesters en hun i beren zijn dagelijk bet bijzonder onde en in hun vakantie: ziek. U kunt ze aar 'often, feesten vai recepties en op c bet motto: u vraag Het duo 'voor el Lonneke vast en met feestelijke vei ke muziek. Het pr uitgezonden op aPril om 17.00 baandag 28 april Operetteland Paul Sparnaaij pre: derdag 24 april 01 tweede deel over I man. Deze pianist cember 1953 in P pbilippe Page. O "aam problemen •anden werd geko tiestennaam. Hij V ^ader, die pianc feed in 1976 au( 'entvolle produce saint en Paul de Keukenhof presenteert dit voorjaar I een symfonie van licht en kleur. Dal vertrouwde sprankelende kleuren! van de lente, vormen in het Konin gin Juliana Paviljoen, "Glow ofI Glass'j het natuurlijke decor van inl glas gevangen licht. Twaalf promi-l nente hedendaagse Nederlandse! glaskunstenaars stellen er van 211 maart t/m 18 mei 2003 hun vrije! werk tentoon: glasobjecten diel licht, ruimte en kleur weerspiegelen! in hun door kunstenaars geschapen unieke vorm. De deelnemende kunstenaars zijn! Bibi Smit, Bernard Heesen, Jan I Verschoor, Louis La Rooy, Mezal Rijsdijk, Ming Hou Chen, Peterl Huntelaar, Peter Bremers, Richard I Price, Siem van de Marei, Sabine| Lintzen en Winnie Teschmacher. De tentoonstelling biedt daarnaastl een ruim overzicht van serie-atelier-1 stukken en unieke stukken van del Koninklijke Nederlandsche Glasfa-1 briek Leerdam. Een deel van de uni- ca's van de kunstenaars is gedurende I de tentoonstelling ook aan te kopen. I Sandbergplein 1 - 3, Amstelveen Open: di - zo 11.00 - 17.00 30 april gesloten 020 - 547 5050 www.cobra-museum.nl Verzetsmuseum Brood jatten bij de beren; Artis in oorlogstijd Een verrassende tentoonstelling voor jong en oud, vol doe-dingen en mooie filmbeelden, vol beesten en spannende verhalen, gemaakt in samenwerking met Artis. Wie slachtte stiekem het var ken uit de kinderboerderij? Wat deed de directeur in nachtgewaad met een gela den geweer bij de giraffenstal? Ontdek hoe moeilijk het was zoveel mogelijk dieren de hongerwinter door te helpen, t/m 13 april 2003 Plantage Kerklaan 61 Open: di - vr 10.00 - 17.00 ma, za en zo 12.00-17.00 30 april gesloten 020-620 2535 www.verzetsmuseum.org NEMO Op ontdekkingreis tussen fantasie en werkelijkheid NEMO laat jong en oud kennismaken met een wereld vol wetenschap en BURG. GR0TH1 LISSE - Waar kun je de lentekriebels beter kwijt dan op Keukenhof? Want Keukenhof zit net als de lente boordevol nieuwe energie. Niet alleen in de kleuren en geuren van alle prachtige tulpen, narcissen en hyacinten die er te bewonderen zijn, maar ook in een nieuw lentepro gramma vol verrassende activiteiten. Beleef de mooiste lente van je leven in een bloemenpark van 32ha. De Beukenlaan, de bijzondere Japanse- hebben we dit jaar weer de bijzondere en Historische tuin zijn een bron van bloemententoonstelling waar alle denk- inspiratie voor uw eigen /r\ bare exemplaren van snij- tuin.Voor de kids is er een ¥/■>-.--tï/4bloemen te bewonderen spannende Bollebozen J\tyLllVvyIll ÏOI zijn. De wereldberoemde speurtocht door het park. usse-hoiland Lelietentoonstelling viert Uitgespeurd?, dan is het hollen naar het in 2003 haar 25e jubileum. Interessant om klimtoestel of de dierenweide. En dan te weten is dat er weer twaalf leasezwa- natuurlijk de befaamde doolhof. Verder nen vakantie zullen vieren in de hofvijver, Keukenhof de grootste fontein van Europa heeft, op Keukenhof ook bollen te koop zijn en er maar liefst 7 miljoen bol len op springen staan. Het park is goed toegankelijk voor gasten met een handi cap. Rolstoelen (tijdig telefonisch reserve ren) en wandelwagens zijn gratis beschik baar. En na de tuin bezichtigd te hebben is het heerlijk uitrusten en nagenieten in de restaurants en op de terrassen. Keukenhof 2003: praktische informatie Keukenhof is dagelijks geopend van 21 maart t/m 18 mei 2003; van 8.00 uur tot 19.30 uur. De kassa's zijn geopend tot 18.00 uur. De entreeprijzen voor Keukenhof bedragen voor; In het tentoonstellingsprogramma dat Rob van de Ven (Zapp Productions/Zapp Magazine) samenstelt, staat het beeld en de verbeelding centraal, rondom: de tuin kabouter. Niet via tekst of theorieën maar via de visuele kracht van beelden wordt de bezoeker bij de hand genomen. Kunstenaars uit binnen- en buitenland worden de komende drie jaar uitgeno digd om gestalte te geven aan de kabou ter of een soortgelijk sprookjesachtig figuur uit hun cultuur. Op verassende plekken komt de bezoeker deze hoeder en beschermer van onze tuinen tegen: van de kaboutergeluiden in de sounds capes van Mr. Mrs. Cameron tot en met de kabouterdemonstratie van Rik Delrue. Het hoogtepunt is al jaren de Lelieten toonstelling, de grootste lelietentoonstel ling in de wereld, die dit jaar voor de 25e maal wordt gehouden in het Prins Willem Alexander Paviljoen. Deze tentoonstelling was 25 jaar geleden de eerste expositie in zijn soort en is inmiddels uitgegroeid tot de grootste overdekte jaarlijkse lelieshow ter wereld. Op een oppervlakte van onge veer 6.000 vierkante meter worden meer dan 300 verschillende soorten lelies getoond, verwerkt in honderden impo sante bloemstukken. De opbouw van de tentoonstelling vindt plaats van 9 t/m 11 mei 2003. Op moederdag 11 mei staat de show al in volle bloei. De echte tentoon stelling is van 12 t/m 18 mei 2003. Gedurende de openstelling is er op het park een groep van tien kunstenaars aanwezig in de vier paviljoens op Keukenhof: Konin gin Juliana Paviljoen, "Glow of Glass'/Koningin Beatrix Paviljoen, "Tropical Trends',' Prins Willem- Alexander Paviljoen, "Gardens Inside" en tenslotte het Oranje- Nassau Paviljoen, "House of Flowers" Het samenvattende thema van hun werk is Reizen en het bewegen in de tijd en ruimte. Hoe kunnen we een unieke stad die zoveel te bieden heeft het beste introduceren? Amsterdam is sfeervol en cultureel met een perfecte mix van historie en de dynamiek van een trendy wereldstad. Amsterdam is compact en makkelijk bereikbaar. Alle attracties en bezienswaardigheden liggen op loopafstand van elkaar. Geen zin om te lopen? De vele trams, bussen, metro's en boten brengen u ook pre cies daar waar u wilt zijn. Gratis activiteitenkalender 365 tips voor een dagje Amsterdam Amsterdam heeft voor elk wat wils, het hele jaar door. Daarom heeft Amsterdam Wereldstad voor u alvast 365 tips op een rij gezet om in Amsterdam een wereld dag te beleven. voor een dagje Amsterdam activiteitenkalender ""WH Uiteraard zijn alle topevenementen zoals Koninginnedag, de KunstRAI, de World Press Photo expositie, de Canal Parade en het Grachtenfestival in de kalender opgenomen. Maar ook komt u tips tegen waar u zelf niet zo snel aan zult denken. Weet u bijvoorbeeld het kleinste huis van Amsterdam al te vinden? Meer leuke tips vindt u op www.wereldstad.nl De gratis activiteitenkalender is onder andere verkrijgbaar bij het WV kan toor bij u in de buurt. sponsor:The Amsterdam Diamond Group T0URIST OFFICE U kunt bij ons terecht voor up-to-date toeristische informatie, last- minute hotelreserveringen, reserveringen van arrangementen, excursies, kaartjes voor openbaar vervoer, theater- en concertkaar tjes, museumkaartjes, rondvaarten, plattegronden en gidsen, wan del- en fietsroutes, souvenirs, telefoonkaarten, de Amsterdam Pass en nog veel meer. Informatiekantoren (dagelijks geopend) Stationsplein 10 (tegenover Centraal Station) In het Centraal Station (Spoor 2) Leidseplein 1 (hoek Leidsestraat) Luchthaven Schiphol (aankomsthal 2) Holland Tourist Information Beemster (Middenweg 185 - zondags gesloten) Purmerend (Koestraat 11 - zondags gesloten) Zaandam (Gedempte gracht 76 - zondags gesloten) Voor toeristische informatie en hotelreserveringen vóór vertrek kunt u contact opnemen met Amsterdam Reservation Center. Open: ma - vr 09.00 -17.00 uur: 0900-4004040 0,55 p.m.) Keukenhof heeft deze lente de primeur van een bijzondere tentoonstel ling in het Oranje Nassau Paviljoen over schilders uit binnen- en buiten land die in de periodel 850-1950 hun inspiratie hebben geput uit de beroemde Hollandse bollenvelden. Aanleiding voor deze kleurrijke expositie is het boek Tulip Fields of Holland Hollandse bollenvelden, waarin bijna 140 schilderijen in kleur staan afgebeeld van ongeveer veer tig grote en kleine meesters die ondër de indruk raakten van het Hollandse lentelandschap. Halverwege maart verschijnt een boek waarin zo'n 140 afbeeldingen staan van schilderijen, die stuk voor stuk betrekking hebben op de Hollandse tulpenvelden. Herman van Amsterdam, geboren en getogen in deze regio, nam het initiatief voor dit boek. Hij is internationaal expert op het gebied van schilderijen over de Hollandse bollenvelden en organiseerde een uitgebreide speurtocht kriskras over de aardbol om dit soort impressies te achterhalen. Een van de verrassende ont dekkingen die Van Amsterdam deed waren de kunstwerken van de Engelse aquarelliste Mima Nixon. Zij streek begin twintigste eeuw neer in de Bollenstreek op verzoek van een Londense uitgever die een boek over tuinen in Nederland wilde produceren. Nixon werd gevraagd de illustraties te verzorgen en maakte in de omgeving van Haarlem een schitte rende serie landschappen met tulpenvel den. Mede dankzij Mima Nixon is goed te 'reconstrueren' hoe pakweg een eeuw geleden het landschap van de Bollenstreek er uit heeft gezien. volwassenen 11,50 65+ €10,50 kinderen (4-11 jaar) 5,50 Parkeren kost 4,00 Vanaf 21 maart is de tentoonstel ling Gnome sweet Gnome te zien. In samenwerking met de Stichting Kunst en Openbare Ruimte heeft Keukenhof voor de komende drie jaar een programma ontwikkeld voor het presenteren van heden daagse beeldende kunst. Onder werp voor de tijdelijke en perma nente kunstwerken audio- en/of video-installaties is de tuinkabou ter in al haar facetten. Keukenhof organiseert in 2003 maar liefst vijftien bijzondere bloemen tentoonstellingen, waar alle denkbare exemplaren van favoriete lente bloemen bewonderd kunnen worden. De shows zijn wisselende binnen- tentoonstellingen, waarbij elke week een andere bloem centraal staat. Amsterdam is een echte winkel stad. In geen enkele andere stad vindt men zo'n verscheidenheid aan producten en zijn de winkels en warenhuizen in de binnen stad maar liefst zeven dagen per week open. Wat u ook zoekt, u vindt het ongetwijfeld ergens in de gezellige binnenstad, in één van de luxe en trendy zaken aan de Oostelijke Handelskade, in het Museumkwartier, het Spiegelkwartier, de Beethoven- straat of de Cornelis Schuyt- straat, of anders wel in een van de vele verrassende kleine spe- ciaalzaakjes in de negen straat jes, waar trends worden geboren en vakmanschap behouden bleef. Met 10.334 winkels, 141 galeries, 165 antiquairs mag Amsterdam zich de grootste en best gesor teerde winkelstad van Nederland noemen. Maar vergeet ook de vele markten niet, zoals de rommel markt op het Waterlooplein of de kleurrijke Albert Cuypmarkt. Op vrijdag 23 mei kon steeds populaire Haaj band Golden Earring ivHay, George Kooyn dus Gerritsen en Cesa wijk naar Baarn. Zij z Ireden op een enorm op het Sportpark ter deGeeremveg. Tropenmuseum Familieverhalen uit Zuid-Afrika een groepsportret Om Zuid-Afrika van binnenuit te leren kennen, kunt u in het KITTropenmuseum kennismaken met negen Zuid- Afrikaanse families. Zij vertellen open hartig over hun leven. U reist met hen mee door de tijd: de eerste generatie heeft de Boerenoorlog nog mee gemaakt, de jongeren waren kind toen Mandela vrijkwam en de apartheidspoli tiek werd afgeschaft, t/m 21 september 2003 Linnaeusstraat 2 Open: ma - zo 10.00 - 17.00 30 april en 5 mei gesloten 020 - 568 8200/020 - 568 8215 www.tropenmuseum.nl Cobra Museum Asger Jorn, retrospectief 'De Deense kunstenaar Asger Jorn behoort tot de grote vernieuwers van de 20ste eeuwse kunst. De tentoonstelling is gericht op de cruciale beginjaren in de ontwikkeling van Jorns kunst. Het gaat om bijna 200 werken in diverse vormen: schilderijen, drukwerken, keramiek, teke ningen, collages, wandkleden, sculptu ren en geschriften, t/m 4 mei 2003 De band, opgericht in 1 momenteel weer volop langstelling. Hits als 'Ra 'Weekend Love', 'Twili en 'When the Lady Sm de garantie voor grote op verschillende hitpara nen- en buitenland. On ben zij weer een nieu\ Amsterdam Winter Adventure biedt u een overzicht van de belangrijk ste tentoonstellingen in Amsterdam in de winterperiode. De Amsterdam Winter Adventure brochure is gratis verkrijgbaar bij de Amsterdamse musea of de grotere VVV kantoren. Gogh Modern Van Gogh en de hedendaagse kunst Een expositie met werk van belangrijke kunstenaars van na 1945, die een relatie hebben metVanGoghofvanwie het werk zonder Van Gogh moeilijk denkbaar zou zijn.Gogh Modern wordt georganiseerd in samenwerking met het Stedelijk Museum. 27 juni 2003 t/m 12 oktober 2003 Paulus Potterstraat 7 Open: ma - zo 10.00 - 18.00 020 - 570 5200 www.vangoghmuseum.nl De Amsterdamse musea trekken jaarlijks miljoenen bezoekers. De meer dan 40 musea zijn ware schatkamers, waar behalve veel te zien ook veel te beleven valt. Het Rijksmuseum zal eind 2003 starten met een grootscheepse renovatie, maar blijft geopend. De belangrijke stukken uit de collectie blijven gewoon toegan kelijk voor het publiek. Het Stedelijk Museum blijft in 2003 ook open voor publiek. De renovatieplannen zijn uitgesteld tot 2004. Van Gogh Museum 150 jaar van Gogh In 2003 is het 150 jaar geleden dat Vincent van Gogh werd geboren.Ter gelegenheid van deze verjaardag orga niseert het Van Gogh Museum twee feestelijke tentoonstellingen. De keuze van Vincent van Goghs musée imaginaire In de expositie worden circa 150 werken samengebracht van kunstenaars die Van Gogh vereerde. U wordt verrast door de gevarieerde smaak van Van Gogh. De werken zullen worden geconfronteerd met eigen werk van Van Gogh. t/m 15 juni 2003

Soester Courant | 2003 | | pagina 14