I 2 Midseason Sale tü Danscentrum Gerla 5L ÖllTTAllKl Soest Witte plant laatste boom xpositie in de Steenlinde II Nog drie kunstenaars uitgelicht Cultuurfestival Soest biedt volop plaats aan amateur-kunstenaars Heeft u dat ook wel eens...? \.,J keiaars 3RIL Mantpi/van Zijp Het Cultuurfestival Soest en Artishock OokCeesvan Drongelen enthousiast over komend Cultuur Festival Soest Ook Messengers present op Cultuurfestival MAMBO COUNTRY wordt J^GINAi WOENSDAG 23 APRIL 2003 SOESTER COURANT PAGINA 7 swV' KLEINTJES n? in ^ERKENDE VERHUIZERS Opening op Koninginnedag 239.000.- k.k. 310.000.-k.k. 329.000.-k.k. prijzen wij, één week lang, onze huidige collectie af.*) WOMENSWEAR 'Byzantium' op Cultuurfestival 00 A O O Al Albert Cuyplaan 198b Soest 6 lessen vanaf 9 mei (niet op Hemelvaart en Pinkster) voor beginners 7 lessen vanaf 7 mei INFORMATIE-INSCHRIJVING Cultuurfestival Soest op 10 mei 20037 y Wie vergelijkt leest de Soester Courant Psychotherapeutische hui verlening: DE DAKKAPÊ praktijk voor Gestalttherar, drs. Riek van Haeringen Oï 6012496, www.dedakka'ppi Voor TAPIJT (op voorraad gordijnen, etc. MicM Rietveld Woninginrichtir Nieuwstraat 13, Soest f 035-5238324. OpenJ tijden: ma. 13.00-18.00- vr» 10.00-18.00 en 19.00-21 zat. 10.00-17.00 of op" spraak. Gerubriceerdeadvertemier max. 15 regels. Uitsluitend over één kolon eerste 3 regels 5,75; iedere regel meer 1,35 (exclusief BTW). Alleen bij vooruitbetaling. [worige week dinsdag heeft wet- [puder Harry Witte de laatste indse eik geplant bij de toe- Bgsweg naar het bedrijf Eemland Diervoeders aan de :kstraat 125A. Hij liet zich iïaarbij assisteren door bos- baas Jan Tupker en directeur Rijk van Doorn. De toegangsweg naar het bedrijf werd gekenmerkt door een Iaanbe- planting bestaande uit grove den nen. Deze boomsoort hoort hier niet thuis, wat één van de oorza ken was waardoor deze bomenrij sterk in verval was geraakt. In sa menwerking met Rijk van Doorn, eigenaar van Eemland Diervoe ders, is de laan met grove dennen vervangen voor een dubbele rij in landse eiken, die 150 jaar oud kun nen worden. Het karakter van de erven in de Birkt wordt bepaald door de hoge eiken langs de oprijlanen en rond om de boerderijen. Tussen de er ven door zijn doorzichten naar het open en lage Eemdal. De andere lanen aan de Birkstraat hoeven niet te worden vervangen, omdat de eiken nog vitaal zijn. In 1992 stelde de gemeente Soest een landschapsvisie op. Alle land schappelijke elementen - bijvoor beeld lanen, bosjes, singels - zijn daarbij geïnventariseerd. Gekeken is hoe deze landschapselementen het beste in stand kunnen worden gehouden of kunnen worden ver beterd. Ook heeft de gemeente nieuwe landschapselementen ge creëerd. Zo zijn er 40 poelen aan gelegd voor de padden, is er na tuur ontwikkeld bij de waterzuive ring dicht bij de Amersfoortse ge meentegrens, is er bij de ijsbaan in Soest een nieuwe singel van 7 me ter breed aangelegd en zijn er langs de sportvelden singels aangelegd. Veel projecten vinden plaats in sa menwerking met particulieren, omdat zij eigenaar zijn van het be treffende landschapselement. Compleet verzorgde verhuizingen Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projectverhuizingen fff BEL GRATIS\ [l 06-022.31.91 Van Buuren verhuizingen bv Koningsweg 29 3762 EA Soest Tel.: gratis 06 - 022 31 91 hoekwoning mei roy. zonnige tuin en tein, ruime Z-vormige woonkamer v.v. v. inbouwapp. o.a. vaatwasser, oven, mkap. 1e Verd.: overloop, ouderslaap- e toilet. Zolderverd.: roy. 4e slaapka- n: dubbel glas, veiligheidssloten. Aan- igse vrijstaande woning met garage 75 m2. Ind.: zij-entree, eenv. keuken, legel. Woonkamer aan straatzijde met j. met 3 vertrekken. Algemeen: de wo- 's tijd. Oiv. opstallen. Volgens bestem- sn aanwezig Oplevering in overleg. rraine" gelegen royaal parterre drieka- iigenblik. Parkeergelegenheid in sou- Gemeenschappelijke hal met receptie- lonkamec 45 m2 met open luxe 'et ligbad, douche, toilet en wastafel, servicekosten bedragen 90,50 per k fiscaal te verrekenen. Aanvaarding in In galerie de Steenlinde (Lin- denlaan) is vanaf Koninginne dag een expositie ingericht met ichilderijen van Jesse Smale, keramische objecten van Anja Sijben en sieraden van Wille men Bellaart. De tentoonstel ling loopt t/m 22 juni. jtesse Smale (1971), schildert land- Aappen variërend van uitzichten op flats tot landschappen van wap perende vlaggen. Zijn doel is om iet deze schilderijen een persoon lijk gevoel Vast te legen. Bij de flats jijvoorbeeld de geslotenheid van roningen in een omgeving die vol ïweging is. Bij de vlaggenschilde- jjjen probeert hij de kracht en ïergie van een demonstrerende lenigte vast te leggen. Zijn schil- Eerstijl is een proces waarbinnen hij steeds probeert te variëren met [lakken, lijnen, kleuren, ruimte- ïggestie en platheid, inja Sijben heeft zeker de laatste Baren nog meer ervaren hoe meer je kunt genieten van het leven als je gelooft in je eigen kracht en het guiten van wat je echt denkt. Dit wil ze graag met andere mensen laten SÏelen. Enerzijds door het maken s'iyan kunst, anderzijds door het ge- 1 ven van de ervaringworkshops. De ^Rieerwaarde van klei is voor haar Krist die amorfe materie, waarin je "felemaal vanuit jezelf moet bepa len wat je wilt, vanuit het niets, "lei is enerzijds snel in vorm te lengen, maar aan de andere kant loet je soms rust hebben om met lts op het juiste moment verder te ian. Rust en wachten tot het juis te moment en ook de grenzen van de klei ontdekken zijn mooie me taforen die ook in vele andere si tuaties van toepassing zijn. Daar naast zijn interactie tussen materie en mensen en het samenwerken vanuit diverse disciplines om de synergie tussen verschillende denkbeelden te zoeken belangrijke drijfveren. Zij heeft acht jaar erva ring in het werken met klei (kera miek), fotografie en schilderen. Haar academische kunst achter grond is de Nieuwe Academie te Utrecht. Daarnaast heeft zij 8 jaar ervaring in de advieswereld, o.a. in het begeleiden van grote verande ringstrajecten. Anja Sijben heeft de ervaring in huis van de combinatie van klei en het bedrijfsleven. De Hilversumse docente en beel dend kunstenaar Willemien Bel laart toont broches en draagtekens in zeer hedendaagse vormgeving. De vernissage is op Koninginne dag (30 april) om 15:00 uur. Voor sportieve kunstliefhebbers is er de mogelijkheid van een stevige wan deling van IV2 uur door de Lange Duinen vanaf 12:00 uur; start: par keerplaats Foekenlaan. Tussen 15:00 en 17:00 zijn de kunstenaars aanwezig in de galerie aan de Lin- deniaan om hun werk toe te lich ten. Tijdens het Cultureel Festival op zaterdag 10 mei is er eén prachti ge tentoonstelling van de werken van Harry*van der Wee in het voormalig NS-station Soestdijk en zijn er tevens werken van Harry in de Steenlinde te zien. (Zie ook: www.steenlinde.nl). Openingstij den: donderdag t/m zondag 13:00 t/m 17:00 uur. Langzamerhand wordt het tijd dat lange broeken plaats moeten maken voor korte broeken, truien voor t-shirts en topjes etc. Kortom hel voorjaar moet plaats maken voor de zomer. Om u daarvan mee te laten profiteren Bovendien houden wij, woensdag 23 april een extra koopavond en zijn dan tot 21.00 uur geopend. Deze actie is geldig van 22 april t/m 26 april. Uw Firstlady team, r s Soesterbergsestraal 49A 3768 EB Soest 035-602 35 84 Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort 033-476 68 93 Tijdens het Cultuurfestival Soest op zaterdag 10 mei zal het Slavisch Koor 'Byzantium' om 14:30 uur een concert geven in het kerkge bouw van de NPB. De ingangen aan de Rembrandtiaan én de Pie- ter de Hooghlaan zijn beide geo pend. Op het programma staan zeven liturgische liederen i en vier Slavische volksliedjes. Een prach tige gelegenheid om deze vaak eeuwenoude muziek te beluisteren. Er ligt een Nederlandse vertaling van de liederen voor u klaar. juwelier Official dealer van o.a: Boccia Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Swatch Flik Flak Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Artishock is, als lid van het Cultuurplatform, uiteraard een belangrijke deelnemer aan het Cultuur Festival Soest op zater dagmiddag 10 mei. Gastheer voor de hele middag is 'mister Artishock' zelf: Semmy Prin sen. Om 12:30 uur start de Soester Poprockband Broken Arrow in het bolwerk aan de Steenhoffstraat, gevolgd door concerten van het Soester Byzantijns Kleinkoor om 13:30 uur en van het Soester Ka merkoor Tourdion om 14:30 uur. Wilt u meer weten over deze twee koren? Lees dan het handige pro grammaboekje, dat inmiddels is verschenen in een oplage van 5000 exemplaren. Het boekje ligt o.a. in de sociëteit, het gemeentehuis, de Brede Bibliotheek en bij de VVV. Op uitnodiging van de SLAS treedt om half vier in de soos de Arnhemse liedjeszanger Henk Boogaard op met een Nederlands repertoire. Hij begeleidt zichzelf op de Spaanse gitaar en op de piano. Henk heeft een tijdje een groente en fruitdieet gevolgd en vandaar waarschijnlijk de titel van zijn pro gramma 'Bruine bonen met broc coli', met nummers als de Bies look, Nootjes, Rode Kool, Pim- poenetje, Ietsje meer en Alles is lekker aan jou. Om half vijf is de beurt aan het eigen Artishock Trio met saxofo nist Semmy Prinsen, de jazzpia nist/schilder Rob van den Broeck en schrijver/musicus Stormvogel. Rob van den Broeck is met zijn schilderijen aanwezig van 9 tot en met 18 mei in de Hazelaar, Pim pelmees 5, in het kader van dit Cultuurfestival. Ook de Tekenclub van Artishock treedt op 10 mei naar buiten en is de hele middag creatief bezig in de Witte Boerderij. Maar ook in de andere galerieën, het Anna Pau- lownahuis en de Steenlinde, zijn speciale tentoonstellingen te zien. Zeer bijzonder is de tentoonstel ling in Station Soestdijk, georgani seerd door galerie De Steenlinde. En dan natuurlijk de Kunstuitleen in de Brede Bibliotheek, neem daar ook eens een kijkje. Het motto van deze dag luidt te recht: 'Je kijkt je ogen uit!' Je kijkt je ogen uit... De oprichting van het Cultuur platform Soest heeft geleid tol een hernieuwde aandacht van de plaatselijke overheid en de politiek voor kunst en cultuur in Soest. 1 Cultuur Festival y' y Begin van dit jaar hebben het col lege van burgemeester en wethou ders en de raadscommissie Cultuur zich zeer positief uitgelaten over de plannen en ideeën van het Plat form. Kunstenaars en culturele organisa ties hebben zich niet onbetuigd gelaten. Ruim veertig leden telt het Plat form op dit moment en het groot ste deel daarvan zal zich op 10 mei voorstellen aan het Soester pu bliek. Maar ook bekende Soester ingeze tenen stemden uitbundig in met de organisatie van het Cultuur Festi val Soest. Cees van Drongelen, nog maar net gestopt met het populaire tv-pro- gramma 'Tussen Kunst Kitsch', toont zich zeer enthousiast. 'Wel licht', aldus Van Drongelen, kun nen we volgend jaar, als dit her haald wordt, ook eens denken &an een plaatselijke of regionale opzet binnen dat Festival van het Televi sieprogramma. Of we bedenken een leuke variant'. Klinkt goed. Of Van Drongelen gaat kijken en luis teren op 10 mei? 'Als ik tijd heb zéker' was het veelbelovende ant woord. Het organisatiecomité kijkt graag naar hem uit vermoeden wij. In het kader van het Cultuur- festival Soest, dat op 10 mei plaats zal vinden, doet ook het koor The Messengers mee. Het koor zingt al jaar en dag go spelliederen, afgewisseld met folksongs en enkele liederen uit musicals. Het is een vrolijk eri goed in het gehoor liggend koor. Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04 www.danscentrumgerla.nl De festivalorganisatie heeft het koor op 10 mei twee locaties aan gewezen om zijn optredens te brengen: van 13:30 tot 14:15 uur zijn The Messengers te beluisteren in de raadzaal (gemeentehuis, Raadhuisplein) en er is een twee de optreden van 15:30 tot 16:15 uur in de Petrus en Pauluskerk (Kerkplein). The Messengers verzorgen optre dens in Soest en omgeving en ga ven onder andere in mei vorig jaar een geslaagd concert in het Cena- kel te Soesterberg, met de blues en rockband Sjenna uit Rhenen. Dit jaar worden onder meer optredens verzorgd bij het Leger des Heils in Baarn, Daelhoven in Soest en het Prins Hendriksoord in Lage Vuur- sche. Ook zal het koor de kerstvie ring 2003 bij het Vaarderhoogt opluisteren! De toegang op 10 mei is vanzelf sprekend vrij en The Messengers hopen dat veel belangstellenden de weg zullen vinden naar de diverse uitvoeringen, en dus ook naar het koor! Voor wie van zingen houdt is het beslist een aanrader om te komen luisteren, en wat let u: als uw be langstelling is gewekt eens te ko men kijken naar de repetities in het Van Arkel-instituut aan de Hel- lingweg, (tegenwoordig genoemd 's-Heerenloo Kwadrant). In vervolg op het artikel van vorige week vandaag nog drie kunstenaars die de aandacht vragen tijdens de bijzondere expositie in de Hazelaar, van 9 tot en met 18 mei, in het kader van het Cultuur Festival Soest: Aad Peters, Karin de Bruin en Rob van den Broeck. Hazelaar Sculptures aan de Bos straat heeft alles te maken met de minder bekende naam Kunststich ting Hazart, waarvan de ingang verplaatst is naar de andere kant en daar heet het Pimpelmees 5. De galeriehouders Ali van den Berg en Jan Hazelaar zijn dezelfde ge bleven en hebben kans gezien maar liefst 14 professionele Soes ter kunstenaars te interesseren voor deze tentoonstelling. Eén ervan is de Soester poppen speler Aad Peters. In gezelschap van zijn beroemde televisiepop Sir Geoffrey bezocht Aad Peters meer dan 45 landen waar hij optrad en interviews afnam. Hij ontmoette Mandela, Frank Sinatra, B.B. King en in Nederland o.a. Lubbers, Wim Kok (zie foto), Balkenende en Wouter Bos. De handgemaak te poppen, die hij gebruikt in zijn tv-programma's Bunkeren en in het kinderprogramma de Ark van Stekeltje, Zijn te bezichtigen op bovengenoemde expositie. Met veel genoegen kijk ik verder uit naar een hernieuwde kennis making met de Soester schilderes Karin de Bruin (1963), die al eer der in haar woonplaats exposeer de in 2001 toen burgemeester Koos Janssen haar tentoonstelling 'Stilte' opende in de brandweerka zerne. 'Ik reageer alleen nog op kleuren. De robuuste en forse vlakken in mijn schilderijen sugge reren de imposantheid van de kale, verlaten berglandschappen. Ik wil steeds leger werk maken', vertelde ze toen. Ik ben benieuwd naar haar nieuwe werk. Eind 2000 opende ik in dezelfde brandweerkazerne een expositie van de befaamde jazzpianist uit Soest Rob van den Broeck (1940). 'Sir Geoffrey' van Aad Peters) in gesprek met oud-premier Wim Kok. Foto: Gcrtjan v.d. Tuuk. De hele wereld is zijn werkterrein en daarin werkt de maestro met bijna alle jazzgrootheden samen. Hij was met 'Free Fun' een van de grondleggers van de moderne jazz in Nederland. Twee basisprincipes liggen ten grondslag aan de beel dende kunst van Rob van den Broeck; licht en geluid, zowel bin nen als buiten en de wisselwerking daartussen. Opgegroeid in de Co- bratijd tussen het Stedelijk in Am sterdam en Het Concertgebouw zag hij in levende lijve Karei Ap pel, Corneille en Constant aan de ene kant en Coltrane, Monk en Ellington aan de andere kant. Op 10 mei concerteert Rob van den Broeck samen met Semmy Prinsen en Stormvogel in Artishock van half vijf tot kwart over vijf. Jan Visser Tijdens het Cultuurfestival op zaterdag 10 mei zal er ook plaats worden ingeruimd voor de grote schare van amateur- kunstenaars in Soest. Op tal van plaatsen in onze gemeente worden cursussen gegeven, soms door beeldend kunste naars, aan mensen die de beel dende kunst op een of andere manier willen beoefenen en zich onder deskundige leiding willen bekwamen. De Brede Bibliotheek, de Bére- klauw en Artishock zijn daar goe de voorbeelden van. Maar ook onder de lapidaristen - mensen die stenen slijpen, metaal bewer ken en sieraden maken - zijn cur sisten die andere belangstellenden graag laten zien waar zo'n cursus toe kan leiden. Tijdens het Cultuurfestival Soest krijgen deze amateur-kunstenaars een plek naast het gemeentehuis, in de prachtige ommuurde tuin. Voor elke deelnemer is er een ei gen stand. Overdekt en beschermd tegen wind kunnen zij daar hun werk tonen en eventueel aan de bezoekers verkopen. Een kunst markt in de ware zin des woords! In de omgeving van het gemeente huis zijn ook nog tal van andere activiteiten. Zo speelt daar regel matig een beiaardier op de mach tige beiaard van het landgoed De Paltz en treden in de raadzaal Jan en Maarten Jansen op (piano en cello), maar ook een Koerdisch ensemble en een gospelgroep. Jonge, aankomende musici, goo chelaars of straatzangers hebben de keuze uit twee mogelijkheden. Ze kunnen deelnemen aan het Open Podium in de Brede Biblio theek of op de Kunstmarkt bij het gemeentehuis, met de mogelijk heid daar een centje te verdienen. Wie wil deelnemen aan de Kunst markt op 10 mei stuurt even een kaartje naar de organisatie. Voor de kosten 10,00) hoeft nie mand het te laten. De Kunstmarkt biedt iedere amateur-kunstenaar een unieke mogelijkheid de bezoe kers te laten kennismaken met zijn of haar werk. En de straatartiesten? Ook nu be kende artiesten als Gerard Jolink en Marco Borsato zijn in het café of op de markt begonnen. Grijp die kans! Amateur-kunstenaars die zich nog niet hebben gemeld kunnen dat doen tot 8 mei door een plaats aan te vragen: kaartje naar Cultuur Festival Soest, Joh. Poststraat 392, 3762 VK Soest. Veel mensen worstelen wel eens met 'praktische proble men' zoals het strikken van de schoenveters of het openen van een potje. Voor sommige op lossingen heeft de commercie natuurlijk zijn sporen al nage laten. Dat handige 'dekselwip pertje' is inmiddels bijna over al te koop, maar er zijn natuur lijk ook mensen die zelf oplos singen hebben bedacht voor hun probleem. Het Lokale Comité Soest wil graag al die 'handigheidjes' bundelen en maandelijks in een rubriek in deze krant plaatsen. Als voorbeeld voor mensen die een hand niet goed kunnen gebruiken zijn de antislip- matjes een uitkomst. Men hoeft dan minder 'vast' te houden en de goede hand kan bv. roeren in het pannetje. Dus ook handig als u minder kracht heeft in de handen. Een pijnlijke veiligheidsriem in de auto - u weet wel: dat 'snijden' in de nek of te veel druk op de schouders - een wasknijper bo venaan bij de 'ophouder' waarmee u de riem wat losser kunt zetten en toch de veiligheid gegarandeerd blijft, want bij een noodstop is het systeem sterker dan die wasknij per. En heeft u last van hooikoorts? Tegenwoordig zijn er 'hooikoorts horren' die gemakkelijk te beves tigen zijn. En er worden ook hooi koortsmeldingen gedaan via e- mail, teletekst of sms. Dit zijn maar een paar voorbeeld jes, maar ieder die wel eens kampt met dit soort problemen heeft daar zelf vaak een leuke en handige oplossing voor bedacht. U kunt anderen helpen door die oplossin gen bekend te maken. Alle tips worden tevens verwerkt op de website www.langziek.nl. Website In de 'Week van de chronisch zie ken' in november zal er een geheel nieuwe website geopend worden voor mensen met een chronische ziekte ot handicap en belangstel lenden. De site wil veel gerichte informatie gaan geven zodat ieder een duidelijk en snel zijn weg kan vinden in het doolhof van behan delingen, instanties, medische in formatie en patiëntenverenigingen. Daarnaast zal er veel aandacht ge schonken worden aan persoonlijke ervaringen, de partner of naaste omgeving, lifestyle en kwaliteit van leven. Ook zal daarin dus een ru briek opgenomen worden voor de handige tips. Het idee voor deze site is ontstaan in het kader van 'Het Europese Jaar van mensen met een handicap'. Als mensen net te horen hebben gekregen dat zij blijvend ziek of gehandicapt zijn verandert er veel. Men komt eigenlijk in een hele nieuwe levensfase terecht. Ook voor de directe omgeving roept dat veel vragen op. Ieder voor zich moet gaan uitvinden waar hij of zij terecht kunnen. Deze site wil daar in een handreiking doen. Vele we gen worden op deze site duidelijk aangegeven. De site draait al 'proef, maar is nog lang niet klaar. U kunt wel ai een kijkje nemen en doorgeven Lokaal Comité Europees |aar van mensen met een handicap wat u graag op de site wilt vinden. En natuurlijk kunt u daar de infor matie al vinden over de aangepaste fietstocht op 21 juni. De site is een persoonlijk initiatief van een 'kneus' die zelf haar weg heeft moeten ontdekken maar nu haar ervaring naar buiten wil dra gen. Zij hoopt met deze site ook een onderlinge band te creëeren bij mensen met een beperking. Daar om is ook een forum opgenomen op deze site. De site is speciaal gericht op Soest en omgeving. Heeft u zelf geen mogelijkheid om de site te bekijken maar bent u wel geïnteresseerd, vraag dan een fa milielid, buur of kennis om belang rijke informatie voor u uit te prin ten. De site is te vinden op: www.langziek.nl Wilt u uw 'handige tips' aan ons doorgeven, dan kunt u terecht bij het Lokale Comité Soest, 886029805, of info@aangepast- snorten.nl. Let op onze aanbiedingen! Woonpassage Soest Birkstraat 101, Tel, 035-6013403, info@woonpassagesoest.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 7