\jü*M 50 Soest is zi 7, Daan de Jong exposeert in verpleeghuis Daelhoven ik heb je nodig to^lA ss£ KRJE 'Vanh Beurs en Museum t Let's talk Fish!' aru6 hocK 'Bruintjes Bier' in De Schoof Koninginnedagconcert bij Muziekkring in Hilton Waterschap gaat alle dijken langs de Eem controleren Uit Wie van 5oeöt houdt, leest de WOENSDAG 23 APRIL 2003 SOESTER COURANT PAPÜnTT WOENSDAG 23 APRIL 2( World Vision Eigenlijk weet je wel hoe mijn leven eruit ziet. Als je 80 cent per dag kunt missen, kun je mijn leven veranderen. bel 0900 0255 (10 ctpm) of surf naar www.worldvision.nl Epilepsie: soms ben je er even niet bij Nationaal Epilepsie Fonds Cabrio-overkapping als afstudeerproject PROFILZ Maitreya-lezing in Brede Bibliotheek Kindermiddag/ bingo bij 'Overhees' Heuga Feit Herdenkingsconcert Nicolaaskoor 4 mei Door De Gulle Glimlach op 3 mei KEUKENS BADKAMERS Woensdag en donderdag 500 gr. kibbeling gezinszak frites RUUD SMIT visspecialiteiten Vrijdag 25 april Upstairs met El Shit en Wackmobil Zaterdag 26 april Bluesnight: Rob Orlemans Half Past Midnight Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Cultuurfestival 1( Maandag 28 april 'Lundi matin' TELEFOON (035) 601 41 52 In de publieksruimten (de gan gen boven en beneden) van het Soester verpleeghuis Daelho ven (Graanakker) is sinds eni ge weken een opmerkelijke ex positie te zien. Het zijn schilde rijen van de jonge Utrechter Daan de Jong, die nog aan het begin staat van een veelbelo vende carrière als 'autonoom', dat wil zeggen: zelfstandig, beeldend kunstenaar. Vanaf zijn jongensjaren stond voor Daan de Jong vast dat hij kunste naar zou worden. Hij begon al op de basisschool met stripverhalen tekenen; iftmiddcls is hij 21 en der dejaars student aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Schil deren en tekenen zijn z'n lust en zijn leven; hij wil graag zo veel mogelijk exposeren. Zijn beste werk wil hij overigens nog niet ver kopen. 'Dan hangt 't ergens in een huiskamer en ziet niemand 't meer...' Daan schildert vooral landschap pen, al gaat hij andere genres (por tretten bijvoorbeeld) ook niet uit de weg. Zijn stijl is naturalistisch - 'het is de waarheid, zij het soms een beetje verdraaid' - maar voor al ook impressionistisch. Zijn gro te inspiratiebron is de romantische schilderkunst van de 19e eeuw (Turner, Constable), maar hij is toch vooral op zoek naar zijn ei gen, 'moderne' stijl. Ook de 'strip techniek' (lijnen met Oost-Indi sche inkt vullen met ecoline of aquarel) is in een deel van zijn werk nog duidelijk terug te vinden. Maar striptekenaar wilde hij toch liever niet worden. 'Verhalen over fictieve personen, dat trekt me niet zo. Ik ga liever uit van m'n eigen ervaringen, al zie je hier en daar ook wel verhalende elementen.' Tot voor kort schilderde hij voor namelijk op papier, o.a. zijn 'im pressiestudies', maar de laatste ja ren ook op doek. Voor grote 'olie verven' gaat hij niet opzij. Zijn fa voriete schilderij in Daelhoven - 'Réminiscences de Paris' - is een stukje Parijs (Eiffeltoren) met twee medestudentes op de voorgrond (zie de foto). Veel van het andere werk zijn juist stemmingsbeelden die de sfeer van een moment weer geven. Meestal maakt hij eerst een schets, maar hij schildert ook wel eens rechtstreeks 'in het veld' of vanuit zijn raam. Zo heeft hij in elk geval al heel wat wolkenstudies gemaakt, want de Hollandse lucht is ook voor hem een fascinerend onderwerp. 'Ik was er eerst niet zo goed in...' Muziek De muziek speelt op de achter- Daan de Jong met 'Réminiscen ces de Parisin Daelhoven. Foto: Soester Courant. grond een grote rol. Hij speelt zelf piano en kan ook niet schilderen zonder muziek. 'Dat hou ik geen uur vol...'. Componisten als Chopin, Rachmaninov, Debussy en Beethoven inspireren hem steeds opnieuw. Zijn vader is mu sicus (pianist), dus de klassieke muziek is hem met de paplepel in gegoten. Daans grootvader was ook een verdienstelijk kunstenaar rond de vorige eeuwwisseling ('Hij schilderde veel Hollandse boeren- taferelen'). Talent is volgens Daan echter niet zozeer een kwestie van genen. 'Het gaat vooral om moti vatie, vind ik. Als je iedere dag drie uur tekent gaat je techniek ook vooruit. Dat leidt ertoe dat hij soms met vijf schilderijen tegelijk bezig is. Zijn productie is dan ook hoog en dat komt weer goed uit bij de sa menstelling van zijn portfolio. Daarnaast vindt hij nog tijd voor het maken van filmclips. Veel van zijn 'papieren' werk is overigens op A4- en A3-formaat geschilderd, en dat is allemaal zorgvuldig opge slagen in mappen. En verder kruipt hij één dag per week in een totaal andere rol. Dan zit hij ach ter de kassa bij Albert Heijn: 'Zo wel voor het geld als voor de totale tegenstelling...' giro 99 world vision, amersfoort De Macht van het Kleine Word donateur giro 222111 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-821 24 11 (€0,10 per minuut) www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten Het gebeurt niet vaak dat studen ten aan de TU in Delft afstuderen op een project dat zij daadwerke lijk hebben kunnen realiseren. Bij Harmen Werkman was dat wel het geval. Toen de gemeente Soest twee jaar geleden naar een moge lijkheid zocht om het openlucht theater aan de Soesterbergsestraat gedeeltelijk te overkappen kwam zij via de TU in Delft uit bij Har- men Werkman, die nog moest af studeren in architectuur cn bouw techniek. Een mooi eigentijds ont werp was het resultaat, waarover de gemeente en Cabrio zeer te spreken waren. Afgelopen woensdag was de eind presentatie en verdediging van het afstudeerproject van Harmen Werkman in Delft, waaruit hij met een 9 als eindcijfer te voorschijn kwam. Het bestuur van Cabrio en griffier Rien van Vliet van de ge meente Soest waren daarbij aan wezig en feliciteerden de kersver se ingenieur met zijn succes. Nieuweweg 97 - soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag Op maandag 28 april organiseert een groep vrijwilligers uit Soest en omstreken een lezing met als on derwerp o.a. 'De wereldcrisis en het naar buiten treden van wereld leraar Maitreya en de Meesters van wijsheid'. De lezing wordt gehou den door Alexander Douwes Dek ker in de Brede Bibliotheek Soest, Willaertstraat 49. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 2,00 of vrijwilli ge bijdrage. Info: @6018755 of 0343-513432. Achtergrondinfor matie: 020-6946262; internet: www.sharenl.ore. T/m 28 april is er in de bibliotheek een expositie van foto's over de armoede in de wereld. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl De wijkvereniging 'Overhees' or ganiseert op woensdagmiddag 7 mei in ontmoetingscentrum De Klarinet, Klarinet 39, een kinder middag die om 14:00 uur begint. De zaal gaat open om 13:30 uur. De toegang is voor alle kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kosten: voor kinderen van leden/donateurs 1,20; alle andere kinderen beta len 2,40. de ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de f*UI0G alombekende .TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GELUM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet oonscbof von Kelo lopijtlegels in onze 1000 m2 tapijttegelshowroom worden uw benzinekosten vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x5Qcm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapïjtfubriek te RENSWOUDE, Ulrechtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gesloten www.vanheugten.com Vanuit een reeds jaren bestaande traditie vindt op 4 mei in Baarn het herdenkingsconcert plaats van het Groot Nicolaaskoor. Ditmaal worden uitgevoerd 'Dc Profundis' van Jean-Joseph Cassanea de Mondonville cn 'Messe des Morts' van Jean Gilles, m.m.v. Barbara Borden, sopraan; Wouter van den Braak, altus, Michiel ten Houte dc Lange, tenor; Kees de Bruijn, bas; Michiel Mirck, orgel; het Baarns Begeleidingsensemble, Paul Mir ck, dirigent. Aanvang: 20:45 uur in de Nicolaaskerk, Kerkstraat tc Baarn. Kaarten a 13,00 (Pas 65+/CJP 12,00) zijn o.a. ver krijgbaar bij de VVV-Soest. A Toneelgroep De Gulle Glim lach is zaterdag 3 mei te zien in De Schoof met 'Bruintjes Bier'. De voorstelling in het buurt huis aan de Molenstraat 142 begint om 20:00 uur. Herma Kamphorst, die al tien jaar deel uitmaakt van De Gulle Glim lach, neemt de regie voor haar re kening. 'Vanwege de huidige be zetting (twee mannen en zeven vrouwen) viel het nog niet mee om een geschikt stuk te vinden, maar ik denk dat we daar toch heel goed in geslaagd zijn. Ik ken het stuk al van vroeger en weet dus uit erva ring hoe leuk het is.' Het verhaal gaat over een kunst schilder cn een b«erhrrwwpr nw een secretaresse die dénkt dat ze alles goed geregeld heeft. Als er een journaliste binnenkomt die een stuk gaat schrijven over mislukte kunstenaars, is dat het begin van allerlei verwikkelingen. En dan heeft de dochter van de brouwer aan het eind ook nog een verras sing. In de pauze worden lootjes ver kocht waarmee prijzen te winnen zijn. De entree van de toneelvoor stelling bedraagt 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop aan de balie van De Schoof (op werkdagen tussen 9:00 en 12:00 uur en tussen 13:00 en 16:00 uur) en op de avond zelf aan de kassa. Dc zaal gaat 3 mei om 19:30 uur open. Onze nieuwe KEUKEN- KLEURENCOLLECTIE - 20 verschillende kleuren - is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u bij aankoop van uw nieuwe keuken van ons KADO- keukenmontage, én een inbouw-vaatwasmachine Vraag naar onze actievoorwaarden TEGELS KEUKENS BADKAMERS 400 m2 showroom Veldweg 4, SOEST Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf gesloten! Op Koninginnedag, woensdag 30 april, treden 's middags om 15:00 uur jonge, veelbeloven de musici op bij de muziek kring Eemland. De uitvoering vindt plaats in de grote con certzaal ('Het Paviljoen') van het Hilton Royal Pare Hotel in Soestduinen. Via dc Stichting 'Jeugd Concert eert' heeft de Muziekkring een viertal jonge laureaten weten te contracteren die in het Hilton Ho tel hun opwachting zullen maken. De volgende musici zullen werken van onder andere Schumann, De bussy, Bach en Britten ten gehore brengen. Chaim Steller (1983), kreeg zijn eerste vioollessen aan de muziek school in Amstelveen, maar be sloot na het intensieve beoefenen van kamermuziek zich uitsluitend te concentreren op de altviool. Hij won verschillende prijzen van het Prinses Christina Concours cn van Stichting Jong Muziektalent Ne derland. Hij studeert aan het Sweelinck Conservatorium en volgt masterclasses. Cathelijne NoorIand'(1983), stu deert bij Willem Brons aan het Sweelinck Conservatorium. Zij won verschillende prijzen voor zo wel solo- als ensemblespel. Cathe lijne treedt regelmatig op in bin nen- en buitenland en werkte mee aan cd-opnamen. Arno Stoffelsma (1982), ontving zijn eerste klarinetlessen van zijn moeder om vervolgens via de Jong Talentklas van het Sweelinck Con servatorium leerling te worden van George Pieterson. Arno won prij zen van het Prinses Christina Con cours en het Nationaal Concours Jong Muziektalent. Hij volgde masterclasses bij o.a. Karl Leister en Sabine Meyer. Jan-Paul Grijpink, volgde zijn pia no studie aan het Utrechts Conser vatorium bij Kyoko Hashimoto en Alwin Bar (lc fase) en bij Alan Weiss (2C fase). Hij treedt regelma tig op als begeleider van zangers en instrumentalisten. Zo was hij vaste begeleider van de masterclass van de Duitse bariton Udo Reine- mann, dat plaatsvond in Utrecht in 2000. Kaarten kunnen vanaf heden be steld worden bij de Klassieke Vak- handel 'De Gouden Snaar', Steen- hoffstraat 15, @6012132. De en tree bedraagt 11,00, incl. een glas wijn na afloop. Vrienden van de Stichting kunnen met voorrang reserveren bij de bekende reserve ringsadressen. Doelstelling van de Stichting Muziekkring Eemland is om, voor haar inmiddels 240 vrienden, klassieke muziek van ni veau te brengen, waarna er onder het genot van een drankje met el kaar en de musici kan worden na gepraat. Peetere cv<ie*t<id<z<fr c*t de wmx Muzar 75 /6er pzcui. INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Eind april voert Waterschap Vallei Eem de jaarlijkse con trole van de dijken in het noor den van het waterschapsgebied uit. Medewerkers van het wa terschap bezoeken dan onge veer twaalf plaatsen langs de dijk om te bekijken of de dijk in goede conditie is en er geen re gels uit de Keur zijn overtre den. De Keur is een verordening van het waterschap waarin onder ande re staat wat wel en wat er niet mag op en nabij dijken. Zo mogen er geen bomen en struiken worden geplant en geen bouwsels op wor den neergezet. Voor sommige werkzaamheden is er vooraf een vergunning van het waterschap nodig. Enkele jaren geleden heeft het waterschap de gehele dijk geïn specteerd. Per overtreding is toen bekeken of er achteraf toestem ming kon worden verleend of dat de dijk in dc oorspronkelijke staat moest worden hersteld. Dc voor gangers van Waterschap Vallei Eem hadden jarenlang niet gecon troleerd. Het is de eerste keer dat het wa terschap steekproefsgewijs gaat controleren. Zo wil het voorkomen dat er jarenlang niets aan overtre dingen geoeurt. Het gaat zowel op adressen kijken waar recent wer ken met toestemming van het wa- terschap zijn uitgevoerd als plaat sen waar lang geen controles zijn geweest. In het najaar wordt de gehele dijk aan een algemene con- trole onderworpen. Daarnaast voert net waterschap regelmatig onderzoek uit naar de hoogte en de veiligheid van de dij ken. Eind april/begin mei worden de resultaten bekend van de me tingen die afgelopen winter zijn uitgevoerd. Dan wordt duidelijk of en op welke plaatsen de dijken moeten worden verbeterd of ver hoogd om aan de geldende nor men te voldoen. De betrokken eigenaren zijn op de hoogte gesteld. De medewerkers mogen de particuliere gronden be treden op grond van de Keur. Wel moet zo'n bezoek dan twee dagen van tevoren zijn aangekondigd. Als het waterschap overtredingen con stateert, krijgen de betreffende ei genaren de gelegenheid om de dijk in de oorspronkelijke staat te her stellen. Doet men dat niet binnen de gestelde termijn, dan kan het waterschap de oude situatie op kosten van dc overtreder laten her stellen of een dwangsom opleggen. 1 Weedestraat 149-3761 CD Soest-Tel.035 - 601 528 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Ja ja, deze maand weer twee be kende namen op het podium van Upstairs. De opener van de avond is het reeds in Artishock gesettel de Wackmobil. Het lijkt haast wel of deze gasten hier wonen, aange zien dit het derde optreden in Artishock binnen een jaar wordt. In januari stonden deze heren nog te beuken op het podium samen met The Zoo en Impact. Drie maanden te vroeg bleek. De man nen van Wackmobil zijn het idea le voorprogramma bij een band als El Shit. Wisten wij veel. Zo doen de, voor iedereen die de beuken de songs van Wackmobil gemist heeft, hier een herkansing. De muziek van Wackmobil grooved en rockt zoals goede nu-metal hoort te doen. Een strakke live show en lekkere, stevige metal nummers zijn de ingrediënten om goed uitje dak te gaan. Hoofdact deze avond is het uit het hoge noorden van Nederland af komstige El Shit. Deze Groningse formatie speelt muziek uit dezelf de straat als Wackmobil op een geheel eigen manier. Waar de gro te nu-metal bands zich laten verlei den door rap-invloeden blijft El Shit dichter bij de metal en rock muziek. Stevige afwisselende songs met zware, groovende riffs worden afgewisseld met gitaarsolo's, inte ressante ritme-wisselingen en zo waar invloeden uit de psychedeli sche muziek (het nummer 'Again' doet erg aan bands als Pink Floyd denken). Maar vergis u niet. El Shit speelt keiharde, onvervalste nu-metal op hoog niveau en kan zeker vergeleken worden met bands als Soulfly en Meshuggah. Kortom het dak gaat er af, sprin gen tot je een ons weegt en doof weer naar huis. Kijk voor meer info: www.wackmobil.com - http:/ /go.to/elshit/ Zaal open: 21:00 uur. Entree: 7,00. Voor deze avond heeft de werk groep blues de bluesrockformalk Half Past Midnight kunnen boe ken. Deze bluesrockband heeft eec< nieuwe cd uitgebracht. De titel is:' Live in Chicago', na in de jaren '90 twee cd's te hebben uitgebracht 'Mean Green' en 'On the road again'. Het bijzondere aan deze nieuwe cd is dat hij is opgenomer, in het centrum van de blues: Chi cago. De reden hiervoor ligt in het feit dat de band tijdens een optre den gedurende de Daytona Bike Week een ware sensatie veroor zaakte. Het repertoire bestaat uil bluesrock met een flinke scheut Chicagoblues. De setlist bevat een mix van traditionals en eigen num mers. (Indian Machine, the Harley Song). Rob Orlemans is een bege nadigd gitarist mét overduidelijke Hendrix-invloeden. Een avondje stevige bluesrock! De band bestaal uit: Rob Orlemans, gitaar; Piel Tromp, bas; Yuri Yeryomin, drums. Entree: 10,00. Zaal open: 21:30 uur; zaal dicht 23:30 uur (of eer der als de zaal vol is). Voorver koop zaterdag 15:00-16:00 uur aan de zaal. Volgend jaar bestaat Soesl 975 d jaar. Niet een officieel jubi- leum, maar toch aanleiding ge- noeg om er aandacht aan febe- r steden. Hier en daar worden dan ook al voorbereidingen ge- v troffen om er een gedenkw aar- v dig feest van te maken, net als in 1979 bij het 950-jarig be staan het geval was. De Histori- sche Vereniging Soest-Soester- 1 berg bijvoorbeeld is van plan 1 een bijzonder evenement in de historische Kerkebourt op touw te zetten. Het 975-jarig bestaan van Soest moet men overigens niet al te let terlijk nemen. Eigenlijk zou men elke publicatie over een stad of een dorp moeten beginnen met hoofd stuk 2. Het eerste zou gereserveerd moeten blijven voor de archeo loog, de archivaris of een andere onderzoeker. Het komt imjners meer dan eens voor dat hij tijdens zijn onderzoek voorwerpen of ge schriften aantreft die een nog vroe gere geschiedenis en misschien zelfs wel het ontstaan van een ne derzetting nauwkeuriger bepalen dan het geschreven document dat doorgaans de basis vormt voor de geschiedschrijving, in het geval van Soest is dat niet anders. Net als van veel andere plaatsen in Nederland is het zo dat de geschiedenis van Soest haar oorsprong vindt in bodemvondsten die vele eeuwen ouder zijn dan de De mens is een eiland, gedoemd tot ongeluk in een absurde wereld, zo meent de 68-jarige van Georgi sche afkomst Otar Iosseliani. De regisseur werkt in rustig tempo aan zijn eigenzinnige oeuvre en levert zo eens in de drie jaar een nieuwe film af. Met 'Lundi matin' won hij de Zilveren Beer voor Beste regis seur op het Berlijnse Filmfestival 2002. Iedere maandagochtend be gint voor Vincent, een man van rond de vijftig, een nieuwe werk week in een chemische fabriek, een duf baantje dat hij meer dan zat is. Ook in zijn thuissituatie is Vincent de wanhoop nabij; zijn vrouw en kinderen leven langs elkaar heen en niemand lijkt zich om elkaar te bekommeren. Daar komt nog bij, dat hij zelfs zijn dorpsgenoten niet meer kan luchten of zien. Op een dag besluit Vincent dan ook het roer om tc gooien en niet naar de fabriek te gaan, maar naar het Scène uit 'Lundi matin Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl. schitterende Venetië. Hier ontmoet hij Carlo, een man die hefzelfde leven leeft maar in een andere omgeving. Samen genieten ze van de stad en de drank en probeert Vincent er achter te komen wat er mist in zijn leven. Iosseliani levert met 'Lundi matin' een boeiende film af over de dagelijkse routine in het leven en de zoektocht naar geluk elders. Een bijzondere pres tatie, gezien het feit dat er in dc film, evenals in losseliani's mees te films, bar weinig gesproken wordt. Opmerkelijk is dat de film niet zwaarmoedig of monotoon is; eerder heerst er een sfeer van goedmoedigheid, die de humoris tische kant van het leven laat zien. (Frankrijk 2002, 122 minuten.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, @6019577. Van Weedestraat 227-3761 CD Soest De Historische Verenij Soest-Soesterberg (HVS) het Museum Oud-Soest l< ren samen van 13:00 tot 1" uur een bijdrage aan het S< ter Cultuurfestival op zatei 10 mei. Het museum (geop vanaf 11:00 uur) met het ject 'levende historie' in voormalige St. Jozefgeb aan de Steenhoffstraat 4( HVS in het aangrenzende dehuis met een ruil-verk beurs van hoofdzakelijk J ter en Soesterbergse verza objecten en curiosa. Wie op zoek is naar een sp> ansichtkaart of foto, een suiki je, een boek, een sprcukent van het ooit wcreldbcro Spreukenhuisje aan het Kcrki Soest of andere verzamelob en curiosa die betrekking h op Soest cn Soesterberg, kan beurs terecht. Deze werd in 1

Soester Courant | 2003 | | pagina 8