i'Een sieraad erbij in Soesterberg' na li Soesterberg herdenkt z n oorlo gsslachtoffers IERS Pax Christi Kinderhulp zoekt gastgezinnen [Eindelijk verlichting monument De Vleugel n? KERKDIENSTEN Herdenking slachtoffers WO II op vliegbasis MEDISCHE DIENST KVO knokt voor lijfbehoud HULPVERLENING I Concert harmonieorkest Odeon op Bevrijdingsdag Gemalen geopend voor publiek Verzetsstrijders geëerd in straatnaam ;iaalzaak enkele pest. matie. Jdag Herdenking 4 mei Belangrijke zege op Ter Leede: 10-9 KORFBAL Snelheidscontrole Eemland Motors Soest Soester Courant in Soesterberg ezing en cursus 'er opvoeden lan aangehouden jtoor bedreiging irnaux r/w *0 ,GINA 12 SO EST ERBERGSE ^COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 540.000,- k.k. gebouwde royale loten tuin op ZO. nwijk in Soestdijk De woning is bij- ke hoogteverschil L-vormige woon- n haard en schuif- nbouwapparatuur, iing: overloop met rad, separate dou- aste kastruimte en Iers en wasruimte, i gevelisolatie. /lakeiaars I Baarn 5415000 rigter.nl NVM I Hoewel zij door vragen aan I burgemeester en wethouders er leen niet onbelangrijk aandeel Vn heeft gehad, beschouwt Ldslid Annet Oostrom- I lïernsen (CDA) het aanbren- I,en van de verlichting van het I kunstwerk De Vleugel in I jjesterberg niet zozeer als een I ,ersoonlijk succes. Zij vindt I Jet eerder een beloning voor 1 kei Initiatief en de vasthou dendheid van Piet Taai, die 100t bij het ontsteken van de Verlichting aanwezig was. is degene geweest die zich er I SM tet begin af voor heeft inge- I jji'. Vorige week ontstak Theo I Leusden namens Lumineus I (onderdeel van Eneco Energie, I ,ourheen Remu) in klein gezel- I schap voor het eerst de twee ob- IjKlverlichtingselementcn, die de I zilverkleurige vleugel van de Am- I «rdamse kunstenaar Jan de Baat 0) voortaan 's avonds in het licht I zetten. I Het kunstwerk, in 1998 geplaatst lier gelegenheid van het 85-jarig I bestaan van de Koninklijke Lucht- 1 macht, werd vorig jaar op Konin- I ginnedag voor het eerst verlicht, lïoen er enkele bouwlampen op gericht werden om de bevolking Het effect te laten zien. Annet loostrom vond het een verrijking, lieden voor haar om bij burgemees- l:ei en wethouders erop aan te dringen permanente verlichting aan te brengen. Na een lange pe- Iriode van moeizaam onderhande ld tussen onder meer de gemeen- Ite, de kunstenaar en de luchtmacht lavas het vorige week eindelijk zo- Ivcr dat Lumineus, die ook het on- Iderhoud verzorgt, de verlichting kon aansluiten. Deze gaat gelijk aan met de straatverlichting en schakelt omstreeks 23:00 uur au tomatisch uit. Het realiseren van de verlichting betekent in feite uitvoering van het oorspronkelijke ontwerp van Jan de Baat, met dit verschil dat hij de verlichting als lichtbak in de sok kel (die toevallig de vorm heeft van een Stealth) aangebracht had om het effect van een landings baan te creëren, terwijl de huidige verlichting zich op straatniveau L ii,* nn vakantie. Vanaf da irparadijs I ije Teugel! elaarpad 53, .6018136 y van de Vrije lag 7 mei bestaat m 14:00 uur be- laarpad een dis van 4 tot en met ei dansspelletjes iballen in bewe- zijn er prijzen te kinderparadijs. Ie inloopmiddag ■Pax Christi Kinderhulp zoekt Idringend twintig gastgezinnen Tvoor kinderen uit Berlijn, die |jn de periode 6-26 juli in Amersfoort en omstreken ver blijven. PCK helpt al ruim [veertig jaar kinderen die door allerlei omstandigheden in de [verdrukking zijn geraakt. kl sinds 1961, het jaar dat de be- muur in Berlijn werd ge duwd, is de stichting Pax Christi Kinderhulp elk jaar met ongeveer l50 vrijwilligers op zoek naar va kantieadressen. Vaak wordt dit werk samen met Europa Kinder hulp gedaan. In 1961 werden feost- en West-Berlijn én Duits- Band gescheiden, het IJzeren Gor dijn werd werkelijkheid. De eerste Kinderen uit (West) Berlijn kwa den bij Nederlandse gastgezinnen sister Di Saronno Originale _,e herdenkingsbijeenkomst voor de gevallenen wordt op tondag4 mei om 19:00 uur ge- ïouden in de Caroluskerk, Rademakerstraat. Aansluitend tandt de stille tocht plaats naar pet monument aan het Odijk- plein. Daarna is er een infor- neel samenzijn in de Drie Ei- cen aan het Dorpsplein. op vakantie. Vanaf dat. moment heeft de organisatie een hechte band gesmeed met Berlijn. In november 1989 viel De Muur en kwam er ogenschijnlijk een ein de aan de tweedeling, maar dé toe stand van de sociaal zwakkeren is er geenszins beter op geworden. Eerder slechter. Veel kinderen wonen in kindertehuizen. Ze zijn vaak slachtoffer van geweld, drankmisbruik, drugs, incest, etc. Wie er iets voor voelt om een Ber- lijns kind drie weken een onverge telijke vakantie te geven, kan met een van de PCK-medewerkers een afspraak maken. Er kan rekening worden gehouden met de leeftijd van eigen kinderen en eventuele andere wensen, zodat het kind uit Berlijn op z'n plaats komt. De at- gelopen jaren zijn er veel vriend schappen voor het leven gesloten Nederlandse gastouders en de kin deren. De PCK-medewerkers in de regio Soest zijn: Gerard Ipen- burg, 033-4727524, en Sietze Fennema, ^033-4945019. Terwijl raadslid Annet Oostrom toekijkt, veegt Theo van Leusden van .Lumineus het grondverheh- tingselement schoon. Even later schakelt de verlichting in en zet het monument De Vleugel in het licht. Foto: Eemland Pers bevindt. Soesterberg heeft de pri- meur wat de verlichting van werk van Jan de Baat betreft. Geen van zijn kunstwerken in roestvrij staal is verlicht omdat hij dit niet vindt passen. Voor Soesterberg heeft hij een uitzondering willen maken. Puzzel De verlichting heeft vanaf dc Kampweg een ander effect dan vanaf de Veldmaarschalk Montgo- meryweg, omdat vanaf deze kant bij te fel licht het verkeer er last van zou kunnen hebben. De plaat sing van de verlichtingselementen was nog even een puzzel 'maar bij Lumineus houden we van uitda gingen', aldus Theo van Leusden. Hij zei dat het grootste probleem was te voorkomen dat de verlich ting van het glimmende metaal zou opvallen, 'schreeuwen'. Dit heeft men niet alleen bereikt door de juiste situering van de verlichtings- elemcnten, maar ook door gebruik van een lichtgeel getinte lamp. 'Wat hier is gebeurd, is spelen met licht', zei hij. 'Het is een groot deel gevoel. Computers ondersteunen ons, maar daarmee bereik je toch niet helemaal de werkelijkheid. Het belangrijkste is ter plaatse te gaan kijken. In dit geval liggen de vormen, de hoeken, zo vast dat we tijdens de computerberekeningen al precies konden bepalen waar de verlichting moest komen om het optimale effect te bereiken.' Het kleine gezelschap dat het eerste moment van inschakeling mee maakte, was zeer ingenomen met het resultaat. 'Ik vind het van alle kanten mooi, dus eind goed, al goed, zullen we maar denken zei gemeentelijk vertegenwoordiger Arie van den Heuvel. Hij vond het een plezier om met Jan de Baat te werken. 'Hij kwam met het idee van een vleugel. Hiervoor heeft niet een vleugel van een vliegtuig model gestaan, maar van een vogel. De Luchtmacht, die ook nauw bij dit project betrokken was, stemde ermee in. Het moest alle maal nogal snel gerealiseerd wor den, maar De Baat is niet alleen een creatief maar ook een energiek man, dus het is allemaal goed ge- komen'. Zaterdag 3 mei zondag 4 mei Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 7e Vriidae 14'30 pastor G. Claassens; de Heybergn Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistie; gemengd koo Zondag 19:00 dodenherdenking; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 voorganger niet bekend icnasso World Outreach Church (info locatie: 8S0346-35045 10:30 H.D. Gosseth i u* iz»mipn Hierna v 4301430. A •°apoCtheekebellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Diakoncssenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76,0030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur. h.-f, eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; Kamnwee 50 htm Tnnino en P B.E. Tomno-van Schieveen, Kampweg 0352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. voor spoedeisende situaties De Koninklijke Luchtmacht, inwoners van het vliegdorp Soesterberg en genodigden herdenken zondag 4 mei op de vliegbasis Soesterberg de tij dens de Tweede Wereldoorlog gevallen militairen van de mili taire luchtvaart en de oorlogs slachtoffers uit het dorp Soesterberg. De plechtigheid vindt plaats bij het monument voor de gevallenen op de vliegbasis Soesterberg en vangt aan met het halfstok hijsen van de Nederlandse vlag en dc lucht- machtvlag. De Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten (BDL), luite nant-generaal vlieger D.L. Berlijn, zal daarna de aanwezigen toespre ken. Na enkele toespraken vindt de kranslegging plaats. Naast de BDL zullen onder meer het Oran je Comité Soesterberg, een afvaar diging van reserve-officieren vlie ger en waarnemer uit het oplei dingsjaar 1937 en afvaardigingen van militaire organisaties een krans leggen. Hierna volgen twee minu ten stilte. De plechtigheid wordt vervolgd met het hijsen van de vlaggen terwijl het Wilhelmus ten gehore wordt gebracht. Na afloop van het Wilhelmus vlie gen vier F-16 straaljagers over in een Tost wingman'-formatie (een formatie waarbij de symmetrie met opzet wordt verstoord door een opengevallen plaats in dc forma tie). Ter afsluiting van de plechtig heid is er een défilé langs het mo nument. De kranslegging vindt plaats ten overstaan van een gewa pende wacht, deputaties van de Luchtmachtondcrdelen en het Hoofdkwartier Koninklijke Lucht macht, een vertegenwoordiging van veteranen, autoriteiten en in woners van het dorp Soesterberg. De kapel van de Koninklijke Luchtmacht verzorgt de muziek tijdens dc plechtigheid. Ten behoeve van de bewoners van Soesterberg staan op 4 mei om 10:00 uur op het Dorpsplein bus sen om hen naar de basis te bren gen. Na afloop worden ze terugge bracht. Overigens is De Baat geen voor stander van het van buitenaf ver lichten van zijn kunstwerken. Voor De Vleugel had hij in eerste in stantie een uitzondering gemaakt, maar bij nader inzien vond hij ver lichting toch niet passen. Dat hij uiteindelijk overstag is gegaan, kwam omdat hij niet langer spel breker' wilde zijn toen de vraag om verlichting voortdurend bleef te rugkomen. De gekozen oplossing van twee lichtpunten uit de grond heeft zijn instemming. De Baat was niet zelf bij het eerste moment van verlichting, anders had hij ze ker beaamd wat Piet Taai vaststel de: 'Een sieraad erbij in Soester berg!' Tijdens snelheidscontroles van in totaal drie uur zijn negen automo bilisten op de bon geslingerd. Ze werden betrapt op de Banning- straat waar ze harder reden dan de limiet van 50 kilometer per uur. Verder werd de bromfiets van een 19-jarige Soesterberger gecontro leerd. Omdat het voertuig in zeer slechte staat verkeerde, moest hij er afstand van doen. Politie (Kon. Marechaussee) centrale Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12.00 13.00 uur, cent meldkamer: S0900-8844; alarmnummer: SS 1.1.2. VrfceSffidpunt Vrijwillig* werkdagen 09:30-11:00 uur, 0035-6031119. gers. Coördinator: Marijke van den Berg, 0 06-30189317. H:,PsStfng Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dageiijks 09:00-10:00 uur, 0351940, b.g.g. 351658 of 351346. ^Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 0352391. Grofvuil, 00800-7662000. Dankzij een 10-9-overwinning op Ter Leede heeft KVO een belangrijke stap gezet op weg naar handhaving in de vierde klasse. Met acht punten uit elf duels hebben de Soesterber- gers hun lot in eigen handen. De komende thuiswedstrijden te gen SGV en Kesteren zullen bepa lend zijn of de korfballers hun ze tel kunnen veiligstellen. KVO begon zeer energiek aan dc thuiswedstrijd tegen Ter Leede en had zich ingesteld op een fysiek duel. De gasten wisten daar geen ,i e v.-r- van Hardv Mertens, Variazior raad mee en via 4-1 werd het 6-3 voor KVO. Deze ruststand was voor Ter Leede het sein om er in de tweede helft een schepje boven op te doen. Omdat sommige Soes- terbergers hun niveau van de eer ste helft niet konden vasthouden, deed de spanning zijn intrede in de wedstrijd en op 8-8 hadden de bezoekers de aansluiting gereali- seerd. Het laatste kwartier toonde KVO veerkracht en het werd 9-8, alvo rens Ter Leede uit een strafworp de stand wederom gelijktrok. Er brak voor beide teams een alles of niets fase aan, waarin Martijn van Laar met een fraai afstandschot matchwinner werd en KVO aan de belangrijke zege hielp. wvsAv.ford.nl ne Ford Fiesta Celebration Beukenlaan 80-82,3762 A] Soest Ttelefoon 035 - 603 07 81. Op maandagavond 5 mei ver zorgt het harmonieorkest van muziekvereniging Odeon uit Soesterberg een Bevrijdings- coneert. Het is gratis toeganke lijk en vindt plaats in de Vrede kerk aan de Generaal Winkel manstraat in Soesterberg. Aan vang concert 20:00 uur, zaal open 19:30 uur. Het orkest voert die avond een bij zonder concert uit.Onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd brengt Odeon onder meer 'Eine Kleine Nachtmusik' van Mozart ten gehore. Dit muzikaal hoog waardige werk wordt uitgevoerd door de houtformatie van het har monieorkest. Daarnaast hebben de muzikanten van Odeon deze avond een prachtige compositie van Hardy Mertens, Variazioni Sinfoniche su 'Non Potho Reposa- re', op de lessenaars staan. Boven dien voert het orkest twee werken uit van het muziekstuk 'The Lord of the Rings' van de componist Johan de Meij voeren, namelijk Het Elfenwoud en De Hobbits. Uiteraard worden op 5 mei nog diverse andere muziekstukken ge- .speeld. Bovendien geeft het leer lingenorkest van Odeon acte de présence met een aantal swingen de werken. Dit orkest is in het ver leden speciaal opgericht om de doorstroom van jonge muzikanten naar het harmonieorkest mogelijk te maken. Wie het concert graag wil bijwo nen, maar geen vervoer heeft, kan contact opnemen met 351025 (alleen voor Soesterberg). Op zaterdag 10 mei is het de jaar lijkse Nationale Gemalendag. Wa terschap Vallei Eem opent op deze dag tussen 9:30 en 15:30 uur de deuren van het Gemaal Eem- nes aan de Korte Maatsweg 7 in Eemnes. Bezoekers kunnen uitleg krijgen over de functie en werking van het gemaal. Kinderen kunnen waterproefjes doen en er is een medewerkster van het waterschap aanwezig die uitleg geeft over de diertjes en planten die voorkomen in de Eem. Toegang is gratis. De Landelijke Fietsdagroute van de WV Bunschoten en VW Baarn komt langs het gemaal Eemnes. In Nijkerk is het Stoomgemaal Hertog Reijnout te bezichtigen tus sen 10:00 uur en 17:00 uur. Dit stoomgemaal wordt door vrijwilli gers in goede conditie gehouden. Het vele koperwerk, de grote wie len, het geknars, gekraak en de stoomwolken geven inzicht van het droogmalen van de polder Arkem- heen in vroeger tijden. Nieuw voor de jeugdige bezoekers zijn de mi- nistoommachincs. Een deel van de polder is een beschermd natuurge bied, dat van groot belang is voor vele vogelsoorten. Meer informa tie over dc polder is te vinden in het bezoekerscentrum naast het gemaal. Een unieke expositie over het waterleven zal menig bezoeker aangenaam verrassen. De toegang voor volwassenen bedraagt 3,00 en voor kinderen 1,50. De Lan delijke Fietsdagroute van de VW Putten komt langs het Stoomge maal in Nijkerk. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(035)6021841. ir\ a a1 AOft hnmmp.n. ■t dorpshuis Burgstede aan het E)rpsplcin in Soesterberg is de mats waar Paul Klein uit Soester berg op donderdag 15 mei een le zing houdt met als onderwerp Opvoeden met de hulp vari je in tuïtie'. Aanvang 20:00 uur, zaal open 19:45 uur. De toegang is vrij. Er [is ruim voldoende tijd om vTa- gen te stellen over het onderwerp. Bij voldoende belangstelling start in het najaar een cursus over op- Treden. Hierover kan men in deze Ersus ervaringen uitwisselen. Bourgogne I 035 - 6031557 rw.. 40-jarige inwoner van ïoesterberg is vorige week door de jolitie aangehouden voor bedrei- iing. De man liep bij een bedrijf [an de Amersfoortsestraat naar [en 48-jarige werknemer uit fcoesterberg toe en probeerde hem slaan. De man ontweek de klap, .ïaar er ontstond een vechtpartij. Jaarbij vielen over en weer klap pen. De inmiddels gewaarschuwde politie hield de verdachte Soester berg aan. Deze uitte daarbij nog .bedreigingen aan het adres van zijn 148-jarige plaatsgenoot. Deze deed [aangifte van bedreiging met de ldood. Volgens de politie ligt de laanleiding voor de bedreigingen [vermoedelijk in de relationele sfeer. De verdachte werd in het 1 politiebureau ingesloten. Wanneer op zondag 4 mei net als overal elders in Nederland in Soesterberg de doden van de Tweede Wereldoorlog worden herdacht, zullen weinigen be seffen dat ze op een plein staan dat naar een van de Soester- bergse verzetsstrijders is ge noemd, het Odijkplein. Cor Odijk was de laatste van hen die in een straatnaam werd oeëerd. Bram van Angeren en Andries Stemerding gingen hem voor. Odijk was de laatste verzetsstrijder uit Soesterberg die in de TWeede "Wereldoorlog het grootste otter voor de vrijheid bracht: zijn leven. Nota bene op een moment dat ae oorlog officieel al voorbij was. Up 7 mei, toen Odijk als lid van de Binnenlandse Strijdkrachten (BS) in Utrecht betrokken was bij de arrestatie van Duitse militairen en NSB-ers, werd hij uitgerekend op zijn 32° verjaardag bij een schiet incident in het Wilhelminapark in Utrecht dodelijk getroffen door een pistoolschot, afgevuurd door een gevangen genomen Duitser die op onverklaarbare wijze nog een pistool bij zich bleek te dragen. voor naamsverandering in aanmer king kwamen en er geen zicht was op de aanleg van nieuwe straten, besloot men de open ruimte op de hoek van de Kampweg-Radema- kerstraat officieel de status van een pleintje te geven en deze plek waar jaarlijks de dodenherdenking wordt gehouden, het Odijkplein te noemen. Nadat de nagedachtenis van de eveneens gefusilleerde Bram van Angeren en Andries Stemerding eerder was gecerd door in Soes er berg een straat naar hen te noe men, werd Cor Odijk in 1995, de 50' dodenherdenking, terecht dezelfde eer bewezen. Dit was te danken aan enkele inwoners van Soesterberg die zich daarvoob J het gemeentebestuur sterk maak ten. Omdat bestaande wegen niet Uit verontwaardiging Zondag zullen na de kerkdienst die om 19:00 uur begint in de Ca roluskerk aan de Rademakerstraat aansluitend weer velent naar het verzetsmonument aan het Odijk plein komen om al diegenen, maar met name de inwoners van Soesterberg, te gedenken die hun leven gaven in de strijd voor de vrijheid. Onder hen zullen er zijn die de oorlog bewust hebben mee gemaakt, maar hun aantal wordt overtroffen door degenen die al leen door verhalen van overleven den of uit boeken en andere publi caties weten wat zich in dc donke re aren van 1940 tot 1945 heeft afgespeeld. Dat er mensen waren die wij nu terecht als helden be schouwen, hoewel zij zichzelf ab soluut niet als zodanig zagen. Zij waren de eersten die toegaven dat zij eerder uit gloeiende veront waardiging dan uit heldenmoed alles in het werk stelden om het de Duitse bezetter zo lastig mogelijk te maken. Dat was een belangrijk onderdeel van het verzetswerk. Voorop stond echter altijd het uit de handen van de Duitsers houden of redden van gearresteerde land genoten, overvallen op distributie kantoren voor bonkaart °PJ meentehuizen voor identiteitsbe wijzen of op wapenvoorraden. Velen van de verzetsstrijders heb ben het gevaarlijke werk niet over leefd. Onder hen de Soesterber- gers Bram van Angeren, Andries Stemerding en Cor Odijk. Bij wie hen gekend hebben of hun ge schiedenis kennen, zullen zondag avond de gedachten zeker ook naar hen uitgaan tijdens de plech tigheid bij het verzetsmonument aan het Odijkplein. Voor de 58' keer alweer, want zij mogen nooit vergeten worden! Psychisch lijden Hoewel in de vaderlandse oorlogs geschiedenis de historie van Soesterberg in de Tweede Wereld oorlog nauwelijks wordt belicht, staat vast dat het dorp voortdu rend onder vuur heeft, gelegen. Dit kwam uiteraard met name door de aanwezigheid van de vliegbasis. Alleen degenen die de oorlog in Soesterberg hebben meegemaakt zullen misschien de vraag kunnen beantwoorden of elders in Neder land de bevolking althans psy chisch meer geleden heeft onder de Tweede Wereldoorlog dan de Soesterbergers. Uiteraard vielen er veel minder slachtoffers dan bij voorbeeld in Rotterdam en ook de materiele schade was niet bijzon der groot, maar de inwoners had den psychisch zeer te lijden van bombardementen en andere lucht aanvallen in de periode najaar 1940 tot eind april 1945. Er werden op z'n minst 41 bom bardementen en 34 andere lucht aanvallen uitgevoerd waarbij de vliegtuigen meer dan 10.000 bom men uitwierpen (alleen al op 8 maart 1944 zo'n 1.600 bommen op 15 augustus 1944 circa 5.000 en op 3 september 1944 rond de 3.000). Verder heeft iedere Soes terberger wel eens iets gehoord over de grote brand op de Leus- derheide op 18 april 1941, waarbij een groot gedeelte van de bevol king moest worden geëvacueerd. Bij die brand ontploften 526 zwa re bommen en talloze brandbom men In en rond Soesterberg stort ten meer dan 60 vliegtuigen neer Bovendien zaten de inwoners vijf jaar lang tussen de naar schatting 3 000 Duitse soldaten, die ook bij particulieren ingekwartierd waren. Kortom, de oorlog van 1940-1945 heeft ook Soesterberg verre van onberoerd gelaten en een aantal dappere inwoners, eerder verzets helden dan verzetsstrijders, het le ven gekost. Alleen al ter hunner nagedachtenis zou de jaarlijkse dodenherdenking bij het Vrijheids monument aan het Odijkplein ge houden moeten worden. Op 16 oktober 1940 bracht Her- mann Coering een bezoek aan de vliegbasis Soesterberg. Bron: Eemland Pers. Een Duitse Junkers in het begin van de Tweede Wereldoorlog op de toen nog nauwelijks beschadigde vliegbasis Soesterberg. Bron: Eemland Pers. Wie vergelijkt leest de Soester Courant ypfcgi

Soester Courant | 2003 | | pagina 13