So VoCo klaar voor beslissende reeks VVZ verzekerd van nacompetitie SEC verliest familieduel: 0-5 Sportzaal De Bunt: plaats voor driehonderd mensen Oppassen voor Soestdijk Soest geeft voor rust niet thuis in uitduel tegen ZAP Zorgen van MHC nemen toe DONDERDAG 1 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 15 VOLLEYBAL TENNIS HOCKEY V OETB AL-zaterdag VOETBAL-zaterdag Hees nu ook met B-junioren op strijdtoneel ZWEMMEN Stephanie Epskamp René Ribberink pakt punten bij oude, nieuwe werkgever VOETBAL-zondag VOLLEYBAL Eerste punten voor hekkensluiter VO ETB AL -zondag Nederlaag dames in cruciale wedstrijd De Saegher optimistisch over kansen; Bakker vervangt Borgmeijer Slaapverwekkende vertoning aan de Eemweg Programma Het spel van VYZ'49 was net als het weer: zeer slecht. De Eemwegbewoners behaalden zaterdag weliswaar de volle winst (1-0) op het reeds gede gradeerde AFC, maar hoe die tot stand kwam, kan men maar beter gauw vergeten. Trainer Ronald Heerschop probeerde dan ook na afloop toch iets po sitiefs uit de wedstrijd te peute ren: 'Dit was eindelijk weer eens een wedstrijd waar we de nul achter konden vasthou den.' Door het behaalde resultaat blijft de achterstand op koploper Swift drie punten, en zo blijft het toch nog spannend bovenaan. Zaterdag speelt WZ'49 uit in Leusden te gen Roda'46, zal het voor de vol le winst moeten gaan en hopen op een misstap van Swift. Met dat scenario spelen de beide teams nog een beslissingswedstrijd. In de stromende regen startte de thuisclub met de geblesseerde Stephan de Koning en Eloy Kok op de bank, ook Alemdar Kurt ontbrak door een vrije dag. Het natte veld kwam het spel niet ten goede, veel glijpartijen bepaalden het spelbeeld. De eerste grote kans was voor Hidde Reitsma die na knullig balverlies van een Amster damse verdediger oog in oog kwam te staan met de doelman, maar het schot ging net naast. Er kwamen wel wat kansjes voor de Soesters, maar dat was geen ver dienste van WZ'49, maar meer door de onmacht van de AFC-ver- dediging. Waarom de gasten lang bleven lig gen bij een overtreding werd al gauw duidelijk. De verzorger van AFC was een charmante jongeda me die haar best deed om de he ren met een behandeling weer overeind te helpen. Het niveau van scheidsrechter Kerkhof daalde ge staag met het vertoonde spel mee. In de 41c minuut werd het dan toch 1-0 door Gijs Schaap die volko men ongehinderd kon inkoppen. Vlak voor rust had Schaap nog een uitstekende kans, maar hij schoot uit vrije positie naast. Nadat de beide teams een kwartiertje ge schuild hadden, ging de match op de oude voet verder. In de 54c mi nuut ontstond er na goed doorzet ten van Paul Hilhorst een grote kans voor Gcrard Becker, maar die verslikte zich in de bal. Even later was de lange rush van Schaap iets te lang en smoorde in de defensie van de Amsterdammers. Heerschop sloeg aan het wisselen en zette Jacky Baauw in voor Becker en even daarna De Koning en Eloy Kok voor respectievelijk Hidde Reitsma en Gert van de Munt. Remco Veenendaal en Paul Hilhorst liepen daarna nog tegen onnodige gele kaarten aan en de wedstrijd kende een curieus mo ment, doordat de Amsterdamse doelman door een lummelige be weging zonder iemand in de buurt zijn pees scheurde. Hij werd ver vangen door een veldspeler die in het vervolg maar beter in het doel kan starten, want daar deed hij het beter dan in het veld. Omdat Plu- vius niet van ophouden wist, was het een zege dat scheidsrechter Kerkhof na negentig minuten af blies. Door en door nat en in de wetenschap dat volgende week te gen Roda uit een ander vaatje zal moeten worden getapt, vertrokken de spelers naar de warme kleedka mer. Heerschop: 'Het was niet al te best vandaag, wc begonnen ook nog met twee geblesseerde spelers op de bank, omdat we vandaag voor twee elftallen precies 22 spe lers fit hadden, maar volgende week verwacht ik ze beiden weer in de basis. Alemdar Kurt hebben we een extra weekje vrij gegeven, dus hem kan ik volgende week ook weer opstellen. Maar we heb ben toch wat te vieren, want we hebben vandaag officieel de na- competitie gehaald. Een woud van benen van VVZ- ers lijkt een schotpoging van een AFC-speler in de weg te staan. Foto: Foto Bell Hees heeft het puntentotaal opge schroefd naar 24. De roodwitten boekten een goede zege op De Meern. In de eerste helft was Hees en heer en meester, na rust was de concentratie en in enkele gevallen de conditie ver te zoeken. Door een eigen doelpunt van de gasthe ren (uit een voorzet van Rik Alte- na) en een treffer van Jeffrey Dor- restein (na een actie van Danny Brandenburg) dacht Hees halver wege dat de buit al binnen was. Dat was echter niet zo, want bin nen het kwartier verkleinde De Meern na de hervatting de achter stand. Vervolgens was het doelman Rick van den Bosch die Hees overeind hield en uitgroeide tot de beste 'Heziaan'. In de slotfase deed Rik Altena ook weer van zich spreken. De beste veldspeler rondde een steekpass van Dorrestein af. Bij Hees debuteerden de B-junio ren Niels van Mourik en Julian de Graaf. Dat was nodig, omdat de selectie geplaagd wordt door bles sures, de A-junioren ook in actie moesten komen en Sander Rinja, Brandenburg en Bas van de Broek om verschillende redenen niet meer functioneerden. Trainer Jan Bos was zeer te spreken over de invalbeurten van de 16-jarige spe lers. Twee starts mocht Stephanie Eps kamp meemaken tijdens de Neder landse kampioenschappen zwem men. Ze had zich geplaatst voor zowel de 100 als de 200 meter vrije slag. In Amsterdam kwam ze tot 1.04.89 en 2.20.85. Zeker voor 50 meter baden zijn dat goede tij den, maar het lid van dc Duinkik kers eindigde wel in de achterhoe de. De vijftienjarige Soesterse moest het opnemen tegen voorna melijk oudere nationale toppers. De familiedag die de meeste verenigingen pas na de compe titie houden, stond afgelopen zondag al op de Bosstraat-West op het programmma. De nieu we trainer van SEC voor het volgend seizoen, René Ribbe rink, kwam met de Zebra's met daarin zijn zoon Wesley, op be zoek bij zijn nieuwe club waar in onder anderen zijn neef Mi- chael van de Laan speelt. Beide clubs vieren dit jaar een ju bileum. De Zebra's wordt 75 jaar en SEC viert zaterdag het 80-jarig bestaan. Maar dat was ook het eni ge waarin SEC zijn tegenstander kon overtreffen. Met voetbal kwa men de Soesters namelijk heel wat tekort tegen hun Hilversumse te genstanders, die nog zicht hebben op een periodetitel. Voor SEC zit de competitie er ei genlijk al op. En dat was te mer ken in het veld, er werd slap ge speeld. De gasten uit Hilversum waren duidelijk een maatje te groot. Door doelpunten van Tim van Reenen en Gavin Adema en een eigen doelpunt van de gasthe ren, aangevuld met twee goals van Marcel van Essen, werd het een simpele 0-5 overwinning voor de Zebra's. Voor de scheidende trainer Baltus Burgman is er nog geen nieuwe club. 'Ik heb wel wat gesolliciteerd, maar daar heb ik nog niets van vernomen. Het valt ook niet mee, want er verdwijnen steeds meer clubs en er komen steeds meer trainers bij. Ik zal het werk wel gaan missen, ik zit al vanaf mijn jeugd in het voetbal en ben nu 50 jaar, dus het is toch een stuk van je leven.' De komende man Ribberink wordt met open armen ontvangen door neef en SEC-speler Michael van de Laan. Hij ziet het wel zitten met 'Rib'. Michael: 'Ja, René is eigen lijk als een tweede vader voor mij. Ik zie hem elke week, want we wonen vijf huizen van elkaar. We spreken veel over voetbal en ik merkte dat René nog altijd zeer geïnteresseerd is in SEC. We plaagden elkaar altijd als een van onze teams verloren had. Ik heb echt zin in volgend seizoen, want ook Wesley komt naar SEC. Ribberink: 'Tja, terug op het oude nest, dat kun je wel zeggen. Wat betreft de doelstelling van het vol gend seizoen, voor mij staat plezier in voetbal voorop. Uitgangspunt en voorwaarde zijn dat de selectie uitgebreid wordt naar 32 spelers. Tegen alle berichten in neem ik neem geen spelers mee van de Zebra's naar SEC, ze komen uit eigen overweging. Het zijn alle maal volwassen mensen die zelf beslissen waar ze willen voetballen. Ook mijn zoon Wesley, een speler bij wie ik mezelf cr soms op betrap dat ik te streng voor hem ben. Maar dat komt omdat je wilt voor komen, dat je hem bevoordeelt'. V.l.n.r. René Ribberink, Michael van der Laan en Wesley Ribberink. Foto: Foto Bell In sportzaal De Bunt is woensdag 7 mei plaats voor 300 toeschouwers. Dat zegt manager Jacques Harden- berg. Voor de tribune (160 zitplaatsen) wordt een extra rij banken neergezet en in de hoeken van de zaal creëert het management ook nog eens circa veertig zitplek- ken. Zoals te doen gebruikelijk bij thuiswedstrijden van het eerste damesteam zullen de ruimtes naast de tribune ongetwijfeld weer vol staan. De entree is gratis, maar om chaos te voorkomen en zicht te houden op het aantal toeschou wers kunnen belangstellenden uitsluitend naar binnen als er nog kaarten beschikbaar zijn. Aan Vrevok zijn vijftig toe gangsbewijzen beschikbaar ge steld. Zelf heeft Stam/SoVoCo zo'n 150 kaarten verdeeld on der leden, kennissen en familie van de selectie en andere geïn teresseerden. Blijven over 100 kaarten die verkrijgbaar zijn of gereserveerd kunnen worden bij Hardenberg, tel. 6025783 of 06-48966181. Informatie hierover is ook te vinden op de website: www.sovoco.nl Als er nog kaarten overblijven, zijn die verkrijgbaar aan de kas sa in de Bunt. De deuren van de sportzaal gaan woensdag om 18:30 uur open. De wedstrijd begint om 19:30 uur, een half uur later dan eerder was aange kondigd. Hardenberg adviseert belangstellenden zo vroeg mo gelijk aanwezig te zijn: 'Vol is vol, als de 300 kaarten weg zijn, kan er niemand meer bij.' Het zal ongetwijfeld heet wor den in de zaal, waar het in het verleden regelmatig 'spookte'. Stam/SoVoCo kan er een nieuw sportief hoogtepunt rea liseren door te winnen van Vre vok. Lukt dat, dan is het zo goed als zeker dat de ploeg naar de eredivisie promoveert en volgend seizoen de thuiswed strijden in Spleasure Centrum gaat spelen. Kortom, als er af scheid moet worden genomen van de knusse zaal, die al de cennia lang de thuishaven is van het eerste damesteam, zal dat gepaard gaat met een groot feest. Het is nog niet onmogelijk, maar zwaar zal het worden wil LTC Soestdijk het hoofd boven water houden in de tweede klasse. Zoveel is duidelijk na de 6-2-nederlaag bij Breder- ode dat afstand nam van de on derste regionen. Hetzelfde geldt voor Drachten dat in het hoge noorden KJLTC met 7-1 aan de kant schoof. KJLTC staat nu voorlaatste met drie pun- i ten, eentje meer dan Soestdijk. De 'op drie is twee straatlengten weg gelopen. ëgen Brederode pakte Robert "oelink het eerste punt voor oestdijk in dit seizoen. Hij won £ijn single. In de eerste mix ver- ubbelden Marit Blom en Brian .cijngoud de score door de super tiebreak naar zich toe te trekken. ,Cok de andere mix had een punt kunnen opleveren, maar daarin trok Soestdijk in de supertiebrcak aan het kortste eind. Winstkansen Tjvaren cr tevens, voojr Erwin van Dijk, maar daar bleef het bij. In dc thuiswedstrijd tegen Drach ten, komende zondag, zijn er wel- lic'nt mogelijkheden voor Soestdijk om meer punten toe te voegen aan het tot dusver schamele totaal. Een week later volgt de uitwedstrijd tegen KJLTC en daarna weet het team van Harald Wernsen waar schijnlijk hoe de vlag erbij hangt. De stand: 1. Alkmaar 2 3-22, 2. Alta 3 3-18, 3. Heerhugowaard 3 3-17,4. Strokei 2 3-13, 5. Breder ode 3-11, 6. Drachten 3-10, 7. KJLTC 3-3, 8. LTC Soestdijk 3-2. TV Soest-Zuid Ook TV Soest-Zuid moet lang zaam op zijn tellen passen. De ploeg staat voorlaatste met 7 pun ten, maar heeft nog wel aansluiting met Groen vliet (11), Lockhorst en Strokei (beide 10). In het restant van het seizoen moet Soest-Zuid het nog opnemen tegen deze teams. Aan de Bosstraat kwam Soest- Zuid zondag niet verder dan twee gewonnen partijen in de wedstrijd tegen Randenbroek 2. De koplo per won met 2-6. In de vijfde klas se zijn de verschillen over het alge meen nog niet zo groot. De stand: 1. Randenbroek 2 3-19, 2. Uithof 2 3-16, 3. Atalanta 4 3- 16, 4. Grocnvliet 4 3-11, 5. Lock horst 3-10, 6. Strokei 7 3-10, 7. TV Soest-Zuid 3-7, 8. Vreeswijk 2 3-7. Veel goede herinneringen had Soest niet aan ZAP en dat blijft voorlopig zo. Op een steen worp afstand van de Afsluitdijk leden de blauwwitten de zeven tiende competitienederlaag van dit seizoen: 2-1. Daarmee verzekerde de ploeg uit Breezand zich van een nieuw start bewijs voor de eerste klasse. In de eerste helft kwam Soest al snel op achterstand cn met een fikse storm tegen was dc ploeg niet in staat een vuist te maken. De enige kans ontstond uit een vrije trap (wegens terugspelen op de keeper), maar deze werd zonder overleg geno men. ZAP leek dc wedstrijd op slot te draaien toen het na een halfuur op 2-0 kwam. Met de wind in de rug kwam Soest in het tweede deel beter uit de startblokken. De wedstrijd kreeg een afwisselender karakter met kansen aan beide kanten. Hendrin Khandan bracht de doelman van ZAP in moeilijkheden cn zorgde in de rebound voor 2-1. Op dat moment waren er nog dertig minu ten te spelen en probeerde Hans de Wit met enkele wissels er nog meer uit te halen. Hij bracht Jor- die Brouwer, Guy Dekker en Ar jan van den Breemer in, maar het slotoffensief leverde niets meer op. Zondag speelt Soest de laatst wed strijd thuis tegen DWV. Het is te vens de laatste kans om ervoor te zorgen dat dc periode zonder thuiszege niet langer dan twee jaar (13 mei) gaat duren. Voor de dames van MHC Soest wordt de situatie steeds drei gender. Ze verloren met 2-0 van concurrent Nieuwegein en zakten daardoor af naar de voorlaatste plaats. Komt daar in geen verandering dan moet de ploeg gedwongen afscheid nemen van de tweede klasse. De cruciale wedstrijd was binnen vijf, zes minuten beslist. Toen was de eindstand reeds bereikt en MHC Soest maakte geen moment de indruk dat het daar nog iets aan zou kunnen doen. Coach Arjen Weijburg stelde vast dat te veel speelsters te vaak een technische fout maakten. Na het tweede doelpunt hadden de Soesters gedurende de eerste helft een veldoverwicht, maar ge vaarlijke situaties leverde dat niet op. In het tweede deel volhardden beide teams in slecht spel. De ach terstand van MHC Soest op dc nummers tien (Nieuwegein) en negen (Strawberries) bedraagt nu een punt en twee punten. Heren Voor de heren viel er weer eens een ruime overwinning (1-6 op Zevenaar) te noteren, maar in het klassement schoot het daar niet veel mee op. Deventer, dat de tweede plek stevig in handen heeft, liet evenmin een spaan heel van Drienerlo: 7-2. Soest werd in Zevenaar geen stro breed in de weg gelegd en kwam via Garreld Klaucke (strafcorner) op voorsprong. Rein Jansen, Erik Hornung, Wouter van Rensen en andermaal Klaucke voerden dc stand op, voordat de gastheren iets konden terugdoen. Het laatste woord was aan Jansen. we eerst Majorie trainen en na Sneek met Marianne aan de slag. Dat werkt niet en is voor de ploeg evenmin goed. Ik heb Majorie ge zegd dat ze niet meer hoeft te ko men.' Bakker, die enkele weken geleden een punt zette achter haar volleyballoopbaan, is meteen de enige Soesterse speelster in de se lectie. Van 1989 tot 1995 speelde ze in het eerste team. Van alles probeerde het manage ment vorige week om een topper uit Nederland, België en Duitsland te strikken voor een oefenwed strijd. Dat lukte niet, zodat er een onderlinge partij werd gespeeld. Het A-team speelde tegen de rest, aangevuld met twee heren én Su- zanne van den Heuvel die twee jaar geleden van Stam/SoVoCo naar eredivisieclub Pollux vertrok, maar daar weinig speeltijd krijgt. Als de Soester club promoveert, is de kans groot dat de jonge speels ter terugkeert naar Soest. 'Toen ze vertrok heb ik haar ge zegd, dat ik haar als eerste zou bellen, als we naar de eredivisie zouden promoveren', aldus mana ger Jacques Hardenberg. Videobanden De damesselectie zal morgen de laatste oefensessie ondergaan, voordat zaterdag de eerste wed strijd tegen Sneek op het program ma staat. Er zijn videobanden be keken en De Saegher weet alles van de tegenstander. 'Maar dat is geen garantie dat je wint. Onze kansen? Als je tien keer tegen ze speelt, win je misschien drie keer. Maar als Sneek haar niveau haalt, hebben we absoluut geen kans. Ik ben positief, maar je hebt het wel over een eredivisieploeg die elke week topwedstrijden speelt. Bij ons was de helft van de tegenstan ders bagger.' Cruciaal is het duel met Sneek niet. Als Stam/SoVoCo woensdag 7 mei van Vrevok wint, moet er wel een achtste wereldwonder ge schieden, wil de Soester ploeg de eredivisie mislopen. De Saegher was vorig seizoen nog trainer met Vrevok, waarmee hij promotie in de p/d-reeks misliep. Middenaan- valster Tamara Smit en buitenaan- valster Meike Martijn speelden tot twee jaar geleden voor Vrevok. Omgekeerd zijn bij de Nieuwe- geinse club Marit Fakkeldijk en Erna Boonzaaijer ondergebracht. Fakkeldij maakte vorig jaar de overstap, maar is nu geblesseerd. Boonzaayer was in de jaren negen tig enkele seizoenen spelverdeel- ster in Soest. Tegen Vrevok schat De Saegher de winstkansen voor zijn team op 70- 75 procent. In de voorbereiding op dit seizoen werd met 3-0 gewon nen en ruim een maand geleden nog eens met 4-1. Resultaten van oefenwedstrijden zeggen net zo veel als de weersvoorspelling voor over een week, maar ze geven vol gens de trainer/coach wel aan dat Stam/SoVoCo beter is. Een oefenpotje tijdens de voor laatste training. Vanavond wordt er nog eenmaal gerepeteerd. Foto: Foto Bell En dus is het de vraag hoe de vol- leybalsters zullen omgaan met de factor spanning. De Saegher: 'Die speelt bij alle teams een rol. Bij ons was de druk dit seizoen hoog in de uitwedstrijd tegen DOK, de beker wedstrijden tegen Alterno en Vol- co en nog een paar wedstrijden. Die zijn we goed doorgekomen. Voor sommigen, zoals Monique en Meike ben ik niet bang. Meike is iemand die liever niet traint, maar als cr een belangrijke wedstrijd aankomt, kan ze zich helemaal opladen en exploderen. Tamara speelt heel erg 'steady', Albertine de Haan is momenteel ijzersterk. Bij anderen is het even afwachten. Sommigen spelen de ene wedstrijd een topwedstrijd en zie je de week erna niet.' Optimisme voert de boventoon bij De Saegher. 'Ieder een wil dolgraag.' De opstelling heeft de trainer in zijn hoofd, maar hij geeft hem nog niet prijs. Wel verklapt hij dat er normaalgesproken geen verrassin gen zullen zijn. En dus zal hij za terdag waarschijnlijk starten met Monique Wismeijer, Reina Wie- berdink, Tamara Smit, Albertine de Haan, Meike Martijn en Floor- tje Kok. Monique Wismeijer van Stam/ SoVoCo is voor negentig pro cent fit, maar speelt overmor gen in en tegen Sneek de eerste promotiewedstrijd. Volgens trainer/coach Derk de Saegher zou de spelverdeelster nor maalgesproken niet kunnen meedoen, maar het herstel van de enkelblessure is genoeg ge vorderd om haar op te stellen. 'Ze verbijt de pijn.' Alle andere volleybalsters zijn er fysiek en mentaal klaar voor, meent De Saegher. De enige afvaller is Majorie Borg meijer. De tweede spelverdeelster kampt reeds geruime tijd met li chamelijke klachten, trainde de laatste tijd weinig mee, maar zei plotseling dat ze op woensdag 7 mei wegens werk niet van de par tij kan zijn. Voor De Saegher was dat het moment om de knoop door te hakken en Marianne Bak ker van het tweede team naar vo ren te schuiven. 'Anders moeten Zaterdag 3 mei: 19:00 Sneek-Stam/SoVoCo Woensdag 7 mei: 19:30 Stam/SoVoCo-Vrevok Zaterdag 10 mei: 15:30 Vrevok-Sneek

Soester Courant | 2003 | | pagina 15