Kamp draait op volle toeren RADIJ Penaltyschieten bij SEC Gilde-p Donald Pondman (16) pakt Nederlandse jeugdjudotitel Sportuitslagen^ Pim Hoetaema mikt op top-5-positie in Golt cup nsinaB Antonio van den Hengel in voetsporen van opa Galerij der kampioenen PAGINA 16 DONDERDAG 1 MEI 2003 SOESTER COURANT JUDO AUTOSPORT Op 7 mei om Soester kampioenschap Dirk Kuijt vanmiddag bij S.O. Soest Poldertocht Tempo Toer BADMINTON VOETBAL ELKE WEEK EEN Meningen I van lezersg Kwalificatie voor NK biertappen Vogelpest...? KORFBAL 1 Eemvogels met veel invallers met moeite langs DOS Roda'46 - s.v. WZ'49 SEC staat stil bij oprichting van Soest en ESVAC Landgoed de Paltz Straatjuwelen (2) Zwerfkinderen bij 'Huisvrouwen' 'Huisvrouwen' gaan weer fietsen Oratie gratie Telefoonnummer Wilma Merks DONDERDAG 1 - mêt Sint Patrick SCHRAVEMADE B.V. Linedance-demo voor KBO-ers Kookdemonstratie S Soest heeft er weer een Neder lands kampioen bij. Judoka Donald Pondman (16) won in het weekeinde de nationale ti tel in de klasse -60 kg tot 17 jaar. In de finale versloeg hij Stef Kroese van wie hij eerder dit seizoen had verloren. Dat was notabene tijdens de dis- trictskampiocnschappcn, toen Kroese in de finale nog de sterke re was. De twee besten van Mid den-Nederland plaatsten zich bei den voor de landelijke finale die in Nijmegen plaatsvond. Pondman bleef drie partijen ongeslagen, voordat hij in de eindstrijd won van Waza-ari. Het was de derde poging van Pondman om een vaderlandse titel te pakken. Bij eerdere gelegenhe den was hij telkens in de halve fi nale uitgeschakeld. Onlangs stond Pondman wel in de eindstrijd van de open Nederlandse kampioen schappen, waarin ook buitenlan ders mogen meedoen en was daar mee de beste Nederlander. Pondman, die judoot bij sport school Budo Ryu aan de Steen hoffstraat, is momenteel bezig om zich te plaatsen voor de Europese kampioenschappen die in septem ber zullen worden gehouden in Rotterdam. Er zijn nog twee meet punten waarbij de judobond zal kijken wie Nederland mag gaan vertegenwoordigen in deze klasse. Op dit moment ziet het er goed uit voor de judoka uit Soest, want tot nog toe staat hij boven aan de lijst van kandidaten. Op 10 mei doet hij mee aan een internationaal toernooi. Daarnaast hoopt hij zich te kwalificeren voor de Jeugd Olympische Dagen (JOD) in Frankrijk. De klasse -60 kg tot 17 jaar is in ternationaal gezien een van de meest populaire jcugdcategorieën. 'Laatst was ik op een toernooi in Bremen en daar waren zeker 75 deelnemers in mijn categorie, zelfs uit China en Kazachstan. De judo- bond bepaalt wie de beste kans maakt op zulke toernooien en maakt dan een keuze. Maar op dit moment sta ik eerste. Als ik goed presteer op de twee toernooien, kan het straks eigenlijk niet meer fout gaan', aldus judoka Pondman. UUnrtiN ir AV Pijnenburg Heerde 15 kilometer. André Blok land 57.06, Dick den Ouden 1.01.06, Gerrie den Ouden 1.09.14. 60 Kilometer Texel. Kees Suijkerbuijk 6.20 uur. Jan Suijkerbuijk 4.31, Peter Suijkerbuijk 5.18. WZ'49 Nijenrodes Al - WZ'49 Al 4-1; SDO BI - WZ'49 BI 5-2; WIJ Cl - WZ'49 Cl 3-0; WZ'49 C3 - Greenstars C2 2-5; WZ'49 Dl - TOV Dl 3-0; WZ'49 D2 - WZA D2 4-0; Nieuwland D4 - WZ'49 D3 2-5; WZ'49 D4 - Hoogland D10 10- 3; CJW D6 - WZ'49 D5 0-15; IJs- selmeervogels E2 - WZ'49 El 1-3; WZ'49 E2 - Roda'46 E3 1-10; WZ'49 E3 - AFC Quick E6 3-1; SO Soest E5 - WZ'49 E4 5-6; WZ'49 E5 - WZA E8 3-0; WZ'49 E6 - SEC E2 0-3; AFC Quick F1 - WZ'49 F1 7-4; Hooglanderveen F2 - WZ'49 F3 4-3; WZ'49 F4 - AFC Quick F7 0-6; Hees F1 - WZ'49 F5 0-1; WZ'49 F6 - Spakenburg F6 2- 2; WZA F8 - WZ'49 F7 2-0; Nieuwland F10 - WZ'49 F8 8-0; WZ'49 F9 - Nieuwland F9 4-3 Zeven races op vier circuits in drie landen. Pim Hoekzema uit Soest is klaar voor het nieu we seizoen van de Volkswagen Golf Cup dat 3 en 4 mei los barst op het TT-circuit in As sen, waar eind september ook de laatste race plaatsvindt. 'Ik blijf in deze competitie rijden, zodat ik de ervaringen van 2002 kan gebruiken om een beter resul taat neer te zetten', zegt de coureur die kan rekenen op meer concur rentie. 'Officieel heet het de Mer- wede Springs Golf Cup en het aantal deelnemers groeit. Alle Golf GTl's zijn identiek en be schikken over ongeveer 200 pk. De onderlinge verschillen zijn dan ook gering, soms nihil. Tijdens de kwalificatie van de laatste race van vorig jaar was de nummer tien slechts 0,6 seconden langzamer dan de coureur met de beste tijd'. Voor Hoekzema liep die wedstrijd minder goed af, want met een vaart van 200 kilometer per uur schoot hij van de baan en beland de hij in de banden. Zijn wagen is de afgelopen maan den helemaal uit elkaar gehaald. Veel onderdelen zijn vervangen, het blok is helemaal vernieuwd. Dat was zonder sponsors niet mo- SStacing. waarvoor de Soester rijdt, is een samenwerking aangegaan met B&O Ractng. Sa men beschikken zij over drie wa gens en ruim tien medewerkers en daarmee is de kans op goede resul taten groter. Gemikt wordt op een top-5-positie in het algemeen klas sement en enkele podiumplaatsen tussendoor. Per race nodigt net team ongeveer honderd gasten uit, die in de keuken van de racesport kunnen kijken en de race vanuit de pitbox kunnen volgen. Na Assen rijdt Hoekzema achter eenvolgens op de NurnburgRtng in Duitsland, nog eens in Assen, op Circuit Zolder in België, weer in Assen, op Circuit Park Zandvoort en tot slot voor de vierde maal in Assen. Voetbal 14:30 Roda'46-VVZ'49 (Leus den) 14:30 Hees-S VMM (V.O. Utrechtseweg) Volleybal 19:00 Sneek-Stam/SoVoCo (D), p/d-wedstrijd (Sneek) ZONDAG 4 MEI Hockey 12:45 Leusden-MHC Soest (D) 14:30 Roden-MHC Soest (H) Tennis 10:00 LTC Soestdijk-Drachten (Schrikslaan) 10:00 Randenbroek 2-TV Soest-Zuid (Amersfoort) Voetbal 14:00 Soest-DWV (Bosstraat- Oost) 14:00 Bunnik'73-SEC (Bunnik) - SW u' Routes van 40, 80, 120 en 150 ki lometer zijn door Tempo Toer uit gestippeld voor de poldertocht die zaterdag 3 mei wordt gehouden. De routes zijn voorzien van aan duidingen en bovendien krijgen de deelnemers een beschrijving mee. Voor de 40 kilometer kan worden gestart tussen 10:00 en 12:00 uur, voor de 80 kilometer tussen 9:00 en 11:00 uur, voor de 120 kilome ter tussen 9:00 en 10:00 uur en voor de 150 kilometer tussen 8:00 en 9:00 uur. Inschrijven kan in het clubgebouw van Tempo Toer aan de Industrieweg, vanwaar tevens wordt gestart. De kosten van deel name variëren van 1,50 tot 3,00. Tempo Toer staat dit jaar ook weer garant voor de organisatie van de avondfietsvierdaagse. Die wordt dit keer gehouden van maandag 23 tot en met donderdag 26 juni. Ilse Vaessen heeft zich in Denemarken kranig ge weerd tijdens de officieuze Europese kampioenschap pen badminton onder 17 jaar. In de kustplaats Skagen strandde ze in de halve fina le van de Six Nations. Dat was in het singletoernooi. In de kwartfinale versloeg ze de Engelse Jennifer Wallwork met tweemaal 11-5 en daarmee werd ze enige Nederlandse die nog in actie mocht komen. De Deense Marie Ropke gooide echter roet in het eten in de hal ve eindstrijd. Het werd 11-8 in de eerste game voor de bad- mintonster die voor 'eigen' pu bliek speelde, maar Vaessen knokte zich zaterdag terug in de wedstrijd (11-4) en stond daar na zelfs met één been in de fi nale: 7-2. Daarna stokte het bij de Soesterse en kwam de Deen se beter in haar spel en de wed strijd, zodat het uiteindelijk nog 7-11 werd. In het toernooi voor dames dubbels en de mixen reikte Ilse tot de kwartfinales. In beide gevallen werden zij en haar partner gedwarsboomd door jeugdspelers uit Denemarken dat in deze tak van sport een rijke traditie heeft. Desalniette min kan de drievoudig Neder lands kampioene terugkijken op een geslaagd internationaal toernooi, waarin ze met de lan denploeg als vierde eindigde. Nederland klopte Zweden en Frankrijk, maar redde het niet tegen Denemarken, Engeland en Duitsland. De jeugd van de Soester voet balverenigingen kan opnieuw gaan aanleggen om uit te ma ken wie het best strafschoppen kan nemen. De lokale kam pioenschappen worden dit jaar georganiseerd door SEC. Op woensdag 7 mei vindt het jaar lijkse penaltyschieten plaats op de Bosstraat-West. De jongsten be ginnen om 17:00 uur, een uur la ter gevolgd door de oudere jeugd. Doelverdedigers van de plaatselij ke clubs nemen plaats tussen de palen. Voor de finale komt Cor Varkenvisser naar Soest. De jonge keeper van Excelsior neemt vanaf 18:00 uur plaats in het doel, want dan beginnen de jongste deelne mers aan de finale. Vanaf 19:30 mogen de specialisten van de oudere jeugdgroepen de bal op de stip leggen. Naast de individuele titelstrijd is er ook een verenigingsprijs beschik- Cor Varken visser. baar. In verband met het 80-jarig bestaan is de organisatie nu in han den van SEC. Drie jaar geleden werd het strafschoppen nemen opgepakt door Hees dat toen 50 jaar bestond. Daarna waren Soest (bij het 75-jarig bestaan) en VVZ'49 aan de beurt. Nog veel te jong om een rijbewijs te halen, maar kij ken mag altijd. Alle deelnemertjes aan het jeugdvoet balkamp van S.O. Soest werden dinsdagmorgen gefo tografeerd met enkele indrukwekkende Harley Da- vidson motoren als decor. De motorfietsen staan deze week op de Bosstraat-Oost waar voor de negentiende keer het voetbalkamp plaatsvindt. Er is weer van al- les te doen, waarbij voetbal natuurlijk de klok slaat. Vanmiddag komt de kersverse international Dirk Kuijt naar Soest om een gastlraining te geven. De lichtgeb- lesseerde topscorer van FC Utrecht, die volgend seizoen voor Feyenoord uitkomt, was deze week vooreerst bij de selectie van Oranje dat gisteravond tegen Portugal oefende. Behalve Kuijt komt onder anderen ex-Soest- iid Robert Roest training geven. Foto: Foto Bell IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 Antonio van den Hengel van Bar/Eetcafé Centraal aan de Birkstraat is hard op weg om in de voetsporen van zijn opa te treden. Deze werd in 1953 Ne derlands kampioen biertap pen. Kleinzoon Antonio heeft zich gekwalificeerd voor de landelijke finale. In Achterveld eindigde hij onlangs op de gedeelde eerste plaats tij dens de regionale voorronde. Daar tapten 92 deelnemers een biertje voor een deskundige jury. De wedstrijden zijn in een nieuw jasje gestoken, want er is nu alleen nog maar een individueel klasse ment, waarbij nog meer op alle fa cetten van het tappen wordt gelet. Tevens is er een puntentelling waarbij elk onderdeel apart becij- ferd wordt. De e'f beste tappers mochten uit- Antonio van den Hengel mag la ter dit jaar meedoen aan de Neder landse kampioenschappen biertap oen. Charlotte de Groot (inzet) had eerder het afdelingskampioenschap gewonnen, maar was verhinderd in de tweede voorronde. eindelijk nog eens achter de tap plaatsnemen in een poging een van de vijf finaleplaatsen te verdienen. Nicole van Eeten uit Soest van Grandcafé de Kerkbrink te Baarn en Robin Huisman van Centraal vielen met een zesde en zevende plaats net buiten de kwalificatie. Eerder was er een afdelingskam pioenschap gehouden, dat was ge wonnen door Charlotte de Groot, ook al van Centraal. Zij was even wel verhinderd om aan de regiona le wedstrijd deel te nemen, maar tapt nog wel een biertje aan de Birkstraat. Weest op uw hoede, er heerst vo gelpest in Soest! Er is reeds een aantal vogels, ganzen, geruimd. 'Wapen u tegen de vogelpest'. Dindagmorgen 22 april maakte ik mijn wandeling langs de Konings weg. Tot mijn grote ontsteltenis waren er een paar heren bij de vij ver waar de Veenbes aan gelegen de ganzen aan het vangen met gro te kooien en netten en met een boot. Op mijn vraag wat ze aan het doen waren kreeg ik als antwoord: 'Er heerst vogelpest in Soest.' Er waren inmiddels met Pasen ook jonge ganzen geboren. Vijf stuks. Dat moest ook allemaal geruimd in verband met - u raadt het al - de vogelpest. De moedergans zat op het nest met onder haar de jon gen. Moeder werd gevangen, de jonge gansjes de pootjes gebroken (anders zouden ze toch weglo pen...) en in een plastic tas gedaan, nog in leven. Maar nu komt het mooiste. Twee ganzen en verder alle eenden en die moordenaars van kraaien mochten blijven. Vogelpest?! Het zal toch niet zo zijn dat een of an dere automobilist eens een keertje geen plankgas heeft kunnen geven omdat hij voor overstekende gan zen heeft moeten stoppen?! Geachte lezer: Vogelpest - gij ge- leuft ut?! Waarom niet de kraaien, soms zes stuks die maar roven en moorden - er komt geen pulletje groot - opgeruimd? Ik weet zeker dat er bewoners zijn aan de Veenbes straat die weinig of soms helemaal niet meer buiten komen maar altijd genoten van de fratsen van onze ganzen. De vraag blijft: waarom de ganzen wel, die nog nooit iets of iemand kwaad hebben gedaan, en die kraaien (rovers) niet? Een verontruste inwoonster van Soest. Mevr. E. Dijkstra P.S. De grote hoeveelheid kraaien cn de overlast is vorig jaar al door gegeven aan de politie, maar daar wordt niets aan gedaan. Met veel invallers slaagde Eemvo gels erin om ook DOS van zich af te schudden. Het kostte enige moeite, maar nadat aan de Staring laan de kruitdampen waren opge trokken, was het 15-13 voor de Soester korfballers. Regelmatig liepen ze twee doel punten uit op DOS 4, maar de gasten wisten niet van opgeven en kwamen telkens langszij, de laatste keer tot 7-7. Daarna nam Eemvo gels opnieuw een geringe voor sprong die ternauwernood kon worden vastgehouden. Topscorer werd Sjoerd Lub met vijf doelpun ten, gevolgd door Marco Kuil die de bal viermaal door de korf mik te. Eemvogels speelt binnen kort tegen hekkensluiter Activias en daarna tegen medekoploper HKC 5. Raatjes eens duidelijk te maken dat zijn wil niet overal wet kan zijn. Het vliegveld moet vliegveld blij ven. Laat na Natuurbad en Zonne gloren niet nog meer verdwijnen door de grillen van een kleine min derheid. Dat is de wens van een geboren Soester. T. Verweij Afgelopen zaterdag 'n periodetitel gepakt, wordt 't nog een beslissings wedstrijd om 't kampioenschap. A.s. zaterdag 3 mei in Leusden aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal van afgelopen zaterdag werd aangeboden door: Eemland Diervoeders Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: Van Asch Infrastructuur - Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport - Scholierenpub The Cardinal - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest/Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm en Partners In het jaar 1923 werden twee voet balclubs opgericht: Soest en de Eerste Soester Voetbal en Atletiek Club (ESVAC). Soest ontstond per 1 januari, ESVAC ruim negen maanden later. De twee clubs gin gen nog weer later een fusie aan en de nieuwe naam lag voor de hand: Soest ESVAC Combinatie, kort weg SEC. De groenwitten voetballen inmid dels sinds decennia op de Bos straat-West en op het complex wordt zaterdag 3 mei stilgestaan hij de oprichting van de twee voorlo pers. Het tachtigjarig bestaan wordt 's middags gevierd met een receptie voor genodigden en (oud leden), van 15:00 tot 17:00 uur. 's Avonds is er vanaf halfnegen een feest. Voor beide gelegenheden zal SEC een tent laten neerzetten op het terrein. Oud-leden die geen invitatie heb ben ontvangen, zijn natuurlijk ook van harte welkom. De clubleiding laat weten dat het onmogelijk was om van iedereen het huidige adres te achterhalen. Met alle respect voor de heer Raa tjes vind ik dat hij niet moet zeu ren over vlieglawaai. Er was daar nota bene al een vliegveld voor deze man werd geboren. Wij gin gen er als jongens (meer dan 70 jaar geleden) al kijken bij het vlicg- gebeuren. Het wordt tijd de heer Ik ben het helemaal eens met G.E. Bosman, ik woon ook in dezelfde omgeving. En ik erger me dood aan de bewoners van de Clemens- straat, die allemaal een enorme oprit hebben en toch de auto's voor hun huis parkeren. Dan staat dat straatjuweel, dat ze onlangs verplaatst hebben naar het midden van de Clemensstraat, nu wel be ter. Waarschijnlijk omdat één van de mannelijke bewoners het ge woonweg verdomt om zijn auto op de oprit te plaatsen! Dan rijden we richting Turfstreek, komen we op de T-splitsing, waar 9 van de 10 keer een touringcar van de firma Klomp geparkeerd staat. Staat dat onding er niet, dan staan er wel 3 auto's. Is er dan aan de overkant geen plaats om de au to's te parkeren? Vandaag of morgen gebeurt er wat met die auto's. Omdat je gewoon niet ziet, vooral als je linksaf de Turfstreek op moet, dat daar brok ken van komen, 's Avonds laat wordt er als gekken op de Turf streek gereden, dat je stijf in je stoel zit omdat er weer zo'n scheurijzer voorbijkomt! Kan er alsjeblieft wat aan gedaan worden, want ik ben niet de enige die hier over klaagt! Extra parkeer plaatsen zouden geen overbodige luxe zijn voor deze jongelui, die toch ook trots zijn op hun autoo tje. Fam. Geerder.s Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 De afdeling Soest/Baarn van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen organiseert op dinsdag 6 mei een lezing over 'Zwerfkinde ren in Nederland' door de Stich ting Zwerfkinderen Nederland in het Brandpunt, Oude Utrechtse- weg 4 te Baarn. Aanvang: 14:00 uur. Nederland heeft zwerfkinde ren. In alle grote en middelgrote steden houden zij zich op. Ano niem. Uit alle lagen van de bevol king komen ze, want ook de wel stand zwerft. Officieel telt ons land 3.500 zwerfkinderen. Volgens de hulpverleners in het veld is 10.000 realistischer. Als we niets doen, zeggen ze, zal het aantal verder oplopen. Het is verontrustend dat kinderen op steeds, jongere leeftijd gaan zwerven. Twaalf jaar is beslist geen uitzondering. Stichting Zwerfkinderen Nederland zet zich in voor deze jongeren om hen zo snel mogelijk weer hun draai te la ten vinden in de maatschappij. Op vrijdag 9 mei gaat de afdeling Soest/Baarn van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen weer gezamenlijk fietsen. De start is om 10:00 uur op de parkeerplaats te genover paleis Soestdijk. Onder weg is er een koffiepauze en voor de lunch zijn de deelneemsters weer terug. Bij twijfelachtig weer bellen: ^6026811. Helaas heeft het zetduiveltjc toe geslagen in het sonnet 'Konings kinderen' van Jan M., gepubliceerd in de Soester Courant van vorige week. Waar (in de 11e regel) 'ora tie' staat, had moeten staan: 'gra tie'. Met excuses. In het artikel over de expositie van Wilma Merks in De Korte Duinen (Soester Courant van 16 april j.l.) is per ongeluk een verkeerd tele foonnummer vermeld, waarvoor onze excuses. De exposante is be reikbaar via 6028781. Ook het derde team van tafeltennisvereniging Overhees is kampioen geworden. De succesvolle ploeg bestaat uit v.l.n.r.) D. Grift, P. Schlum- pf en B. Ploeg. In de laatste wedstrijd had een 8-2-zege volstaan, maar de kampioenen onderstreepten hun reeks met een 10-G-overwinning. Het Groot Gaesbeeker of Sint Aechten Schutters van Soest sluit zich in 200 derom aan bij een initiatie de Stichting Pelgrimage deel te nemen aan een pi mage met als reisdoel Ier Regelmatig worden pelgi ges georganiseerd naar bt de bedevaartplaatsen in I pa. De laatste tocht was i jaar 2002 toen Fatima en tiago de Composteia zijl zocht. Met de reis naar Ierland word gangen nagegaan van Sint Pa de patroon van Ierland, en zi varingen met het Ierse land, zal ook de plaats Knock w- bezocht, bekend geworden dc verschijning van Maria in hc 1879. De reis zal worden ger in de periode 25 april tot ei 6 mei 2002. Er zijn twee re gelijkheden: een 12-daagse b en een 9-daagse vliegreis, v< op resp. 25 en 26 april. Het Groot Gaesbeeker Gilde de laatste 15 jaar al verschil Saint Patrick, de grote apo van Ierland, werd omstre 385 geboren in een aan de 1 meinen onderworpen streel Engeland. Zijn vader purmius was een decurion het Romeinse leger. In I werd hij samen met andc door Ierse plunderaars ge\ gen genomen en als slaaf r Ierland gedeporteerd. C werd hij als schaapherder werkgestcld. Omstreeks kon hij naar Frankrijk vluch Daar schijnt hij enige tijc kloosters doorgebracht te 1 ben. Waarschijnlijk werd h Auxerre priester gewijd. In vertrok Patrick als bissc naar Ierland, het land da wilde kerstenen: Hij koos magh als zijn residentiepl; In Ierland had Sint Patric maken met veel tegenwer van de druïden, heidense p ters, die op dat moment he se volk in hun macht had Hij heeft lopend door hee' land getrokken. Waarschij is hij daar in 461 gestorvei Patrick schreef twee wei 'Confessioen 'Epistola zijn vrijwel de enige bro voor zijn levensgeschiec Patrick wordt gezien al grondlegger van dc kerk ii land, een land van vele m narissen die in de 7e e eeuw het geloof onder dc keren van West-Europa b ten. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 FM 107.9 (sl ether: FM Op zondag 4 mei zal het demo team van dansschool Sepp in de grote zaal van ontmoetingscentrum 'De Klarinet' (Klarinet 39) een demonstratie line-dance verzor gen. Het team heeft in Nederland grote bekendheid verworven door de vele prijzen die het in de wacht heeft weten te slepen. De middag wordt georganiseerd door de KBO (Katholieke Bond van en voor Ouderen) Soest/Soesterberg en begint om 14:30 uur. De toegang is gratis en bovendien ontvangt elke bezoeker een gratis kopje kof fie of thee. Naast dc demonstratie kunnen de bezoekers zelf meedoen aan deze populaire vorm van dansen, waar bij men geen partner hoeft te heb ben. De heer Sepp is bereid gevon den de aanwezigen een eenvoudig dansje te leren. De zaal is open vanaf 14:00 uur. BLOEI Koninklijk! Afd. SOEST reidt brandnetelsoep, dolma's (ge vulde druivenbladeren), jam van rozenblaadjes, sla met Oost-Indi sche kers en nog veel meer. De deelnemers, ook mannen zijn wel kom, hoeven alleen pen en papier mee te nemen naar 't Soester Stek kie aan de Schrikslaan 1-3, waar de kookdemonstratie om 20:00 uur begint. Deelname kost 10,00. Belangstellenden wordt ver zocht zich telefonisch op te geven bij Ingrid Visser, SB 6022358 (bil voorkeur tussen 19:00 en 20:00 uur). Tekst TV Stem uw televisietoestel o af op kanaal 29 en u korr schijnlijk tot uw verrassin i oog met de Tekst TV di< Soest en Omroep Amers samenwerking met clkaai per dag presenteren. Van dags 5 uur tot 's nachts 1 s morgens van 8 tot 10 ui de Tekst TV uitgebreid echt tv-jouraal, waarin c het lokale en regionale n beeld wordt gebracht. E TV cn het tv journaal, e veer een kwartier, worde nue herhaald. Tekst T dagelijks ververst en wa ^ngcvuld met actueel w»t u meer informatie over Radio Soest kijkt i teletekstpagina 540 voo gebreide programma-in onze eigen lokale eze teletekstpagina's 9e kijker op elk "orden geraadpleegd. Firma De Vries rnet!"|Cr Vries hego j 'r.?1r cn specialise men ',n boorstenen maar hij ontc

Soester Courant | 2003 | | pagina 16