1 DEZE WEEK OP RADIO SOEST KRIE Gilde-pelgrimage 2004: Ierland iij SEC Soest 50 jaar geleden RADIO pioenen Derde Kamer-debat over veiligheid en criminaliteit KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST 'AGINA16 nONDERDAG 1 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 ffanima menschap P VIADE B.V. lokdenïonstratie Sint Patrick Bevrijdingsconcert PYO op 5 mei ^Burgerüjk^tandj Snorfietsster gewond Internationale kookcursus Vier Tweede-Kamerleden in Fusions De lopers van de week Amivedi Soest opgeheven! Feest! Soest vierde Koninginnedag. Soest. KEUKENS BADKAMERS VVZ'49 (Leus- AM (V.O. am/SoVoCo rijd (Sneek) -MHC Soest (D) 4HC Soest (H) iStdijk-Drachten Droek 2-TV mersfoort) 'WV (Bosstraat- '73-SEC (Bunnik) rband met het 80-jarig e organisatie nu in han- EC. Drie jaar geleden strafschoppen nemen loor Hees dat toen 50 d. Daarna waren Soest 75-jarig bestaan) en in de beurt. vitten voetballen inmid- decennia op de Bos- st en op het complex rdag 3 mei stilgestaan bij :ing van de twee voorlo- :t tachtigjarig bestaan .liddags gevierd met een oor genodigden en (oud- in 15:00 tot 17:00 uur. is er vanaf halfnegen een ir beide gelegenheden zal tent laten neerzetten op n. n die geen invitatie heb- ïngcn, zijn natuurlijk ook welkom. De clubleiding n dat het onmogelijk was jdereen het huidige adres aaien. '.ging O verhees is kampioen v.in.r.) D. Grift, P. Schlum- zen 8-2-zege volstaan, maar et een 10-G-cverwinning. atorium i adviezen, arzekerden. 3lefoon 035 - 602 02 49 Het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest sluit zich in 2004 we derom aan bij een initiatief van de Stichting Pelgrimage om deel te nemen aan een pelgri mage met als reisdoel Ierland. Regelmatig worden pelgrima ges georganiseerd naar beken de bedevaartplaatsen in Euro pa. De laatste tocht was in het jaar 2002 toen Fatima en San tiago de Compostela zijn be zocht. Met de reis naar Ierland worden de gangen nagegaan van Sint Patrick, de patroon van Ierland, en zijn er varingen met het Ierse land, maar zal ook de plaats Knock worden bezocht, bekend geworden door de verschijning van Maria in het jaar 1879. De reis zal worden gemaakt in de periode 25 april tot en met 6 mei 2002. Er zijn twee reismo gelijkheden: een 12-daagse busreis en een 9-daagse vliegreis, vertrek op resp. 25 en 26 april. Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft de laatste 15 jaar al verschillende Saint Patrick, de grote apostel van Ierland, werd omstreeks 385 geboren in een aan de Ro meinen onderworpen streek in Engeland. Zijn vader Cai- purmius was een decurion in het Romeinse leger. In 401 werd hij samen met anderen door Ierse plunderaars gevan gen genomen en als slaaf naar Ierland gedeporteerd. Daar werd hij als schaapherder te werkgesteld. Omstreeks 407 kon hij naar Frankrijk vluchten. Daar schijnt hij enige tijd in kloosters doorgebracht te heb ben. Waarschijnlijk werd hij in Auxerre priester gewijd. In 432 vertrok Patrick als bisschop naar Ierland, het land dat hij wilde kerstenen: Hij koos Ar- magh als zijn residentieplaats. In Ierland had Sint Patrick te maken met veel tegenwerking van de druïden, heidense pries ters, die op dat moment het Ier se volk in hun macht hadden. Hij heeft lopend door heel Ier land getrokken. Waarschijnlijk is hij daar in 461 gestorven. St. Patrick schreef twee werken: 'Confessio' en 'Epistola'. Dat zijn vrijwel de enige bronnen voor zijn levensgeschiedenis. Patrick wordt gezien als de grondlegger van de kerk in Ier land, een land van vele missio narissen die in de 7e en 8e eeuw het geloof onder de vol keren van West-Europa brach ten. pelgrimages georganiseerd of zich bij andere pelgrimages aangeslo ten. Het blijkt dat de onderliggen de doelstelling van saamhorigheid en broederschap - binnen de con text van de eeuwenlange relaties tussen de gilden en de r.k. ge meenschap, daarbij zoekend naar evenwicht tussen een pelgrimsreis met een christelijke grondslag, een cultuurreis waarin verschillende mooie plekjes worden bezocht, als ook een sfeer tussen en onder de deelnemers van respect, geborgen heid maar ook gezelligheid - ve len, niet alleen gildeleden en ka tholieken, aanspreekt. Natuurlijk maken de presentaties en uitingen van de gilden en schutterijen en hun uitstraling veel indruk op de deelnemers. Er zijn al verschillen de personen die alle reizen naar Lourdes, Rome, Fatima en Santia go de Compostela hebben meege maakt. Telkens zijn er ook weer anderen die deelnemen. Daarom wil het Soester gilde weer actief participeren in deze pelgrimage. Ierland reisdoel Dit keer is de keuze gemaakt voor Ierland. Dat heeft te maken met de interesses die tijdens de in 2002 gehouden pelgrimage door de deelnemers is aangegeven. Sint Patrick is de patroonheilige van Ierland, die een groot deel van zijn leven heeft gesleten in Ierland en daar te voet het land heeft verkend en ook heeft bekeerd. De natuur van Ierland biedt daarnaast veel uitdagingen, temeer daar dit land vanuit het continent veel minder bezocht wordt dan de landen om ons heen. De deelnemers zullen een bezoek brengen aan plaatsen als Dublin, Middletown met zijn Op maandag 5 mei geeft muziek vereniging PVO een bevrijdings concert. Dit concert zal worden gehouden om 20:00 uur bij het monument aan de Ing. Menkolaan. Bij slecht weer zal het concert ver plaatst worden naar de Mariakerk (tegenover het Nieuwerhoekplein). De entree is gratis. Na de enthousiaste reacties op het bevrijdingsconcert vorig jaar heeft PVO besloten wederom op 5 mei een concert te verzorgen. De stuk ken die gespeeld zullen worden zijn o..a enkele marsen als: Arn hem van A.E. Kelly en Colonel Bogey van K.J. Alford en stukken als Vaderlandse Rhapsodie van Henk van Lijnschoten, Song of Li beration en Free World Fantasy van Jacob de Haan, Deep River Rhapsody en American Folk Sui te van H.L. Walters en Rule Brit- tania van R. Mellema. Het Soester Gilde, hier tijdens de bedevaart naar Santiago de Com postela. traditionele jeneverstokerij, Croagh Patrick, waar Patrick bi vakkeerde, maar ook wordt de Ring of Kerry gereden en het prachtige uitzichtpunt Ladies View bezocht. Een reis die leidt door een magnifieke omgeving met in verhouding weinig kilometers die moeten worden overbrugd. Natuurlijk zullen ook weer enkele gildepresentaties onderdeel zijn van het programma. Deze zijn voorzien in Knock, een Mariabe- devaartsplaats en in Dublin. De busreizigers bezoeken op de heen weg Londen en zullen op de terug weg nog een bezoek brengen aan het landgoed Althorp, waar prin ses Diana begraven ligt. Informatie-avond Op dinsdag 10 juni zal in Soest in het Gildehuis een informatie avond worden belegd. De bezoe kers zullen een beeld krijgen van hetgeen hen te wachten staat, over de achtergronden bij de reis, de af te leggen route en de reismogelijk heden. Evenals de vorige twee rei zen zal de reistechnische verzor ging in handen zijn van Pelikaan Reizen. Voor verdere informatie kan men terecht bij René van Hal, t#6025073. Er is al een uitgebrei de informatiefolder beschikbaar. Deze kan aan geïnteresseerden worden toegezonden. Opgave gemeente Soest GBA gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 17 t/m 23 april 2003. GEBOREN: Noah Alecsander, zoon van R.C.H. Cozijn en J.H. Pouw. - Ivo Pascal, zoon van J.L. Stolk en P.G.E. van Tricht. - Fleur, doch ter van D.C. Henneveld en K. van der Meer. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Johan Girard Mijnders en Miran da de Waal. VOLTREKKING HUWELIJK PARTNERSCHAP Geen. OVERLEDEN: Johanna Cornelia Houtveen, e.v. W.F. van Riet. - Alfred Eikeboom, w.v. H. Nieuwsma. - Annie Greta Bijlsma, w.v. J. van der Lugt. - Daniël Johannes Terink, w.v. H.M. Pietcrsen. - Anna Gertrude Maria Pieper. - Jan Groen, e.v. G. Bo- nenberg. - Vrouwtje Bakker, w.v. J. Apeldoorn. - Petronella Gerar- da Benjert, w.v. D.K. Rijkels. - Albertus Nicolaas Pietersen, e.v. M.J. van Betuw. Op de Nieuwstraat is vrijdag rond 12:45 uur een 61-jarige snorfiets ster uit Soest gewond geraakt. Het slachtoffer werd bij het achteruit rijden te laat opgemerkt door een 64-jarige automobiliste, eveneens uit Soest. De ambulancebroeders constateerden beenletsel. Ter plaatse werd het been gespalkt. Het slachtoffer werd naar het zie kenhuis vervoerd. Het International Vrouwencen trum (IVC) van Stichting Balans organiseert vanaf 15 mei een inter nationale kookcursus van zes bij eenkomsten. Elke week wordt een gerecht uit een ander land bereid. Aan het eind van de les schuiven de deelnemers en de kok samen aan tafel om de kookkunsten te proeven. Na afloop ontvangt elke deelnemer een kookboekje met de recepten uit de cursus. Data: 15 en 22 mei; 5, 12, 19 en 26 juni. Tijd: 16:30-20:00 uur. Kosten: 60,00 voor 6 bijeen komsten, inclusief ingrediënten. Plaats: De Schoof, Molenstraat 142. Betaling contant bij aanvang cursus. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden bij het Internationaal Vrouwencentrum, Zoulikha Seddiki, ^6023549. Op donderdag 15 mei vindt in restaurant Fusions, Burge meester Grothestraat 37, weer een discussie-avond plaats van de Derde Kamer. Het thema is: 'Veiligheid en criminaliteit'. Ditmaal zijn er maar liefst vier Tweede-Kamerleden uitgenodigd. Het zijn Coskun Cörüz (CDA), Aleid Wolfsen (PvdA), Laetitia Griffith (VVD) en Joost Eerd- mans (LPF). Ze debatteren over de stelling: 'Elke Nederlander wordt vroeg of laat geconfronteerd met 'kleine' criminaliteit'. Het pu bliek krijgt uiteraard de gelegen heid om aan de discussie deel te nemen. Gespreksleider is Jan Ja cobs. Aanvang: 20:00 uur. V.l.n.r. Coskun Cörüz, Aleid Wolfsen, Laetitia Griffith, Joost Eerdmans Zaterdag 3 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; mannenkoor Zondag 4 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistie; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, WilJibrordusstraal 19 10:00 pastor K. van Schadewijk; eucharistie; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor R. v.d. Vring; eucharistie; samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. J. de Vries, Eemnes Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. A. van Ginkel Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.E. Zijl, Leusden Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. M. Vlietstra, Zeist Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 en 17:00 geen opgave Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 G. Beens Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. A.E. Gescher, Doesburg Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 S. Grandia; avondmaal Christengemeente, Griftiand College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp, avondmaal Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmataan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 prof. J. Reiling, De Bilt Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens, Utrecht Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. G.H. Olsman, Soest Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 GJ. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Marcel Beckers Stephan v. Steenveldt Dirk Smit Henk en Liesbeth Westeneng Door omstandigheden is Ami vedi Soest (en Baarn) opgehe ven. Vermiste en gevonden kat ten kunnen tijdelijk gemeld worden op ^033-4728654; honden en overige dieren op §8033-4611094. Amivedi hoopt spoedig een nieuwe vrijwilliger/ster voor deze regio te vinden. Wie belangstelling heeft kan bellen: 070-3682841 (www.amivedi.nl). Het is meivakantie en daarom or ganiseert de gereformeerd-vrij ge maakte kerk van Soest weer een vakantiebijbelweek voor iedereen tussen de 4 en de 12 jaar. Het is van dqnderdag 1 mei t/m zaterdag 3 mei. Dus kom snel langs, want het is weer erg leuk en gezellig! Het gaat deze keer over feestvie ren. In de Bijbel staan veel verha len over feesten. Wil je weten wel ke verhalen dat zijn? Dat verklap pen we nu natuurlijk nog niet. Kom maar luisteren! We gaan ook weer veel zingen en we gaan leu ke dingen maken. Jij, je broertjes en zusjes en je vriendjes zijn wel kom in de kerk, Parallelweg 1. Als je nog meer wilt weten, kun je even bellen: (035) 6017990 of 60226453. Zaterdag 3 mei zondag 4 mei Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.R.M. Verstraten, Albert Cuyplaan 98A, §86037902. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, §8033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, §85415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., §806-54337407. Uit de Soester Courant van Vrijdag 1 Mei 1953 Koninginnedag 1953 werd voor Soest ook ditmaal een feest, waar in voldoende ruimte was om de Moeder des Vaderlands hulde te brengen en het attractief gebeuren op het S.E.C.-terrein in het teken stond van de Kankerbestrijding. De Soester kerkklokken hebben deze dag ingeluid en een veelvoud van bronzen stemmen werd een lied van dankbaarheid en hulde. Onze Burgemeester sprak hierna, nabij het monument van Koningin Emma, een deel van de Soester jeugd toe, nadat ons volkslied had geklonken en de vlaggen van Soest en Nederland waren gehesen. Onze eerste burger wees de jeugd op de innige band tussen Oranje en Nederland, een feit, waarover ons volk op deze dag zijn blijd schap tot uitdrukking mag bren gen. Bewees onze Koningin tijdens de watersnood van 1 Februari niet hoe dicht Oranje bij het volk staat, vroeg spr. aan de jeugd. Intussen was op de hoofdweg de trek naar het paleis reeds begon nen. Uit alle delen van Nederland reden autobussen en auto's aan met mensen, die met ons het Ko- ninginnefeest wilden vieren. Te 9 uur waren rondom het Paleis reeds enige duizenden grote en kleine Nederlanders aanwezig en de verkeersstroom naar het Paleis nam steeds groter vormen aan. Te half tien arriveerden de auto bussen met de voetballers van Sparta, 't Gooi en de twee Jeugd- elftallen. Deze voetballers werden ontvangen op "Colenso" door onze Burgemeester, die vergezeld was van zijn 3 wethouders, de ge meentesecretaris en de heer C. van Es, een der organisatoren van de jaarlijkse voetbalwedstrijden op deze dag. De Burgemeester uitte zijn vreug de over het feit, dat deze vreem den kwamen helpen de Koningin nedag te vieren en hoopte op een sportieve strijd om de wisselbeker. Spr. wenste hen toe, dat zij aan deze dag aangename herinnerin gen zouden bewaren. BEVRIJDINGSMARS. Ter gelegenheid van de Bevrij dingsdag zal de traditionele Bevrij dingsmars worden gehouden, dit maal onder auspiciën van de Soes ter Sport-Federatie. Teneinde alle organisaties van onze gemeente gelegenheid te geven hieraan deel te nemen is het aanvangsuur op 7 uur n.m. gesteld. De route is alsvolgt: Opstellen achter het St. Josephgebouw, waar na te 7 uur wordt afgemarcheerd langs de volgende route: Steen- hoffstraat, Talmalaan, Rembrandt laan, Prins Bernhardlaan, Juliana laan, Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Koninginnelaan, Nieu- werhoek, Burg. Grothestraat, Van Weedestraat défilé voor de Burge meester (Raadhuis), Steenhoff- straat naar St. Josephgebouw, waar de prijsuitreiking zal plaats heb ben. Niet alleen sportorganisaties, doch alle Soester verenigingen worden uitgenodigd aan deze mars deel te nemen. Onze nieuwe KEUKEN-KLEURENCOLLECTXE - 20 verschillende kleuren - is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u bij aankoop van uw nieuwe keuken van ons KADO: keukenmontage, én een inbouw-vaatwasmachine Vraag naar onze acttevoorwaarden TEGELS KEUKENS BADKAMERS 400 m2 showroom Veldweg 4, SOEST Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf gesloten! FM 1079 (stereo); ether: FM 105.9. BLOEI d. SOEST Bij Groei en Bloei wordt er dinsdag 13 mei gekookt! Docente Jcnnifer Smit laat zien én proeven wat er voor lekkers kan worden gemaakt van vlierbessensi- roop, en ze be lt brandnetelsoep, dolma's (ge- de druivenbladeren), jam van cnblaadjes, sla met Oost-Indi- e kers en nog veel meer. De .•Inemers, ook mannen zijn wcl- n, hoeven alleen pen en papier e te nemen naar 't Soester Stek- aan de Schrikslaan 1-3, waar kookdemonstratie om 20:00 begint. Deelname kost 00. Belangstellenden wordt ver- ;ht zich telefonisch op te geven Ingrid Visser, 6022358 (bij Trkeur tussen 19:00 en 20:00 O- Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lokale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk onge veer een kwartier, worden conti nue herhaald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagina 540 voor de uit gebreide programma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagina's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. schoorsteen en warmtebron niet altijd op elkaar aansloten. Daarom begon hij een bedrijf dat zich richt op de bron: de haarden. In het programma 'Soest in bedrijf van Henk de Jong hoort u hier meer over. Met zijn dochter vertelt De Vries met warmte over open haar den, de opzet van zijn bedrijf, mo dellen, energiebronnen en service over heel Nederland. Vrijdag 2 mei om 10:00 uur. Herhaling op dins dag 6 mei om 17:00 uur. In het programma wordt ook aandacht besteed aan belastingen en ontwik kelingen op sociaal economisch gebied. Tiny en Pierre Joosten Pierre Joosten. Tiny Joosten. Firma De Vries De heer De Vries begon ooit als metselaar en specialiseerde zich daarbij in schoorstenen. Die had men zo'n dertig jaar geleden hard nodig, maar hij ontdekte dat Dit echtpaar is drie maanden naar Goa in India geweest en heeft daarom zeer veel te vertellen aan Nel Pclzer in het programma 'De Vrijwilliger'. Tiny is bekend als vrijwilligster van Naald en Draad (nu Creatieve Vereniging) en Pier re van de Afasicsoos, SWOS en hel Rode Kruis. Hun vrienden Fc- liciana en Damas uit Goa bezoe ken regelmatig hun familie daar. Deze keer hadden zij Tiny en Pier re uitgenodigd om mee te gaan. Zij hebben bijzondere verhalen over die periode waarin ze als een soort missionarissen handwerk- en zang lessen hebben gegeven op scholen. De uitzending (een herhaling) is op zondag 4 mei om 12:00 uur. Reactietelefoon Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel ons en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat volledig uit elke laatste zondag van de maand in het pro gramma Op Soest vanaf 16.00 uur. Reactietelefoon 6093853. Marius den Duik In het programma 'Ontmoeting met' (een herhaling) praat Kees Vroon met, opnieuw, een bijzon dere inwoner uit Soest, KLM-pi- loot Marius den Duik. Het gaat echter niet direct over zijn beroep, maar wel over het feit dat hij mede-initiatiefnemer en voorzitter is van 'Wings of Support'. Deze stichting, opgericht in november 1998, heeft als doel om, met finan ciële steun van zo veel mogelijk KLM-colIega's, projecten te on dersteunen in ontwikkelingslan den. Omdat leden de (kleinschali ge) projecten zelf kunnen begelei den is er een enorme persoonlijke betrokkenheid. Kees Vroon praat hierover met Marius den Duik op vrijdag 2 mei om 13:00 uur. Soest Klassiek 1 Jacques van de Griendt trak teert de luiste raars van Radio Soest op een primeur. Het vioolconcert van Tsj ai kovsky door Wladimir Spivakow met het Moskouse Philharmonisch Orkest onder leiding van de vrouwelijke dirigent Veronika Dudarova. Dit stuk is eind jaren 70 op een lp gezet die van een dusdanige kwaliteit was dat je hem maar drie keer kon draaien. Zo'n lp is op cassette bandje gezet en nu is er een geluk kig een cd van gemaakt. Het be roemde vioolconcert van Tsjaiko- vsky werd aanvankelijk door de vioolvirtuoos Leopold Auer onspeclbaar en stinkend genoemd. Spivakow, gehard in de Russische school, kreeg de technische be kwaamheden onder de knie. Hij speelt op onovertroffen wijze, recht uit het hart en zo lyrisch als alleen Russische violisten dat kun nen. Daarna hoort u van dezelfde componist de Seizoenen voor pia no, gespeeld door Alexander Wa- renberg, een beroemd Russisch pianist. Zondag 4 mei om 14.00 uur. Soest Klassiek 2 'Ik heb mijzelf leeg geschreven. Geen ideeën, ik heb er geen zin meer in. Deze symfonie valt nooit bij het publiek.' Dat waren woor den van Tsjaikovsky nadat hij zijn vijfde symfonie had geschreven. Het werd een van zijn meest wel overwogen werken, vol epische uitdrukkingsvaardigheden en mu zikale energie, met als thema het Noodlot, het Fatum. Je komt het overal tegen, tot aan de finale met een hoopvolle, bemoedigende mars. Overal in zijn muziek vind je het noodlot terug. Mogelijk door zijn jeugd. Laat de vijfde over u komen met haar overdonderende praal en pracht. Jacques van de Griendt heeft als toegift de Pezza in forma de sonatica uit de serena de in C groot, gespeeld in een Russische kathedraal. Zondag 4 mei om 15:00 uur. G. Zoetelief Op de avond van de nationale her denking heeft Radio Soest een speciale uitzending van het pro gramma 'Waar blijft de tijd?' van de Historische Vereniging Soest. G. Zoetelief vertelt in een inter view door Jan Visser zijn levens verhaal. In de oorlog was hij actief in het verzet en heeft onder ande ren meegedaan aan de overval op het bevolkingsregister in Soest. Het idee voor deze overval kwam van de toenmalige burgemeester van Soest, Des Tombe. Dit bijzon dere programma wordt gepresen teerd door Wim de Kam en uitge zonden op zondag 4 mei om 18.00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren VRIJDAG 2 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soest in bedrijf 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 3 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 4 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Dodenherdenking 12:00 De vrijwilliger 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 De jaren '50 17:00 Musica Aeterna 18:00 Historische Vereniging 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het boek open 21:00 Radio M MAANDAG 5 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het Praattheater 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 The Beatles 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 6 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soest in bedrijf (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 7 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oranjefeest Soest 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein met de column van burgemeester Jans sen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Ra dio Soest vindt men elke week de ge gevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uitzonde ring na) worden uitgezonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uit zendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (ingezon den brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk don derdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, Q 035-6093851; fax: 035-6093860; e-mail; radio@soest.nl. Ook voor program ma-ideeën, persberichten, aankondi gingen, vercnigingsnicuws, clubbla den, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17