Opwinding over 'vogelruiming' En dit zijn de knallers van deze week: Onbekende koelt woede op flitspaal aan Koningsweg 2.59 1.39 1.29 0.95 27.99 Dodenherdenking met stille tocht mjHof planten OU ct Vandalen leggen betonpalen op rails bij Berkenlaantje Soest krijgt ruim 300.000 voor wijkperspectiefplannen Mijn H&?s DONDERDAG 1 MEI 2003 81e JAARGANG NO. 37 DEZE WEEK Politie zoekt getuigen Zondag 4 mei Soest laat eenden en ganzen afmaken NU NAAR NIJHOf io% korting op alle meubels' 25% korting op alle buitenzonwering" OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Coca-Cola Runderrookvlees Magere rib- lappen kilo w#yy Sperziebonen Volkorenbrood Pampers VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Onder invloed Meisje geschept Hennepkwekerij opgerold NATUURLIJK WONEN Tuin SOESTER KALENDER Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Autobedrijf A. van der Lee I VOORJAARSPERIKELEN Vaste Tuincentrum en Kwekerij Groeneveld VERKOOPPLANNEN? BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,75 - Buiten Soest 17,50 - Losse nummers 0,55 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel Meer dan twintig lintjes. Feest voor ridder Conny Vink. Kermispot wordt fonds. Op 't Hoogt Actueel Varia Kruispunt Dalweg krijgt vanaf maandag rotonde. Familieberichten Huurwoningen Cultuur 'Cultuurkoorts loop top'. Muziek en kunst tijdens festival. Soesterberg 13 'Een sieraad erbij in Soester berg'. Soesterberg herdenkt z'n oorlogsslachtoffers. Sport I De politie is op zoek naar de daders van een levensge vaarlijk incident dat zich vo rige week voordeed op de spoorweg Amersfoort- Utrecht ter hoogte van het Berkenlaantje. Daar bleken enkele betonnen palen op het baanvak te zijn gelegd. Rond 21:55 uur kreeg de poli tie de melding dat een trein bij de spoorwegovergang Berken laantje ergens tegenaan was ge reden. Ter plaatse bleek dat de trein over enkele betonnen pa len was gereden. Door de kracht van de aanrijding had de trein diverse inslagen in de vloer en waren er zelfs twee 'bankstellen' in de trein los van de vloer gekomen. Niemand van de inzittenden raakte ove rigens gewond. Het treinverkeer was wel geruime tijd geblok keerd. De NS regelde vervan gend vervoer. De passagiers werden door personeel van de politie en de spoorwegpolitie naar de spoorwegovergang aan het Berkenlaantje geleid. Daar werden zij met bussen verder vervoerd. De spoorwegpolitie gaat ervan uit dat de betonnen palen met opzet op de rails zijn gelegd. Er wordt een nader onderzoek in gesteld naar deze levensgevaar lijke actie. Eventuele getuigen wordt verzocht contact op tc nemen met de Spoorwegpolitie, S20900-8844. De gemeente Soest krijgt 300.500 euro van de provincie voor de uitvoering van de wijk perspectiefplannen Smitsveen en de Eng en het centrum van Soesterberg. Dat hebben Ge deputeerde Staten vorige week besloten. De bewoners van beide Soester wijken zijn en worden actief be trokken bij de herinrichting van hun woonomgeving. Hetzelfde geldt voor Soesterberg, waar de woonfunctie zal worden versterkt en overige functies worden her schikt of uitgeplaatst. bestemd om de bewoners bij deze processen te betrekken. De ge meente trekt zelf 1 miljoen euro uit voor de realisering van de plannen die in 2004 moeten zijn gereali seerd. In totaal geeft de provincie 7 mil joen uit aan stedelijke vernieuwing in dit en volgend jaar. Dat bedrag wordt verdeeld over 22 gemeen ten. Daarnaast betaalt de provincie ruim 800 duizend euro mee aan verschillende maatregelen tegen geluidsoverlast. Daarvan is 249.579 euro bestemd voor pro jecten in Soest, Baarn, Leusden, Woudenberg en Rhenen. SoVoCo klaar voor beslissende reeks. VVZ verzekerd van nacom- petitie. Sport II 16 Donald Pondman pakt nationale judotitel. Ilse Vaessen in halve finale EK. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Programma Radio Soest. 17 Op zondag 4 mei zal bij het monument aan het Verzets- plein/Inspecteur Schreuderlaan de jaarlijkse Dodenher denking plaatsvinden. De plechtigheid begint met een stille tocht, waaraan wordt deel genomen door het Comité 4 mei Soest, het gemeentebestuur, de politie, scouting (Don Bosco, Fakkeldraagsters, Hopman Massel- man en Palz- en Eemgeuzen), Apollo, PVO en het Groot Gaes- beeker Gilde. Verder kan iedereen uit Soest meedoen. Vanaf 19:15 uur kan men samenkomen voor de stille tocht, op de hoek Nas- sauplantsoen/Beatrixlaan. Om precies 19:30 uur zet de stoet zich daar in beweging gaat via de Van Weedestraat en de Burgemees ter Grothestraat naar wat vanouds 'Braamhage' werd genoemd. Na aankomst bij het verzetsmonument begint het programma daar om precies 19:45 uur. 19:45 uur: muziek en zangdoor Apollo en PVO; 19:50 uur: welkomstwoorddoor de voorzitter van het Oranjecomi té, R.E. Schippers; 19:52 uur: herdenkingswoord door burgemeester Janssen; 19:57 uur: zang Apollo; 19:30 uur: Last Post 20:00 uur: twee minuten stilte 20:02 uur: tweede Last Post, gevolgd door spelen/zingen van het Wilhelmus. Aansluitend de kranslegging door de burgemeester en vertegen woordigers van het Voormalig Verzet; het Comité 4 mei Soest en leerlingen van het Griftland College, waarna het défilé wordt ge opend door de burgemeester. De inwoners van Soest, zowel jongeren als ouderen, worden van harte uitgenodigd om deel te nemen aan de stille tocht en de her denking bij te wonen. Het neerleggen van bloemen bij het monu ment wordt zeer op prijs gesteld. In de afgelopen week is er in Soest de nodige opwinding ontstaan over de vogelruiming in het kader van de bestrijding van de vogelpest. Loslopende kippen, eenden en ganzen met name in en om de vijvers langs de Koningsweg - worden op last van de burgemeester ge vangen en afgemaakt. Volgens ambtenaar Ad van de Haar zijn er vorige week al heel wat telefoontjes bij de gemeente binnengekomen van dierenliefheb bers, die hun verontwaardiging over de 'stiekeme' ruiming niet onder stoelen of banken staken. Ook bij de Vogelopvang Soest en de Dierenbescherming zijn veel protesten binnengekomen. Volgens Van de Haar is de ruiming echter onontkoombaar. 'Anders zouden we het zeker niet doen...' Ook bij het biezenveld aan de Peter van de Breemerweg zou inmiddels een aantal 'standvogels' zijn afgevoerd. In het belang van de vogelpestbe- strijding - Soest ligt nu eenmaal in het gebied waarin de ziekte is ge constateerd - mogen kippen, een den, ganzen en andere vogels niet zomaar meer los lopen. Particulie re eigenaars moeten ze binnen een hek houden en onder een afdek king, overeenkomstig de voor schriften van het ministerie van Landbouw. De politie heeft op dracht gekregen serieus controle uit te oefenen en zonodig 'verba liserend' op te treden. Tot dusver is dat overigens, zo blijkt uit na vraag bij de politie, niet nodig ge weest. Buurgemeente Baarn gaat volgens Van de Haar anders met de maat regelen van het ministerie om, omdat deze gemeente grotendeels niet binnen het betreffende gebied ligt. Naar de opvatting van burge meester Janssen, volgens Van de Haar in dit verband het bevoegd gezag, is de gemeente Soest 'eige naar' van de loslopende eenden en ganzen die zich vooral ophouden langs de Koningsweg. Van de 17 ganzen waren er tot afgelopen maandag al 15 gevangen; twee moeten, er nog 'ingerekend wor den'. Ook zijn er inmiddels enke le tientallen (Kaapse) eenden ge vangen. Leed voorkomen Ze moeten net als de kippen wor den 'opgehokt', maar voor de gan zen en eenden betekent dat een wisse dood, omdat de dieren vol strekt afhankelijk zijn van de aan wezigheid van water. Hebben ze geen water tot hun beschikking, dan leidt dat tot allerlei ongewens te en op den duur ook dodelijke ziekten. Het is dan ook juist om het ergste leed tc voorkomen dat Soest de dieren laat ryimen en in slapen. Dat gebeurt overigens op soortgelijke wijze als bij de grote kippenruimingen, en door een ge specialiseerd bedrijf buiten de ge meente Soest, aldus Van de Haar. 'Daar zijn verschillende methoden voor.' Hij kan niet zeggen welke methode er gebruikt wordt. De gemeente heeft van tevoren geen ruchtbaarheid gegeven aan de ruiming, juist om de commotie (zoals die nu kennelijk toch is ont staan) te voorkomen, aldus Van de De politie is op zoek naar de onbekende Soester die vori ge week - in de nacht van dins dag op woensdag - een 'flits paal' aan de Koningsweg heeft omgezaagd. De mast was bijna geheel doorgezaagd, maar de camera (en de film erin) zijn in veiligheid gebracht. Of dat nog kan helpen bij de op sporing van de dader valt nog te bezien, maar volgens voorlichter Mieke Kort van het projectbureau 'Verkeer onder controle' van de Utrechtse politieregio gaat het on derzoek daarnaar wel verder. De schade bedraagt zo'n 20.000 euro bouwen woonwaren. boarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Ostéospermum Marganta" (Spaanse Margriet) Kleuren paars, roze en wit, hoogte ca. 20 cm potmaat 10.5 Van 1,99 AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond NIJKERK, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vnjdag koopavond en de politie is er wel op gebrand die te verhalen op de veroorzaker. Die zal waarschijnlijk wel gebruik gemaakt hebben van professione le apparatuur, want een ijzeren flitspaal zaag je niet zomaar even om, denkt ook de politie. Over de motieven tast de politie in het duister. Het ligt wel voor de hand om aan te nemen dat iemand zich heeft opgewonden over het feit dat hij (of zij...?) geflitst werd en ver volgens zijn woede op de flitspaal heeft gekoeld. De brandweer kwam eraan te pas om de (onbe schadigde) apparatuur veilig te stellen. Er is nog geen nieuwe flitspaal ge plaatst. De beslissing daartoe moet genomen worden door het Bureau Verkeershandhaving van het Openbaar Ministerie in Soester berg, beter bekend als het 'Bureau van Koos Spee'. De politie 'be- Met een hydraulische spreider maakten brandweerlieden de kast open van de bijna doorgezaagde flitspaal op de Koningsweg om er de vitale onderdelen uit te halen, zoals de camera en de flitser. Foto: Brandweer Soest. helpt' zich voorlopig met laserguns en mobiele radar om de snelheden op de Koningsweg te controleren. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 3 flessen a 1,5 lifer vers van 't mes 100 gram rundvlees 500 gram heel diverse soorten 2 pakken Haar. Een aantal jaren geleden leidde bijvoorbeeld het vangen en afmaken van Kaapse eenden in de vijvers langs de Koningsweg ook al eens tot een soort volkswoede. De meeste tot nu binnengekomen te lefoontjes kenschetst hij als 'emo tioneel'. Zondagavond heeft de politie op de Tamboerijn een 47-jarige Soes ter aangehouden voor rijden onder invloed. Agenten zagen de man rijden en besloten hem te contro leren. Bij onderzoek bleek dat hij alcohol had gedronken. Hij werd voor ademanalyse overgebracht naar het bureau. Daar bleek dat hij 380 ug/1 in zijn bloed had. De Soester kreeg een proces-verbaal opgemaakt en een rijverbod van drie uur. Een 42-jarige automobiliste uit Soest zag vorige week donderdag ochtend, komende van de Varen- straat, bij het afslaan een 17-jarige fietsster over het hoofd, die over het fietspad naderde. Het meisje kwam op de motorkap terecht en sloeg tegen de voorruit. Ambulan cepersoneel onderzocht haar en behandelden ter plaatse enkele schaafwonden aan haar gezicht en benen. Vorige week dinsdag heeft de po litie in een woning aan de Weeg breestraat een hennepkwekerij op gerold. Vijf personen werden aan gehouden. Naar aanleiding van binnengekomen informatie werd rond 14:00 uur een onderzoek in de woning. Daarbij werden naast de 37-jarige bewoner nog vier per sonen aangehouden: twee vrou wen van 22 en 34 jaar, een meisje van 17 jaar en een man van 21 jaar, allen uit Amersfoort. In de woning werden ruim 200 planten aangetroffen en het vijftal was druk bezig met het oogsten. De planten en kweekapparatuur werden in beslag genomen. De stroom bleek buiten de meter om te worden afgetapt. Tegen het vijf tal wordt proces-verbaal opge maakt. AL 7 JAAR IN SOEST Binnen- en Buiten Meubelen Mandwerk - Accessoires Gordijnen - Karpetten Dealer van o.a.: Teak Garden Lloyd Loom - Luxaflex Inrichters van: GRATIS BEZORGEN IN DE REGIO Burg. Grothestr. 1 a, SOEST 035 - 602 27 68 TEGENOVER DE HEMA Dc Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Vrijdag 2 mei 20:00 Soester Klaverjaskam- pioenschap, 'De Klarinet', Kla- rinet 39, 3,50/4,50. Zaterdag 3 mei 15:00 Receptie 80 jaar SEC, Bosstraat-West. 20:00 'Toneel 'Bruintjes Bier', De Gulle Glimlach, 'De Schoof', Molenstraat 142, 2,50. 20:30 Feest 80 jaar SEC, Bos straat-West. 20:30 Opening expositie Cha- rito en jazzclub, Artishock, Steenhoffstraat 46. Zondag 4 mei 10:00 Dodenherdenking vlieg basis Soesterberg (bussen vanaf Dorpsplein). 14:00 Jazzworkshop Job Hel- mers, Artishock, Steenhoff straat 46. 14:30 Linedance-demonstratie KBO, 'De Klarinet', Klarinet 39. 19:00 Dodenherdenking Soesterberg, Caroluskerk, Rademaker straat; aansluitend stille tocht naar Odijkplein en samenzijn in Drie Eiken. 19:30 Stille tocht, Beatrixlaan/ Nassauplantsoen. 19:45 Dodenherdenking, mo- nument Insp. Schreuderlaan. Maandag 5 mei 20:00 Bevrijdingsconcert PVO, monument Insp. Schreuderlaan (bij slecht weer: Mariakerk, Nieuwerhoekplein). 20:00 Bevrijdingsconcert Odeon, Vredekerk, Gen. Win kelmanstraat, Soesterberg. 20:30 Film 'Sobibor, 14 Octo- bre, 16 Heures', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 6 mei 14:00 Lezing over zwerfkinde ren, 'Huisvrouwen', Brandpunt (Baarn). Woensdag 7 mei 10:00 Lezing mr. R. Schippers over erfrecht, Soester Kring, NPB-kerk (ingang P. de Hoog- hlaan), 3,00. 14:00 Inloopmiddag De Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, 2,50. 14:00 Kindermiddag w.v. 'Overhees', 'De Klarinet', Kla rinet 39, 1,20/2,40. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 E.xclusief-DeaJer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 CITROÊN Soest, Baarn e.o. A A A A A A A A A A A A A A A A V V V V V V V V V V V V V V Iedere zondag en 365 dagen geopend Amsterdamseweg 57A naast kasteel Groeneveld Tel .:035-54311 02 Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaors.nl Q REGIOMAKELAARS SoesH§>Bui(sregiomakeloors,nl *i UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2003 | | pagina 1