s! Voor een Bosje tulpen... W#RTMANN ipert Schoemaker specialist 'platte' televisieschermen Ontspannen bewegen op muziek Machine Mercurius 53 meter Soester EHBO: tweede plaats BBIHBi oe leefbaar is Soest voor huurders...? V Kom proeven en overtuig uzelf. Bekroonde paaseieren Logopediepraktijk station Soestdijk 10 mei open m DONDERDAG 1 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 7 Grootste sortering in wijde omtrek Daarmee willen we u voordelig het voorjaar in helpen. Want de 25 tulpen symboliseren een korting van 25,-! U kunt deze advertentie éénmalig ter betaling bij ons inwisselen bij een totaal aankoopbedrag van 100,- of meer*. Natuurlijk kunt u deze advertentie inwisselen in onze beide zaken. En zowel op de dames- als de herenafdelingen! Tot spoedig! Monique en Emile Wortmann en medewerkers EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Laanstraat 65, 3743 BB Baarn. (035) 541 5418 Burgemeester Grothestraat 7, 3761 Cl Soestdijk. (0.-5) 601 4488 zaterdag 3 mei, 12.00 tot 17.00 uur Expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9,3761 CJ Soest AUTOSCHADE Expositie van Harry van der Wee Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen vjr Soester Onderlinge Vier gratis proeflessen voor 55+ Uitbreiding van productie, impuls werkgelegenheid -m Bij districtswedstrijd in Leusden Het laatste nieuws staat in de Soester Courant yandegcheie Ie gebruikte FietoS shop Soesterbera 3 ?terstraati7,tei& ESTER COURANT- ECLAMEKRANT diverse relaties aw» WOONHUIZEN 5 elpanden. Wilt u en/of winkelpand^ Neem dan contacte ^an Breukelen, Vast<J JSurantiën, Koning,™- 40, tel.6017962. WERKCURSUaijJJ eleiding bij het scfl en schoolproblemen Tramei, 035-60l7n»Q Ie maand! kken van twee films len in de winkel de introductie van het itte' scherm kwam de vraag ir deze nieuwe vinding op visiegebied aanvankelijk kt voorzichtig op gang. Maar iddels is de belangstelling trtdurend aan het toene- i. Bij Expert Schoemaker irgemeester Grothestraat) i ze verkrijgbaar in alle soor- en maten. Igens Herco Schoemaker is er degelijk verschil in de verschil- Ide platte schermen. 'Bij kleinere :ld schermen spreken we van !D-schermen, bij grotere van tsmaschermen. Daar bestaat ferigens ook wel enig technisch [derscheid tussen.' Expert loemaker speelt royaal in op de uwe trend en heeft daarom een :r grote sortering. 'We hebben er [omenteel wel een stuk of vijfen- 'intig demonstratieklaar staan,' [dus Schoemaker jr. In de mees- vergelijkbare zaken zijn het er fooguit een paar, weet hij. 'Voor 'Iets heel moois' Het beeld van een plat scherm is altijd scherper en vele malen rus tiger dan van de traditionele scher men. De prijzen liggen weliswaar wat hoger, 'maar daar heb je dan óok wel iets heel moois voor'. De prijzen variëren van bijvoorbeeld 799,00 voor een 33-centimer scherm tot zo'n 20.000,00 voor een 102-centimeterscherm, ook wel bekend als 'huisbioscoop'. De platte schermen hebben overigens op z'n minst dezelfde levensduur als gewone schermen (gemiddeld ca. 40.000 'branduren'). De LCD- schermen gaan zelfs een-derde langer mee, staat vast, dus halen doorgaans wel 60.000 uur. Bij platte-schermcnspeciaiist Ex pert Schoemaker, Burgmeester Grothestraat 9, kunnen ze er alles over vertellen en is er ook heel veel van te zien. In net najaar organi seert Schoemaker weer een aantal demonstratieavonden óm een na dere kennismaking met de platte schermen te vergemakkelijken. Herco Schoemaker bij een deel van de platte-schermencollectie. Foto: Soester Courant. veel winkels is het nog toekomst, maar voor ons is het heden! Wc hebben ook een naam hoog te houden. Toen destijds de eerste televisies op de markt kwamen waren we er direct snel bij. Nu zijn we weer een van de eersten.' De voordelen van een plat scherm zijn overduidelijk. Ruimtewinst, bijvoorbeeld, omdat de traditione le 'toeter' aan de achterkant van het televisietoestel verdwenen is (het scherm kan dus ook verder in de hoek worden geplaatst). Een ander pluspunt is dat de tv-kijker met een plat scherm totaal geen last meer heeft van bijvoorbeeld invallend daglicht of reflecterende verlichting. Herco Schoemaker: 'Ook overdag kun je dus perfect televisie kijken.' Het tv-scherm is, bijvoorbeeld in combinatie met een draadloos toetsenbord, boven dien ook als computermonitor te gebruiken. Op 23 april j.I. werd op initia- lef van de VHOS (Vereniging iuurders Overleg Soest) over jie vraag van gedachten gewis- Id met Harry Witte, wethou- er van de gemeente Soest, en iet Barbare Bastiaanssen, ma- lager van Portaal Eemland. leefbaarheid is voor de gemeente joest in de eerste plaats veiligheid, Sie alleen in samenwerking tussen jewoners, politie en gemeente ge- Halte kan krijgen. Zo'n samenwer kingsverband is o.a. een wijkbe- Beerteam, waarvan er inmiddels *^ee werkzaam zijn, in de wijken de Engh en Smitsveen. In de loop der jaren zullen zulke wijkbeheer- cams door geheel Soest en jSoesterberg gestalte krijgen. eetbaarheid heeft voor de wo- ingcorporatie een andere invals- oek. namelijk de vitale woonom- eving, waar het ook in de toe komst prettig en veilig wonen dient e zijn. Om dat te bewerkstelligen zal de woonomgeving soms ingrij pend verbeterd moeten worden. Een recent voorbeeld is de sloop en wederopbouw van de woningen aan de Generaal Spoorstraat in Soesterberg. Leefbaarheid is in middels een aparte afdeling gewor den bij Portaal, inclusief een eigen budget, waar projecten om een sociale leefomgeving te creëren, zoals Zomerschoon (actie op za terdag 24 mei a.s.!) van gespon sord worden. Leefbaarheid kan alleen succesvol nagestreefd worden als er sprake is van een structurele en constructie ve communicatie tussen bewoners en woningcorporatie en gemeente, aangevuld met Stichting Balans, het buurtopbouwwerk, en de poli tie, en de diverse bewonerscom missies. De praktijk laat zien dat het helaas nog wel eens schort aan de communicatie. Problemen van bewoners worden niet altijd binnen een redelijke termijn op een min stens even redelijke manier opge lost. Het is frustrerend als een wo ning door ziekte van de bewoner gedurende jaren niet bewoond wordt, terwijl er mensen in de rij staan te trappelen voor een huis. En een verwaarloosde tuin trekt (andermans) vuil aan, zoals stroop met vliegen doet. Geluidsoverlast, bewoners die op grond van hun gedrag en leefwijze een bedreiging vormen voor de overige bewoners, illegale inwoning, het zijn allemaal factoren die de leefbaarheid ver minderen. Toch is het een zaak van de bewoners zelf om te melden aan de gemeente, de politie en de woningcorporatie dat 'hun leef baarheid in het geding komt. Al leen als dossiers opgebouwd wor den en klachten zwart op wit staan, kan er opgetreden worden. En wie zelf niet de klokkenluider wil zijn, kan de klacht doorspelen via de VHOS. De VHOS is een koepel met 9 be wonerscommissies. Bewonerscom missies zijn voor bewoners en door bewoners opgericht, met als doel het behartigen van de belangen van alle bewoners. Leefbaarheid is zo'n belang. Zowel de gemeente Soest als woningcorporatie Portaal onderschrijft het belang van leef baarheid, dat is op deze thema avond wel verduidelijkt. S Deze actie is geldig t/m zaterdag 10 mei 2003 Keuze Eenvoud Plezier Wij nodigen u graag uit om de kwaliteit van een overheerlijke espresso of cappuccino te proeven en het gemak van de Nespresso-machine te ervaren tijdens de demonstratie op: "^ESPRESSO Zo'n twintig versierders hebben gehoor gegeven aan de oproep van de Winkelkring Van Weedestraat. Uit de ingeleverde ei-creaties heeft Dick Kam met zijn koper beslagen ei de rijk gevulde paasmand van Joh. Mets t. w. v. 100 euro gewonnen. Een tweede prijseen gevulde mand t. w. v. 50 euro, gaat naar Jessica de Haan voor haar ei op standaard. De winnaars hebben inmiddels bericht ontvangen. STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Volgende week zaterdag (10 mei) wordt de Praktijk voor Logopedie aan de Spoorstraat 1 feestelijk geopend. Voor de kinderen en hun ouders wordt er een voorstelling gegeven en er zijn diverse verrassingen. De praktijk is 's middags openge steld voor belangstellenden. Veel Soesters kennen het gebouwtje nog als wachtruimte en kaartenver- kooppunt van de Nederlandse Spoorwegen. Het is nu verbouwd tot een sfeervolle praktijk, waar de logopedisten Henriëtte Karsten, Het logopedistenteam in hel voormalige NS-stationsgebouw. Foto: Soester Courant. karen Kaaemaker en Marsha Rae- dt van Oldenbarnevelt werken. Ie dereen is van harte welkom om er een kijkje te komen nemen en ken nis te maken met het team van log opedisten. In het kader van het Cultuurfesti val Soest - diezelfde dag - is er te vens een expositie van werk van de Soester kunstschilder Harry van der Wee, verzorgd door galerie De Steenlinde. vw.soesterondcrlinge.nl info@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26. Soest. 035 - 6029060 Op dinsdag 13 mei wordt in ontmoetingscentrum De Klari net (Klarinet 39) voor het eerst een open les 'Ontspannen be wegen op muziek' gegeven, van 10:15 tot 11:30 uur. De lessen zijn bedoeld voor personen vanaf 55 tot 70 jaar. Onder begeleiding van heerlijke muziek worden alle spieren en ge wrichten geoefend. Ook wordt er regelmatig met kleine materialen geoefend zoals ballen, hoepels, lin ten en knotsen. Alle oefeningen kunnen ook op een stoel uitge voerd worden. Als afsluiting wor den er oefeningen uit de Tai Chi Tao gebruikt, een bewegingsvorm met langzame vloeiende bewegin gen, die bevorderend is voor de mentale en fysieke gezondheid. Doel van de lessen is om je lekker ontspannen te gaan voelen. Aan het eind van de les is er de mogelijkheid om een gezellig kopje koffie of thee met elkaar te drin ken. De lessen staan onder de en thousiaste leiding van mw. M. de Wilde (gediplomeerd docent) uit Soest. Bij voldoende belangstelling Ontspannen bewegen op muziek in De Klarinet. zal er na de open lessen een cur sus worden georganiseerd. Er zal dan worden gewerkt in kléine groepen van 8 tot 10 deelnemers. Nieuwsgierig? Kom vrijblijvend meedoen op dc open lessen op 13, 20, 27 mei en 3 juni. Nadere infor matie bij de ouderenwerkers mevr. T. van Bussel (maandag- en dins dagmiddag) of mevr. A. van Vliet (woensdag- of vrijdagochtend), ^6023139. Niet minder dan 53 meter lang is de nieuwe driekleurendruk vlakstansmachine van Smurfit Mercurius. Dankzij deze 'straat' die vorige week in ge bruik werd genomen, kan de productie met 15 procent wor den opgevoerd en het aantal medewerkers tot boven de 180 worden uitgebreid. Een stijgende vraag naar de ver pakkingsmaterialen van Mercurius was de aanleiding voor de miljoe neninvestering. Aan het begin van de machine worden de platen kar ton ingevoerd. Vervolgens ontwik kelt zich een proces, waarbij het karton bedrukt en gestanst wordt er. aan het eind van de rit in de separatie-unit met behulp van ro bots in afzonderlijke delen op pal lets in stapels wordt geformeerd. De klant hoeft zijn product alleen nog maar te vouwen. Het klinkt allemaal eenvoudig, maar afgezien van het technisch vernuft is de invoering van de ma chine in sneltreinvaart doorge voerd. Begin vorig jaar startte de Soester vestiging van de Mercu- riusgroup de technische voorberei ding en eind 2002 kwam de goed keuring binnen. 'En nu staat de vlakstansmachine er. We hebben nog nooit zo snel kunnen imple menteren. In februari zijn we met de verbouwingen begonnen. De onderaannemers, bijna allemaal uit Soest, en onze technische mensen hebben een huzarenstukje gele verd', zegt Rob Stalenhoef van Mercurius. 'We zijn er trots op, dat we de fabriek naar dit niveau heb ben kunnen brengen.' Het bedrijf heeft zijn productie geconcentreerd in het pand aan de Koningsweg en beschikt aan de Industrieweg sinds enkele jaren over een vestiging voor de onder steunende afdelingen. Sinds jaren behoort Mercurius tot de grootste werkgevers van Soest. De intro ductie van de nieuwe machine be tekent niet alleen een impuls voor de werkgelegenheid, maar stelt het bedrijf tevens in staat de produc tie te vergroten, wat de zekerheid van de arbeidsplaatsen weer ten goede komt. De wedstrijdploeg van de Soes ter EHBO heeft zich afgelopen zaterdag 26 april een tweede plaats weten te verwerven bij de wedstrijden van het district Utrecht, Die worden elk jaar georganiseerd. Het district Utrecht telt 44 afdelin gen. Dit jaar werden de wedstrij den gehouden in Leusden daar de afdeling Hamersveld 50 jaar be staat. De winnaar van de wedstrij den wordt afgevaardigd naar de landelijke wedstrijd die dit jaar gehouden wordt op 24 mei in Lunteren. Zaterdag was het een spannende middag daar de ploegen aan elkaar gewaagd waren. Er werd op een hoog niveau gespeeld en de onge vallen werden door een uitsteken de Lotus-ploeg uitgebeeld. De Soester EHBO-ploeg bestaat uit Ellen van de Breemer, Jolanda Tuenter, Ingrid Voortman, Erica Stokwielder en als begeleider Jeroen Tuenter. Dc uitslag van de eerste drie plaat sen was als volgt: le plaats voor de jubelerende afdeling Hamersveld met 16 punten; 2e plaats voor de afdeling Soest met 15 punten; 3e plaats voor de afdeling Vreeswijk met 12 punten. De wedstrijdploeg van de Soester EHBO.

Soester Courant | 2003 | | pagina 7