'Cultuurkoorts' loopt op in Soest oom ÖITlAllKl Soest Tlogterom WmmsSoedi Muziekkring (kegelt) met 'Trio Eemland' Muziek en kunst tijdens Cultuurfestival Soest Koffie proeven tijdens Cultuurfestival Soest Grote belangstelling verwacht voor festival HeugajFelt 'Misschien kom ik wel spelen op het Cultuur festival Soest' yv\ XX/ Concert Julianakoor e.a. in teken van Magnificat wordt f Schilderen voor Warchild Nieuw DONDERDAG 1 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 Hé, hallo! Cultuurfestival is er ook voor jou! Seniorenbus rijdt tijdens Cultuurfestival Colenso Consort op Cultuurfestival Klein Soester Koor op Cultuurfestival Chorus Line ook op Cultuurfestival Byzantijns Kleinkoor op Cultuurfestival Soester Kinderkoor op Cultuurfestival www Cultuurfestival in de Open Hof In Almere en Soest (Open Hof) Zaterdag 10 mei, Brede Bibliotheek Gratis Max Havelaar bij Wereldwinkel uw wooribon ist ingevulde woonbonr» Bovendien wordt gecontro. voorwaarden voldoet De! es klopt, wordt in volgorde i geldt de leeftijd en de ippelijke of economische Eemland.* sldt de periode dat men huidig adres, riteria bovenaan de kandi jen uw persoonlijke gege- I, gezinssamenstelling en aerd met de gegevens uit de ïisadministratie Persoons- egevens juist dan wordt de enaar/verhuurder aangebo- e woning dan krijgt u via de -ptgiro waarmee u de leges aen huisvestingsvergunning I voor een woning, dan wordt na het verstrijken van de aderd door de verhuurder, dingsbrief is het niet mogelijk sn te bekijken. Het heeft geen nformeren naar uw kansen ANMERKING BENT GEKO- I WONING ONTVANGT U gtoewijzing an de woningtoewijzingen /en in een overzicht. Daarbij i hoeveel reacties er op een gen en of de woning aan een ner is toegewezen. Ook wordt onduur, de eventuele maat- conomische binding en het puntenaantal vermeld. Op die n inschatting maken van uw dergelijk type woning en nwensen aanpassen. oekenden Hen is het mogelijk om op ;iale gronden een urgentie- krijgen. Slechts in een zeer gevallen zal een dergelijke ;hts van toepassing is voor een n verstrekt. Informatie hierover bij de afdeling Publiekszaken onderdeel huisvesting. opt een serieuze klacht mocht roningtoewijzing, dan kunt u die ïen bij de gemeente Soest, Woonruimteverdeling, Post- JA SOEST. gen heeft over het toewijzings- it u daarvoor terecht bij Portaal N of de afdeling Publiekszaken Soest. Ook zijn hier informatie aar. rmatie kunt u ook vinden op aest.nf, bouwen en wonen, deling). mland bestaat uit de gemeenten rn, Bunschoten, Eemnes, Leus- óudenberg. )lad door de desbe- ngevulde bonnen of te 3n. 3n verhuurder, betrokken verhuurder. ieb.datum:_ ieb.datum:_ en) onder de 18 jaar >(aats: >n werk: iidige woning: i partner (datum invullen) doorstromer zie spelregels) Eemland. gesloten periode van d. Bedraagt uw enkele nee* tel: behoeve van een gehandi- louden behorende persoon '9: Het is ongetwijfeld niet hele maal gepast om vergelijkingen te maken met de besmettelijke kwalen die deze weken het nieuws beheersen, maar ook Soest kent dezer dagen een overdraagbare aandoening: een 'cultuurkoorts' die (hope lijk) minstens zo aanstekelijk werkt. Dat heeft alles te maken met het Cultuurfestival dat zich volgende week zaterdag - 10 mei - op diverse locaties in Soest gaat afspelen. De organi- satoren verwachten grote be langstelling. Vorige week werd het min of meer officiële startschot gegeven tijdens een korte en niet eens zo sobere plechtigheid bij 't Hoogt (symbo lisch gelegen tussen Soest en Soesterberg), waar het bestuur van het Cultuurplatform Soest de fes- tivalvlag hees en het programma lanceerde. Dat programma - met als motto: 'Je kijkt je ogen uit' - is vastgelegd in een fraai en hand zaam boekje (in zakformaat), met o.a. korte beschrijvingen van alle deelnemende instellingen en vere nigingen (met alle contactadres sen), een plattegrondje en een schematisch overzicht van alle eve nementen, compleet met tijden en locaties. Het is een soort Konin ginnedagboekje maar dan nóg leu ker, dus ook met een voorwoord van de burgemeester en een soort 'ten geleide' van het platformbe- stuur. Het boekje wordt vanaf deze week in een oplaag van ca. 5000 exemplaren verspreid en is ver krijgbaar bij o.a. de boekhandels, de bibliotheek, het gemeentehuis en allerlei andere adressen. Er zijn trouwens ook 'flyers'. Het bestuur van het Cultuurplat form - Werner Paans, Bert Smit, Bart de Ruijter, Joke Rip (Jan Vis ser was buitenslands) - haastte zich vorige week om te onderstre pen dat het initiatief voor het fes tival in feite genomen was door de culturele instellingen en verenigin gen in Soest. 'Het is een gevolg van de wensen van de deelnemers aan het eerste overleg, vorig jaar in de bibliotheek georganiseerd door Artishock,' aldus Paans. 'Die wen sen waren een culturele agenda én meer mogelijkheden om zich te presenteren aan het Soester pu bliek, breder in elk geval dan de eigen aanhang. Ook het element van ledenwerving is dus een be langrijke factor.' Het festival is daarom zeer wel te onderscheiden van de traditionele Seizoensmarkt (inmiddels ter ziele), die vooral de programma's presenteerde en vindt daarom aan het eind van het seizoen plaats. 'Dan kunnen men sen beslissen waarnaar hun belang stelling in het nieuwe seizoen uit gaat.' Klimaat verandert Het Cultuurplatform Soest is in middels een officiële stichting en zal zich na het festival blijvend in spannen voor een beter cultuurbe leid in Soest. Daarbij gaat het o.a. om samenwerking op het gebied van de programmering, verbete ring van de 'toegankelijkheid' en ondersteuning van de culturele verenigingen op het gebied van subsidies en accommodaties. Er zijn inmiddels 41 instellingen aan gesloten bij het platform. Met vreugde constateert het bestuur dat ook de aanvankelijke scepsis bij het gemeentebestuur inmiddels heeft plaats gemaakt voor een po sitieve houding en zelfs enthou siasme. 'Het klimaat is inderdaad aan het veranderen. We hebben het vertrouwen gewonnen van de politiek, dat we niet alleen maar geld willen lospeuteren maar ook iets wezenlijks tot stand brengen op cultureel gebied in Soest...' Het Cultuurfestival, in zeer korte tijd voorbereid, is ook direct de eerste grote krachtproef van het platform. Het bestuur heeft deson danks hooggespannen verwachtin gen. 'Er zijn sowieso al ruim 500 actieve deelnemers. Die brengen allemaal sowieso hun eigen achter- bar. mee; dat zijn er al een paar duizend. Maar we hopen natuur lijk dat ook het grote publiek zich aangesproken voelt en massaai komt kijken.' Festivalbus Het is daarom aan te raden niet met de auto op de diverse evene menten af te gaan, maar bijvoor beeld de fiets te gebruiken. Een speciale festivalbus van de firma Klomp rijdt overigens de hele dag langs de diverse locaties en ieder een kan (gratis!) op- en uitstap pen, waar men dat wil. Het Raad huisplein (min of meer het zenuw centrum van het festival) is overi gens op 10 mei per auto sowieso niet goed bereikbaar wegens de werkzaamheden op het kruispunt Beukenlaan-Dalweg, waar een ro- Tijdens het Cultuurfestival Soest, dat op zaterdag 10 mei op vele plaatsen in Soest is te bekijken en te beluisteren, zijn er heel wat ac tiviteiten gericht op de jeugd en jongeren in Soest. Voor de klein tjes, maar ook voor de wat oude re kinderen is er veel georgani seerd. Hieronder een overzicht: Artishock Poprockband Broken Arrow ©Jazz met Stormvogel friends De Open Hof •Jeugdtheater Antaris Brede Bibliotheek Juniorenorkest en jeugdorkest Turkse kinidervolksdansgrocp Schilderen voor Warchild Windvangers maken Spelen met licht Open podium voor jong talent Raadhuisplein Poprockband Broken Arrow Straatartiesten /VV Soest Kunstfietsroute voor kinderen en hun ouders >e Witte Boerderij Turkse kindcrvolksdansgroep Streetdance Soester Kinderkoor ijk ook in het Festivalboekje voor idere informatie over aanvangs- 6'den; ook op de website van het stival, www.artishock-soest.nl. de ZACHTE 'KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers i de rUICJC alombekende .TAPIJTTEGELS Aldus Pief van Heugfen. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE TE LEGGEN TAPIJTTEGELS IEEN GELIJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kela fapijllegels in onze 1000 m2 lapijttegelshowroom worden uw benzinekosten vergoed. IAltijd 200.000 tapijltegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.f. 50x50cm Géén bezwglowi, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijlfabriek te RENSWOUDE, Ulrechtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo r Zondags gesloten www.vanheugten.com Samen de Zomertijd in!! Kijk op WWW.ONE-WISH.COM of bel 035-5430177 (Relatiebemiddeling op maat) Het Cultuurplatformbestuur hijst de vlag van het Cultuurfestival in top bij 't Hoogt. Foto: Soester Courant. tonde wordt aangelegd. 'Een rond je cultuur op de fiets is dus het meest verstandig,' aldus het plat- formbestuur. Het festival speek zich af op der tien locaties, waarvan de meest min of meer gegroepeerd liggen langs en rondom de Dalweg, met een uitloper naar Overhees: het gemeentehuis, het zgn. Slakken huis, de Open Hof, de Brede Bi bliotheek, de Hazelaar, museum Oud Soest, Artishock, de Petrus en Pauluskerk, de VVV, de gale rieën de Steenlinde en het Anna Paulownahuis, de NPB-kerk en de Witte Boerderij op de Eng. Op elke locatie is namens het platform een gastheer/gastvrouw aanwezig, te herkennen aan en speciale bad ge. Of het allemaal lukt zal uiteraard mede afhangen van het weer, hoe wel tal van activiteiten eventueel ook 'binnen' kunnen plaatsvinden. Het platformbestuur is voluit op timistisch. Als het festival een suc ces wordt komt er zeker een(jaarlijks) vervolg. Dat zal mede afhangen van de waardering van het publiek. «Om die te meten wordt tijdens het festival een en quête gehouden onder de bezoe kers. Tijdens het Cultuurfestival Soest op 10 mei zal de Senio renbus rijden om 55-plussers van huis naar de evenementen te rijden en ze eventueel weer terug naar huis te brengen. Er wordt gereden van 11:30 tot 17:00 uur. Reservering van rit ten kan op de gebruikelijke wij ze plaatsvinden via de telefoon van de Seniorenbus: ©6019190 (op werkdagen, van 9:00 uur tot 16:00 uur). Op zaterdag 10 mei is geen reservering meer mogelijk. De prijs van een rit is. 0,80; een retour kost 1,60. Het Colenso Consort zal op 10 mei niet ontbreken op het Cultuur festival. Het orkest zal als hekken sluiter om 16:30 uur optreden in de Petrus en Pauluskerk. Het pro gramma zal bestaan uit werken van drie Duitse barokcomponisten. Allereerst wordt een Sinfonia van Johann David Heinichen uitge voerd, een briljant concertstuk in twee delen waarin de blazcrsgroep versterkt wordt met twee hoorns. Daarna van Georg Philipp Tele- mann het beroemde altvioolcon cert. Er bestaan maar heel weinig altvioolconcerten omdat altijd be weerd wordt dat het instrument zich niet voor soloconcerten leent. Telemann bewees echter met zijn concert het tegendeel, het is een uniek concert waar iedere altviolist zich met buitengewoon enthousias me op stort. Zo ook Jan Waltcr, altviolist van het Colenso Consort, die de solist zal zijn. Het concert wordt besloten met de Sinfonia in Bes van Johann Georg Pisendel. Ook in dit driedelig werk zullen de twee hoornisten meewerken. Afscheid Hetzelfde programma, aangevuld met het Concerto grosso Op.3, Nr.2 van Georgc Frideric Handel, zal de volgende dag herhaald wor den in de Vondelkcrk, Vondel straat 120a in Amsterdam. In dat concert zal dirigent Gregory Hu- bert, die het Colenso Consort 7 jaar heeft geleid, afscheid nemen. Het concert in Amsterdam begint om 15:00 uur. Rondom de Von delkcrk is het zondags vrij parkc- Op zaterdag 10 mei zal het Klein Soester Koor onder leiding van dirigente Norien Siemons deelne men aan het Cultuurfestival Soest. Het vrouwenkoor zingt tussen 12:30 en 13:15 uur in de NPB- kerk, Rcmbrandtlaan 20. Het re pertoire komt onder andere uit di verse eeuwen klassieke muziek. Voorbeelden van componisten zijn Brahms, Massenet, Monteverdi, Schubert en Wagen aar. Het Klein Soester Koor bestaat sinds 1997 en telt momenteel 19 leden. Elke dinsdagochtend wordt er van 10:00 tot 11:30 uur gerepe teerd in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat 46 (ingang achter het gebouw). Het koot heeft de afgelopen jaren diverse uitvoerin gen gegeven in Soest en de regio. Op 16 maart was het koor bijvoor beeld nog te horen op de muziek dag voor amateurs in Kasteel Groeneveld. Wie belangstelling heeft voor het koor moet op 10 mei beslist ko men luisteren. Zoals voor het ge hele festival is de toegang vrij! Ook staat het koor open voor nieuwe leden. Het is wel de bedoe ling dat de leden enig huiswerk verrichten (ook met cassetteband jes), zodat er op de repetities vlot kan worden ingestudeerd. De re petities zijn te zien als lessen; er wordt dan ook aandacht gegeven aan de ontwikkeling van de stem, ademtechniek, etc. Nadere infor matie op het festival of bij mevr. A. van Vliet, ©6026456. Chorus Line heeft er zin in. En thousiast gemaakt door de organi satie van het Cultuurfestival Soest wordt er hard gerepeteerd om 10 mei een optreden te verzorgen in de raadzaal van het gemeentehuis. Dit optreden staat om 15:30 uur geprogrammeerd. Chorus Line, een gemengd koor met zo'n 40 zangers, is al 16 jaar actief. Het repertoire bestaat uit musicalstuk ken en swingende popsongs, maar ook mooie meeslepende ballads. Dit alles onder leiding van Mark Omvlce, die tevens de pianobege leiding voor z'n rekening neemt. Chorus Line hoopt op een gewel dige dag, waar veel publick op af komt, zodat het een jaarlijks terug kerend evenement kan gaan wor den. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Het Soester Byzantijns Kleinkoor zal tijdens het Cultuurfestival Soest op zaterdag 10 mei om 13:30 uur een concert geven in de grote zaal van cultureel centrum Artishock aan de Steenhoffstraat 46A. Het programma bestaat uit de prachtige liturgische gezangen uit de traditie van de Russisch- Orthodoxe kerk. Zo kan men luis teren naar composities van o.a. Tsjaikovsky, Bortniansky, Archan- gelsky e.a. Verzuim deze kans niet om kennis te maken met deze Russische vocale muziek, die sinds lang een fascinerende invloed op West-Europa heeft uitgeoefend. Nieuweweg 97 - Soest I Telefoon 035 - 58 804 72 V Openingstijden: dinsdag Um vrijdag van 9.00 uur tot 19.00 uur V zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur Het Soester Kinderkoor, enthou siast lid van het pas opgerichte Cultuur Platform Soestzal op het Cultuurfestival van 10 mei a.s. ui teraard weer van zich laten horen. Tüssen 16:45 en 17:15 zal worden opgetreden in De Witte Boerderij. De jeugdige zangers en zangeres sen, in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar zullen een leuke selectie uit hun uitgebreide repertoire ten ge hore brengen. Het Soester Kinderkoor (SKK), dat wekelijks in het Gildehuis re peteert onder leiding van dirigent Arie Perk, is een zeer actief koor dat verschillende malen per jaar optreedt. Onlangs bracht het een geslaagde musical-variant van 'Ja Zuster Nee Zuster' op de planken. Al met al een goede reden om deze uitvoering van het SKK op 10 mei niet te missen! Saskia Faber: Sport en Cultuur gaan heel goed samen gfOGp Saskia Faber-Taylor is de aan voerster van het eerste dames team van Stam/SoVoCo-vol- leybal. Het team van Saskia werd met grote voorsprong kampioen in de eerste divisie en speelt op 3 en 7 mei wed strijden om een plaats te ver dienen in de hoogste volleybal klasse van Nederland, de eredi- K> Cultuur Festival Soest Een bijzondere gebeurtenis voor Soest, waar volleybal al jarenlang de grootste zaalsport is. Nog nooil speelde een damesteam uit de re gio in de eredivisie. Saskia heeft ook grote belangstelling voor cul tuur. De uit Zeist afkomstige speelster maakte enkele jaren deel uit van een popgroep als zangeres en speelt daarnaast niet onverdien stelijk saxofoon. Concertbezoek, samen met haar zussen en ook opera hebben haar warme belangstelling. 'Zo'n cultuurfestival in Soest, daar zou ik heel graag gaan kijken en luisteren, maar op 10 mei hebben we al een groots feest gepland. We gaan ervan uit dat we promoveren en dus komt er dat feest. Vanaf 20.00 uur in de tot feestzaal ver bouwde Bunt. Maar, wie weet kom ik toch nog even langs, want we hebben een bandje gevormd en ik neem de uitnodiging van de orga nisatie graag aan om bij het ge meentehuis 's middags even te ko men spelen. Zo dragen wij dan ook ons steentje bij aan de cultuur in Soest. Sport en cultuur horen een belangrijke plaats in te nemen in de samenleving', aldus Saskia Faber-Taylor. Tijdens het komende Cultuur festival Soest zal de Muziek kring Eemland een concert verzorgen in 'De Open Hof. Voor deze bijzondere gelegen heid zal het 'Trio Eemland' op treden, dat bestaat uit Peter Heuwekemeijer, klarinet; Jan Hulst, altviool; Wilhelm Heil weg, piano. Zij voeren onder meer uit 'Het Kegelstatt trio' van Mozart, (KV498) een compositie uit 1786. Mozart was dol op kegelen en combineerde hiermee de Cultuur met de Sport en dit werk ontstond ook werkelijk tijdens zijn zo gelief de spel: het kegelen. De tweede componist van dit op treden is Max Bruch, een belang rijke Duitse componist uit de laat- Romantiek, die in zijn tijd ook bij zonder populair was. van zyn opus no. 83, dat ongeveer een eeuw la ter dan het Kegelstatt trio van Mozart ontstond en getiteld is 'Acht Stuecke', worden de num mers 5, 2 en 4 uitgevoerd. Het is vooral de bezetting, dus kla rinet, altviool en piano, die dit op treden zo interessant maakt, want voor deze combinatie van instru menten is niet veel muziek ge schreven. Afgezien van wat op het programma staat was het Robert Schumann, die voor deze samen stelling schreef ('Marchenbilder'). In tegenstelling tot de concerten van de Muziekkring in het Hilton Royal Pare Hotel, is dit concert speciaal voor het Cultuurfestival op 10 mei voor alle Soester inwo ners vrij toegankelijk in de Open Hof (hek Dalweg/Veenbesstraat), van 15:30 uur tot 16:15 uur. Van harte aanbevolen! HALEAKALA Tip voor een speciaal moederdagcadeau De surprise schoonheidsbehandeling Deze echte verwenbehandeling om te relaxen en de huid weer op te peppen is gericht op: het gezicht; de handen; de voeten; het hoofd; het haar. Door de Oosterse massage en de Shiseido producten heeft u het neusje van de zalm. U voelt zich verwend en ziet er stralend en perfect uit. Reden genoeg om langs te komen of even te bellen. Voor de surprise cadeaubon 140,- Wij maken er een feestelijk geschenk van! Burgemeester Grothestraat 25,3761 CK Soest. ART OF BEAUTY Op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei vinden er twee bijzondere, identieke concerten plaats met als thema Het Magnificat. Het eerste concert zal worden ge houden in het kerkcentrum De Lichtboog in Almere Stad, het tweede in de Open Hof, Veen besstraat 2 te Soest. De uitvoerenden zijn het Neder lands Koor uit Weesp, het Canta te Koor Almere, het Julianakoor uit Soest en leden van het Latijns Koor Vivace uit Vinkevecn. Aan het programma werken verder mee een instrumentaal ensemble, een tromboncsectie, de organist Ruud Pi!on, di sopranen Miriam West geest en Jolanda van Leusden, de alt Anouk van der Weiden, de te nor Marco Alkema en de bas Cees Duin. Er zullen werken worden uige- voerd van o.a. Dietrich Buxtehude, Heinrich Schütz, Gerard van Am- stel, Wolfgang Amadeus Mozart, Heinrich Schcidemann, Alfred Hollins, Hendrik Andriessen en Antonio Vivaldi. Het geheel staat onder leiding van Han Siertsema. De concerten beginnen om 20:00 uur. Toegangsbewijzen a 10,00 (inclusief programmaboekje) voor dit uniek evenement zijn te bestel len bij de koorleden of verkrijgbaar aan de kerkzalen in Almere en Soest. Let op onze aanbiedingen! Woonpassage Soest Birkstraat 101, Tel. 035-6013403, info@woonpassagesoest.nl Concert voor en door kinderen Beelden met licht Het feestelijke programma van de Brede Bibliotheek op 10 mei gaat om 12:30 uur van start met een concert van twee orkesten van de Muziekschool Soest o.l.v. Peter Vinken. Het Juniorenorkest be staat uit 60 kinderen in de leeftijd van 7 t/m 11 jaar. De bijzondere strijkersklank van de vele violen, celli, contrabas en de prachtige klankkleuren van de houten blaas instrumenten zijn een prachtige combinatie. Ook het Jeugdorkest geeft een concert. Dit jeugdorkest bestaat ook uit 60 kinderen in de leef tijd van 10 t/m 14 jaar. Dit orkest heeft een echte symfonische bezet ting: zelfs de wat minder bekende instrumenten als de contrabas, de fagot en de hoorns ontbreken niet. Naast bekend klassiek repertoire speelt dit orkest ook muziek uit musicals/films etc. Deze concerten zijn een samen werkingsproject van de Muziek school en de Brede Bibliotheek. In en om het gebouw bevinden zich spannende en mysterieuze fi guren die spelen met licht! Deze performers maken deel uit van de expositie van kunstenares Judi Gor. De performers zijn vrijwilli gers die op amateuristische gebied bezig zijn met dans of theater. De performance expositie 'Licht op Licht' is te zien van 13:30 tot 14:30 uur. Naast deze expositie geeft Judi Gor 's middags van 15:00 tot 16:30 uur ook een work shop voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Deze workshop heet 'Beelden met Licht' en kinderen kunnen zich hier gratis voor aan melden bij de receptie van de Bre de Bibliotheek. Er is plaats voor maximaal 20 deelnemers. Judi Gor heeft sinds 1980 verschil lende opdrachten en manifestaties binnen en buiten Nederland uitge voerd. Haar portfolio bestaat voor namelijk uit lichtcomposities in samen gang met architectuur. Tijdens het Cultuurfestival op zaterdag 10 mei kan iedereen bij de Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat genieten van een gratis kopje koffie. Natuur lijk is het Max Havelaar-koffie. Het keurmerk Max Havelaar staat garant voor eerlijke handelsvoor- waarden, zodat ook een koffieboer in staat is een menswaardig be staan op te bouwen. Het is eerlij ke, maar vooral ook heerlijke kof fie. Er zijn verschillende smaken en het is allemaal eerste klas kwa liteit. Er wordt op 10 mei veel gefietst in Soest. Het is nationale fietsdag en er is in het kader van het Cultuur festival de gezinsfietstocht van de VW, de buren van de Wereldwin kel aan de Steenhoffstraat. De We reldwinkel heeft voor de fietsers behalve een gratis kopje koffie ook nog iets voor onderweg. Heerlijke koeken, zoals kaneelkoeken met Maya honing van imkers van Indi aanse oorsprong uit Guatemala. De imkers krijgen dankzij de eer lijke handelsvoorwaarden een ho gere prijs voor de honing, waar door hun levensomstandigheden zijn verbeterd. Hun kinderen kun nen nu naar school! Ook iets voor in de fietstas is de pepermunt uit Cuba. Die pepermunt is heel ver frissend en ook door de verkoop van dit product krijgen mensen meer kans op een beter leven. Bij de Wereldwinkel is verkoop geen doel op zich. Het is een ide ologie en het verhaal achter elk product is in de winkel te vinden. Wie er boodschappen doet, steunt de ontwikkeling in de Derde We reld, of het nu dagelijkse bood schappen zijn als koffie of thee, suiker of rijst, of keramiek, siera den of andere luxe artikelen. Ach ter die ideologie blijkt de Wereld winkel namelijk ook nog eens een prachtige cadeauwinkel te zijn. Op 11 mei is het Moederdag... Tijdens de activiteiten voor de jeugd is er een wel heel bijzon der project in de Brede Biblio theek. Kinderen kunnen daar onder deskundige leiding een groot schilderij maken voor de hulporganisatie Warchild. Met de herinnering aan de net ge stopte oorlog in Irak, met de foto's van kinderen die daar, en niet daar alleen, de dupe zijn van oorlogs handelingen, met die beelden nog op het netvlies, probeert de orga nisatie Warchild huip tc bieden. De kinderen in Soest worden uitgeno digd hun gevoelens, hun beleving, hun betrokkenheid met die leef tijdsgenootjes op een meters groot schilderij af te beelden, samen met andere kinderen. Het schilderij zal aan het eind van het festival ten toongesteld worden bij het ge meentehuis. Daar zal het te koop worden aangeboden voor de hoog ste bieder. De opbrengst komt ge- teel ten goede aan de Stichting Warchild. De Ford Fiesta Celebration Nu met o.a. Intelligent Protection System stuurbekrachtiging 2 airbags in hoogte verstelbaar stuurwiel. Nu 10.995,- Eemland Motors Soest Beukenlaan 80-82,3762 A] Soest "telefoon 035 - 603 07 81.

Soester Courant | 2003 | | pagina 9