(EN VERSE (KENS- HAAS msim 99 2 30,- masner Polo Ralph Lauren T0p KiJdtf- VNTIE! Toneel: 'Een Dag in 1938' in theater Brede Bibliotheek POLO SHIRTS Af K&1E Soest 50 jaar geleden arttóhoch 'uja Abishekam in Soest Lezing 'Het Innerlijk Licht' PAGINA 10 k' m WOENSDAG 7 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 11 per kilo Brede BibliotheekI Soest m(f 'Jungle Boek 2' Q m.ffl.von lellen ASSURANTIËN - GEVRAAGD VASTE BEZORGERS Bewerking van 'Una Giornata Particolare' Eemland Motors Soest ZACHT 'APIER S VAN GELRE BORREL normaal 17,50/st. nu Lté voor h^<f MODE vrijdag 9 en zaterdag 10 mei Raiph Lauren weekend bij Wildschut Optiek Beauty Verras moeder dit jaar met Ralph Lauren Onder een dakpan op Soestdijk Zondag 18 mei bij Spirituele Kring KEUKENS BADKAMERS AUTOSCHADE Artishock en het Cultuurfestival 'All or Notliing' Uitnodiging algemene vergadering van Rabobank Soest-Baarn Rabobank nu«re rat if: en wel van 09.00 laten aanbrengen, iefstal: wil een dief n inkrimping doen irscheurkans zeffs it voorkomen door ïn risico) en tijdro- 3 met verzekeraars WA-Plus, Casco en streeks naar uw ver- 'ens bij reparatie wel itraal Beheer. Bent u cialist in harsrepara- leskundig advies. ,utomark-Röst. eek 18 Aanbiedingen geldig van ma. 5 mei t/m za.10 mei 2003 Willaertstraat 49 W 60958291 Woensdag 14 mei Dc film 'Jungle Boek 2' is het ver volg op een van Disneys mooiste animatiefilms aller tijden! Mowgli woont inmiddels in het mensen- dorp, waar hij maar moeilijk kan wennen. Zijn vriendinnetje Shanti zorgt ervoor dat hij zich meer thuis voelt. Toch blijft Mowgli heimwee houden naar de jungle en zijn vriend Baloe. Ook Baloe mist Mowgli. De beer besluit Mowgli op te zoeken en sluipt het dorp in. Een beer in een mensendorp, dat vraagt om problemen... Wat zij niet weten is dat gemene tijger Shere Khan ondertussen ook op de loer ligt. Hij wil wraak nemen op Mow gli, die jongen die hem ooit heeft verslagen. Baloe en Mowgli vluch ten samen de jungle in en Shanti gaat hen achterna. In de wilde jungle komen Mowgli en Shanti oog in oog met de vijandelijke Shere Khan. De jungle belooft een spannend maar vooral heel mooi avontuur. 'Jungle Boek 2' zit boor devol prachtige belevenissen met nieuwe aanstekelijke liedjes. Naast nieuwe vriendjes voor Mowgli zo als Shanti en haar broertje Ranjan, zijn er ook oude bekende, zoals Baghecra, Kolonel Hathi, Kaa en de Gieren. Duur: 66 minuten. Alle leeftijden. Nederlands gesproken. Aanvang: 14:00 uur. Toegang 3,50. Kaar ten reserveren bij de theaterkassa: 6095829. Jol ie... geel- en witgoud met diamant Hanger excl. collier 120,00 Choker 305,00 Oorsieraden 255,00 Ring vanaf 165,00 horloger (uwelter Rembrandtlaan 18 - Soest - Tel. 035-6014785 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl in Soest voor de SOESTIXiCOURANT Aanmelden: tel. 601 41 52 Een bijzondere dag, 8 mei 1938. Heel Ronie loopt uit om getuige te zijn van de ontmoe ting tussen Hitier en Mussoli- ni. Antonietta, een vermoeide huisvrouw met zes kinderen, blijft thuis in haar flat. Daar ontmoet zij een andere achter blijver, de homoseksuele jour nalist Gabriele, die is ontsla gen bij de staatsradio vanwege zijn geaardheid. Het lot zorgt ervoor dat deze verschillende karakters elkaar ontmoeten. 'Een Dag in 1938' van theater groep Caso gaat op zaterdag 24 mei in het theater van de Brede Bibliotheek in Soest in première. Met Christel van Eijnatten en Henk van dc Bunt onder regie van Joke Menssink. Antonietta, ge speeld door Christel van Eijnatten, is loyaal aan Mussolini en een tra ditionele huisvrouw van voor de oorlog. Ze verzorgt haar hoerenlo- pende man en zes kinderen en is moe van de dagelijkse sleur. Als op 8 mei Hitlcr en Mussolini el kaar in Rome ontmoeten gaat haar hele gezin in hun zwarte unifor men naar de parade kijken. Anto nietta blijft thuis om haar huishou den te doen en volgt dc gebeurte nissen via de radio. Aan de over zijde in het troosteloze flatgebouw woont Gabriele, gespeeld door Henk van de Bunt. Hij is een ho moseksuele intellectueel, die van wege zijn vermeende homoseksua liteit is ontslagen bij de staatsom roep. Gabriele ziet zijn toekomst somber in en wacht gelaten zijn arrestatie en deportatie af. Met dc woorden 'Ik ben niet tegen het fas cisme, het fascisme is tegen mij' vat hij zijn lot samen. Bij toeval raken ze in contact en er ontstaat een speciale relatie voor één dag, die hun kijk op het leven zal veranderen. Naarmate de dag vordert, leiden gedeelde wanhoop en eenzaamheid tot kortstondige passie. De dreiging die in de lucht hangt wordt verbeeld door de speeches van Hitier en Mussolini die via de radio door het gebouw schallen. Terwijl buiten de laarzen van het fascisme dreunen, beleven Antonietta en Gabriele een mo ment van breekbare tederheid en verdrietige verbondenheid. Theatergroep Caso Theatergroep Caso (toeval) ont stond in 2002 door een toevallige ontmoeting tussen Christel van Eijnatten en Henk van de Bunt en een gedeelde passie voor theater. 'Een dag in 1938' is hun eerste gezamenlijke productie. Alie Arts- Eltema vertaalde de tekst in het Nederlands en Theatergroep Caso bewerkte het script in samenwer king met regisseur Joke Menssink voor de toneel productie 'Een dag in 1938'. Anders dan in de film richt het toneelstuk zich uitsluitend op de twee hoofdpersonen: Anto nietta en Gabriele. 'Een dag in 1938' is gebaseerd op 'Una Gior nata Particolare' (1977) van de Ita liaanse regisseur Ettore Scola met in de hoofdrollen Sophia Loren en Marcello Mastroiani. Deze Itali aanse klassieker wordt beschouwd als een van de beste films over het fascisme. Ettore Scola heeft het historische feit, het bezoek van Adolf Hitier aan Benito Mussoli ni, aangegrepen voor een superieu re weergave van de fascistische mentaliteit. Heel ingenieus toont hij de effecten van een verderfelij ke wereldbeschouwing via een in getogen en uiterst intiem portret van twee 'echte' mensen. Mooier en intenser dan in 'Una Giornata Particolare' kan een regisseur niet omgaan met de geschiedenis. Hij toont mensen voor wie geschiede nis niet meer is dan een decor. In 'Una Giornata Particolare' vertelt Ettore Scola een groot verhaal in kleine details. Scola maakt voel baar hoe het dagelijkse leven on der een totalitair regime mensen berooft van hun identiteit, hun ge voelens en waardigheid. Alleen liefde is in staat dit te doorbreken, zelfs al is het maar voor een dag. Aanvang: 20:30 uur. Toegang: 7,00. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: SS6095829. www.ford.nl De Ford Fiesta Celebration Nu met o.a. Intelligent Protection System stuurbekrachtiging 2 airbags in hoogte verstelbaar stuurwiel. Nu 10.995,- Beukenlaan 80-82, 3762 A] Soest - Telefoon 035 - 750 18 20 >p zaterdag 10 mei vindt in De fcwaluw een 'Puja Abishekam' Ijplaats, geleid door een wester- discipel van Swami Prema nanda uit India. Het program ma omvat: Bhajans, Amman fen Lingam Abishekam, zege ningen satsang. Na een inleidend gesprek worden er traditionele devotionele India- Schc liederen (bhajans) gezongen. Er wordt een Abishekam uitge- woerd op een beeld van de Godde lijke Moeder, dat gematerialiseerd is door Swami Premananda. Abis- [ekam is een wassing van een rm van het Goddelijke (hier de Moeder) volgens de mystieke, spi rituele geschriften. Iedere hande- ling tijdens het ritueel heeft een diepere innerlijke betekenis. Men- :n zijn meestal enorm geraakt Tor het ritueel. Het is een reis [aar binnen om te reiken naar het oddelijke. Tijdens de Abishekam [orden mantra's gereciteerd die sterke goddelijke energieën in zich dragen. Tijdens de Abishekam is er een zegening met het beeld en de Lingam. De Lingamzegening en dc zegening met het beeld is voor velen een meditatieve erva ring. Nadien volgt er een satsang, een geïnspireerde speech over een spiritueel onderwerp. Men kan ook vragen stellen. Aan het einde krijgt iedereen dc gelegenheid om privé met Mataji te spreken. Swa mi Premananda heeft gezegd dat er goddelijke energie gebracht zal worden door zijn discipel en het beeld van de goddelijke Moeder en dat de aanwezige mensen zich mentaal, fysiek en spiritueel beter zullen voelen. De toegang is vrij maar een gift is welkom om de kosten van de organisatie te dek ken. Aanvang: 14:00 uur. Locatie: 'De Zwaluw' (achter het BP-sta- tion), Koningsweg 5D. Voor alle inlichtingen: Spiritueel Sri Premananda Centrum Soest, ^035-6018755. rollen 72 Teie Zuidpromenade 12 - 3768 EM Soest Telefoon 035 - 602 35 30 De gehele collectie zonnebrillen en correctiemonturen aanwezig! 15% KORTING op een montuur of zonnebril van Ralph Lauren. 15% KORTING op alle Ralph Lauren geur produc ten. Tevens speciale Moederdag-sets van Ralph Lauren. Wildschut Optiek Beauty Zuidpromenade 14 035 - 602 22 12 Zuidpromenade 2a 035 - 601 59 62 Mijn papa is een huismusje, mijn mama wel wat liever, drie zusjes en drie broertjes in 't warme nest, één stierf er. Dus onder een dakpan op Soestdijk wonen wij met zijn achten. Twee mensen hebben het hele huis daar kon je weer op wachten. Soms ruiken wij gebraden eend, voor mensen geen sensatie. Vaak horen wij wat binnen speelt, te weinig isolatie. Mijn papa zegt het valt wel mee, je leert er wel aan wennen, ze zijn door het verstand de baas, leer mij de mensen kennen. En mama zegt we zijn maar mus, ze zullen ons niet eten. al hebben ze zich zelf geplaatst aan 't eind der voedselketen. Bij de Spirituele Kring Soest wordt zondag 18 mei een le zing gehouden over 'Het Inner lijk Licht' door Ineke Wester hout. Leidraad is o.a. het hoek 'een cursus in wonderen' kort weg 'Course' genoemd. Het is een van de grote spirituele leerboeken van de laatste tijd. De wonderen waar het om gaat zijn geen wonderen in de fysieke betekenis van het woord. Het zijn veel eerder veranderingen in waar neming die de mens in staat stel len in plaats van met ogen van kri tiek de wereld te bekijken met ogen van liefde. De essentie van het boek is dat het ons een ande re manier van ervaren, beleven en doen aanreikt. We komen allemaal met een doel naar de aarde: overleven. Daarnaast hebben we een existen tieel verlangen om naar dc oor sprong terug te keren. In 'een cursus in wonderen' even als in andere grote wijsheidsboe ken vinden we een leidraad om met deze ogenschijnlijke tegenstel ling om te gaan. In de lezing gaan de deelnemers op zoek naar het Innerlijk Licht, wat wordt daarmee bedoeld? Hoe kunnen we het ervaren? Hoe wordt het zichtbaar. Staat het in verband met onze levensvreugde en levensenergie? Ineke Westerhout geeft reeds en kele jaren cursussen over de toe passing van de Course in het da gelijks leven (o.a. aan dc volksuni versiteit Soest en Amersfoort). Zij studeerde theologie aan de Hoge school Holland cn is docent le vensbeschouwelijke vorming. Bij Mens en Intuïtie (Linda Keen) volgde zij de driejarige opleiding Intuïtieve Ontwikkeling cn bij de Foundation for Inner Peace (Else Hoddenbagh) bestudeerde zij de Course. Zij volgt al jaren lessen in de Indische religies bij Prof. Dr. R. Kloppenborg (Universiteit Utrecht) en laat zich inspireren door spirituele boodschappen. De lezing vindt 18 mei plaats in De Deel, achter de Oude Kerk aan de Kerkstraat, en begint om 15:30 uur. Een half uur eerder staan de koffie en thee klaar. Rond 17:00 uur is er nog een informeel samen zijn. Inclusief de consumpties be draagt de toegang 7,00. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met Bert Smit, 88 6019815. Onze nieuwe KEUKEN-KLEURENCOLLECTIE - 20 verschillende kleuren - is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u bij aankoop van uw nieuwe keuken van ons K/tDO: keukenmontage, én een inbouw-vaatwasmachine Vraag naar onze actievoorwaarden TEGELS KEUKENS BADKAMERS 400 m2 showroom Veldweg 4, SOEST Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf ges loten! Uit de Soester Courant BEVRIJDINGSMARS. Dinsdag werd de bevrijding van ons vaderland in onze gemeente herdacht met een mars van Soes- ter verenigingen, met als inzet dc wisselbeker, welke twee jaar gele den hiervoor beschikbaar werd ge steld. De stoet, welke de deelnemende verenigingen vormden, werd voor afgegaan door de Harmonie P.V.O., die door haar muziek ve len naar buiten lokten. Langs de route stonden dan ook vele inwo ners te kijken naar de honderden deelnemers. Het wit van de gym- nastiekcostuums overheerste in deze stoet, waarin ook ditmaal het stijlvolle optreden van de politie aandacht trok. De politiemannen, die de wisselbe ker reeds twee jaar in hun bezit hadden en op deze avond poogden hiervan definitief eigenaar te wor den, slaagden hierin niet. Het was de gymnastiekvereniging "Olympia", die drie punten meer wist te verzamelen en daardoor de eerste prijs behaalde. De derde prijswinnaar bij de senio ren was de gymnastiekvereniging "Crescendo", die met haaf deelna me eveneens 'n uitstekende indruk maakte. Bij de jeugd waren het de jonge Olympianen, die de eerste prijs in de wacht sleepten, gevolgd door de jeugd van de Soester Thrnclub, terwijl de Verkenners van de Hop man Masselmangroep de derde prijs kregen. Voor het eerst namen ook Rode Kruisleden en de C.J.M.V. in uni form deel aan deze mars, een sym pathiek gebaar, dat navolging ver dient. Meerdere Soester organisa tie hadden dit voorbeeld moeten volgen. Wc denken hierbij aan de Brand- van Vrijdag 8 Mei 1953 weer, De Eemkanters, de E.H.B.O. en de Voetbalverenigin gen. Waar bleven deze sportlieden, vooral nu de mars door de Soester Sport-Federatie was georganiseerd voor alle Soester organisaties. Niet alleen RV.O. begeleidde met koper en trom deze stoet. Ook Olympia was vergezeld van haar eigen drumband, welke uitstekend voor de dag kwam. Nabij het raadhuis hadden zich honderden belangstellenden verza meld, waar de deelnemers defi leerden voor de Burgemeester, Wethouder De Haan en de Ge meente-secretaris, die op het bor des hadden plaats genomen. Door loting aangewezen passeer den daar achtereenvolgens: Cres cendo, Politie, Rode Kruis, Drum band, Olympia Senioren, Hopman Masselman-groep, Crescendo Ju nioren, Olympia Junioren, Soester Tbrnclub en C.J.M.V. Met belangstelling sloeg het dage lijks bestuur van onze gemeente dit keurige défilé gade. Even later stonden de deelnemers opgesteld op het speelterrein achter het St. Josephgebouw waar de Burge meester hen toesprak. De Burgemeester reikte daarna de prijzen alsvolgt uit: 1. Olympia Se nioren, 61 punten. 2. Soester Poli tie Sport Vereniging, 48 V2 punten. 3. Crescendo Senioren, 43 punten. Eervolle vermelding: Soester Turnclub Senioren. Junioren: 1. Olympia, 44 punten. 2. Soester Turnclub, 39 punten. 3. Hopman Masselmangroep 38 pun ten. Eervolle vermelding Crescen do. De jury bestond uit: dr. W. Schutte alhier, Mevr. J. Martens-Molen- beek te Baarn en de heer J. Kwint te Baarn. BAR, GRILL RESTAURANT Onze Hollandse aspergeschotel? Onze in de wok geserveerde roerbakgerechten? Onze beroemde oma's stoofpotjes? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 10 mei Artishock is, als lid van het Cul tuurplatform, uiteraard een be langrijke deelnemer aan het Cul tuurfestival Soest op zaterdagmid dag 10 mei. Om 12:30 uur start een Poprockgroep 'Broken Arrow' in het bolwerk aan de Steenhoff straat (zij treden tevens om 17:15 uur op het Raadhuisplein op). 'Broken Arrow' in Artishock wordt gevolgd door concerten van het Soester Byzantijns Kleinkoor om 13:30 uur en van het zangkoor Tourdion om 14:30 uur. Wilt u meer weten over deze twee koren, lees dan het handige programma boekje dat inmiddels is verschenen in een oplage van 5000 exempla ren. Het boekje ligt in de sociëteit. Op uitnodiging van de SLAS treedt om 15:00 uur in de soos de Arnhemse liedjeszanger Henk Boogaard op met een Nederlands repertoire. Hij begeleidt zichzelf op de Spaanse gitaar en op de piano. Henk heeft een tijdje een groente en fruitdicet gevolgd en vandaar waarschijnlijk de titel van zijn pro gramma: 'Bruine bonen met broc coli', met nummers als de Bies look, Nootjes, Rode Kool, Pim- poenetje, Ietsje meer cn Alles is lekker aan jou. Om 16:30 uur is de beurt aan het eigen Artishock Trio niet saxofonist Semmy Prinsen, de jazzpianist/schilder Rob van den Broeck en schrijver/musicus Stormvogel. Rob van den Broeck is met zijn schilderijen aanwezig van 9 tot cn met 18 mei in de Ha zelaar, Pimpelmees 5, in het kader van dit Cultuurfestival, Ook de Tekenclub van Artishock treedt op 10 mei naar buiten en is de hele middag creatief bezig in de Witte Boerderij. Het motto voor deze dag luidt terecht: 'Je kijkt je ogen uit'! Meer informatie op internet: artishock-soest.nl Maandag 12 mei Phil is de goedmoedige, maar wei nig daadkrachtige vader van een Engels gezin. Hij verdient de kost als taxichauffeur. Zijn vrouw is Penny, die vooral schichtig om zich heen kijkt en zowat iedere vraag beantwoordt met dunno. Dankzij haar baantje kan het gezin het fi nancieel nog net trekken. In hun huwelijk is zoiets als passie nog slechts een vage herinnering. Hun kinderen - de opvliegende luiwam mes Rory en de binnenvetter Ra chel - lijken ook niet direct voor bestemd voor grootse daden en worden net als hun ouders meege zogen in een dodelijke sleur. Een sleur die trouwens de hele omge ving van het gezin kenmerkt: in de grauwe achterstandsbuurt waar het gezin woont, is niet eens geldge brek de grootste vijand, maar voor al die eeuwige, lusteloze verveling, die allesdoordringende apathie. Als Rory plotseling een hartaanval krijgt, schudt dat de onderlinge verhoudingen danig door elkaar. Met 'All or Nothing' laat Mike Leigh weer zien waarom hij de meester van het Britse gootsteen- realisme wordt genoemd. In grauwgekleurde beelden schetst Leigh de sores van de kleine lui den. Toch is de film veel meer dan alleen een registratie van de sociale armoe die Engeland kent. Integen deel, Leigh toont compassie met zijn personages. Bovendien heeft Leigh geen vast script gebruikt; in plaats daarvan heeft hij zijn acteurs een halfjaar de tijd gegund om te improviseren en in hun rol te groeien. En last but not least: 'All or Nothing' toont dat er, door alle ellende en geploeter heen, toch al tijd hoop en geluk gloort. Enge land- 2002 - 128 min. 'All or Nothing' ontving een nominatie voor de Gouden Palm tijdens het laatste Filmfestival Cannes. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandagmorgen 9.00-13.00 uur, ^6019577. Meer informatie op internet: artishock-soest.nl. Scène uit 'All or Nothing'. De algemene vergadering van Rabobank Soest-Baarn is dit Hieronder vindt u de verkorte agenda, jaar op dinsdag 27 mei 2003. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom in Restaurant Groot Kievitsdal, Hilversumsestraatweg 19 te Baarn. De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering, de jaarrekening 2002 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor de leden ter inzage op ons kantoor aan het Kerkplein te Soest. Maakt u dinsdagavond 27 mei tijd vrij voor onze algemene vergadering? Het bestuur Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2002 Decharge Verkiezing leden bestuur en raad van toezicht Lezing Mededelingen en rondvraag Coöperatieve Rabobank Soest-Baarn U.A. gevestigd te Soest

Soester Courant | 2003 | | pagina 11