1 99 99 Ol 4S Of 21 0 m. :ursu ssEI Veertien Soester kunstenaars exposeren in De Hazelaar nieuws "anja Wiggerts en Thécla Algra samen collectief6ArTToujours' 'Cultuur Festival leuk initiatief Cultuurconsulent Coco Michels: 'Er gebeurt verrassend veel in Soest' Kinderen en jongeren komen aan bod in Brede Bibliotheek Bijzondere markt: met een knipoog naar het verleden 'Je kijkt je ogen uit' op Cultuur Festival Soest Twee optredens Tourdion NA 12 WOENSDAG 7 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 13 UWE CKEN HH 79 65 49 79 Zaterdag 10 t/m zondag 18 mei Expo De Hazelaar op RTV-Utrecht Soester rockband Broken Arrow op Cultuur Festival Fietstocht voor kinderen Zaterdag 10 mei vanaf 11:45 uur Herman van Veen: Kamerkoor zingt op Cultuur Festival Concert Motet en Madrigaalkoor zaterdag 10 mei Sopranen en leerlingen zingen samen Gilde verzorgt presentaties op Cultuur Festival Eerste Culturele Agenda op papier Cenakel Cultuur in de raadzaal jslag hulzingen »uizingen MTSï 12.31.91 r/li" jren ingen bv ■9 29 Joest 06 - 022 31 91 RKENDE IUIZERS wm Iverkoopwagen) e Boni PLUS Salades kirM-vlees^er of selderie Bakje 150 gram Uniekaas Jonge kaas t mes. Aan het stuk Kiio^rsar ouderkarbonade xtra dun verkrijgbaar voor op de barbecue Kilo Op zaterdag 10 mei vindt het Cultuurfestival Soest plaats, een evenement waarbij kunst cultuur centraal staan en waar aan veel culturele instellingen in Soest deelnemen. De Haze laar Sculptures (Pimpelmees 5) participeert in het festival met een presentatie van Soes ter kunstenaars. Het is een nieke expositie, die geduren de ruim een week voor publiek loegankelijk zal zijn: van zater dag 10 mei, de dag van het fes tival, tot en met zondag 18 mei. De kunstenaars zijn gekozen op basis van hun professionaliteit. Het totaalbeeld dat dit oplevert is in verschillende opzichten gevarieerd en kleurrijk, soms indringend, maar ook luchthartig; er zijn klas sieke en avant-gardistische invals hoeken, ingetogenheid en theatrale uitingen. De tekeningen, schilde rijen, beelden, glasobjecten en in stallaties zijn zonder uitzondering gemaakt door kunstenaars die met vakmanschap en grote betrokken heid vormgeven aan hun denk beelden. De Soester wethouder Harry Wit te, die o.a. kunst cultuur in zijn portefeuille heeft, zal vrijdag 9 mei om 19:30 uur de tentoonstelling officieel openen. De verdere ope ningstijden zijn: maandag t/m vrij dag 10:00-17:00 uur; zaterdag en zondag 12:00-17:00 uur. Op zater dag 10 mei geiden de openingstij den van het Cultuurfestival: van 12:00 tot 18:00 uur. De volgende veertien kunstenaars exposeren recent werk: Dick van Arkel - schilderijen/beelden; Ilse Blommestein - schilderijen; Rob van den Broeck - schilderijen/col lages; Karin de Bruin - schilde rijen; Dick van der Eist - glasob jecten; Judith Gor (i.s.m. Joos Een schilderij van Rob van den Broeck, te zien in De Hazelaar. Clijsen) - installatie; Theo Hoitink - beelden; Herman Joosten - beelden; Nadjezjda van Ittersum - keramische beelden; Aad Peters - poppenspeler; Joop Phielix - beel den; Otto Prinsen - tekeningen/ schilderijen; Dori Schoonderwoerd - schilderijen; Jean-Marie van Sta veren - schilderijen. Informatie/organisatie: Kunst stichting HaZart, De Hazelaar Sculptures, Pimpelmees 5. Onder de titel 'Met een knip oog naar het verleden houden de Historische Vereniging Soest en het Museum Oud Soest op 10 mei, van 13:00 tot 17:00 uur, voor de tweede maal een bijzondere markt in het Giidehuis en 'Levende histo rie' in het Museum Oud Soest. Ditmaal gebeurt dat in het ka der van het Cultuur Festival Soest. I In het Giidehuis, achter het rau- I seum aan de Steenhoffstraat, laat een aantal verzamelaars zien wel- I ke voorwerpen zij verzamelen die I betrekking hebben op oud Soest. 1 Voorbeelden daarvan zijn boeken, I topografische kaarten, ansichtkaar ten, foto's, clubbladen en gebruiks- I voorwerpen. Een aantal van de verzamelaars verkoopt of ruilt een I gedeelte van hun verzameling. Een I unieke kans voor diegenen die op zoek zijn naar dat ene boek of die I ontbrekende foto. i Op zoveel mogelijk plaatsen in het gebouw zullen oude Soesters in i klederdracht tekst en uitleg geven. 1 Op de begane grond kunnen be- I zoekers een schoolles meemaken I in het oude schoollokaal. Daar I geeft Tom de Bruyn les aan een I aantal leerlingen van de Montesso- I rischool, bijgestaan door non Co- 1 rien Blom, allen geheel in stijl ge- I kleed. De schoollessen zijn om 113:30, 14:30 en 15:30 uur en du- I ren een kwartier. Naast het klaslokaal vindt men de ■oude mannenzaal. Onder leiding ■van pastoor Theo van der Steen ■praten daar oude Soesters over het |Soest van rond 1900. Ook op de begane grond is de vaandelkamer Ivan het Groot GaesbekerGilde. iGildeleden in kostuum kunnen al- lles vertellen over 'hun gild'. Op de [eerste etage staat Corry Jaarsveld als kruidenier, Marjan van Halen pis boerin, Tine Kuijer als non en Tijm Wiggers als wagenmaker. En fin 'boutique Malle Piet' staat na tuurlijk Piet Ekel iedereen te woord. In de stijlkamer zullen Ans en Adriaan van Roomen van de Soester boerendansgroep laten Kien hoe er in vroeger tijden ge flanst werd, terwijl enkele meters verder Kees Beyer als boer met kiespijn in de bedstee ligt! Ook op de eerste etage is de col legekamer gehuisvest. Natuurlijk zijn er daar de collegeleden van vroeger en nu: Bert Krijger, Wim de Kam en Ncks Blommers laten een staaltje van hun kunnen zien. De tweede en tevens hoogste eta ge (sinds kort beschikt het mu seum over een lift) herbergt een aantal beroepen. Een aantal men sen is die middag aanwezig om te vertellen over hun beroep in het Soest van toen: kosteres Greet Brouwer, imker Arie van den Bre- mer, rietdekker Ben van de Pol, oud-huisarts Kuipers als dorps dokter, drogist Marianne van de Coterlet, een slijter, bakker, kaas maker, schoenmaker, wasvrouwen en anderen. Zuster Ulrike speelt op het orgel, accordeonisten zullen in en rond het gebouw de sfeer verhogen, koddebeier Paul Martens loopt rond in het museum en medewer kers van Fietshistorie Soest geven vanaf 14:00 uur binnen en bij goed weer ook buiten een demonstratie op hun antieke velo's. Om 16:15 uur geeft het vendelkorps van het Groot Gaesbekergilde een twintig minuten durende presentatie ven- delzwaaien op het parkeerterrein. Kortom: voor jong en oud valt er veel te genieten. De activiteiten in Giidehuis en museum zijn van 13:00 tot 17:00 uur. Het museum is vanaf 11:00 uur geopend. De toegang is gratis. Vandaag - woensdag 7 mei, - be steedt RTV Utrecht regionaal uit gebreid aandacht aan de expositie van 14 Soester kunstenaars in De Hazelaar, het kunstenaarscentrum aan de Pimpelmees. Vanaf 18:30 uur tot en met de volgende och tend 11 uur is de reportage te zien in de rubriek Lava. Op vrijdag 9 mei gebeurt hetzelfde maar dan op RTV-Utrecht Lokaal, die alleen in de stad Utrecht te ontvangen is. Een van de kunstenaars die met hun werk in de Hazelaar present zijn is Nadjezjda van Ittersum met haar 'pronte keramische godinnen en tsarina's*. Tijdens het Cultuurfestival op 10 mei zal de Soester Pop-rockband 'Broken Arrow' optreden. Om 12:30 uur is ze te horen in Artis- hock en tijdens de slotceremonie bij het gemeentehuis om 17:15 uur. Broken Arrow bestaat uit Bas Bons, zang en toetsen; Jos van Dijk, drums; Kees Sluiter, gjtaar en Folkert Sluiter, basgitaar. De jon gens hebben elkaar ontmoet op het Griftland College. Zij hebben daar verschillende optredens ver zorgd en gespeeld tijdens theater uitvoeringen. Hieruit is de huidige band ontstaan. Bij gebrek aan oe fenruimte mag de groep, ondanks dat er nog maar één muzikant op het Griftland zit, daar wekelijks re peteren. Broken Arrow speelt muziek in verschillende stijlen. Van soft pop- ballads tot hardrock. De band speelt een aantal eigen composi ties, maar ook covers van onder andere Toto, Bon Jovi, Lenny Kra- vitz en Mother's Finest. Steenhoffstraat 9A, tel.,60120 75 Het Cultuur Festival Soest en de Landelijke Fietsdag vallen samen op zaterdag 10 mei. Voor de VW/ANWB Soest is dat reden geweest een fietsroute uit te stip pelen voor kinderen tot en met 10 jaar, uiteraard onder begeleiding van hun ouders. Deelname is gra tis. Er wordt om 12:30 uur gestart vanaf het gemeentehuis en de fi nish is gepland rond 15:30 bij de witte boerderij op de Eng, op tijd om getuige te zijn van de optre dens van streetdancers en zangers. Onderweg kunnen de fietsers mee doen aan een prijsvraag. De route van de tocht is gratis af te halen in het kantoor van de VW/ANWB aan de Steenhoffstraat. Witlof 500 gram 3 8.00-20.00 I 8.00-18.00 igen en/of zetfouten voorbehouden. HHP1 Sinds enkele maanden hebben Tanja Wiggerts uit Soest en Thécla Algra uit Baarn hun krachten gebundeld in een col lectief: 'ArTToujours' 'Als kunstenaar leid je meestal een eenzaam beroep, omdat je vaak individueel bezig bent. Door met elkaar te werken sti muleer je eikaars creativiteit en blijf je alert met betrekking tot je werk.' Beiden hebben zij de indruk dat zij ïdoor de stimulans cn de positieve ■kritiek op deze manier óók hun Jcigen werk kunnen perfectioneren. I'Als kunstenaar ben je altijd in je ■hoofd met je werk bezig en door je |ideeën aan elkaar te ventileren kom je tot nieuwe verrassende re sultaten.' ■Tanja en Thécla werken als collec- Itief met acrylverf op doek en ma- Iken hun werk in één zelfde sfeer. De stijl waarin zij werken is lande- [lijk met een vleugje nostalgie. Daarnaast lanceren zij een aantal I doeken waarin nostalgie gecombi- I neerd wordt met een eigentijdse I sfeer. Daarin worden dc kleuren verrassend en gedurfd neergezet, j leder werkt vanzelfsprekend aan haar eige£ schilderij Zij presente ren zich samen als 'ArTToujours'. De doeken variëren in grootte: 20 x 20 cm, 40x 40 cm, en 40 x 80 cm. Met hun gezamenlijk werk treden zij als eerste naar buiten tijdens de culturele manifestatie op 10 mei van 12:00 tot 18:00 uur in de tuin van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Soest, 'levens hebben zij vanaf half mei tot cn met eind mei een expositie in het Vaarderhoogt, het tuincentrum aan de Dorresteinweg. Wie geïnteresseerd is of vragen heeft kan hen altijd bellen: Tanja Wiggerts, S86022436; Thécla Al gra, ©5418233. u In de afgelopen dagen zijn ruim 5000 boekjes ver spreid in Soest en Soester- berg, waarin opgenomen het complete programma van het eerste Cultuur Festival Soest. Meer dan 35 organi saties nemen daar zaterdag 10 mei aan deel, evenals vijf tien beeldend kunstenaars uit onze gemeente. Het festivalprogramma zal op spectaculaire wijze worden ge opend door de wethouder van Cultuur, Harry Witte, en de voorzitter van het Cultuurplat form, Werner Paans. De ope ningsceremonie begint zaterdag om 11:45 uur op het Raadhuis plein. Direct daarna zal op tien locaties begonnen worden met het optreden van orkesten, ka ren, zangers en zangeressen. In het schema hieronder kan men lezen wat waar plaatsvindt. 'Kijk je ogen uit' is het motto van dit veelkleurige, gevarieer de Cultuur Festival Soest. De organisatoren willen nog maals wijzen op de verkeersbe- iemmering bij het kruispunt Dalweg-Beukenlaan. Het is daarom raadzaam gebruik te maken van de fiets of van de festivalbus die vanaf 11:00 uur zal rijden langs bijna alle loca ties. De bus zal de volgende route volgen: Open Hof, Dabveg, Dorpsstreek - Brede Biblio theek - Willaertstraat, Konings weg - De Hazelaar - Ossen- damweg, Soesterbergsestraat, Kerkstraat, Torenstraat, Mid delwijkstraat, Steenhoffstraat - Museum Oud Soest - Giidehuis - Artishock - Petrus en Pauluskerk Steenhoff straat - NPB-Kerk - Steenhoff straat, Van Weedestraat - sta tion Soestdijk/Galerie De Steenlinde - Van Weedestraat, Burgemeester Grothestraat - Galerie Anna Paulownahuis - Van Weedestraat, Steenhoff straat, Dalweg - gemeentehuis - Slakkenhuis. Vervolgens in om gekeerde volgorde weer naar de Open Hof. De bus rijdt de rou te tussen 11:00 en 18:30 uur. De Seniorenbus rijdt ook. De organisatie van de senioren bus zal ook meewerken aan het vervoer naar plaatsen waar ac tiviteiten worden verzorgd. Ge bruikers kunnen tot vrijdag 9 mei een rit reserveren, 6019190. 'Ja, je staat er toch steeds weer versteld van hoeveel mensen aan een of andere vorm van kunst of cultuur doen. Volgens mij gaat het daarbij niet alleen om de kwaliteit, maar vooral om de inzet en betrokkenheid van al die mensen. Ja, ik word daar altijd een beetje vrolijk van.' Aldus Herman van Veen, die al weer een aantal jaren in Soest woont. Op dit moment is Van Veen bezig in België met zijn pro gramma en voor het nieuwe sei zoen staat Duitsland zeker op de speellijst. Het succes is daar voor de Nederlander enorm. Herman van Veen. Foto: Peter Thomsen. 'Ik ben,' vervolgt Herman van Veen, 'erg benieuwd naar het op treden van een aantal koren. Daar heeft Soest er een paar hele goeie van. Nee, ik kan helaas niet komen luisteren. Een aanrader? Dat lijkt mij een bezoek aan die kunstgale rij aan de Bosstraat, De Hazelaar. Lijkt me ook heel leuk te zien wat de Soester kunstenaars maken, want je ziet daar in Soest niet zo veel van. Ik wens de organisatie heel veel succes met dit eerste Cultuur Festival en wens ze heel, heel veel bezoekers.' In de bijna tien jaar dat het Soester Kamerkoor Tourdion bestaat, hebben de zangers en zangeressen samen met de verschillende dirigen ten een gevarieerd repertoire opgebouwd van drie- en vier stemmige a capella muziek van Middeleeuwen tot heden. Het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor bestaat 55 jaar en ont breekt niet op.het Cultuur Festival Soest. Op zaterdag 10 mei treedt het om 14:30 uur op in de Petrus en Pauluskerk. Voor dit bijzonde re optreden is voormalig dirigent Gerard van Amstel bereid gevon den de leiding in handen te nemen tijdens het zingen van werken van het vaste repertoire. Op zaterdag 24 mei treedt het koor ook op in de H. Familie in de Willibrordusstraat. Op het pro gramma staat dan onder meer 'Utrecht te Deum' van Handel, dat gecomponeerd werd ter gelegen heid van de Vrede van Utrecht (1713). Verder worden psalmen van Felix Mendelssohn Bartholdy en Henri Purcell uitgevoerd. Het 'Nederlands Motet- en Madrigaal- jkoor wordt begeleid door Flehite Sinfoniëtta. Deze dag staat het ge heel onder leiding van Gerard van den Dool. Berna Kousemaker om 12:30 uur in de Open Hof en Sonja van Lier om 14:30 uur in de NPB-kerk 'gaan zaterdag 10 mei musiceren imet leerlingen. Beide sopranen werken op die manier mee aan het Cultuur Festival Soest. In de Open Hof aan de Veenbes straat zal Berna Kousemaker de leerlingen begeleiden bij onder meer vier liederen van Schumann, drie Franse liederen en twee duet- j ten van Mendelssohn-Bartholdy. I Later, in dc NPB-kerk aan de 'Rembrandtlaan, start Van Lier met haar studenten met een minicon eert 'Rondom Mozart. Aria's, duetten en terzetten uit verschil lende opera's, waaronder Die Zau- Iberflötte, worden ten gehore ge bracht. Het geheel wordt begeleid door pianist Ruud van Odenho- ven. Ze zingen Nederlandse, Italiaanse, Franse, Engelse, Duitse, Zweedse en Slavische liederen van compo nisten als Purcell, Hindemith, Bar- tók, Mozart, Oltra en Sibelius. De afgelopen jaren zijn er optredens verzorgd in de Oude Kerk van Soest, het Cenakel in Soesterberg, het gemeentehuis en museum Fle hite te Amersfoort. Ook heeft het koor voor particuliere gezelschap- nen opgetreden. Tijdens het Cultuur Festival treedt het twee keer op: om 14:30 uur in Artishock en om 16:30 uur in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan. Daarna zal het koor zich voorbe reiden op het lustrumconcert in het najaar. Ernst Vermeulen is de nieuwe dirigent en gerepeteerd wordt er in de Prins Willem Alexanderschool aan dc Beet- zlaan, elke woensdagavond van 20:00 tot 22:00 uur. Het koor bestaat uit 20 leden. Be langstellenden kunnen altijd een repetitie bijwonen. Vooral sopra nen, tenoren en bassen zijn wel kom. Voor boekingen, informatie omtrent concerten en het bijwonen van een repetitie kan contact wor den opgenomen met Joke Rip, 6022150. Op het Cultuur Festival Soest zal ook het Groot Gaesbeeker Gilde zich op verschillende manieren presenteren. Bij het onderdeel His torisch Soest in het Museum Oud Soest zullen bestuursleden in kle derdracht de aanwezigen in de gil de en vaandelkamer achtergrond informatie verschaffen over de eeuwenlange historie van het gilde en zijn gebruiken en tradities, die ook thans nog in de presentaties van het gilde zichtbaar zijn. Rond 16:30 uur verzorgt het korps een presentatie op het parkeerter rein bij het giidehuis, waaronder de vendelshow. Daarna trekt het tam boer-, hoornblazer-, vendel- en schutterskorps tezamen met het bestuur naar het Raadhuisplein waar rond 17:30 uur een bijdrage wordt geleverd aan de afsluiting van het festival. Het gilde zal zich ruimschoots manifesteren als de oudste culturele vereniging die Soest rijk is. Want al in de 14° eeuw speelde het gilde een belang rijke rol binnen de Soester ge meenschap. In Museum Oud Soest wordt de film over het gilde ge draaid. Deze week beleeft Soest de 4ge- boorte' van een nieuw cultureel initiatief, naast het Cultuurfes tival van komende zaterdag. Het gaat weliswaar met wat minder trompetgeschal en tromgeroffel van start, maar is minstens zo belangrijk. We praten over de 'Culturele Agen da' Soest, die voortaan maan delijks verschijnt. De Culturele Agenda van mei is een strook papier van bijna vijftig centimeter lang en tien centimeter breed, waarop in kort bestek alle culturele activiteiten van de maand in Soest worden genoemd in ver schillende categorieën: 'muziek theater-dans', 'literair', 'film', 'ex posities', 'culturele activiteiten' en 'jong!' Deze maand staan er een kleine dertig evenementen op, in clusief het Cultuurfestival van ko mende zaterdag, uiteraard. De Culturele Agenda sluit, naast het Cultuurfestival, aan bij de wen sen en behoeften van de culturele instellingen en verenigingen van Soest, sinds vorig jaar samenwer kend in het Cultuurplatform Soest. Het uitvoerende werk wordt gro tendeels verricht door Coco Mi chels, sinds 1 januari cultuurconsu lent voor Soest (10 uur) en Baarn (20 uur). Coco's werk in Soest is vooral het opzetten van een 'cul- tuurpunt', nu al - virtueel - als website te raadplegen (www.cultuurpuntsoest.nl) ter on dersteuning van het Cultuurfesti val, straks ook fysiek beschikbaar als een informatiebalie op cultureel gebied die zal worden onderge bracht bij de Brede Bibliotheek en waarschijnlijk nog dit jaar van start zal gaan. Alle Soester culturele informatie komt bij Coco terecht, en het eer ste tastbare resultaat daarvan is dus Uiteraard is de Stichting Cenakel Cultuur één van de deelnemers aan het Cultuurfestival op 10 mei. In de raadzaal van het gemeente huis zullen van 12:30 uur tot 13:15 uur de bekende Soesters Jan Jan sen en zijn zoon Maarten Jansen een concert verzorgen. Deze twee leden van de bijzonder muzikale familie zullen werken spelen van Igor Strawinsky, Francesco Gemi- niani en Dimitrij Sjostakovitsj. Jan Jansen, die onder meer orga nist van de Domkerk is, zal deze middag de piano bespelen. Cellist Maarten Jansen maakt deel uit van diverse kamermuziekensembles zoals het NOG-ensemble. Beide musici hebben in het recente ver leden al concerten in het Cenakel gegeven. De stichting is bijzonder blij dat beiden als 'boegbeeld' van de concertserie willen optreden. Ook voor het komende seizoen, dat start op 13 september, is er een zeer aantrekkelijk en afwisselend aanbod voor de liefhebbers van kamermuziek. Het jaarprogramma 2003-2004, zojuist gereed gekomen, is (gratis) aan tc vragen bij Stichting Cenakel Cultuur, Amersfoortsestraat 20, 2762 HJ Soesterberg, ©(0346) 332518; fax (0346) 354735; e- mail: peter.ensdorff@kdk-nI.org. :viip comedy Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant de Culturele Agenda, die vanaf 1 mei te vinden is bij o.a. boekhan dels, de bibliotheek, het gemeen tehuis en nog een aantal versprei dingspunten. Daar hangen ze in bundels van 50 stuks, waarvan er makkelijk een af te scheuren is. Voorlopig is er een oplage van 2000 exemplaren. Deze 'papieren' agenda is met name bedoeld voor mensen die er in Soest zomaar te genaan lopen en 'm mee naar huis willen nemen. Hij functioneert naast de culturele agenda op de website van de Brede Bibliotheek, die feitelijk dezelfde inhoud heeft. Coco's werk als cultuurconsulent voor Soest en Baarn sluit aan bij het actieprogramma 'Cultuurbc- reik Utrecht', dat door de provin cie wordt gesubsidieerd en bedoeld is om de samenwerking en diver siteit van culturele instellingen te bevorderen en de 'drempel' voor hun activiteiten te verlagen. 'Cul tuur moet voor iedereen toeganke lijk zijn', is de achterliggende ge dachte. Wat Coco betreft moet daarbij zeker ook gedacht worden aan jongeren en multiculturele or ganisaties. Nuttig maken Coco geniet van haar nieuwe baan. Hoewel in Gorinchem geboren heeft ze in Amsterdam op school gezeten. Toen ze naar Soest ver huisde bezocht ze o.a. het Baarnsch Lyceum, waar ze in de schoolband zong. Ze bracht een jaar door op een Amerikaanse High School in Minnesota ('een beetje a Ia Holland: vlak en koud in de winter'), waar ze heel veel ervaring opdeed met kunst en cul tuur. 'Ik zat in het schoolkoor, deed aan declamatie, schilderde - van alles eigenlijk. Dat kan daar allemaal binnen de school; hier in Nederland is het meestal eigen ini tiatief.' Ze volgde een opleiding grafische vormgeving aan de Utrechtse kunstacademie, hoewel ze de verpleging in wilde. ('Ik wil de mezelf nuttig maken voor de maatschappij, en zo'n kunstoplei ding vond ik eigenlijk een beetje egoïstisch...'). Later was ze nog een poosje ste wardess bij Martinair, maar het le ven in dure hotels en altijd maar shoppen in andere wereldsteden begon haar snel tegen te staan. Vervolgens studeerde ze nog een jaartje kunstgeschiedenis aan de Utrechtse universiteit, maar dat kwam haar na de propedeuse ook Coco Michels. Foto: Soester Courant. de neus uit. 'Ik ben iemand van de praktijk...' Terug naar de kunstaca demie koos ze ten slotte voor de richting 'kunst en mediamanage- ment', waarvoor ze o.a. stage liep bij Marthe Röling cn diverse gale ries, maar ook een uitstapje maak te naar (alweer) Amerika, waar ze bij CNN in Atlanta terecht kwam. Ze zat ooit op balletles in Artis hock, is nu lid van de culturele ver eniging. Als Coco M. maakte ze ooit twee singles, waarvan er een tje nog een tijd in de tipparade heeft gestaan, cn in Soest heeft ze nog gezongen met 'The Exorcists', een hardrockband die o.a. optrad op de kinderboerderij De Vrije Teugel. Haar vorige baan was bij Mixt, een bureau voor intercultu rele projecten, waar ze hoofd com municatie was en o.a. het Racism Beat It-festival - inmiddels ter zie le - organiseerde. Multicultureel element Wat dus wel vaststaat is dat Coco voor de functie van cultuurconsu lent in Soest absoluut beslagen ten ijs is gekomen. Ze heeft het hier dan ook uitstekend naar haar zin en is aangenaam verrast door de hoeveelheid culturele activiteiten die in Soest plaatsvinden. De op richting van het Cultuurplatform vindt ze een prima zaak. 'Goed dat het er is. Hopelijk leidt het tot nog meer activiteiten...' Over de kwa liteit van alles wat zich in Soest op cultuurgebied presenteert heeft ze nog geen uitgesproken oordeel. Wat ze nog mist - 'maar dat is misschien 't stadse deel van mij' - is het multiculturele element in het geheel. 'Op het Cultuurfestival beperkt het zich ook tot een saz- band en een Turkse volksdans groep. Dat zou meer kunnen zijn, hoop ik. Misschien is er vanuit het platform nog eens een multicultu reel festival te organiseren...' Er is voorlopig genoeg te doen, vindt ze. 'Het moet natuurlijk wel een toegevoegde waarde hebben voor alles wat er in het veld al ge beurt. Ik wil ook altijd heel veel, maar ik blijf helaas worstelen met die tien uur die ik voor Soest be schikbaar heb. Dat is - zeker in de opstartfase van zo'n cultuurpunt - eigenlijk gewoon te weinig. Maar als het eenmaal staat kun je waar schijnlijk wel strakker plannen.' Zaterdag 10 mei aanstaande bruist het in de Brede Biblio theek van de culturele activitei ten voor kinderen en jongeren. Er is muziek, dans, cabaret, beeldende kunst en licht voor en door jongeren. Ook zijn er verschillende spannende en verrassende activiteiten waar mee kinderen zelf creatief en actief aan de gang kunnen. Het feestelijke programma van de Brede Bibliotheek wordt geopend door een concert van twee orkes ten van de Muziekschool Soest o.l.v. Peter Vinken. Het Junioren orkest speelt van 12:30 tot 12:50 uur en bestaat uit 60 kinderen in de leeftijd van 7 t/m 11 jaar. De bijzondere strijkersklank van de vele violen, celli, contrabas en de prachtige klankkleuren van de houten blaasinstrumenten vormen een prachtige combinatie. Ook het Jeugdorkest geeft een concert, van 13:00 tot 13:30 uur. Dit jeugdorkest bestaat ook uit 60 kinderen in de leeftijd van 101/ m 14 jaar. Dit orkest heeft een echte symfonische bezetting: zelfs de wat minder bekende instrumen ten als de contrabas, de fagot en de hoorns ontbreken niet. Naast be kend klassiek repertoire speelt dit orkest ook muziek uit musicals/ films etc. Deze concerten volgen uit een samenwerkingsproject van de Muziekschool en de Brede Bi bliotheek. Open Podium In het theater van de Brede Bibli otheek is er van 14:00 tot 16:30 uur een Open Podium voor Jong Talent. Jongeren tussen de 12 cn 18 jaar kunnen hieraan deelnemen. Deelnemers krijgen 5 minuten op het podium om te laten zien wat ze kunnen op gebied van dans, thea ter, muziek, zang, rap, cabaret, enz. Het geheel wordt gepresenteerd door Christian Pielich, cabaretier uit Haarlem en wordt afgesloten met een spetterende stand up act van comedian Jeroen Pater uit Den Haag en de bekendmaking van de publieksprijswinnaar. Beelden met Licht In en om het gebouw bevinden zich spannende cn mysterieuze fi guren die spelen met licht. Deze performers maken deel uit van de expositie 'Licht op Licht' van kun stenares Judi Gor en zal plaatsvin den van 13:30 tot 14:30 uur. Naast deze expositie geeft Judi Gor 's middags, van 15:00 tot 16:30 uur, ook een workshop voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Deze workshop heet 'Beelden met Licht' en kinderen kunnen zich hier gratis voor aanmelden bij de receptie van dc Brede Bibliotheek. Er is plaats voor maximaal 20 deelnemers. Judi Gor heeft sedert 1980 ver schillende opdrachten en manifes taties binnen cn buiten Nederland uitgevoerd. Haar portfolio bestaal voornamelijk uit lichtcompositie* die samengaan met architectuur. Kinderactiviteiten In de jeugdafdeling van dc biblio theek zijn de hele middag, vanal 12:00 uur doorlopende activiteiten waar alle kinderen aan kunnen deelnemen. Er wordt een groot schilderij gemaakt door kinderen onder begeleiding van kunstenares Willemien Bellaart. Dit schilderij wordt tijdens de afsluiting van het festival in het gemeentehuis ge toond en vanaf dat moment kan men een bod uitbrengen, schrifte lijk of via de website van de Bre de Bibliotheek Soest. Vrijdag 16 mei gaat schilderij dan naar de hoogste bieder en de opbrengsten gaan naar WAR Child. Iedereen van 4 tot 12 jaar kan een kleurrij ke windvanger maken tussen 12:30 cn 16:00 uur. En er is om 16:00 uur een optreden voor en door kinderen van de Turkse kindervolksdansgroep. Aangrenzend aan de bibliotheek is een terras waar ouders en kinderen in hel zonnetje kunnen zitten. Er is ook in de binnenhal een terras waar eveneens hapjes en drankjes te verkrijgen zijn. De Brede Bibliotheek is op 10 mei open van 11:00 tot 17:15 uur in verband met het Cultuur Festival Soest. Voor meer informatie of aanmeldingen voor de workshop kan contact opgenomen worden met Ellen Ickenroth, 88 609 5838, of: Ellen_ickenroth@hotmail.com of bij de receptie van de Brede Bi bliotheek. t

Soester Courant | 2003 | | pagina 13