Hockeysters in penibele situatie Ron Vugts beste klaverjasser Daniëlle de Jong start Huid en Haar Therapie Pas-zwangeren altijd welkom bij Moeders voor Moeders mm Goudsmid Vanessa Dorrestein: 'Sieraad mag gezien worden' De Winkelkring trakteert... RADLI SPORT! Pijnenburg vooraan te vinden Geen cyclotocht meer in en rond zandverstuiyinggebied Start bedrijfssportcompetitiel WOENSDAG 7 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA II W0ENSDAG7N Spanning blijft tot en met laatste wedstrijddag aanwezig HOCKEY Soester kampioenschap volgend jaar voor 25e keer Soester huidtherapeute in Eemnes GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOtSTERScOURIWT SiportuitslageiJ Meerkampen AUTOSPORT VISSEN Peter de Rond Pim Hoekzema Gewenste hulp bij ongewenste kinderloosheid Automark: gratis voorruit repareren/ kenteken graveren In Zomeravondcup en KNAU-competitie ATLETIEK Sportprogramma FIETSSPORT BEDRIJFSSPORT 30 Volleybal- en 19 zaalvoetbalteams Nieuwe winkel aan de Koninginnelaan Riagg-zomercui depressieve klac Lezing over Wittgenstein Tot en niet de laatste wedstrijd dag zal het spannend blijven in de tweede klasse van de hock- eycompetitie bij de dames. Op dit moment staat MHC Soest op de voorlaatste plek die ver laten moet worden, wil de ploeg van Arjan Weijburg niet degraderen. In Leusden hadden de speelsters zich bijna een betere uitgangsposi tie verschaft, maar ondanks, een tactisch goede wedstrijd en aan vaardbaar spel werd er niet ge scoord en mede daardoor verloren: 2-0. Soest pinde de twee centrale middenvelders van de tegenstan der vast, waardoor Lcusden niet in zijn spel kwam. Maar het was zon de voor Soest dat het de kansen in de eerste helft niet benutte. Na rust schoof Leusden de laatste man naar voren, zodat Soest onder druk kwam te staan. Juist toen de Soesters zich daarvan leken te heb ben ontdaan, sloeg Leusden in de counter toe. MHC moest vervol gens meer risico nemen in een po ging de gelijkmaker te forceren. Leusden ging er daarbij nog eens vandoor, kreeg een strafcorner en scoorde voor de tweede maal. De stand onderin is nu: 9. Vianen 20-21, 10. Nicuwegein 20-19, 11. MHC Soest 20-18, 12. Haarlem 20-15. Het programma voor zondag: Soest-Voordaan en Nieuwegein- Haarlem. De week erna speelt Soest uit tegen Haarlem. Heren Motivatieproblemen kostten de heren van MHC Soest zondag de wedstrijd tegen Roden. 'We zijn weer overklast door een mindere tegenstander. Ik vind wel dat je je sportieve plicht liioet vervullen, ook naar je eigen team toe', aldus Matias Slagt. De trainer/coach gaat deze week maar weer eens praten met de spelersgroep die enkele weken geleden op een on overbrugbare afstand van de pro motieplaatsen werd gezet. In de eerste helft stapelden de Soesters fout op fout, waarvan Roden dankbaar profiteerde. Het werd uiteindelijk 3-2. Nog twee duels restten de hock eyers van het eind van de compe titie én het 'tijdperk' Slagt. De oud-speler is nu drie jaar trainer/ coach van de ploeg en zal worden opgevolgd door Paul Jonker, mo menteel assistent-trainer van over- gangsklasser Voordaan. Slagt gaat zelf weer lekker tegen een balletje slaan en kan terugkij ken op drie goede seizoenen. In het eerste jaar werd Soest tweede en strandde het in de promotie wedstrijden, maar twaalf maanden later werd een ongeslagen reeks van 22 wedstrijden bekroond met de titel. Dit seizoen had Soest lan ge tijd zicht op promotie naar de eerste klasse, maar na de winters top verloor de ploeg van de voor naamste concurrent Deventer dat daarna geen misstap meer maakte. 'Het zou jammer zijn dat je in de laatste weken weggooit wat je in driejaar hebt opgebouwd. Het zijn leuke jaren geweest, maar voor de laatste wedstrijden moeten de spe lers toch even weten wat ze willen: winnen of plichtmatig uitspelen. Dat laatste wordt het wat mij be treft niet.' Ron Vugts was vrijdagavond de gevierde man bij de Soester klaverjaskanipioenschappen. Met 5614 punten was hij in de Klarinet ongenaakbaar en mocht hij de wisselbeker, de beker en een dvd-speler mee naar huis nemen. Minstens zo'n opvallende rol speelde mevrouw T. Licht. Op 88- jarige leeftijd legde zij in een deel nemersveld van tachtig verwoede kaarters beslag op de tweede plaats. Na twee ronden stond ze nog als zevende gerangschikt, maar daar na begon ze aan een opmars die ze besloot als vice-kampioen. Me vrouw Licht beëindigde de titel strijd met 5392 punten, genoeg om H. Verkerk (derde met 5350 pun ten), 76 anderen én de heer Zoe tigheid achter zich te houden. De laatste verliet het ontmoetingscen trum aan de Klarinet met de poe delprijs, omdat hij met 3408 pun ten als laatste was geëindigd. Het was de 24° keer dat de klaver- jaskampioenschappen plaatshad den. 'Het was bijzonder gezellig, we hebben geen wanklank ge hoord, dus wat moet ik daar nog aan toevoegen? Als de mensen het naar de zin hebben, is de avond voor ons geslaagd', zei Koos Frans na afloop. Hij stapte in 1994 in het organisa tieteam van de wijkvereniging Overhees. Frans mag zelf graag een kaartje leggen, vooral als er wordt geklaverjast. Daarom vindt hij het ook wel jammer dat hij niet meedeed, maar als organisator hoor je niet mee te spelen, is zijn visie. 'Alleen als het met het deel nemersaantal niet uitkomt, kun je een tafel aanvullen. Maar dan speel ik buiten mededinging mee.' Overigens prijkt de naam van Frans al op de wisselbeker, want hij werd in 1992 kampioen. Frans zal er volgend jaar weer bij zijn. 'Dan is het voor de 25c keer en willen we proberën er iets extra's van te maken.' Daniëlle de Jong is de huidthe rapeut van Huid en Haar The rapie in Eemnes, een praktijk voor huidtherapie en laseront- haring. Daniëlle (geboren Van Schaik) is een rasechte Soester- se hier geboren en getogen - en van huis uit verpleegkundi ge. Ze heeft zich de afgelopen jaren geheel toegelegd op de huidtherapie. Daniëlle is dan ook erkend huid therapeut en lid van de Nederland se Vereniging van Huidtherapeu ten (NVH). Huid en Haar Thera pie behandelt de zieke en/of be schadigde huid en biedt daarnaast verschillende cosmetische behan delingen. Daniëlle is sinds 1994 als verpleegkundige werkzaam ge weest in Molendael (nu het Mean der Medisch Centrum) en heeft verdere cosmetische ervaring op gedaan bij de Velthuis-kliniek. Na haar studie huidtherapie aan de Hogeschool van Utrecht is ze gaan werken als huidtherapeut voor dr. E.M. de Boer, huidarts en flebo- loog in Amsterdam. Daar heeft ze veel ervaring opgedaan in laseront- haring, couperose- en pigmentbe handelingen. Naast haar werkzaamheden in Amsterdam gaat zij in haar eigen praktijk samenwerken met dr. J. Toonstra, de dermatoloog van het Meander Medisch Centrum en het Lorentz Ziekenhuis. De huidthera- peutische behandelingen die wor den uitgevoerd zijn: lascrontha- ring, elektrisch ontharen, acnéthe- Daniëlle de Jong. rapie, camouflagetherapie, glycol- zuurpeeling, littekenbehandeling, manuele lymfedrainage, oedeem therapie en vasculaire behandelin gen. Laserontharing De laserontharing mag van Danië lle tot 'uitvinding van de (vorige) eeuw' uitgeroepen worden. Het is een duurzame manier van ontharen,waarbij gemiddeld vijf a zes behandelingen nodig zijn. De behandeling is goed te verdragen en men is duurzaam van onge wenste haargroei af. Locaties die goed te behandelen zijn: gezicht, benen, bikinilijn, oksels, borst, buik, rug en armen. Men kan direct met een verwijzing van de huisarts of specialist bij Huid en Haar Therapie terecht. Niet voor alle behandelingen is een verwijzing nodig. Men kan ook op eigen initiatief een afspraak ma ken. Steeds meer zorgverzekeraars vergoeden de behandelingen uit de aanvullende verzekering. De prak tijk heeft een prettige ambiance. Door het ontwerp is het ruimtelijk erg mooi geworden, er is veel pri vacy en tegelijkertijd komt er veel daglicht naar binnen. Komende zaterdag - 10 mei - gaat de praktijk officieel open. Er is dan voor alle belangstellenden 'open huis' van 13:00 tot 17:00 uur. Huid en Haar Therapie ligt zeer centraal aan de Scholekster 23, 3755 EA Eemnes, vlakbij de uitvalswegen. Meer informatie: 82035-330100. in Soest voor de, Aanmelden: tel. 6014152 Sepp Birmingham. Eric en Charlottc Voorn: lc seniors van UK, 4L open slow-fox- trotwedstrijd; Frans en Dini Pilgcr: 2e senioren pre-champion klasse, 4" 50+. NADB-wedstrijd Amstelveen. Frans en Roëlle Kerstens: lc senioren 4° klas se standaard. Mark Sepp-en Melissa van Buurcn: 3C open klasse standaard, 2C deb. 2 latin. VOETBAL WZ'49 WZ'49 Bi - Roda'46 B2 10-2; WZ'49 B2 - SVM BI 3-0; VVZ'49 Cl - Hoogland Cl 4-2; SO Soest C4 - VVZ'49 C3 5-7; AFC Quick Dl - WZ'49 Dl 2-2; Achterveld Dl - WZ'49 D2 3-0; VVZ'49 D3 - Roda'46 D8 7-0; Roda'64 D7 - WZ'49 D4 12-3; WZ'49 D5 - Hoogland D9 7-1; WZ'49 El - AP WC El 3-5; Hoogland E4 - WZ'49 E2 3-1; Hoogland E6 - WZ'49 E3 2-4; VVZ'49 E4 - WZA E7 7-3; WZ'49 F1 - SO Soest F1 2-7; WZ'49 F3 - Nieuw- land F5 3-1; WZ'49 F5 - Eemdijk F1 4-1; Hoogland F8 - WZ'49 F6 1-5; WZ'49 F7 - TOV F4 3-3; VVZ'49 F8 - Hees F2 1-0. SO Soest A-junioren: SO Soest Al - Argon A2 5-2; 't Goy Al - SO Soest A3 7-0; B- junioren: Argon B2 - SO Soest BI 1- 6; SO Soest B3 - Woudenberg B2 2- 1C-junioren: Maarssen Cl - SO Soest Cl 2-2; SO Soest C3 - Cobu Boys Cl 1-4; Cobu Boys C2 - SO Soest C4 9- 1; D-pupillen: SO Soest Dl - Hoog land D3 8-1; SO Soest D2 - IJ'vogcls D2 4-1; SO Soest D4 - CJVV D2 2- 5; WZA D4 - SO Soest D5 1-0; SO Soest D7 - Roda'46 D9 0-4; E-pupil- len: SO Soest El - CJVV El 2-1; WZA E2 - SO Soest E2 3-3; SO Soest E5 - WZ'49 E4 4-5; SO Soest E9 - Nieuwland E10 2-2; F-pupillen: SO Soest F1 - Roda'46 F1 0-5; SO Soest F2 - Nieuwland F2 0-3; Quick F3 - SO Soest F3 2-4; Achterveld F2 - SO Soest F4 1-5; Nieuwland F7 - SO Soest F7 6-1; HVC F3 - SO Soest F9 2-1; SO Soest F10 - Hoogland F10 1- 2; APWC F3 - SO Soest Fll 9-1; SO Soest F12 - Achterveld F4 2-8; SO Soest F13 - Roda'46 F13 0-12; Da mes-junioren: SO Soest Ml - Roda'46 Ml 1-4; G-voetbal: SO Soest G1 - CJVV G3 10-2 A-junioren: de Bilt Al - SO Soest Al 1-1; SO Soest A3 - Schalkwijk Al 1- 8; B-junioren: SO Soest BI - LJ'vogels B2 5-2; Saestum B3 - SO Soest B3 0- 6; C-junioren: SO Soest Cl - Huizen Cl 2-5; SO Soest C2 - KWA C2 1- 2; SO Soest C4 - WZ'49 C3 5-7; D- pupillen: KWA Dl - SO Soest Dl 1- 3; Nieuwland Dl - SO Soest D2 4-1; SO Soest D3 - Quick D2 3-4; Quick D3 - SO Soest D4 1-1; SO Soest D5 - Cobu Boys D2 7-1; IJ'vogels D5 - SO Soest D6 1-2; Hoogland D10 - SO Soest D7 2-4; E-pupillen: KWA El - SO Soest El 0-6; SO Soest E2 - Hoogland E3 3-4; Roda'46 E5 - SO Soest E3 8-4; SO Soest E4 - APWC E2 19-1; Roda'46 E10 - SO Soest E5 1-14; SO Soest E6 - SO Soest E7 2- 9; SEC E2 - SO Soest E8 0-15; Greenstars E7 - SO Soest E9 1-3; F- pupillen: WZ'49 F1 - SO Soest F1 2- 7; WZA F2 - SO Soest F2 2-1; SO Soest F3 - Hoogland F3 5-2; SO Soest F4 - WZA F3 1-2; Hoogland F4 - SO Soest F5 0-0; Roda'46 F9 - SO Soest F6 2-3; SO Soest F8 - Green stars F3 0-7SO Soest F9 - SO Soest F10 0-3; Nieuwland F9 - SO Soest F12 8-0; Nieuwland F12 - SO Soest F13 2-2. Shot is zondag 11 mei gastheer tij dens de Meerkampen Midden- Nederland. De beste tafeltennis sers van deze afdeling komen naar het Orlandogebouw om een gooi te doen naar de individuele kam pioenschappen. De organisatoren van de club verwachten spectacu laire partijen in de gymzaal aan de Di Lassostraat. Daar wordt om 11:00 uur begonnen en tot circa 18:00 uur gespeeld. water en won daarmee de tweede wedstrijd van de zomercompetitie. Gert van Drie werd met 13.58 meter tweede, gevolgd door John Hibbel (13.17). De top drie van de eerste wedstrijd (Gerrit Kasius, Sjouk Rijksen en Kik van de Hoef) eindigde nu achtereenvolgens op de zesde, vijfde en achtste plaats. In hun bootjes moesten de wed strijdvissers van de Snoekbaars aan de bak om wat te kunnen vangen op de Vecht. Er stond zaterdag veel wind toen ze rond half zes 's morgens hun stekken opzochten. Hoewel het niet meeviel een plekje in de luwte te vinden, werd er goed gevangen. Peter de Rond haalde zelfs 13.75 meter vis boven Na zeven van de dertien ronden lag Pim Hoekzema op de tweede plaats, vlak achter zijn teamgenoot. En toen begon het motorblok van zijn Golf vermogen te verliezen. De rondetijden vielen met zes tot acht seconden terug, zodat ,de Soester in de Golf Cup alsnog op een ronde achterstand werd gezet en uiteindelijk als zesde finishte in de eerste van zeven races. Hoekze ma van Teamwork, die in de trai ningen de op twee na snelste tijd had gereden, was niet tevreden: 'Een een-twee voor het team zat er gewoon in.' Zondag rijdt hij op de Nurburgring de tweede wedstrijd van dit seizoen. Dorien en haar vriend Rudy wilden altijd al graag een groot gezin. Die wens is in vervulling gegaan. Terwijl haar dochter Suze en zonen Marnix en Har- men om haar heen drentelen, vertelt Dorien enthousiast mei baby Barend op schoot. 'Een gezin met vier kinderen is geweldig. We vinden het fantas tisch om er getuige van te zijn hoe ze groeien en zich ontwikkelen tot vier verschillende individuen. Naarmate ze ouder worden, wordt het alleen maar leuker.' Dorien en Rudy genieten enorm van hun kin deren. Maar Dorien beseft ook dat een kinderwens niet bij iedereen even gemakkelijk in vervulling gaat. Daarom deed ze vier keer mee aan de inzameling van urine voor Moeders voor Moeders. Dorien legt uit waarom: 'In mijn kennissenkring hoor ik regelmatig dat het niet lukt om zwanger te raken. Ook een collega vertelde me pas dat ze bezig is met een IVF-behandeling. Ongewenste kinderloosheid is vaak een groot probleem en zulke verhalen raken me persoonlijk. Als je dan zelf in de gelukkige omstandigheid bent om een bijdrage te kunnen leveren aan een mogelijke oplossing moet je die kans ook benutten'. Vandaar dat Dorien tijdens haar eerste zwangerschap een folder van Moeders voor Moeders mee nam uit de apotheek. 'Ik las dat je van de zesde tot de zestiende week van je zwangerschap mee kunt doen. Toen ik helemaal zeker was van mijn zwangerschap, heb ik meteen het 0800 nummer gebeld om me aan te melden voor de uri- ne-inzameling.' Normaal Bij de volgende drie zwanger schappen deed Dorien weer mee. Terwijl Suze van 5 intussen en thousiast haar balletpasjes oefent en de broertjes Marnix (4) en Har- men (2) elkaar kietelles geven, ver volgt Dorien: 'Ik vond het niet meer dan normaal. Het hoorde er gewoon bij. Telkens als ik zeker wist dat ik zwanger was meldde ik me aan. Het lijkt soms wel een ge doe, maar uiteindelijk is het een kleine moeite. Je weet dat je een ander helpt en daar doe je het voor. Moeders voor Moeders werkt bovendien heel discreet. De anonimiteit wordt gewaarborgd, dus vrouwen die hun zwanger schap nog even geheim willen hou den, kunnen ook meedoen.' Moeders voor Moeders Voor ongeveer één op de zes pa ren is kinderen krijgen minder van zelfsprekend. Steeds meer vrou wen kunnen pas zwanger raken na behandeling met een hormoon dat de eisprong bevordert. Dat hor moon zit in de urine van zwange re vrouwen. Moeders voor Moe ders, onderdeel van Diosynth B.V., zamelt deze urine in. Door mee te doen met Moeders voor Moeders help je andere vrouwen ook zwan ger te worden. Wil je meedoen, bel dan gratis Moeders voor Moeders, §§0800- 0228070, of bezoek de website www.moedersvoormoeders.nl. Voor meer informatie of aanmel ding kun je ook terecht bij de in- formatrice voor Soest: mevr. Thea Mous-Jonasse, ^035-6851684. Komende zaterdag - 10 mei - staat de gele stand van Automark weer op het parkeerterrein naast het postkantoor aan de Steenhoff- straat. Van 09:00 tot 16:00 uur kan men er met de auto terecht voor een voorruit-inspectie en zo nodig reparatie van 'sterretjes'. De rekening gaat (vanaf WA+) in principe rechtstreeks naar de ver zekeraar, dus er zijn geen kosten aan verbonden (behalve voor par ticulier verzekerden bij Centraal Beheer). S.v.p. groene kaart mee nemen. Bij de stand van Automark kan men ook het kenteken in dé ruiten laten graveren 15,00), inclusief stickers, eventueel met een speciale reflectielaag 5,00 extra). Iedere to-oettdda^ 6*t de wwi nta<xr 75 fr en- faar. 4NUCHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Ook in de tweede wedstrijd om de zomeravondcup waren er Pijnenburgers in de voorste ge lederen te vinden. Zowel Aaldrik Tiktak (37.31), Gerrie den Ouden (43.04) als ook Mart van Hal (46.16) wisten de eerste plaats te pakken in hun klasse. Brigitte Heusschen werd in Utrecht met haar tijd van 43.42 vijfde bij de dames senioren. André Blokland was de snelste Pijnenburger over de tien kilome ter (37.13) waarmee hij onder be nauwde weersomstandigheden op de achtste plaats bij de senioren finishte. Hans de Goede was de volgende Pijnenburger aan de meet (38.32), en werd hiermee derde. Jan van der Lee bezette de zesde plaats (40.01). Na Jan finish ten nog Louis den Exter (40.50), Gerard Klifman (41.00), Edgar Cukier (41.19), Peter de Groot (41.58), Ben Kersbergen (47.10) en Rob Jansen (47.11). Competitie Voor het eerst sinds jaren nam AV Pijnenburg weer deel aan de KNAU-atletiekcompetitie. Tijdens de eerste wedstrijd van dit seizoen op de atletiekbaan van Altis te Amersfoort startte zondag zowel een heren- als een combinatie vrouwenteam van Pijnenburg en de Baarnse Atletiek Vereniging (BAV) in de 2L' divisie senioren. De wedstrijd werd gestreden in meerkampvorm en is een vereni gingscompetitie. Er vindt een pun tentelling naar prestatie plaats. Bij de heren werd AV Pijnenburg vijfde van de 15 deelnemende mannenploegen. Bij de vrouwen werd de combi ploeg AV Pijnen burg en BAV vierde in de einduit slag. De teams moesten de techni sche atletieknummers, zoals hor den, hinkstapsprong, kogelstoten, hoogspringen, verspringen en dis cuswerpen afwerken. Ook waren er de loopnummers, zoals de 100 meter, de 200 meter, de 800 me ter, de 5000 meter en de 4 x 100 meter estafette. oefenen op andere dagen in het jaar. De cyclotocht maakt deel uit van een circuit van zeven wedstrijden. Er worden honderden deelnemers verwacht. Ter vergelijking: in 2001 deden 400 mountainbikers mee aan de tocht die toen in Hees-Pij nenburg werd gehouden. Stichting Duursport Soest krijgt niet nog eens een vergun ning voor het houden van een cyclotocht in en rond de Lange Duinen. De toestemming van vorig jaar was eenmalig en had alles te maken met het feit dat de stichting op het laatste mo ment een ander parkoers moest zoeken. In 2002 zou de cyclocross plaats vinden op de Vlasakkers, maar dat werd te elfder ure afgeblazen. Omdat er al veel voorbereidings- kosten waren gemaakt, stond de gemeente toe dat de fietsers ge bruik mochten maken van de zandverstuiving, met de toevoe ging dat dit eenmalig zou zijn. Voor dit jaar (21 december) vroeg de stichting andermaal om te mo gen crossen in de duinen en omlig gende bossen. Soest ziet dat niet zitten, omdat mountainbiken be- heerproblemen oplevert en schade aanricht aan de natuur. Bovendien is de recreatiedruk op het gebied al groot, stelt de gemeente. Het hou den van een tocht geeft het gebied landelijk nog meer bekendheid onder mountainbikers en derhalve wordt gevreesd, dat nog meer sporters daar hun hobby gaan uit- WOENSDAG 7 MEI Volleybal 19:30 Stam/SoVoCo (D)-Vrj vok, p/d-wedstrijd (De Bunt) VRIJDAG 9 MEI Basketbal 21:00 Argon-Red Stars (Mijdrecht) ZATERDAG 10 MEI Korfbal 15:30 Activitas 2-Eemvogels Voetbal 18:00 WZ'49-EVC, nacompcti tie (Eemweg) ZONDAG 11 MEI Hockey 12:45 MHC Soest (D)-VoordaaJ (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Are] (Bosstraat) Tennis 10:00 LTC Soestdijk-DrachtciJ (Schrikslaan) 10:00 Randenbroek 2-TV SoestJ Zuid (Amersfoort) Voetbal 19:30 EVC-WZ'49, nacompcti| tie (Edam) ELKE WEEK EEN SOECTERËOOURAnriU IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 schreven voor dit toernooi dat nog niet zo lang geleden in de belang-j stelling stond van meer dan 60 ploegen en dientengevolge vier avonden in beslag nam. Dat er minder formaties in actie komen, betekent voor de deelnemers dat ze meer wedstrijden van twee keer tien minuten kunnen spelen. Er zijn nu poules van zes bedrijfs- teams samengesteld. De beste twee van elke poule mogen op 22 mei terugkomen voor een finale ronde. Dan spelen ook de zes teams die in de hoofdklasse uitko- Morgenavond barst de be- drijfssportcompetitie weer los. Het is de 41e keer dat werkne mers zich op deze manier in het zweet gaan werken voor hun bazen. Door de tanende belangstelling voor het veld- voetbal is dit onderdeel van het programma geschrapt. Dat betekent dat zaalvoetbal en volleybal overblijven. Alle wed strijden worden afgewerkt in sporthal Beukendal. Het volleybal toernooi beslaat drie avonden, morgen en op de volgende twee donderdagen (15 en 22 mei). Er wordt telkens om 19:00 uur be gonnen. Dertig teams zijn inge- Ook het zaalvoetbaltoernooi wordt uitgespreid over drie (maandag)avonden, te beginnen op 19 mei. De beste drie van de eerste twee speelavonden komen op 2 juni nog eens naar Beukendal voor de eindronde. 'Ik heb het altijd leuk gevonden om met m'n handen te werken en creatief bezig te zijn, als kind al. Ook tekenen en schil deren, met stoffen werken en kleding maken deed ik graag. Maar dit is helemaal echt iets voor mij.' Dat zegt de jonge goudsmid Vanessa Dorrestein (22), die pas begonnen is met haar winkel Le Trésor (letterlijk: de schatkamer) aan de Koninginnelaan 27. Daar vindt de bezoeker prachtige siera den van Vanessa's hand in de vi trine: ringen, colliers, armbanden, oorbellen, broches, etc. Het is een bijzonder fraaie collectie, aange vuld met sieraden van collega goudsmeden en ontwerpers. Lang wist Vanessa niet wat ze pre cies wilde worden, maar haar eigen creativiteit wees haar uiteindelijk de weg naar de beroemde edel- smedenopleiding in Schoonhoven, waar ze na vier jaar met vlag en wimpel slaagde. 'Schoonhoven leek me leuk, en dat was gelukkig ook zo.' Ze maakte op school o.a. een collier dat getoond werd toen Willem-Alexander en Maxima op bezoek kwamen en deed later met haar armbanden ook mee aan een vaktentoonstelling in Utrecht. Handwerk Het zelfstandig ondernemerschap bevalt haar goed, al werkt ze tijde lijk nog enkele dagen bij een vak- Zaterdag 10 mei, de zaterdag voorafgaande aan Moederdag, trakteert de Winkelkring. Het Winkelkringteam zal de da mes-consumenten een over heerlijke praline van Leonidas aanbieden. Onder de muzikale klanken van het bekende Winkelkring-draaior gel en met het uitdelen van het WinkeJkring-chequeboekjc en de traktatie voor de dames willen de ondernemers extra aandacht op het winkelgebied vestigen. Elk jaar is er een attentie op de zaterdag voor Moederdag. Dit jaar is de keus op de Belgische praline geval len. De historie achter Leonidas, een Griekse voornaam voor een Bel gisch bedrijf, is in kort bestek de volgende. De jonge Leonidas Kcstckidcs, sinds het begin van de 20c eeuw als pasteibakker in de V.S. gevestigd, neemt als lid van de Griekse V.S.-afvaardiging deel aan de Wereldtentoonstelling van Brussel in 1910 en aan de Interna tionale Tentoonstelling van Gent in 1913. Hij ontvangt er respectie velijk de bronzen en de gouden medaille voor zijn chocoladeconfi serie en zijn taarten. Leonidas wordt bovendien halsoverkop ver liefd op een Brusselse schone en vestigt zich definitief in België. Hij opent theesalons in Brussel, Gent en Blankenberge. In 1935 neemt zijn neef Basile Kestekides de fakkel over en ver bindt zijn kunde met de beeltenis van Leonidas, Koning van Sparta, ter ere van zijn oom. In zijn werk plaats aan de Graanmarkt creëert hij allerhande nieuwe pralines on der het motto 'Versheid, Keuze en Kwaliteit'. Leonidas groeit harmo nisch en in 1983 en 1993 opent Leonidas twee nieuwe fabrieken om de vraag van een steeds toene mend aantal klanten te kunnen beantwoorden. Men vindt de Leonidas-productcn tegenwoordig bij meer dan 2000 verkooppunten, van Parijs tot Rome, van Sydney tot Tokio, en natuurlijk in de Winkclkring bij Joh. Mets delicatessen. genoot in Hilversum, om ervaring op te doen voor haar eigen bedrijf. Ze maakt ook sieraden in opdracht en overlegt dan graag met de klant over het ontwerp en de uitvoering. 'Ik bekijk dan of het technisch kan. Nee, het is nooit klaar-terwijl-u- wacht. Alles is handwerk, moet je bedenken,' zegt ze in haar kleine atelier achter in de tot winkel ver bouwde garage naast het horeca bedrijf van haar vader, Willem Dorrestein van café Willem I. 'De bezoekers kunnen hier precies zien wat ik doe; ze mogen me best op de vingers kijken.' Vanessa werkt voornamelijk met goud, zilver en edelstaal. Desge wenst verwerkt ze ook edelstenen. Of het duur is? 'M'n prijzen zijn niet echt aan de hoge kant, ook omdat ik heel veel zelf doen. Jaze ker, ik heb ook leuke cadeautjes voor een verjaardag, bijvoorbeeld armbandjes en oorbellen vanaf 10,00. Het meeste daarvan is in gekocht; als ik het zelf maak is het altijd wel wat duurder. Maar je kunt hier in elke prijsklasse te recht.' Trends De sieradenbranche is niet zo mo- degevoclig, maar er zijn zeker wel bepaalde trends. 'Armbanden van edelstaal bijvoorbeeld,' aldus Van essa. 'Er is ook veel vraag naar Vanessa Dorrestein aan het werk in haar atelier. Foto: Soester Courant. dingen die glimmen, vooral zilver en staal. De sieraden van tegen woordig zijn wat groter, grover en opvallender. Dat mag wel van mij. Een sieraad mag tyest gezien wor den, vind ik.' Vanessa gaat in de toekomst mogelijk ook horloges gaat verkopen, maar moet daar voor eerst een horlogemaker zien te vinden. 'Ik wil het pas gaan doen als ik echt goede service kan bieden, dus ook reparaties kan la ten uitvoeren. Voorlopig wil ik eerst maar eens kijken hoe het gaat.' De reacties van het publick zijn in elk geval allemaal zeer positief en enthousiast. 'Wat leuk, zo'n klein winkeltje!', krijgt Vanessa vaak tc horen. 'De mensen kunnen hier ook gewoon rustig even gaan zit ten om iets te bespreken.' Lc Trésor van Vanessa Dorrestein ligt een beetje van de weg af, maar wie naast café Willem I een blik naar achteren werpt kan het winkeltje niet missen. De winkel aan de Ko ninginnelaan 27 is open op don derdag (12:30-17:30 uur), vrijdag (10:00-18:00 uur) en zaterdag (10:00- 17:00 uur). Begin juni start bij het Ri vrijdagochtend een zomc 'Omgaan met depressieve ten' voor de 'thuisblijvers', cursus van 12 bijeenkomsti de deelnemers onder des! leiding hoe zij zelf hun de ve klachten kunnen overwi verminderen. Ze krijger greep op hun gedachten, ge en gedrag. Men kan zich streeks, zonder verwijzing, den bij de afdeling Pr. Vooraf is er een kennismak sprek met de begeleiding. 23,00. Informatie/opga' gg Amersfoort Omstrel deling Preventie, §§033-4 (vragen naar Coby Langer Ludwig Wittgenstein (188 schreef zijn meesterwerk d tatus Logico Philosophic volgd door een tweede ho. 'Philosofische Untersucl dat pas in 1953 twee jaar dood verscheen. 'Het is ii schiedenis van de filosofii voorgekomen dat dezelfde twee boeken schreef die bc jant en invloedrijk zijn ge> tegelijk een totaal ande ademen', zegt de Utrechts ver Marjan Slob, die op middag 18 mei om 15:00 lezing houdt in de film/ Artishock over deze Wee soof, die jarenlang professc Cambridge. De toegang voor deze 'Spoordalmonoloog' 1 5,00 (Ieden/CJP/65+ Productie: Jan Visser. Ga; Sonja Uiterwijk. Reserveri te bevelen: 826019577. Marjan Slob. FM 107.9 (i ether: FR Tekst TV Stem uw televisietoestel af op kanaal 29 en u koi schijnlijk tot uw verrassii oog met de Tekst TV d Soest en Omroep Amer samenwerking met elkat per dag presenteren. Va dags 5 uur tot 's nachts 's morgens van 8 tot 101 de Tekst TV uitgebreid echt tv-jouraal, waarin het lokale en regionale i beeld wordt gebracht. I TV en het tv journaal, i veer een kwartier, word nue herhaald. Tekst T dagelijks ververst en w aangevuld met actueel Wilt u meer informati> over Radio Soest kijkt teletekstpagina 540 voc gebreide programma-u van onze eigen lokale Deze teletekstpagina s door de kijker op elk worden geraadpleegd. Goed Geboekt Het vaste panel Trees b Jozicn Moerbeek praat sentator Ad van Veer kunst van het lezen'. Ei manieren van lezen dar fen. Corline Hofmann de gasten. Zij gaat in of werpen snel lezen en f< lezen. Radio Soest-m Ruud van Zomeren en vertellen over het lezer Ad praat met hen ovci in het algemeen, het lc leren van braille. De m column gaat ook over van het lezen' en wel ren spellen en lezen op

Soester Courant | 2003 | | pagina 20