R.0UD Verhuur DEZE WEEK OP RADIO SOEST RADIO ïstein: en' Apollo met popkoor pi iPRIKBORD npetitie KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST ^GINA2q ,rraninia balteams Riagg-zomercursus depressieve klachten Lezing over Wittgenstein mqoeoe zaak... - Moederdag GROENEyELD Poëzie in Kasteel Groeneveld Spreekuur met B&W op 20 mei in de Klarinet De lopers van de week Concert SOV op 14 mei in Petrus en Pauluskerk 'Elias' in Baarn Soester Kring met Koblens en Algra actief Muziek in Utrecht DataDidact Volksdansinstuif Terpsichore Natuur Nabij I IVN-wandeling in Eempolder Donderdag 22 mei, de Open Hof Wierook uit Zuid-India VoCo (D)-vre. ijd (De Bunt) *ed Stars 2-Eemvogels 2VC, nacompeti- :st (D)-Voordaan Soest (H)-Ares estdijk-Drachten roek 2-TV Soest- ort) 'Z'49, nacompeti- WEKEENN skSQURANT »e bus? abonnement: >er halfjaar! 5)6014152 yVOENSDAG MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 21 VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers Parketschuurmachines. Behang-afstomers Hogedrukreinigers. Betonboormachines, Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 - 17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 dit toernooi dat nog deden in de belang- van meer dan 60 dientengevolge vier >eslag nam. Dat er .ties in actie komen, de deelnemers dat trijden van twee keer kunnen spelen, nies van zes bedrijfs- i gesteld. De beste poule mogen op 22 len voor een finale- spelen ook de zes le hoofdklasse uitko- oetbaltoernooi wordt over drie onden, te beginnen )c beste drie van de ipcelavonden komen eens naar Beukendal ronde. Dorrestein aan het werk lier. Foto: Soester Courant. glimmen, vooral zilver 3e sieraden van tegen- ijn wat groter, grover en 2r. Dat mag wel van mij. id mag tyest gezien wor- ik.' Vanessa gaat in de mogelijk ook horloges open, maar moet daar- ecn horlogemaker zien 'Ik wil het pas gaan k echt goede service kan us ook reparaties kan la- eren. Voorlopig wil ik ar eens kijken hoe het -s van het publiek zijn in allemaal zeer positief en st. 'Wat leuk, zo'n klein krijgt Vanessa vaak te >e mensen kunnen hier >on rustig even gaan zit- iets te bespreken.' Le n Vanessa Dorrestein ligt van de weg af, maar wie 3 Willem I een blik naar werpt kan het winkeltje :n. De winkel aan dc Ko- aan 27 is open op don- 2:30-17:30 uur), vrijdag 3:00 uur) en zaterdag 7:00 uur). Begin juni start bij het Riagg op vrijdagochtend een zomercursus 'Omgaan met depressieve klach ten' voor de 'thuisblijvers'. In deze cursus van 12 bijeenkomsten leren dc deelnemers onder deskundige leiding hoe zij zelf hun depressie ve klachten kunnen overwinnen of verminderen. Ze krijgen weer greep op hun gedachten, gevoelens en gedrag. Men kan zich recht streeks, zonder verwijzing, aanmel den bij de afdeling Preventie. Vooraf is er een kennismakingsge sprek met de begeleiding. Kosten: 23,00. Informatie/opgave: Ria gg Amersfoort Omstreken, af deling Preventie, @033-4603500 (vragen naar Coby Langenkamp). Ludwig Wittgenstein (1889-1951) schreef zijn meesterwerk de 'Trac- tatus Logico Philosophicus', ge volgd door een tweede hoofdwerk 'Philosofische Untersuchungen', dat pas in 1953 twee jaar na zijn dood verscheen. 'Het is in de ge schiedenis van de filosofie zelden voorgekomen dat dezelfde filosoof twee boeken schreef die beide bril jant en invloedrijk zijn geweest en tegelijk een totaal andere sfeer ademen', zegt de Utrechtse schrij ver Marjan Slob, die op zondag middag 18 mei om 15:00 uur een lezing houdt in de filmzaal van Artishock over deze Weense filo soof, die jarenlang professor was in Cambridge. De toegang voor deze vierde 'Spoordalmonoloog' bedraagt 5,00 (leden/CJP/65+ 4,00). Productie: Jan Visser. Gastvrouw: Sonja Uiterwijk. Reserveren is aan te bevelen: @6019577. - NNereldWnkel Steenhoffstraat 9\ fel. 602 8132 Het lijkt ver weg, maar voor je 't weet is het zo ver. Terecht worden in ons land op Moederdag veel vrouwen speciaal in het zonnetje gezet. Ze krijgen misschien wel mooie sieraden of andere kunstnij- verheidsproducten. In de ontwikkelingslanden maken veel vrouwen (ook vaak moeders) die sieraden of artikelen. En dat doen ze met smaak, met zorg, met liefde, met geduld en met een be doeling! Natuurlijk met de gedach te dat ze daardoor weer een beet je zelfstandiger kunnen zijn. Mis schien voor wat meer 'armslag' in hun gezin en om wie weet wat meer samen in hun omgeving te kunnen doen. Door hun artikelen te kopen heipen we hen daar direct mee. In de Wereldwinkel kunt u veel van deze artikelen aantreffen. Tot Moederdag ligt er (zolang de voor raad strekt) een 'moederdagboe kenlegger' die bij aankoop van ar tikelen ter waarde van 10,00 graag meegegeven wordt. De me dewerkers van de Wereldwinkel hopen u, niet voor de boekenleg ger, maar voor de Vrouwen hier en daar, graag van dienst te zijn. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, @6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RA ADN VOOR BOS. NATUUR I EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 461 Op vrijdag 9 mei wordt in Kasteel Groeneveld in Baarn een poëzie- avond gehouden met als thema 'Je ziet niet wat je ziet'. Dichter/pre sentator Erik Menkveld gaat in gesprek met dichteres Anneke Brassinga en dichter K. Schippers. Beide dichters weten als geen an der de vinger te leggen op de we reld die ons omringt. Ook spreekt Erik Menkveld met Geert Tim merman, voorzitter van de Am sterdamse afdeling van de KNNV en samensteller van de tentoon stelling 'Platte Eend'. De poëzie- avond sluit aan bij deze tentoon stelling, die vanaf 9 mei te zien is in Kasteel Groeneveld. De ten toonstelling biedt een andere kijk op de snelweg: nu eens niet het clichébeeld van snelwegen als een verstorende elementen in de na tuur, maar als fascinerend ecosys teem met slachtoffers, gebruikers en profiteurs. Verder verlenen ook Ineke Holzhaus (collage poëzie) en Polo de Haas (piano) hun me dewerking. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 9,00; CJP 4,50. Reserveren: 035-5480994, of e-mail: reserveringsbureau@i fa. agron 1 Marjan Slob. Op dinsdag 20 mei kunnen inwo ners van Hees, Overhees, Klein Engendaal en de Boerenstrcek een gesprek aanknopen met het colle ge dat twee leden zal afvaardigen naar deze bijeenkomst. Die wordt gehouden in ontmoetingscentrum De Klarinet aan de Klarinet en duurt van 20:00 tot 22:00 uur. Alle bezoekers krijgen de gelegen heid met hen van gedachten te wisselen over zaken in hun wijk die hen bezighouden, over ideeën en meer. De collegeleden proberen ter plekke een antwoord te geven. Lukt dat niet, dan wordt een ver volgafspraak gemaakt of een schriftelijk antwoord toegestuurd. Overigens zijn ook inwoners uit andere wijken welkom tijdens het 'spreekuur met B&W'. "Dat mag in de krant," hoor je dc mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Jordi de Haan Hanneke Bosloper Amber, Rupe en Inge v. Houten Brent Connor Elemans De Soester orkest Vereniging geeft woensdag 14 mei een concert in de Petrus en Pauluskerk. Uitgevoerd worden werken van M. Bruch, H. Berlioz en W.A. Mozart. Onder leiding van dirigent Stephan Pas wordt om 20:15 uur begonnen, de kerk aan het Kerkplein gaat een half uur eerder open voor het publiek. De toegang bedraagt 8,00/9,00. ConcertKoor Baarn brengt dc oor spronkelijk Duitse uitvoering (de Urfassung) van de 'Elias' van Fe- lix Mendelssohn Bartholdy op vrij dag 16 mei in de Nicolaaskerk te Baarn. De muzikale begeleiding is in handen van het Randstedelijk Begeleidingsorkest. Solisten zijn Ellen Schuring (sopraan), Myra Kroese (alt), Alex Vermeulen (te nor) en Frans Fiselier (bas). Het geheel staat onder leiding van Thijs Kramer. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 17,00; Pas 65/CJP: 15,00. Stichting De Soester Kring I rSecretariaat: I KrommewegS Tel. 035-6014403 De Soester Kring zal zaterdag 10 mei prominent aanwezig zijn op het Cultuur Festival Soest. Dick Koblens en Eit Algra houden tus sen 13:30 en 14:15 uur bezoekers van de NP B-kerk aan de Rem- brandtlaan op onderhoudende manier bezig. De kerkzaal is be reikbaar vanaf de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. De Soester Kring houdt op elke eerste en derde woensdagmorgen van de maand een bijeenkomst. Lezingen, diavertoningen, muziek, maar ook natuurwandelingen en excursies maken deel uit van het gevarieerde programma. Wie op 10 mei naar de NPB-kerk komt, kan meteen het programma voor de zomer en het najaar meenemen. De toegang is gratis. De Soester Kring is een stichting en kent geen leden. Iedereen is welkom. Zaterdag 10 mei, Domkerk: con cert met muziek in Italiaanse stijl, met werken van Vivaldi, Geminia- ni en Scarlatti en de 'Suite Italien- ne' van Stravinsky, door Maarten Jansen (cello) en Jan Jansen (toetsinstrumenten). Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij. Zondag 11 mei, Ste. Gertrudis- kerk: Concerti Grossi Opus 3 en het Hoboconcert van G.F. Handel, door het Barokorkest van de Mu- ziekkring De Nederlandse Canto- rij o.l.v. Maarten Kooij. Hobosolist is Piet Dhont. Aanvang: 15:30 uur. Toegang naar draagkracht. Samen de Zomertijd in!! Kijk op WWW.ONE-WISH.COM of bel 035-5430177 (Relatiebemiddeling op maat) Zaterdag 10 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor W. Veldhuis; eucharistie; 'Toont Goed' Zondag 11 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor J. Houben; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistie; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, VVillibrordusstraat 19 10:00 pastor H. v.d. Schepop; eucharistie; Co'ro Medi'ante Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor J. Kodden; communieviering; parochiekoor Samen op Weg, Emniakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.H. van Haeringen Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. W. Ch. Hovius, Apeldoorn Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok, 's-Gravenzande Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. A. Kamer, Hoogland Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. A. Bac; 15:00 ds. L. Blok (dinsdag 13 mei, 19:30 ds. P. Melis) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 C.J. Bos, Laag Soeren Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 M. Rotman; 19:30 T. Ranzijn; jeugddienst Christengemeente, Griftiand College, Noordenveg 79 10:00 Jan de Jong Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 mevr. I. Hörst, Ede Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. P. van Kampen, Pijnacker Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl computeropleidingen Individuele begeleiding. Cursussen voor beginners, gevorderden, senioren en kinderen. Hulp bij computer problemen, websites e.d. tel. 035 - 6022826 internet: vvww.datadidact.nl Op vrijdag 9 mei houdt volksdans vereniging Terpsichore haar maan delijkse instuif in de gymzaal aan het Spinetpad in Zielhorst (Amersfoort). De instuif wordt geleid door Marlies Juffermans. De toegangsprijs voor niet-leden bedraagt 4,50. Zaalschoenen zijn verplicht. Informatie: Henny Kentie, @0346-352637. [beKtwmingsoduca» (VTJ IVN-Eemland houdt op zondag middag 18 mei in Soest een na tuurwandeling in de Eempolders, met als beginpunt het parkeerter rein achter de Oude Kerk. Om 14:00 uur staan natuurgidsen voor de deelnemers klaar. De route is geheel geschikt voor rolstoel en kinderwagen. De Eempolder is een uniek landschap, waar men veel weidevogels aantreft, o.a. kie vit, grutto, tureluur en scholekster. Hier en daar typeren houtwallen het landschap. De bloeitijd van el zen, wilgen en berken is te bewon deren evenals de variatie van oever-, water- en bermplanten. Vergeet ook niet in de Kerkebuurt rond te kijken: een van de mooi ste dorpsgezichten van Soest. In formatie: §86018551. Zaterdag 10 mei zondag 11 mei Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: §80900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, §8033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: Tandartspraktijk Soestdijk, S. Loos/l.E. Gertsch, Heuvelweg 21, §86015970 Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, §8033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, @5412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., §806-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op donderdag 22 mei geeft het Soester Mannenkoor Apollo zijn voorjaarsconcert, in sa menwerking met het popkoor Basic en Full Color, in de Open Hof (hoek Dahveg/Veenbes- straat). Apollo zal enkele liederen van Mozart ten gehore brengen, zoals het 'Ave Verum Corpus' en het 'Priesterchor'. Ook het alom be kende 'Stay with me till the mor- ning' staat op het programma. Daarnaast enkele nieuwe liederen, waaronder het Russische 'Tebe pojem', en 'Landerkennung' van Grieg. Apollo zal op de vleugel begeleid worden door de vaste pia nist Gijs Braakman. Naast Apollo treedt het popkoor Basic en Full Color op. Dit koor, dat bestaat uit ongeveer 60 zangers en zangeressen, staat garant voor zowel een muzikale als choreogra fische perfecte uitvoering van be kende popmuziek, zoals 'My heart will go on' van Celine Dion en 'Ik maak het verschil' van de Poema's. Voor de 'oudere teenagers' vertol ken zij o.a. 'Whiter shade of pale' van Procol Harum en uit de musi cal Hair het bekende 'Aquarius'. Basic en Full Color wordt tijdens het concert begeleid door de band Multi Color. Beide koren worden gedirigeerd door hun vaste dirigent Paul Michèl Tijssen. Als afsluiting van het concert wordt door de twee koren samen het Russische 'Wolga' gezongen. Het concert begint om 20:00 uur. De zaal zal reeds om 19:00 uur open zijn. Kaarten a 7,50, in clusief het kopje koffie tijdens de pauze, zijn verkrijgbaar bij de VW Soest aan de Steenhoffstraat (naast het postkantoor). Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving ZZN&XPZ ZAAK Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Wierook bestaat al duizenden ja ren. Het betekent gewijde of hei lige rook. De oorsprong van wie rook ligt in het Midden-Oosten. Mira International, de importeur van de wierook van 'Moeders Gouden Geuren' betrekt deze wie rook uit India. De wierookfabriek bestaat sinds 1975 en is gestart als project door de Indiase organisa tie 'Mothers Services Society'. Er werken voornamelijk ongehuwde vrouwen (500) die op deze manier zelf het geld voor hun bruidsschat kunnen verdienen en niet afhanke lijk zijn van hun familie. De wierook wordt, op ambachte lijke wijze, met de hand gemaakt zonder gebruik van chemicaliën. Het loon dat de vrouwen ontvan gen ligt boven het minimumloon dat in India geldt. De vrouwen zijn medisch verzekerd en er is een spaarl oon regel i n g. 'Moeders Gouden Geuren'-wie- rook is in verschillende geuren te koop. Ook in 'probcerverpakking' en als cadeauverpakking in wens kaarten. Misschien een idee voor Moederdag...? Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, @6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lokale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk onge veer een kwartier, worden conti nue herhaald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan qp teletekstpagina 540 voor de uit gebreide programma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagina's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Goed Geboekt Het vaste panel Trees Nelissen en Jozien Moerbeek praat met pre sentator Ad van Veen over 'de kunst van het lezen'. Er zijn meer manieren van lezen dan we besef fen. Corline Hofmann is een van de gasten. Zij gaat in op de onder werpen snel lezen en fotografisch lezen. Radio Soest-medewerker Ruud van Zomeren en zijn vrouw vertellen over het lezen in braille. Ad praat met hen over blind zijn in het algemeen, het lezen en het leren van braille. De maandelijkse column gaat ook over 'de kunst van het lezen' en wel over het le ren spellen en lezen op school, het spelen met woorden en de functio naliteit van diverse teksten. Ook de muziek ontbreekt niet. Deze maand is de keus gevallen op de Vlaamse groep Lais. Uiteraard krijgt u het laatste nieuws uit de boeken- en uitgeverswereld. 'Goed Geboekt' wordt uitgezonden op vrijdag 9 mei om 10:00 uur. Her haling dinsdag 13 mei om 17:00 uur. Techniek: Fredy Timmer. Op Soest Het maandelijk se rechtstreeks uitgezonden magazine van Radio Soest wordt herhaald op donderdag 8 mei om 12:00 uur. Pikant is m Simotte Wijnands. dat op deze dag bekend wordt of de dames van Stam/SoVoCo promoveren naar de eredivisie. Werner Paans heeft in deze uitzending een interview met de voorzitter en de sponsor van de vereniging. Hun collega's van S.O. Soest adviseren de volley ballers om het verblijf in de hoog ste klasse niet tc kort te maken. Verder is cr een gesprek met Jan Luijten, neuroloog/psychiater in voormalig ziekenhuis Zonneglo ren, die een boek schreef over zijn oorlogsherinneringen in Brabant. Zijn speurtocht naar getuigen le verde bijzondere bevindingen op. Er volgt een gesprek met Ali van de Berg en Jan Hazelaar over hun vernieuwde galerie en het Cultuur festival. Daarnaast ontbreekt onze vaste columniste Simone Wijnands natuurlijk niet. Operetteland Paul Sparnaaij brengt in zijn pro gramma 'Operetteland een serie onder de titel 'Operettcschitterin- gen'. Daarin kunt u luisteren naar hoogtepunten uit de diverse ope rettes die ten gehore worden ge bracht door bekende operettester ren. Het zijn de geslepen vlakken van een diamant, die zorgen voor een schittering en glans in deze prachtige muziek. De tweede uit zending is op donderdag 8 mei om 14:00 uur, herhaling dinsdag 13 mei op hetzelfde tijdstip. Tech niek: Ben Verschoor. A.G.T. Rietveld In deze tijd van de lintjesregen is de heer Rietveld benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Inske den Duik praat met hem in het programma 'Ontmoeting met...' op vrijdag 9 mei om 13:00 uur. Rietveld is organisatieadviseur en is daarnaast al zo'n kwart eeuw actief in de tennissport. Hij heeft veel bestuursfuncties bekleed op regionaal, landelijk en internatio naal gebied. Het meest bijzondere is zijn rol als voorzitter van de commissie rolstoeltennis. Ook in deze tak van sport bestuurt hij in ternationaal mee, maar zijn mees te werk zit in de functie van Toer nooidirecteur van de Dutch Open. Dit evenement voor rolstoeltennis sers behoort tot de top in de we reld. Rietveld vertelt over alles wat bij de organisatie van zo'n groots toernooi, dat weinig media-aan dacht krijgt, komt kijken. Wat ten slotte nog aandacht verdient is dat hij ook gebruikte rolstoelen inza melt die naar landen gaan waar sporters zelf er geen geld voor hebben. Herhaling dinsdag 13 mei om 10:00 uur. Cultuurfestival Als actualiteitenzendcr ontbreekt Radio Soest natuurlijk niet op het Cultuurfestival Soest. Op zaterdag 10 mei is er in een uitzending van 12:00 tot 18:00 uur maar liefst zes uur aandacht voor dit evenement. We beginnen met de openingsce remonie door mannenkoor Apol lo. Verder zijn er voortdurend ge sprekken met deelnemers en be zoekers. Ook kunt u luisteren naar impressies uit de concerten van Chorus Line, The Messengers en Logos Cantat. U kunt Radio Soest vinden in de hal van het gemeen tehuis. Jan Grift De Historische Vereniging be steedt in het programma 'Waar blijft de tijd?' deze keer aandacht aan Jan Grift, bewoner van huize Beversstein. Hij is geboren in 1918 en zijn vader had een rijwielzaak. Ontzag en eerbied voor 'hoge he ren' werd hem snel bijgebracht (pet af voor meneer Beckeringh). In de oorlog was hij chauffeur bij busbedrijf Tensen. Hij vertelt hier boeiend over in het eerste deel van zijn levensverhaal. Interview, tech niek en presentatie zijn van Wim de Kam. Zondag 11 mei om 12:00 uur. Klassiek 1 .Jacques van de Griendt laat u deze zondag luisteren naar het Hexagon Ensemble dat Russische mu ziek speelt. Zo'n ensemble, de naam zegt het al, bestaat uit zes musici: vijf blazers en een pianist. De musici vinden elkaar afwisse lend als sextet of in kleinere for maties. Voor het Russische werk is deze keer een slagwerker toege voegd. Zij spelen voor u vier wer ken van respectievelijk Nikolai Rimsky Korsakov, Mikhail Ivanov, Sergey Vasilenko en Paul Juon. De Russen zijn een artistiek volk dat veel zingt in koren en ensembles. Zij kennen geen rococo of barok maar zijn overvloedig gezegend met volksmuziek waarin de bala laika de boventoon voert. De wis selwerking van het Hexagon En semble is zo subtiel en met een verfijnd samenspel dat het plezier ervan afspat. Echt iets voor moe derdag op zondag 11 mei om 14:00 uur. Klassiek 2 Voor het tweede uur klassiek heeft Jacques van de Griendt de hand kunnen leggen op een cd van Brass Partout, een ensemble dat bestaat uit dertien blazers en twee percussionisten (allen mannen). Ze worden aangevoerd door Her man Baumer. Het gebruik van blaasinstrumenten voor kamermu ziek ontstond in de 20e eeuw. Re pertoirevorming viel niet mee. De mannen van Baumer hebben er echter veel tijd en energie in gesto ken. U kunt daarnaar luisteren met als eerste 'Playground for Angels' van de Finse componist Einjuhani Rautvaara waarin met name de blazers hun technische vaardighe den moeten gebruiken. Vervolgens is er een kort werk van zijn leer meester Jean Sibelius, de nationa le Finse componist. Daarna een treurmars van de Noorse compo nist Edward Grieg. Tot slot kunt u luisteren naar 'Pia Momoria', een requiem voor negen koperblazers van de, eveneens Noorse compo nist Knut Nystedt. Zondag 11 mei om 15:00 uur. Brassbandmuziek Kees Vroon kijkt in zijn program ma over blaasmuziek nog even muzikaal terug op de bevrijding met werken van het symfonisch blaasorkcst Wilhclmina uit Glaner- brug. Zij spelen muziek met de herinnering aan de oorlog en de bevrijding, zoals filmmuziek uit 'Soldaat van Oranje' en 'De Lang ste Dag'. De oorlogsjaren waren ook de jaren van Glenn Miller. De Kapel van de Koninklijke Land macht speelt werken van deze on vergetelijke bandleider en compo nist die zo tragisch om het leven kwam. Tot slot kunt u luisteren naar de Koninklijke Militaire Ka pel met bijzondere variaties op va derlandse liederen van Jaf Penders en Hugo de Groot. Maandag 12 mei om 14:00 uur. Herhaling zon dag 18 mei om 16:00 uur. Reactietelefoon Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel ons en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat elke laatste zondag van de maand in het programma Op Soest vanaf 16:00 uur volledig uit. Reactietelefoon 6093853. Elke dag nieuws op de hele uren 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: A.G.T. Rietveld 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (li) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 10 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 12:00 Cultuurfestival 18:00 Radio M ZONDAG 11 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 The Beatles 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Mariakerk (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Goed geboekt (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 14 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein met de column van de burgemeester 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical cn cabaret 14:00 Soest 55-plus (li) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M DONDERDAG 8 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Op Soest 14:00 Operetteland Schitteringen 2 (slot) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Soesters en hun muziek 18:00 Radio M VRIJDAG 9 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Goed geboekt MAANDAG 12 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun inuziek (h) 11:00 De straat van... 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Brassbandmuziek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (li) 17:00 De Derde Helft sportmagazinc 18:00 Radio ÏY1 DINSDAG 13 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel In dit programma-overzicht van Ra dio Soest vindt men elke week de ge gevens over de uitzendingen van donderdag tot cn met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uitzonde ring na) worden uitgezonden via de kabel cn de ether. Na deze lokale uit zendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (ingezon den brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk don derdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1. Postbus 3062, 3760 DB Soest, ffi 035-6093851; fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor program- ma-ideecn, persberichten, aankondi gingen, verenigingsnieuws, clubbla den, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 21