Mtmmm Koningini nieuwe ac iffiiimïf Gemeente moet fors bezuinigen WOENSDAG 7 MEI 2003 WOENSDAG 7 MEI Muzikanten let op! feer WC ff SOESTER COURANT Suggestie om OZB drie jaar met drie procent te verhogen PAGINA 4 woensdag 7 mei 2003 MELDING EXPLOITATIEVERGUNNII ZIE VERVOLG VAN BEKENDMAKINGEN VAN UW GEMEENTE OP PAGINA 5 VAN DE SOESTER COURANT VERGUNNINGEN EN ONTHEFFINGEN De Burgemeester van Soest maakt bekend dat in verband met de actie Zomerschoon op vrijdag 23 mei en za terdag 24 mei a.s. de navolgende vergunningen en ontheffingen zijn verleend; - Ingevolge artikel 2.1.5.1. van de APV Soest 2000 is vergunning verleend het plaatsen van sandwichborden langs verschillende wegen voor de periode van woensdag 14 mei tot en met zaterdag 24 mei2003; - Ingevolge artikel 2.1.5.1. van de APV Soest 2000 is vergunning verleend voor de periode van 14 mei tot en met 24 mei 2003 voor het ophangen van spandoeken op vier locaties, te weten - Banningstraat, nabij Oude Tempellaan boven het fietspad - Dorpsstreek Overhees - Stadhouderslaan hoek Korte Brinkweg - Kruising Soesterbergsestraat/Ossendamweg boven het fietspad bij het verkeerslicht; - Ingevolge artikel 4.1.5 van de APV Soest 2000 is ontheffing verleend voor het houden van een muziekoptreden door een sambaband op zaterdag 24 mei van 15.00 tot 18.00 uur in de wijken Smitsveen en De Eng; - Ingevolge artikel 4.1.5 van de APV Soest 2000 is ontheffing verleend voor het ten gehore brengen van draaiorgelmuziek op zaterdag 24 mei 2003 van 15.00 tot 18.00 uur in de wijken Smitsveen en De Eng; - Voor het oplaten van ballonnen op zaterdag 24 mei is toestemming verleend; - Ingevolge artikel 5.2.1. van de APV Soest 2000 is vergunning verleend voor het houden van een collecte op 24 mei 2003 ten gunste van de Protestants Christelijke school De Lasenberg, Hellingweg 1 te Soest door middel van de verkoop van bloemenbakken vanaf twee platte wagens die door tractoren worden voortge trokken; - Ingevolge artikel 2.1.4.1. van de APV Soest 2000 is vergunning verleend voor het houden van een feest op vrijdag 23 mei2003 van 16.00 tot 24.00 uur op het terrein en in de materiaalruimte van Brandweerkazer ne aan de Lange Brinkweg 71 te Soest. Tegen deze besluiten kan bezwaar worden gemaakt. Voor nadere informatie hierover kunt u contact opnemen met de afdeling Veiligheid, Kabinet en Communicatie, telefoon (035) 609 34 50. Op verzoek wordt u koste loos een afschrift van deze vergunningen gezonden. Vrijdag 23 mei is het gemeentehuis tot 14.00 uur ge opend vanwege de Actie Zomerschoon. Donderdag 29 mei - Hemelvaartdag - en vrijdag 30 mei is het gemeentehuis gesloten. Speel jij in een band? Hebben jullie een geschikte oefenruimte? Ja. Bevalt die ruimte? Is die ruimte bijvoorbeeld groot genoeg? Hebben jullie geen oefenruimte? Wat voor soort ruimte zoeken jullie? Laat je behoeften en wensen weten aan de ge meente Soest als het gaat om oefenruimtes voor muziekbandjes. Bel vóór 30 mei Petra van Dijk van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 36 15 of mail: dijkp@soest.nl De gemeente Soest wil graag meehelpen in het vinden van geschikte oefenruimtes voor muziek bandjes. 29 APRIL 2003 Onderwerp Aanvraag voor ondersteunen van het project KidsTegenGeweld van de Landelijke Stichting Tegen Zinloos Geweld. Ministerie VWS: Onderzoeksrapport Zwemba den in Nederland 2002. Nulmeting milieumonitor. Bouwaanvraag uitbreiding schoolgebouw Vale riaanstraat 169a te Soest, le fase (regnr. 030021). Verzoek sloopvergunning verwijderen asbest houdende riolering uit berging (109), Van Goyenlaan 99-149. Verzoek om sloopvergunning panden Steen- hoffstraat 32-34. Beleidsregels gemeentelijke belastingen. Besluit Subsidieverzoek afwijzen. Het rapport ter inzage leggen voor de commissie SOW en verder voor kennisgeving aannemen. Kennis te nemen van de nulmeting Milieumonitor en deze ter kennisgeving aan de commissie RVM. 1Artikel 19 lid 1 WRO procedure opstarten nadat door de aanvraagster een planschade-overeenkomst is onderte kend. 2. De gemeenteraad voorstellen een voorbereidingsbesluit te nemen voor het perceel aan de Valeriaanstraat 169a te Soest. 3. Wanneer er geen reacties naar aanleiding van de ter inza ge legging zoals genoemd onder punt 1 binnenkomen de stukken ter inzage leggen voor de commissie RVM met het voorstel om de verklaring van geen bezwaar bij GS aan te vragen en, na ontvangst daarvan, de bouwvergun ning en de vrijstelling verlenen. Gevraagde sloopvergunning verlenen. Gevraagde sloopvergunning verlenen. Vaststellen van de beleidsregels gemeentelijke belastingen. WEGVERKEER: PARKEERVERBOD Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: Door het aanbrengen van een gele onderbroken streep een parkeerverbod in te stellen aan de noord en zuid zijde van de Beatrixlaan (2 x 10 meter) nabij de kruising met de Anna Paulownalaan. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het colle ge van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de recht bank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 116,- voor een natuurlijk persoon of 232,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. INSPRAAK NIEUW PROVINCIAAL VERKEERS-EN VERVOERSPLAN Met het Strategisch Mobiliteitsplan Provincie Utrecht presenteert de provincie een nieuw provinciaal verkeers- en vervoersplan. De provincie werkt aan het verbeteren van de mobiliteit binnen de regio Utrecht. Het gaat hierbij om het verbeteren van de bereikbaarheid waarbij tegelijkertijd de veiligheid en leefbaarheid worden ge waarborgd. Van 7 april tot 18 mei ligt het plan ter inzage in alle gemeentehuizen en bibliotheken in de provincie Utrecht. De provincie organiseert op 6 mei een inspraakavond in Woerden en op 12 mei een inspreekavond in Amers foort. Iedereen is van harte welkom. Voor meer informatie: www.provincie-utrecht.nl/smpu Het Burgerjaarverslag 2002 van de gemeente Soest is beschikbaar. De titel van het Burgerjaarverslag 2002 is 'Tussen de mensen'. "De gemeen teraad en het college van Burge meester en Wethouders hebben meer dan vroeger een eigen verant woordelijkheid", schrijft burgemees ter drs. J.J.L.M. Janssen in zijn voor woord. "Daarvoor moet je de samenleving goed kennen. Tussen de mensen dus. Meer naar buiten." Het Burgerjaarverslag 2002 is ver krijgbaar bij receptie van het ge meentehuis in Soest, op aanvraag via telefoonnummer (035) 609 34 60, of via de website www.soest.nl AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 25 april tot en met 1 mei De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Heideweg 46 - 1 Douglasspar - Fokkerstraat 43 - 1 berk - Kerkstraat 44-4 dennenbomen - Eikenlaan 15-2 berken Door de Gemeente Soest aangevraagde kapvergun- ningen: - Groenstrook naast Farman 18 - 6 dennen, 1 coni- - Zijkant Rumpler 18-3 lijsterbessen - Aviatik 9 - 1 acacia Degenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen vier weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer (035) 609 36 43. Binnen deze termijn van vier weken liggen de aanvra gen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afde ling Groen en Milieu in het gemeentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 25 april tot en met 1 mei Datum verzending 7 mei - Parkvredehof 11-7 dennen - Da Costalaan 11 - 1 eik - Bosstraat 2-6 beuken (verplanten) - Zonnedauw 2 - 1 boom - Ir. Menkolaan 49 - 1 beuk - Kampweg 106 - 1 prunus - Hartmanlaan 21 - 1 boom - Mariastraat 15-3 sparren - Willem de Zwijgerlaan - 1 berk - Hellingweg 6 - 1 eik Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: - Omgeving C3 i.v.m. renovatie - 1 peer, 2 berken Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen zes weken na verzending van het be sluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. VRIJSTELLING I De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn vrijstelling te verlenen, met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening voor het tijdelijk plaatsen van 3 kantoor containers op het perceel Vredehofstraat 15 (maxi maal 5 jaar). Alvorens een definitieve beslissing zal worden geno men, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken - van donderdag 8 mei tot en met woensdag 21 mei 2003 - eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen.De stukken die op dit verzoek betrekking heb ben, liggen gedurende diezelfde termijn ter inzage in het in het gemeentehuis, afdeling Planologie en bou wen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1dagelijks van 8.30 -16.30 uur en op donderdagavond van 19.00-20.00 uur. VRIJSTELLING 2 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn vergunning te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, voor het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Klinkveld 16 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden geno men, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken - van donderdag 8 mei tot en met woens dag 4 juni 2003 - eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De stuk ken die op dit verzoek betrekking hebben, liggen ge durende diezelfde termijn ter inzage in het in het ge meentehuis, afdeling Planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. STERRENBERGWEG In verband met wateroverl door een grotere leiding, h bergweg wordt daarom tei afgesloten voor autoverke» bereikbaar. Koninginnedag 2003, het lijf alweer een tijd geleden. Wijf en Deventer op tv, dichter h huis de gebruikelijke locath in beeld. Ditmaal zonder kla op de vuurpijl, omdat het vuu werk was afgeblazen. Dat gebeurde pas op woensda morgen, nadat huurders van wc landjes achter de brandweerkazc ne bezwaar hadden gemaakt. 7 hebben (hobby)paarden lopen de weides en stelden dat het vul werk te dichtbij zou plaatsvinde Ze stelden de gemeente en h Oranje Comité verantwoordeli voor de eventuele gevolgen als paarden de benen zouden nee uit angst voor het vuurwerk. Overdag was de regen bij herh Burgemeester en Wethoudei milieubeheer hebben ontvar Tegen de melding kan geen ne voorschriften gesteld bij KENNISGEVING INCIDEN' Burgemeester en wethoude inrichtingen milieubeheer v< Jeugdkamp le Heeser/ac ling zal gelden van de gt, Actie Zomerschoon Smit vrijstelling zal gelden vai Schoolatletiekdagen Bos juni - I en 3 juli. Belanghebbenden kunnen I dienen bij de burgemeester ingediend. Meer informatie: mevrouw De burgemeester van Soest 1vergunning op basis van 2000 (exploitatieverguni 2. een gedoogbeschikking, ten behoeve van de exploit venverdieping (Koninginne De vergunning en gedoogb making ter inzage in het ge N.B.: Belanghebbenden kui ken na de datum van de be zien van dag- en handteker 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene be over bezwaar) van de Algei Indien bezwaar is gemaakt maatregelen nodig zijn wa. verzoek moet worden ged< Utrecht. Daarbij is een griff voor een rechtspersoon. VERLEENDE SLOOPVERt Burgemeester en wethout 1het slopen van de opst< 2. het verwijderen van asI turn: 2 mei 2003). Op grond van de Algemer bezwaarschrift indienen. gericht aan Burgemeester moet binnen zes weken n Het is echter aan de gemeenteraad van Soest om te bepalen of ze meegaat met de suggestie van het college en richting te geven aan de bezuinigingen. "Ik hoop dat de partijen met mooie, creatieve voorstellen komen", zegt wethouder financiën, Bert Krijger. "Door het nieuwe duale stelsel zijn we als college meer uitvoerend en is het aan de raad om de richting te bepalen, ook voor de manier van bezuinigen. Daarom wordt de raad ook al in de voorbereidende fase bij de meerjarenbegroting 2004-2007 betrokken." Als de bezuinigingsoperatie voor 2007 is afgerond staat Soest meteen weer voor een nieuw probleem door de gewijzigde regelgeving met be trekking tot de BTW. Naar de huidige inschattingen zal dat vanaf 2008 nog eens 1,3 miljoen euro extra nadeel opleveren. Krijger beantwoordt samen met Walter Bak, hoofd Financiën en Belastingen van de gemeente Soest, enkele vragen over de sombere financiële toekomst van de gemeente Waarom minder dienstverlening of hogere belastingen? U kunt toch ook gewoon op de gemeentelijke or ganisatie bezuinigen? Bert Krijger: "Als we nog meer kosten kunnen besparen, zullen we dat vanzelfsprekend niet laten. Echter, we hebben de organisatie al flink onder de loep genomen. Zo wordt op dit moment nog het laatste deel van de al lopende taakstelling op de personele organisatie van totaal een miljoen euro ingevuld. Uit landelijke vergelij kingen blijkt ook steevast dat onze gemeente, qua omvang van de organisatie in relatie tot de omvang van de gemeente en de uitgevoerde taken een zeer beperkte personele omvang heeft. Hetzelfde geldt op veel gebie den voor de kosten van onze organisatie. Het verminderen van het personeelsbestand heeft dan al snel effec ten in de aard, omvang of kwaliteit van de dienstverlening. Om die reden zal het terugdringen van kosten dan ook grotendeels gevonden moeten worden in keuzen voor minder diensten of een mindere kwaliteit daarvan. Ook de bij derden of in samenwerkingsverbanden ondergebrachte taken zullen daarbij moeten worden be zien. En zoals gezegd zal de raad hierin de richting moeten gaan bepalen." Hoe kunt u die verhoging van de OZB aan de Soesters en Soesterbergers uitleggen? Bert Krijger: "Belastingverhoging is natuurlijk nooit een plezierige boodschap, maar als we kijken naar de OZB is die van Soest nog steeds aan de lage kant. Enkele omliggende gemeenten hebben de OZB de afgelopen ja ren al fors verhoogd. Dat was voor ons nog niet nodig." Walter Bak: "Wèl hebben ook wij al ingespeeld op de komende verslechterende financiële situatie door terug houdend te ramen en extra kritisch naar onze financiële huishouding te kijken. We hebben alle lijnen uitgezet om ook vanuit een financieel mindere situatie goed te kunnen sturen." Hoe hard is het tekort van vier miljoen euro eigenlijk? Walter Bak: "Het financiële perspectief wordt in belangrijke mate bepaald door inschattingen van de landelijke en rijksontwikkelingen. Het kan meevallen, maar ook tegenvallen. Het tekort van vier miljoen wordt daarnaast mede bepaald door de aanvraag van een miljoen euro aan nieuwe activiteiten. Lastig in de afweging is dat een deel van de zaken die nu financieel als nieuwe wensen worden opgevoerd, uitvloeisel zijn van reeds eerder door de raad uitgezette trajecten als bijvoorbeeld het wijkgericht werken." Is er nog wel ruimte voor nieuw beleid? Bert Krijger: "Het wordt moeilijk nieuwe aanvragen te honoreren. Sterker nog, ook bestaande uitgaven zullen extra kritisch tegen het licht worden gehouden. Maar daarbij zullen we zeker niet de zogeheten kaasschaafme thode gaan hanteren, waarbij op elke gemeentelijke uitgave en op elke subsidie wordt bezuinigd. We hebben al eerder een kerntakendiscussie achter de rug, waarbij is aangegeven wat de gemeente wel en niet moet doen. Daarbij hebben we gezegd dat waar we verantwoordelijk voor zijn, dat we dat goed willen doen. Het is aan de raad om nu te bepalen waar de bezuinigingen plaats moeten vinden. Als je honderdduizend euro wilt uitgeven voor nieuwe zaken, moet je eerst ergens anders honderdduizend euro vandaan zien te halen. De poli tiek moet nu echt keuzes gaan maken, dat is duidelijk." Hoe kunnen de raadsleden gedegen keuzes maken? Walter Bak: "We hebben de raadsleden een pakket met financiële stukken gestuurd. Dit bestaat uit de jaarreke ning 2002, de zogenaamde Voorjaarsnota met daarin de actuele begrotingsontwikkelingen voor 2003 (en ver der), en een financieel perspectief. Daarnaast de zogenaamde nota Reserves Voorzieningen 2003 waarin het beleid ten aanzien van de reserves en voorzieningen wordt geactualiseerd en de nota Crondbedrijffinanciën 2003 waarin wordt gerapporteerd over de zogenaamde grondexploitaties (bouwprojecten). Als extra docu ment is er dit jaar een voorbeeld van de programmabegroting (op basis van gegevens 2003). De programma begroting is een vanaf 2004 te hanteren geheel nieuw ingedeelde begroting die aansluit bij de duale rollen." Hoe gaat het nu verder? Bert Krijger: "Vanuit de kaderstellende en richtinggevende rol van de raad zal in de (raads)brede commissiever gadering van 8 mei en de raadsvergadering van 22 mei gesproken worden over het financieel perspectief. Dan moet duidelijk worden wat de richtingen en kaders voor de begroting zullen zijn, ten aanzien van het eventue le nieuwe beleid, de benodigde kostenreducties en belastingconsequenties. Met die kaders en richtingen zal het college dan de conceptbegroting verder vormgeven en in oktober weer aan de raad voorleggen. Vanzelf sprekend zijn belangstellenden van harte welkom op 8 en 22 mei." Besluit bouw- en houtbei Besluit tandartspraktijkei Besluit detailhandel en i Bert Krijger (links) en Walter Bak: OZB in de gemeente Soest nog steeds aan de lage kant De gemeente Soest moet de komende jaren fors bezuinigen, omdat er naar verwachting van de kant van de rijksoverheid aanzienlijk minder geld binnenkomt. De gemeente is voor haar inkomsten grotendeels afhankelijk van het rijk. Slechts zo'n tien procent komt uit eigen middelen, voornamelijk via de Onroe rende Zaak Belasting (OZB). Bij ongewijzigd beleid neemt het tekort van Soest in 2007 to,e tot vier mil joen euro. Dat is zes procent van de totale gemeentelijke begroting. Om de tekorten op te kunnen van gen doet het college van burgemeester en wethouders de suggestie om een herbezinning te laten plaatsvinden op subsidies en de bestaande gemeentelijke producten en diensten. De andere helft zou moeten bestaan uit een verhoging van de OZB de komende drie jaar met drie procent, exclusief de infla tie. Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 4