losmnn Sloopvergunning maakt weg rotonde Dalweg vrij 'Geen (brom)fietsers in park' ümi Derde Kamer over 'Veiligheid en criminaliteit in Soest' Johan van Beek viert 'Deens' jubileum in Holbaek Koninginnedag kan best wat nieuwe activiteiten gebruiken Hm..- Voor de allerliefste moeder de allermooiste bloemen! Bij Jasmijn vind je het allemaal voor moeder! PAGINA 4 WOENSDAG 7 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 Winkeldievegge Geen voorrang et op! Dorsvlegel evenmin tevreden over nieuw brugplan Country and Western Argentijnse Tango Oude dansen expert SCHOEMAKER xjsurcmüiaiiMcini;! Donderdag 15 mei in 'Fusions' Oorkonde bij vijftigste bezoek Korte cursussen Aanvang 19 mei Computer probleem? Prachtige grootbloemige rozen, de eerste pioenrozen, een uitbundig boeket, een lief klein boeketje... ...maar ook een enorme keuze in grote tuin- en terrasplanten. bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 Hef college heeft een sloopver gunning afgegeven voor het pand van Dierenspeciaalzaak Hilhorst en de bijliggende wo ning aan de Dalweg. Op vrijwel dezelfde plek, maar verder van de rijbaan vandaan komt een nieuwe winkel met apparte menten. De bouwaanvraag is inmiddels in gediend. Het plan zal worden uit-, gevoerd door bouwbedrijf Van de Grift dat, volgens de cijfers van vorig jaar, 1,3 miljoen euro verlies zou lijden op het project. De ge meenteraad besloot toen de helft daarvan voor haar rekening te ne men. Dat is niet louter uit 'filantropi sche' overwegingen besloten, want de gemeente heeft er baat bij dat de nieuwbouw meer naar achteren zal worden gesitueerd. Dan ont staat er immers voldoende ruimte om de kruising van de Dalweg en de Steenhoffstraat ;om te vormen tot een rotonde. Het is de bedoe- Op de Burgemeester Grothestraat is donderdag in het begin van de avond een 33-jarige vrouw uit Soest in de nek gegrepen door winkelpersoneel. Ze had kort daarvoor enkele levensmiddelen uit de zaak meegenomen, zonder dat ze die aan de kassa had afge rekend. De winkeldievegge werd even later opgehaald door de po litie en meegenomen naar het bu reau, waar ze in plaats van een kassabon een proces-verbaal in ontvangst moest nemen. ling dat dit reeds in hét najaar zal gebeuren. Voor de rotonde heeft Soest grond nodig, die nu nog in eigendom is van de aanvrager van de bouwver gunning. Deze transactie wordt momenteel voorbereid. Als de ro tonde is gerealiseerd, kan daar in een later stadium de eventuele rondweg op worden aangesloten. Of de infrastructuur inderdaad die uitbreiding krijgt, moet nog even worden afgewacht. De discussie over de hoofdwegenstructuur is nu gaan liggen, omdat achter dc schermen de schriftelijke inspraak reacties worden verwerkt. Eind mei verschijnt er een notitie met de reacties. De rust omtrent de hoofdwegen- structuur van nu is stilte voor de storm, want in juni barst de discus sie weer los. Op maandag 16 juni is er een speciale hoorzitting, een week later gevolgd door een verga dering van dc commissie verkeer. De climax is op donderdag 3 juli wanneer de gemeenteraad een be sluit neemt. Op dc Lange Brinkweg is woens dag ter hoogte van de Korte Kerk straat een bromfietser ten val ge komen. De 17-jarige bromfietser verleende daar geen voorrang aan een 40-jarige automobilist. Bij de botsing kwam hij ten val. Met pijn in de rug en zijn enkel werd hij naar dc Lichtenberg van Meander gebracht, maar na behandeling kon hij zijn weg vervolgen naar zijn woning in Amersfoort. is tot 14.00 uur ge hoon. Donderdag lag 30 mei is het enruimte? ite bijvoorbeeld Wat voor soort weten aan de ge- oefenruimtes van de gemeente 5 of mail: ■neehelpen in het mtes voor muziek- NNINGEN in kapvergunning zijn len evraagde kapvergun- ir- 6 dennen, 1 coni- bessen rlangen te worden ge- rgunning kunnen dit n vier weken na deze a bij de afdeling Groen /est, Postbus 2000, ler (035) 609 36 43. veken liggen de aanvra- k ter inzage op de afde- meentehuis van Soest. INGEN mei n planten) jerk ?ende kapvergunning: :ie - 1 peer, 2 berken en het genomen besluit a verzending van het be diend bij het college van s van de gemeente :A Soest. tend dat burgemeester en jstelling te verlenen, met r\ de Wet op de Ruimtelij- k plaatsen van 3 kantoor- edehofstraat 15 (maxi- jlissing zal worden geno- jinnen een termijn van ig 8 mei tot en met /entuele zienswijzen en wethouders in te it verzoek betrekking heb- elfde termijn ter inzage in deling Planologie en bou- adhuisplein 1, dagelijks donderdagavond van kend dat burgemeester en ergunning te verlenen, met ;enoemde voorschriften, iden van een woonhuis, 3 Wet op de Ruimtelijke ;slissing zal worden geno- binnen een termijn van g 8 mei tot en met woens- e zienswijzen schriftelijk bij ers in te dienen. De stuk- ekking hebben, liggen ge- ter inzage in het in het ge ologie en bouwen (balie n 1, dagelijks van 8.30 - gavond van 19.00 - 20.00 Een groot aantal bewoners van de Dorsvlegel is nog niet hele maal tevreden over de plannen voor het wijkpark in de Boe- renstreek. De kleinere uitvoe ring van de kunstbrug is vol gens hen nog steeds te groot. Weliswaar is de hoogte verlaagd van zeven naar vijf meter, de leng te zal nog steeds 32 meter bedra gen. Vooral de Soesters die de brug voor hun balkons krijgen, zijn allesbehalve in hun sas. 'De men sen van de bovenwoningen zijn blij, maar voor de mensen in de appartementen beneden is dit nog steeds niet acceptabel. Wij willen het liefst een kleine, korte brug die verder van de woningen komt te liggen', laat C.J.W. Leertouwer weten. Hij is een van de actievoerders die de gemeente zover kreeg om het plan voor de brug te wijzigen. He lemaal content zijn ze dus nog niet. Leertouwer en buren hebben bij 40 woningen aan de Dorsvlegel aan de bel getrokken. Van 31 huis houdens kregen ze een handteke ning als steun om opnieuw bij de gemeente te klagen over dc brug. Deze verbinding is niet de enige kanttekening die de bewoners heb ben bij het wijkpark. Leertouwer: 'Wij willen het park absoluut vrij van fietsen. Niet om de fietsers, maar het zal ongetwijfeld brom- fietsverkeer met zich meebrengen. Op verschillende inspraakavonden hebben we dat aangegeven, maar het werd steevast van tafel geveegd met het argument dat het bestem mingsplan het fietspad toestaat.' Leertouwer en buurtbewoners we ten dat ook, maar wijzen erop dat de geplande oost-westroute voor fietsers inmiddels is geschrapt. 'Als men de ene route kan schrappen, moet dat voor de andere ook mo gelijk zijn', zegt Leertouwer. In het wijkpark kunnen onder an deren skaters, wandelaars, sporters en hondenbezitters straks recreë ren. Dat vinden de bewoners pri ma en het wijkpark achter hun woningen juichen ze dan ook toe. Maar volgens hen is er in het park geen ruimte voor 'rondscheurende bromfietsers'. 'Het zou jammer zijn als de gemeente deze kans mist', aldus Leertouwer. 6 lessen 35,00 19.00 - 20.00 uur 6 lessen 35,00 201)0 - 21.00 uur 6 lessen 35,00 21.00 - 22.00 uur Weegbreestraat 205 - Tel. 035 - 601 79 54 www.sepp.nl Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 MELDING Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: - Besluit bouw- en houtbedrijven milieubeheer: Bouwbedrijf Van den Hengel, Veldweg 2b; - Besluit tandartspraktijken milieubeheer: Tandartspraktijk Soestdijk, Heuvelweg 21; - Besluit detailhandel en ambachtbedrijven milieubeheer: Stalenhoef belettering, Weteringpad 84. Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instellingen zullen aan de algeme ne voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur moeten voldoen. KENNISGEVING INCIDENTELE FESTIVITEIT Burgemeester en wethouders maken bekend dat in het kader van het Besluit horeca,-sport en recreatie inrichtingen milieubeheer voor: - Jeugdkamp le Heeserlaantje te Soest op 29 mei vanaf 11.00 uur en 30 mei tot 15.30 uur vrijstel ling zal gelden van de geluid- en trillingsvoorschriften van genoemd besluit; - Actie Zomerschoon Smitsweg, ingang Albert Heijn te Soest op 24 mei 2003 van 10.00 tot 13.00 uur vrijstelling zal gelden van de geluid- en trillingsvoorschriften van genoemd besluit; - Schoo/atletiekdagen Bosstraat, ab park te Soest op 15,16,27,28 mei - 2, 4, 6, 11, 13, 17, 19, 25, 26 juni - 1 en 3 juli. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bekendmaking van dit besluit een bezwaarschrift in dienen bij de burgemeester van Soest. Tevens kan er een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Meer informatie: mevrouw S.G.T. Koekoek van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 36 23. EXPLOITATIEVERGUNNING EN GEDOOGBESCHJKKING I De burgemeester van Soest maakt bekend dat bij aan de heer L.J.G. van Huygevoort heeft verleend: I 1vergunning op basis van artikel 2.3.1.2, eerste lid van de Algemene Plaatselijke Verordening Soest 2000 (exploitatievergunning) en 2. een gedoogbeschikking, ten behoeve van de exploitatie van coffeeshop Hacas, in verband met verplaatsing daarvan van de bo- venverdieping (Koninginnelaan 25b) naar de benedenverdieping/begane grond (Koninginnelaan 25a). De vergunning en gedoogbeschikking liggen gedurende zes weken vanaf de datum van deze bekend making ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Soest. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij de burgemeester binnen zes we ken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient duidelijk beargumenteerd te zijn en voor zien van dag- en handtekening en dient te worden gericht aan de burgemeester van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 13023, 3507 LA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 109,00 voor een natuurlijke persoon en 218,00 voor een rechtspersoon. STERRENBERGWEG In verband met wateroverlast wordt naast de Sterren bergweg een bestaande rioolleiding vervangen door een grotere leiding. Nabij de Amersfoortsestraat ligt de leiding in de Sterrenbergweg. De Sterren bergweg wordt daarom ter plaatse van Sterrenbergweg nummer 24van 14 tot en met 16 mei 2003 afgesloten voor autoverkeer. De bedrijven ter plaatse blijven via de andere kant van de Sterrenbergweg bereikbaar. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1. het slopen van de opstallen op de percelen Steenhoffstraat 32 en 34 (verzenddatum: 2 mei 2003); 2. het verwijderen van asbesthoudende standleiding riolering uit Van Goyenlaan 99-149 (verzendda- tum: 2 mei 2003). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzenddatum van de sloopvergunning worden ingediend. Op uitnodiging van 'De Derde Kamer' komen op donderdag 15 mei vier Tweede Kamer-le den van de Vaste Commissie voor Justitie naar Soest om te debatteren over Veiligheid en Criminaliteit. Het zijn Coskun CÖrüz (CDA), Aleid Wolfsen (PvdA), Laetitia Griffith (VVD) en Joost Eerdmans (L?F). Niet alleen in de grote steden maar ook in de Gemeente Soest neemt de criminaliteit toe, ten koste van het veiligheidsgevoel van de bur gers. Vooral geweldsdelicten en autokraken zijn in 2002 schrikba rend toegenomen. Vernielingen vinden nog elke dag plaats. Het aantal woninginbraken mag dan weliswaar zijn teruggelopen, agres sie, a-sociaal gedrag en openlijke geweldpleging lijken moderne communicatiemiddelen te zijn ge worden. Zelfs politiesurveillanten worden steeds vaker bedreigd met fysiek en verbaal geweld door 'bur gers'. Eén op de vijf Nederlanders is vo rig jaar het slachtoffer geworden van een misdrijf. In de gemeente Soest was dat slechts 3,5% ofwel één op de 25 inwoners. Dit per centage ligt (nog) relatief gunstig ten opzichte van de landelijke cij fers, maar toch.... Ook in Soest worden we door radio/tv en kran ten regelmatig op afstand gecon fronteerd met meer of minder ern stige vormen van crimineel gedrag. Wat doet de Tweede Kamer om dat gevoel van onveiligheid bij de burgers weg te nemen? Kan de Tweede Kamer dit alleen oplossen of moeten wij ons als burger 'har der' opstellen? Deze vragen - en nog veel meer - kunt u stelien aan onze politieke gasten. Hoge prioriteit Vooralsnog wordt ons land demis sionair bestuurd. Welke coalitie er ook moge komen - Veiligheid heeft naast Onderwijs, Gezond heidszorg en Verkeer niet alleen gevoelsmatig een hoge prioriteit. Het is een absolute basisvoorwaar de die de overheid verplicht(?) is burgers te bieden. Onveiligheid betekent dat velen in een isole ment geraken, het vertrouwen in de overheid verliezen of het recht in eigen hand nemen. Dat kan bin nen onze na-oorlogse democratie nooit de bedoeling zijn geweest. Oudere mensen die zich niet meer op straat durven begeven, jongere mensen die het opnemen voor ouderen die worden geïntimideerd, politici die niet meer voor hun mening mogen uitkomen, winke liers die hun winkel noodgedwon gen moeten sluiten... en ga zo maar door. Is het nou echt zo erg, of kunnen we hier wel mee leven? De gespreksleider van die avond - Jan Jacobs - heeft in ieder geval vol- Eindelijk was het zo ver... Vori ge week bracht Johan van Beek - in Soest vooral bekend als journalist bij de Soester Cou rant - voor de vijftigste keer een bezoek aan Denemarken. Dat aantal volbracht hij in een tijdsbestek van 22 jaar. Holbaek bezocht hij vele malen. Daar liggen voor hem dan ook veel (jeugd)herinneringen. Het begon allemaal in 1981 met de basketbal-uitwisseling tussen Red Stars en de plaatselijke basketbal club in Holbaek. Daardoor zijn er veel contacten ontstaan met Hol baek, Kopenhagen, Svendborg en vele andere plaatsen in Denemar ken. Reden voor Johan om er ook een feest te geven voor vrienden en bekenden. Voor de gemeente Holbaek was deze 50L' keer ook aanleiding om hem een oorkonde te geven. To taal onverwacht werd hij door zijn vrienden meegenomen naar het gemeentehuis, waar hem door de gemeentesecretaris - de burge meester was' op werkbezoek in Al banië - een oorkonde en een pen- nensct werden overhandigd. Na mens dc burgemeester werd Johan bedankt voor zijn vele vaste bezoe ken aan Holbaek, met dc wens dat er nog velen zouden mogen vol gen. Als het aan Johan ligt zal dat zeker gebeuren. Hij heeft dc vol gende datum al in zijn agenda staan. Johan van Beek, volledig verrast, met de oorkonde van de gemeente Holbaek. Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. ling spelbreker, maar dc Oranje Vrijmarkt (foto boven) had toen de meeste bezoekers al voorbij zien trekken. Dc gevulde kramen en volgestouwde zitplaatsen op de Eng waren wederom dé publieks trekker in Soest, waar het pro gramma een getrouwe kopie was van dat van voorgaande jaren. Paardensport bij Eldorado, muziek in Artishock, kinderspelen bij 't Vaardcrhoogt, het is een abc-tjc geworden in Soest. De versierde fietsoptocht in zuid, vaste prik voor de jongste jeugd. Het zijn activiteiten die zeker voortgezet moeten worden, maar wellicht dat er de komende twaalf maanden mensen opstaan, die Koninginnedag in 2004 (op een vrijdag) een extra dimensie kun nen geven door nieuwe activiteiten te organiseren. Een blik naar Soesterberg alleen al, leert dat er voldoende mogelijkheden zijn. Wat dat betreft was het muziek programma op het Kerkplein (foto onder) een stap in de goede rich ting. Daar gingen dankzij een dj en bandjes de voetjes van de vloer. In de middaguren verzamelde zich overigens een grote schare voor paleis Soestdijk. Op de fietspaden, in de bermen en zelfs gedeeltelijk op de rijbaan vormden zich rijen mensen, in afwachting van de komst van koningin Beatrix die haar jarige moeder, prinses Julia- na, zou bezoeken. Het geduld van het publiek werd beloond, al was het moeilijk voor velen om een glimp te kunnen opvangen. Foto's: Herman van Dam doende stof om die avond alle aanwezigen op z'n minst een ant woord te ontfutselen. 'De Derde Kamer' is een lokaal discussieplatform waaraan elke Soester burger of politicus kan deelnemen. Zij wil mensen van een divers politiek pluimage be trekken bij maatschappelijke dis cussies over actuele of minder ac tuele onderwerpen, in elk geval onderwerpen waarvoor de Soester wakker gemaakt kan worden. De bijeenkomst van 'De Derde Ka mer' vindt plaats in restaurant Fu sions op donderdag 15 mei om 20:00 uur. De zaal van de Winter tuin in Fusions is open vanaf 19:30 uur. Koninginnedag 2003, het lijkt alweer een tijd geleden. Wijhe en Deventer op tv, dichter bij huis de gebruikelijke locaties in beeld. Ditmaal zonder klap op de vuurpijl, omdat het vuur- werk was afgeblazen. I Dat gebeurde pas op woensdag- I morgen, nadat huurders van wei- I landjes achter de brandweerkazer- I ne bezwaar hadden gemaakt. Zij I hebben (hobby)paarden lopen in I de weides en stelden dat het vuur- I werk te dichtbij zou plaatsvinden. I Ze stelden de gemeente en het I Oranje Comité verantwoordelijk I voor de eventuele gevolgen als de I paarden de benen zouden neem I uit angst voor het vuurwerk. I Overdag was de regen bij herha- Jan Jacobs.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5