Nu met gratis broodbakkers-stofzuigers-magnetrons-espressoapparaten 12 12 7? OT AK Soest Top klasse Klant krijgt alle aandacht bij Soestdijk Makelaardij Verdwenen Soest hervonden ^DogteiSm WmzGs&öt KR1E Soest 50 jaar geleden] 10P SOEST tGERS 29 29 99 '98 WASIEL STEÏTNER ►iamed-af:slankpraktijk »ehaalt successen wordt Goed gezien in woord en beeld (27) Samenwerking Thuiszorg Eemland en Keizorg 3AGINA 10 WOENSDAG 14 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 11 Burg. Grothestraat 9 Soest-Tel 035-6010344 Jaap Meijer werkt bewust alleen heeft een wakkere klik op slapen! WASIEL STEITNER Jongen van 14 bekent diefstal van bromfiets tWon Woonpassage Soest Lambertus v.d. Kooy Rozen Winkeldievegge KEUKENS BADKAMERS Autotocht Soester Ouden van Dagen. EXPERT SCHOEMAKER I 601 41 52 Magere varkenslappen Kilo van twee films ii de winkel Vorig jaar augustus is ir. Jaap Meijer in Soest gestart met zijn nakelaardij aan het Nieuwer- hoekplein (hoek Koninginnel- aan), die hij (logisch, in die omgeving) 'Soestdijk' heeft ge noemd. Inmiddels heeft hij zich een duidelijke plaats ver worven op de plaatselijke en regionale woningmarkt. Het 'makelen' is hem min of meer met de paplepel ingegoten, want ook zijn vader 'deed wat' in on roerend goed, zij het meer hobby- matig, zoals de in Utrecht geboren cn getogen makelaar-taxateur ver telt. 'Maar ik heb het makelen des tijds uit m'n hoofd gezet toen ik in Wagcningen ging studeren voor j bosbouwkundig ingenieur.' Hij werkte vervolgens jarenlang voor de Verenigde Naties en reisde over de hele wereld. Bij zijn opleiding Itot taxateur bleek het makelaars- 3loed toch te kruipen waar het niet kon gaan, hoewel een eigen make laarskantoor niet direct in de rede lag. Hij is inmiddels aangesloten iij de RVT, Register Vastgoed Taxateurs, wat tegelijk een kwali teitswaarborg is. Met plan voor een eigen kantoor ontstond pas toen hij vorig jaar een jsje kocht bij de ijssalon - nu zijn buren - cn vervolgens geheel toe vallig de eigenaar van het leeg staande hoekpand aan de Konin- ginnelaan/Nieuwerhoekplein te gen het lijf liep. 'We raakten aan de praat en van het en kwam het ander,' aldus Jaap Meijer. Hij heeft inmiddels een goedgevulde porte feuille en ingrijpende plannen voor de verbouwing van het pand, waar hij voorlopig boven kantoor houdt en een spreekkamer ter beschik king heeft. In september moet de winkel beneden klaar zijn. De eni ge verwijzing naar het makelaars kantoor is de etalage, waarin een greep uit het huidige woningaan bod te zien is. Die etalage trekt heel veel bekijks, heeft hij inmid dels ontdekt, vooral ook in het weekeinde. Ook via niet één maar twee internetsites (woonkrant en digimmo) worden te koop staande huizen onder de aandacht van een groot publiek gebracht. Jaap Meijer werkt in zijn eentje en doet dat bewust. 'Het grote voor deel van een eenmanszaak is dat de klant altijd rechtstreeks de ma kelaar aan de lijn krijgt en niet ie mand anders, die minder op de hoogte is. Het nadeel is misschien datje 't in je eentje best druk kunt hebben. Maar dat vind ik niet erg...' Vooralsnog houdt hij zich met name bezig met woonhuizen, Makelaar/taxateur ir. Jaap Me ijer. Foto: Soester Courant. Korenlanders Diverse soorten Heel ca. 800 gram A&f Mc Cain flden frituur frites Zak 2.5 Kilo Runder- stooflappen Kilo Was I4r3G~wordt 30 verschillende testcombinaties van matrassen, boxsprings en lattenbodems liggen op u te wachten. Dus een matras die bij u past! Prijzen vanaf 109,- tot H50,- euro p. stuk (90 x 200). Snelle levering! ag 8.00-20.00 ag 8.00-18.00 Biamed-afslankpraktijk Schouten in Soest kijkt na vier naanden terug op een zeer •uccesvolle start. De deelne- ners zijn gemiddeld vijf kilo >er maand afgevallen. Voor wie het afslankprogramma van Bianied nog niet kent even een korte uitleg. Bij de start wordt eerst uitgelegd wat de nieuwste in zichten zijn als het om ovcr)gewichtsproblemcn gaat. Vervolgens wordt met een compu- :er, aangesloten op het lichaam, een speciale test afgenomen die in 30 seconden de zogenaamde Body Impedantie Analyse maakt en de lichaamssamenstelling bepaalt. Dat geeft een prima inzicht in o.a. de hoeveelheid vetmassa, spiermassa en vochtmassa. Aan de hand daar van cn het benodigde voedings supplement wordt de computer iedere twee weken opnieuw aange sloten en bij de patiënt opnieuw gekeken naar eventuele verande ringen. Terugkijkend op de eerste maan den van de praktijk kan vastgesteld worden dat de deelnemers gemid deld 5 kilo per maand zijn afgeval len, met uitschieters naar 7 kilo per maand. Voor aanmelding en/of informatie kan men terecht bij Birgit Schou ten, Eigendomweg 122, 3765 EG. Soest, ^035-5885350. maar winkels en kantoren zullen op termijn ook wel deel gaat uit maken van het aanbod. Veel belang hecht Jaap Meijer aan een goede taxatie. 'Dat is vaak een ondergewaardeerd aspect in deze branche. De juiste waarde is de basis van alles. Ook belastingtech nisch kan het heel interessant zijn voor de vastgoedbezitters dat re gelmatig (elke 3 tot 5 jaar) te laten taxeren. Conslaiite aandacht Zijn werkterrein beperkt zich ove rigens niet tot Soest, maar omvat een flinke cirkel met inbegrip van Amersfoort en Utrecht. 'Soest is zo centraal - je bent binnen een half uur overal waar je zijn wilt.' De ontwikkelingen op de woning markt vergen volgens hem con stante aandacht. 'Er is in Soest ei genlijk geen krapte, integendeel: er staan hier momenteel meer dan 250 huizen te koop.' Voor dege nen die een woning kopen of ver kopen is het belangrijk dat hun makelaar de markt goed kent. 'Je moet je altijd realiseren dat je be zig bent met hun grootste bezit... De klant moet ook na tien jaar nog naar z'n zin wonen. Dat vergt van de makelaar 110 procent aandacht, maar het motiveert ook enorm!' Soestdijk Makelaardij, Nieuwer- hoekplein 4-5, is telefonisch be reikbaar via S56090026, (06- 51903009), fax: 6035560; e-mail: soestdijkmakeiaardij@infopIus.nl. Een 14-jarige jongen uit Soest zal zich moeten verantwoorden voor de diefstal van een bromfiets. Hij werd er dinsdagavond mee aange troffen op de Molenstraat. In zijn bijzijn was een 22-jarige Soester, maar die zou niets met de diefstal te maken hebben. De politie vond dat het tweetal zich verdacht op hield cn nam daarom poolshoog te. Het framenummer van het voertuig was verwijderd en toen het verzekeringsplaatje werd ge controleerd, werd het de politie duidelijk dat de brommer op 1 mei in Amersfoort was gestolen. De jongeman werd meegenomen naar het bureau en werd na verhoor en bekentenis rond middernacht door familie opgehaald. De andere man bleek nog een boete van 400 euro (of 15 dagen hechtenis) te hebben openstaan. Die moest hij eerst be talen, alvorens hij zou worden heengezonden. Let op onze aanbiedingen! Birkstraat 101, Tel. 035-6013403, info@woonpassagesoest.nl Wie ontvangt niet graag wat rozen al zijn het er maar een paar maar rozen met een gouden randje krijg je pas na vijftig jaar. Rozen voor je allerliefste als je verliefd bent of verloofd heel graag van die grote met die lange stelen zoals je al zo dikwijls hebt beloofd. Ze zijn er ook in alle kleuren voor de juiste plaats en tijd roze voor het pasgeboren meisje en wit als er iemand overlijdt. Wie wil niet graag op rozen zitten ik kreeg opeens een goed idee en schilderde heel veel rozen op onze nieuwe canapé. In Hervonden Soest van deze week een groepsfoto van de Jonge Boeren- en Tuinders Bond Soest. De foto is gemaakt in 1934 naar aanleiding van het eerste lustrum, er staan 24 jonge boeren en een pastoor op. Voor zover wij kunnen na gaan, staan op deze foto alle maal jonge katholieke boeren zonen. We hebben al eens eerder een foto van de jonge Soester boeren ge plaatst, toen vierde de bond in 1954 zijn 25-jarig bestaan. Op die foto staan 38 jonge boeren. De groei van de bond zit hem er vol gens ons in, dat later ook boeren knechts zich als lid konden aan melden. De foto hebben we van de heer Anton Roest uit de Birkt. Hij wist ons ook verschillende namen te noemen. Via Roest zijn we ook te rade gegaan bij boer Herman Schimmel. Schimmel woont in de eerste boerderij na de Avia aan de Birkstraat. Hij is onlangs 90 jaar geworden en hij staat als nummer 10 op de foto. Als boerenzoon woonde Schimmel bij zijn ouders aan de Lange Brinkweg. Daar waar nu Tapijtzaak Steitner is ge vestigd, is hij geboren. Schimmel weet zich die tijd nog goed te her inneren. Jonge boeren spraken elkaar veel zondags na de mis bij de Petrus en Pauluskerk. Tegenover de kerk, daar waar nu de Rabobank staat, was een proeftuin van de bond. Daar werden sommige gewassen wel getest en de resultaten bespro ken; later zijn het meer volkstuin tjes geworden. Van de granen ge dijden rogge en haver op de Soes ter grond het best, vertelt Schim mel. Omdat we niet alle namen hebben kunnen achterhalen, wijst de heer Schimmel ons ook nog op Antonia Sophia Kok, een boerendochter die ook nog veel mensen uit de boerenstand van vroeger kende. Schimmel en mevrouw Bouw meester-Kok hebben elkaar tijdens een periode van revalidatie op Daelhovcn ontmoet. Daar hebben ze samen nog eens uitgebreid over hun jeugdjaren in Soest gesproken. Zo zijn we uiteindelijk aan de vol gende namenlijst gekomen. 1. Piet Kok, 2. Meester Van Elmpt, 3. Pastoor Voss, 4. Van de Heuvel (voorzitter), 5. Toon van 't Klooster (Toon Pol), 6. Arie Log- tenstein, 7. Kees Logtenstein? 8. Schimmel, 9. Henk Hilhorst, 10. Herman Schimmel, 11. Arie Bouwhuizen of Jan van de Bree- mer, 12. Piet van de Breemer, 13. Henk van Roomen, 14. Jan Hart man Willemz, 15. Piet Wantenaar Willemsz, 16. Piet Hilhorst Rijkz, 17. Piet Hartman Gradusz, 18.?, 19. Jan Hilhorst, 20. Gijs Hilhorst (Paardenkoper), 21. Goos Hil horst, 22. Arie van de Breemer (de Krommert), 23. 24. Wim Kok, 25. Piet Wantenaar Cornelisz, 26. Mocht u nog een naam kunnen toevoegen, dan horen wij het graag, 88 6012158. BANKETBAKKERIJ geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Een 39-jarige vrouw uit Soest is vrijdagmorgen aangehouden, na dat ze enkele artikelen uit een win kel had gestolen. De vrouw verliet de zaak aan de Wiardi Beekman- straat, maar werd buiten staande gehouden. Ze had voor ongeveer 10 euro aan spullen bij zich, die ze niet had afgerekend. Nieuweweg 97 - Soest J Telefoon 035 - 58 804 72 M V Openingstijden: m dinsdag t/m vrijdag U van 9.00 uur tot 19.00 uur f zaterdag van 9.00 uur lol 17.00 uur Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.00 dl. 9.15 woe. 10.00 do. io:°° vr. 10.°° - 17.°» - 16.00 - 17.™ -16.00 - 15.00 uur uur uur uur uur TEL. 035 - 6014152 eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparatiescolliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 601 30 42 Onze nieuwe KEUKENCOLLECTTE is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u van ons KADO: - bij aankoop van een keuken boven 6.000,— GRATIS montage - bij aankoop van een keuken boven 8.000,— GRATIS montage ENeen vaatwasmachine. Badkamers 15% korting! TEGELS 400 m! showroom KEUKENS Veldweg 4, SOEST BADKAMERS Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf gesloten! Op 6 mei jl. hebben Stichting Thuiszorg Eemland en Stich ting Keizorg een samenwer kingsovereenkomst onderte kend, waarin de wil is vastge legd om per 1 januari 2004 te komen tot een bestuurlijke in tegratie, inhoudende één Raad van Bestuur en één Raad van Toezicht. Daarbij is afgesproken dat de hui dige intramurale en extramurale organisatieonderdelen naast elkaar blijven bestaan.,Op het semi- en transmuralc vlak wordt in samen werking met elkaar zorg ontwik keld en geboden. Vooruitlopend op de bestuurlijke integratie zullen nu reeds samenwerkingsprojecten worden opgestart om onder meer de wachtlijsten te verminderen. Door deze organisatorische struc tuur wordt de zorgketen verbreed en kan er toch kleinschalige zorg worden ontwikkeld en verleend vanuit een grote, krachtige organi satie. Nu de AWBZ wordt vernieuwd verdwijnen de schotten tussen de verschillende zorgvormen. De ca paciteit van verzorgingshuizen wordt niet meer vergroot. De vraag naar thuiszorg zal de komen de jaren toenemen. Thuiszorg Eemland cn Keizorg zien mogelijkheden om door mid del van intensieve samenwerking een krachtige organisatie te ont wikkelen, die de kansen gaat be nutten om de zorg aan thuiswo nenden uit te breiden en de zorg aan de bestaande cliënten te ver beteren. Door de bundeling van de deskundigheid van beide organisa ties ontstaat er synergievoordecl, dat ten goede komt aan de cliënt. Uit de Soester Courant van Vrijdag 15 Mei 1953 Evenals verleden jaar hoopt het comité "Autotocht Soester Ouden van Dagen" ook dit jaar een auto tocht te organiseren voor inwoners van Soest, van 70 jaar of ouder. Deze kunnen zich hiervoor schrif telijk opgeven bij Mevr. Peters, Steenhoffstraat 34 of bij de heer S. van Gorkum, Lange Brinkweg 50. De auto-bezitters, die verleden jaar belangeloos hun médewerking verleenden, weten welk een groot genoegen zij hiermede aan de oudjes hebben bereid en zien hier op met genoegen terug. Het comité twijfelt er dan ook niet aan, of zij zullen ook dit jaar weer spontaan hun medewerking verle nen. Gezien het grote succes van verleden jaar verwacht het comité echter nog een veel grotere deelna me en het doet derhalve een drin gend beroep, niet alleen op hen, die verleden jaar hun medewer king verleenden, doch ook op hen, die toen om enigerlei reden verstek moesten laten gaan. De datum is vastgesteld op 24 Juni a.s. Dringend verzoekt het comité aan alle autobezitters zo mogelijk deze dag vrij te maken en zich zo spoedig mogelijk op te geven aan de heer J.C. Brouwers, Steenhoff straat 84, tel. 2551, of aan de heer W. Hoogeboom, Middelwijkstraat 35 of v. Weedestraat 9d, telefoon 2155. Bovendien is de medewerking van hen, die dit plan financieel willen steunen, dringend noodzakelijk. SELECTIE-WEDSTRIJD NED. HANDBAL-VERBOND. Onder zeer gunstige weersomstan digheden en een voor handbal on gekend grote belangstelling, werd Donderdagmiddag, de door het Ned. Handbal-Verbond georgani seerde selectie-wedstrijd tussen 2 hcrenteams gespeeld, om daaruit de bondploeg samen te stellen, voor de landenwedstrijd tegen Oostenrijk. De A-ploeg was, vooral in het aan- valsspel, sterker dan de B-ploeg en wist dan ook met technisch goed spel met 16-6 te zegevieren. Aan deze wedstrijd ging vooraf een ontmoeting tussen het dames bondselftal en een versterkt Sagitta uit Amsterdam. De bondsplocg won met 10-1. .OUDERAVOND CHR. V.G.L.O.-SCHOOL. Woensdagavond werd de jaarlijk se ouderavond der Chr. v.g.l.o- school gehouden. De belangstel ling was zó groot, dat niet alleen de leslokalen, maar ook de ruime hal en nog drie woonvertrekken van het hoofd der school, de heer Gerritse, in gebruik moesten wor den genomen. Na opening gaf het hoofd der school een korte schets van bete kenis van het v.g.l.o.-ondcrwijs. En toen kwam het. De jongens gingen onze Vaderlandse geschie denis doceren en demonstreren met zelfgemaakte voorwerpen. Dat was af! Herhaaldelijk klonk het warme tfpplaus van de stom verbaasde ouders en belangstellen den. Daarna volgde het project Zwitser land-Nederland, toegelicht door de heer Harskamp, onderwijzer aan deze school. Men moet de werkstukken zelf gezien hebben, om de grote waarde en betekenis van dit soort waarde en betekenis van dit soort onderwijs te begrij pen. Daarna een jodelend meisjeskoor in Zwitserse klederdracht. Su bliem! 't Solo-zangeresje verdient o.i. een extra compliment; dat be looft wat voor de toekomst. Het hoogtepunt van de avond was wel de "mode-show": kleding, ja ponnen, mantels door de meisjes gemaakt en gedragen. Herhaalde lijk hoorden we uit deskundige monden: Wat zit dat keurig! Het dankwoord van de voorzitter, de heer Fennema, aan het hoofd en personeel was dan ook dubbel en dwars verdiend. In Trouw van 31 Jan. 1951 geeft een redacteur van artikel met fo to's over het Geschiedenisonder wijs, zoals de heer Gerritse dat ook hier deze avond met zijn leer lingen demonstreerde. Deskundi gen waren verbaasd over dit unie ke staaltje van toegepaste onder- Wijs-vernieuwing. De heer Gerritse is nog slechts een half jaar aan deze school verbon den, maar het lijkt ons in het be lang van het onderwijs in het alge meen, dat hij gelegenheid krijgt eens in een ruime zaal zijn onder wijs te demonstreren. Dit onder wijs verdient in bredere kring de aandacht. Succes had ook de lerares voor huishoudkunde met haar koffie, soep en croquetjcs, gepresenteerd door de meisjes-leerlingen.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11