mm Expositie Rasker in ING Banks vestiging Yz WOENSDAG 14 MEI 2003 OP 'T HOOGT PAGINA 4 WOENSDAG 14 MEI woensdag 14 mei 2003 Zie vervolg van bekendmakingen van uw gemeente op pagina 4 van de Soester Courant Muzikanten let op! "TM Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV ^Soest Telefoon:"(035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Vrijdag 23 mei is het gemeentehuis tot 14.00 uur geopend vanwege de Actie Zomerschoon. Donderdag 29 mei - Hemelvaartdag - en vrijdag 30 mei is het gemeentehuis gesloten. De diensten van De Stroom - het Centrum voorWerk en Inkomen (CWI), het Uitvoeringsinstituut Werknemers verzekeringen (UVW), de sociale diensten Baarn, Bunschoten en Soest en het Gemeentelijk Uitstroom- en Acti veringscentrum - zijn vrijdag 23 mei de hele dag geopend. Op 29 en 30 mei zijn ook de diensten van Stroom gesloten. Soest en CULTURELE AGENDA SOEST Heeft u de Culturele Agenda Soest al gezien? Vanaf I mei hangt deze agenda op diverse locatie Soesterberg. Ontbreekt uw activiteit op deze Culturele Agenda, geef dat dan aan ons door. Wi/tf^n 1 teit alsnog wordt toegevoegd aan de digitale Culturele Agenda op de voorlwjig«rwebsite www.cultuurpuntsoest.nt Uw opmerkingen of suggesties ter verbetering vatrüè ÜJTMrele lopige website horen wij natuurlijk graag. Activiteiten voor het publiek, zoals voorstellingen, concerten, recitals, expositie?! in de maand juni kunt u vóór 15 mei aan ons doorgeven. U kunt dit doen door teqna»lyj|in niitureleagpnda@obsoest.nl of per post naar Brede Bibliotheek Soest, o.v.v. Cultureta&'eriP 49, 3766 CP Soest. Als u een programmaboekje maakt, dan is deze natuurlijk ook welko lijkheid om uw activiteiten per e-mail te verzenden dan geven wij daaraan de voorkeur. U kunt dan ook activi teiten die u in de loop van het jaar heeft gepland, al opgeven. Van Goyenlaan: In verband met riolerings- en bestratingswerkzaamheden is de Van Goyenlaan, van de Talmal, weg, van 19 mei tot en met 20 juni 2003 afgesloten voor alle verkeer. de Dal- In de Leerplichtwet staat dat een kind de school moet bezoeken als er onderwijs wordt gegeven. Leerlingen mogen dus nooit zomaar van school wegblijven. In een aantal gevallen is echter een uitzondering op deze re gel mogelijk. Als er een bijzondere reden is waarom ouders vinden dat hun kind niet naar school kan, moeten zij zich aan de regels voor zo'n uitzondering houden. Deze regels zijn: Extra verlof in verband met religieuze verplichtingen Als een kind plichten moet vervullen die voortvloeien uit godsdienst of levensovertuiging, bestaat er recht op verlof. De richtlijn is dat hiervoor één dag per verplichting vrij wordt gegeven. Maakt een kind gebruik van deze vorm van extra verlof, dan moeten de ouders dit minimaal twee dagen van te voren bij de directeur van de school melden. Op vakantie onder schooltijd Voor vakantie onder schooltijd k^n alleen een uitzondering op de hoofdregel worden gemaakt als een kind tij dens de schoolvakanties niet op vakantie kan gaan door de specifieke aard van het beroep van (één van) de ouders. In dat geval mag de directeur eenmaal per schooljaar een kind vrij geven, zodat er toch een gezinsva kantie kan plaatsvinden. Dat is dan de enige gezinsvakantie in dat schooljaar. Bij de aanvraag moet een werk geversverklaring worden gevoegd waaruit de specifieke aard van het beroep én de verlofperiode van de be trokken ouder blijken. Daarbij zijn voorwaarden van toepassing. Ten eerst mag de verlofperiode maximaal tien schooldagen beslaan en niet in de eerste twee weken van het schooljaar vallen. Bovendien moet de aanvraag minimaal acht weken van tevoren bij de directeur worden ingediend, tenzij ouders aan kunnen geven waarom dat niet mogelijk was. Helaas komt het wel eens voor dat een leerling of gezinslid tijdens de vakantie ziek wordt, waardoor de leerling pas later op school kan terugkomen. Het is van groot belang om dan een doktersverklaring uit het vakantieland mee te nemen waaruit de duur, de aard en de ernst van de ziekte blijken. Dat voorkomt mogelijke misverstan den. Verlof in geval van 'andere gewichtige omstandigheden' Onder deze term vallen situaties die buiten de wil van de ouders en/of de leerling liggen. Voor bepaalde om standigheden kan vrij worden gevraagd. Bijvoorbeeld bij verhuizing of jubilea. Er zijn situaties die niet vallen onder 'andere gewichtige omstandigheden'. Bijvoorbeeld familiebezoek in het buitenland, een vakantie in een goedkope periode of verlof voor een kind omdat andere kinderen uit het gezin al of nog vrij zijn. Wat precies wel en niet 'andere gewichtige omstandigheden zijn' kunnen ouders bij de school of de leerplichtambtenaar navragen. Verlofaanvragen worden altijd individueel beoordeeld. Een aanvraag voor verlof wegens 'andere gewichtige omstandigheden', dient zo spoedig mogelijk bij de directeur te worden ingediend. Indienen aanvraag Aanvraagformulieren voor verlof buiten de schoolvakanties zijn verkrijgbaar bij de directeur van de school. U levert de volledig ingevulde aanvraag, inclusief relevantie verklaringen, in bij de directeur van de school. De directeur neemt zelf een besluit over een verlofaanvraag voor een periode van maximaal tien schooldagen. Als de aanvraag meer dan tien schooldagen beslaat, wordt de aanvraag doorgestuurd naar de leerplichtambte naar van de woongemeente. Die neemt vervolgens een besluit, na de mening van de directeur te hebben ge hoord. Niet eens met besluit Wanneer eën verzoek om extra verlof wordt afgewezen en u bent het niet eens met dat besluit, kunt u schrifte lijk bezwaar maken. U dient een bezwaarschrift in bij de persoon die het besluit heeft genomen. Ongeoorloofd verzuim Verlof dat wordt opgenomen zonder toestemming van de directeur of de leerplichtambtenaar, wordt gezien als ongeoorloofd schoolverzuim. De directeur is verplicht dit aan de leerplichtambtenaar te melden. De leerplicht ambtenaar beslist of er proces-verbaal wordt opgemaakt. Vragen? Heeft u nog vragen? Stel deze dan aan de directeur van de school of de leerplichtambtenaar van de gemeente. OPHEFFING 'KERMISPOT, INSTELLING FONDS De gemeenteraad heeft ingestemd met het voorstel van de Stichting Coördinatie Kermissen een fonds in te stellen om activiteiten te stimuleren op het gebied van maatschappelijk cultureel belang. De algemeen bekend staande 'kermispot' wordt hiermee per 4 mei 2003 opgeheven (precies 30 jaar na de oprichting). Het nieuwe fonds heeft de naam Fonds ter bevordering van het maatschappelijk cultureel belang. Het nieuwe fonds bevordert activiteiten van maatschappelijk cultureel belang in de meest ruime zin in de ge meente Soest. Dit fonds probeert dit doel (hetzelfde doel als de voormalige Stichting Coördinatie Kermissen Soest) te bereiken door het verlenen van incidentele financiële bijdragen. Het geld komt beschikbaar door de opbrengsten van kermissen. VOORWAARDEN Concrete projecten en activiteiten die inhoudelijk bijzonder zijn en die door het fonds binnen haar doelstelling als kwalitatief goed en inhoudelijk waardevol worden beoordeeld en projecten die gericht zijn op een breed (Soester) publiek komen voor een bijdrage uit het Soester fonds in aanmerking. Niet voor een bijdrage in aan merking komen: - projecten die structureel door overheid en./of anderen worden gefinancierd; exploitatielasten; fondsvorming, vermogensopbouw; prijzengeld voor prijzenuitreiking door derden; projecten die tijdens het indienen van de aanvraag al geheel of gedeeltelijk zijn gerealiseerd; projecten met een uitgesproken politiek karakter of die gericht zijn op het uitdragen van een religieuze over tuiging; nieuwbouw en verbouw van gebouwen; gevraagde bijdragen die meer dan 50 van het benodigde budget bedragen. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen, moeten verzoeken schriftelijk worden ingediend, vergezeld van eventuele relevante gegevens. Aanvragen kunnen het hele jaar door worden ingediend. Vanzelfsprekend kan financiële ondersteuning alleen worden verleend als het activiteitenbudget van het fonds toereikend is. Gemeente Soest, afdeling Sport, Onderwijs en Welzijn, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoon: (035) 609 37 02. Diverse locaties: In verband met asfalteringswerkzaamheden is op diverse locaties in Soest de doorgang|ptelijj locaties worden niet gelijktijdig maar na elkaar afgewerkt. Afhankelijk van de grootte v0bet deelte, zal de belemmerde doorgang een aantal uren duren. De totale uitvoering zal/ijs er plaatsvinden in de maanden mei en juni. JBÊÊmÊ AFSLUITINGEN Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: I Op woensdag 28 mei vanaf 18.00 tot donderdag 29 mei 19.00 uur door middel van het plaatsen van bord Cl van bijlage I van het RW-90 *gesloten in beide richtingen voor alle voertuigen, ruiters en geleiders van rij- trekdieren of vee*, gesloten te verklaren voor alle bestuurders: - De Neerweg; - De Eemstraat; - De Kerkstraat, vanaf huisnummer 43 tot de aansluiting met de Middelwijkstraat; - De Peter v.d. Breemerweg tussen de aansluiting met de Kerkstraat en de aansluiting met de Hooiweg; - De Ferd. Huycklaan, vanaf huisnummer 2 tot de aansluiting met de P.v.d.Breemerweg; - Kerkpad z.z. vanaf huisnummer 134 tot de aansluiting met de Kerkstraat. II Op donderdag 29 mei vanaf 06.00 uur tot T 9.00 uur: a. Door middel van plaatsing van bord Cl van bijlage I van het RW-90 *gesloten in beide richtingen voor alle voertuigen, ruiters en geleiders van rij- trekdieren of vee*, gesloten te verklaren voor alle bestuur ders: o De Stationsweg; o De Kruisweg; o De Korte Middelwijkstraat; o De Schans, gelegen tussen de aansluiting Lange Brinkweg en de aansluiting Weideweg; b. Door middel van plaatsing van de borden C2 *eenrichtingsverkeer, in deze richting gesloten voor voor alle voertuigen, ruiters en geleiders van rij- trekdieren of vee* en C3 *eenrichtingsweg* van bijlage I van het RW-90. gesloten te verklaren voor alle bestuurders: o de Lange Brinkweg tussen de aansluiting Eemweg en de aansluiting Korte Kerkstraat in de richting van de Korte Kerkstraat. o De Eemweg tussen de aansluiting Lange Brinkweg en de ingang van het parkeerterreiru/an voetbal- vereniging WZ, in de richting van de Lange Brinkweg; c. Door middel van plaatsing van bord E2 *verbod stil te staan* van bjjlc tot stil te staan in te stellen: Aan beide zijde van de weg op: o De Lange Brinkweg tussen de noordelijke aansluiting van De Scfej lansfuittng Eemweg; o De Eemweg; o De Ferd, Huycklaan tussen de aansluiting Kerkdwarstraat en huisnumft Aan de even zijde van de weg op: o De Veldweg; d. Door middel van plaatsing van het bord E6 *invalideparkeerplaats* van bijlage I van het RW-90 de oos telijke zijde van de Torenstraat tussen de Oude Kerk en de aansluiting Kerkstraat over een lengte van 50 meter aan te wijzen als invalideparkeerplaats; e. Opheffen de geslotenverklaring op de A.P. Hilhorstweg. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatre gelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 116,- voor een natuurlijk persoon of 232,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. PARKEERVERBOD Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben door plaatsing van borden El 0 met daarbij opgenomen bord El zone aanduiding parkeerverbod voorzien van de tekst "uitge zonderd de vakken" van bijlage 1 van het RW-90 op de Energieweg en een deel van de Industrieweg gelegen tussen de Kostverlorenweg en de Dorresteinweg. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de recht bank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 116,-voor een natuurlijk persoon of 232,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. ïïlaertstraat h*Heeft u de moge- Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij heeft maatregelen afgekondigd om de vogelpest en de verspreiding ervan te voorkomen. De gemeente Soest valt in het gebied waar vogelpestgevoelig pluimvee moet worden opgehokt. In de gemeente Soest vond ook één zogenoemde (dieren)welzijnsruiming plaats bij een kippenboerderij. LOSLOPEND PLUIMVEE De ophokplicht geldt niet alleen voor pluimvee van particulieren. Ook loslopend pluimvee, wilde kaapse een den en (boeren)ganzen moeten eigenlijk worden opgehokt. Omdat deze dieren geen eigenaar hebben, heeft de gemeente Soest zichzelf daartoe verplicht. Het kan niet zo zijn dat loslopend pluimvee vrij kan blijven rond lopen, als particulieren in het kader van de bestrijding van vogelpest allerlei maatregelen krijgen opgelegd door de rijksoverheid. Ophokken van eenden en ganzen kan echter alleen in een kooi waar voldoende water aanwezig is. Worden ze opgesloten zonder water, dan worden ze ziek, zo ziek dat ze uiteindelijk sterven. Vanuit dierenwelzijnsoverwe- gingen besloot de gemeente Soest daarom de vogels te vangen en te euthanaseren, conform het protocol van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Een gespecialiseerd bedrijf is daarvoor ingeschakeld. Dit bedrijf kwam er vrij snel achter dat de opdracht onuitvoerbaar was; de vogels lieten zich erg moeilijk van gen. Het besluit is daarom enkele weken geleden al bijgesteld: alleen als de mogelijkheid zich voordoet, wordt een kaapse eend of (boeren)gans gevangen en geëuthanaseerd. Het Burgerjaarverslag 2002 en het 'gewone' jaarver slag 2002 (verkorte versie) zijn verkrijgbaar bij de pu- blieksbalie van het gemeentehuis. Woensdag 21 mei om 20.00 uur in De Schoof, Molen straat 142 te Soest, vindt een bijeenkomst plaats van de Fietsersbond afdeling Soest. De Fietsersbond afde ling Soest is dringend op zoek naar nieuwe actieve le den. Komen er geen nieuwe actieve leden, dan dreigt opheffing. Kom woensdag de 21-" naar de bijeen komst en wordt actief lid van de Fietsersbond afdeling Soest. Meer informatie: de Fietsersbond afdeling Soest, Hans de Rond, telefoon (035) 601 59 04 Speel jij in een band? Hebben jullie een geschikte oefenruimte? Ja. Bevalt die ruimte? Is die ruimte bijvoorbeeld groot genoeg? Hebben jullie geen oefenruimte? Wat voor soort ruimte zoeken jullie? Laatje behoeften en wensen weten aan de ge meente Soest als het gaat om oefenruimtes voor muziekbandjes. Bel vóór 30 mei Petra van Dijk van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 36 15 of mail: dijkp@soest.nl De gemeente Soest wil graag meehelpen in het vinden van geschikte oefenruimtes voor muziek bandjes. Het projectbureau Delta 2003 in Zeeland is op zoek naar hulpverleners die zich hebben ingezet tijdens en na de watersnoodramp van 1953. Op donderdag 18 september wordt er namelijk voor betrokken hulpver leners een bijeenkomst georganiseerd. Bent u één van die hulpverleners, neem dan voor 6 juni 2003 contact op met Projectbureau Delta 2003, Antwoord nummer 75, 4330 VB Middelburg, ter attentie van mevrouw A.M. Vinke, e-mail am.vinke- vermazen@zeeland.nl AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Bosstraat 4 - 1 eik - Prins Hendriklaan 11-2 coniferen, 1 den - Soesterbergsestraat 117-2 dennen, 1 spar - Clauslaan 28 - 1 spar - Rademakerstraat 19-1 conifeer - Lange Brinkweg 113-1 eik - Albert Cuyplaansectie K nr.2102 - 1 boom Door de Gemeente Soest aangevraagde kapvergun- ningen: - Groenstrook naast Farman 18 6 dennen, 1 coni feer - Zijkant Rumpler 18-3 lijsterbessen - Aviatik 9 - 1 Acacia Diegenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning, kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen vier weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoon (035) 609 36 43. Binnen deze termijn van vier weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Groen en Milieu in het gemeentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 2 mei tot en met 8 mei Datum verzending 14 mei - Albert Cuyplaan 2b - 6 beuken, 1 prunus - Titus Brandsmastraat 38 - 1 berk - Rembrandtlaan 21 - 1 spar - Talmalaan 37 - 1 berk, 1 pijnappelboom - Pieter de Hooghlaan 4 - 1 conifeer - Foekenlaan 3-2 dennen - Ferdinand Huycklaan 18 - 5 - Beatrixlaan 26 - 1 berk - De Brik 11-2 eiken - De Brik 19-2 dennen - Paulus Potterlaan 22 - 2 I - Soesterbergsestraat 121 - - Van Beuningenlaan 16 - - Nassaulaan 22 - 1 larix Aan de gemeente Soest verleef - Beukenlaan - 10 beuken - Schapendrift/kruising Dennen| ken, 1 eik Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen zes weken na verzending van het be sluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. ermen ir, 3 ber De Soester sopranen Sonja var Lier (l.) en Berna Kousemaker ir een duet iti de NPB-kerk. Foto: Soester Couran Per I juni sluit de ING Banl kas van haar kantoor aar Van Weedestraat. Voor I handelingen moeten cliëi voortaan naar de vestiging de Stadsring 115 te Am foort. Steeds minder wordt gebruik maakt van de kas. Het gebruik de pinpas en de chipknip zijn debet aan. Volgens de ING loopt de communicatie met ties ook in toenemende mati de telefoon (het gratis nun 0800-7011) en via int» (www.mijnINGBank.nlV De Soester kunstenaar dert Rasker exposeert t de komende t>vee Kur kRoutes in Amersfoor toont een overzicht van w die hij gedurende ruim 1 maakte tijdens jaarlijkse naar Frankrijk. Het zijn circa 25 tckenin; schilderijen op papier, par doek, waarbij gewerkt is mc verf, krijt, potlood en Oo: sche inkt. Onderwerp 2 dorpspleinen met plataner markten, maar vooral de 01 lende landelijke bouwsels rommelige overblijfselen va gere activiteiten die het landschap zo karakteristiek den, zoals een stationnet watermolen, een ijzergicte scheepswrak en de roestig van een landbouwtrekker Citroen Hy. De plaatsen 1

Soester Courant | 2003 | | pagina 16