rcc el SOESTERBERGSE „COURANT Bezwaren tegen bouwplan afgewezen Plusmarkt Van Soest steekt 't Vliegdorp 1 in het nieuw eld! CD Abrona is leuk voor iedereen tijdens open dag op 24 mei Op 1 juli reünie voor alle oud-luchtmachters L Mooie opbrengst voorjaarsmarkt 95,- Tachtig huizen aan Gen. Spoorstraat en Gen. Winkelmanstraat KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Tennisvereniging mag banen langer gebruiken Heuga Feit Programma van de hulpverleningsdag Sponsor-buitenspel-dag voor De Pruttelpot combi3^ PAGINA 20 juro Hagen 16.995,- WOENSDAG 14 MEI 2003 Themaochtend over woningbouw Stratenvolleybal in gratis Banninghal SCHRAVEMADE B.V. Daniëlle de Jong: S8035-5330100 Je Soesterbergse- s op één van de Wint u deze prijs voorraad strekt). 68 EJ Soest »vw.toerkoophagen.nl toO years ebrati on urwiel ibare achter- □n landsbediening uimte 3n e buitenspiegels ■ettespeler 17.150,- 1.QOO,- 18.150,- 1.155,- Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Vier inwoners van Soesterberg hebben bezwaren (zienswij zen) ingediend tegen het verle nen van vrijstelling van het be stemmingsplan Soesterberg- Kom voor de bouw van 80 wo ningen aan de Generaal Spoor straat en de Generaal Winkel manstraat in Soesterberg. De uitvoering van het bouwplan, dat dc bestaande eengezinshuizen vervangt, heeft tot gevolg dat de huizen gedeeltelijk buiten de in het bestemmingsplan aangegeven bouwblokken komen te staan. Hierdoor is vrijstelling van het be stemmingsplan noodzakelijk. Bur gemeester en wethouders hebben alle zienswijzen weerlegd en de noodzakelijke verklaring van geen bezwaar aangevraagd bij gedepu teerde staten van Utrecht. De zienswijze van een van de be zwaarden richt zich tegen de ver plaatsing van de achtergevelrooilijn van de geplande etagewoningen aan dc Generaal Winkelmanstraat. Hierdoor wordt het leefgenot van de bewoners aangetast. Ze hebben ook bezwaar tegen het kappen van bomen, wat zij niet in overeen stemming vinden met het beleid van de gemeente Soest. Dit is erop gericht zoveel mogelijk groen te behouden. Een andere bezwaarde is tegen het verplaatsen van de voorgevel: 3 meter naar voren ten opzichte van de huidige situatie en tegen de ge plande seniorenwoningen, die te dicht bij de achterzijde van de wo ning van bezwaarde komen. Vol gens twee andere bezwaarden is er door de situering van de senioren woningen op minder dan vier me ter van hun achtertuin sprake van een ongewenste inbreuk op hun privacy. Zij vrezen dat toekomsti ge bewoners van de seniorenwo ningen hinder zullen ondervinden van spelende kinderen, honden etc. op de aangrenzende terreinen aan de Generaal Winkelmanstraat. Ten slotte beschouwen zij het kap pen van enkele markante bomen als een natuurverlies. Aanpassingen Portaal Wonen en Bouwen, opJ drachtgever van het bouwplan, heeft verklaard aanpassingen aan het plan door te voeren onder voorwaarde dat de indieners van de zienswijzen schriftelijk verkla ren deze in te trekken en te zijner tijd geen bezwaarschrift in te die nen tegen de bouwvergunning. Twee indieners van bezwaren heb ben hiermee ingestemd, twee niet. In een reactie merken burgemees ter en wethouders op dat het ge deeltelijk bouwen buiten de bouw blokken een gevolg is van de her structurering van de weg, zodanig dat de Generaal Spoorstraat een rechte weg wordt en de 'knik' die er nu in zit eruit gehaald wordt. De herstructurering versterkt de ruim telijke samenhang van het gebied, waarin de omliggende straten eveneens een recht verloop heb ben. Door de afstand die er blijft tussen de bestaande en de nieuw te bouwen seniorenwoningen is er naar het oordeel van burgemeester en wethouders geen sprake van een verlies van privacy. 'Het be hoort tot het normale maatschap pelijke risico dat omwonenden in het stedelijk gebied met een wo ningbouwproject als dit worden geconfronteerd,' vinden zij. De gevreesde spelactiviteiten in de buurt kunnen volgens b. en w. als De ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB houden morgen - don derdag 15 mei - in het ontmoe tingscentrum De Drie Eiken een themaochtend voor alle senioren in Soesterberg. Wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening geeft dan informatie over de woningbouw plannen in het dorp. Of er ook se niorenwoningen bij zijn, is een vraag die de bezoekers na de pau ze aan wethouder Krol kunnen stellen. De themaochtend begint om 09:30 uur. In verband met de verbouwing van de ingang van de Drie Eiken moeten belangstellen den gebruik maken van de achter ingang. Dit jaar bestaat de organisatie Abrona vijfjaar. Abrona is een fusie tussen Sterrenberg en de Willem de Jong Stichting. Lo catie Sterrenberg in Huis ter Heide bestaat in dit jubileum jaar 75 jaar en daarnaast zou in 2003 de Willem de Jong Stich ting 40 jaar hebben bestaan. de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 40,- (incl.) Rademakerstraat31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Om deze heugelijke feiten te vie ren wordt een jubileumfeest ge houden in de week van zondag 11 mei tot en met vrijdag 16 mei. De feestelijkheden worden afgesloten op zaterdag 24 mei met een Open Dag. Het thema van deze dag is: 'Abrona is leuk voor iedereen!' Op locatie Sterrenberg, Amersfoortse- weg 56 in Huis ter Heide, presen teren verschillende onderdelen van Abrona zich deze dag aan het pu bliek. Er is voor iedereen wel iets te doen: springkussen, een grab belton,. er zijn clowns, workshops kaarsen- en zeep maken, een ba- nenmarkt, je eigen portret schilde ren of een tochtje met de huifkar. Er is een optreden van de Abrona Popband en er is van alles te eten en te drinken. Verschillende afde lingen, zoals het Informatiecen trum, het Flexbureau en Kunst, Lunch en Cadeau van Abrona pre senteren zich in de stands op het Dorpsplein. Knutselwedstrijd Abrona heeft een knutselwedstrijd uitgeschreven onder de basisscho len van Soesterberg, Den Dolder, Huis ter Heide en Zeist. Ruim veertig scholen zijn aangeschreven om een knutselwerk te maken naar aanleiding van een door Abrona geschreven verhaal. Op de open dag worden de ingeleverde knut selwerken tentoongesteld en de prijzen uitgereikt. Voor een klas uit de onder-, midden- en bovenbouw is een dagje uit te winnen naar Dierenpark Amersfoort. Abrona hoopt dat vele scholen meedoen aan deze wedstrijd. Informatie over de wedstrijd en aanmelden kan bij de afdeling PR, Communi catie en Fondsenwerving, §2(0346)359367/506. jjfflUS StPWS I Voor veel verenigingen is spon- j soring in welke vorm dan ook belangrijk, zo niet onmisbaar. Dat geldt vooral voor nieuwko mers, zoals de voetbalvereni ging 't Vliegdorp in Soester berg. De club is dan ook zeer ingenomen met de sponsoring van het eerste elftal door Plus Van Soest. Deze heeft zich voor drie jaar bereid verklaard als hoofdsponsor op te treden. Een van z'n eerste bijdragen was het team van de noodzake lijke outfit te voorzien: tenue, trainingspakken en tassen. Voor het begin van de uitwedstrijd tegen Sporting '70 (uitslag 3-4) bedankte Robert van der Burgt, bestuurslid en hoofd sponsoracti viteiten, Gerard van Soest namens bestuur en spelers op de 'thuisba sis', het veld van Abrona in Huis ter Heide, voor het feit dat hij de hoofdsponsoring van 't Vliegdorp voor zijn rekening heeft genomen. Die bestaat onder meer uit dc kle- Jl) h ding voor het eerste elftal (geel shirt, zwarte broek, geel-zwarte kousen, een trainingspak en een windjack) en tassen. Van Soest vindt het belangrijk dat een plaats als Soesterberg met ruim 6.000 in woners een eigen voetbalclub heeft. Hij juicht het toe dat ook andere Soesterbergse middenstan ders door hun steun eveneens een steentje aan de groei van de vere niging bijdragen. Dat Plus Van Soest 't Vliegdorp voor sponsoring heeft uitgekozen, is niet zo verwonderlijk. Niet al leen is Gerard van Soest zelf actief voetballer (bij SDCP in zijn woon plaats Putten), ook spelen enkele van z'n personeelsleden bij 't Vliegdorp. Er komt bij 'dat de ver eniging met niets is begonnen, nog weinig heeft en van de grond af moet worden opgebouwd. Dan is elke vorm van sponsoring wel kom', aldus Van Soest. 'Het eerste jaar was een jaar van "warm draaien", maar we hebben afgesproken: elk jaar een klasse omhoog', zegt Van Soest. Al is dat een wel erg optimistische gedach- Het eerste elftal van de voetbal vereniging 't Vliegdorp in de nieu we outfit. Rechts, met bloemen, Gerard van Soest van hoofdspon sor Plus van Soest. te, aan hem zal het niet liggen. Als hoofdsponsor zal hij waar nodig 'zijn nek uitsteken'. Daar is de club ook van overtuigd. Als dank voor zijn bijdrage kreeg hij namens de eerste -elftalspelers van aanvoerder Jacco Kentie een fraaie bos (uiter aard gele) bloemen aangeboden. Het bestuur van 't Vliegdorp is zqer ingenomen met de sponsoring van Plus'Van Soest. Voor een be staande, goed lopende vereniging is het immers gemakkelijker om een sponsor te vinden dan voor een pas beginnende club. Juist in de beginfase is een financieel en materieel steuntje in de rug vaak onontbeerlijk om een vereniging ook echt van dc grond te krijgen. Mede dankzij Plus Van Soest heeft 't Vliegdorp in de korte tijd van haar bestaan haar bestaansrecht inmiddels bewezen. eebruikeliik worden beschouwd en moeten daarom niet onverenigbaar worden geacht met de aanwezig heid van een complex seniorenwo ningen. Ten slotte merken burge meester en wethouders op dat voor de noodzakelijk kap van en kele bomen een aparte procedure wordt gevolg in het kader van dc kapvergunning. Samenvattend ko men zij tot de conclusie dat de in gediende zienswijzen geen veran dering hebben gebracht in hun voornemen om voor uitvoering van het bouwplan vrijstelling te verlenen van het geldende bestem mingsplan. De sportvereniging AGAVS mag voor het jaarlijkse stratcnvolleybal- toernooi eenmalig kosteloos ge bruik maken van de Banninghal. Burgemeester en wethouders heb ben het verzoek hiertoe gehono reerd. Het toernooi wordt al voor de achttiende keer gehouden. Het verzoek om een subsidie voor het jeugdverenigingentoernooi, dat dit jaar voor de vierde keer op de agenda staat, is afgewezen. In het verleden is het voorgeko men dat twee andere verenigingen voor hun evenementen eenmalig een subsidie ontvingen uit het bud get 'sportstimulering'. Dit budget is echter niet bestemd voor struc turele activiteiten van een vereni ging; zo'n budget bestaat trouwens ook niet. Het sportplatform in Soest is gevraagd om, als onder deel van het door hem uit te bren gen deeladvies over het subsidie- en tarievenbeleid. ook een advies uit te brengen over het verlenen van structurele subsidies voor de organisatie van sportevenementen door plaatselijke organisaties. Zaterdag 17 mei zondag 18 mei Rooms-katholiek, Caroiuskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering (parochianen); gemengd koor Sanien op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 C.J. Droger World Outreach Church (info locatie: @0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, @0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 82030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §2352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §2033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §20900-8844; alarmnummer: §81.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §2035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, @351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, @352391. Grofvuil, @0800-7662000. Voor de Koninklijke Lucht macht is 2003 een bijzonder jaar. Vijftig jaar geleden werd de luchtmacht een zelfstandig krijgsmachtdeel. De militaire luchtvaart stamt uit 1913, nu precies 90 jaar geleden. En 100 jaar geleden maakten de ge broeders Wright in de Verenig de Staten de allereerste gemo toriseerde vlucht. Het samenvallen van deze drie ju bilea is voor de Koninklijke Lucht macht reden om hier op verschil lende manieren aandacht aan te besteden. De historische gebeurte nissen zullen op verschillende data in het jaar worden herdacht. Daar bij worden niet alleen de huidige medewerkers betrokken, maar ook oud-medewerkers. Immers, zonder de prestaties van al die lucht machtmedewerkers door de jaren heen, zou de Luchtmacht niet zijn wat deze vandaag is. Daarom wordt voor alle voormalige lucht machtmedewerkers, zowel burger als militair, op 1 juli een reünie ge houden. Dat evenement vindt plaats op de Vliegbasis Soester berg, de bakermat van de Konink lijke Luchtmacht. Deelname aan de reünie staat open voor al het voormalig perso neel van de Luchtmacht met hun partners en is alleen mogelijk als men zich van tevoren heeft aange meld. Na aanmelding ontvangt men een toegangsbewijs. Oud medewerkers van de Luchtmacht kunnen zich aanmelden op de ju bileumsite Van de Luchtmacht, www.luchtmacht.nl. Met eventuele vragen kan men terecht bij de Koninklijke Luchtmacht, t.a.v. Reünie 2003, Postbus 20703, 2500 ES Den Haag of via e-mail bij: klureunie@af.dnet.mindef.nl. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Het bestuur van de lawn ten nisvereniging (LTV) Soester berg heeft van burgemeester en wethouders toestemming ge kregen om alle zeven gravelba- nen tot en met 30 november en vier banen in december open te houden. Voorwaarde is dat de weersomstandigheden dit toe laten. Bovendien moet de vereniging het dagelijks onderhoud op de juiste wijze uitvoeren. Na evaluatie met alle betrokkenen kan in december worden bepaald of baan 1 tot en met 4 ook in januari nog open kunnen blijven. Het tennispark aan de Kerklaan is normaal tot en met 31 oktober beschikbaar. Als de weersomstandigheden dit toelaten, zijn de banen soms nog tot eind oktober in gebruik. Het bestuur van de LTV Soesterberg heeft het gemeentebestuur verzocht het ten- nisseizoen jaarlijks structureel voor alle banen te verlengen tot en met 30 november en de banen 1 tot en met 4 ook in de periode van 1 de cember tot en met 31 maart open te houden. Hierdoor kunnen de leden gedurende het hele jaar op het tennispark terecht. Door langer op dc eigen banen door te spelen, wordt de druk op de beperkt be schikbare overdekte banen in de regio verminderd. Door het langer kunnen doorspelen, ontstaat dc mogelijkheid om jeugdtraining te geven, zodat aankomend tennista lent kan trainen op dezelfde on dergrond waarop het in het zomer seizoen competitie speelt. Navraag bij sportbonden en de aannemer De Ridder in Soester berg die het groot onderhoud aan het tennispark verricht, heeft b. en w. tot de conclusie gebracht dat er onder goede omstandigheden geen bezwaren bestaan tegen het langer doorspelen in november en de cember. Maar zodra de vorst toe slaat, kunnen de banen glad wor den en levert gebruik van de banen gevaar op voor de spelers. Boven dien bestaat de kans dat door spe len op bevroren banen de kunst stof belijning breekt. Overigens begint half februari, als de weersomstandigheden dit ten minste toelaten, het speelklaar maken van de tennisbanen voor het volgende seizoen. Gedurende deze werkzaamheden kunnen de banen sowieso niet bespeeld wor den. B. en w. zijn dan ook van mening dat niet de datum, maar de vorst met opdooi als criterium be palend moet zijn voor het al dan niet openstellen van de banen. De praktijk wijst immers uit dat in ja nuari/februari regelmatig korte of langere (nacht)vorstperiodes voor komen met overdag de opdooipc- riode. da ZACHTE KELA SHAGGY TAPUTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de fUICfC alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GELIJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kelo lopijJlegels in onze 1000 m2 tapijltegelshowroom worden uw benzinekosten vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriekje RENSWOUDE, Utrechtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gesloten www.vanheugten.com In het artikel over huidtherapeute Daniëlle de Jong, die in Eemnes haar Huid en Haar Therapie is ge start, is vorige week een verkeerd telefoonnummer vermeld. Het juiste nummer is: 035-5330100. Met excuses. Er blijkt grote belangstelling te bestaan voor de hulpver leningsdag die zaterdag op de ijs- en skeelerbaan en het aangrenzende evenemen- tenveld aan de Kampweg wordt gehouden. Het is een initiatief van de politiere gio's Eemland Noord en Binnensticht. Zij leveren daarmee een bijdrage aan de langste non-stop estafet teloop ter wereld, tussen Rotterdam en Parijs, de Ro- PaRun. De opbrengst van het massale sportevenement komt ten goe de aan kinderen die lijden aan kanker. Dit jaar is de keus ge vallen op de aanschaf van com puters met internetaansluitin gen bij de ziekenhuisbedden van de kinderen, en de aankoop van een vakantiehuis in Dren the. Het motto van de Stichting RoPaRun en de deelnemers is: 'Leven toevoegen aan de dagen waar dagen niet kunnen worden toegevoegd aan het leven'. De organisatoren van de groots opgezette hulpverleningsdag, die daarvoor de spontane en belangeloze medewerking krij gen van politie, brandweer, Rode Kruis, ambulancedienst, Koninklijke Marechaussee, Sig ma-teams (snel inzetbare ge neeskundige en medische assis tentie) en de KLPD (Korps Landelijke Politie Diensten) re kenen op financiële bijdragen van de bezoekers door hun deelname aan de rondritten en (voor de kinderen) het laten maken van foto's in hun favo riete hulpverleningskleding of een greep in de grabbelton. Het programma begint om 10:30 uur en ziet er als volgt uit: 10:30 uur start rondrit oldti mers 11:00 uur begin van de static show 12:30 uur demonstratie brandweer 13:00 uur demonstratie hon dengeleiders 14:00 uur demonstratie poli tie 14:45 uur gezamenlijke de monstratie 15:30 uur einde hulpverle ningsdag In de afgelopen maanden is de binnenruimte van speelzaal De Pruttelpot aan de Van Ange- .renstraat in Soesterberg flink opgeknapt. Met vereende krachten is er geverfd en ge klust, zodat in de voormalige raceruimte een extra ochtend- groep kan draaien. Binnenkort is de buitenspeeiruimte aan de beurt. Om dit mogelijk te maken, hebben leidsters en ouder raad een sponsoractie opgezet. De speelplaats zal worden uitgebreid met de strook grond naast het ge bouw, en er zullen nieuwe uitda gende speelsituatics worden ge creëerd. Uiteraard is voor een der gelijke grote opknapbeurt behalve veel hulp, ook extra geld nodig. Dit jaar is gekozen voor een spon- sor-buitenspel-dag in plaats van de vroegere paasmarkt of zomer- markt. Er zijn activiteiten voor de peuters, waarbij men (klein-)kind voor een bepaald bedrag kan sponsoren, er is koffie met zelfge bakken taart, kinderen kunnen zich laten schminken en er is een aardigheidje voor iedere peuter. Deze sponsor-buitenspel-dag zal plaatsvinden op zaterdag 24 mei. Vanaf 9:30 uur staat de koffie klaar, van 10 tot 11 uur kunnen de peuters van de ochtendgroepen la ten zien hoeveel rondjes ze kunnen Dankzij het opknappen van de voormalige raceruimte heeft de speelzaal De Pruttelpot in Soester berg er een binnenruimte bij voor een extra ochtendgroep. fietsen, hoe vaak ze een hindernis- baan succesvol afleggen en hoeveel pittenzakjes ze in de mand kunnen gooien. Van 11:30 tot 12:30 uur is de beurt aan de peuters van de middaggroepen. Van de bezoekers wordt verwacht dat zij voor een bepaald bedrag per rondje of zakje de kinderen sponsoren. Det is de bedoeling dat het geld dat door uw peuter bij el kaar is gefietst, geklommen of ge gooid, ook nog diezelfde ochtend wordt afgerekend zodat de op brengst direct bekend gemaakt kan worden. Bij het inleveren van het verdiende sponsorgeld, is er voor de peuters een kleine attentie. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal FOTO - VlDEO/^1 Zuidpromenade 15 3768 EM Soest De voorjaarsmarkt van en in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken in Soesterberg is zaterdag een groot succes ge worden. In nauwelijks vier uur tijd ging voor een bedrag van 1.440 euro aan spullen 'over dc toonbank'. Een deel van dit geld is bestemd voor een nieuw 'iukc.n up het bil jart, het andere deel voor dc vie ring van het 30-jarig bestaan het ontmoetingscentrum in de zomer. Al ver voordat om tien uur dc deur van het ontmoetingscentrum openging, stond het publiek op het Dorpsplein te wachten om binnen gelaten te worden. De kopers had den vooral oog voor dc hoek met Uadine. de huishoudelijke artike len en ook dc elektrische appara ten en elektronica. Activiteitenbegeleidster Tosca van Bussel, die zelf ook een kraampje voor haar rekening nam, vond het een geslaagde markt, dankzij de inzet van de vrijwilligsters. Dc spullen die niet werden verkocht, werden beschikbaar gesteld voor het goede doel in Albanië.

Soester Courant | 2003 | | pagina 21