;tie DEZE WEEK OP RADIO SOEST RADLO Kerk opent haar deuren voor belangstellenden oenen PRIKBORD T Voorleesontbijt op De Buut SPOED KERKDIENSTEN Boeken- en platenmarkt Apollo start 26 mei MEDISCHE DIENST rogramma m M i BAL-zondag raait an uit l-zege IVN-wandeling bij De Hooge Vuursche Nationale Voorleesdag 14 mei Notariskwesties bij deKBO NIEUWE BEZORGERS söesterScxjurant. \SPULLENHULP ConcertKoor Baarn brengt 'Elias' Liberale vrouwen wandelen in Paltz Muziek in Utrecht Make Your Choice! 'Burgerlijke stand' I De lopers van de week Cantatedienst Baarn Grootste in de regio Bingo ten bate van goede doel Wat is dat voor gebouw? Helpt U mee? DONOR RODE KRUIS Pakketten voor Polen Gespreks bijeenkomst schizofrenie BSSSSSBiiBt PAGINA 30 leybaltoernooi k;( :0 fBeilkf»nrial\ J (Beukendal) - ogels-HKC 16-VVZ'49, nacom voorbehoud (Leus WOENSDAG 14 MEI 2003 im-MHC Soest (D) MHC Soest (H) 3-LTC Soestdijk )est-Zuid-Groenvliet »ort /oetbaltoemooi van ndal) ff DïfiWt'ii VUttJ Jalthus Burgman een sportief afscheidsca- jeven. De uitwedstrijd iik'73 was voor de enmeester de laatste n de groenwitten. Hij izoenen aan de club ;n zal, zoals reeds ge- ckend, worden opge- ^ené Ribberink. andschot opende Jef- Hoed in de twintigste icore. Een minuut of gde Remco Dorrestein 3tere marge door een 2 benutten. SEC, dat ide plaats net achter igde, bleef in de twee- etere ploeg, al werd er le ruimte omgespron- de thuisclub tegen het op zoek naar een maar het was SEC :e woord had. Michael i bepaalde in de tach- t de eindstand op .1-3. vergelijkt oester Courant iet rijtje kampioenen, ner, Volkan Sert, fbra- Leijenhorst, Bart van nan Henk Hoeke ont- pillcn: SO Soest El - 2-3; IJ'vogels E 6 - SO >0 Soest E5 - SO Soest E4 - SO Soest E7 0-5; Roda '46 E14 8-0; F- >est F1 - IJ'vogels FI 0- 1 - Spakenburg F2 1-0; - SO Soest F4 5-3; SO 'V F3 3-3; Spakenburg t F7 2-4; KVVA F4 2; Hoog'veen F4 - >0 Soest F10 - -SO - KWA est F12 - Roda'46 F14 SOESTER COURANT PAGINA 31' a Sticnting De Soester Kring I Stichting 14 l Secretariaat: Kronuneweg5 50t Tel. 035-6014403 Onder leiding van Jan ter Poorten, natuurgids uit Soest, maakt de Soester Kring op woensdag 21 mei een wandeling in het gebied ach ter de Hooge Vuursche. Het ge bied is zo genoemd ter onderschei ding van de buurtschap de Lage Vuursche. In de 19e eeuw was het gebied tussen Hilversum, Baarn en De Bilt verdeeld in landgoederen van grootgrondbezitters. Dit ge bied was eigendom van jonkvrou- we Louise Rutgers van Rozenburg. Zij huwde met koopvaardij-officier Johannes van den Bosch. Het echtpaar ging in een landhuis ten zuiden van de weg Baarn-Hilver- sum wonen. Dit landhuis bestaat niet meer. Van den Bosch her trouwde na het overlijden van zijn vrouw met baronesse Van Harden- broek. Zij lieten het huidige kasteel 'De Hoge Vuursche' bouwen. Dc Amsterdamse architect Cuij- pers, die ook het Rijksmuseum en het Centraal Station in Amsterdam had ontworpen, kreeg de opdracht een indrukwekkend kasteel te ont werpen met een grootse tuin met fonteinen en vijverpartijen. Het kasteel werd in 1911 voltooid. Het werd aanvankelijk intensief be woond en er werden veel feesten rond het kasteel gegeven. Nadat Van den Bosch voor de derde keer, nu met een Amerikaanse, trouwde ging het gezin in het buitenland wonen. Het kasteel werd verhuurd als hotel, maar voor het in gebruik werd genomen brandde het geheel uit. De buitenzijde bleef behouden en werd in 1946 gerestaureerd. Sindsdien is het als luxe hotel in gebruik. Het bosgebied wordt gekenmerkt door twéé grote vijvers; de 'Pan nenkoekvijver' en de 'Kruisvijver'. Er is een bijzondere flora van ver schillende soorten naaldbomen waarin een grote verscheidenheid van vogels huist, zoals het goud haantje, de zwarte mees, de kuif- mees en de zwarte specht. Start van de wandeling is om 10:00 uur bij het parkeerterrein aan de Hilversumsestraatweg, te genover de afslag naar de Lage Vuursche (ter hoogte van hecto- meterpaaltje 2.7). Degenen die per fiets naar het startpunt komen ver zamelen zich om 9:15 uur op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan in Soest. Vertrek al daar: 9:30 uur. Op woensdag 14 mei is het weer Nationale Voorleesdag. Dan organiseert basisschool de Buut voor de kinderen een voorleesontbijt. Voorlezen is leuk en leerzaam. Het bevordert het leesplezier en de lecsbereidheid met speciale aan dacht voor voorlezen. Het project biedt een actieve en creatieve ma nier om verhalen met elkaar te delen, verrijkt de woordenschat en prikkelt de fantasie. Het thema is deze keer spannende of avontuur lijke beroepen en hobby's. Het is de Buut gelukt om vier voorlezers te vinden, die naast het voorlezen van een spannend boek ook iets komen vertellen over hun hobby of beroep. Bram de Rycke, werkzaam bij de brandweer, komt bij de kleuters. Martin van Hees, Op vrijdag 16 mei zal notaris mr. R.E. Schippers een lezing verzor gen in ontmoetingscentrum 'De Klarinet', Klarinet 16. Aan de orde komen: het gewijzigde erfrecht, testamenten, schenkingen en ande re aanverwante zaken waarmee oudere mensen te maken (kunnen) krijgen. Na een korte pauze krijgen de aanwezigen de kans om vragen te stellen. De organisatie is in han den van de KBO (Katholieke Bond van en voor Ouderen) Soest/Soesterberg. De toegang is gratis. Elke bezoeker ontvangt een gratis kopje koffie of thee. De bij eenkomst begint om 14:00 uur. dierenverzorger bij Artis, komt bij de groepen 3 en 4 vertellen over het verzorgen van dc gevaarlijke dieren zoals leeuwen en tijgers. Bij de groepen 5 en 6 komt Marcel van Essen. Hij is werkzaam bij dc politie en werkt daar met speur honden. Joop Verlaan, die bij de hoogste groepen komt voorlezen, heeft geen spannend beroep maar wel een avontuurlijke hobby. Hij heeft enkele jaren geleden, samen met twee broers, een zeiltocht naar de Azoren gemaakt en beleefde daarbij spannende avonturen. Na het voorlezen en een klein ont bijt gaan de kinderen nog een voorstelling geven met zang en drama, gebaseerd op boeken die met het thema te maken hebben. Ook dc leerkrachten zullen nog een klein aandeel in de voorstelling hebben. De Soester Courant zoekt met spoed Heb ie op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel.(035)6014152 j kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl Het oratorium 'Elias' is een van de grote werken van Felix Mendelsso- hn Bartholdy. Op vrijdag 16 mei brengt ConcertKoor Baarn de oor spronkelijke Duitse versie, door dirigent Thijs Kramer in de jaren '80 in Engeland 'ontdekt'. Tot die tijd was alleen de Engelse versie bekend. Waarom kiest ConcertKoor Baarn voor deze uitvoering? Enerzijds stoorde Thijs Kramer zich bij uit voeringen in de gedrukte partituur aan onverklaarbare ongerijmdhe den en breuken, waarna hij op zoek ging naar de oorspronkelijke partituur. Mendelssohn was ten opzichte van zijn composities be hept met een door hemzelf op het laatst 'ziekelijk' genoemde zucht tot veranderen. En zoals vaak wordt gezegd: Niet elke verande ring is een verbetering. Zo werd de oorspronkelijke tekst op verschil lende plaatsen gewijzigd, waardoor deze minder sterk werd en slecht onder de noten paste. Anderzijds wordt deze Duitse uitvoering niet vaak ten geHore gebracht en is het daardoor een extra uitdaging voor het koor. Het Randstedelijk Begeleidingsor kest verzorgt dc muzikale begelei ding. Als solist werken aan deze avond mee: Ellen Schuring (so praan); Myra Kroese (alt); Alex Vermeulen (tenor) en Frans Fise lier (bas). Het geheel staat onder leiding van de vaste dirigent Thijs Kramer. Vrijdag 16 mei Nicolaaskerk Baarn, aanvang: 20:00 uur. Entree: 17,00; Pas 65/CJP: 15,00. Kaartverkoop: A. van der Horst (035) 542 28 93; mw. A. Kole (033) 299 93 45; bij de leden en 's avonds aan de kerk Het Liberaal Vrouwennetwerk Soest/Soesterberg (voorheen 'Vrouwen in de VVD') organiseert op zaterdag 17 mei een natuur wandeling in 'De Paltz'. Aanvang: 06:00 uur! (dan is de natuur op z'n mooist en de kans om wild te zien het grootst). De deelnemers verza melen zich dan bij de ingang van het landgoed (aan de Van Weer den Poe.lmanweg, iets verder dan het Hilton-hotel). De wandeling duurt ongeveer IV2 uur en wordt geleid door Henk Gerth. Om 08:00 uur is er een ontbijt in het infocentrum op het landgoed. Na het ontbijt gaat de wandeling ver der tot 09:30 uur. In geval van slecht weer is er een aangepast programma. Zorg in elk geval voor passende kleding. Bijdrage ontbijt: 2,50. Iedereen is welkom. De liberale vrouwen hopen dat veel mensen aan deze uitnodiging gehoor zullen geven om op deze manier hel saamhorigheidsgevoel van de Soester(bergse) VVD weer extra te stimuleren. Graag voor 1 mei opgeven bij: Joke Mulder: §26023079, e-mail: muldj@soest.nl, of Marian Du- bourcq: ©6030659, e-mail: m.dubourcq@wanadoo.nl. Zaterdag 17 mei, Domkerk: con cert met instrumentale en vocale werken voor dubbelkoor van Gio vanni Gabrieli, met 'Jubilate Deo', 'Hodie completi sunt', 'Surrexit pastor bonus' en twee canzones; daarnaast van Heinrich Schütz het Hoogliedmotet 'Stehe auf meine Freundin', door Anu Gehlert en Yvo de Mul (viool), Romein van der Drift (viola), Corinne Cassini (cello), José Zuiver (zink), Geert- Jan van der Heide (alttrombone), Paul Smit (tenortrombone), Gert Leurink (bastrombone) en de zan gers van de Domcantorij o.l.v. Domcantor Remco de Graas. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij, Op zondagmiddag 25 mei (om 16:30 uur in de Mariakerk aan de Burgemeester Grothestraat) is er weer een kerkdienst voor jonge ren: 'Church4U!'). Het thema is: 'Welke keus maak jij?' In een drie luik komen net als de vorige keer, persoonlijke verhalen aan bod. Keuzes die (jonge) mensen maken in hun persoonlijke leven, op school en/of op het werk in rela tie tot God. Ds. Pieter van Winden en de band o.l.v. Alex Geurink doen ook weer mee. Het duurt een uur en daarna ben je uitgenodigd om nog ff wat te drinken. Maak jij de keus om te ko men? Voor meer informatie: As- trid Luiten, §86011963 of astridluiten@planet.nl. Opgave gemeente Soest GBA gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 5 t/m 8 mei 2003. GEBOREN: Nynke Jantine, dochter van R. Vos en M. Veltmeijer. - Ivar Richard Thcodoor, zoon van H.G.A. van Hofslot en A.T.G. Hendriksen. - Eline, dochter van L.L.M. Roovers en T. van Hattem. - Christel Anna, dochter van A.J. Roelofs en E.J. Groeneveld. - Jorien Anne- Linde Fee, dochter van G.P. Der- cksen en A.G.J. van der Kaa. AANGIFTE HUWELIJK/ REG. PARTNERSCHAP: Axel Eric Kohier en Gabriëlla Wilhelmina Oliva. - Theo Berend- sen en Foteini Zakapida. - Fahri Sönmez en Emilie Chamila Sprong. WLTREKKINGHIJWEIJLIK/ REG. PARTNERSCHAP: Jefferson Wulu Dweh en Yvette Simone van Rietschoten. OVERLEDEN: Cornelis Jasper Jansen Verplanke, echtg. v. J.M. van Woudenberg. - Johanna Maria van Woudenberg, echtg. v. C.J. Jansen Verplanke. - Reint Meeuwenberg. - Wilhelmi na Hornsveld, wed. v. P. Grift. - Jenny Leonie van der Waart van Guliic. - Nicolaas Jakob Zandee, wed. van G.C. Smits. - Hendrikus Rigardus Daatselaar, echtg. v. R.A. Kok. - Hiltje van der Wal, wed. v. K. Meijer. - Abraham Jacob Brink, wed. v. A. Zimmermann. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Sabine Jansen Wouter Broekman Martijn van Beek Freek Kooiman Luuk Akkermans Mw. Westerveld Op zondag 18 mei zal tijdens de Cantatedienst in de Pauluskerk Brink te Baarn worden uitgevoerd de cantate BWV 108, 'Es ist euch gut, dasz ich hingehe', door solis ten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Ramse- laar. De dienst wordt geleid door ds. G.S.Alma en begint om 19:30 uur. Zaterdag 17 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (werkgroep); mannenkoor Zondag 18 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Ovcrbeek; communieviering; kinderkoor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn: eucharistie; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willihrordusstraat 19 10:00 communieviering (werkgroep); Co'ro medi'ante Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor H. v.d. Schepop; eucharistie; Kleine Joannes Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. G.J. Lambers Heerspink, Nijverdal Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.J.J. Radstake, Rotterdam Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterhergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianaiaan 90 09:30 leesdienst; 15:00 ds. M.J. Kater, Zeist Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. C. v.d. Berg, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 leesdienst Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianaiaan 19A 10:00 ds. J. Kraak Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpcrt Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnessenveg 63B geen dienst Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 leesdienst Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. G.S. Alma Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 mevr. drs. I. Ose, Amsterdam Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van dc maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Het mannenkoor Apollo uit Soest organiseert ook dit jaar weer zijn traditionele boeken- en platenbeurs. Die wordt ge houden van maandag 26 mei tot en niet donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag) in de hal van Gerard de Groot, naast Hoka, Ferdinand Huycklaan 22. Iedere dag kan er van 8:30 tot 17:00 uur gesnuffeld worden tus sen de ca. 8000 boeken en 10.000 platen en cd's. Te kust en te keur kan men voor bijzonder weinig geld de boekenkast aanvullen of alvast voor de vakantie een tas vol boeken aanschaffen voor een lage prijs. Zoals gebruikelijk staan de boeken per categorie ingedeeld. Om een danui rubriuh.cn te noemen: een mooie collectie romans, die er praktisch als nieuw uitzien, boeken over natuur, kunst, koken en jeugdboeken. Daarnaast complete series als De Tweede Wereldoorlog van L. de Jong, Verkade- en Dou- we Egberts-albums en originele sport- en voetbalkronieken uit de jaren 1970 en 1980. Ieder jaar blijkt ook weer dat vooral gram mofoonplaten, maar ook cd's, een gewild object zijn voor verzame laars. Ook nu is er een ruime keu ze uit zowel het klassieke als popu laire genre. Daar het aantal boeken en platen zo groot is dat ze niet allemaal uit gestald kunnen worden, zullen ze dagelijks uit het magazijn worden aangevuld. Het is dus interessant om iedere dag even te komen neu zen. Op donderdag 15 mei wordt in ontmoetingscentrum De Klarinet een bingp gehouden. Deelnemers steunen de Stichting Roparun, die geld inzamelt voor de kankerbe strijding. Er wordt begonnen om 14:00 uur. De bingo is georganiseerd door de Roparun, team politie Eemland noord. Er worden meer inzame lingsacties gehouden in de aanloop naar de loopwedstrijd Rotterdam- Parijs, onder meer op zaterdag 17 mei op de ijsbaan in Soesterberg (hulpverleningsdag). Bezoekers kunnen dan o.a. tegen betaling rondritten maken in (oude) hulp verleningsvoertuigen. Zaterdag 17 mei zondag 18 mei Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, §8033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: G.M. Smeele, tandartspraktijk Vinkesteyn, Van Lijndenlaan 22, ©6016728. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, ©6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl De vrijgemaakt gereformeerde kerk van Soest-Baarn zet zater dag 17 mei haar deuren open voor iedereen die wei eens wil weten wat er in een kerk zoal plaatsvindt op zondag. De 'open' dag begint om 10:00 uur en eindigt om 16:00 uur. Adres: Parallelweg 1. De meeste mensen hebben wel eens een kerk van binnen gezien. Het is een geliefde plaats voor concerten en bijzondere bijeen komsten of de kerk wordt bezocht vanwege de cultuurhistorische waarde ervan. De gemeenteleden van de vrijgemaakt gereformeerde kerk in Soest beogen iets anders. Zij zetten de deuren van het ge bouw aan de Parallelweg 1 open voor mensen die benieuwd zijn naar wat er op zondag in een kerk gebeurt. Want wie weet nog wat een doopvont is of hoe een kansel eruit ziet? Er is een leuk en gevarieerd pro gramma opgezet, dat de bezoeker vrij laat om te gaan en te staan waar, hij of zij wil. Er wordt een video vertoont over bijzondere diensten, zoals een doopdienst en een avondmaalsdienst. De organist geeft een demonstratie en laat zien hoe het orgel in elkaar zit. In de kerkzalen is een tentoonstelling ingericht met voorwerpen die te maken hebben met de zondagse erediensten en met de Bijbel door de ecuwen heen. Aan de predikant kunnen vragen worden gesteld over wat hij zoal doet op zondag en door de weck. Voor de kinde ren zijn er knutselactiviteiten. Er is ook een crcche aanwezig. De hele dag door zijn er optredens van musici en zangers uit de gemeen te. Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Er is op zaterdag 17 mei weer ge legenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren bij: fam. de Groot, Di Lassostraat 40, van 09:00 tot 12:00 uur. Informa tie: ©6024377. De pakketten moeten goed ver pakt-zijn, bij voorkeur in een ste vige kartonnen doos, met plak band dichtgeplakt en met een ste vig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzender die nen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Vanaf he den mogen ook meubels, koelkas ten e.d. worden meegegeven, ech ter géén geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten zijn 3,40 per pakket plus 1,30 per kilo. Bij inlevering van het pakket is men verplicht een le gitimatiebewijs te tonen. De afdeling Preventie van het Ria- gg Amersfoort Omstreken en de familieledenvereniging Ypsilon or ganiseren op maandagavond 19 mei weer een gespreksbijeenkomst voor familieleden en andere direct betrokkenen van mensen met schi zofrenie. Het onderwerp deze avond is Arbeid en Rehabilitatie. Welke ervaring hebben familiele den met het proces van terugkeer naar de arbeidsmarkt of zoektocht naar een passende en zinvolle dag besteding van het familielid met schizofrenie? En is arbeid een lust of een last voor deze groep? De avond is tevens bedoeld als voor bereiding op de informatiebijeen komst over hetzelfde onderwerp die op 16 juni zal plaatsvinden. De bijeenkomst vindt plaats van 19:30 tot 21:30 uur in het Riagg-gebouw aan de Westsingel 41 te Amers foort. De toegang is vrij. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lokale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. Dc Tekst TV en het tv journaal, elk onge veer een kwartier, worden conti nue herhaald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagina 540 voor de uit gebreide programma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagina's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. John enJokeEversdijk Allebei hebben ze een volledige baan, een druk sociaal leven en weinig tijd voor hobby's. Wel veel wandelen met de hond in de bos- V sen van Soesterberg. Lonneke Me- v ijer praat met dit echtpaar in het programma 'Soesters en hun mu ziek' op donderdag 15 mei om 17:00 uur. Joke is opleidingscoör dinator bij een stichting met een verpleeghuis en twee woonzorg centra. John is personeelsfunctio naris bij dezelfde stichting. Daar naast heeft hij een eigen advies- en trainingsbureau. Hij probeert men sen met problemen weer op. een weg naar verbetering te brengen. Beiden hebben dus veel te maken met mensen en kunnen daar boeiend over vertellen. Daarnaast kunt u luisteren naar hun eigen muziekkeuze. Herhaling maandag 19 mei om 10:00 uur. Eurovisie Songfestival Kees Pels brengt u in zijn pro gramma "De Ja ren 50" in een herhaling in de sfeer van het songfestival op 24 mei in het .KeesPels. Letlandse Riga. In zijn programma laat hij maar liefst 8 kansrijke liedjes horen waaronder uiteraard de Neder landse inzending. Tevens draait hij wat oudere successen. Ons land mag na afwezigheid van een jaar meedoen in wat mogelijk de laat ste traditionele versie zal zijn. De European Broadcast Union denkt aan een nieuwe aanpak met twee finale uitzendingen, waardoor meer landen kunnen deelnemen. Tijdens het festival houdt Kees de i luisteraars van Radio Soest live op de hoogte in het programma Lunchroom. Naar 'De jaren 50' kunt u luisteren op maandag 19 mei om 14:00 uur. Brassbandiiiuziek Kees Vroon kijkt in zijn program ma over blaasmuziek nog even muzikaal terug op de bevrijding met werken van het symfonisch blaasorkest Wilhelmina uit Glaner- brug. Zij spelen muziek met dc herinnering aan de oorlog en de bevrijding zoals filmmuziek uit 'Soldaat van Oranje' en 'De Lang ste Dag'. De oorlogsjaren waren ook de jaren van Glcn Miller. De Kapel van de Koninklijke Land macht speelt werken van deze on vergetelijke bandleider en compo nist die zo tragisch om het leven kwam. Tot slot kunt u luisteren naar de Koninklijke Militaire Ka pel met bijzondere variaties op va derlandse liederen van Jaf Penders en Hugo de Groot. Zondag 18 mei om 16:00 uur. Klassiek 1 In zijn eerste uur Klassiek op de zondagmiddag besteedt Jacqucs van de Griendt aandacht aan com ponist, dirigent en wereldberoemd docent Erncst Bloch. Hij is in 1880 geboren in Gcneve en was een meesterlijk componist voor alles wat snaren heeft. Na zijn docent schap in Europa vertrok hij in 1916 naar Amerika waar men hem over haalde staatsburger te worden. Hij was professor honoris causa aan verschillende universiteiten en di recteur van diverse muziekcolle ges. Zijn colleges trokken een we reldwijd publiek. Hij componeerde niet veel en zijn mooiste werken zijn gebaseerd op de emotionele kwaliteiten van de Hebreeuwse muziek. U kunt luisteren naar het Concerto Grosso nr 1 en 2. Let op hoe Ernest Bloch het strijkorkest met al zijn diepten en hoogten laat klinken. Zondag 18 mei om 14:00 uur. Presentatie Inske den Duik. Operetteland Ben Verschoor. pau[ Spamaaij. Enkele uitzendingen geleden heeft het duo van Operetteland, Paul Sparnaaij (presentatie) en Ben Verschoor (techniek), een oproep gedaan om verzoeknummers aan te vragen. Op donderdag 15 mei om 14:00 uur wordt de gekozen muziek in een speciaal programma 'Op uw verzoek' gedraaid. Een niet te missen kans om uw favorie te nummer te horen op Radio Soest. Lukt dat niet, dan is er een herhaling op dinsdag 20 mei om 14:00 uur. 1 Klassiek 2 Tsjaikovsky was geen wonder kind maar vond zijn kracht in de jonge jaren van zijn leven en in zijn volwassen heid. De wedu we Najeda van Meck, die hem Peter l Tsjaikovsky. niet wilde ont moeten, onderhield hem jaren met een flinke financiële bijdrage. Daarna kreeg hij geld van de tsaar. Zijn schuwheid bleek uit zijn uit spraak: samenzijn met mensen is slechts dan aangenaam, wanneer het tot geen gesprek verplicht. Hij besloot zijn werken met de 6dc symfonie die hij beschouwde als zijn beste, meest oprechte werk. U kunt hiernaar luisteren in de uit voering door de New York Phil- harmonic Orchestra onder leiding van Leonard Bcrnstein. Zondag 18 mei om 15:00 uur. Presentatie In ske den Duik. Reactietelefoon Onder het motto 'de rcactietcle- foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel ons en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat volledig uit elke laatste zondag van dc maand, in het pro gramma Op Soest vanaf 16:00 uur. Reactietelefoon 6093853. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 15 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst cabaret 14:00 Operetteland Op uw verzoek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gasten: John en Joke Eversdijk 18:00 Radio M VRIJDAG 16 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Rondje om de kerk 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met- gast: Piet Ekel 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 18 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 De vrijwilliger 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Brassbandmuziek 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Open Hof (SoW) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het boek open 21:00 Radio M MAANDAG 19 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het praatfheater 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalef klassiek en opera 14:00 De jaren '50 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 21 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein met de column van de burgemeester 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (li) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M DINSDAG 20 MEI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Rondje om de kerk (h) 18:00 Van psalm tot pop In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week dc gege vens over dc uitzendingen van don derdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in dc na middag (op een enkele uitzondering na) worden uitgezonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendin gen wordt overgeschakeld naar de re gionale zender Radio M tot 's mor gens acht uur. Kopij van buitenstaanders (ingezon den brieven, tips. idcccn en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk don derdagmorgen in dc studio worden in geleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, ffi 035-6093851; fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor programma-idcccn, persbe richten, aankondigingen, vcrenigings- nicuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 31