Coalitieakkoord: Werk in uitvoering i DA SCH Prachtig concert Eemland op Koninginnedag KRANTENBEZORSERS Kunstgeschiedenis in Soest Samenwerl GGD voor Expert S< WOENSDAG 14 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 14 Dinsdag 20 mei spreekuren B&W Overhees/Hees/Boerenstreek/ Klein Engendaal CDA, WD en PvdA in provincie zijn het eens over beleid Wil je wat bijverdienen? Lokker opnieuw gedeputeerde en loco-commissaris Nieuwe brochure in de bibliotheek VRIJWILLIGERSHULP NODIG? f 603 11 19*J Morgenavon inschrijven vo avondvierdaaj Brug niet vijf, maar slechts 2 nieter hoog expert (1 Aanwijzing verzamelplaatsen minicontainers en verzoek mandatering directeur RMN. Verzoek voetbalvereniging S.O. Soest tot ver strekking van subsidie voor een plateaulift voor gehandicapten in nieuw clubhuis. Schetsplan 9 woningen Soesterengweg. 6 MEI 2003 Onderwerp Behandeling zienswijzen d.d. 24 februari 2003 van de familie Lensink, Generaal Winkelman straat 63, de heer Daanen en mevrouw Rentes, de Generaal Winkelmanstraat 65 en PJ.C. Ie Nobel, Generaal Winkelmansgtraat 69 te Soesterberg, inzake de vrijstelling voor de bouw van 80 woningen aan de Generaal Spoorstraat te Soest. Ontwerpbeschikking Wet milieubeheer voor Soldaat Ketting Olivier Kazerne, Zeisterspoor 1 te Soesterberg. Verdeling extra aangevraagde kindplaatsen 2003. Bezwaarschrift tegen de verleende bouwver gunning voor het veranderen/vernieuwen van een garagedak en speeltoestel op het perceel Nieuweweg 88 in Soest (registratienummer 020557). Bouwaanvraag achteruitbouw en bijkeuken Parklaan 27, regnr. 020580. Aanvraag seizoensverlenging LTV Soesterberg op het tennispark Kerklaan. Verzoek van AGAVS voor subsidie ten behoeve van diverse evenementen. Verzoek Mixed Hockey Club tot betaling van de rioolrechten. Toezicht op godsdienstonderwijs en levensbe schouwelijk vormingsonderwijs door de in spectie. Subsidieaanvraag 17 mei Van Lenneplaanfeest Soest. Controle perceel Wieksloterweg 85 OZ, dres- suurstal. Subsidieaanvraag voor aanschaf badminton- rackets. Parkeerverbod op een deel van het bedrijven terrein Soestdijk in het kader van de revitalise ring. Besluit 1Akkoord gaan met de weerlegging van de zienswijzen. 2. Verklaring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedepu teerde Staten van Utrecht nadat dit advies conform het delegatiebesluit voor een periode van 10 dagen en voor zien van een parafenlijst voor de commissie RVM ter inza ge heeft gelegen en de commissie blijkt gegeven van haar instemming met het plan. Ontwerpbeschikking publiceren en - indien daartegen geen bedenkingen worden ingediend - de gevraagde milieuver gunning onder het opleggen van voorschriften afgeven. 1Het overgaan tot een niet-openbare uitnodiging als vorm van aanbesteding. 2. Als belangrijkste criteria opnemen dat de plaatsen eind 2003 gerealiseerd moeten zijn, waarbij tevens als criteria worden opgenomen: een gezonde financiële positie en garanties voor de kwaliteit van dienstverlening. 3. Voor de 54 extra plaatsen voor 2003 een bedrag van 1.768,60 per kindplaats te verstrekken. 1De familie Gros, wonende aan de Nieuweweg 90, ont vankelijk te verklaren in hun bezwaar. 2. De bezwaren van de familie Gros ongegrond te verklaren. 3. De bouwvergunning d.d. 23 december 2002, registratie nummer 020557, in heroverweging te weigeren en de vrijstelling ex artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening af te wijzen. 4. De familie Verlaan uitnodigen om binnen uiterlijk 2 we ken nadat de bouwvergunning is geweigerd in overleg met de gemeente concrete afspraken te maken over het speeltoestel, de carport en het zwembad. Wanneer de fa milie Verlaan onverhoopt geen gehoor geeft aan de uit nodiging, dan voor voornoemde bouwwerken het hand- havingtraject opstarten (horen ex artikel 4:8 Awb en besluit over handhavende maatregelen). 1Zienswijze A.J.H. Plekkepoel ongegrond verklaren. 2. De vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO voor de achteruit bouw en de bijkeuken bij de woning aan de Parklaan 27, registratienummer 020580, conform bijgevoegde con ceptvergunning verlenen. 1Het bestuur van de LTV Soesterberg in principe toestem ming te verlenen om alle banen open te houden t/m 30 november en in december baan 1 t/m 4 open te houden indien de weersomstandigheden dit toelaten, onder voorwaarde dat het dagelijks onderhoud op de juiste wij ze door de vereniging wordt uitgevoerd. 2. In december na evaluatie met alle betrokkenen in onder ling overleg bepalen of baan 1 t/m 4 ook in januari nog open kunnen blijven. Verzoek AGAVS voor subsidie voor het jeugdverenigingen- toernooi afwijzen en ten behoeve van het stratenvolleybal- toernooi éénmalig sporthal De Banninghal kosteloos ter be schikking stellen. Verzoek Mixed Hockey Club tot betaling van de rioolrechten afwijzen. Ter kennisneming. 1Het subsidieverzoek voor 17 mei van Lennep-laanfeest Soest afwijzen. 2. Het organisatiecomité er op wijzen dat de accommodatie beschikbaar gesteld kan worden tegen het daan/oor gel dende huurtarief. Gesprek met eigenaar schriftelijk te bevestigen dat bedrijfs matige activiteiten ten aanzien van paardensport ter plaatse niet zijn toegestaan en dat het reclamebord dienaangaande ook verwijderd dient te worden. BC Badso een bijdrage verlenen van 799,— voor de aan schaf van 20 badmintonrackets in het kader van Sportstimu- lering. - Instellen van een. parkeerverbod op de Engergieweg en een deel van de Industrieweg gelegen tussen de Kostverloren- weg en de Dorresteinweg volgends bijgevoegd conceptver- keersbesluit. - Bij instemming met parkeerverbod dhr. Van Breukelen (be woner) op de hoogte brengen door middel van bijgevoeg de conceptbrief. De directeur van RMN te mandateren om uw bevoegdheid tot aanwijzing van verzamelplaatsen uit te voeren conform de procedure uit de AWB en conform de Ministeriële rege ling voorwaarden inzamelen huishoudelijke afvalstoffen na bij elk perceel van 27 oktober 1998 en ieder jaar bij de jaar rekening te vermelden hoe vaak hij van zijn gemandateerde bevoegdheid gebruik heeft gemaakt. Gemeente wil maximaal de helft bekostigen 5.000) uit het nieuw Soesterfonds voor maatschappelijke en culturele doeleinden in het jaar van de gehandicapten. Medewerking verlenen aan het schetsplan, mits: - De waardevolle bomen goed worden ingepast. - Vormgeving van de erfafscheidingen worden meegenomen in het ontwerp. - De openbare ruimte (strook langs Soesterengweg) wordt ingericht volgens een goedgekeurd bestek en om niet wordt overgedragen aan de gemeente. - Vasthouden aan gestelde randvoorwaaden van 6 en 9 me ter goot- en bouwhoogte. DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS Amersfoortsestraat Amersfoortsestraat Ferdinand Huycklaan Kerkpad TL Lange Brinkweg Lange Brinkweg Lange Brinkweg Molenstraat Prins Hendriklaan Soesterbergsestraat St. Theresiastraat van Lenneplaan NR REGNR 7 030201 29 030132 18a 010298 61 030042 17 030205 60-62 020755 113 030202 148 020761 1b030200 131 030204 18 030199 30 030203 BETREFT uitbreiden van een kantoorgebouw op de verdieping plaatsen van 2 dakkapellen (linker en rechter dakvlak) bouwen van een hooiberg verbouwen/vergroten van de kap van een woonhuis veranderen van opslagruimte in kantoorruimte bouwen van twee dubbele woonhuizen met garages gewijzigd uitvoeren van een te bouwen woonhuis (wijz. verl. verg. nr. 020693) bouwen van drie woningen met garages uitbreiden van een woonhuis en bouwen berging bouwen van een blokhut wijzigen van de verdieping van een kerkgebouw uitbreiden van een woonhuis ONTVANGEN 28-4-2003 25-4-2003 2-5-2003 29-4-2003 2-5-2003 28-4-2003 1-5-2003 28-4-2003 28-4-2003 29-4-2003 29-4-2003 2-5-2003 RMN VERVANGT DEZE WEEK GROENE 120 LITER MINICONTAINERS Om diverse (arbo)technische redenen zijn de in ge bruik zijnde kleine (120 liter) groene minicontainers niet langer bruikbaar. Op onderstaande inzameldagen en in genoemde wijken worden de 120 liter contai ners omgeruild voor nieuwe, iets hogere containers met een inhoud van 140 liter. Het omwisselen gebeurt volgens onderstaand sche ma: Woensdag 14 mei: inzamelwijken 11 12 Donderdag 15 mei: inzamelwijken 13+14+18 19 Vrijdag 16 mei: inzamelwijken 15 16+17 Woont u in één van bovenstaande wijken en heeft u een 120 liter container Laat deze na het legen buiten staan. Medewerkers van de RMN nemen de lege container mee en laten een nieuwe 140 liter container voor u achter. De nieuwe container wordt voorzien van een sticker met uw huisnummer. De niet genoemde wijken in Soest gaan binnenkort over op een ander inzamelsysteem (zijbelading). Voor dit systeem is omruilen van de 120 liter containers niet noodzakelijk. Heeft u vragen? Bel RMN: (035) 603 92 22. Op werkdagen telefonisch bereikbaar van 8.00 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 16.00 uur. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS Bosstraat NR 49 Dr. s' Jacobstraat 10 Kampweg 64 Mw Kuipers-Rietberghof 6 Oostergracht 36-38 St. Willibrordusstraat 3 van Straelenlaan 11 REGNR BETREFT 030015 gewijzigd uitvoeren van een te bouwen woonhuis (wijz. verl. verg. nr. 020501) 030122 bouwen van een bijgebouw 030037 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 030151 bouwen van een dakkapel (voor- en achterzijde) 020695 bouwen van een kantoor en bedrijfshal 030149 uitbreiden van een woonhuis 020213 bouwen van een vrijstaand woonhuis (vervanging) VERZENDDATUM 28-4-2003 28-4-2003 29-4-2003 28-4-2003 1-5-2003 1-5-2003 1-5-2003 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de verzenddatum worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. VERLEENDE VERGUNNINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1het uitbreiden van 4 in aanbouw zijnde woningen met dakopbouwen, Albert Cuyplaan 200-200c, (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2) het bouwen van een verdieping op een woonhuis, Apollo 101 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Or dening); •3) het bouwen van een verdieping op een woonhuis, Apollo 140 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Or dening); 4) het plaatsen van een erfafscheiding, Korenzicht 20 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening); 5) het veranderen/vergroten van een woonhuis/garage, Pelikaanweg 2 (artikel 7 lid 4 voorschriften bestem mingsplan Soestdijk 1997); 6) het bouwen van een woonhuis met inpandige garage en carport/berging, Sparrenlaan 7 (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening). Voordat een definitieve beslissing wordt genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, van donderdag 15 mei tot en met woensdag 11 juni 2003, eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De stukken die betrekking hebben op deze bouwplannen, liggen gedurende diezelfde termijn ter inzage, da gelijks van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 van 20.00 uur in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1. De met een gemerkte bouwplannen liggen tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend donderdag van 9.30 tot 12.30 uur. VERLEENDE MONUMENTENVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben een monumentenvergunning (Monumentenwet 1988) verleend voor: het restaureren/veranderen van de watertoren (Rijksmonument), Oranjelaan 36 (reg. nr. 020751). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na publicatiedatum van deze monumentenvergunning worden ingediend. In het kader van het 'spreekuur van burgemees ter en wethouders in de wijk' worden de inwo ners van Overhees/Hees/Boerenstreek/Klein Engendaal, maar ook andere belangstellenden, uitgenodigd om op dinsdag 20 mei samen met burgemeester en wethouders van gedachten te wisselen over hun wijk. ledereen krijgt de gelegenheid deze avond per soonlijk met de leden van het college te spre ken over ideeën en aandachtspunten voor hun wijk en kan eventuele problemen aan hen voor leggen. De bijeenkomst wordt van 20.00 uur tot 22.00 uur gehouden in Ontmoetingscentrum De Klari net, Klarinet 39 te Soest. Tijdens deze uren zijn min stens twee leden van het college van B&W aan wezig om vragen te beantwoorden. Mocht dat niet lukken dan wordt eventueel een afspraak voor een vervolggesprek of een schriftelijk ant woord toegezegd. JAARKALENDERS SMITSVEEN EN DE ENG 2003 De Jaarkalenders Smitsveen en de Eng zijn beschik baar. In de jaarkalender staan alle projecten die dit jaar van start gaan in de wijken Smitsveen en de Eng. Het gaat om projecten uit het wijkperspectief en om projecten die in het reguliere beheer van de wijken van start gaan. De projecten vallen in de categorieën wonen, sociaal, goed onderhoud, veilig of nieuwe voorzieningen. De kalender laat projecten zien van de gemeente, politie, woningcorporaties, en stichting Ba lans. De kalender bestaat uit een projectenboek en een fol der. Het boek is bestemd voor de wijkbeheerteams en de projectleiders van de projecten. De folder kunt u aanvragen bij Carrien Eenhoorn, wijkcoördinator van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 34 83. Het laatste concert in de serie concerten op de zondagmid dag van de Muziekkring Eem land in het Hilton Royal Parc- hotel viel ditmaal op een woensdagmiddag, maar dan wel op een bijzondere woens dag: Koninginnedag! Een van de doelstellingen van de stichting - jonge, talentvolle musi ci de gelegenheid te geven zich aan het publiek voor te stellen - werd weer eens gerealiseerd door een jonge altviolist en een klarinettist. Het concert werd geopend door Chaim Steller met twee delen uit de 3e Suite van Bach, oorspronke lijk voor cello geschreven maar ook dikwijls door altviolisten ge speeld. De delen werden prachtig van toon, zeer intensief en mooi gefraseerd gespeeld en graag had ik de hele suite gehoord. Het volgende stuk was het 'La- chrymea' van Benjamin Britten (1913-1976), variaties op een the ma van de Engelse componist Dowland, samen met de pianiste Cathelyne Moorland in perfect sa menspel en met veel fantasie ge speeld. De tweede helft werd verzorgd door de klarinettist Arno Stoffels- ma; die samen met de pianist Jean-Paul Grijpink opende met de 'Phantasiestücke' op. 73 van Ro- bert Schumann. Ook hier weer prachtig samenspel. Hierna volg den 'Three Pieces for Clarinet solo' van Igor Strawinsky, met gro te virtuositeit en fantasie gespeeld. Geweldig! Tot slot de eendelige Sonatine van Bohuslav Martinn (1890-1959). Boeiende muziek, boeiend gespeeld. Kortom: een middag op hoog mu zikaal en technisch niveau. We kij ken uit nar het volgende seizoen. J.W. Op woensdagmiddag kunnen wij nog enkele gebruiken voor diverse wijken in Soest. Als vaste- of als invalbezorger. Bel 035 - 601 41 52 voor meer informatie. 'Werk in uitvoering' heet het coalitieakkoord dat op provin ciaal niveau is gesloten tussen CDA, PvdA en WD. Stonden de afgelopen jaren vooral in het teken van plannen maken en beleid ontwikkelen, de komen de jaren zal het gaan om plan nen uitvoeren en resultaten be halen. Veel aandacht voor gebiedsgericht beleid, voor de kleine kernen, maar zeker ook voor de verstede lijkte gebieden, en meer aandacht voor vraaggerichte zorg. Dat alles moet er toe bijdragen het provin ciaal beleid dichter bij de burgers te brengen en van Utrecht de mooiste provincie van Nederland te maken, aldus de coalitiepart ners. Uitgangspunt voor het provincie bestuur voor de periode 2003 - 2007 zal zijn de balans tussen eco nomische groei, sociale vooruit gang en bescherming van natuur en milieu, aangeduid met het cen trale begrip 'duurzaamheid'. Door de uitvoering van de inmid dels ontwikkelde plannen gebieds gericht aan te pakken, komt de provincie dichter bij de inwoners van de provincie te staan. Ook de samenwerking tussen overheden en maatschappelijke organisaties staat daarbij hoog in het vaandel. Stedelijk gebied Bouwen en stedelijke vernieuwing, woonruimteverdeling, bereikbaar heid, openbaar vervoer, vestigings klimaat voor bedrijven, recreatief groen, cultuur en de sociale agen da. Dat zijn de belangrijkste ele menten van de complexe proble matiek in de stedelijke gebieden. Het provinciebestuur zal zich in zetten om samen met de besturen van die gebieden oplossingen te bereiken. Veel aandacht is er ook voor het landelijk gebied. De landbouw dient voldoende ontwikkelings kansen te hebben en kleine kernen krijgen van het nieuwe college de mogelijkheden om te bouwen voor de eigen behoefte. De 'rode con tour' geeft daarvoor de ruimtelijke begrenzing. Nieuwbouw voor klei ne kernen dient tegemoet te ko men aan de behoeften van die kern en terecht te komen bij de inwo ners ervan. Daarbij zal extra aan dacht zijn voor starters en senio ren. Ook komt er een fonds om de leefbaarheid van de kleine kernen financieel te ondersteunen. Boven dien moet elke kern via enigerlei vorm van openbaar vervoer be reikbaar zijn. Het centraal stellen van de behoef ten van de burgers is een belang rijk element in het hoofdstuk zorg en welzijn. Om de vraaggerichte zorg te stimuleren zal de provincie dan ook eisen stellen bij de subsi diëring van welzijns- en zorginstel lingen. In de komende periode zal extra geld beschikbaar komen voor de ontwikkeling van breedtesport. Mobiliteit Er zal de komende jaren in de pro vinciebegrotingen veel geld wor den besteed aan de mobiliteit, de bereikbaarheid en het openbaar vervoer. De benutting van provin ciale wegen wordt verbeterd, o.a. door de aanleg van parallelbanen langs de Rijkswegen. Ook zal, als de leefbaarheid van de woonker nen wordt aangetast, medewerking verleend worden, binnen de afge sproken ruimtelijke kaders in het streekplan, voor de aanleg van rand- en rondwegen. Belangrijk vinden de drie coalitiepartijen ook dat er één vervoersautoriteit komt voor het hele gebied van de pro vincie Utrecht. Nieuw is de keuze voor duidelijke financiële afspraken. Het coalitie akkoord is geen vrijblijvend pro gramma, maar per beleidsterrein zijn concrete afspraken gemaakt over de te besteden gelden in de komende collegeperiode. Afge sproken is dat de te verwachten rijkskortingen worden opgevangen door kritisch naar de beleidstaken en de personele organisatie te kij ken. De opcenten op de motorrijtuigen belasting worden jaarlijks trendma tig aangepast, maar ook de aan vankelijke tijdelijke verhoging met 1,2 opcenten tot april 2006 wordt structureel, althans tot 2021. Veel nieuw geld is uitgetrokken voor de 4 strategische plannen: streekplan, milieubeleidsplan, mo biliteitsplan en waterhuishouding plan. Een belangrijke slag naar de realisering van projecten is hiermee mogelijk. Belangrijke financiële impulsen zullen er, naast de uit voering van de bestaande plannen, zijn in de vorm van voorfinancie ring van activiteiten voor het Randstadspoor, de Ecologische Hoofdstructuur, het Reconstruc tieplan, het grondbeleid en voor gebiedsgerichte projecten als ten minste zeker is dat ook derden meebetalen. Naast de vele nieuwe investerin gen, waarin het coalitieakkoord voorziet, blijft er voor de komen de vier jaar een bedrag van 2 mil joen euro per jaar gereserveerd voor nieuw beleid. Cultuur De sector kunst en cultuur wordt versterkt met extra financiële im pulsen voor hetbibliotheekwerk en het actieprogramma cultuurbe- reik. De Utrechtse musea gaan één dag per maand gratis open voor het publiek. Jan Pieter Lokker blijft, zoals verwacht, gedeputeerde van de provincie Utredit en tevens eer ste plaatsvervanger van de Commissaris van de Koningin, mr. Boele Staal. De portefeuille van de Soester gedeputeerde verandert wel iets. Lokker, bij de onlangs ge houden verkiezingen lijsttrekker van het CDA dat de grootste partij in Utrecht werd, krijgt de verantwoordelijkheid over de volgende zaken: Bestuurlijke zaken (o.m. ste denbeleid, Randstad en Euro pa), landelijk gebied (o.m. na tuur en landschap, agrarische zaken en landinrichting), Agen da 2010 (coördinatie) en Agen da 2010 projecten. werking met de grote musea kan de Vrije Academie ook bijzonde re museumarrangementen aanbie den. In de gratis cursusbrochure vindt men uitgebreide informatie over alle programmaonderdelen. In Soest worden de cursussen ge geven in de Open Hof, Veenbes straat 2. Korting Bij snelle inschrijving geldt een korting van E 7,- per cursus. De inschrijvingen dienen dan voor 15 juni 2003 naar de Vrije Academie te worden gestuurd. Steeds meer mensen maken gebruik van deze aantrekkelijke aanbieding. Het vol ledige gratis excursie- en cursus aanbod is aan te vragen bij de Vrije Academie: 020-4185050. De gratis cursusbrochure is ook af te halen bij de bibliotheek. Het com plete programma in Soest is ook te vinden op de site www.kunstgeschiedenis.nl, waar men zich ook kan opgeven voor de gratis e-mail-nieuwsbrief die elke maand verschijnt. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Vanaf deze week is het nieuwe cursusprogramma kunstge schiedenis van de Stichting Vrije Academie voor Kunsthis torisch Onderwijs verkrijgbaar in de Openbare Bibliotheek. Het programma in Soest is ge heel vernieuwd. Voor de snelle inschrijvers is er een aantrek kelijke korting. De Vrije Academie heeft het afge lopen jaar weer meer cursisten dan ooit verwelkomd bij haar activitei ten. Steeds meer mensen willen zich verdiepen in kunst en cultuur en haar achtergronden. Enkele reacties van de cursisten: 'Mijn eerste kennismaking met de Vrije Academie is fantastisch geweest. Werd helemaal meegesleept' en 'Een geweldige ervaring deze cur sus, mede door het enthousiasme en de inspiratie, maar vooral ook de kennis van de docent! Compli menten!'. Bij de Vrije Academie gaat het in- derdaad om de beleving van kunst en cultuur en zij hopen nog veel meer deelnemers te kunnen en thousiasmeren en deelgenoot te maken van hun passie. Vanuit deze betrokkenheid heeft de Vrije Academie weer een boeiend nieuw cursusprogramma gemaakt. Naast het lesprogramma zal de Vrije Academie het komend sei zoen aandacht besteden aan een aantal grote exposities in Neder land. Bijvoorbeeld in het najaar 2003 de meesterlijke Holbein in het Mauritshuis Den Haag, rond de jaarwisseling Amor in De Nieu we Kerk en in het voorjaar van 2004 het boeiende werk van Dante Gabriel Rossetti in het Van Gogh Museum. Door de goede samen- Gisteravond kon het, morgenavond (15 mei) maals: inschrijven voo avondvierdaagse. Die wori houden van maandag 19 t met donderdag 22 mei, dag vanaf het TBS-terreii de Koningsweg 14. Daar morgenavond tussen zev« acht" uur medewerkers vt plaatselijke regelingscomr om deelnemers te registre Deelname aan de avonc daagse kost 3,50. Wie n de gelegenheid is of noj denktijd nodig heeft, kar ook nog op de eerste wa avond inschrijven. Dan wc euro extra in rekening gebi In de week van de avonc daagse wordt er elke avom sen 18:00 en 18:30 uur ge behalve op donderdag 22 In de aanloop naar het gaat iedereen om 18:00 u pad. De brug die langs de Dorsw het park in de Bocrcnstrc worden gebouwd, wordt ni maar twee meter hoog. week werd abusievelijk gest in het plan de hoogte is te schroefd van zeven naar vijf Omwonenden zijn blij dat c veel lager wordt, maar voer actie voor een fietsverbod park. Ze hebben niets tegc sers, maar zijn bang dat brc sers door het park zullcr scheuren. Om hun actie kn te zetten, hebben ze handte gen ingediend bij de gemec De preventieve jeugdgc heidszorg voor 0- tot 1 gen wordt in de toekoms op elkaar afgestemd. Ge ten hebben nu de veram delijkheid (inclusief de cierin?) voor de prevc Jeugd; gezondheidszorg deze g, oep mensen. De zorg vj \t nu net als de onder 2 gemeente. Omdat de regie nu in één h wordt samenwerking tussen zorg en GGD bevorderd wordt de preventieve zorg tot 19-jarigen in heel Nee op elkaar afgestemd. Dit bi voor ouders/verzorgers en ren dat wanneer ze vcrhuizi een andere plaats of regio zelfde zorg krijgen als in hu woonplaats. In 2003 vcran echter nog niets. In 2003 1 ze het consultatiebureau schoolarts nog op de gewo plekken vinden. Bij de huidige situatie van ventieve Jeugdgezondhei kunnen ouders/verzorgers 1 deren van 0 tot 4 jaar naar zorg Eemland (CB arts/vei kundige op het consultaticb voor bijvoorbeeld vaccina het meten van de groei v kind. Ouders/verzorgers en ren/jongeren van 4 tot 1 kunnen terecht bij de GGE land (schoolarts op schoo wijkgebouw) om bijvoorbi kijken of een kind gewoon of dat een kind een bril heeft. Ouders en kinderen 1 voor de preventieve Jeugdg heidszorg te maken met v< lende artsen en verplcegkui MET DIGITALE RAK A AST R A Meer dan 200 radio Nederlandse Compleet systeer schotel LNB kabel -f satelietontvanger srr BURG. GROTHESTRAA

Soester Courant | 2003 | | pagina 4