Veelzijdig zomerprogramma Cabrio DAT KAN SCHERPER! Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Cenakel: twee concertseries met hoge kwaliteit lis in Soest Samenwerking Thuiszorg en GGD voor jongeren tot 19 Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Politici in Soest over veiligheid en criminaliteit PAGINA 4 WOENSDAG 14 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 ;ekuren B&W lerenstreek/ ;ndaal 1IJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 ibliotheek Morgenavond inschrijven voor avondvierdaagse Brug niet vijf, maar slechts 2 meter hoog Van Shakespeare tot Odeon, PVO en Knijn Expert Schoemaker A CANAt DIGITAAL 399,- eicperl SCHOEMAKER Reeks gaat het vierde jaar in j0800 - 0432 I SIS voor verkoopinformatie: Morgenavond in Fusions GEVRAAGD VASTE BEZORGERS Fietsboot kon niet uitvaren Gemeentehuis (eerder) dicht Verkeerscontrole DENE120 LITER nen zijn de in ge ne minicontainers ande inzameldagen e 120 liter contai- ïogere containers Dnderstaand sche- •n 11 12 ;n 13 14+18 19 jn 15+16+ 17 de wijken en heeft deze na het legen i de lege container ïr container voor u dt voorzien van een st gaan binnenkort ;m (zijbelading). Voor 20 liter containers 603 92 22. <baar van 8.00 tot 3 uur. ur van burgemees- worden de inwo- erenstreek/Klein belangstellenden, 20 mei samen met s van gedachten te iid deze avond per st college te spre- itspunten voor hun emen aan hen voor- >0.00 uur tot 22.00 ïgscentrum De Klari- deze uren zijn min- tllege van B&W aan- 'oorden. Mocht dat tueel een afspraak een schriftelijk ant- Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp ioest - Soesterberg IN EN DE ENG 2005 ïn de Eng zijn beschik- alle projecten die dit ;n Smitsveen en de Eng. t wijkperspectief en om beheer van de wijken /allen in de categorieën oud, veilig of nieuwe aat projecten zien van de rporaties, en stichting Ba- ^rojectenboek en een fol- )r de wijkbeheerteams >rojecten. )ij Carrien Eenhoorn, sente Soest, telefoon g met de grote musea kan e Academie ook bijzonde- eumarrangementen aanbie- n de gratis cursusbrochure nen uitgebreide informatie ille programmaonderdelen. :st worden de cursussen ge in de Open Hof, Veenbes- 2. ing telle inschrijving geldt een g van E 7,- per cursus. De ijvingen dienen dan voor 15 003 naar de Vrije Academie rden gestuurd. Steeds meer ?n maken gebruik van deze kkelijke aanbieding. Het vol- gratis excursie- en cursus- >d is aan te vragen bij de Vrije emie: 020-4185050. De cursusbrochure is ook af te bij de bibliotheek. Het com- programma in Soest is ook vinden op de site kunstgeschiedenis.nl, waar □ch ook kan opgeven voor de e-mail-nieuwsbrief die elke id verschijnt. Gisteravond kon het, maar morgenavond (15 mei) nog maals: inschrijven voor de avondvierdaagse. Die wordt ge houden van maandag 19 tot en met donderdag 22 mei, elke dag vanaf het TBS-terrein aan de Koningsweg 14. Daar zitten morgenavond tussen zeven en acht' uur medewerkers van de plaatselijke regelingscommissie om deelnemers te registreren. Deelname aan de avondvier daagse kost 3,50. Wie niet in de gelegenheid is of nog be denktijd nodig heeft, kan zich ook nog op de eerste wandel- avond inschrijven. Dan wordt 1 euro extra in rekening gebracht. In de week van de avondvier daagse wordt er elke avond tus sen 18:00 en 18:30 uur gestart, behalve op donderdag 22 mei. In de aanloop naar het défilé gaat iedereen om 18:00 uur op pad. De brug die langs de Dorsvlegel in het park in de Boerenstreek zal worden gebouwd, wordt niet vijf, maar twee meter hoog. Vorige week werd abusievelijk gesteld dat in het plan de hoogte is terugge schroefd van zeven naar vijf meter. Omwonenden zijn blij dat de brug veel lager wordt, maar voeren nog actie voor een fietsverbod in het park. Ze hebben niets tegen fiet sers, maar zijn bang dat bromfiet sers door het park zullen gaan scheuren. Om hun actie kracht bij te zetten, hebben ze handtekenin gen ingediend bij de gemeente. Het zomerprogramma van Ca brio, het Soester openlucht theater dat volgende maand al weer zijn tiende seizoen ingaat, is niet alleen afwisselend maar ook veelzijdig. Er staan op dit moment negen voorstellingen gepland, plus nog eens acht kinder/familievoorstellingen daar tussendoor. Bcrna Kousemaker, ook nu weer de grote motor achter de program mering van 'het mooiste open luchttheater van Nederland' - zo als de slogan luidt - is bijzonder tevreden over het lijstje dat ze vrij wel klaar heeft. 'Er zitten hele leu ke dingen bij. Het zou kunnen dat er nog een voorstelling bij komt, maar dat wordt dan t.z.t. wel apart aangekondigd.' Het programma start op zondag avond 1 juni met een voorstelling van Philip Freriks, vooral bekend als nieuwslezer van het NOS-jour- naal, die met een bijzonder pro gramma door het land reist. Bij zonder is ook de dubbele voorstel ling van Shakespeares 'Measure for Measure' (Maat voor maat), door theatergezelschap De Droom, dat zijn Hilversumse domicilie heeft verruild voor het Soester theater- in-het-bos. Maar vooral de muziek is deze zo mer ruim present aan de Soester- bergscstraat, met optredens van Odeon (de Soesterbergse muziek vereniging die de Soester Cultuur prijs 2002 heeft gewonnen), haar Soester zustervereniging PVO (ge combineerd met andere orkesten tot het eenmalige Groot Goois Blazers Orkest) en de bekende Soester folkgroep Knijn, inmiddels ook een traditionele en graag ge- De preventieve jeugdgezond heidszorg voor 0- tot 19-jari- gen wordt in de toekomst beter op elkaar afgestemd. Gemeen ten hebben nu de verantwoor delijkheid (inclusief de finan ciering) voor de preventieve Jeugdgezondheidszorg voor deze g, oep mensen. De Thuis zorg vj \t nu net als de GGD onder i gemeente. Omdat de regie nu in één hand is, wordt samenwerking tussen Thuis zorg en GGD bevorderd. Ook wordt de preventieve zorg voor 0 tot 19-jarigen in heel Nederland op elkaar afgestemd. Dit betekent voor ouders/verzorgers en jonge ren dat wanneer ze verhuizen naar een andere plaats of regio zij de zelfde zorg krijgen als in hun oude woonplaats. In 2003 verandert er echter nog niets. In 2003 kunnen ze het consultatiebureau en de schoolarts nog op de gewoonlijke plekken vinden. Bij de huidige situatie van de pre ventieve Jeugdgezondheidszorg kunnen ouders/verzorgers en kin deren van 0 tot 4 jaar naar Thuis zorg Eemland (CB arts/verpleeg kundige op het consultatiebureau) voor bijvoorbeeld vaccinaties en het meten van de groei van het kind. Ouders/verzorgers en kinde ren/jongeren van 4 tot 19 jaar kunnen terecht bij de GGD Eem land (schoolarts op school of in wijkgebouw) om bijvoorbeeld te kijken of een kind gewoon groeit of dat een kind een bril nodig heeft. Ouders en kinderen hebben voor de preventieve Jeugdgezond heidszorg te maken met verschil lende artsen en verpleegkundigen. Thuiszorg Eemland en GGD Eemland werken nu samen in het project 'Integratie JGZ Eemland'. Ook de gemeenten spelen een be langrijke rol in dit project. Doel van het project is de zorg voor alle mensen tot 19 jaar op elkaar af te stemmen en ervoor te zorgen dat er een doorgaande lijn in het be leid komt. Het streven is: zorg dichtbij huis, in hetzelfde gebouw en zoveel mo gelijk hetzelfde team van artsen en verpleegkundigen die het kind volgt van 0 tot 19 jaar, zodat de persoonlijke situatie en gezinssi tuatie bekend is. Vanaf april 2003 zijn de eerste stappen gezet in de samenwerking. Thema's zijn bijvoorbeeld kinde ren met overgewicht. (Dit sluit ook aan op de landelijke campagne). Medewerkers van de Thuiszorg en GGD bepalen hoe groot de groep is in de regio Eemland en bekijken wat ze samen kunnen doen om te voorkomen dat kinderen overge wicht krijgen. Een ander thema is het landelijk zorgpakket. Gekeken wordt hoe de landelijke voorschriften kunnen worden vertaald naar de lokale si tuatie en hoe dit kan worden inge voerd binnen de Thuiszorg en GGD. Ook huisvesting is een punt van aandacht. Gekeken wordt op wel ke plaatsen in de regio Eemland de zorg van 0- tot 4-jarigen en de ouderen tot 19 jaar bij elkaar in één gebouw kan komen en of er in gemeenten nieuwbouwprojecten zijn voor bijvoorbeeld gezond heidscentra waar de preventieve Jeugdgezondheidszorg in de toe komst bij in kan. MET DIGITALE RADIO EN TELEVISIE VIA DE SCHOTEL ASTRA Meer dan 200 radio- en televisiekanalen inclusief alle Nederlandse zenders voor 15 per jaar. Compleet systeem: schotel LNB kabel satelietontvanger smartcard BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 ziene gast in Cabrio. Ook de jeugd komt in Cabrio deze zomer volop aan haar trekken. Er zijn maar liefst vijf woensdagmid dag- en drie zondagmiddagvoor stellingen gepland, met o.a. pop penkast, toneel en heel veel mu ziek. De totale programmering ziet er als volgt uit. Zondag 1 juni, 20:15 uur: 'Ik herinner me' door Philip Freriks, 8,00. Een tekstmuziekprogram ma. Vrijdag 6 juni, 20:30 uur: 'Ge temd door de liefde' door theater Rapalje, 6,00. Toneel voor mid delbare scholieren. Vrijdag 13 juni, 20:00 uur: 'Measure for Measure' van William Shakespeare, 8,00. Door theater 'De Droom' Hilversum Zaterdag 14 juni, 20:00 uur: idem. Zondag 15 juni, 10:00 uur: openluchtkerkdienst Evangeliege meente Soest, Zaterdag 21 juni, 22:30 uur: Midzomernachtconcert door har monie-orkest Odeon, 7,50. Sfeervol concert met diverse solis ten Zondag 22 juni, 10:30 uur: openluchtkerkdienst Samen-op- Weg-kerken Soest Zaterdag 28 juni, 20:15 uur: Folkgroep Knijn, 'Van d'Ier tot hier", 7,50 (kinderen 3,50). Bij de knijnen af! Zaterdag 5 juli, 20:15 uur: zo- merconccrt door Muziekvereniging P.V.O., Muziekvendel Nardine, Prins Mauritsband en Muziekver eniging Muiderberg, 2,50. Zaterdag 2 augustus, 15:00- 02:00 uur 's nachts, Photonic Vi- suals, 9,00. Een ultieme combi natie van beeld, geluid en licht. Zondag 24 augustus, 20:00 uur: 'Open Doors' door Het Goois Zangtheater, 7,50. Fragmenten uit diverse musicals. Zondag 7 september, 15:00 uur: Contra-band o.l.v. Willem van Manen, 7,50, m.m.v. de dichter Bernlef. Een samenwerkingspro ject' met Artishock en de SLAS. Kindervoorstellingen Naast (en tussen) de bovenstaan de voorstellingen zijn er nog een aantal kinder- en familievoorstel lingen. De Soester Courant maakt die ook dit jaar weer extra aantrek kelijk door een korting van 1,50 op de toegangsprijs, met de specia le bon die een week tevoren in de krant wordt afgedrukt. Het pro gramma luidt: Woensdag 4 juni, 14:30 uur: Theater Klep met 'Pien en Sien' (vanaf 4 jaar), 4,50. Woensdag 18 juni, 14:30 uur: Dirk Scheele de liedjesband (vanaf 3 jaar), 4,50. Folkgroep Knijn, ook nu weer van de partij in Cabrio. Woensdag 2 juli, 14:30 uur: 'De Boxer' (vanaf 4 jaar), 4,50. Zondag 20 juli, 14:30 uur: fami lievoorstelling 'Jan de Wind' door de kinderkomedie uit Mariahout; kinderen 4,50; volwassenen 6,00. Woensdag 30 juli, 14:30 uur: 'Kamereiland' (4-12 jaar), 4,50. Woensdag 6 augustus, 14:30 uur: 'Poppenkast Jan Alleman', (3-80 jaar), 4,50. Zondag 17 augustus, 14:30 uur: familievoorstelling 'Alice in Won derland', kinderen 4,50; volwas senen 6,00. Zondag 14 september, 14:30 uur: 'De Betovering', concert voor en met kinderen; kinderen 4,50; volwassenen 6,00. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater aan de Soes- terbergsestraat en bij de WV, Steenhoffstraat. Informatie: 035-6016868 zie ook: www.openluchttheaters.nl, dan doorklikken op Soest). Er zijn bovendien twee scholen in Soest (De Bron en Da Costa), die het schooljaar in Cabrio zullen af sluiten. Het zou in het theater aan de Soesterbergsestraat deze zomer wel eens drukker dan ooit kunnen worden. 'Wij leveren 'top', zeker dit sei zoen,' zegt Peter Ensdorff van de Stichting Cenakel Cultuur bij de introductie van het nieu we programma 2003-2004, dat vorige week van de drukker kwam. Er staat weer een bij zondere concertserie gepland in het voormalige Soesterberg se klooster. In feite gaat het zelfs om twéé se ries: vijf concerten van het Cena kel zélf (onder de naam Ceciliase- rie, afgeleid van de naam van de kloosterkapel), en nog eens vijf in samenwerking met de Stichting Strijkkwartetten Nederland. Wie belangstelling heeft kan zich op een van beide series abonneren (of op allebei uiteraard), maar de con certen zijn ook Tos' bij te wonen. Ensdorff is er trots op dat hij weer een aantal 'grote namen' naar Soesterberg kan halen. Dat past in zijn streven naar de hoogst moge lijke kwaliteit, die in de afgelopen jaren heeft gezorgd voor een groeiende belangstelling. De ver anderingen, die in het afgelopen jaar zijn ingevoerd, worden nu doorgezet. Een daarvan is dat er minder ruimte is voor 'jong talent', hoe interessant en vertederend het optreden van 14-, 15- en 16-jari- gen soms ook kan zijn. 'De kwali teit wisselde daardoor toch iets te veel,' aldus Ensdorff. De samenwerking met de Stichting Strijkkwartetten Nederland, die vorig jaar is gestart, is uiterst suc cesvol, vindt hij. Het Cenakel is een van de 13 sfeervolle locaties in het hele land waar deze concerten plaatsvinden. 'En het Cenakel is een van de sfeervolste,' vult hij aan. In de Cecilia-concertreeks komen uiteraard ook de andere instrumenten volop aan bod. De serie wordt op zaterdag 13 sep tember geopend door het Ashok Blaaskwintet. Daarna wisselen de strijkersconcerten en de Cecilia- concerten elkaar voortdurend af op de eerste zaterdag van de maand, met als vast aanvangstijd- stip 20:15 uur. 'Eerste zaterdag van de maand - Cenakeltijd!', al dus Ensdorff. De keuze voor de zaterdag is in goed overleg gegaan met de 'concurrerende' Stichting Muziekkring Eemland, die telkens op zondag haar concerten in het Hilton Royal Pare in Soestduinen organiseert. Twee series De Strijkkwartettenserie omvat de volgende concerten: 4 oktober - Romeo Kwartet; 6 december - Raphael Kwartet; 7 februari - Parkanyi Kwartet; 3 april - Fran- ciscus Kwartet; 5 juni - Van Ding stee Kwartet. In de Ceciliaserie zullen musiceren: 13 september - Ashok Blaaskwintet; 1 november - Liza Ferschtman (viool) en Bas Verheijden (piano); 6 december - Irene Maessen (sopraan) en Leo- nore Pameijer (fluit); 6 maart - Ronald Brautigam (fortepiano); 8 mei - Pieter Wispelwey (cello). Daarnaast is er op zaterdag 27 maart een concert van het Slavisch Koor Byzantium uit Soest, onder leiding van Servaas Schreuders. De prijzen liggen, zeker in verge lijking met het aanbod in de steden rondom, beslist niet hoog. 'Het is natuurlijk allemaal betrekkelijk, maar je moet ook kijken wat je er voor krijgt,' vindt Ensdorff. 'Wij bieden voor één prijs een plezieri ge avond-uit, en dat is dus inclu sief het programmaboekje, de kof fie, de vestiaire en het parkeren.' Gratis cd Voor beide series zijn abonnemen ten verkrijgbaar. Voor de Cecilia serie van 5 concerten zijn de kos ten: 70,00/€ 65,00 (Pas 65+); voor de Strijkkwartettenserie van 5 concerten: 70,00. Losse kaarten Peter Ensdorff op de trappen van het Cenakel. kosten, variërend per concert, 13,00 tot 17,50. Voor houders van het Cultureel Jeugdpaspoort gelden lagere toegangsprijzen. Overigens: wie een abonnement bestelt voor het nieuwe seizoen, krijgt gratis een cd met hoogtepun ten en fragmenten uit de concert serie van 2002-2003. De cd is voor anderen tegen betaling van 12,00 verkrijgbaar. Het gratis programmaboekje dat voorzien is van een uitgebrei de toelichting op de concerten is te bestellen bij: Stichting Cenakel Cultuur, Amersfoortsestraat 20, 3769 AS Soesterberg, ^0346- 332518, fax 0346-354735, of e- mail: peter.ensdorff@kdk-nI.org. Kinder- en ]C I \jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden Gevraagde koopsom 449.000,- k.k. Gevraagde koopsom 147.500,- k.k. Gevraagde koopsom 395.000,- k.k. Waldeck Pyrmontlaan SOEST Op goede locatie, in rustige buurt, gelegen op een perceel van ca. 607 m2 romantische vrijstaande villa met serre en aangebouwde garage. Indeling: hal, toilet, meterk., L- vormige ruime woonkamer met open haard en serre, grote eetkeuken en bijkeuken. Etage: overloop, 3 slaapkamers en badkamer met douche. Zolder: bergzolder met vlizotrap. Algemeen: Deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een zeer ruime kelder, ged. dubbel glas en aangebouwde garage. Aanvaarding in overleg. Vermeerlaan SOEST Centraal gelegen nabij winkels, scholen en openbaar vervoer ligt een 3-kamerappartement (voorheen 4-kamer) met berging in de onderbouw, op de derde verdieping. Indeling: hal, toilet, m.k., garderobekast, ruime woon-eetkamer, mod. keuken, douchecel met wastafel combinatie, twee slaapkamers en balkon aan voor- en achterzijde. Algemeen: dit appartement is in 1999 ged. gerenoveerd en o.a. voorzien van combi CV-ketel, vernieuwd sanitair en in alle kamers laminaatvloeren. Servicekosten bedragen 125,- p.m. Van Weedestraat SOEST Pal in het centrum gelegen, op de eerste woonlaag, zeer luxe maisonnette met zeer ruim dakterras en berging in de onderbouw (bouwjaar 2002). Indeling: hal, m.k., toilet, luxe keuken met inbouwapp. (o.a. combimagn., koelk., vriesk., afwasmach., afzuigkap, granieten aanrechtblad) en openslaande deuren naar terras. Grote woonkamer met erker (circa 46 m2). Verdieping: overloop, ruime ouderslaapkamer met erker en vaste kastenwand, twee slaapkamers, zeer luxe badkamer met 2' toilet, whirlpoo), wastafelcomb.. aparte douche met massage-unit. Algemeen: Deze maisonnette is afgewerkt met zeer luxe materialen (o.a. plavuizen vloeren, spachtelputz en decor-wanden, luxe sanitair en tegelwerk, dubbel glas etc.). Goederen-/ personenlift aanwezig. Servicekosten 80.- per maand (watergebr., glasverz., brandverz., onderh. e.d.) Van Weedestraat SOEST Direct in het centrum gelegen, op de derde woonlaag, 2-kamerappartement met balkon (totaal 45 n+ incl balkon), berging in de onderbouw en recht op eigen parkeerplaats. Indeling: gang, toilet, m.k., woonkamer met kitchenette en ruim balkon, slaapkamer met douche-cel. Algemeen: Dit appartement verkeert in redelijke staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een eigen c v. combi ketel. Ideaal appartement voor alleenstaande! Servicekosten 54,- per maand (o.a. water, brandverz, glasverz., onderh., e.d.). Oplevering in overleg. Gevraagde koopsom 112.500,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl +1 jVBO rs2&~laM 1 Koninginnciaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 ip.fo@Vanbxeukdenvastgocd.nl Op uitnodiging van 'De Derde Kamer' zullen morgen (don derdag 15 mei) vier politici on der leiding van Jan Jacobs dis cussiëren over 'Veiligheid en Criminaliteit'. De discussiebij eenkomst vindt plaats in res taurant Fusions (Burgemeester Grothestraat 37) en begint om 20:00 uur. Het veiligheidsgevoel van de Ne derlandse burger is de laatste jaren in sterke mate afgenomen. Elke dag staan de kranten vol met be richten over openlijke geweldple ging, vandalisme, irritant verkeers gedrag, drugsoverlast, winkeldief stallen etc. Het gevoel van veilig heid onder de burgers heeft een directe relatie met de wijze waar op het Openbaar Ministerie crimi naliteit aanpakt: opsporing, aan houding, vervolging en strafmaat zijn zaken die de publieke beeld vorming beïnvloeden. Veel Neder landers zijn het slachtoffer gewor den van crimineel gedrag. Dat is emotioneel zeer ingrijpend in het dagelijkse leven van het slachtoffer daarna. Landelijke cijfers tonen aan, dat 1 op de 5 Nederlanders te maken hebben gehad met een of andere vorm van een misdrijf. In de ge meente Soest ligt dit cijfer gunsti ger (1 op de 20/25). Niettemin is er in Soest in de afgelopen drie jaar een tendens dat het aantal ge weldsdelicten, autodiefstallen cn vernielingen toeneemt. In Nederland lag in 1975 het op lossingspercentage van misdrijven (100.000) op 65%, ruim 25 jaar later ligt dit percentage op 20 bij 1,5 miljoen misdrijven. In de regio VVD-raadslid Karei van Geet doet morgen ook mee aan de dis cussie, in plaats van Joost Eerd- mans (LPF). Eemland wordt niet meer dan 11,5% van de aangiften opgelost. Dit zijn zo maar enkele cijfers die de gemiddelde Nederlander niet bepaald een gevoel van veiligheid geeft. We roepen met z'n allen maar al te vaak: 'Méér blauw op straat!', maar ja, meer blauw bete kent dat er meer geld beschikbaar moet komen. Misschien ligt de oplossing wel hierin: 'Blauw méér op straat! Komende donderdag krijgt ieder een de gelegenheid om daarover te praten met Coskun Cörüz, lid Tweede Kamer CDA, Aleid Wolf- sen, lid Tweede Kamer PvdA, Laetitia Griffith, lid Tweede Ka mer WD en (i.v.m. de afzegging van Joost Eerdmans van de LPF,) Karei van Geet, voorzitter van de Werkgroep Integraal Veiligheids beleid en raadslid voor de WD in de gemeente Soest. in Soest voor de Aanmelden: tel. 60141 52 In de tweede week van zijn twee de vaarseizoen werd dc fietsboot Eemlijn door pech getroffen: za terdag en zondag wilde de eerste brug tijdens de toeristische route niet meer open. Bemanning en passagiers konden daardoor niet verder dan 200 meter vanaf het vertrekpunt komen. Langs de rou te in Baarn, Ecmdijk en Spaken burg kwamen passagiers voor niets. Zij werden opgewacht en geïnformeerd. De gemeente Amersfoort zou maandag het bedieningsmechanis me van de brug laten repareren, waardoor de fietsboot zijn toeris tische lijndienst over de Eem en het Eemmeer naar verwachting vandaag (woensdag 14 mei) weer kan hervatten. De lijndienst vaart tot 14 juni alleen op woensdagen, zaterdagen en zondagen en daarna iedere dag. Als de bruggen op tijd open willen, tenminste. Op vrijdag 23 mei gaat het ge meentehuis al om 14:00 uur dicht. De vroegere sluiting heeft te ma ken met activiteiten in het kader van de actie Zomerschoon. Verder zal het raadhuis zowel op donder dag 29 mei (Hemelvaartsdag) als vrijdag 30 mei dicht blijven. Ook het Centrum Werk en Inkomen (CWI), gevestigd in het gemeente huis met een eigen ingang) is op 29 en 30 mei gesloten. Maar op vrijdag 23 mei is het CWI wel dc gehele dag op de gebruikelijke uren geopend. Een verkeerscontrole op dc Toren straat en Middelwijkstraat heeft vorige week dinsdagmiddag 27 bekeuringen opgeleverd. De poli tie schreef 2 bonnen uit voor het niet dragen van de veiligheidsgor- del cn beboette twee snelheids overtreders. Twee automobilisten moeten dokken, omdat ze niet handsfree belden en verder werden twee bestuurders bekeurd, de een omdat hij geen rijbewijs bij zich had, de ander vanwege een verlo pen APK-kcuring.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5