49 12 02 42 12 VASTE- en INVALBEZORGERS 'Van heidehut tot residence' Cabrio-theater start seizoen voortvarend Soest 50 jaar geleden] Expositie textielkunst van Ingrid van Kooten Speciale avondrit WPE Rotary-bustocht VOS weer een succes Relletje rond oprichting Emma-monument 10P SOEST 99 89 99 49 Concert Leo yan Doeselaar in De Open Hof Motet- en Madrigaalkoor concerteert in Soest SOESTER^lCOUIlIWr Goed gezien in woord en beeld (28) WË&- Uit de historie van Soest(erberg) in Soest op woensdagmiddag. Aanmelden: tel. 601 41 52 3INA 12. WOENSDAG 21 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 13 naker 'Huisorganist' Concertgebouw Drie voorstellingen in één week 1 SOEST. ELKE WEEK EEN Bij Van Soest Woonwinkel Ook voor niet-leden op 21 juni Lambertus v.d. Kooy .-SSS8S3& lANDEERD IGENS OKOPER Kippenbouten lid 2.29 of naturel Kilo Grof volkoren brood teel ca. 800 gram Uniekaas aas jong t/m oud Vers van het mes. Aan het stuk Kilo Grote Galia meloen Per stuk g 8.00-20.00 g 8.00-18.00 gingen en/of zetfouten voorbehouden. In de serie zondagmiddagcon certen in de Open Hof (Veen- besstraat 2) concerteert op (i zondag 25 mei de bekende or- ganist Leo van Doeselaar. Als 'huisorganist' van het Concert- gebouw in Amsterdam treedt hij veelvuldig op met gerenom meerde orkesten, ensembles en solisten. Daarnaast is hij or ganist van het Van Hagerbeer- brgel (1643) in de Pieterskerk £je Leiden. 'an Docselaar is een veelzijdig )nusicus, die als organist, pianist en :ortepianist een enkele eeuwen imvattend repertoire bestrijkt, aast' zijn 'Professur' aan de Uni- ersitat der Künste in Berlijn heeft hij als organist een grote concert- jraktijk opgebouwd in binnen- en juitenland. Ook is Leo van Doe- ;elaar een veelgevraagd pianist. Al neer dan vijfentwintig jaar vormt lij een pianoduo met Wyncke Jor- ians, speelt veel kamermuziek en :reedt op als liedbcgeleider. Van Doeselaar begon zijn orgel- ïn pianostudie bij Gerard Akker- luis in Den Haag en studeerde 'ervolgens aan het Amsterdamse iweelinck Conservatorium orgel lij Albert de Klerk en piano bij fan Wijn. Naast beide solistendi- jloma's behaalde hij in 1979 de >rix d'Excellence orgel. Na zijn tudie verdiepte hij zich middels enkele cursussen in 'historisch' or gelspel, studeerde bij André Isoir Frans orgelrepertoire en volgde fortepianolessen bij Malcolm Bilson en Jos van Immerscel. Leo van Doeselaar. Als organist van het Barokorkest van de Nederlandse Bachvereni- ging werkte Van Doeselaar samen met vele vooraanstaande oude muziekspecialisten. Hij verleende zijn medewerking aan een groot aantal Oude Muziek Festivals in Europa en de Verenigde Staten. Het programma vermeldt de vol gende werken: Toccata in C en Magnificat-Fuga tertii toni van Jo- hann Pachelbel; uit 'Apparatus Musico-Organisticus': Passacaglia van Georg Muffat; Concerto in d (BWV 974) van Allessandro Mar cello; Canzona in d (BWV 588) en Allabreve D-Dur (BWV 589) van Johann Sebastian Bach; Sona- ta XII, opus 5 'La Foilia' van Ar- cangelo Corelli en als afsluiting Concerto in b voor 4 violen, strij kers en b.c., opus 3, nr.10 (RV 580) van Antonio Vivaldi, door J.S. Bach bewerkt als Concert voor 4 clavecimbels en strijkers (BWV 1065). Aanvang: 16:00 uur. Toegang vrij. |Het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat 1 opent het zomerprogramma I met een optreden van de be- kende nieuwslezer Philip Fre- riks (NOS-journaal), die als het ware door zijn geheugen fietst. Het programma heet: 'Ik herinner me' en is op zondagavond 1 juni te zien. Aanvang: 20:15 uur. Entree: 8,00. Bij zeer slechte weersom standigheden wordt uitgeweken naar Artishock. De kindervoorstelling 'Pien en Sien' door theater Klep, op woens dagmiddag 4 juni, neemt de kinde ren mee met Pien en Sien, die dik ke vriendinnen zijn, maar... blijft dat zo? Aanvang: 14:30 uur. En tree: 4,50 (kinderen met bon uit de Soester Courant 1,50 kor ting). En dan, op vrijdagavond 6 juni, een toneelvoorstelling door theater Rapalje, speciaal voor middelbare scholieren: 'Getemd door de lief de'. Een furie, een echte feeks, dat is Katja. Een tragikomedie in een hedendaagse setting. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 6,00. Op zaterdag 24 mei geeft het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor een concert in de kerk van de H. Familie aan de I St. Willibrordusstraat. Dit Soester gemengd koor her- j denkt dit jaar zijn vijfenvijftig- jarig bestaan. I Op het programma staan enkele I koraalcantates van Felix Mendels- I sohn-Bartholdy en Henry Purcell. I Van Georg Friedrich Handel I wordt het 'Utrecht Te Deum' uit- 1 gevoerd, één van de vijf Te Deums I die door Handel zijn gecompo- I neerd. Hij voltooide dit Te Deum op 14 januari 1713. Het werk werd voor het eerst uitgevoerd op 7 juli 1713 tijdens een dankdienst in St. Paul's Cathedral ter gelegenheid van de Vrede van Utrecht. Als solisten treden op Dominique van den Heuvel (sopraan), Eva Smit (sopraan), Eva Wiersma (alt), Roderik Blom (tenor) en Evert Jan Nagtegaal (bariton). De instru mentale begeleiding wordt uitge voerd door het kamerorkest Flehi- te Sinfoniëtta dat dit jaar zijn 10 jarig jubileum viert. Het geheel staat onder leiding van Gerard van den Dool. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 10,00/8,00. Uit de Soester Courant van Dinsdag 10 Mei 1953 BAKKERSVACANTIE1953. In een zeer goed bezochte verga dering van de bakkers en hun per soneel is de vacantie voor deze 'zomer weer geregeld. De regeling van vorig jaar, waarbij de klanten an de met vacantie zijnde bakkers [door de collega's werden bediend, zodat geen brood gehaald behoef de te worden, kan niet worden ge handhaafd. De meeste bakkerijen •orden door deze regeling te :waar belast in de toch al drukke :omcrmaanden en de arbeidswet aat niet toe, dat de arbeidstijd 'ordt overschreden, aarom moest weer tot de vroege- e regeling worden teruggekeerd en zullen in de periodes van 14 tot en met 28 Juni en van 16 tot en met 30 Augustus a.s. steeds de helft van de bakkerijen gesloten en 'de ander helft voor de broodvoor ziening open zijn. Gedurende deze perioden zal dan niet worden bezorgd. Wel zal het aantal verkoopplaatsen enigszins worden uitgebreid. De juiste regeling van een en an der zal nog per circulaire aan het publiek worden bekend gemaakt. TOELAGEN VOOR HET BE ZOEKEN VAN NIJVERHEIDSSCHO LEN. Dc belanghebbenden, die menen in aanmerking te komen voor een toelage voor het bezoeken van een nijverheidsschool, te weten rijks toelage voor het bezoeken van een lagere nijverheidsschool en rijks studietoelage (renteloos voorschot) voor leerlingen van het uitgebreid later nijverheidsonderwijs, alsme de een rijksstudie-toelage voor het volgen van een zgn. 3-jarige voor opleiding voor lerares bij het Nij verheidsonderwijs voor meisjes, wordt geadviseerd zich, ter verkrij ging van die toelagen, ten spoedig ste in verbinding van die toelagen, ten spoedigste in verbinding te stellen, met het bestuur van de te bezoeken Nijverheidsschool. De aanvragen moeten op daarvoor vastgestelde formulieren worden gesteld, die bij de bovengenoemde scholen verkrijgbaar zijn. KARDINAAL TEN PALEIZE. H.M. ontving gistermorgen de Kardinaallegaat Van Roey in au diëntie ten Paleize. Te 11 uur arri veerde de Kardinaal per auto, wel ke werd voorafgegaan door een escorte Rijkspolitie per motorrij wiel. Na de ontvangst door H.M. werd een 30-tal R.K. personeelsleden, die in en buiten het Paleis werk zaam zijn, aan de Kardinaal voor gesteld. De Kardinaal onderhield zich met hen en vroeg hen hoe zij de grote manifestatie te Utrecht hadden gevonden. Hij zei zeer ge troffen te zijn door dc prachtige viering van 100 jaar Kromstaf. SPORTUITYVISSELING SOEST-SOEST. Donderdag 28 Mei a.s. zal het ge zelschap jongeren uit Soest (Duits land) per trein te Soestdijk arrive ren voor een verblijf van een week in onze gemeente. Het zijn 12 jon gens en 10 meisjes, benevens 3 leidsters en 2 leiders. Zij worden voornamelijk onderge bracht bij die Soestenaren, die vo rig jaar een bezoek aan het Duitse Soest hebben gebracht. Behalve de sport-ontmoetingen welke in het raam van de Soester sportweek zijn geprojecteerd, zal een officiële ontvangst door het gemeentebestuur plaats vinden. Tijdens hun verblijf zilllen zij o.m. Amsterdam en Spakenburg bezoe ken. IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel.(035)6014152 De Soesterse Ingrid van Koot- en exposeert tot half juni bij Van Soest Woonwinkel (Burg. Grothestraat 28-30) met haar textielkunst. Dat werk bestaat uit doeken van vilt met daar over stroken van zelfgemaakt vilt. Ook heeft ze gebruik gemaakt van technieken als breien, haken en weven. De doeken zijn strak van vormgeving. Het kleurgebruik is van rustig tot zeer sprekend. Ingrid van Kooten is autodidact. Al vanaf haar jongste jaren is er de interesse voor textiel en de bewer kingen daarvan. Na jaren op kan toor werkzaam te zijn geweest, werd het tijd de belangstelling voor textiel weer op te pakken. Bij een vriend heeft ze enige tijd dames- en kinderkledingstoffen verkocht op markten. Om te kijken welke creatieve (textiel) kant haar het meest aansprak heeft ze een oriën tatiecursus Styling en Vormgeving gedaan. Daar kwam ze erachter dat productstyling en ruimtestyling haar terrein was, maar toen ze het vilt tegenkwam werd zc er gelijk door gegrepen. De warmte van het materiaal en de sprekende diepe kleuren passen precies bij haar. Naast het advieswerk is cr nu ruimte ingepland voor het ontwer pen en maken van textielschildc- rijen met bijpassende kussens. Per 1 januari is ze haar eigen be drijf begonnen in kleur-, mate riaal-, vorm- en inrichtirigsadvies en ontwerpt ze dus texticlschiide- rijen met bijpassende kussens on der de naam &CO, gevestigd aan de Torenstraat 13-11, Si 6550937/ 06-21686028. De jaarlijkse buitenrit van de Warmbloed Paardenfokvereni- ging Eemland (WPE) wordt dit jaar in een ander jasje gesto ken. Omdat zaterdag 21 juni de langste dag van het jaar is, houdt de vereniging 's avonds 'de langste dag rit'. Ook niet- leden worden uitgenodigd met hun aanspanning deel te ne men. WPE houdt de tocht weer in sa menwerking met de Stichtse Aan spanning. Beginpunt van dc route is het weiland van de familie Van de Grift aan dc Peter van de Bree- merweg. Vandaar gaat het vanaf 18:30 uur via fraaie wegen naar de Brink in Baarn, waar een tussen stop zal worden gemaakt. Dat zal rond de klok van negen uur zijn. De verwachting is dat de aanspan ningen om elf uur 's avonds weer bij het vertrekpunt zijn terugge keerd. Omdat cr 's avonds wordt gere den, wordt elke deelnemer ge vraagd verlichting aan te brengen op zijn aanspanning. De stoet zal worden begeleid door de bereden politie en vrijwilligers van de WPE. Deelname kost 3,00 per persoon (kinderen tot 12 jaar gratis). Voor onderweg en na afloop kunnen consumptiebonnen worden aange schaft. Van belang is ook dat deel nemers WA zijn verzekerd. Voor opgave en informatie kan men terecht bij J. de Bruin, 6015843 of wpe@serveronline.nl De aanmeldingen moeten vóór zondag 15 juni binnen zijn. Op 6 mei jl. heeft de werkgroep VOS (Vereenzaming Ouderen Soest) van de Stichting Welzijn Ouderen Soest voor de 6e keer een bustocht georganiseerd. De Rotary en de werkgroep VOS organiseren deze bus tochten speciaal voor senioren die er zelf niet meer toe komen om een dagje uit te gaan. Aan dc bustocht hebben 52 senio ren uit Soest en Soesterberg deel genomen. Dit jaar was de bestem ming het prachtige natuurgebied de Biesbosch, waar een rondvaart met lunch de gasten aangeboden werd. De dag werd besloten met Project Vereenzaming Ouderen Soest )S tel. 6023681 een smaakvol diner in Haarzuilen. De vele positieve reacties van de gasten maken duidelijk dat zij erg genoten hebben van de tocht. Ook dit jaar heeft de Rotaryclub Soest/Baarn deze bustocht totaal gefinancierd. Mede door de grote inzet van de vrijwilligers van de werkgroep VOS en de Rotary is het uitstapje succesvol verlopen. Het Sprookjesbos Sprookjes die bestaan nog Sprookjes die bestaan wel Dat valt allemaal best mee dat is heel zeker, want het is zeker geen bedrog ik zag daarnet .nog menig stel kijk maar naar dc toverfee in dit kabouterland Sprookjes die bestaan echt Hoe meer ik het bekijk die gedachten laat me niet ik kom altijd tot besluit meer los of je arm bent of rijk dc een is baas dc ander knecht het sprookje is nog lang niet uit zo gaat dat in het sprookjesbos Monumenten zijn herinnerin gen aan het verleden; aan een gebeurtenis, een kunst- of cul tuuruiting of aan een persoon. Het zijn meestal de historici die de herinneringen levend houden door zo'n monument af en toe eens in de schijnwer pers te zetten. Soms is er een andere aanleiding om naar het verleden terug te grijpen. Die is er nu voor het Emma-monu ment in het plantsoen tussen de Torenstraat en de Stations weg, tegenover de Oude Kerk. Het monument staat in de stei gers om van nieuw voegwerk te worden voorzien. Het is volgend jaar alweer zeven tigjaar geleden dat een diepe ont roering zich van ons volk meester maakte toen het bericht werd ver spreid: koningin-moeder Emma is overleden. In een gedenkboek dat nog in hetzelfde jaar van haar overlijden, 1934, verscheen, staat: 'Zij heeft den bloei van haar jeugd en nieuw leven gebracht in een verduisterend, afstervend Konink lijk huis. Zij heeft het later ook als draagster van het Koninklijk gezag nieuwen glans verleend. Steeds is zij zich bewust geweest van de waarde der directe aanraking van de vorstelijke familie met het volk. Groote waarde heeft zij aan de tal- looze door haar afgelegde bezoe ken weten te geven door in hare belangstelling het echt menschelij- ke element te leggen. Haar geheim lag in de volle toewijding aan het volk, en die toewijding vond haar' loon in zichzelf". Het zijn slechts enkele zinnen die aangeven dat koningin Emma zich zeer geliefd had gemaakt bij het volk, en vooral óok in de gemeente Soest. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat hier al kort na haar overlijden en bijzetting in de graf tombe van de Oranje's in Delft stemmen opgingen om een monu ment op te richten 'ter nagedach tenis aan Hare Majesteit, die zoo wonderlijk bemind was door het Nedcrlandsche volk en niet het minst door ons, ingezetenen van een gemeente waar zij gedurende Haar vruchtbare leven dikwijls in den onmiddellijke nabijheid mocht verblijven. De dankbaarheid hier over vervulde vooral de harten van ons, ingezetenen van Soest, die meer dan anderen het hooge voor recht mochten genieten Haar dik wijls in ons midden te zien ver schijnen". Het bleef niet bij woorden. In het voorjaar van 1936 kwamen op ini tiatief van de WV Soest Vooruit, de buurtvereniging Soest-Zuid. de chr. Oranjevereniging Juliana van Stolberg en de Oranjevereniging Wilhelmina in Soesterberg enkele vooraanstaande Soesters bij elkaar ter bespreking van de mogelijkheid tot oprichting van een herden kingsmonument. Zij waren na mens de initiatiefnemers uitgeno digd door burgemeester mr. G. Deketh en wethouder H.J. Gasil- le voor een bijeenkomst: 'Om on- gewenschte ruchtbaarheid naar buiten te voorkomen, moet deze uitnodiging vaag gehouden wor den', schreven ze. Hoogelijk gewaardeerd Niettemin was de belangstelling groot. Dat gold ook voor de animo om een monument op te richten. Er werd dan ook een comité in het leven geroepen 'ter bereiking van het doel, de gemeente Soest en hare bevolking waardig'. De inten dant van paleis Soestdijk, jhr. J.A. de Jonge van Zwijnsbergen, liet naar aanleiding hiervan weten 'dat een daad als deze door de konink lijke familie hooglijk gewaardeerd zal worden'. Burgemeester en wet houders gingen op 24 juli 1936 met het plan akkoord evenals met de gekozen plaats voor het monu ment, het plantsoen aan de Toren straat, tegenover de Oude Kerk. Aanvankelijk dacht het 'Plaatselijk Comité Oprichting Koningin Emma Monument' aan het laten ontwerpen van een gedenkteken door een plaatselijk of regionaal kunstenaar. Dit plan Het men va ren omdat 'er aan wordt getwijfeld of in Soest en omgeving wel be voegde kunstenaars wonen'. De opdracht voor het ontwerpen van het monument werd dan ook ver strekt aan een niet-Soester, de ar chitect ir. H.C.M. van Beers te Huis ter Heide. Dat leidde, won derlijk genoeg, niet tot protesten uit de hoek van Soester kunste naars, zo zij er al waren, maar van de plaatselijke architecten. Eén van hen ontketende een relletje, schrij vende 'dat Soester architecten zeer wel in staat zijn zulk een ontwerp te kunnen leveren'. Hij kon zich dan ook niet aan de indruk ont trekken 'dat wij met opzet zijn ge passeerd en geblameerd'. Het co mité hield de reactie kort: 'Wij dragen de volle verantwoordelijk heid en van uw schrijven is nota genomen'. Daarmee was kennelijk de kous af. Inmiddels was duidelijk geworden hoe het monument er zou gaan uitzien: 'een recht gemetseld, tien meter hooge steenen zuil van fraai materiaal met aan den voet aan weerszijden laag opgetrokken met selwerk en daarbij passende lage en hoogere beplanting. Op de zuil aangebracht een reliëf borstbeeld (medaillon) van Emma in beeld houwwerk met daaronder een ge denkplaat met inscriptie'. De op dracht tot het vervaardigen van het medaillon ging naar de heer H. J. Etienne, 'als beeldhouwer verbon den aan de afdeeling Boetseeren en Beeldhouwkunde van de Tech nische Hoogeschool in Delft'. Steun aan armen De bevolking van Soest werd om een bijdrage gevraagd om tege moet te komen in de dekking van de kosten van het monument, 1.500 gulden. Daarnaast werd een beroep gedaan op de burgerij om -geheel iri de geest van het optre den van wijlen koningin Emma- een bijdrage aan de collecte te le veren, 'vooral om de armen van Soest in den komenden winter in hun moeilijk bestaan te steunen. Moge het onthullen van het monu ment voor onze Koningin-Moeder die een voorbeeld was van offer vaardigheid en medeleven, een aansporing zijn tot het geven van een kleine vrijwillige bijdrage, zoo dra U een oranje speldje zal wor den aangeboden'. Op 21 oktober 1936 was het zover dat het monument officieel zou worden onthuld door koningin Wilhelmina. In de zuil was een oorkonde ingemetseld met de tekst: 'Dit bouwwerk, volgens het ontwerp van den Architect H.C.M. van Beers te Huis ter Heide, is ver vaardigd onder leiding van het co mitélid A. Mulder, bouwkundige te Soesterberg. Het beeldhouw werk is van de hand van H.J. Etienne te Delft. Aan den bouw hebben voorts de volgende perso nen gearbeid: Joh. van Kooij, met selaar; J.Th. Pas, mr. loodgieter; W. Westra, timmerman; G. van Kooij; H. van Kooij; C. v.d. Broek Dzn., W. Sukkel; C. v.d. Broek Hzn., J. v.d. Broek; J. Verwoerd; G. Sukkel; B. Oldenhof; W. Geij- tenbeek, A. Veldhuijsen, C. Mertz. Soest, september 1936'. De stafmuziek van de 5e Regiment Infanterie uit Amersfoort verzorg de de muzikale omlijsting van het door NCRV-radio rechtstreeks uit gezonden feestelijke gebeuren. Burgemeester mr. G. Deketh hield een toespraak, waarin hij onder meer zei: "Zoo ergens in den lan de, dan zeker wel in deze gemeen te heeft groote droefheid en diepe verslagenheid geheerscht bij het heengaan van onze Koningin- Moeder. Wie kent hier niet die nobele, edele figuur, die vriende lijke Vrouwe, die eenvoudig met één harer hofdames in een open Victoria langzaam langs de schoon ste dreven van Soest reed, belang stellend opnemend den groei en den bloei van Soest, maar vooral genietend van het nog behouden oude: weilanden, met droomerige koeien, met los daarop als 't ware neergeworpen schaapskooien, meest in den achternamiddag, wanneer de helle kleuren van den dag vervagen in stemmige kleuren van den avondglans. Welke arme hier kende niet de gave van Haar milde hand! Hoe- velen van onze ingezetenen, die in kommer cn bedruktheid zaten, werden niet door Haar milde hand van zorg bevrijd. Elk jaar met Kerstmis werd namens Haar aan een zestig- a zeventigtal gezinnen in deze gemeente een kerstgave bezorgd in den vorm van warme onderkleeding dan wel warme dekking, benevens levensmidde len. De Koninklijke Naai- en Brei- school gaf aan verschillende meis jes gelegenheid zich te bekwamen in naaldkunstwerk. En wie ter kerke ging in het ge bouw dat hier naast ons oprijst (de Oude Kerk, red.), heeft niet de vriendelijke gestalte van onze Ko ningin-Moeder zien plaats nemen in de voor Haar en Hare Vcrwand- ten bestemde bank. Beschermvrouwe Onverflauwd bleef steeds Hare be langstelling in alles wat de ge meente Soest betrof. Zij deelde steeds in al het wel en wee van Soest. Wie onzer gedenkt niet met innige dankbaarheid aan de groote belangstelling door de Koningin- Moeder betoond, toen Soest eeni- ge jaren geleden feest vierde, om dat reeds 900 jaren geleden van deze gemeente in een schriftuur gewag gemaakt werd en Soest der halve toen reeds bestond. Met Hare Hooge tegenwoordigheid toch vereerde Zij de naar aanlei ding der herdenking van dat heu gelijke feit in de kerk gehouden plechtigheid. Onze Koningin- Moeder was een onvergetelijke ware beschermvrouwe voor deze gemeente" Koningin Wilhelmina (midden, naast burgemeester mr. G. Deketh) verlaat het plantsoen aan de Toren straat na de officiële onthulling ter nagedachtenis aan koningin-moe der Emma. Foto: Eemland Pers Door het wegtrekken van de gor dijnen onthulde koningin Wilhel mina de beeltenis van haar moe der. Burgemeester Deketh gaf de koningin "de plechtige verzekering dat het gemeentebestuur, in het diepe besef voor zijn verantwoor delijkheid voor deze daad van pië teit van de Soester bevolking, met groote zorg het onderhoud van het monument op zich neemt. Het zal steeds zorg dragen dat het monu ment waardig blijft aan Haar, aan wier nagedachtenis het is gewijd". Nadat de koningin het monument had bekeken, vertrok zij niet met een, maar verplichtte zij de bevol king van Soest nog meer aan zich door het défilé van (sportvereni gingen en scholen -die bloemen en kransen legden- aan zich te laten voorbijtrekken. Het monument is nog steeds een opvallend gedenk teken in Soest. In 1957 werd de natuurstenen medaillon vervangen door een bronzen exemplaar dat sindsdien de zuil siert. Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- S oester berg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, 886017065. Het afgedekte Emma-monument in de steigers. Foto: Eemland Pers

Soester Courant | 2003 | | pagina 13