s in ÏSt leen oplossing lawaai A-28 'Zilveren' juf in 't zonnetje Realiteit gaat aan demonstraties vooraf Huttenbouwdorp van 13 tot 17 augustus KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Mogelijkheid voor bouw van ruim 900 nieuwe woningen Winnares playbackshow Abrona in circus Althoff PAGINA 14 om op WOENSDAG 21 MEI 2003 soest vindt nergens steun voor aanpak problematiek ■vi At jcA eslaagde hulpverleningsdag in Soesterberg voor RoPaRun u «BI - -•••'ƒ-v:" mÊWiïMÈmscsm Kaartmarathon gaat niet door Bonne Vondeling nieuwe wijkagent in Soesterberg 'Griezelig' knutselen in Dubbeldekker 0800 - 0432 Land- en Luchtmacht oefenen gezamenlijk 'De Drie Eiken" Bingo De Drie Eiken Warme maaltijd in De Drie Eiken Philharmonisch Orkest Zeist geeft concert Kinderdagverblijf geopend op vliegbasis 'fÉt Q jnd enkele tussen- van enkele met de d in het ond de de 1e verdieping >p de 2® verdieping aanbouw, hiervan zijn s gepland in het aventueel de en om de patio ;en hebben een ste verdieping zijn situeerd. raat 13 te Soest, telefoon 035- het betreft hier vrije vestiging. AARS soesterbergseIILcourant Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat *112, Soest tel. 035 - 602 18 41 K»oest(erberg) staat er helemaal alleen voor in de strijd tegen de geluidsoverlast van de A-28. De brief die de gemeenteraad aan de Eerste Kamer stuurde met het verzoek om een hogere geluidsbelasting niet toe te staan, heeft geen indruk ge maakt op de congresleden. Integendeel, volgens wethouder Harry Witte is het standpunt van dc gemeente slecht gevallen in Den Haag. De eerste tien jaar hoeft er niet te worden gerekend op een reconstructie van de rijks leg. Heel misschien wordt de zui delijke baan (Utrecht-Amersfoort) fioorzien van een zoab-laag die als bijkomend voordeel heeft dat de Geluidsbelasting iets afneemt, jan een mondelinge toezegging An de Hoofd Ingenieur Directeur (H1D) van Rijkswaterstaat om de «ordelijke rijbaan aan te dragen )or een experiment met geluid- stille wegdekken, heeft Witte in de later ontvangen brief van Rijkswa terstaat niets meer teruggelezen. Dichter bij huis hoeft Soest(er- berg) evenmin te rekenen op adhe siebetuigingen, laat staan concrete hulp. In het periodiek Heuvelrug- overleg hebben vertegenwoordi gers van andere gemeenten Witte verzocht een minder hard stand punt in te nemen. Amersfoort en Leusden hebben er juist baat bij als er tijdens de spits een extra strook wordt geopend voor de stroperige verkeerstroom. Via een spoedwet heeft de Twee de Kamer besloten dat de maxi male limiet van geluidsbelasting op dit soort trajecten mag worden opgeschroefd van 55 tot 70 deci bel. De Eerste Kamer moet die wet nog goedkeuren. Volgens re cente metingen is de belasting nog onder de 70 decibel, liet Witte vo rige week weten. Volgens hem heeft daarom de A- 2S ter hoogte van Soesterberg geen enkele prioriteit als het gaat om het treffen van maatregelen. Op andere locaties in het land heersen er grotere problemen die eerder aangepakt moeten worden. Raadslid Peter Hoebee van de VVD, die onlangs een regionaal overleg bijwoonde, meent te heb ben begrepen, dat de A-28 niet voor 2010 in aanmerking komt voor een oplossing. Pas daarna zou het wegdek toe zijn aan vervanging en als dat achter de rug is, zullen er eerst opnieuw metingen worden verricht. Een klein lichtpuntje is de afspraak die Witte heeft gemaakt binnen het Gewest Eemland en met de pro vincie. Bekeken wordt of er met middelen van het gewest iets kan worden gedaan aan de geluids overlast, maar als die worden ge vonden, lijkt het waarschijnlijk dat het om hooguit een doekje voor het bloeden zal gaan. Ze was het stralende middel- junt van het feest, 'zilveren' juf lariette Ketzer van de Caro- jB&I isschoo! in Soesterberg, waar- fan ze dit jaar 25 jaar is ver- onden. Haar echtgenoot (Uus zat vorig jaar al in die rol. [oewel hij toen al uitgebreid in bet nnctje was gezet, deelde hij vo- ige week op de achtergrond op- ieuw in de felicitaties van kinde en, collega's, ouders, bestuur en uderraad. Het is dan ook wel een ijzonder jubileum, want samen even ze al meer dan vijftig jaar les an de Carolusschool. Jet echtpaar Ketzer werd van huis aar school vervoerd in een schit- crende Chevrolet. Buiten de :hool stonden de kleuters klaar m hen met een ereboog te ont- angen. Co Haring, collega van de Ketzers, had het dameskoor van de parochie, waarvan hij dirigent bereid gevonden hen toe te zin gen. Uiteraard ontbrak het Lim burgs volkslied niet op het pro gramma, want het echtpaar komt oorspronkelijk uit Limburg. Uiteraard lieten de kleuters van groep 1 en 2 zich niet onbetuigd in de huldiging van hun juf, maar ook haar collega's hadden zich inge spannen om een bijdrage te leve ren; dat gebeurde in de vorm van een toneelstukje, Sprookjeshuts pot. Het kwam erop neer dat een sprookjesboek was losgeraakt, de bladzijden door elkaar waren ge komen en bijgevolg ook de ;prookjes. Uiteindelijk konden de pagina's in de juiste volgorde wor den gebracht, zodat ook de sprookjes weer in de oorspronke lijke vorm gelezen konden worden. Mariette Ketzer werd niet alleen door collega Co Haring toegespro ken, ook directeur Anneke Koning zette haar in het zonnetje. De ju bilerende juf Ketzer kreeg enkele cadeaus aangeboden namens kin deren, ouders, collega's, ouderraad en bestuur, zoals reischeques, een plant, een fotoalbum en dinerbon nen. Een geanimeerde receptie sloot de jubileumviering van Ma riette Ketzer op de Carolusschool af. Zaterdag zondag Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring, eerste-communieviering Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 10:00 pastores Joke Litjens en Ben Verberne; tv-uitzending; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. C.J. Janssen Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: §§0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van dc huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §20900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, ^030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §2352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 82033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: <§50900-8844; alarmnummer: 821.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, <§1035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg. SS 06-30189317. DE GEMEENTE SOEST Aan de Banningstraat te Soesterberg (naast huisnummer 8) beschikt de gemeente over een perceel grond dat als volkstuin in gebruik is gegeven (7 stuks). Op dit complex zijn er twee volkstuinen vrijgekomen. Belangstellenden kunnen schriftelijk verzoe ken hiervoor in aanmerking te komen. Informatie - De volkstuin heeft een oppervlak van ca. 200 m2; - De jaarlijkse vergoeding voor het gebruik bedraagt thans 64,40; -Inwoners van Soesterberg genieten voorrang, daarna inwoners van Soest en vervolgens van buiten Soest en Soesterberg. - Zonodig vindt toewijzing bij loting plaats. Belangstellenden kunnep zich tot 14 juni as. schriftelijk aanmel den als gegadigde bij burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer B.G.M. Moons van de afd. Wegen, Grondzaken en Verkeer, tel.: 035-6093654. foordat de vrijwilligers van het randweerkorps Soesterberg aterdag hun bijdrage konden everen aan de hulpverlenings- moesten ze daadwerkelijk oor een hulpverlening in actie omen: het schoonmaken van iet wegdek op de hoek Kamp- reg-Mercury. Hier had een tuto olie gelekt, nadat hij in janraking was gekomen met jen door de bestuurder over iet hoofd gezien 'straatjuweel'. je hulpverleningsdag in het kader m de langste estafetteloop ter 'creld, tussen Rotterdam en Parijs (de RoPaRun), ten bate van kin- Teren die aan kanker lijden, was idanks de tegenvallende belang- telling een financieel succes. Het publiek kwam in tegenstelling tot de verwachting niet massaal naar het ijsbaan- en skeelerterrein en het aangrenzende evenemententer rein aan de Kampweg om politie, brandweer, ambulancedienst, Ko ninklijke Marechaussee, het team snel inzetbare geneeskundige en medische assistentie (Sigma-team) en het korps landelijke politiedien sten (KLPD) in actie te zien. mÈMm" Het weerspiegelde het weer: het kwam druppelsgewijs. De dreigen de regen was waarschijnlijk de voornaamste reden waarom het verwachte aantal bezoekers niet werd gehaald. Het initiatief van dc politiedistricten Eemland Noord en Binncnsticht leverde niettemin een bedrag van 1.200 euro op, mede dankzij de sponsoring door defensie en de ijsbaanvereniging. Daarnaast deed burgemeester Koos Janssen de toezegging dat de gemeente Soest voor elke van de zes Soester deelnemers aan de RoPaRun een bedrag van 100 euro beschikbaar stelt. Zijn Zeister col lega R. Boekhoven, die ook een bezoek aan de hulpverleningsdag bracht, deed dezelfde toezegging voor wat betreft de Zeister deelne mers. De toppers aan inkomsten op de open dag waren onder meer dc grabbelton, de rondritten in his torische en moderne voertuigen, en het maken van foto's in of op de hulpverleningsvoertuigen. Ook de demonstraties trokken de aan dacht. De kaartmarathon die op zater dag 24 mei in het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein zou worden gehouden, gaat niet door. De organisatie heeft het jaarlijkse evenement afgeblazen als gevolg van de te geringe be langstelling. Bonne Vondeling (38) is de tijde lijke opvolger van Evert Ooster man als wijkagent voor Soester berg. Oosterman is voor een jaar gedetacheerd bij het Korps Lande lijke Politiediensten (KLPD). De nieuwe wijkagent Vondeling werkt inmiddels twaalf jaar bij de politie. Hiervan was hij vier jaar actief bij de parketpolitie Utrecht en acht jaar in algemene politie dienst. De wijkagent is telefonisch bereikbaar via bureau Soest (0900- 8844, lokaal tarief) maar natuurlijk ook aanspreekbaar op straat. In de Dubbeldekker in het dorps huis Burgstede aan het Dorpsplein 17 in Soesterberg kan woensdag 28 mei de jeugd van 7 tot en met 9 jaar terecht voor een knutsel- wedstrijd om De Gouden Schaar- wisselbeker. Deze is beschikbaar gesteld door de organiserende Stichting Balans. Het is de bedoe ling dat de deelnemers een zo grie zelig mogelijk kunstwerk maken. Het is een groepswedstrijd. Kinde ren kunnen zich met z'n tweeën of vieren opgeven. De knutselwed- strijd is van 13:00 tot 16:00 uur. De prijsuitreiking volgt om 16:15 uur. Voor deelname kan men zich vandaag of maandag opgeven in De Dubbeldekker, of donderdag en dinsdag telefonisch, 035 6017615, bij Patricia Vonk van de Stichting Balans. In goed overleg met de Heuvel rug-gemeenten is een ambiti eus ruimtelijke-ordeningsplan ontwikkeld, waaruit voor Soesterberg veel winst te halen is. Dit zei CDA-wethouder Bart Krol die op uitnodiging van de gezamenlijke ouderen bonden te Soesterberg te gast was in De Drie Eiken. De heer W. Wagter, secretaris van het COSBO (Centraal Overleg Sa menwerkende Bonden van Ouderen) heette hem welkom. Op enthousiaste wijze wist Krol, portefeuillehouder ruimtelijke or dening, de senioren, die met velen waren gekomen, te boeien met zijn visie op de bouwplannen voor Soesterberg. De moeilijkheid in Soesterberg is dat het ligt inge klemd tussen de vliegbasis ten noorden, de Richelleweg ten oos ten, de A28 ten zuiden en Zeist ten westen. Volgens Krol staan alle lichten op groen om te komen tot herinrich ting van het Dorpsplein en omge ving; de bouw van 500 woningen achter het Kontakt der Kontinen ten en 400 woningen op het terrein van Abrona, terwijl bij de Richel leweg een bedrijventerrein is ge projecteerd. Er is echter een hob bel te nemen: er moet met defen sie een overeenkomst worden ge sloten dat dit ministerie de geluids zone, die nog steeds voor Soester berg van kracht is, wijzigt, zodat er in Soesterberg meer woningbouw kan plaatsvinden. Dit is van belang voor de leefbaarheid van het dorp. Na de pauze kwamen er vragen en opmerkingen vanuit de zaal. Wat zijn de gevolgen voor de sportterreinen in het zandgat? De bedoeling is dat deze velden langs de A28, dus aan de zuidkant van het Abrona-terrcin worden gesi tueerd, om de woningen die er dan gebouwd gaan worden zo dicht mogelijk te laten aansluiten op Soesterberg. Indien blijkt dat de grond onder de huidige velden te veel vervuild is dan blijft deze on aangeroerd. De morgen werd afgesloten door C. Kagenaar, voorzitter van het COSBO, door wethouder Krol te bedanken voor zijn heldere infor matie en het overhandigen van ca deaubon die hij maar moet beste den voor zijn nog jonge kinderen, 'omdat zij hem vaak alleen maar 's zondags zien bij het vlees snijden'. Hef huttenbouwdorp is voor veel kinderen in Soest en Soesterberg een vaststaande activiteit in de zomervakantie. Er zijn zelfs ouders die de va kantie zo aanpassen dat ze op tijd terug zijn om hun kind de gelegenheid te geven eraan mee te doen. Bij de organiserende Stichting Ba lans komen nu al vragen binnen over de data, de locatie en natuur lijk het thema. Op deze vragen kunnen de antwoorden gegeven worden, omdat de voorbereidingen inmiddels in volle gang zijn. Het huttenbouwdorp 2003 wordt ge houden in de week van 13 tot en met 16 augustus voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar uit Soest en Soesterberg. Dit is, in tegenstelling tot voorgaande jaren, in de laatste week van de schoolvakantie. Het thema van dit jaar is kastelen, Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Zo'n 250 militairen van het 13c Infanterie Bataljon van de llc Luchtmobiele Brigade uit Assen nemen tot en met vrijdag deel aan de oefening Falcon Stoter. Dan oefenen de eenheden onder meer te voet, het rijden met Light Sup port Vehicles (LSV) en helikopter- drills. Aan de oefening doen ook transporthelikopters (Chinook en Cougar) en gevechtshelikopters (Apache) van vliegbasis Soester berg mee. De oefening zal gedeel telijk buiten de oefen gebieden van het Ministerie van Defensie, dus op openbaar terrein, plaatsvinden. De Rode Baretten zijn vanaf het militaire oefenterrein Bailooërveld met transporthelikopters ingevlo gen op de vliegbasis Soesterberg. Gisteren en vandaag hebben twee compagnies geoefend op de Ede- sche- en Leusderheide. Tijdens de oefening bestaat de oe fenvijand uit een eenheid van de Nationale Reserve (Natres) en le den van de Living History Groep. Deze oefenvijand treedt op met gerestaureerd materieel uit de Tweede Wereldoorlog. Er wordt alleen op de militaire terreinen ge bruik gemaakt van losse munitie. prinsessen en draken. Het timmer- dorp en alle activiteiten eromheen vinden weer plaats op het terrein van Abrona tc Soesterberg. Eind mei worden de informatiefol ders verspreid. Inschrijven voor deelname aan het huttenbouwdorp is mogelijk in de tweede helft van juni. Wie mee wil doen, maar geen informatie heeft ontvangen, kan begin juni een infofolder afhalen bij De Schoof aan de Molenstraat 142 in Soest, 88 (035) 6039418. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Op vrijdag 30 mei, om 20:00 uur, wordt er in ontmoetingscentrum De Drje Eiken aan het Dorpsplein een bingoavond gehouden. De zaal is geopend vanaf 19:00 uur. Er zijn erg mooie prijzen te winnen en de kaarten kosten 3,50 inclu sief een kopje koffie. Vrijwilligers van Dc Drie Eiken aan het Dorpsplein bereiden op dinsdag 3 juni een maaltijd, die om 12:30 uur wordt geserveerd in het ontmoetingscentrum. Het menu bestaat uit ossenstaartsoep, Fran se vleesschotel en vanillevla met slagroom. Zij die van deze maaltijd gebruik willen inaken, kunnen zich hier voor tot 2 juni 12:00 uur opgeven in het ontmoetingscentrum, 0346-351402. De kosten bedra gen 3,75. Het Zcister Philharmonisch orkest geeft op zondag 25 mei een open baar concert in gebouw Het Licht punt op Abrona, locatie Sterren- berg, in Huis ter Heide. Het con cert begint om 15:00 uur, zaal open 14:30 uur. Voor de pauze staan werken van Elgar en Andriessen voor strijkorkest en twee korte werken van Pavane en Fauré voor symfonieorkest op het programma. In het tweede deel voert het orkest de symfonie 104, 'de Londense', van Joseph Haydn uit. Het Zeister Philharmonisch Orkest staat onder leiding van Mei vin Margolis. De toegangsprijs is 9 euro, inclusief consumptie in de pauze. Tijdens de feestelijke play backshow van Abrona beeft Mandy de Vergillius gewonnen met de vertolking van de soundtrack van het tv-pro- gramma Vrouwenvleugel: Nog één maal, nog één keer van Vera Mann. Mandy zette dit nummer zo over tuigend neer, dat de circusdirec teur van circus Althoff, dat deze week de tenten heeft opgeslagen op locatie Sterrenberg in Huis ter lietile, naar direct een optreden Mandy de Vergillius tijdens haar succesvolle optreden met een lied van Vera Mann. aanbood tijdens de circusvoorstel ling van vorige week. Deze voor stelling was speciaal voor vele zorgvragers van Abrona en de sponsors die de feestweek van Abrona mede mogelijk hebben gemaakt. In de bomvolle circustent mocht Mandy nogmaals haar act ten gehore brengen. Ze oogstte er zo mogelijk nog meer succes mee dan tijdens de playbackshow! De plaatsvervangend directeur personeel Koninklijke Luchtmacht, commodore H.J.M. Melker, heeft samen met burgemeester R.G. Boekhoven van Zeist, vorige week het kinderdagverblijf op de vlieg basis Soesterberg geopend. De opvang is bedoeld voor kinde ren van het personeel van de vlieg- basis Soesterberg en biedt daar naast ook ruimte aan kinderen uit de omgeving van dc vliegbasis. Het kinderdagverblijf wordt geëx ploiteerd door dc Stichting Kieke boe, biedt zeven fulltime arbeids plaatsen en biedt ruimte voor 40 kindplaatsen. Het is het tweede kinderdagverblijf binnen de poorten van de Konink lijke Luchtmacht. Het eerste kinderdagverblijf werd in februari 2001 geopend op de vliegbasis Twcnthe door dc toen malige Staatssecretaris van het Ministerie van Defensie.

Soester Courant | 2003 | | pagina 15