Basis Stam/SoVoCo blijft wellicht Slap WZ'49 schenkt Roda'46 zege Hockeysters handhaven zich Ajax wellicht in zee met WZ Zege Dick van den Broek in halve marathon Utrecht Eerste zege voor Soestdijk Soest-Zuid slaat goede slag Galerij der kampioenen I Pijnenburg voorin in tweede divisie ATLETIEK s.v. WZ'49 - RODA'46 VOETBAL-zaterdag Tennisploeg blijft wel laatste TENNIS Zondag sleutelduel in vijfde klasse TENNIS Andere spelverdeelster in zicht; De Saegher optimistisch VOLLEYBAL KORFBAL Bloedeloze 0-0 meer dan voldoende voor MHC KVO stelt plek in vierde klasse veilig met zege j HOCKEY VOETBAL-zondag Hendrin Khadan BOWLING Eindtoernooi van bowlingvereniging VOETBAL Groenwitten maken karwei in Leusden (nog) niet af: 1-2 Mogelijk samenwerking met voetbalschool Dick van den Broek heeft weer van zich doen spreken door de City Run Utrecht op zijn lijst van overwinningen bij te schrij ven. Op de halve marathon bleef hij zijn eerste achtervol ger een minuut of twee voor. Onder wisselende omstandigheden finishte de Soester in een tijd van een uur, zeven minuten en 26 se conden. Bij de masters 40+ kwam Aaldrik Tiktak uit op 1.25.06, goed voor de vijfde plaats. Dezelfde positie was weggelegd voor Jan van de Lee (50+). Diens clubgenoot Ed- gar Cukicr verscheen na 1.32.51 aan de meet. In de hcrencompetitie boekte AV Pijnenburg goede resultaten in Beverwijk. Met een vijfde plaats in een deelnemersveld van vijftien clubs hielden de Soesters zich goed staande in de tweede divisie. Bij de dames mocht een combiploeg van AV Pijnenburg en BAV de vierde plaats bemannen. Bij de dames noteerde Josine Hol- drop een persoonlijk record op de hinkstapsprong (10.73) en zij werd tweede op de 200 meter. Nadine de Goede werd tweede bij het hoogspringen (1.60) en eindigde als derde op de 400 meter (1.05.96). Sanne van Keken werd met 30.42 derde bij het discuswer pen. Vincent Hofmann won de 800 meter in 2.03.70 en Lars van de Broek (H-3 op 100 meter) en Paul van Dijk (12.05 bij kogelstoten) deden goede zaken met hun twee de plaats. De Zweedse estafette (400, 300, 200 en 100 meter) le verden zowel voor de heren (2.07.00) als dc vrouwen (2.39.3) een clubrecord op. Tijdens dc jaarlijkse baanwedstrijd tussen AV Pijnenburg, triatlon ver eniging de Schieter en BAV zijn alle eerste prijzen in Soest beland. Pijnenburg won de klassementen bij de heren senioren en de heren veteranen. Ook bij de dames was de eindzege voor Pijnenburg, maar in deze categorie ontbraken dc twee andere clubs. Bij de rccrean- ten kaapte de Schieter de hoofd prijs weg. Haalt WZ de Finale van de promotiewedstrijden??? Zaterdag 24 mei a.s. aan de Eemweg aanvang 14.00 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: Scholierenpub The Cardinal, Eetvilla v.d. Brink, Bar Grill Luykje, Grandcafé de Kerkbrink Baarn, Bar Eetcafé Centraal en Bar Eetcafé d' Oude Enghe Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponscr: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: Van Asch Infrastructuur - Printkado Promotie/ Bakker Bedrijfswagen Groep Relatiegeschenken - Van Hengsfum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm en Partners Becker Int. Transport Scholierenpub The Cardinal Deel en B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode WZ'49 heeft zaterdag in de nacompetitie het eerste duel met Roda'46 verloren met 1-2. En de overwinning van de Leusdenaren was verdiend. De groenwitten hebben zaterdag middag de kans om zich te re vancheren in de return op de Eemweg, maar dan zal er wel uit een ander vaatje getapt moeten worden. In de aanloop naar de eerste van twee confrontaties zei trainer Ro nald Heerschop: 'dit worden twee echte wedstrijden, maar het zijn wel de wedstrijden waar ik van hou. Het gaat tenminste ergens om.' WZ'49 begon met de nog steeds licht geblesseerde Stephan de Ko ning in de basis met aanvallend spel. De eerste twintig minuten waren duidelijk voor de Soesters die met goed positiespel de gasten onder druk zetten. Roda'46 was zeer nerveus aan het duel begon nen en dat resulteerde in veel fou ten, die veelvuldig balbezit voor WZ'49 opleverden. Dat werd niet omgezet in klinkende munt. Toch was het na amper twee minu ten bijna raak voor WZ'49. Doel man Dennis Spoel verkeek zich op een hoge bal, maar de bal ketste tegen de lat en kwam precies terug voor het hoofd van Gijs Schaap die de bal op zijn beurt weer op de lat kopte. Slacht Zo kwamen er meer mogelijkhe den voor de Soesters en het was dan ook de Jacky Baauw die in 28c minuut met een fraaie kopbal de 0-1 maakte. Op dat moment was Roda'46 rijp voor de slacht, maar vreemd genoeg zakten de man schappen van Heerschop af naar een bedenkelijk niveau. Vreemd genoeg raakten de gastheren door die tegengoal over hun zenuwen heen en konden ze wat terug gaan doen. Ze kregen zowaar kansen. In de 38u minuut kreeg Roda'46 een vrije trap op de rand van de zestien meter. Michel van Ooijen ontferm de zich over de bal en met een pe gel a la van Hooijdonk verdween de bal achter Pascal Kamerbeek: 1-1. WZ'49 mocht niet ontevreden zijn dat het met die stand mocht gaan rusten. Even leek het erop dat de groenwitten zich na de rust hervonden hadden, maar na luttele minuten zakten ze weer terug, Roda'46 in hun kielzog meene mend. De match werd er voor de 350 toeschouwers niet beter op. Heerschop zette Saddy de Koning in voor de uitgebluste Stephan de Koning, maar die wissel kon het tij niet keren, want het was Michel Ossendrijver die na het zoveelste balverlies van de Soesters de 2-1 liet aantekenen. Na deze treffer probeerde WZ'49 aan te klampen en dat gaf Roda'46 de kans te counteren, maar de gastheren waren geen echte afma kers. In deze periode had de stand minimaal naar 4-1 getild moeten worden. Peter Wolfsen en Eloy Kok werden nog vervangen door Hidde Reitsma en Johan Walen, maar wat er ook geprobeerd werd, WZ'49 kon de wedstrijd niet naar zich toe trekken. Dat Gijs Schaap in de slotfase met een vrije Zoeken naar de bal tijdens Roda '46- V VZ '49. De Soesters moeten zaterdag aan de Eemweg een 2-1 -achterstand zien goed te maken tegen de Amersfoortse club. trap snoeihard de paal trof was jammer voor de Soestèrs, maar de gelijkmaker zou niet terecht zijn geweest. Breekpunt Heerschop: 'volgens mij was een gelijkspel wel verdiend geweest, maar we hadden geen recht om te winnen. De wedstrijd had een an der verloop gehad als Schaap al na twee minuten had gescoord, dan had de goal van Baauw de 2-0 be tekend. Ook de twee kopballen van De Koning hadden een beter lot verdiend. De tegentreffer uit een onterechte vrije trap was het breekpunt in de wedstrijd, daarna nam Roda'46 het initiatief over. Mijn wissels pakten door blessures vandaag verkeerd uit. Maar zater dag acht ik ons zeker niet kans loos. En als we dit Roda'46 niet kunnen uitschakelen, hebben wij niets in de eerste klasse te zoeken. De eerste overwinning is bin nen voor LTC Soestdijk. Na vier nederlagen klopte de ploeg de andere degradatie kandidaat KJLTC. Ondanks het succes blijft het Soester team laatste in de tweede klas se. De achterstand op KJLTC is wel iswaar verkleind tot een punt, de teams boven de denkbeeldige rode streep hebben meer dan een hand vol punten voorsprong. Met nog twee duels voor de boeg, is er daarom niet sprake van overdreven veel hoop. Wellicht dat de tennis sers daarom niet gebukt gingen onder welke vorm van stress dan ook. De overwinning, nota bene in het hol van de leeuw, smaakte dan ook zoet. In het rondje enkelpartijen zorgden Marit Blom en Nanda Reems voor twee punten, de helft van de gehe le productie in de vier voorgaande wedstrijden. Omdat de heren hun singles verloren en ook het dames- dubbel tegenviel, werd het 3-2 voor KJLTC. Maar daarna trok Soestdijk het initiatief naar zich toe. Vooral Brian Reijngoud excel leerde. Het herendubbel en beide mixen waren een prooi voor de ploeg van de tevreden trainer/ coach Harald Wernsen. Soest-Zuid heeft een goede slag geslagen in de vijfde klas se. Op de eigen banen aan de Bosstraat werd een 4-4 gelijk spel uit het vuur gesleept tegen middenmoter Groenvliet. De punten van de Soesters kwa men tot stand in de singles van Marlous Schuijt en Dennis Die- mers. Dat tweetal was later op de dag succesvol in de mix, waarna Milou van 't Klooster en Maarten Hoogendoorn het vierde punt bin nensleepten. Zodoende maakte Soest-Zuid een 2-4-achterstand goed. In de dans tegen degradatie staat er voor de tennissers zondag een sleutelduel op het programma. Dan wordt de ploeg in Harderwijk verwacht om het op te nemen te gen Strokei 7. Beide teams hebben uit de vijf duels tot dusver 13 pun ten gehaald en staan nu op de ge deelde zesde plaats. Onder hen bivakkeert Vreeswijk dat waar schijnlijk het kind van de rekening zal zijn. De winnaar van Strokei/ Soest-Zuid maakt goede kans om het hoofd boven water te houden. Daarna volgt de laatste speelronde op zondag I juni. Op papier heeft Strokei dan in Groenvliet een iets gemakkelijkere tegenstander dan Soest-Zuid dat die dag Lookhorst, de nummer twee, ontvangt. Zo goed als zeker verruilt Mo nique Wismeijer Stam/SoVo Co voor eredivisieclub AMVJ. Haar mogelijke opvolgster heet Ysabel Marechal, dit sei zoen spelverdeelster van Om men dat de Soester club in het bekertoernooi uitschakelde en in de competitie tweede van Nederland werd. Derk de Saegher schat de kans dat de Zwolse volleybalster naar Soest komt in op 90 procent. Eergisteren trainde ze reeds op proef mee. Haar entree zal voor een belangrijk deel afhangen van wat Albertine de Haan zal doen. De middenaan- valster zou gisteren met vertraging terugkeren van haar vakantieadres. Blijft Albertine en komt Ysabel, dan knopen ook De Saegher en Meike Martijn nog minimaal een jaar vast aan hun Soester periode. Komt er geen goede spelverdeel ster, dan is De Saegher vertrokken. Hij kan aan de slag bij de dames van Vrevok dat ten koste van Stam/So VoCo de eredivisie be reikte, maar tot op heden nog geen representatief team op de been kan brengen. Vooralsnog geeft De Sae gher de voorkeur aan de Soester volleybalvereniging. 'Als Albertine en Ysabel erbij zijn, hebben we alle vijf aanvalsters van dit seizoen en een goede spelver deelster in huis. Dat is voldoende', aldus De Saegher die goede hoop heeft dat De Haan voor Stam/ SoVoCo kiest. Er is weliswaar be langstelling voor haar, maar in de eredivisie zal ze vier keer per week moeten trainen en dat ziet ze niet zitten. Van de huidige groep hadden Ta mara Smit; Elske van Diepen, Lin- da Ellenbroek en Judith van Rou- wenhorst al aangegeven dat ze de ploeg niet verlaten. Floortje Kok heeft zich daarbij gevoegd. Reina Wieberdink (34) twijfelt of ze nog een keer alles uit de kast wil halen om haar ultieme doel (eredivisie) te bereiken. Zo niet, dan moet De Saegher op zoek naar een andere libero. Een reële optie voor het midden is nog Susanne van den Heuvel die bij landskampioen Pollux weinig aan bod komt. De Saegher is in gesprek met haar. 'Ze zegt geen nee.' Van den Heuvel gaat deze week met Jong Oranje naar Slowa kije en kan wellicht volgende week uitsluitsel geven over een rentree. Verder heeft De Saegher contact met middenaanvalsters van Marti- nus 1 (eredivisie) en heeft er een 18-jarige diagonaal speelster van Martinus 2 (eerste divisie) meege- traind. 'Zij is geen topper, maar iemand die jong is en drie keer in de week met goede speelsters gaat trainen, ontwikkelt zich natuurlijk altijd.' Voor de trainer is het van groot belang dat de basis blijft staan, met die aantekening dat Marechal de plaats van Wismeijer inneemt. Al met al heeft hij er goede hoop op. 'Er zijn maar tien eredivisieclubs en sommige zitten ver weg. Wij kunnen de speelsters een auto aan bieden. Dat zijn enkele punten die in ons voordeel werken.' Door een nipte 8-7-overwinning op SGV heeft KVO zijn plek in de vierde klasse veiliggesteld. De laat ste wedstrijd kunnen de Soester- bergers ingaan zonder angst voor eventuele beslissingsduels of direc te degradatie. Het was geen mooi korfbal wat beide achttallen zaterdag lieten zien, maar de spanning in het duel met veel belangen vergoedde veel. KVO leidde vrijwel voortdurend, maar SGV liet het gat nooit groter dan twee doelpunten worden. In de tweede helft bleef het lang 7-6 staan en kon het dus nog steeds alle kanten opgaan. Toen Remco van Woudenberg met zijn derde treffer voor 8-6 zorgde, viel er een last van dc schouders van de Soes- terbergse korfballers. De bloedeloze 0-0 tegen het reeds gedegradeerde Haarlem was voor de dames van MHC Soest uiteindelijk meer dan ge noeg om het verblijf in de twee de klasse te verlengen. Concur rent Nieuwegein verloor van Vianen (achtste) en volgt daar door Haarlem naar de derde klasse. Omdat er op de laatste speeldag nog van alles mogelijk was, speel de de spanning wel degelijk een rol in Haarlem. En in dat soort situa ties presteert MHC Soest in min dere mate. Technisch ging bet al lemaal redelijk tot goed, maar de veelal paniekerige passes kwamen te vaak niet aan op de plaats van bestemming. Soest schiep meer kansen dan de thuisclub, maar die waren niet aan de ploeg van Arjan Weiburg be steed. De zeven strafcorners even min. Het duel was vooral mat en kende nauwelijks spectaculaire momenten. Dat kon de gemoederen allemaal niet zo beïnvloeden. Het belang rijkst was dat de hockeysters zich handhaafden en daarin slaagden ze. 'Dat is een hele oplichting, maar ik vind ook dat we dat heb ben verdiend', aldus Weijburg die afscheid nam van de dames. Hij vertrekt eind dit jaar voor rondrei zen door Azië en Zuid-Amerika. Zijn functie als trainer/coach zal worden overgenomen door Hans Kroon, nu nog actief bij Terriër in Heiloo. Zoals bekend stopt ook heren- coach Matias Slagt ermee. Na drie seizoenen aan het roer pakt hij zich stick weer uit de kast en zal hij zich voegen bij het tweede team. Zijn opvolger heet Paul Jonker die met Voordaan in de Overgangsklasse uitkwam. Het laatste duel van Slagt met .Soest eindigde in een 2-2 gelijk spel. Bully werd door Justin van der Bom en Maarten van der Klink op een 0-2-achterstand ge zet, maar daarna begonnen de scheidsrechters in de ogen van Slagt cadeautjes weg te geven. 'Ze lieten fysiek spel toe en daar kun nen wij niet goed mee omgaan', aldus de coach. Uit een strafcorner en een strafpush kwamen de gast heren langszij. Soest, vorig seizoen ongeslagen kampioen, eindigde in de tweede klasse op de derde plaats. Hendrin Khadan speelt volgend seizoen bij Spakenburg. Dat heeft de voetballer van S.O. Soest zon dag meegedeeld. Naar verluidt vertrekt ook Jeroen Veen naar het vissersdorp. Hij verkast naar Ds- selmeervogels. Team Stalenhoef heeft het eind toernooi van de Soester Bowling Vereniging gewonnen.. Met 1532 pins was de ploeg onbereikbaar voor de anderen, waarvan Big Splitters (1484) de tweede plaats bemachtigde en Pinfall Fantasies (1477) derde werd. Daarachter kwamen Spitsheuvel (1466), De Noten (1426) en de Briljantjes (1416). Aan het toernooi werd door 24 teams meegedaan. Na de voorron de mochten de twaalf beste ploe gen door naar de finale. Ajax overweegt een samenwer kingsverband aan te gaan met WZ'49. Hans Renes van de voetbalschool van de Soester club, heeft daarover volgende week een gesprek met Danny Blind. De eventuele samenwerking houdt in, dat af en toe een jeugdtrainer van Ajax naar de Eemweg zal ko men om de pupillen en junioren aan het werk te zetten. Oefen- meesters die belast zijn met de opleiding van de jeugd van VVZ'49 krijgen de mogelijkheid om een stage te lopen bij de meest succesvolle voetbalclub van ons land. Ook zouden er oefenwed strijden gespeeld worden, bijvoor beeld tussen de BI van VVZ'49 en de Cl van Ajax. In de jeugd van de regerend lands kampioen speelt momenteel de van WZ'49 afkomstige Max van Waveren. Dit jaar nemen de groenwitten ook afscheid van Jef- ta van de Broek. De pupil gaat volgend seizoen in de Dl van FC Utrecht spelen. Beide spelers komen uit de voet balschool van VVZ'49, die don derdagavond een afsluitende trai ning voor sponsors en andere ge nodigden had. Na afloop daarvan kregen 120 voetballertjes uit de jeugdselecties een voetbaldiploma uitgereikt. Foto: Herman van Dam TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl WOENSDAG 21 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 Bij Eemvogels was het zaterdag feest. Zowel het tweede seniorenteam (boven) als de F1 (onder) behaalde het kampioenschap in de veldcom- petitie. Het tweede team van de korfbalvereniging won met 11-8 van Ree horst, terwijl de F1 de ongeslagen status vasthield via een 7-1-zege op Tel star.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17