www. lookf orf reedomcom IVMiAl Malle Pietje op Paardenkamp Vrijdag 23 en zaterdag 24 mei: chmidt' Actie 'Zomerschoon' 2003 Veiligheidsgevoel neemt ook bij Soester burgers af Scouts Hopman Masselman winnen in regiowedstrijden OMMG BEVEILIGEN? PROVAK CEELEN Winnaars logowedstrijd van De Kinderpraktijk Nederpopband 'Van Binnen' Live in 4Op Soest' Wildschut Optiek VASTE BEZORGERS BAUSCH &L0MB SOESTER COURANT PAGINA 9 Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Open dag op 24 mei: nieuw boek en nieuwe paarden PAG IN/U WOENSDAG 21 MEI 2003 'KOcisi Activiteiten in Soest en Soesterberg Discussie in Derde Kamer soestekScoürakt Politie verijdelt inbraak dankzij snelle melding Inloopavond over tunneltje spoorwegovergang Foto: Steef Kiarenbeek. Gevraagd LJL_L Het Politiekeurmerk veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of rOLITII KlUHMIHl; VEILIG WONEN huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen. Montage verzorgen wij desgewenst maar kunt u ook zelf doen. Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK. soest@provak.com of 035-6026900 Soesterbergsestraat 4 Soest www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl SO©St©r Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Oild©rlillQ© roeders Kromhout. tmbtc Warren s zijn pensioen op in zijn hele leven is tuntjes voorbereid, an er een paar es- mis, met als gevolg een op reis gaat en zijn hele leven wei- nis tot stand heeft arbeidzame leven athieke, egoïstische It (Jack Nicholson) amper staat klaar, v opgetogen. Maar ijkt de gewezen as- :sident van een ver in Nebraska huive- Als zijn vrouw een stofzuigend een fa al krijgt, verzakt iserticf zclfmedelij- indiging van het hu- '.ijn enige dochter i actie. Dit huwelijk :n te voorkomen, de camper en begint reis richting Denver. ,sen onderweg zijn al jtellend als zijn ont- lam, hoog achter het j alle tijd om de leeg- even onder ogen te alles van verzekerin- at hij de wereld en If begreep. Dat blijkt omisch anders uit te igzaam komt Schmidt zijn vrouw en zijn jn doen en laten be- 3 misschien ook wel Nu die vaste ankers Hen gaat hij eindelijk lekken. De vraag is daartoe in staat is. Nicholsons Schmidt :naam mens, aan het je toch dat je hij je :worden. (USA 2002, 20:30 uur. Entree: /65+ 3,50. Reserve- tgmorgen 9:00-13:00 '577. Meer informatie artishock-soest.nl. I Jicholson in 'About 25 mei oeders liout' in irockcafé e zondagavond van de Artishock als cultureel nd en ontvangt Storm- ndere gasten, voor een vontuur met ongewisse jbroeders Kromhout is 'Groningse groep, die ;eerde muziek speelt >ncentraïie en optimaal de belangrijkste voor- ijn. Herinneringen aan of herkenbare muziek keu zij samen tot een igsel dat zij zelf 'totaal- 3emen. ïd en fantasie krijgen de sl bij de fabricage van eefsels vol klank en rit- ti verbonden met melo- verrassende patronen, tussen stilte en geweld, rodie en ernst, licht en an Roeper omschrijft de an Gebroeders IGom- toemd naar de scheeps- 'an die naam, als 'volsla- atieve muziek, die net als an Tarkovski een vreem ening van de werkelijk- bereid is zich open te i geen behoefte heeft te i bestaande categorieën, oncert van Gebroeders t een bijzondere ervaring, iek trekt als een film door d van dc luisteraar. In taalden de heren de fina- Dutch Jazz Competition, overigens geheel naar de m de Gebroeders Krom- et als winnaar uit de bus, maar Paradiso wel op zijn m te zetten. Dit jaar wer- i als Paradox (Tilburg) en 'echt) op hun adembene- on-stop improvisatie ge- I. Critici beschreven hun n als 'muzikaal spektakel ssingen' en als 'huivering- lc improvisaties bij Ives'. g: Fons Sluijter - tapes, ano en cello; Peter Piek - zang/ stem, mondharmo- i Roeper - drums, piano, analoge/digitale scratch g.' 20:30 uur. Entree: leden 2,50. Naast scholen en bewoners ne men dit jaar voor het eerst ook ambtenaren van de gemeente Soest deel aan Zomerschoon. Dit jaar staan vrijdag 23 mei (voor scholen en ambtenaren) en zaterdag 24 mei (voor bewo- nersgroepen) in het teken van de actie. Op vrijdag 23 mei om 10:00 uur is wethouder Harry Witte op de r.k. basisschool De Achtbaan (van Ha- melstraal 99). Hij zal hier een of ficiële start geven voor de scholen. Dit jaar doen 15 basisscholen, van de 21, mee aan Zomerschoon. Ie dere deelnemende school is actief in z'n eigen schoolomgeving. Daar naast ontvangt elke school lesma teriaal en een poster over zwerf vuil. Op zaterdag 24 mei geeft Witte geeft om 9:45 uur in winkelcen trum de Smitshof (Smitsweg) het officiële startsein aan de actie Zo merschoon voor bewonersgroepen. Om 10:15 uur plaatst hij een tegel 'Tegen zinloos geweld' in de straat Boekweitland. Deze straat heeft vorig jaar de straatstuntprijs ge wonnen en daar deze tegels voor aangeschaft. Het belangrijkste doel van Zomer schoon is het verbeteren van dc leef/woonomgeving. Met schoon, veilig en gezellig als belangrijkste waarden. Met de slogan 'hart voor je buurt' worden scholen, bewo ners, instellingen, verenigingen cn bedrijven opgeroepen om samen dc handen uit de mouwen te ste ken en iets leuks te bedenken om de buurt op te fleuren. Leefbaar heid wordt zo meer dan alleen hel aanzien van de straat. Dus: samen werken aan een schone, hele, vei lige en gezellige buurt. Maar ook: Samen ruimen, samen vieren. Dal zou het hele jaar door kunnen maar één weekend in het jaai krijgt het extra aandacht. Vrijdag 23 mei Op vrijdag 23 mei doen de volgen de basisscholen in Soest/ Soester berg mee. Wegwijzer; Willaertstraat, 10:00- De Derde Kamer heeft vorige week donderdag in restaurant Fusions onder leiding van Jan Jacobs gedebatteerd over vei ligheid en criminaliteit. Het panel bestond uit twee Tweede- Kamerleden - CDA'er Coskun Cörüz en Aleid Wolfsen van de PvdA - en het Soester gemeen teraadslid Karei van Geet van de WD. Laetitia Griffith (Tweede Kamer VVD moest op het laatste moment helaas verstek laten gaan i.v.m. fractie- beraad over de kabinetsforma tie). Gezien de actualiteit van het on derwerp hield de organisatie van De Derde Kamer rekening met een volle zaal. Kennelijk hebben veel Soester burgers nog steeds een relatief goed veiligheidsgevoel, want de zaal was maar voor iets meer dan de helft gevuld. Toch kwamen er uit het aanwezige pu bliek kritische maar ook verontrus tende geluiden over de veiligheid in hun buurt. De panelleden waren het unaniem met elkaar eens dat ook de hulp van de individuele burger om onveilige situaties te melden onmisbaar is voor de po litie om haar taak optimaal te kun nen uitoefenen. De agent of de surveillant kan niet overal tegelijk zijn om verdachte(n) staande te houden. Zij zouden zich ook min der bezig moeten houden met tijd rovende administratieve werk zaamheden. Initiatieven zoals buurtpreventie worden door Den Haag van harte toegejuicht en on dersteund door de lokale overhe den. CDA'er Cörüz legde de nadruk op de educatieve, taken binnen het gezin. 'Daar ligt in feite de basis voor de maatschappelijke vorming van onze kinderen. Misdaadpre ventie begint aan de wortel van ons bestaan. Repressie en herop voeding kost de maatschappij han denvol geld en zou beter aange wend kunnen worden voor educa tieve ondersteuning van gezinnen die dat werkelijk nodig hebben.' Boetes PvdA'er Wolfsen pleitte voor een snellere justitiële afhandeling van strafzaken tussen het moment van aanhouding en strafoplegging. 'Voor het slachtoffer is een trage procedure in het strafproces een extra traumatische ervaring.' Een deel van de landelijke opbrengst uit boetes zou gestort moeten wor- Het panel tijdens de discussie in De Derde Kamer. den in een speciaal fonds om slachtoffers direct schadeloos te stellen, aldus Wolfsen. Dat schoot Karei van Geet een beetje in het verkeerde keelgat. De 'opbrengst' van de door de Soester surveillan ten en de door de 'buitengewone opsporingsambtenaren' uitgeschre ven boetes moeten direct terug vloeien in de gemeentekas, vond hij. Uiteindelijk is het de gemeen te die de surveillanten zelf betaalt. Met dat geld kunnen hier op lo kaal niveau preventieve maatrege len worden gefinancierd. Agenten sneller op straat en de uitwerking van processenverbaal laten uitvoe ren door administratieve medewer kers. Beide kamerleden waren het hier mee eens en zouden dit 'meene men' naar Den Haag. Behalve Wolfsen waren Cörüz en Van Geet voorstander van hogere straffen. Jan Jacobs sloot de bijeenkomst met de vaststelling dat absolute veiligheid geen sinecure is maar dat een effectieve bestrijding van misdadig gedrag en de voorkoming daarvan het veiligheidsgevoel on der de Soester bevolking kan be vorderen. 15:00 uur. Waterinkschool; Smitsweg, 10:00- 15:30 uur. Achtbaan; Van Hamelstraat; 9:00- 15:00 uur. Klimop; Wcegbrccstraat; 11:00- 15:00 uur. Carolusschool; Chr. Huygenslaan, Soesterberg; 9:00-11:00 uur. Desmond Tutuschool; Molen straat; 13:15-15:00 uur. Van der Hucht II; Libel; 8:30- 12:00 uur. Van der Hucht III; Valeriaanstraat; 8:30-15:00 uur. Daniëlschool; Smitsweg 46; 10:45-11:00 uur. De Werveling; Oude Utrechtse- weg; 10:00-11:30 uur. Ludgerusschool; Vossevcldlaan; 13:00-15:00 uur. De Postiljon; Gen. Winkelman straat, Soesterberg; ?-15:00 uur. Insingerschool; Insingerstraat; 11:00-15:00 uur. Prins Willem Alexanderschool; Beetzlaan; 14:00-14:45 uur. De Driesprong; St. Theresiastraat; 13:00-14:15 uur. Zaterdag 24 mei Op zaterdag 24 mei komen de be wonersgroepen in actie. Wijk Smitsveen: 9:45 uur: Smitshof, startsein actie Zomerschoon door wethouder Witte. 10:00-13:00 uur: Smitshof: disco theek. 10:00-13:00 uur: drive-inwonin gen Valeriaanstraat, Speenkruid straat, Ereprijsstraat en flats Kam perfoeliestraat: schoonmaakacties door bewoners. 10:00-10:30 uur: Kamperfoelie straat: verkoop bloembakken. 10:00-10:30 uur: Smitsweg (311/ m 309) marktterrein: verkoop bloembakken. 10:00-10:30 uur: Hoek Smitsweg- Veenbesstraat: Sambaband Ola- dom. Een percussiegroep uit Utrecht bestaande uit 10 man. Om helemaal in de Zomerschoon- stemming te komen 10:30-11:00 uur: Veenbesstraat (648 t/m 770): verkoop bloem bakken. 10:30-11:00 uur: Weegbreestraat In een grijs verleden, toen Ne derland wekelijks aan de beeldbuis zat gekluisterd voor Swiebertje, kwamen de hoofd rolspeler (Joop Doderer) en zijn televisievriend Malle Piet je (Piet Ekel) naar De Paarden kamp. De Soester Piet Ekel luistert zaterdag 24 mei weer om de open dag van het paar- denrusthuis op. De gepensioneerde acteur zal op verrassende wijze het eerste exem plaar van 'Óns Paardenkamp' overhandigen. De inkt van het boek is bijwijze van spreken nog nat en geschreven door Jan van Steendelaar. De Soester journalist en auteur heeft verhalen over men sen en dieren van het pension aan de Birkstraat geschreven en deze gebundeld in het boek. 'Malle Pietje' komt zaterdag om 11:30 uur in actie, waarna belang stellenden het boek voor 15,00 kunnen kopen. Ter plekke of door het bedrag over te maken op post bank 631624 t.n.v. Stichting De Paardenkamp te Soest o.v.v. boek. Op de open dag, de hekken gaan om 11:00 uur open, is er natuur lijk meer te doen. Bezoekers kun nen hun fantasie uiten in een ver haal dat samen met die van ande ren tot een verhaal wordt gebreid en vervolgens op de website van De Paardenkamp zal worden ge publiceerd. Om 12:30 en 14:30 uur zijn er poppenkastvoorstellin gen op boerderij Vosseveld. In zijn rol als Malle Pietje was Piet Ekel (rechts) al eens op De Paardenkamp, toen in gezelschap van Swiebertje. Zaterdag kruipt de Soester acteur nogmaals in de rot van de opzienbarende antiekhan delaar. Ook wordt een presentatie gege ven van de extra vestiging van De Paardenkamp, verderop aan de Birkstraat, dat momenteel wordt gebouwd en waar vanaf oktober gefaseerd 60 paarden zullen wor den gehuisvest. Zaterdag aanstaande worden reeds zes viervoeters verwelkomd, maar zij worden gestald op Vosseveld. Om 14:00 uur maken ze het tradi tionele 'ererondje' langs de bezoe kers. De verkenners van de Hopman Masselman Groep uit Soest hebben het afgelopen weekend in Zeist meegedaan aan de Re gionale Scouting Wedstrijden van de Regio Utrechtse Heu velrug. Ze hebben daar beslag weten te leggen op zowel de eerste als de vierde plaats. Dat is in een veld met 29 deelne mende ploegen een prestatie van formaat! Het gevolg van deze overwinning is dat de Soester ver kenners in het Pinksterweekend in Baarn mee mogen doen aan de landelijke scouungweustrijden. De regionale wedstrijden stonden in het teken van Afrikaanse culturen met als motto 'Hakuna Matata'. Dit bood de mogelijkheden om een weekend lang fantastische spe len te doen, maar ook het wed strijdelement terug te laten komen in meer traditionele scoutingtech- nieken zoals kamperen, kaart cn kompas en het pionieren. Bij de sluiting van het weekend bleek dat beide ploegen van de HMG bij de laatste vier zaten. Op de vierde plaats met 705 punten (van de maximale score van 1000 punten) eindigde de patrouille 'Uilen', waarna de ontknoping zeer spannend werd. De drie hoogste ploegen mogen naar de landelijke wedstrijden, daar zat de andere patrouille van de HMG dus al bij, maar de feestvreugde was helemaal groot toen uiteindelijk bleek dat ze ook de eerste plaats hadden veroverd met 845 punten. Op de tweede plaats eindigde de Laurentiusgroep uit De Bilt en op de derde plek de Woudlopers- groep uit Zeist. De winnende ploeg van de HMG bestaat uit ze ven verkenners die nu allemaal in Baarn de eer van de HMG uit Soest gaan hooghouden. (361 t/m 479): verkoop bloem bakken. 12:30 uur: Smitshof: afsluiting ac tie Zomerschoon door P. Hcnke. Oplaten ballonnen. 13:00 uur: Papier en plastic prik ken in de wijk door kinderen van dc speclgoeduitleen Anne Maria Koekoek. Wijk De Eng: 9:45 uur: Smitshof, startsein actie Zomerschoon door wethouder H.L. Witte. 9:30-10:30 uur: Dalplein: schoon maken Dalplein. 10:00-10:30 uur: Boekweitland: plaatsen stoeptegel Tegen Zinloos Geweld door wethouder Witte. Daarna schoonmaakactie. 10:00-11:00 uur: Saenredamplant- soen: schoonmaken hinkelbaan. 10:00-13:00 uur: Smitshof: disco theek. 11:00-11:30 uur: Saenredamplant- soen: Sambaband Oladom. Om helemaal in de Zomerschoon- stemming te komen 11:30-12:00 uur: Vermeerlaan: verkoop bloembakken. 11:30-12:00 uur: Saenredamplant- soen: verkoop bloembakken. 12:30 uur: Smitshof: afsluiting ac tie Zomerschoon door P. Henke. Oplaten ballonnen. De actie wordt georganiseerd door Huurdcrsbelangenvereniging Smitsveen, Wijkbeheerteam Smits veen, gemeente Soest, Turkse ver eniging, Speelgoeduitleen Anne Maria Koekoek, bewoners van de Valeriaanstraat, Kamperfoelie straat, Ereprijsstraat en Speen kruidstraat. Sponsors zijn Albert Heijn, Portaal, Rabobank Baarn- Soest, architectenburo Eras, druk kerij Grafifors, Huurdersbelangen vereniging Smitsveen en gemeen te Soest. in Soest voor de woensdagmiddag Aanmelden: tel. 6014152 Drie mannen, onder wie een Soes ter, zijn aangehouden tijdens en na een poging tot inbraak in een be drijf aan de Torenstraat. De poli tie werd vorige weck in de nacht van dinsdag op woensdag gewaar schuwd door een getuige die glas gerinkel had gehoord. De politie constateerde dat er bij een bedrijf een ruit was ingegooid en kreeg vrijwel tegelijkertijd een melding van inbraak, maar dan in een pand verderop aan de Torenstraat. Daar werd meteen een 20-jarige Hilversummer aangehouden. Een even oude Baarnaar probeerde via de achtertuin te ontkomen, maar werd na een korte achtervolging in de kraag gevat. Weer later hield de politie op de Peter van den Bree- merweg een Soester van 19 aan. Een vierde verdachte slaagde er wel in te ontkomen. Dc drie werden op het bureau in gesloten voor verhoor, de wagen waarin ze waren gekomen, werd in beslag genomen. Doordat de poli tie tijdig was gealarmeerd, waren de verdachten niet verder gekomen dan over het hek van het bedrijf sterrein te klimmen. Toegang tot het gebouw hadden ze zich nog niet verschaft. Freedom to choose Look for freedom en ontdek hoe contactlenzen je leven veranderen! Je contactlensspecialist: Zuidpromenade 14, 3768 EM Soest 035-6022212 www.wiIdschutoptiek.nl De wedstrijd was onderdeel van een promotiecampagne van De Kinderpraktijk om de nieuwe naam meer bekendheid te geven. Bij een nieuwe naam hoort ook een nieuw logo. Een beeldmerk, dat kinderen van alle leeftijden aanspreekt. En wie kan dat beter maken dan de kinderen zelf? Honderd kinderen van 4 tot en met 16 jaar deden mee aan de wedstrijd en ontwierpen een logo voor De Kinderpraktijk. Zij ston den voor de moeilijke taak te laten zien dat De Kinderpraktijk een plek is waar je graag naartoe gaat. De Kinderpraktijk biedt onder steuning aan kinderen die niet lek ker in hun vel zitten, verdrietig of angstig zijn. Veel kinderen ver werkten dat in hun tekening. Zij tekenden een gebouw waar kinde ren verdrietig naar binnen gaan en er weer blij uitkomen. De kinderjury, bestaande uit Rosi- ta Snel, Nicky Vonk, Willemijn van Schagen en Sascha Vonk, had er een hele kluif aan om de prijswin naars uit te kiezen. Na lang verga deren kozen zij de tekening van Celine van de Kraats (7) uit Leus den als de beste tekening. Een ge deelde tweede prijs was voor Bart Heijmans (12) uit Castricum en Romy Boots (9) uit Soest. De der de prijs is gewonnen door Florien Offergeit (11), eveneens uit Soest. De mooiste tekeningen zullen wor den gepubliceerd op de website van De Kinderpraktijk: www.dekinderpraktijk.nl. Tijdens de laatste uitzending van het populaire radiopro gramma 'Op Soest', dat ko mende zondagmiddag (25 mei) rechtstreeks wordt uitge zonden vanuit Artishock, treedt de Utrechtse popgroep 'Van Binnen'op. Van Binnen is een Utrechtse ne derpopband, die in oktober 2001 is opgericht. Met de ambitie om naast poppodia en café ook in theaters op te treden, werkt Van Binnen constant aan nieuwe num mers die variëren van oinroerer.de In het clubhuis van TV Soest-Zuid houden ProRail en de gemeente vanavond een informatiebijeen komst over de onderdoorgang van de spoorwegovergang nabij de Kastanjelaan. Tekeningen, foto's en schetsontwerpen liggen klaar om te worden bekeken en zullen desgevraagd worden toegelicht door vertegenwoordigers van Pro- Rail en Soest. Omwonenden zijn schriftelijk reeds uitgenodigd, maar ook andere belangstellenden zijn vanaf 20:00 uur welkom. Het ont werp voor de spooronderdoorgang is gemaakt door ingenieursbureau Grontmij. Kies de contactlenzen die passen bij jouw actieve levensstijl! Speciaal voor jou is er nu het unieke Freedom Welkomstpakket van Bausch Lomb. Hierin zit alles wat je nodig hebt als je met lenzen begint Zelfs een uitgebreide CD-Rom, waarop je de antwoorden op al je vragen meteen kunt vinden. - Kijk op www.lookforfreedom.com en maak kans op je Droomprijs! Maak kans op één van de 100 CD's of win je eigen Droomprijs naar keuze voor 2 personen. Nieuwsgierig? Kom vrijblijvend bij ons langs, we vertellen je er graag alles over. Of bezoek eerst de speciale website: www.lookforfreedom.com De uitslag van de logowedstrijd is bekend. Kinderen uit het hele land hebben gereageerd op de oproep een logo te ont werpen voor De Kinderprak tijk in Soest. In totaal kwamen er 100 inzendingen binnen. Een kinderjury heeft uit alle inzendingen vier prijswinnaars gekozen. Florien Offergeit uit Soest won de derde prijs met deze tekening. ballads, tot stevig swingende pop rock nummers. Verschillende optredens en radio uitzendingen, leverden enthousias te reacties op van het publiek. Eer. half jaar na oprichting is de band de studio ingedoken om een demo-cd te produceren, wat tot een goed eindresultaat heeft ge leid. Inmiddels heeft Van Binnen een tweede demo-cd en probeert zoveel mogelijk te spelen, want live is de vijfkoppige band pas echt in haar element! Van Binnen streeft naar een per fecte samenhang van tekst en mu ziek. De krachtige en diepgaande teksten moeten tot hun recht ko men in de muziek, vinden de bandleden. Van Binnen treedt naar buiten en hoopt in haar zoektocht naar erkenning vele fans met zich mee te dragen. Zondagmiddag is de groep te zien en te horen in Artishock tussen vier en zes uur in het programma 'Op Soest'. En jij kunt daar bij zijn. Toegang is gra tis! Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant

Soester Courant | 2003 | | pagina 9