passION Nu met gratis broodbakkers-stofzuigers-magnetrons-espressoapparaten aummDfj bemer Agaath Buitink vindt 't welletjes Prijzenfestival bij Winkelkring Nieuwe smaken bij IJssalon Bemer (Nieuwerhoekplein) 'Genealogische Markt' in Amersfoort Restaurant onder 'nieuwe' zaak Ben van der Linden Open dag Better Bodies Blauwe Vogel dagje uit torwaarden arkant Vastgoed Rabobank Giro 800 800 Den Haag PAGINA 101 WOENSDAG 28 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 11 Burg. Grothestraat 9 Soest - Tel 035-6010344 I Fysiotherapeute gaat verder met acupunctuur Zaterdag 31 mei, de Observant Slijterij heropent dinsdag aan overzijde Letsel door aanrijding Wijkvereniging houdt bingo's Nieuwerhoekplein 6, Soest Diverse demonstraties op 1 juni Passoa-paradijs: 31 mei t/m 15 juni Met Lions Club Soestdijk en clowns Actie van 31 mei t/m 15 juni Leden van GS Utrecht officieel geïnstalleerd Spullenhulp: 'Het spijt ons' PASS OA ize website: TING VLUCHTELING, TEAR FUND.TERRE SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES m www.giro800800.nl EXPERT SCHOEMAKER Sinds 1925 is op Nieuwer- hoekplein de ijssaion geves tigd. Eerst opgericht door Reg- nery, later in bezit van de fami lie Van Brunimelen en sinds IVz jaar overgenomen door Rogier Bemer. Sinds 1 maart is Pascal, zijn broer, mede-eige naar geworden. Voor beiden is het ijs niet onbe kend. Rogier en Pascal hebben eerst voor de familie Van Brum- melen in de ijssaion gewerkt, maar toen was het nog een bijbaantje of vakantiewerk. Sinds dit seizoen heeft IJssalon Bemer enkele nieuwe smaken en producten in het assortiment. Na speurwerk van Rogier in Brazilië heeft hij een ijssmaak mee naar Nederland genomen, Brasilia Coco, van cocos met chocolade. Nieuw voor de kinderen zijn de Toy-cup's. Dat zijn kartonnen be kertjes met onder een tweede bo dem een verrassingsspeeltje. Ook nieuw in het assortiment zijn de vruchtendranken van Pago. Deze pure dranken zijn verkrijgbaar in 7 verschillende smaken. In de periode van zaterdag 31 mei tot en met zondag 15 juni wordt IJssalon Bemer omgetoverd tot een Passoa-paradijs. In deze we ken wordt een speciale coupe, 'Kiss of Passion', met o.a. passoa- ijs en topping geserveerd voor 4,50. Het ijs en de topping zijn in samenwerking met Passoa ontwik keld. Een beker met Passoa-ijs, voor 2,00, wordt o.a. voorzien van een key-koord, de passionele coupe wordt ook voorzien van een leuke verrassing die goed aansluit op Passoa. T-shirts De actie is speciaal gericht op de jeugd. Onder ae eindexamenkan didaten die in deze twee weken een bon met hun naam, adres en telefoonnummer inleveren worden enkele t-shirts verloot. Pascal (l.) en Rogier Bemer van de-ijssaion aan het Nieuwerhoek- plein. Foto: Soester Courant Voor de kerst heeft IJssalon Bemer net als dc laatste drie jaar weer de speciale kerst-ijstaarten. Die moe ten van tevoren besteld worden en de laatste drie dagen voor kerst worden opgehaald. De klanten kunnen zelf de ijstaart samenstel len met maximaal twee smaken ijs. Daar komt dan slagroom op met een kerstversiering. Sinds twee jaar heeft IJssalon Be mer ook een ouderwetse ijskar. Die is te huur voor alle feesten en partijen, voor een school of bedrijf dat leerlingen of werknemers eens wil verrassen. De ijskar wordt ver huurd met personeel dat zeer erva ren is, daar heeft men geen omkij ken naar. In het centrum van Amers foort, in het uit 1495 daterende voormalig Observantenkloos ter (Stadhuisplein 7), organi seert de Nederlandse Genealo gische Vereniging, Amersfoort e.o. op zaterdag 31 mei, in sa menwerking met de gemeente lijke Archiefdienst en het Stadsinformatiecentruin 'De Observant', een grote Genea logische Markt. Op de Genealogische Markt za! veel informatie op genealogisch gebied te verkrijgen zijn, waarbij tevens een bezoek aan het ge meentearchief met daarbij een rondleiding tot de mogelijkheden behoort. Verder nemen o.a. deel de Nederlandse Genealogische Vereniging (met informatie over computergenealogie, boeken en tijdschriften, contactdienst voor stamboomonderzoekers, emigratie naar Amerika) en veel' historische verenigingen (ook die uit Soest). Er is ook informatie over de werk wijze van familieorganisaties en over de databank van de Mormo nen. Wie van de gelegenheid gebruik wil maken om archiefstukken in te kijken wordt geadviseerd deze eer der in de week bij het archief te reserveren (^033-4695017). 'Dc Observant', Stadhuisplein 7 is ge legen tegenover het Stadhuis. Van af het station is het 10 minuten lo pen of u neemt stadsbus 1-2-4 of 5. Ook parkeergarages zijn in de directe omgeving voldoende aan wezig. Voor routebeschrijving en overige informatie zie de website http://amersfoorteo.ngv.nl. De Genealogisch Markt duurt van 10:00 tot 16:00 uur. De toegang is gratis. Een restaurant in de kelder van slijterij Ben van der Linden verlevendigt het kille en verla ten beeld van het winkelgebied in noord na de sluitingstijd van de winkels. Mede om die reden gaat het college akkoord met deze horecagelegenheid die de ondernemer, samen met circa 20 vennoten, eind september wil openen. Het college is bereid een vrijstel lingsprocedure te starten voor het restaurant aan de Burgemeester Grothestraat, onder de voorwaar de dat Van der Linden een oplos sing vindt voor mogelijke parkeer problemen op de vrijdagavond (koopavond). Volgens de norm zouden er bij het restaurant onge veer 40 parkeerplaatsen moeten komen, maar met uitzondering van de koopavond verwacht het colle ge in de avonduren geen moeilijk heden, omdat het dan rustig is in de winkelstraat. Van der Linden is in vergaand overleg met de eige naar van de parkeerplaats bij AH. Die gaat vrijdagavond om tien uur dicht, maar het ziet ernaar uit dat er voor de gasten van het restau rant een regeling kan worden ge troffen. Van der Linden en zijn vennoten zijn nog volop bezig met de voor bereidingen voor het restaurant dat een Mediterrane sfeer zal krijgen. Zo wordt er nu bijvoorbeeld ge sproken met een top chef-kok. Verhuizing Het restaurant wordt gevestigd in de kelder van de nieuwbouw van de slijterij. D.e bouwwerkzaamhe den zijn inmiddels afgerond. Van der Linden neemt komend week einde zijn intrek in het pand en (her)opent op dinsdag 3 juni de deuren op het perceel waar hij' voorheen ook al met zijn winkel was gevestigd. Zaterdag 31 mei is de slijterij nog geopend in het tij delijk onderkomen aan de overzij de van de Burgemeester Gro thestraat. In verband met de ver huizing is de zaak op maandag middag gesloten. In het nieuwe gebouw komt ook een luxe groente- en fruitwinkel die vermoedelijk op 1 september zal worden geopend. Daar zullen onder meer salades, maar ook soe pen -allemaal uit eigen keuken verkrijgbaar zijn. Op de Birkstraat is zaterdagmid dag een bromfietser gewond ge raakt aan hoofd en benen, toen hij werd aangereden door een auto mobiliste. De bestuurster, een 24- jarige Soesterse, sloeg rechtsaf een inrit in en had kennelijk de brom fietser over het hoofd gezien. De 16-jarige jongen uit Hoevelaken kon de wagen niet meer ontwijken, botste ertegen aan en kwam ten val. Per ambulance werd hij naar Meander in Amersfoort gebracht. De vrouw bleef ongedeerd. De wijkvereniging Overhees houdt zaterdag 31 mei een bingo voor volwassenen. In het ontmoetings centrum de Klarinet wordt om 20:00 uur begonnen. Een deelne merskaart kost 3,50 voor leden en donateurs en 7,00 voor ande ren. De zaal gaat om 19:00 uur open. Er wordt tussendoor ook een loterij gehouden. Op woensdag 4 juni is het de beurt aan kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Zij kunnen vanaf 13:30 uur naar binnen en een half uur later worden dc genummerde balletjes in beweging gebracht. Deelname kost 1,20/2,40. Op het Weteringpad, hoek Ko ningsweg, houdt Better Bodies zondag 1 juni een open dag. Diverse demonstraties worden er gegeven tussen 10:00 en 16:00 uur. Belangstellenden kunnen er terecht voor infor matie en of een rondleiding. Medewerkers staan klaar om de bezoekers te informeren over het All-In Concept van Bctter Bodies. Wie zich. tijdens de open dag in schrijft, oespaart 75 euro en krijgt een sportpakket. Ook maken be zoekers kans op een ATB. Een bezoek aan de sportschool op het industrieterrein is zondag geheel vrijblijvend. Om 11:00 uur start de sportschool met ccn demo Bodypump release. Elk half uur is er een nieuwe de monstratie, van onder meer spin ning, steps, strcctdance, bodycom- bat en balance en stretch. Kinderen van de Blauwe Vogel, het dagcentrum voor meervou dig gehandicapte kinderen in Soest, hebben dankzij de Lions Club Soestdijk weer een dag kunnen doorbrengen op de Manege zonder Drempels. Deze manege in Bennekom is spe ciaal uitgerust om de meervoudig gehandicapte kinderen in de gele genheid te stellen op een aange paste manier met pony's te rijden. Dc aanpassing bestaat eruit dat er bij het paardrijden gebruik wordt gemaakt van een huifbedconstrucr tie. De kinderen kunnen dan, lig gend op een soort zeil gespannen tussen twee pony's, een ontspan nen rijtoertje maken. Zo'n ritje heeft een therapeutische werking, het doet de kinderen goed en geeft hen zichtbaar plezier. De dag begon met het aanbieden van een automatische tillift aan de manege zonder Drempels door de voorzitter van de Lionsclub Soest dijk, Cor de Ruijter. De mensen van de manege waren blij verrast met dit waardevolle geschenk. De lift is een zeer welkom hulpmiddel bij het soms gecompliceerd tillen van de kinderen op de huifbedden. De lift en het dagje uit waren mo gelijk gemaakt door de leden van de Lionsclub Soestdijk, die de hele dag zelf ook de handen uit de mouwen staken. Tussen de ritjes door, die bij toerbeurt plaatsvon den, werden de kinderen opgevan gen met live muziek, het optreden van twee clowns en voorzien van eten en drinken. In de smaak vie len ook de door de Lions zelf ge bakken pannenkoeken. Uit de positieve reacties na afloop viel op te maken dat dit initiatief zeer gewaardeerd werd. Het ziet er dus naar uit dat deze traditie, die 9 jaar geleden door de Lions in gang is gezet, ook het komend jaar weer een vervolg krijgt. Voor de financiële ondersteuning van deze activiteiten wordt op 15 november weer het klassiek Lions-Staalban- kiers concert gehouden. De overstap naar het nieuwe ge bouw is haar uitstekend bevallen. 'Het is heerlijk om hier te werken, zoveel ruimte! Het grootste nadeel van de Lindenlaan was altijd de trap waarover alle patiënten moes ten. Ik ben vaak bang.geweest dat er centje zou vallen, maar dat is gelukkig niet gebeurd...' Het voor deel van de 'samenwoning' met de huisartsen zijn vooral de korte communicatielijnen. 'Je kunt altijd heel snel met elkaar overleggen en een beroep doen op eikaars specia lisaties. Daarnaast is het ook gezel lig om met vakgenoten en collega's onder één dak te verkeren. We drinken vaak gezamenlijk koffie. Zwaar vak Ze stopt omdat ze het na 41 jaar wel welletjes vindt. 'Er verandert heel wat in de gezondheidszorg, ook in de fysiotherapie. Daar komt een hoop bij kijken: nascholing bij voorbeeld, en ook een heleboel administratieve rompslomp. Ik heb het altijd goed bij kunnen benen, maar het is toch een zwaar vak en het kost je een hoop energie.' Ze kiest er welbewust voor om door te gaan met de acupunctuur, wat voor haar altijd een van de leukste facetten van het vak is ge weest. Ze heeft er twee studierei zen naar China voor gemaakt. Ook de haptonomie heeft haar trouwens altijd bijzonder geboeid. 'Mensen leren om naar de signalen van hun lichaam te luisteren, dat heb ik altijd heel interessant ge vonden. Sommige mensen lopen veel te lang door met klachten; ze kennen dikwijls hun grenzen niet, lichamelijk en geestelijk.' Hapto nomie is voor haar een 'extra di mensie' van het vak, waarvan ze dan ook met enig hartzeer afscheid neemt. Gelukkig blijft ze als acupuncturist actief. 'Op die manier blijf ik nog een beetje betrokken bij de prak tijk en de collega's. Zo opeens he lemaal niets meer om handen heb ben - dat lijkt me niets. Ik hou wel graag een beetje feeling met het centrum. Ik heb er van mijn kant ook een hoop in geïnvesteerd, vooral in overdrachtelijke zin. De uitstraling van de Lange Brink is heel positief. De patiënten vinden het hier prettig; het heeft eigenlijk niet zo de sfeer van een medisch centrum, waar je zo'n theapeutisch gevoel krijgt...' Niet zaligmakend Acupunctuur raakt steeds meer bekend en geaccepteerd, consta teert ze met welgevallen. 'Het wordt tegenwoordig ook door alle verzekeringen vergoed en de pa tiënt hoeft niet eerst naar een huis arts voor een verwijzing. Ik be schouw acupunctuur heus niet als zaligmakend, maar het werkt door gaans heel goed, bijvoorbeeld bij allergieën en hooikoorts. Je moet er ook niet eindeloos mee door gaan, vind ik. Als na een paar keer blijkt dat het niet helpt moet je gewoon stoppen.' Hoe ze de komende 'zeeën van vrije tijd' gaat vullen weet ze nog niet precies. Ze wil in elk geval kunstgeschiedenis gaan studeren en meer tijd gaan besteden aan haar kleinzoon Matthijs (inmiddels een halfjaar oud). 'En verder kijk ik wel of het me bevalt. Ik ben m'n hele leven bezig geweest met ande re mensen. Wie weet ga ik het ver schrikkelijk missen, maar mis schien vind ik het ook wel heerlijk. +De familie Kamphorst is vorige week in de prijzen ge vallen bij de Winkelkring Van Weedestraat. Met een rijk gevulde picknickmand (winkelwaarde 75 euro) ging ze zaterdag naar huis. De uitreiking vond plaats bij Joh. Mets aan de Van Weedestraat. Joost Mets en winkelkringpreses Emile Wortmann reikten het luxe levensmiddelenpakket uit. De prijs won de familie Kamphorst door mee te doen aan het prijzenfestival. Ze hadden een van de voordeel cheques, voor een gourmetpakket bij Slagerij Van Asch, verzilverd en hun bon werd bij de loting als eer ste naar boven. De cheques zijn tot en met 31 mei geldig. Deze week is er nog een trekking onder de deelnemers. pie en acupunctuur. Alleen met acupunctuur gaat ze verder. Agaath startte destijds in Soest in de voorkamer van haar huis aan de Sophialaan. Daarvoor had ze een aantal jaren in verschillende zie kenhuizen gewerkt: de Mariastich- ting in Haarlem, het VU-zieken- huis en het Wilhelminagasthuis in Amsterdam en de Lichtenberg in Amersfoort. Na een paar jaar vond ze een betere plek: op de boven verdieping van de huisartsenprak tijk van dokter Chavannes aan de Lindenlaan. Vijf jaar geleden ver trok ze daar naar de Lange Brink, het gezondheidscentrum aan de Lange Brinkweg, waar ze met haar collega's onder één dak verkeert met de huisartsen De Haan (op volgster van Nicolas), Oudshoorn en Smits-Schaffels. De ledeiï van Gedeputeerde Sta ten van Utrecht zijn onlangs offi cieel geïnstalleerd. In de porte feuilleverdeling zijn tijdens de eer ste vergadering enkele kleine wij zigingen aangebracht. Jan Pieter Lokker uit Soest blijft de eerste plaatsvervanger van de commissaris van de koningin, mr. Boele Staal. Daarnaast is dc CDA- er verantwoordelijk voor bestuur lijke zaken en landelijk gebied. Zijn partijgenoot, mevrouw Kamp, neemt zorg en welzijn, woonsche pen en communicatie onder haar hoede. WD-gedeputcerde J. Streng staat voor ruimtelijke orde ning en personeel, J. Binncnkamp (ook WD) voor water en milieu. G. Mik (PvdA) kreeg infrastruc tuur en economische zaken en de sociaal-democraat J.G.P. van Ber gen financiën en cultuur. aning mee schuur ligt bos, de Soester Duinen, penbaar vervoer liggen e grote, zonnige (z.o.-ligging) jke landelijke sfeer uit (per- iling: entree, toilet, provisie- ïkamer en suite met houten n openslaande deuren naar loerverwarming. Verdieping: vaste kast, 2 ruime slaapka- douche en vaste wastafel, lar via een vlizotrap. Dit als buiten uitstekend onder- -an isolatieglas. Deze woning ijvende bezichtiging waard! Kringloopcentrum Spullenhulp verontschuldigt zich langs deze weg voor de enigszins in het water gevallen textielinzamelingsactie van vorige week. 'Mede door het slechte weer is de kledinginzame- ling afgelopen dinsdag 20 mei niet gegaan zoals we het hadden voor bereid. Onze excuses hiervoor,' al dus bestuur en medewerkers van het kringloopcentrum Spullenhulp in een persbericht. Voor het wegbrengen van textiel en overtollig huisraad kan men al tijd terecht aan de Schans. De ope ningstijden zijn: dinsdag t/m vrij dag van 13:00 tot 17:30 uur; zater dag van 9:00 tot 15:00 uur. Voor grotere hoeveelheden of grote stukken kan men bellen (S86018730). Dan wordt er een afspraak gemaakt voor het opha len. V.l.n.r. Tijn Smits, Agaath Bui- tinkMieke Zaremba en Miki Ta- vasszy. poto; Soester Courant 2E te Soest i het centrum van Soest isonette op de 2JC woonlaag balkon. Indeling: hal, toilet, rte douche en wastafel, ruime enhaard, keuken met over de polder. Verd. 3 n I met balkon en badkamer a douche. De garage is gelegen tel: (035)-6012557 e moet in de afgelopen drie ëndertig jaar vele honderden Soesters, misschien wel een aar duizend, onder handen lebben gehad. Ze is de tel kwijt, heeft het ook niet bijge houden. Maar dat velen in Soest op z'n minst een groot deel van hun welbevinden aan baar te danken hebben staat wel vast. Agaath Buitink heeft ze bevrijd van pijn en andere ongemakken. Ze stopt ermee, na 41 jaar fysio therapie (waarvan 33 in Soest). Dat wil zeggen: ze draagt haar deel van de fysiotherapiepraktijk in De Lange Brink over aan haar colle ga's Mieke Zaremba, Tijn Smits en Miki Tavasszy. De laatste is haar feitelijke opvolger en heeft al eens voor haar waargenomen. Mieke neemt de haptonomie-patiënten van haar over, een van de 'specia liteiten' waarin Agaath zich heeft bekwaamd, naast kinderfysiothera- 1-35 te Soest alijk te wonen aan het water, et land! Aan de rand van het /eilanden en omringd door srijen liggen 2 woonboer- opstallen zoals een atelier, ischuur, opslagschuur, plek ,'ventueel jachthaven met joten. Deze boerderijen met r rivier de Eem en het daar- irgebied liggen op maar 5 centrum van Soest en Baarn. zomers vanaf uw eigen tje en 's winters op de Spakenburg en Amersfoort. UDEN? BEL NU! i wonen. mplece badkamer en Siematic rond 270.890,- v.o.n. in Soest het dubbele, ïn voor onze rekening! .000,- v.o.n. I

Soester Courant | 2003 | | pagina 11