Rijpaard Pepper smult van nieuw boek 4 20% vs/ter Soest 50 jaar geleden Serie ludieke huldigingen van jubilerende brandweerman Sanne Boekhoff wint prijs in kunstwedstrijd museum Dirk en Thea Kooij komen na 32 jaar weer naar Soest 1 OP SOEST KORTING Afsluitend concert op 7 juni Poulenc Trio in Cenakel WOENSDAG 28 MEI 2003 SOESTER COURANT Ons Paardenkamp, hun paardenparadijs Uit de Soester Courant van Vrijdag 29 Mei 1953 I Soest kiest zijn I Gemeenteraad. Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Soester Onderlinge PAGINA 13 Ries Steenman 25 jaar in gemeentedienst Meningen I van lezers! Midgetgolfsport Diervriendelijk Soest? JACKS PANTALONS (katoen) POLO-SWEATSHIRTS BIJ 2 OF MEER VAN DEZE ARTIKELEN VERHOGEN WIJ DE KORTING NAAR MOOI WEER BIJ MODE WlMI/if' Paardenpoep (2) Fietsboot Knipsalon aan P.C. Hooftlaan Onder invloed Verkeerscontroles Letsel na botsing 0800 - 0432 Bon Appetit Belegen kaas Kilostuk j&rfKT Witte puntjes Zak 10 stuks X&S PLUS Saté Varkens of kip Bakje 160 gram 0.99 3 bakjes naar keuze Bij de presentatie van het boek Paardenkamp, hun paar denparadijs' op de open dag [Van het jubilerende (40-jarige) nationaal rusthuis voor paar- aan de Birkstraat, heeft -lalle Pietje, de Soester acteur t Ekel (81), uit de destijds bekende televisieserie Swie- bertje, de suggestie gedaan in Soest een nationaal paarden- nuseum te stichten. |oest heeft immers altijd iets met Baarden gehad; bijvoorbeeld op de boerderijen; tijdens de concoursen hippique aan de Koninginnelaan jyaar leden van de koninklijke fa- nilie aan meededen, door de teke ningen van wijlen Rien Poortvliet; aoor de hoefsmid met de toepas selijke naam Van Hengstum, en door de familie Fugers die zadels [en tuig voor man en paard maakt. Het was druk, zaterdag op De Paardenkamp waar zeven nieuwe bewoners werden binnengehaald. Daaraan voorafgaand presenteerde /lalle Pietje het boek, geschreven r de Soester journalist/auteur |Jan van Steendelaar. Het bevat verhalen uit de inmiddels 40-jari- I ge geschiedenis van de niet-gesub- I sidicerde stichting, als vervolg op t het eerste boek met name uit de I laatste twintig jaar. Piet Ekel ging I in op het ontstaan van De Paar- i' denkamp, een initiatief van wijlen C.J. 't Hart. Hij haalde tal van voorbeelden aan ter onderstreping van de verbondenheid van Soest l met paarden. Het was dan ook niet verwonder lijk dat het eerste exemplaar van het boek werd gepresenteerd aan een van de nieuwe bewoners, het rijpaard Pepper (33) uit het Frie se Haulerwijk. Malle Pietje bood hem symbolisch het boek aan door een maxi-uitvoering open te slaan, waaronder een bak met 'leesvoer' lag. Pepper nam de inhoud (brok jes, appels en wortels) gretig tot zich, waaruit Ekel concludeerde dat ook de lezers van het echte boek van de inhoud zouden smul len. Het eerste echte exemplaar was vervolgens voor wethouder Bert Krijger. Hij heeft onder meer ouderenbeleid in zijn portefeuille en moet zich in het (paarden)rusthuis dus op z'n plaats hebben gevoeld. Ekel daarover: 'Ik vermoed dat u overeenkomsten ziet in uw werk voor de ouder wor dende mens in onze gemeente, en de zorg die op De Paardenkamp wordt verleend aan het oudere dier, wachtlijsten inbegrepen'. Hij stelde vast 'dat het paard in onze ogen een menselijk aspect heeft gekregen dat eerbied en respect uitdrukt'. De Paardenkamp is bovendien een voorbeeld van een multiculturele samenleving: van een volbloed- Arabier tot een echte Friese knol, van werkpaard tot luxe viervoeter, van kind met zijn pony tot Sint op zijn schimmel, van stal naar stoet. Er is geen onderscheid tussen rijk en arm, herkomst en.afkomst. Het is een wereld waarin het goed toe ven is en volgens kenners en wer kers geldelijk gewin geen rol speelt omdat het plezier dat je eraan be leeft niet in geld is uit te drukken. Malle Pietje prees de manier waar op Jan van Steendelaar al jaren sdag 8.00-20.00 rdag 8.00-18.00 rijswijzigmgen en/of zetfouten voorbehouden. Dten. iRuim 12000 Soester kiezers heb- Iben zich Woensdag gekweten van ■hun plicht tot stemmen en hun ■plicht tot stemmen en hun stem uitgebracht op de partij hunner keuze en daarmede bepaald hoe ■onze gemeente geregeerd zal wor- Iden in de vijf volgende jaren. BVijftien stembureaus waren van Ides morgens 8 uur tot des namid- 5 uur open en in een rustig Itempo werden op de bureaus 800 1100 stemmen verwerkt. Het ig rustig, zoals de gehele verkie zingsstrijd rustig was, in vergelij king met de tijden voor de oorlog, [in snel tempo werd na 5 uur het [resultaat berekend en vele Soesten- jaren volgden de uitslag per stern- district via de publicaties door de Soester Courant in de tijdinghal kerzorgd. In deze op de voet te volgen stem- pusuitslag zag men hoe het nood- zich voltrok over de enige Communistische zetql. Daarop kon nen ook zien, dat de V.V.D. ten bpzichte van 1949 in stemmental groeide en kans maakte op een perde zetel. De Protestants Christelijke groep, Öie volgens de resultaten van 1949 1952, op ruim 3450 stemmen |conden rekenen, bleven iets achter. 3e Partij van de Arbeid steeg, in Vergelijking met 1949, met ruim pOO stemmen, waaraan de stem- nen, die in 1949 op de lijst Nood- werden uitgebracht, wel niet Vreemd zullen zijn. Van de 416 [stemmen, die de heer Nooder toen pp zich verzamelde, zullen er ve llen thans bij zich verzamelde, zul len er velen thans bij de P.v.d. A. geerecht zijn gekomen, evenals de 3 stemmen, die de C.P.N. thans fverloor. De K.V.P. maakte een [sprong voorwaarts met ruim 500 [stemmen vergeleken met de ge meenteraadsverkiezing in 1949 en ekte in verhouding tot vorig jaar weede Kamer-verkiezing) een ast van ruim 600 stemmen. Dat i deze 600 stemmen de 423 stem- nen der Kath. Nat. Partij zijn be- fgrepen is begrijpelijk. De stembus- uitslag bleek bij de eerste ruwe tel lingen verschillende moeilijkheden bieden. De T zetel van de C.V.P. stond wel veilig, doch de l'situatie bij de Protestants-Christe- llijke groep was zodanig, dat niet I direct kon worden aangenomen, dat er 6 zetels behaald zouden zijn. De V.V.D., die ruim 100 stemmen f meer had dan vorig jaar, was een van de partijen, die naar zetelwinst dong, evenals de Partij van de Ar beid. De V.V.D. zag, ondanks haar gro te overschot, zich laatstbedoelde zetel ontgaan. Bij de eerste verde ling kreeg de K.V.P. 6 zetels, de Protestants Christelijke Partijen 5 zetels, de Partij van de Arbeid 4 en de V.V.D. 2. De C.P.N. behaalde niet voldoende stemmen voor een zetel. Door het stemmenoverschot ging de eerste restzetel naar de K.V.P. en de tweede naar de Protestants Chr. Partijen. Hoe grillig het ook met stembus uitslagen lopen kan, bleek wel uit het feit, dat de tweede restzetel, welke naar de Prot. Chr. Partijen ging, aan de V.V.D. ontviel met slechts 1/3 stem. Bleven vorig jaar ruim 400 kiezers in gebreke hun stem uit te brengen, thans waren het er niet minder dan 883. Heeft Soest op de verkiezingsdag zoveel zieken gehad of waren er reeds zoveel met vacantie? Of is er zoveel apathie ten opzichte van ons eigen bestuurslichaam? Het aantal mensen, dat blanco of op andere wijze ongeldig stemde was niet minder dan 507 (vorig jaar 473). In totaal hebben dus rond 1400 Soester kiesgerechtigden, of tewel iets meer dan 10% van het aantal kiezers (13558) hun stem plicht niet vervuld of niet goed vervuld. De nieuwe gemeenteraad is thans alsvolgt samengesteld: Katholieke Volks Partij: 1. W.G. v. Zadelhoff. 2. A.P. Hilhorst. 3. R. Hilhorst. 4. H.J.S. Clemens. 5. J.D.L. Zoetelief. 6. H.C. Klaren- beek. 7. H.A. Butzelaar. A.R.,C.H. en Staatkundig Gere formeerde Partij (Gecombineerde lijst): 1. J.A. Schaafsma (A.R.). 2. Mevr. S.G. Landweer-de Visser (C.H.). 3. T. Dorresteijn (A.R.). 4. J. v.d. Arend (A.R.). Partij van de Arbeid: 1. K. de Haan. 2. Mevr. S.M. Polet-Mus- chler. 3. P. Grift. 4. P.C. Pieren. Partij voor Vrijheid en Democra tie: 1. Mevr. H.A.E.K. v.d. Swan- de Kiewit. 2. M.M. v. Wely. Uit de oude raad komen niet terug de heren G. Kruyff (P. v. d. A.) W, Schimmel (K.V.P.), A. v.d. Winder (K.V.P.), J.W. Ooms (A.B.) C.J. Schadeslee (C.H.) en Mevr. Bun- gener-Odinot (C.P.N.). Nieuwe leden zijn: H.C. Klaren- beek en H.A. Butzelaar (K.V.P.), P.C, Pieren en P. Grift (P. v. d. Ar beid), C. van Andel en A. Brou wer (C.H. en A.R.). Terwijl Malle Pietje het 'boek' openslaat, neemt het rijpaard Pep per smullend kennis van de inhoud. Schrijver-auteur Jan van Steendel aar (links) met naast hem wethou der Bert Krijger kijken tóe. Foto Patrick van Ernst. met passie schrijft over wat Soest in het verleden boeide en bezig hield. 'Hij heeft zich aldoende ont popt als een betrouwbare histori cus die kennis heeft van paleis, plaggen, polder en nu ook van paarden'. Vervolgens werden de eerste exemplaren uitgereikt. Zeven nieuwelingen De open dag stond verder in het teken van allerlei activiteiten, zoals een rommelmarkt, een verhalen- schrijflijn waaraan iedereen een bijdrage kon leveren, poppenkast voorstellingen en draaiorgelmu- ziek. Maar het hoogtepunt was het binnenhalen van zeven nieuwe be woners: behalve Pepper ook Wan- dar (22) uit Egmond aan de Hoef; Wanita (23) uit Maarssen; Chris- tien (34) uit Amsterdam; Zamira (22) uit IJmuiden; Rosa (20) uit Soesterberg, en Welldone Zymbri en Zoefke Zymbri, allebei uit Soest. Stichtingsvoorzitter Dirk Keetbaas zei ten slotte dat de nieuwbouw aan de Birkstraat volgens plan ver loopt. Zodra deze is voltooid, kan de lange wachtlijst met 60 tot 70 paarden worden bekort. De eerste nieuwe bewoners, een vijftiental tegelijk, komen medio oktober. Het bleef daarna nog lang druk en gezellig op De Paardenkamp, ook dankzij het feit dat het de hele dag nagenoeg droog is gebleven. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Een zogenaamde Futuro-eend kan duiken en dankzij een peri scoop ook onder water zien wat er boven het oppervlakte gebeurt. Deze kunstzinnige creatie van Sanne Boekhoff van de Insingerschool werd vo rige week bekroond in de kunstwedstrijd 'Vreemd Beest'. De Soesterse scholiere won er de derde prijs mee in de wedstrijd die was uitgeschreven door het Nemo Museum te Amsterdam. Jeugdige bezoekers die het museum tijdens de schoolvakantie hadden bezocht, mochten gebruik maken van aller lei materialen. De opdracht luidde: hoe ziet volgens jou het dier van de toekomst eruit? De wedstrijd duurde vijftien dagen en elke dag werden drie inzendin gen genomineerd. Tot slot werden de 45 uitgekozen kunstwerken nog eens beoordeeld door de jury die de eerste en tweede prijs toeken de aan eveneens negenjarige scho lieren. Sanne Boekhoff mag op 15 juni haar prijs in ontvangst nemen. De winnende kunstwerken worden daarna nog een poosje geëxpo seerd in het Nemo Museum. Begin jaren zeventig besloten Dirk en Thea Kooij hun heil elders te zoeken. Het echtpaar emigreerde naar Tasmanië, waar hij in middels als makelaar werkt. Kooij en zijn vrouw zijn helemaal ingeburgerd aan de andere kant van de wereld, maar hebben Soest nog steeds in hun hart gesloten. Met enige regelmaat stuurt Kooij een e-niail naar de redactie van de Soester Courant en on langs meldde hij dat hij en zijn vrouw een vlucht hebben geboekt voor 20 juni. Met Japan Airlines vliegen ze naar Wenen, vanwaar ze per trein verder reizen naar Soest. Ze hopen veel oude beken den tegen het lijf te lopen. In de aanloop naar het weerzien graai de Kooij alvast even in zijn herinneringen. 'Soest waar ben je nu? Was het toen een betere tijd? Ik hoop je spoedig weer te bezoeken, want je hebt me mijn jeugd gegeven. Al ben je 32 jaar een Australiër, Soest is altijd in je hart. Ik hoop ook mijn vroegere vrienden weer eens te mogen zien.' Dirk Kooij lasmanië 'Ja, waar blijft de tijd? Dat denk ik, terwijl ik hier aan de andere kant van de wereld zit. Het gaat zo vlug en wat is er in Soest veranderd? Ruim 45 jaar geleden schaatste ik met de jongens van Kuit, Vos, De Goede en Duijst op het Oude Grachtje, waar Anton Roest zijn koeien aan het melken was. Daar staan nu flatgebouwen. Achter Klaarwaterweg 66, waar de bieten van Anton groeiden, staan nu hui zen. De Da Costaschool met meester Kenemans als hoofd, is nu helemaal verbouwd. In de derde klas werd ik voor het eerst straal- verliefd, op Anita Vos die mij kon schieten, omdat ik mij zo uitsloof de. Ja, ik kan mij nog herinneren dat ze begonnen met de bouw van huizen en flats op de Eng, in-1959 geloof ik.' 'De Paardenkamp die werd ge bouwd, Ben Majoor van de hout handel, die mij een kwartje gaf voor een ijsje. Bakkerij van Leek aan de Nicuweweg, waar Jantje en ik elkaar met deegballen om de oren gooide. Het S.oesterveen, waar ik op een dag zes eieren on der een eend vandaan pikte en die onder het linnengoed van mijn moeder legde, in de hoop dat ze zouden uitkomen. Ik vergat de ei eren, maar mijn moeder vergat mij niet na twee weken een strenge straf te geven, omdat de eieren waren gebroken en alles was be dorven. Waar is de tijd dat Kees Kok de melkboer met zijn karretje melk en de kruidenier zijn levens middelen bezorgden aan huis?' Het ontbijt dat een gemeente lijke delegatie onder aanvoe ring van burgemeester drs. J. Janssen, gemeentesecretaris Loes Bakker en brandweer commandant Ron Lettinga de jubilerende brandweermede werker Ries Steenman vorige week thuis aan de Houtsnip kwamen brengen, had meer het kaliber van een brunch. Het was echter niet bedoeld om hem ook tussen de middag aan het werk te houden in de brandweer kazerne, waar Steenman manusje van alles maar officieel eerste me dewerker technische dienst is, want dat heeft hij in zijn 25-jarige loopbaan in gemeentedienst (bij de brandweer) al meer dan eens ge daan. Van die 25 jaar is Steenman al 22 jaar bestuurslid van de Vereniging Vrijwillige Brandweer Soest. Sa men met politieman Hans van 't Veer tuigt hij bovendien jaarlijks met behulp van de ladderwagen de 'kerstboom' bij het politicbureau op. Een veelzijdig man dus, wat ook blijkt uit zijn werkzaamheden. Hij is, sinds 1999 samen met col lega Hans van Eijk, verantwoorde lijk voor onder meer het onder houd van het brandweermaterieel, de brandkranen, de gereedschap pen, de kleding, de adcmlucht- voorraad en de technische admini stratie. Oorspronkelijk is Stcenman geen brandweerman. Hij begon zijn loopbaan bij Howson Algraphy. Hij kwam pas met de brandweer in aanraking toen hij als souschef technische dienst met brandpre ventie en brandveilighcidsinstruc- tie te maken kreeg. Toen bij de op dat moment nog in de brandweer kazerne aan de Lange Brinkweg ondergebrachte alarmcentrale van brandweer- en ambulancedienst een vacature vrijkwam, solliciteer de Steenman. Hij werd op 22 mei 1978 aangenomen. Er was toen al sprake van samenwerking in Eem- land-verband. In 1983 leidde dat tot opheffing van de alarmcentra le in Soest. Daarvoor in de plaats kwam de regionale alarmcentrale in Amersfoort. De centralisten ver huisden mee naar Amersfoort. Van die groep is Steenman als eni ge bij de brandweer overgebleven. Quarantaine Hij was niet alleen centralist, maar werd ook vrijwilliger bij de brand weer en deed als chauffeur dienst op dc ambulance. In die laatste functie liep hij in 1979 als gevolg van het vervoer van een zieke pa tiënt een besmettelijke ziekte op. Daardoor moesten hij en een aan tal familieleden drie maanden in quarantaine. Pas na ruim een half jaar kon hij weer aan 't werk. In 1992 was hij opnieuw enkele maanden buiten functie door de gevolgen van een verkeersongeluk. Buiten zijn schuld werd hij in een Bies Steenman laat het hem aan geboden brandweerschildje met in scriptie zien aan burgemeester Janssen (links) en brandweercom mandant Ron Lettinga. dienstauto van dc brandweer, aan gereden door een automobilist die hem geen voorrang verleende. Hij moest door collega's uit het auto wrak worden bevrijd. Herinneringen In de afgelopen 25 jaar heeft Steenman veel ernstige verkeer songelukken meegemaakt en tallo ze grote branden. Daarvan staan die bij Chemco, drogisterij De Pil, de Procar, de Paardenkamp, Mcu- bidick in Soesterberg, Kat-cmaille (het vroor toen zo hard dat de slangen vol met ijs zaten en niet meer opgerold konden worden; ze moesten in een container worden afgevoerd), en dit jaar die bij ASI hem het meest bij, evenals de rondleidingen voor de scholen. Ook de prachtige tekeningen die de kinderen maakten na het be zoek aan de brandweer, deden hem goed. Hij heeft ze al die jaren bewaard. Die herinneringen wer den opgehaald tijdens de ludieke huldigingen door brandweercólle- ga's. Zij hadden trouwens nog meer vrijwilligers in het zonnetje te zetten: Jan Blijleven en Henk van der Baan, die allebei vijftig jaar werden. Ik ben een jongen van 32 jaar en zit op midgetgolf. Maar niemand neemt onze sport serieus, daarom schrijf ik er een stukje over. Wat is er mis met midgetgolf? Midget golf, dat ken je wel van de vakan tie. Maar dat het een echte wed strijdsport is, weet bijna niemand. Maar mensen die het echt als wed strijdsport zien, zeggen dat het rustgevend, ontspannen en leuk is. En waarom wordt er geen aan dacht aan besteed in de media? Omdat niemand weet dat het een wedstrijdsport is. Hier in de buurt ligt een midgetgolfbaan, de Vuur- sche. Bij het bosbad, maar bijna niemand weet dat. Er komt bijna niemand, behalve de leden. Som mige mensen weten het misschien wel, omdat het bosbad ernaast ligt cn ze in de zomer wel eens een rondje hebben gelopen. Het is wel vreemd dat golf wel op de televi sie wordt uitgezonden. En die spe lers verdienen er nog geld aan ook. Maar geen aandacht aan midget golf. Als het op televisie wordt uit gezonden, vinden wij midgetgol- fers dat wel leuk. En misschien spreekt het meer mensen aan om het ook te gaan doen. Er zijn elke maand wel een paar toernooien. Er zijn een NK, een EK en zelfs eén WK. Dus als midgetgolf op televisie komt, dan kunnen ook bedrijven mensen sponsoren. Wouter Broekman Wederom een berichtje over de vogelpest in de Soester Courant. De gemeente Soest geeft toe dat het een onmogelijke actie was, maar kan het toch niet laten om als de mogelijkheid zich voordoet, de laatste ganzen en kaapse eenden (die nu jongen hebben) te vangen. Pure discriminatie? Wanneer je niet zo snel als de andere eenden kan wegkomen, ben je de sigaar en wordt je nek omgedraaid. Dat heeft toch helemaal niets meer met de vogelpest te maken? Het is je reinste willekeur. Dan verderop in dezelfde krant een poging van Rijk van Doorn om in het Guiness Book of Records te komen door in zeven uur meer dan 700 honden te wassen. Er wordt wat afgemopperd in Soest over honden en de overlast in de vorm van 'poep' daarvan. Maar ze zijn wel goed voor een goedkope reclamestunt. Heeft u er wel eens over nagedacht hoe die honden dat zelf vinden, meneer Van Doorn? De meeste vinden het vreselijk om gewassen te worden. Een gezonde hond, die. goedgeborsteld wordt, KOMENDE DAGEN...MOOI WEER...AANBIEDINGEN 25% ZUIDPROMENADE 12 3768 EM SOEST 035 - 602 35 30 moet alleen bij extreme vervuiling gewassen worden. Wat ik hoop is dat de echte hon denliefhebber op woensdag 4 juni lekker met z'n hond naar het bos gaat i.p.v. met die hondonwaardi- ge poppenkast mee te doen. I.G. van Straaten-Lepstra Paardenmensen zijn een beetje raar. Die ergeren zich - net als de rest van Nederland - wild aan het drolletje van een chihuahua op de stoep, maar de kilo's afval die hun makker produceert behoort in hun ogen tot een geheel andere, zo niet Hogere orde. Want het is plantaar dige poep. Dat lijkt een redelijk argument. Tot je er met je kinderwagen, rol stoel of rollator omheen moet, of dat plantaardige stinkplakspul van je banden wilt zien te krijgen. Ik ben zelf paardenmens. En niet heilig. Maar als mijn paard onder weg iets laat vallen, dan ga ik la ter met een bezem terug en veeg het in de goot (in een zak schep pen en meenemen gaat me iets te ver). Om de reputatie van het paarden- bezittersgilde niet onnodig verder te bederven, vróag ik de paarden- bezitters in Soest dan ook om hun oogkleppen af te zetten en (mini maal) hetzelfde te doen. Kleine moeite toch? Karen Pas Wat een goed bericht in de Soes ter Courant van vorige week: er komt een aanlegsteiger voor de fietsboot aan het einde van de Ver lengde Hooiweg. Want mensen, de tocht met de fietsboot is een ge weldige ervaring. Vertrekkend uit Amersfoort bekijk je eerst de 'ach terkant' van het industrieterrein, met zijn diversiteit aan bedrijven en opslagplaatsen. Dan komt Soest in zicht, met boven alles uitsteken de toren van de Oude Kerk en gra zige weiden op de voorgrond. Een prachtige en heerlijk vertrouwde aanblik. Langzaam komt Baarn in zicht en kan er bij Eemlust worden in- en uitgestapt. Eenmaal onder de brug van de snelweg door ont rolt zich dan voor je ogen het weidse landschap van het Eem- In het Cenakel, Amersfoort- sestraat 18 in Soesterberg, wordt op zaterdag 7 juni het laatste concert van het seizoen 2002-2003 gegeven. Het con cert wordt verzorgd door het Poulenc Trio, bestaande uit jonge maar zeer ervaren musi ci. Hoboïste Tanja van der Kooij won de afgelopen jaren diverse prijzen op nationale en internationale con coursen. Zij treedt regelmatig als soliste op met diverse orkesten in binnen- en buitenland. Zij is ver bonden aan het Limburgs Symfo nie Orkest. Dorian Cooke is als eerste fagottiste verbonden aan het Residentie Orkest en is tevens lid van het Nederlands Blazers En semble. Daniël Kramer is pianist cn onder meer winnaar van dc eer- Het Poulenc Trio. ste prijs op het Prinses Christina Concours. Hij treedt veelvuldig op in binnen- en buitenland en is ook regelmatig op de radio te beluiste ren. Het Poulenc Trio brengt op zater dag 7 juni een gevarieerd program ma met werken van de 19e-eeuw- sc componisten Bruch cn Schu- mann maar ook van 'moderne' componisten als Previn en natuur lijk van de naamgever van het trio, Francis Poulenc. Kortom een waardige afsluiting van een bijzon der geslaagd concertseizoen in het Cenakel in Soesterberg. Aanvang: 20:15 uur. Entree: 13,00; CJP en Pas 65+ 11,00. Kaartverkoop: S2 0346-332518 en aan de zaal op de avond van het concert. land. Aan de horizon rondom de kerktorens van Eemnes, Laren, Hoogland. Zelfs de watertoren bij Crailo kun je zien en ook de St. Vitustorens in Hilversum. Als je zo ver rondom je heen kunt kijken over de groene polder, dan daalt er een gevoel van rust en overpein zing op je neer. Dit is puur genie ten. Op het Eemmeer naar Spa kenburg heerst de bedrijvigheid van plezierboten cn surfers. In Spakenburg aangekomen wacht daar natuurlijk een heerlijk harink je of een pondje gerookte paling. Dc fietstocht terug is al even ver kwikkend door het stille polderge bied. Dus geweldig dat wc nu binnen kort ook in Soest kunnen op- en afstappen. Alleen de Verlengde Hooiweg behoeft enige reparatie. Toen ik ging kijken, stonden er wegbrede, enkcldiepe plassen. Lastig voor de fietser. Misschien kunnen de gaten voor niet al te veel geld worden opgevuld met kleingemaakt puin. Iets voor onze bekende puinafvoerders? In elk geval verheug ik me nu al op de volgende 'cruise' met de Eemboot. Erica Hoksbergen-Evers In haar woning aan de PC Hooft laan 36 mag mevrouw S. de Goe de een knipsalon vestigen. Dat wil zeggen, als er geen gegronde be zwaren tegen worden ingediend. De Soesterse had de gemeente ge vraagd of ze in de woning acht vierkante meter mag gebruiken als 'knipkamer'. Het zou daarbij gaan om circa vier klanten per dag. Buigemeester en wethouders heb ben er geen problemen mee en zijn bereid om een vrijstellingsprocedu re te starten, zodat dc knipsalon in het bestemmingsplan wordt opge nomen. Ook dc provincie moet daarmee instemmen. Een 62-jarige Soester heeft een proces-verbaal gekregen, omdat hij maandagnacht onder invloed van alcohol was gaan autorijden. Hij werd rond een uur gesignaleerd op de Beetzlaan en aangehouden op de Hellingweg. De man had ruim twee maal te veel alcohol in zijn bloed. Hij kreeg tevens een rijver bod van zes uur en een bekeuring, omdat de APK keuring van zijn auto was verlopen. Tijdens drie controles heeft de po litie maandag in totaal elf verkeer- sovertreders op de bon geslingerd. Op de Talmalaan konden de agen ten pen en papier op zak houden, omdat niemand werd betrapt op het negeren van de gesloten ver klaring. Enkele uren later was het wat dat betreft wel raak op de A.P. Hilhorstweg. Acht automobilisten werden bekeurd, 's Ochtends kre gen op de Beckeringhstraat drie bestuurders een boete vanwege het niet dragen van de veiligheidsgor del. Met letsel aan haar knie en enkel werd een achttienjarige Soesterse maandagmiddag naar het zieken huis gebracht. Na behandeling mocht ze weer naar huis. De jon ge vrouw was op de Tbrfstreek om kwart voor één 's middags betrok ken bij een ongeval. Op het mo ment dat ze in een bocht een an dere bromfïetsster inhaalde, kwam er uit de andere richting een auto, bestuurd door een 60-jarige vrouw. Beide voertuigen botsten frontaal op elkaar. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar

Soester Courant | 2003 | | pagina 13