n SDAG Groenwitten zijn de 'Koning' te rijk Selectie BDC blijft uiterst smal Nieuwe spelmaakster SoVoCo 'Topscorers' bij Springbokken N DE SOEST Galerij der kampioenen Degradatie Soestdijk een feit, van Soest-Zuid bijna Meisjes Oranje oefenen op Bosstraat tegen Duitsland AV Pijnenburg haantje de voorste in Eemmeerloop 2Mi7 4 vetkamp soest »atuurle/en I 235.000.- k.k. 299.000.- k.k. 360.000.- k.k. ars ,n.nl il Molenbeek ■v U ■-r.vF - - Mimm VQETB AL saterdag TENNIS Oefeninterland op woensdag 4 juni VOETBAL VOETBAL Selectie SEC wordt breder ATLETIEK Hans Moerman en Jan Veen erelid AV Pijnenburg DANSEN Danspaar Sepp eindigt 6e op officieus WK BEDRIJFSSPORT Competitie van bedrijfssport nadert slot VISSEN Jeugdviswedstrijd de Snoekbaars op zaterdag 31 mei "PAGÏNA4 WOENSDAG 28 MEI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 WZ 49 in finale nacompetitie voor plek in eerste klasse VOLLEYBAL Ambtenaren en politici gaan weer volleyballen ATLETIEK Meer afhakers, geen nieuwkomers bij handbalploeg HANDBAL De Haan en Van den Heuvel niet zeker; Wieberdink blijft VOLLEYBAL Vijf keer goud, driemaal zilver en een bronzen plak TURNEN jen (bove laatste w< maar na piranten pioen, w. FANOSMA [US SOEST Td. 033 J615579 'oper-efzinkujerk bevindt zich deze ruime middenwo- ruime berging. Ind.: Entree, hal, m.k. mod. open keuken v.v. enige app. ie •-/werkkamer en mod. badkamer v.v. lergzolder welke te bereiken is via een voorzijde voorzien van nieuwe kozij- jvindt zich alleen op de begane grond -Zuid gel. karakteristieke, vooroorlog- let woonhuis is goed onderhouden en [2002) met vrijstaande stenen berging ■oorgaande jaren zijn o.a. de riolering, rnieuwd en is vrijwel het gehele woon- roorentree, hal met trapopgang, vesü- it erker aan straatzijde (totaal circa 34 ieuwde keuken voorzien van diverse •aam, 3 in grootte variërende slaapka- ng voorzien van wastafelmeubel en lig- voorzolder met bergruimte, ruime zol- en patiobungafow met inp. garage en ormige woonk. met uitgebroken slaapk. i en 2 schuifpuien naar de patio. Luxe )p. Verd.: 2 roy. slaapk., compl. uitge- 1 aansl. wasm. De mogelijkheid bestaat !e badkamer op de parterre. De woning teale comfortabele woning van alle ge- akelaar koop je zonder zorgeHj 'gen, de achtertuin grenzend aan een mooie fors uitgebouwde woonkamer, ele kamer op de begane grond: arken van deze twee-onder-een-kap net halfopen keuken, extra kamer, badkamer. 2e Verd: 4e slpkmr., aansl. f80 m3, perceelopp. 330 m2. Overhees met scholen, winkelcen- irboerderij in de nabijheid. >00,-k.k. ning- en Assurantiemakelaars Het was zaterdag Stephan de Koning die het verschil maakte tussen WZ'49 en Roda'46. Net als Gijs Schaap eerder in de nacompetitie, scoorde de Soester spits viermaal. Na de 2- 1-nederlaag in Leusden was de 4-1-zege aan de Eemweg ruim voldoende om morgen te mo gen aantreden voor het laatste J duel tegen CSW. Tegen de ploeg uit Wilnis moeten de Soesters strijden om één plek I in de eerste klasse. Het was zaterdag met circa 350 bezoekers gezellig druk aan de Eemweg. Muziek en vuurwerk brachten de stemming er gauw in, maar toch stonden twee groenwit- ten er teleurgesteld bij. Remco Veenendaal (hamstring) en Wob- be Jan Reitsma (enkel) vonden het wel erg jammer dat zij juist deze wedstrijd niet konden spelen. Reitsma: 'Is er eindelijk eens veel publiek, sta ik aan de kant.' De wedstrijd begon met een zoals gewoonlijk aanvallend WZ'49. Er kwamen dan ook kansen. In volledig vrije positie raakte Jacky Baauw de bal verkeerd, waardoor hij een riante kans voor de ope ningstreffer miste. Ook Paul Hil- horst en De Koning lieten een mogelijkheid onbenut. En toen gebeurde het. Michel Ossedrijver dompelde in de 15° minuut de hele groenwitte aanhang in de rouw. De spits kwam alleen voor Pascal Ka merbeek: 0-1. Deze stand betekende met de uit slag van vorige week in feite 1-3. En trainer Ronald Heerschop bleek gelijk te krijgen, want voor de wedstrijd verklaarde hij: 'ik te ken voor de strafschoppen'. Curieus Na deze opdoffer van jewelste ging WZ'49 rommelig spelen, er zat geen lijn meer in het spel, de kan sen leken verkeken voor de Soes ters. Totdat in de 29c minuut De Koning na een doelworsteling ge heel onverwacht de 1-1 liet aante kenen. De 2-1 van dezelfde De Koning kwam zo snel, dat men het fluitsignaal van de aftrap haast nog kon horen. Roda'46 stond er be dremmeld bij. Trainer Jan van den Heuvel die volgend seizoen naar de Valleivogels gaat: 'heel curieus die twee goals in één minuut, als wij dit seizoen zo'n spits hadden gehad, waren we zeker kampioen geworden, maar we missen teveel kansen. Ik ben zeer teleurgesteld, ik had Roda'46 graag pas na het spelen van de finale verlaten.' De Leusder ploeg probeerde na die rampzalige minuut de draad weer op te pakken, maar kon niet echt een vuist maken. Vlak voor rust was er nog een hilarisch mo ment voor het doel van Pascal Ka merbeek. Het leek er even op dat' er een balletvoorstelling begonnen was, de bal ging van hoofd tot hoofd, met zeer fraaie bewegingen, en na even mooie sprongen ver dween de bal toch naast het doel van Kamerbeek. Afmaken De strak leidende arbiter De Jong was schijnbaar geen balletliefheb ber, want hij floot gelijk maar voor de rust. Na de thee wilde WZ'49 maar één ding: het karwei zo gauw mogelijk afmaken. Het was in de 52e minuut raak na een schitte rende assist van Gijs Schaap op De Koning die de 3-1 op het score bord zette. Er brak een spannen de periode aan. De Soesters ston den virtueel in de finale en Heer schop ging wisselen. Saddy de Koning, Gert van de Munt en Ge- rard Becker werden ingezet voor respectievelijk Hilhorst, Eloy Kok en Baauw. Kamerbeek begon zich in die fase te onderscheiden met diverse knappe reddingen. 'Ja, ik ben de wedstrijd nerveus begon nen, maar na verloop van tijd kwam ik beter in mijn spel'. In de 45c minuut haalde een ieder een opgelucht adem toen Kevin Engelman van Roda'46 verzuimde om volkomen vrij voor Kamerbeek te scoren, en zo toch nog straf schoppen te forceren. De ontlading was dan ook groot toen De Koning in de blessuretijd de 4-1 maakte, volkomen bedolven onder een groenwitte brij van medespelers werd de volgende ronde gevierd. De Koning: 'het is wel leuk die Stephan de Koning scoort. De spits van WZ'49 zou dat in het duel met Roda '46 viermaal doen. Morgen spelen de Soesters de fina le om een plek in de eerste klasse. Foto: Foto Bell vier goals, maar ik heb het niet al leen gedaan. Wat voor mij ook positief is, is dat ik eindelijk weer eens een wedstrijd heb kunnen uit spelen. Ik ben gelukkig op tijd her steld.' Vakantie Trainer Heerschop: 'het was voor het publiek een leuke wedstrijd, nu maakte De Koning het verschil, de vorige keer Schaap. Wij hebben in de nacompetitie niet één gele kaart gehad en daar ben ik erg trots op. In de aanloop naar de finale neem ik geen extra voorbereidingen, ge woon dinsdag trainen en woensdag ga ik gewoon op vakantie, maar ik kom uiteraard donderdag naar Woerden voor de finale'. De finale van de nacompetitie wordt gespeeld op sportcomplex Woedden aan de.Steinhagenseweg in Woerden. Het duel begint om 14:30 uur. WZ'49 zal bussen inhuren voor supporters die hun club willen aanmoedigen. De bussen vertrek ken om 13:30 uur vanaf de Eem weg. Voor meer informatie: wz'49@tiscali.nl Bij Eemvogels regent het kampioenen. Ditmaal waren het de E-pupil- bovenen B-aspiranten die de competitie als winnaar afsloten. In de wedstrijd tegen concurrent Meeuwen begonnen de pupillen nerveus, na de pauze (2-2) waren de zenuwen verdwenen: 9-2. Ook de as- haalden uitrevival werd met 13-3 geklopt door de nieuwe kam- waarvoor Nando Kraaikamp de 100' treffer maakte. 035 601 13 01 Het ziet ernaar uit dat zowel LTC Soestdijk als TV Soest- Zuid met hun eerste zondag mixteam degraderen. Voor Soestdijk viel zondag officieel het doek, de kans dat Soest- Zuid zich handhaaft, is gemini maliseerd. Deze ploeg verloor zondag het sleutelduel met Strokei 7. Door de 6-2-zege namen de Harderwijkers een voorsprong van vier punten. In de laatste wedstrijd heeft Strokei in Groenvliet een op papier gemak kelijkere tegenstander dan Soest- Zuid dat Lookhorst aan de Bos straat op bezoek krijgt. De verwachtingen bij Soest-Zuid waren dit seizoen niet hoogge spannen. Het eerste mixteam werd verjongd en mocht vooraf promo veren naar de vijfde klasse. Nu ziet het ernaar uit, dat het volgend jaar in de zesde klasse zal uitkomen. De tweede klasse was een trede te hoog voor LTC Soestdijk dat met veel spelers in deze klasse debu teerde. Tegen Heerhugowaard was de ploeg van Harald Wernsen bij voorbaat kansloos. Mede daarom was er veel vreugde over het ene punt dat Brian Reijngoud en Ma- rit Blom in de mix afsnoepten van de nummer twee. Heerhugowaard won tot dusver al haar wedstrijden, ook van Alkmaar. Toch heeft het twee punten achterstand op de Noord-Hollanders. Het Nederlands elftal voor meisjes onder 19 jaar speelt woensdag 4 juni op de Bos straat-Oost een oefenwedstr ijd tegen Duitsland. De wedstrijd van tweemaal drie kwartier be gint om 15:00 uur. De voetbalsters vormen het enige vertegenwoordigende elftal van de KNVB, dat zich heeft geplaatst voor een Europees kampioen schap. Dat vindt in juli plaats in Duitsland. En tegen deze titelver dediger spart Oranje komende woensdag op het hoofdveld van S.O. Soest. De oosterburen komen met dames tot 21 jaar. De EK wordt gehouden in Leip- zig, waar met het oog op het WK 2006 een nieuw stadion is ge bouwd. Duitsland heeft zich ook kandidaat gesteld voor de Olympi sche Spelen van 2012. Acht steden dongen mee en het Nationaal Olympisch Comité van Duitsland verkoos onlangs Leipzig boven onder meer Hamburg en Düssel- dorf. Valt de keuze van het IOC op Duitsland, dan zullen de water sporten bij Rostock worden gehou den. Zover is het nog niet. In de aan loop naar de EK voormeisjes on der 19 jaar oefent Oranje in juli ook tweemaal tegen de Verenigde Staten. Op 25 juli begint de eind strijd. Nederland is ingedeeld met Noorwegen, Frankrijk en Spanje. In de Hollandse selectie bevinden zich voetbalsters van meer dan vijftien clubs. Uit de directe omge ving van Soest komt Janneke Bijl die in de competitie voor de meer voudige landskampioen Saestum uit Zeist uitkomt. Haar clubgenoot Lisanne Vermeulen zal niet van de partij zijn. De entree voor de oefeninterland is gratis. /"ELKE WEEK EEN SCJESTER^COURArUT IN DE BUSL^^ Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel. (035) 6014152 De selectie van SEC zal komend seizoen aanzienlijk breder zijn dan in het afgelopen seizoen. Van de Zebra's komen niet minder dan vijf spelers naar de Bosstraat-West. Onder hen Ramon Heijnen die ja renlang voor de groenwitten uit kwam. Ook Wesley en Jorn Ribbe- rink, Cihan Sag en Ronco Bos ko men naar SEC. Andere spelers die komen of te rugkeren zijn onder anderen Mar cel Dorrestein (van VVZ'49), Ba- naissa Albay en Peter van der Kamp (Eemnes). Hans Moerman en Jan Veen zijn benoemd tot erelid van AV Pijnen burg. Beide Soesters kregen de eretitel voor hetgeen ze voor de Sylvestercross hebben betekend. Tijdens de onlangs gehouden alge mene ledenvergadering werden Henny Pot, Marion van den Broek, Elly Moerman en Simon Schreur benoemd tot lid van ver dienste, ook al vanwege hun in spanningen voor de grote cross wedstrijd op oudejaarsdag. Daar naast werden nog meer vrijwilli gers van de Sylvestercross in het zonnetje gezet door het bestuur. Daaruit blijkt weer eens dat de Sylvestercross sterk verankerd is binnen de atletiekvereniging. Eric en Charlotte Voorn van Danscentrum Sepp zijn vrijdag als zesde geëindigd tijdens het offi cieus wereldkampioenschap dan sen standaard. Het was voor het eerst sinds 1993 dat een paar van Sepp de finale in Blackpool bereik te. Jan en Gina Sepp van de Soes ter dansschool schreven de mondi ale titelstrijd ooit op hun naam. Aan de wedstrijd in Engeland de den 161 paren mee. Het eerste team van Stam heeft het volleybaltoernooi van de bedrijfs- sportcompetitie gewonnen. De ploeg sloot de wedstrijdenreeks in de eerste klasse donderdag win nend af door onder meèr in de fi nale af te rekenen met het Yan Arkel Instituut. In sporthal Beu kendal eindigde Verweij Messnig Partners als derde. Donderdag vond ook de eindron de plaats van de bedrijfsteams die in de derde klasse uitkwamen. De nummers een en twee van de vier poules die in de twee voorgaande weken werden afgewerkt, kwamen opnieuw in actie. De eindzege kwam terecht bij Rabobank 1, ge volgd door Portaal Eemland, Mid- coat en Gebr. Beijer. Aan het volleybaltoernooi deden dertig teams mee, aanzienlijk min der dan voorheen. De 41c bedrijfsportcompetitie wordt maandag 2 juni afgesloten. Dan spelen de beste drie zaalvoet balteams van twee poules een fina leronde. Er wordt begonnen om 19:00 uur. Voor kinderen en jeugd van 5 tot en met 14 jaar houdt de Snoek baars zaterdag 31 mei de jaarlijk se viswedstrijd. Net als vorig jaar vindt deze plaats aan de vijver met het eiland aan het Hazepad. Er mag gevist worden met een vas te hengel (geen werphengel dus) en er zijn verschillende prijzen te winnen. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. De wedstrijd begint om 9:30 uur en duurt tot 12:00 uur. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Evert van de Kraats, SS 6019955 of Willem van de Kraats, SS 6016895. Ongeveer honderd ambtenaren en politici binden woensdag 4 juni de sportieve strijd met elkaar aan in sporthal Beukendal. Daar wordt 's avonds vanaf zeven uur het ge meentelijk volleybaltoernooi ge houden. Het toernooi wordt voor de twin tigste keer gehouden én is georga niseerd door de personeelsvereni ging. Naast verschillende afdelin gen is ook de brandweer vertegen woordigd. Verder doet een team van de gemeenteraad mee. Het is een -politiek gezien- kleurrijke coalitie geworden van GGS, CDA, PvdA en ChristenUnie/SGG. In de raad zou deze ploeg goed zijn voor 14 van de 27 zetels, maar tij dens het toernooi hebben de poli tici -onder regie van Gcrard van den Dcijsscl- slechts één stem in een deelnemersveld van veertien teams. Het gemengd team van AV Pij nenburg heeft met grote over macht beslag weten te leggen op de eerste plaats in de Eem meerloop. In deze jaarlijkse estafette wordt vanuit Bun schoten in teams van vijf gelo pen, waarbij een totale afstand van 50 kilometer afgelegd wordt. Pijnenburg was met dertien teams aanwezig bij de start. Waren in vo rige edities de zon en de wind vaak een belangrijke scherprechter, dit jaar waren de omstandigheden vrijwel ideaal te noemen. Bij het gemengde team van Pijnen burg voldeden Marion van Zal, Gcrrie de Ouden, Rob Jansen, Hans de Goede en Berend Drenth ruimschoots aan de verwachting. Ze waren na drie uur en ruim ze ventien minuten terug bij de Bun- schotense haven. Daarmee was het succes van de Soester vereniging nog niet compleet. Ben Kersber gen, Peter Maier, Richard van Logtestijn, Dick den Ouden, Ed- gar Cukier gaven weliswaar een kwartier toe op het winnend team, maar eindigden ook op de tweed plaats. Vorige week waren er in de derde wedstrijd om de zomeravondcup ook al prachtige resultaten bereikt. Opnieuw wisten zowel Aaldrik Tiktak, als Gcrrie de Ouden en Mart van Hal de eerste plaats te pakken, zodat zij een erg goed uit zicht hebben om na de vierde en laatste wedstrijd met de hoofdprijs naar huis te gaan. Tijden van de drie waren respectievelijk 36.38, 42.39 en 46.12. Voor Berend Drenth en Hans de Goede waren er een tweede en derde plaats in 37.08 en 37.42. Gerard Klifman legde de tien kilometer af in 40.02, Peter Maier in 42.22. Ben Kers bergen had 46.10 nodig voor het prachtige parcours langs de Vecht. Robert Wijnen, afgelopen sei zoen topscorer bij Smeeing/ BDC, blijft. Maar de kans dat doelman Manasse Wisse en hoekspeler Jos Lans ook vol gend seizoen bij de club hand ballen, acht Paul van den Deijs- sel uiterst klein. Los stopt in principe, zo heeft hij aangegeven. Behalve voor Smeeing/BDC kan hij eventueel ook nog voor UDSV kiezen. Wis se heeft ook contact met clubs die onder de eerste divisie spelen, maar twijfelt nog. Vóór 1 juni moet hij uitsluitsel geven aan de trainer/coach. Daarnaast is het zeer onzeker of Arjan Roest voldoende herstelt van een zware knieblessure en, zo ja, wanneer hij weer inzetbaar is. De aanvoerder ondergaat 16 juni een kijkoperatie. Pas daarna is dui delijk of hij moet worden geope reerd of dat hij vanaf dat moment aan zijn rentree kan gaan werken. Het belooft sowieso een zeer moeilijk seizoen te worden voor de Soester handbalvereniging die veel aan kwaliteit heeft moeten inleve ren. Snel na de competitie kondig den Dave de Jong, Bas de Pijper, Olaf van Heusden, Justin Haleber en Franscal Udo hun vertrek reeds aan. Zicht op komst van handballers die het niveau van de eerste divi sie aankunnen, is er niet. 'Nie mand heeft zich aangemeld en ver der is de vijver leeg', aldus Van den Deijssel. Hij heeft vier A-ju nioren aan de selectie toegevoegd, om deze in elk geval in kwantita tieve zin op orde te brengen. Die telt dan zestien veldspelers en vier keepers. Ook een aantal ai^dere verenigin gen tobben met de invulling van hun selectie, maar niet zo desas treus als Smeeing/BDC. 'Ze heb ben voldoende kwaliteit om het te redden', zegt Van den Deijssel. Van de twee promovendi heeft Hurry Up op papier een ploeg waarvoor handhaving tot de mo gelijkheden behoort. Het Rotter damse Anatonium heeft echter te maken met een leegloop cn komt daardoor wellicht in de rol die HEC het afgelopen handbaljaar vervulde in de eerste divisie. Die Haagse ploeg veroverde slechts twee punten cn degradeerde roem loos. Van den Deijssel blijft het positief inzien. 'We gaan maar weer aan de toekomst werken. Maar het klopt dat we nu eigenlijk een team had den willen staan, dat de komende jaren met vertrouwen verder had gekund in de eerste divisie.' In de persoon van Ysabel Ma- rechal heeft Stam/SoVoCo een nieuwe spelverdeelster aange trokken, die moeiteloos de po sitie van Monique Wismeijer moet kunnen innemen. Mare- chal speelde het afgelopen sei zoen in de basis van Ommen dat tweede van Nederland werd. Daarmee is eigenlijk voldaan aan de helft van de eisen die trainer/ coach Derk de Saegher op spelers- gebied stelt. Middenaanvalster Al- bertine de Haan traint deze week bij Weert en Sliedrecht Sport en zou naar verluidt ook door Marti- nus zijn gevraagd. Ze hakt vrijdag of zaterdag de knoop door. De Saegher heeft goede hoop dat ze blijft én dat Susanne van den Heu vel voor een rentree bij Stam/ SoVoCo kiest. Blijft De Haan, dan doet ook De Saegher dat in elk geval. Vertrekt De Haan, maar komt Suzanne van den Heuvel, dan dient de trainer ook zijn contract in Soest uit. In dat geval beschikt de ploeg name lijk over minimaal twee goede middenaanvalsters. Van den Heu vel is net terug van het EK, waar ze zich met Jong Oranje plaatste voor het WK dat van 6 tot 14 sep tember in Thailand wordt gehou den. Van de selectie van afgelopen sei zoen blijven Tamara Smit, Meike Martijn, Elske van Diepen, Linda Ellenbroek, Floortje Kok en Rcina Wieberdink. De laatste heeft be sloten door te gaan, zodat de po sitie van libero wederom bezet is. Daarentegen is Judith Rouwen- horst afgelopen week aan het twij felen geslagen, omdat ze door Weert is gevraagd voor de rol van verdedigende libero. Ze gaat in het zuiden op proef trainen, maar ook van haar verwacht De Saegher dat ze niet verloren zal gaan voor Stam/SoVoCo. De twee speelsters van Martinus, met wie De Saegher in gesprek was, zijn afgehaakt. Dat betekent dat Stam/SoVoCo op zoek moet naar een goede diagonaalspeelster, een tweede spelverdeelster en (af hankelijk van wat De Haan en Van den Heuvel doen) een derde mid denaanvalster. Voor de positie van tweede spel verdeelster heeft vorige week een volleybalster van SKV (tweede di visie) meegedaan. Volgens De Saegher is evenwel Marianne Bak ker ook een serieuze optie. De 34- jarige Soesterse, die in de jaren negentig in de hoofdmacht uit kwam en daarna in het tweede- team, zette onlangs een punt ach ter haar volleyballoopbaan. Met vijf titels en nog eens vier podiumplaatsen beleefde de Springbokken de meest succes volle regiokampioenschappen ooit. De selectie van de Soester club was dan ook 'topscorer' tijdens de finale waaraan ze ventien verenigingen meede den. De kersverse Nederlandse kam pioen Timon Sloos presteerde we derom uitstekend, behaalde met een gemiddelde van 9.30 punten de hoogste dagscore en werd dus ook regiokampioen in de jongste leeftijdscategorie. In deze klasse legde Rick Olthoff (onlangs derde op het NK) beslag op de tweede plaats. Ook bij de senioren was de Spring bokken terug te vinden op de eer ste (Eric van Zandwijk) en twee de plaats (Eef de Klerk). Zoals verwacht werden ook de ju nioren Han van Lambalgen (ni veau 3), Evert van Dijk (niveau 4) en pupil Ramon Sloos eersten in de strijd om de regiotitel. In de jeugdklasse ondervond Max van Gent veel tegenstand. Ondanks drie zeges in de voorronden, moest hij met een achterstand van twee- tiende punt genoegen nemen met het zilver. Voor de tiende achtereenvolgende maal had Jacob Vriend zich ge plaatst voor de eindronde, maar nog nooit had hij een medaille ge wonnen. Aan het eind van zijn turnloopbaan was de verrassing dan ook groot, toen bekend werd dat hij als derde was geëindigd. Daan Bcukema en Merijn Burgers misten op een haar het podium en wertjen vierde.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17