Visser 'Ook minder subsidie voor instellingen' Mobilisatie tegen plannen Meander Intratuin Amersfoort en Nijkerk Hemelvaartsdag geopend. Groot verlies CDA en VVD Dauwtrappen met dikke winst! 1 ACTUEEL! ting op ïdellen: OTALE VERKOOP PAGINA 2 WOENSDAG 28 MEI 2003 PAGINA 3 SOESTER COURANT Niemand lijkt te ontkomen aan bezuinigingen; geen unanimiteit NATUURLIJK k WONEN Gemeenteraads vergadering WESTRA Burgemeester: 'Snijden is verschraling van ziekenhuiszorg' Pinbox komt bij busstation HOLLANDSE NIEUWE College neemt 1800 inspraakreacties serieus anken reau's Jteuils kasten amers ubelen SOEST Service voor alle merken SOESTER KALENDER RUUD SMIT Eemland Motors WEGWERKZAAMHEDEN VOORDEELCHEQUE Eemland Motors Soest Jr'cro- JT'o'a- JPo*0' Jncro- JT*3*o- JrS'3- Jro'a' Jro*5- ui de schele tesel voorraad i uw solder, kantoor, 3, hal, sl.kamer en*. TEGENOVER DE HEMA 50x50 nu slechts v. Weedestraat 251 IEMA 035-609 05 05 onnestudio Zonnehemel 10 lamps met superbruiners v.a. 90,- lelbruinlampen v.a. 8,50 mnehemel te huur iet gezichtsbruiner weken 60,- week gratis rrEVENS> .VERKOOP Dorresteinweg 72 b Soest Tel.: 035 - 601 28 83 Fax: 035 601 36 06 CHOTELS! liv. salades I en fondue. n geldt: jscentrum. Binnen- en Buiten Meubelen Mandwerk - Accessoires Gordijnen Karpetten Dealer van o.a.: Teak Garden Uoyd Loom - Luxaflex Inrichters van: Pijn verdelen GGS wil de pijn zo eerlijk moge lijk verdelen, maar weigert zich te binden aan kaderstellende beslui ten, omdat het in dit stadium moeilijk is in te schatten hoe straks de financiële situatie is. Bovendien hoeft de raad pas in oktober, bij de behandeling van de (meeijaren)begroting, daadwerke lijk knopen door te hakken. Ook het CDA wil eerst inzicht hebben in de gevolgen van het overheids beleid, alvorens besluiten te ne men. Ondanks de onduidelijkheid over de mate waarin, staat vast dat er bezuinigd moet worden. De begro te tekorten voor de komende vier jaar bedragen drie-, tweeënhalf-, drieënhalf- en vier miljoen euro. Nu werd er de laatste jaren wel vaker rekening gehouden met ne gatieve saldi, maar 'omdat de uit kering van het rijk aan de gemeen te altijd hoger uitviel, kwam Soest vrijwel steeds in de plus terecht. Dergelijke meevallers verwacht Soest nu zeker niet. Dat het nieu we kabinet 15 miljard euro wil be sparen, zal zeker gevolgen hebben voor de hoogte van de uitkering Alle gesubsidieerde instellin gen zouden volgens Soest 2002 eigenlijk vier procent moeten inleveren. Dat komt ongeveer overeen met het percentage dat Soest moet gaan bezuinigen (3 miljoen euro op een begroting van 70 miljoen). Ook CU/SGP acht het noodzakelijk dat de organisaties minder geld krij gen, mits ze vroegtijdig worden ingeseind, zodat ze passende maatregelen kunnen nemen. GroenLinks vindt dat idee maar niets, omdat al zoveel instellingen het water tot aan de lippen staat. De kaasschaafmethode wil GL daarom zeker niet hanteren. Het geeft maar aan, dat er binnen de gemeenteraad nog geen unanimi teit is over waarin het mes moet worden gezet. Als het plan voor de fietsbrug over de Eem wordt geschrapt, kan Soest 300 duizend euro in de knip houden. Ook op het gebied van de automatisering zijn besparingen denkbaar. Sommige fracties willen kappen met het inmiddels in gang gezette digitaliseren van bouwdos- siers. Zo valt er nog wel meer geld te besparen op het gebied van au tomatisering, evenals op het inhu ren van externe deskundigen. Ver der dient Soest in het vervolg scherper te onderhandelen bij con tracten, zoals het onderhoud aan buitensportaccommodaties dat dit jaar 6,4 procent duurder is. Iedereen Het wijkbeheer, waarmee in het Smitsveen en de Eng is gestart, moet voorlopig geen vervolg in andere wijken krijgen. De gemeen telijke website, de documentatie van de gemeente en het Centraal Meldpunt Woonomgeving, alles en iedereen ligt onder vuur, nu er be zuinigd zal moeten worden. De uitvoering van kunst in het Boerenstrcek-park kan soberder en na het verlopen van de contrac ten, zou er serieus bekeken moe ten worden of Soest het met min der politiesurveillanten kan stellen. Misschien moet (door natuurlijk verloop) het aantal ambtenaren worden teruggeschroefd. Het zijn voorzetten die lang niet allemaal door een raadsmeerderheid wor den gedragen, maar donderdag avond in de raadsvergadering wel werden geopperd. aan de gemeenten. Het is niet uit gesloten dat de tekorten verder zullen oplopen en er nog meer be zuinigd moet worden. Ook al om dat verwacht wordt dat de druk od de sociale dienst groter zal worden en de inkomsten aan bouwleges een dalende trend teweeg zal bren gen. De afspraak is immers dat in 2007 (raming: 4 miljoen verlies) de begroting sluitend zal zijn. Voor het plan van het college om eigendommen ter waarde van 1 miljoen euro te verkopen, heeft de raad een stokje gestoken. Ze houdt dat 'tafelzilver' liever zelf dan een malig een leuk bedlag te incasse ren. Sinds vorig jaar het duale stelsel werd ingevoerd, wordt de gemeen teraad ondersteund door een grif fier (Rien van Vliet). Ook de grif fie wordt onder de loep gelegd, als het aan CU/SGP ligt. 'Als we an deren vragen te beperken, moeten we ons dat zelf ook opleggen en eventueel de griffie minderen. Als het mogelijk is. Ik hoop van niet', aldus fractievoorzitter Chris van Vuuren die met zijn laatste zin waarschijnlijk tevens sprak voor iedereen en alle organisaties die mogelijk moeten inleveren. I YO&V tA> GRATIS BEZORGEN IN DE REGIO TE KOOP Schoolstraat 49 te Baarn Op zoek naar een sfeervolle woning? Dan is dit wellicht iets voor u! Goed gerenoveerd en gemoderniseerd is deze karakteristieke helft van dub bel woonhuis. In de zonnige gesloten achtertuin staat een zeer ruime vrij staande garage. Gezellig en tevens ook rustig gelegen in een straatje nabij het centrum van Baarn. 'Dat de bode van het raadhuis bij de intocht van de Avondvierdaag se vanavond door vele kinderen en andere deelnemers voor de burge meester werd aangezien, vind ik helemaal niet erg.' (drs. J.J.L.M. Janssen). Ik lig het liefst in een groot, goed geoutilleerd ziekenhuis'. (Groen Links) 'De accountant werkt in het duale stelsel voor de gemeenteraad. Als lid van het college ken ik hem he lemaal niet. Nou ja, ik kom hem wel eens hier tegen, maar ik ken hem niet'. 'Wij zijn er geen voorstander van ons tafelzilver en onze kroonjuwe len te verkopen om onze gemeen telijke tekorten te dekken'. (GGS) 'Nu al moeten alle gesubsidieerde instellingen gewaarschuwd wor den, dat zij ook hun budget moe ten bijstellen in verhand met de bezuinigingen in 2004'. 'Als het in Den Haag regent, drup pelt het in Soest'. (CU/SGP) 'Radio Soest is erg belangrijk voor de verschaffing van informatie aan het Soester publiek.. (Groen Links) 'Wat de OZB betreft leggen wij ons alleen vast voor 2004'. (College) 'Laten de bewoners maar zien dat de bomen in het gemeentehuis niet tot in de hemel groeien'. (D66) 'We zouden het jammer vinden als voor nieuw beleid geen euro meer beschikbaar is'. (PVDA) 'Een fietsbrug over de Eem is wat ons betreft niet zo wenselijk en Amersfoort wil het ook niet'. (VVD) 'Een opstapplaats voor de brand weer kan wel getemporiseerd wor den'. (Soest 2002) 'Hoe lang heeft iemand eigenlijk een rollator nodig?' (Soest 2002) 'Met wat minder straatjuwelen hoeven we geen tafelzilver te ver kopen'. (Soest 2002) 'Wij stellen voor meer snippers groen te verkopen'. (Soest 2002) 'Waarschijnlijk kunnen we makke lijk met minder politiesurveillan ten toe'. (Soest 2002) 'Waar haien we de centjes vandaan voor een eventuele rondweg?' (GroenLinks) 'Alles wordt tegen het licht gehou den'. (College) 'In september hebben we ons huis werk af. (College) 'Ik neem de pluriformiteit in het leven zoals het ligt' (Burgemees ter) 'Ik dacht dat wethouder Krijger voor ons het woord zou voeren', (wethouder Krol) 'Het worden heel drukke weken de komende weken'. (Burgemeester) rresteinweg 60 Soest ifoon 601 32 88 koopt )MPEN, IJZER, IER en METALEN irdag na 12.00 uur GESLOTEN. Belangrijkste kenmerken gezellige eetkeuken met inbouw- apparatuur woonkamer ruime kelder 1 ruime slaapkamer (voorheen 2) moderne badkamer met ligbad, douche, 2e toilet, dubbele vaste wastafel en designradiator vlizotrap naar bergzolder ruime garage bouwjaar ca. 1920 muur- en glasisolatie CV-installatie perceelsgrootte 165 m2 vraagprijs 256.000,- k.k. holders (belanghebbenden), zoals de zorgaanbieders en zorgverzeke raars, wel begrip hebben getoond voor de plannen van de Raad van Bestuur. aan mëdewerkers. 'Volstrekt onac ceptabel', noemt Janssen de voor nemens van het ziekenbestuur dat nog deze zomer wil overgaan tot besluitvorming. Het ziekenhuis heeft een begroting van1150 mil joen euro, maar heeft met 8 mil joen daarvan een probleem. Het snoeien in Soest en Baarn levert het ziekenhuis een besparing van 1,5 miljoen euro op. Dat is slechts één procent. Janssen: 'De conse quenties zijn veel groter dan de besparing. Het snijden van het aanbod in Baarn is een verschra ling van de ziekenhuiszorg.' De Raad van Bestuur heeft vol gens woordvoerder Jeroen Hur- kens alle begrip voor het standpunt van Janssen. 'Hij zit er voor zijn gemeente en de mensen in Soest. Hij heeft gelijk dat hij anders kijkt naar de afspraken. Maar wij heb ben te maken met veranderde om standigheden. Ook hebben wij er zwaarwegende redenen voor dat de extra's, zoals een geriatrieafde- ling in Baarn, ondanks toezeggin gen niet doorgaan.' Hurkens beweert dat andere stake- Lokaal, regionaal en landelijk moeten de politieke partijen alles en iedereen mobiliseren om te proberen het uitkleden van Meander Medisch Cen trum in Baarn en Soest tegen te gaan. Burgemeester Koos Janssen riep donderdag de acht Soester fracties op al hun kanalen te benutten om in Den Haag krachtige signalen af te geven. Hoe meer protesten tegen de voor nemens van de Raad van Bestuur van Meander naar de vaste kamer commissie worden geseind, des te groter is de kans dat de minister van volksgezondheid, WD-er Hoogervorst, ertoe wordt bewogen om in te grijpen. Dat is althans de gedachte in politieke kringen in Soest, Baarn en op het provincie huis. Deze drie overheden en de Stichting Behoud Molendael Baarn zullen ook gezamenlijk ac tie ondernemen richting Hooger vorst. Anderhalve week geleden werd bekend dat interne geneeskunde en neurologie verdwijnen uit het Baarnse ziekenhuis en het centrum voor kleine ongevallen wordt ge sloten. Tevens is het de bedoeling dat het ziekenhuis in Baarn vanaf zaterdag 13:00 uur in het weekein de dicht gaat. Dat druist volgens de burgemees ters van Soest en Baarn allemaal tegen de afspraken in, want de Raad van Bestuur gaat met deze plannen volgens hen voorbij aan het rapport van de commissie Kraaijveld-Wouters die in op dracht van de minister uitgangs punten voor de toekomst van het Baarnse ziekenhuis op een rijtje zette. Enkele maanden geleden stelde de minister nog eens dat daaraan beslist niet mag worden getornd. Het rapport vormt een van de fun damenten voor de onlangs inge diende aanvraag van Meander voor nieuwbouw van een groot ziekenhuis in Amersfoort. Dat zou in 2008 gerealiseerd moeten zijn. Volgens burgemeester Koos Jans sen valt een deel van de basis on der de aanvraag weg als de Raad van Bestuur het rapport aan haar laars lapt. 'Dat is het sterkste in strument om dit punt op de agen da te houden', aldus Janssen. De Raad van Bestuur zegt geen andere keuze te hebben door on der meer geldgebrek en een tekort Documentatie over deze leuke woning kunt u vnjblijvend bij mij aanvragen. U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur. AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag kaapavond NIJKERK, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. Ivoov De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. meerd, kan contact opnemen mei het Regionaal Bureau Veiligheid en Preventie, SS 030-6938989. Daarnaast is de medewerking van burgers essentieel als het gaat om de aanhouding van verdachten en eventuele andere daders. Wie in formatie heeft, die kan leiden naar de verdachte(n), kan bellen met het Woning Inbraken Team, SS 0900-8844. Wie ziet of hoort dat er wordt in gebroken, kan bellen met 112. De Rabobank krijgt van de ge meente medewerking om vlakbij het busstation aan de Koninginnel- aan een pinbox te laten bouwen. De provincie moet ook haar goed keuring geven, omdat het bouw werk niet in het bestemmingsplan past. Volgens de Rabobank is er in het betreffende gebied'grote behoefte aan een pinbox, vooral nadat het kantoor van deze bank aan de Ko- ninginnelaan werd gesloten. Op zee gekaakt en licht gezouten Bij óns vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 1e kwaliteit Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest ||f| Tel 035 6037490 |J|U| Fax 035 6037491 ..«m... Vervolg van pagina 1 Hoe inzichten ook tussentijds kunnen veranderen, het schrappen van een kleine rond weg kan worden beschouwd als een groot verlies voor de colle gepartijen CDA en VVD. Met name het CDA bombardeerde de hoofdwegenstructuur tot verkiezingsitem voor 2002. Ook toen de discussie in de jaren negentig werd opgeschort, lieten de christen-democraten vrijwel geen mogelijkheid onbenut om te wijzen op de noodzaak van een omleidingsroute door de polder. Ook de VVD en de PvdA pleitten voor een kleine rondweg, van de Stadhouderslaan tot aan de brand weerkazerne, maar die zal er hoogstwaarschijnlijk niet komen, nu het college het plan voor de rondweg heeft geschrapt. Una niem, dus inclusief de wethouders Bart Krol (CDA) en Bert Krijger (VVD). Als de kleine rondweg ter stem ming zou zijn gebracht, had Soest 2002 (4 zetels) de doorslag gege ven. Deze nieuwe lokale partij wil echter een grote rondweg langs de spoorlijn en het is de vraag of ze had ingestemd met een veel klei nere uitvoering. Waarschijnlijk niet. Inspraak Het lijkt erop dat het college heeft geluisterd naar de bevolking die - statistisch gezien- massaal haar stem liet horen tijdens de inspraak termijn. In maart reageerden 1800 Soesters schriftelijk op de scena rio's voor de hoofdwegenstructuur. Een overgrote meerderheid sprak zich uit tegen een rondweg (scena rio B). Volgens velen uit deze sestraat is. Ruim 300 mensen plei ten voor meer rigoureuze maatre gelen in de Ossendamweg, onder meer op de kruising met de Soes- terbergsestraat. Alle reacties zijn vervat in de reac tienota, waarin ook de reacties daarop van het college zijn terug te vinden. Uit.de grote respons blijkt volgens het college de betrokken heid van inwoners, ondernemers en andere belanghebbenden. Ie dereen die schriftelijk heeft gerea geerd, krijgt een dezer dagen de nota thuisgestuurd. De nota is ook te vinden op de website van de gemeente Soest fwww.soest.nl). groep zou de gemeente de oplos sing voor de verkeersproblemen moeten zoeken in het parkeren en het laden en lossen. Ook Baarn, Amersfoort en de provincie Utrecht spraken zich tegen een rondweg uit, Tot de voorstanders mogen de Soester Zakenkring, de Kamer van Koophandel en de Winkelkring Van Weedestraat worden gere kend, mits de Van Weedestraat niet autovrij zou worden gemaakt. Ook vanuit Soest-Zuid kwamen veel reacties, waarbij opvalt dat vrijwel iedereen tegen eenrich tingsverkeer in de Soesterberg- vervolg kalender Woensdag 4 januari 14:30 Kindervoorstelling Theater Klep: 'Pien en Sien', Cabrio, Soesterbergsestraat 140, 4,50 (bon Soester Cou rant 3,00). 19:00 Pinksterommegang, Em- makerk, Regentesselaan 2. 19:00 SLAS-poëziewandeling in Korte Duinen, 'Zonneglo ren, Soesterbergsestraat, 5,00. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. visspecialiteiten Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 Donderdagochtend, Hemelvaartsdag 2003. De ochtend waarop alle dauwtrappers en andere vroegerikken zééér veel geld kunnen besparen hij 't Vaarderhoogtü Oke. u gaat donderdagochtend vrrrrrroeg uil de veren 'trapt' t rechtstreeks 'dauw' naar 't Vaarderhoogt (nou ja, op de ('iets óf met do auto mag ook) en koopt /oveeeeeee! als u maar wilt niet de /j; tir.MEI.HOGE DAUWTRAPPERS tlE\lEI VAARTSK()U'lïN(i VT Van 07.00 tot 08.00 uur 20% KORTING Van 08.00 tot IO.OO uur 15% KORTINC.' OP ONS GEHELE ASSORTIMENT! Bij aankoop van een nieuwe auto of een A1 occasion ontvangt u in de periode van 14 mei t/m 4 juni a.s. een voordeelcheque. Deze cheque levert u een extra korting op van 500,- Ondanks de wegwerkzaamheden (aanleg rotonde) zijn wij gewoon bereikbaar vanaf de Nieuweweg Beukenlaan via onze zij-ingang. Via de Dalweg zijn wij bereikbaar vanuit de richting Koningsweg. Beukenlaan 80-82,3762 AJ Soest - Telefoon 035 - 750 18 20 l.ct op, wo mooton streng zijn: Na 10 uur zit u nog steeds goed hij 't Vaarderhoogt maar dan zonderde speciale korting. Hemeltjelief, wat zal 't druk worden! Illflj «JL- ir-flj-,

Soester Courant | 2003 | | pagina 3