SCHOEMAKER DEMONSTREERT DIGITALE VIDEOCAMERA'S Kom dinsdag 3 juni kijken en proberen en Lü SCHOEMAKER SPOED Allemaal weer even twaalf jaar ^Dogtetöm Wijken weer 'zomerschoon' OiGilennE! Sharp digitale videocamera Burgers: opzet van website Soest moet overzichtelijker Provincie sluit 2002 af met positief saldo van 21 miljoen Gedwongen opname man in psychiatrisch ziekenhuis NIEUWE BEZORGER Voortbestaan afdeling Soest Fietsersbond zeker gesteld PAGÏNA8 WQENSDAG 28 MEI 20°3 SOESTER COURANT PAGINA 9 iner 11 Specialisten van Expert Schoemaker weten van digitaal. Videocamera's en digitaal fotograferen is "in". Dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur demonstreren wij digitale videocamera's. Uiterst licht, heel handzaam. Ideaal voor vakantie en thuis. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST TELEFOON 035-6010344 Vijftigers houden reünie van Mariaschool De Soester Courant zoekt met spoed een Nieuwe vrijwilligers melden zich aan BOEKHANDEL JONGERIUS ÖTrue Crime Scholieren, ambtenaren en bewoners in actie Bosstraat krijgt verwijzing naar dominee Bos AUTOSCHADE SCHOEMAKER eacpert v. .Jr uw woonbon list ingevulde woonbonnen 3ovendien wordt gecontro- voorwaarden voldoet. De es klopt, wordt in volgorde 3 geldt de leeftijd en de ïppelijke of economische Eemland.* eldt de periode dat men huidig adres. riteria bovenaan de kandi jen uw persoonlijke gege- I, gezinssamenstelling en ïerd met de gegevens uit de .isadministratie Persoons- egevens juist dan wordt de ïnaar/verhuurder aangebo- 3 woning dan krijgt u via de ptgiro waarmee u de leges :en huisvestingsvergunning voor een woning, dan wordt i na het verstrijken van de iderd door de verhuurder, lingsbrief is het niet mogelijk sn te bekijken. Het heeft geen ïformeren naar uw kansen. INMERKING BENT GEKO- WONING ONTVANGT U jtoewijzing in de woningtoewijzingen en in een overzicht. Daarbij hoeveel reacties er op een ien en of de woning aan een ler is toegewezen. Ook wordt >nduur, de eventuele maat- :onomische binding en het juntenaantal vermeld. Op die inschatting maken van uw dergelijk type woning en iwensen aanpassen. lekenden en is het mogelijk om op ale gronden een urgentie rijgen. Slechts in een zeer 3vallen zal een dergelijke its van toepassing is voor een verstrekt. Informatie hierover •ij de afdeling Publiekszaken anderdeel huisvesting. )t een serieuze klacht mocht ningtoewijzing, dan kunt u die n bij de gemeente Soest, Woonruimteverdeling, Post- i SOEST. in heeft over het toewijzings- u daarvoor terecht bij Portaal of de afdeling Publiekszaken >oest. Ook zijn hier informatie- ir. ïatie kunt u ook vinden op st.nl, bouwen en wonen, ling). and bestaat uit de gemeenten Bunschoten, Eemnes, Leus- idenberg. jimvMP c Lichtgewicht 800.000 pixels uiterst gemakkelijk met kleurenscherm 2,5" d door de desbe- evulde bonnen of te verhuurder, jtrokken verhuurder. >.datum:_ .datum: i onder de 18 jaar lts: werk: ge woning: artner turn invullen) Drstromer zie spelregels) mland. loten periode van edraagt uw enkele je* tel: loeve van een gehandi- en behorende persoon De bouwondernemer, de kin derrechter, de chirurg en de psycholoog waren er. Maar ook de koordirigent van kinderen voor kinderen, de eindredac teur van het RTL 4 nieuws en de voorzitter van S.O. Soest. Ze waren destijds klasgenoten op de Mariaschool en vieren in 2003 hun vijftigste verjaardag. Zaterdag waren ze echter allemaal weer even 12 jaar tijdens de reünie die door Ron Witkamp was geor ganiseerd. Wie verhinderd was, kon dankzij een webcam via inter net live de bijeenkomst bijwonen. Dat deed bijvoorbeeld een oud- leerling en leeftijdgenoot die in Thailand verbleef. Hij kon ook met zijn oude jeugdvrienden chat- ten. Wel van de partij was de heer Van de Borgh die in de jaren zestig hoofd van de inmiddels gesloten Mariaschool is. In het pand is in middels onder anderen orthodon- tist Van Hees gevestigd en hij stel de belangeloos zijn ruimte beschik baar aan de reünisten die van Van den Borgh nog enkele anekdotes uit die goeie ouwe tijd kregen voorgeschoteld. Zo riep hij in de herinnering dat destijds van pas toor Smit vrouwen alleen op de school mochten werken, als ze on gehuwd waren. Iemand die was aangenomen en in de zomervakan tie snel trouwde, werd meteen ont slagen in die tijd. Foto's illustreerden de verhalen die de oud-scholieren hadden opge graven uit hun geheugen. Hilariteit en verbazing gingen hand in hand tijdens de gesprekken die in een sfeer van nostalgie plaatsvonden. Opvallend is dat veel mensen van de groep altijd in Soest zijn blijven wonen of er op latere leeftijd zijn teruggekeerd. Ze hadden de smaak goed te pakken in hun oude schoolgebouw. De reünie zou tot vijf uur 's middags duren, maar de laatsten trokken pas om negen uur 's avonds de deur achter zich dicht. Aangezwengeld is de reünie door De (bijna) 'vijftigers'gingen za terdagmiddag terug in de tijd in het voormalig gebouw van de Ma riaschool. Ron Witkamp die vorig jaar een website startte over de Ma riaschool. Dat bracht Adrie Butze- laar en Lex Bergers op het idee om een weerzien van hun jaarge noten te organiseren. Dat is ieder een zo goed bevallen, dat op het tweetal druk is uitgeoefend om over vijf jaar weer een reünie te organiseren. Tussendoor kan iedereen natuur lijk de website blijven bezoeken: http://mariaschool.soestdijk.com BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een geef't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 De provincie Utrecht boekt een positief saldo in haar jaar rekening over 2002 van 21,58 miljoen euro. Een extra winst uitkering van de REMU van bijna 10 miljoen vormt onge veer de helft van dit positieve resultaat. KPMG Accountants N.V. gaf op 6 mei een positieve accountantsverklaring af voor de provinciale jaarrekening over 2002. 'Het resultaat mag er zijn', aldus gedeputeerde voor financiën Jan van Bergen. 'Door een degelijk fi nancieel beleid en een stevige con trole op de provinciale inkomsten en uitgaven, sluiten we het jaar met een mooi resultaat af. Sterker nog; we houden geld over om een deel van de klappen van het kabi net Balkenende II op te vangen.' De provincie Utrecht sluit haar jaarrekening met de inkomsten en Een 34-jarige Soester is don derdag door de rechtbank in Utrecht overeenkomstig de eis veroordeeld tot een gedwongen opname in een psychiatrisch ziekenhuis. De opname geldt in eerste instantie voor een jaar. De rechtbank achtte bewezen dat de verdachte jarenlang een ex- vriendin heeft gestalkt. De man belde regelmatig aan bij haar wo ning in Utrecht en vernielde soms ook ruiten van het pand. Ook bleet hij haar brieven sturen. Een vriend werd eveneens regelmatig door de man lastig gevallen, nadat hij de vriendschap had verbroken. De Soester had bovendien twee personeelsleden bedreigd van een bureau waarvoor hij in Soest op een woning paste. Volgens de man gebeurden er 'vreemde dingen' in het huis. Hij hoorde naar zijn zeg gen stemmen als hij piano speelde. De Soester werd boos omdat hij zich in een gesprek met de mede werkers van het bureau niet serieus genomen voelde. De verdachte is volgens gedrags deskundigen schizofreen en hij zou achtervolgingswaanideeën hebben. Zij achtten de man volledig ontoe rekeningsvatbaar en adviseerden een opname in een psychiatrische instelling. De rechtbank nam dat advies tegen de wil van de Soester over. Volgens de man is er niks met hem aan de hand. uitgaven over 2002 af met een po sitief bedrag van 21,58 miljoen. Dit positieve saldo is behaald door een extra dividend van energiebe drijf REMU van 9,7 miljoen een bedrag aan meevallers bij de algemene inkomsten van 5,7 miljoen en er bleef 6,1 miljoen over bij de uitvoering en ontwikke ling van het provinciale beleid. De meevallers bij de algemene dekkingsmiddelen (inkomsten) bestaan vooral uit extra, niet ge raamde, inkomsten uit de motonij tuigenbelasting 4,6 miljoen), een meevaller uit het provincie fonds 1,2 miljoen) en een gun stiger dan verwacht resultaat bij de rentcopbrengsten van uitgezette gelden 1,6 miljoen). De extra inkomsten uit de opcenten hebben te maken met de komst van de ge meente Vianen naar de provincie Utrecht. In Vianen blijken veel meer lease-auto's geregistreerd dan waarvan de provincie Utrecht uit ging. Gedeputeerde staten van Utrecht stellen aan provinciale staten voor om de 21,5 miljoen als volgt te besteden: De extra winstuitkering van de REMU 9,7 miljoen) wordt toe gevoegd aan het Provinciale Struc tuurfonds. Uit dit fonds worden onder andere de projecten van de Agenda 2010 gefinancierd. 7,8 miljoen te reserveren voor de uitvoering van het nieuwe coa litieakkoord. Provinciale staten hebben dit akkoord in hun verga dering van 19 mei positief ontvan gen. Een half miljoen euro te reserveren voor een voorziening voor warm- televering aan de Amersfoortse nieuwbouwwijk Vathorst. Het gaat hier om een mogelijke garantie die nodig kan zijn als subsidies van het Rijk niet doorgaan. Het overige gedeelte 3,5 mil joen) voegen GS toe aan de dienst- en algemene provinciere serves. De opzet van de gemeentelijke website moet overzichtelijker worden, zodat bezoekers snel ler vinden wat ze zoeken. Ook zouden er meer digitale formu lieren moeten komen, waar mee burgers producten kunnen aanvragen. Dat is althans de mening van acht inwoners die met Soest meeden ken en -praten over de verbetering van de website (www.jfocst.nlT Zij hadden gereageerd op de op roep van Soest om zitting te ne men in een klankbordgroep die zich buigt over de internetpagina's van de gemeente. Soest wil de bur gers erbij betrekken, omdat inter net een steeds belangrijkere rol gaat spelen in de communicatie. Onlangs was de eerste bijeenkomst en de komende maanden volgen er nog meer. De inbreng van de klankbordgroep zal worden betrokken bij de verde re ontwikkeling van de website. Soest verwacht dat de nieuwe in ternetsite aan het eind van dit jaar gereed zal zijn. Landelijk scoort Soest overigens doorgaans zeer goed met haar website. Een bureau bekijkt ieder jaar de internetsites van alle ge meenten en geeft vervolgens aan de hand van enkele criteria een beoordeling. Soest kreeg enkele jaren geleden de hoogste waarde ring en eindigde vorig jaar op de vijfde plaats. voor wijk 62: Houtsnip - Insingerstraat - Koperwiek - Wielewaal Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. Het voortbestaan van de Soes ter afdeling van de Fietsers bond is veiliggesteld. Tijdens een speciale 'doorstartbijeen- komst' meldden zich vorige week zeven mensen die bereid zijn op de een of andere manier actief te worden. Nieuw bloed was voor voorzitter Hans de Rond een voorwaarde om de afdeling voort te zetten, omdat hij er anders alleen voor zou ko men te staan. Dick Bakker, met wie hij in de jaren negentig de lo kale afdeling van de toenmalige ENFB startte, stopt namelijk met zijn activiteiten voor de Fietsers bond. Twee mensen boden zich woens dag meteen aan om hand- en spandiensten te verrichten, een ander gaf vóór de vergadering reeds aan, zich te willen inzetten voor de bond. Nog eens vier fiets- liefhebbers hebben eveneens de intentie als vrijwilliger aan de slag te gaan, maar laten zich eerst nog informeren, over de inhoud van de activiteiten, alvorens ze daadwer kelijk instappen. Daarom is er in juni een vervolg- bijeenkomst, waarbij een vertegen woordiger van de landelijke bond aanwezig zal zijn om onder meer te vertellen wat deze kan beteke nen voor de lokale afdeling. Het enthousiasme over de respons kan bij De Rond niet meer stuk. 'We hebben gesproken over het nut en de noodzaak van een fiets- beleid en veranderingen daarin. Het is verheugend dat veel mensen vinden dat er meer moet gebeuren en daarom is het wenselijk dat we aan taakverdeling gaan doen.' In de nieuwe sarrtenstelling zal de afdeling Soest, na de zomervakan tie inzetten op verschillende speer punten, zoals de bestrijding van fietsdiefstal. Jaarlijks worden er in ons land 800 duizend tweewielers ontvreemd. Landelijk is de bond daarom de actie 'Houd de fiets' gestart, in Soest wordt bekèken op welke wijze 'achterop' kan worden gesprongen. Het verbeteren en het uitbreiden van het fietspadennet heeft eveneens de volle aandacht en ook op het gebied van fietsen stallingen is er nog werk aan de winkel, vindt de bond. Intussen is de afdeling Soest nauw betrokken bij het gemeentelijk fiptsbeleidsplan dat momentcel actueel is. Dat plan vloeit voort uit een in 2000 gehouden onderzoek van de Fietsersbond naar het fiets- klimaat in Soest, de zogeheten Fietsbalans. Natuurlijk is de afde ling ook betrokken bij de discussie omtrent de hoofdwegenstructuur die de komende weken op politiek niveau haar ontknoping krijgt. J,l,li 2UU.1 prïl^paanvrHH/H-EN ONTLFFNO MH PE WERhEUit EX-KAMERLID OOK qUOEIUUIUHM JUNI - MAAND VAN HET SPANNENDE BOEK Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 www.jongeriusboek.nl Afgelopen vrijdag en zaterdag hebben naar schatting enige honderden Soesters jong en oud - hun steentje bijgedragen aan de jaarlijkse actie 'Zomer- schoon'. Vrijdag kwamen de scholieren en een aantal amb tenaren in actie; zaterdag was de beurt aan bewonersgroe- pen, met name in de wijken de Eng en het Smitsveen. Gewapend met bezems, prikkers, grijpers, plastic zakken en andere hulpmiddelcn'nam de schooljeugd - er deden 15 van de 21 basisscho len mee - vooral de directe omge ving van de scholen onderhanden. Er werd heel wat zwerfvuil ingeza meld, zodat de boel er weer een beetje toonbaar uitzag. Wethouder Harry Witte gaf daarvoor 's mor gens het startsein op de Achtbaan, de school aan de Van Hamelstraat in Klaarwater, waar hij directeur 't Hoen een speciaal lespakket over handigde. Alle scholen kregen zo'n pakket. Witte was zaterdagmorgen ook weer present om het sein te geven voor de grootscheepse wijk-oprui- ming op de Eng en in het Smits veen. Daar gingen de schoon maakacties gepaard met muziek (o.a. een disco op de Smitshof en een optreden van een sambaband), de verkoop van bloembakken en De kinderen van de Achtbaan deden ook enthousiast mee aan de schoonmaakactie op het school plein, waar wethouder Harry Wit te het startsein eaf. Foto: Soester Courant het plaatsen van stoeptegels met een lieveheersbeestje (tegen zin loos geweld). Opbouwwerker Pie- ter Henke - net met pensioen - sloot de actie af met het oplaten van ballonnen op de Smitshof. ook voor APS De Bosstraat, vernoemd naar de dominee die 90 jaai; geleden over leed, zal niet van naam verande ren. Wel zal op de straatnaambor den een historische aanduiding komen te staan. Bij de gemeente was het verzoek binnengekomen om ter gelegen heid van de 90° sterfdag van domi nee Bos de naam te wijzigen in Dominee Bosstraat. Het zou recht doen aan de persoon naar wie de straat is vernoemd. Soest krijgt wel vaker dit soort verzoeken binnen van de Historische Vereniging, maar ook van particulieren. Een volledige naamswijziging brengt te veel (administratieve) rompslomp met zich mee, stelt het college. Voor de gemeente, maar ook voor de bewoners en bedrij ven en instellingen die er gevestigd zijn. Een historische verwijzing op de straatnaamborden volstaat vol gens het college. Verder wijzen burgemeester en wethouders erop dat straatnaam- verklaringen zijn geplaatst in de gemeentcgids en op de website van de gemeente. STALENHOEF. SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Nu abonnement inclusief GRATIS ANTENNE TV SLIM BEKEKEN Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2003 | | pagina 9