lars Qfl n UITVERKOOP Atdds ars. Verdwenen Soest hervonden I SPOED Handig Hoekje DEMONSTRATIE D A Rabobank Soest-Baarn keek terug op zeer voorspoedig jaar Wereldreis-boek Soester Lars Meiners verschenen in V.S. i ACTUEEL! SUPERSTUNT 4 HOLLANDSE NIEUWE PAGINA! Soest PUJ ieelen.nl EN? gen ïee. NVM /M-makelaar nder zorgen WOENSDAG 4 JUNI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 BEZORGERS AUTOSCHADE Europees Jaar Gehandicapten 2D03 y Iedere unaett^dfa étt de cteer nuuvt 75 fret facit. Innex* <Hss&t Ze zijn er weer! De échte HOLLANDSE NIEUWE STREET ONE, DITO-DITO Q.S, XX by MEXX CECIL Drukke jaarvergadering in Groot Kievitsdal 'Ik ben wel een type voor de tropen' I. -22 8o 50 ihuis met zon-nige J. Mogelijk-heden j en ho-reca. Ind.: age-ruimte, werkk., Sfeervolle let Verd.: 3 ipl. badkamer, gr. opp.: 354 m*. inh. NVM ie ontwikkeling loogevest II vrijstaande n de buiten- ïstreek. aan een, Deze keer in Hervonden Soest enkele reacties die we ontvin gen op vorige afleveringen van deze rubriek. Nico Kortekaas, zo hoorde we op ons antwoord apparaat, gaf enkele aanvullin gen door op de foto van 14 mei jl. van de Jonge Boeren - en Tuinders Bond Soest. Kennelijk hebben we nummers en boeren een plaatsje verschoven, waardoor de juiste nummers niet bij de goede persoon staan. Over dat probleem ontvingen we ook een mailtje van Ton Hartman. We plaatsen de foto van de jonge boe ren nog eenmaal en dan nu met de goede namen bij de juiste perso nen. Ton Hartman reageerde verder op de foto's van 16 april en 1 mei van Gies in het gat aan de Ringweg. We laten zijn opmerkingen hieron der volgen: In deze rubriek van de Soester Courant van 1 mei 2003 stond als lezersvraag wat de werkelijke ach ternaam was van Gies in 't gat. Op de foto van het eerste lustrum feest van de jonge boerenbond van 14 mei staan 25 jonge boeren uit 1934 staan afgebeeld. Bij het ach- 1 terhalen van de namen van deze t mensen werden ook twee of drie l zonen van Gies van Aal genoemd ji en deze heette dus Hilhorst van hun achternaam, dus mij dunkt dat j Gies in 't gat dezelfde is als Gies 1 Hilhorst Azn. 1 Zoals op die foto te zien, was er 1 niet echt sprake van een boerenbe- I drijf waar een of meer zonen werk 1 aan hadden en dus waren deze zo- Q nen toentertijd agrarisch medewer- f ker wat toen gewoon boerenknecht 9 heette. I In de krant van 16 april 2003 stond hetzelfde huis ook al afge- f beeld, samen met een foto van een man en vrouw. In het begeleiden- de verhaal bakt de schrijver de broodjes wel erg bruin; hij schrijft over schrale veengrond. De strook grond tussen de Neng en 't Veen i was op de kadastrale kaart van 1 1810 nog gemeenschappelijk hei- develd, op de kadastrale kaart van 1832 wordt de Nieuwe weg al ge- noemd. Deze loopt dan al vanaf de i Bunt tot een weg die nu de Konin- 1 ginnelaan heet en het laatste stuk 9 het tracé van de Nieuwstraat 1 volgt. Hoewel deze tekeningen al f rond 1832 gemaakt zijn, is het J goed mogelijk dat deze naam later -> toegevoegd is, in die tijd zal het niet meer geweest zijn dan een i karrenspoor en dat werd niet door het veen aangelegd maar erom- S heen. Veengrond is organisch ma- teriaal, dus voedingstoffen rijk. e Dat boeren daar een armoedig be- staan leden, kwam dan ook door i ontvening, slechte ontwatering en j de kleinschaligheid van de bedrijf- I jes. De vraag was toen of dit de bewo- ners van het huis waren en wie het I dus waren of zijn. We hebben nog (I geen namen maar de oplettende I lezer zal gezien hebben dat de I twee mensen poseren voor een J gemetselde muur, terwijl het huis gepleisterd is. Ook is te zien dat ze de fotograaf niet verwacht hadden; ze hebben zich niet opgedoft. Mis schien kan iemand aan de jurk zien of de foto in de jaren 30* 40 of 50 gemaakt is. Ze had nog schieluk hur schulk af edaon; (ze had nog gauw haar schort afgedaan) en hie had een stuk in zun broek. De broek met het verstelwerk zou nu door sommige jongeren fel be geerd worden. Verder hadden ze beiden tripklompen aan die mis- De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. schien wel bij van de Kant de klompenmaker in de voormalige molen 'De Vlijt' gemaakt zijn. We plaatsen de foto nog eenmaal. We zijn nu toch wei nieuwsgierig ol iemand weet wie dit boerenecht- paar zou kunnen zijn. Laat u het even weten tel. 6012158. Brief Verder een brief van Anton Roest: 'Hierbij een paar aanvullingen op het verhaal van Gies in het gat. Wat Henk Gerth beweert, dat er wat bomen in de oorlogsjaren aan de Beukenlaan stiekem zijn omge zaagd, daar klopt niks van. Wij lie pen als schoolkinderen al voor de oorlog van het Oude Grachtje naar de Mariaschool aan de Niéuw- straat. De bomen kan ik mij nog goed herinneren. De bomen die langs de Beukenlaan stonden, kun je nog op de foto zien en op de Beetzlaan stond een dubbele rij bomen, ongeveer van dezelfde grootte. Op de Beetzlaan was mid denin een stukje asfaltweg en aan de kanten van de weg een brede strook zand. Wij zochten aan de zandkanten meikevers die in de grond zaten. De meikevers kon je vinden door te zoeken naar hele kleine gaatjes en als we die von den, peuterden wij de meikevers die onder het maaiveld zaten eruit en stopten ze in een glazen potje met een deksel met gaatjes en wat beukenblaadjes in het potje. Als schooljongen sta je er niet bij stil waarom die meikevers in de grond zaten. Nu denk ik dat het Engerlingen waren, die drie jaar onder de grond leefden en zich daarna in het voorjaar ontpopten tot meikevers. Om op de bomen terug te komen. Die hebben wij toen we naar school gingen een voor een tegen de grond zien gaan en dat waren er zeker meer dan honderd, misschien wei tweehon derd. Zoveel van die grote bomen kun je onmogelijk stiekem en wel midden op de dag rooien. Boven dien waren ze eigendom van de gemeente Soest. In die tijd zijn ook de bomen van de Lazerusberg ge rooid en die waren nog groter. Om de hoenderparken aan de Ringweg en de Wijnand Toplaan stonden voor beschutting brede houten wallen waarop ook honderden bo men. Die zijn allemaal in de oor log omgezaagd. In die tijd waren kolen schaars en de kachel moest worden gestookt. De mensen van nu kunnen dit niet meer voorstel len. De mensen van die tijd had den hun hele leven bomen gezaagd en ook weer aangeplant voor hun nageslacht en hun ouders hadden dat ook al jaren gedaan. Daarom het spreekwoord: Boompje groot, potertje dood. Verder heeft kort na de oorlog Kees Hilhorst, markt koopman in het huis in het beken de huis in het gat gewoond.' Na deze twee reacties houden het erop dat de achternaam van Gies in het gat Hilhorst is. Naar de naam van het boerenecht paar zijn we nog op zoek. Zij woonden niet aan de Ringweg maar ergens aan de Beukenlaan. De foto is van 1932. :V. De goede namen van de Jonge Boeren- en Tuinders Bond zijn: 1. Piet Kok 2. meester van Elmpt 3. Pastoor Voss 4. Van de Heuvel (voorzitter) 5. Toon van 't Klooster (Toon Pol) 6. Arie Logtenstein 7. Joop Logtenstein 8. Schimmel 9. Henk Hilhorst 10. Herman Schimmel 11.' Arie Bouwhuizen of Jan van de Breemer 12. Piet van de Breemer 13. Henk van Roomen 14. Jan Hartman Willemz 15. Piet Wantenaar Willemsz 16. Piet Hilhorst Rijkz 17. Piet Hartman Gradusz 18. Jan Hilhorst (zaadwinkel) 19. Gijs Hilhorst (paardenkoper) 20. Goos Hilhorst 21. Arie van de Breemer (de Krommert) 22. W. Kortekaas 23. Wim Kok 24. Piet Wantenaar Cornelisz 25. Wim van Roomen STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 In dit hoekje kan men maande lijks tips vinden die het leven met een beperking kunnen on dersteunen. Heeft u tips of mis schien vragen, geef het door aan het Lokale Comité Soest. Het wordt dan verwerkt in het volgende 'Handige Hoekje'. Het comité is vooral op zoek naar persoonlijke tips. Tips Handig hulpje: Voor mensen met minder kracht in de handen kan de kraanopener uitkomst bie den. Het apparaatje heeft een kop met allemaal staafjes die zich aan passen aan datgene wat u wilt openmaken. Handig om bv. zware kranen te openen, maar ook te ge bruiken voor sleutels, of andere 'kleine onhandigheden' die men niet goed kan vastpakken. Mobiele handgreep: U kent ze wel, die 'optrekbeugels' voor in 't toilet of bad. Degelijk vastge schroefd in de muur. Nu is er ook een verplaatsbare vorm. Handig om mee te nemen op vakantie, of voor tijdelijk gebruik. De beugel die te bevestigen is op gladde en 'poriëndichte' ondergrond zuigt zich vast met zuignappen. Ook goed te bevestigen aan een tafel. Tip: vraag voor de zekerheid wel naar de veiligheid ervan. 'Luchtige Opkrikkertjes': Voor in bad kennen velen de badlift, maar er is ook een soort opblaas baar kussen(pompje) die de per soon opduwt of laat zakken. Ook voor mensen die gevallen zijn, zijn er dergelijke (automatisch) op blaasbare kussens die sterk genoeg zijn om iemand weer tot zithoog te 'op te krikken'. Tilhulp: De transeat is speciaal ontwikkeld om personen te kun nen tillen in situaties waarin ande re transferhulpmiddelen, zoals een patiëntenlift, niet voorhanden zijn. Het is een stevig, maar zacht-zit- tend inlegkussen met stevige lus sen er aan. Handig om mee op va kantie te nemen. Meer informatie: ©033 422 50 60, of kijk op: www.mocare.nl. Toiletrolhouder: Met één hand een stuk van de toiletrol afscheu ren, is lang niet makkelijk. Als de andere hand het niet 'doet', of als je die nodig hebt om te steunen, is het een heel getob. Er is nu een ontwerp waarbij afrollen, afscheu ren en verwisselen van de rol met Lokaal Comité Europees |aar van mensen met een handicap één hand mogelijk is. ©015- 3695440 of kijk op www.linido.net Caravan: Kost het u moeite om de caravanpoten uit te draaien, dan kunt u van de originele sleu tel een stuk af laten zagen en deze in een oplaadbare boormachine steken. Neem voor de zekerheid wel een opgelade boormachine én een reserve sleutel mee! Piasgootje voor vrouwen: Iede re vrouw kent het: je moet nodig, maar nergens is een wc te beken nen. Of nog erger, die wc is er wél, maar je kunt er niet op. Dat over komt vrouwen die niet zelfstandig uit hun rolstoel kunnen overstap pen op het toilet. Er is een inge nieuze oplossing voor bedacht, die te ingewikkeld is om hier te be schrijven. Nadere informatie: B&S: ©0229-216844 Eindexamen binnen de eigen mogelijkheden: 1 op de 10 leerlin gen van vmbo, mavo, havo of vwo met dyslexie of visuele handicap kregen dit jaar een aangepast 'schriftelijk'. De 20.000 jongeren kregen de toetsen in braille, op cassette of in grootschrift. Pen als lotgenoot: Mensen met een chronische ziekte of handicap en mensen met ingrijpende gevol gen na een operatie of ongeval kunnen een persoonlijk verhaal inleveren bij 'Pen als lotgenoot'. Jaarlijks wordt er een prijs uitge reikt voor het beste verhaal. Tot 16 juni kunnen persoonlijke verhalen nog ingeleverd worden. Voor voor waarden, inschrijfformulier en deelname kunt u terecht op (026) 381 90 10. Vragen Er komen veel vragen binnen van mensen met 'nachtelijke krampen in de benen'. Graag willen we alle tips hierover bundelen. Heeft u een oplossing gevonden, wilt u het ons dan melden? Deze tips zijn ook te vinden op www.langziek.nl, een site die spe ciaal voor u gemaakt wordt. Heeft u tips? Help een ander er mee en geef ze door: ©035-6029805, of e-mail: info@aangepast-sporten.nl. INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Workstations met CDS-Teppanyaki, voor braden, grillen, smoren, stoven, flamberen en warm houden. einfach praktisch IHP" BH 3 DEMONSTRATIE OP VRIJDAG 6 JUNI van 19.00 - 22.00 uur bij- Met roestvrij-edelstaal warmte- element 40 cm. Onderstel massief beuken, geolied, met opberglade(s) en ophangrail. Rubber wielen, 2 wielen met rem. WAS ALLES MAAR ZO GOED kook-en tafelcultuur Van Weedestraat 48 - Soest Arie's Vishandel - Vrijdag bij de Boni 1,60 per stuk, 4 voor6|™ samen met 500 gram KIBBELING saus nu 10," Inl. of bestellingen 033-2981134/06-12097070 (verkoopwagen) en nog veel meer NU met uitzondering van de hoogzomercollectie VRIJETIJDSKLEDING Van Weedestraat 59, Soest Tel. 602 45 96 De formule die de Rabobank Soest-Baarn de laatste jaren hanteert om haar gehoor tij dens de jaarvergadering zo groot mogelijk te doen zijn, blijkt een gouden greep. Op een paar stoelen na - voor de laatkomers - was de gezellige zaal in restaurant Groot Kie- vitsdal wederom uitverkocht. Was het vorig jaar Koos Postcma die daar mede debet aan was, dit jaar stond Prof. Dr. Bob Smalhout na de pauze op het programma. Hij verzorgde een boeiend college rondom het onderwerp 'Ethiek, normen en waarden in de genees kunde en het bankwezen'. Dat heeft de zaal geweten. De heer R.A.G. van Klooster, voorzitter van het bestuur van de bank, opende de vergadering met het uitspreken van de veronder stelling dat de grote opkomst iets te maken zou kunnen hebben met de publicatie van zaterdag jl. in een landelijk dagblad waaruit bleek dat de Rabobanken waren overgegaan tot het uitkeren van spaarrente in natura. Koffie in plaats van pro centen. Van Klooster, zelf werk zaam in de levenmiddelenbranche, stond zeker open voor moderne veranderingen, maar maakte de 'adviserende' opmerking dat het te verkiezen is dat iedere schoenma ker zich bij zijn eigen leest houdt en dat van ruilen altijd huilen komt. De stemming zat er meteen in en er zouden nog heel wat op merkingen volgen, zowel finan cieel-technisch als medisch, die het bezoek aan de vergadering tot een zeer zinvolle aangelegenheid maakten. Resultaten Ondanks de niet zo gunstig ogen de wereldwijde economische ont wikkelingen, was het verheugend te kunnen melden dat het jaar 2002 voor de Rabobank Soest- Baarn zeer voorspoedig was verlo pen. Van Klooster schetste in gro te lijnen het wel en wee van de bank, dat gekenmerkt werd door een aantal verheugende ontwikke lingen, zoals de ingebruikneming van het splinternieuwe full-service- kantoor in de 'Legemaat Staete' in Baarn. Het kantoor aan de Smits- weg in Soest, onderging een gron dige verbouwing die leidde tot een bijzonder bankconcept waar de klant kennis kan maken, zowel in dividueel als in groepsverband, met het elektronisch bankieren. Een verschijnsel dat razendsnel om zich heen grijpt en het doen en la ten van de financiële (bank)wereld nogal ingrijpend doet veranderen. De zakelijke dienstverlening en de activiteiten in de automatiserings branche liepen, vermeldt het jaar verslag van de bank, harde klap pen op. Van Klooster verwoordde het als volgt: na de probleemloze introductie van de euro en het ge mak waarmee deze door de consu ment werd geaccepteerd en uitge geven, kwam er mede door de beursontwikkelingen medio vorig jaar een forse kentering. De con sumentenbesteding kwam lang zaam maar zeker onder druk en investeringen worden tot op de dag van vandaag kritischer dan ooit doorgevoerd of zelfs uitge steld. De bank is uitermate alert op die ontwikkelingen, maar maakt zich vooralsnog niet al te veel zor gen. Ook voor wat de dreigende werke loosheid betreft was Van Klooster optimistisch, voor zover het zijn ei gen werkgebied betreft. Dat schoolverlaters wat harder moeten knokken voor een eerste baan, speelt in op het streven naar een betere kwaliteit van de werkne mers. Ook bij de bank, die graag mee wil werken aan het ontwikke len van nieuwe impulsen voor aan komend talent. Woningmarkt Openhartig was de voorzitter over de droevige situatie waarin de wo ningmarkt zich bevindt. Het ver werven van eigen woningbezit voor jonge mensen verloopt uiterst moeizaam, de prijzen zijn niet of nauwelijks gedaald, de borden 'te koop' staan maandenlang in de Gooi- en Eemlandse tuinen. Wat het verstrekken van nieuwe wo ninghypotheken betreft zijn er wat zorgen over de plannen van het nieuwe centrumrechtse kabinet, dat zich gaat buigen over een bij stelling van de hypotheekrenteaf trek. Groei Zichtbaar tevreden was Van Klooster over de constante groei van de bank. 'Een compliment voor zowel directie, management team als alle medewerkers, die, ondanks behoorlijk wat economi sche tegenwind, kans blijven zien de bank succesvol door te laten groeien. 'De Rabobank Soest- Baarn, en de heer Porte zal u dat zo dadelijk aan de hand van cijfers en tabellen aantonen, staat binnen Rabobank Nederland als een zéér solvabele bank te boek'. Gelukkig maar, want in zijn slotwoord, maakte de eerste spreker van deze avond er realistisch gewag van dat de hoop op een snelle verbetering van de economie en het beurskli- maat drastisch kan worden uitge steld. Het boekjaar 2003 gaat de bank met vertrouwen tegemoet. De direct doe de heer Porte ge presenteerde cijfers, begeleid op een geavanceerd, computerge stuurde dia-presentatie geven daar dan ook alle aanleiding toe. Na nog enkele plichtplegingen zoals het vaststellen van de notulen en de vaststelling van de Jaarrekening over 2002, de probleemloze her verkiezing van de heer Ir. J.O. ten Cate als lid van het bestuur en de heer A.L.T. Hilhorst als lid van de Raad van Toezicht komt de bank toe aan de rondvraag, maar daar wordt slechts mondjesmaat ge bruik van gemaakt. De zaal kijkt al uit naar de beloofde visie van de inmiddels gearriveerde Prof. Dr. Bob Smalhout. Ethiek Een ruim begrip? De Dikke Van Dale zegt ér dit van: 'praktische wijsbegeerte die handelt over de zedelijke begrippen en gedragin gen, over wat goed en kwaad is'. Nqrmen en waarden dus. Hoe we ons op alle niveaus tot elkaar ver houden, de mate waarin we res pect voor elkaar hebben en wij daar, als mens ten opzichte van onze medemens, mee omgaan. Wie zo'n onderwerp aanzwengelt, dat doorspekt met allerlei schok kende en minder schokkende voorbeelden, waarin we ons steeds opnieuw en vaak pijnlijk herken nen, lijkt de deur te openen voor een causerie die tot in de kleine uurtjes zou kunnen duren. Niet echter als je de pragmatische, ge leerde en vooral wijze Professor Smalhout aan het woord laat. Ogenschijnlijk maakt hij het zich moeilijker als hij gaat proberen parallellen te trekken tussen dc medische (waar hij alles van weet) wereld en de financiële (waar hij volgens eigen zeggen niets van weet) wereld. Maar dat valt mee. De manier waarop Smalhout zijn wekelijkse columns in de Telegraaf leesbaar maakt voor een breed publiek staat ook model voor de wijze waarop hij een zaal in de ban krijgt. Na de eerste minuut al. Het gaat te ver al die voorbeelden die hij aanhaalt, in beide zo speci fieke werelden als bewijsmateriaal voor zijn stellingen aan te halen en te becommentariëren. Het zijn er teveel. Ook Smalhout zelf vindt het zoeken naar vergelijkingen van ethische normen in de medische en financiële wereld wat bizar lijken, maar al snel blijkt dat hij er maar weinig moeite mee heeft. Het ene voorbeeld na het andere rolt de zaal in. De boodschap is indrin gend overgekomen. Het applaus was luid en lang. Voorzitter Van Klooster bedankte de professora le autoriteit Smalhout en nodigde uit voor een hapje en een drankje. Het bleef nog lang gezellig. Voorzitter Van Klooster van de Rabobank Soest-Baarn bedankt prof. dr. Bob Smalhout voor zijn inleiding 'Ethiek, normen en waar den in de geneeskunde en het bank wezen Foto: Loek van Walsem. - y~'. -- Tussen mij en de tniletingang staat een levensgrote kangoeroe. M'n alarmbel rinkelt onmiddellijk. Kangoeroes ho ren in dierentuinen, en hier loop ik er zó een tegen het lijf. Ik heb 'ns een filmpje op tv gezien van een stoere me neer die met een ouwe-jongens-krcn- tenbroodhouding in dc buidel van een tammige kangoeroe wilde tasten. On der hef motto 'baas in eigen zak' ging het knaagdier op z'n staart staan en trok met een spastische beweging van z'n achterpoten de darmen van meneer achter dc coulissen vandaan. Deze hier bij het toilet is niet tanimig. Deze is wild. En m'n darmen zijn vol, stel ik nu billenknijpend vast.' Dit is een passage uit 'Ik ben wel een type voor de tropen', een boek geschreven door Soester Lars Mei ners. Samen met zijn vrouw Stefa- nie is hij in 2001 een klein jaar op wereldreis geweest. Tijdens de reis hielden ze het thuisfront op de hoogte door middel van hun eigen website. De lezers vonden de be schrijving van de belevenissen zó leuk, dat velen Meiners verzochten er een boek van te maken. Na thuiskomst is hij helemaal op nieuw begonnen. Maandenlang zat hij achter z'n computer. Fysiek in Nederland, maar met z'n gcdach- h ten nog helemaal in die reis. Het resultaat werd een boek van 225 pagina's. Meiners heeft zich er he lemaal op uitgeleefd, en dat levert een vermakelijk verslag op van een klein jaar rondtrekken. De lezer kan meeleven met het wonen in een aftands campertje, met het uitzicht vanuit het Hawaii- aanse Kailuha Kona op de zonson dergang boven de oceaan, met de jacht op een gigantische spin in een wrakkige bungalow op Fiji, met de vredelievende bewoners van het prachtige eilandstaatje Vanuatu, met de overweldigende natuur van Nieuw-Zeeland, met de slangen, spinnen, vliegen, vara- ncn van dc Australische Outback, met een koraalrif vol zeezieke Ja panners voor de kust van Queens- land, en met nog heel veel meer. 'Ik ben wel een type voor dc tro pen' is geen gewoon reisboek. Het is zeker geen doods verslag van een particuliere trip. En het is al helemaal geen langdradig gedoe over gebieden die niemand iets zeggen. Nee, het is een boek dat leest als een trein. Vlot opgeschre ven, veel anekdotes. Het is herken baar voor de mensen die in dc be schreven gebieden zijn geweest. En het is aantrekkelijk voor de thuis blijvers die niet veel meer dan dit boek nodig hebben om zich te kunnen voorstellen wat er allemaal gebeurt. Voor degenen die nog op reis gaan heeft het boek een ver rassing in petto: een compleet hoofdstuk staat vol met praktische tips over de verschillende gebie den. Het is eigenlijk niet zo gek dat zo'n boek over een wereldreis door een bedrijf in het buitenland wordt uit gegeven. PublishAmerica, een uit geverij waarvan broer Wim Mei ners mede-eigenaar is, produceert het boek voor de Nederlandse markt. Het wordt gedrukt in Enge land. Het boek is voor 18,95 te koop bij de bekende internet- boekwinkel Amazon.com. Neder landstalige lezers in Amerika kun nen het daar ook gewoon via de boekwinkels bestellen. Hier in Ne derland is het boek te verkrijgen bij de schrijver. Meiners levert het boek in deze eerste fase voor 14,95. Men kan het bestellen door een e-mailtje te sturen naar: lars.meiners@planet.nl. I 4KELAARS 13, Amersfoort

Soester Courant | 2003 | | pagina 10