'e n! en!! Zo hoor je nog eens wat van een ander over Soest... SPOED CD ng. AI veel belangstelling voor Gilde-pelgrimage naar Ierland 'Belevingsopdrachten' in de Lange Duinen Een middag in Soest (of zo) Parklaan Even stil 'Ik ben allergisch voor buurtbarbecues' Wieksloterweg Gebiedje nr. 8 in Soest op woensdagmiddag NIEUWE BEZORGERS De Insingerstraat Vruchtbare grond Renault je Foekenlaan klinkt als een mix tussen auto's en vogels In de buurt van nummer 14 Dinsdag informatieavond in Gildehuis VK Soest ordt SCHRAVEMADE B.V. Utrechtse studenten journalistiek verkennen gemeente 3AGINA 10 WOENSDAG 4 JUNI 2003 itrole jr en n van en op uiken, spraak ressen )OY antie! /'oren SOESTER COURANT PAGINA 11 )p dinsdagavond 10 juni om 50:00 uur zal in het Gildehuis, iteenhoffstraat 46, een infor- natie-avond worden georgani- eerd over de vanaf 25 april 5004 te houden Pelgrimage 5004 met als doel Ierland. De >rganisatoren van de reis, de dichting Pelgrimage, onder- teund door Pelikaan Vakan- iereizen, die de reistechnische erzorging voor haar rekening leemt, zullen via een presenta- ie zowel het doel van de pelgri- nage als de route van de te nia- ;en reis toelichten. n de afgelopen 15 jaar zijn al ver- chillende reizen met groot succes eorganiseerd, o.a. naar Lourdes, lome, Santiago de Compostela en ?atima. In 2004 zullen de pelgrims n de voetstappen treden van Sint 'atrick die rond 400 zijn werk in erland heeft verricht. Daarnaast al een bezoek worden gebracht ,an de bedevaartsplaats .Knock. Iet Grpot Gaesbeeker Gilde of int Aechten Schuttersgilde van oest zal zich ook deze keer bij de pelgrimage aansluiten. Deelname s echter niet alleen voorbehouden an gildeleden en gildevrienden, maar is mogelijk voor alle belang stellenden. Al bij eerdere pelgri mages waren er deelnemers van verschillende kerkelijke achter grond. Er kan zowel voor een bus reis als een vliegreis worden geko zen. De Stichting Pelgrimage bestaat inmiddels al weer meer dan 12 jaar en heeft als doel reizen te organi seren naar pelgrimsplaatsen in de wereld. Daarbij wordt nauw aange sloten op de doelstellingen van de gilden van saamhorigheid en broe derschap binnen de context van de eeuwenlange relaties tussen de gil den en de r.k. gemeenschap. Tij dens deze reis worden de gebrui ken en tradities van de gilden op gepaste wijze tot uiting gebracht tijdens de in Knock en Dublin te houden vieringen. Omvang Pelgrimages hebben zich ontwik keld tot een regelmatig te organi seren activiteit. Sinds 1989 organi seert het Soester gilde pelgrimages naar bekende bedevaartsplaatsen. Daarbij werd al verschillende keren aangesloten bij reizen die door de Stichting Pelgrimage worden geor ganiseerd. Door zich hierbij aan te sluiten is het mogelijk om meer bijzondere activiteiten te organise ren dan voor een groep die slechts vanuit Soest de reis maakt. On danks het feit dat de belangstelling uit Soest en omgeving in verhou ding groot is (deze varieerde bij de afgelopen reizen tussen 80 en 140 personen), kunnen sommige acti viteiten slechts worden georgani seerd bij groepen met een omvang van zo'n 500 personen. Pas dan kan een bepaalde basiliek worden gebruikt en wordt aan de pelgrims bepaalde privileges bij reguliere activiteiten toegestaan. De keerzij de van de medaille kan zijn dat er soms een gevoel ontstaat dat er met te veel mensen wordt gereisd en rekening moet worden gehou den. Anderzijds is het wel zo dat verschillende personen al vele rei zen meegaan en ook de deelne mers uit andere regio's leren ken nen en dat de gezamenlijke pre sentaties geweldige indruk maken. Informatieavond De pelgrimages voorzien duidelijk in een behoefte. Ook vöor deze reis bestaat alweer grote belang stelling. De toegang voor deze in formatieavond is gratis, terwijl de bezoekers ook een kopje koffie of thee krijgen aangeboden. Op t grond van de ontvangen reacties Misschien bent u ze al tegenge komen: vanaf 4 juni tot en met 19 juni zult u bij een bezoek aan het prachtige stuifzandge- bied de Lange Duinen op- drachtpalen (houten palen met groene koppen) tegenkomen. De palen met opdrachten zijn onderdeel van een veldwerkles over de Lange Duinen. De opdrachten zijn uitgezet voor alle groepen 7 van de basisscholen in Soest en Soesterberg. Dit bij zondere lesproject in het aardkun dig monument de Lange Duinen is georganiseerd door het Milieu Educatief Centrum de Kwekerij (gemeente Soest). Wij willen u vragen om de palen te laten staan, zodat zoveel mogelijk mensen de belevingsopdrachten kunnen doen tijdens een bezoek aan het gebied. Tijdens de genoemde periode zult wordt een grote belangstelling voor deze pelgrimage verwacht omdat Ierland ook een aantrekkings kracht heeft door zijn mooie na tuur die ruimschoots te zien is tij dens de rondreis die door dit land wordt gemaakt. Nadere informatie: Reoé van Hal, Spinet 47, 3766 ZB Soest, 886020573. De kerk in Knock is een van de, reisdoelen. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 u ook kinderen van de basisscho len uit Soest/Soesterberg in groep jes door de duinen zien trekken, om het gebied op een andere ma nier te leren kennen. In de Lange Duinen valt ontzet tend veel te doen en te beleven voor iedereen, van jong tot oud. Het stuifzandgebied trekt veel re creanten en dagjesmensen. Met dit veldwerk in de Lange Duinen wil het milieucentrum de kinderen uit Soest op een andere manier het bijzondere natuurgebied laten be leven. In het gebied zijn daartoe 20 belevingsopdrachten neergezet. De opdrachten gaan onder andere over sporen (vraatsporen, maar ook voetafdrukken), het beheer van het gebied, werking van het stuifzandgebied en het gebruik van je zintuigen (ruiken, zien, voelen/ tast, proeven en horen). Ga tijdens de genoemde periode naar de Lange Duinen en doe de opdrachten waar u langs loopt. Meer informatie: Henriëtte Steijn (035 6093454), Johan Simon (035 6093202), e-mail: milieucentrum@soest.nl. Gemeente Soest Wie vergelijkt leest de Soester Courant loor Krista Haneveld Iet regent. Zelfs door de bomen een vallen dikke, koude druppels. -Iet Paardenbos ligt naast het niet oegankelijke Koningin Emmapark ondom paleis Soestdijk. 'Stiltcge- ied\ geeft een bord aan. Toch is uideiijk op de achtergrond nog et lawaai van de N221 te horen. Zr zijn niet veel mensen die het ebied betreden. Het weer nodigt iet uit. Het is er niet alleen nat, naar ook erg donker. Achter een ek staat een oud caravannetje, en ei. Zal dat een gastenverblijf an Juliana en Bernhard zijn? )pvallend is dat achter het prik keldraad, op het terrein van Ko- ïingin Emmapark, alleen loofbo- tien staan en in, feitelijk dezelfde jrond, het Paardenbos alleen ïaaldbomen. Wellicht houdt Julia na meer van bladeren dan van naaldjes. Hoe verder het bos in, hoe duister der het wordt. Angstaanjagend als je geen held bent, zoals ik, in een donkere, stille omgeving. De laat ste voorbijganger (waarom zeggen vreemden elkaar wel gedag in een bos, maar niet op straat) met hond is al bijna uit het zicht. Er loopt een rilling over mijn rug. 'Niet aan denken', zeg ik tegen mezelf. Ik probeer niet te luisteren naar de kleine onverklaarbare ge luiden. Een krakend takje, ge schuifel, een stem. Ik zal het me wel verbeelden. Toch merk ik dat mijn voeten automatisch een hal ve slag draaien en mijn lichaam steeds sneller richting de N221 dragen, richting het paleis, want daar zal het wel veilig zijn. Door Marco Gerling Als de jonge Soester Courant-be zorger via de Nieuweweg de Park laan in was gekomen had waar schijnlijk het grote "witte huis zijn eerste adres geweest. De blikvan ger met de naam 'Rozenhagen' is het begin van een laan met vele gezichten. Waar het rechtsafslaand vanuit de Nieuweweg lijkt op een laan met villa's kent de Parklaan ook rijtjeshuizen. Het moet tijdens zijn eerste bezorgdag voor de jon geling een hele klus geweest zijn om alle huisnummers direct te ont dekken. Vooral aan het einde van de doodlopende straat staan de huizen verscholen achter een rij bomen en een diepe tuin. Opvallend is de vorm van de laan, een lang middenstuk dat aan de ;ne kant uitkomt op de Nieuwe- veg en aan de andere kant dood- oopt op het spoor en twee korte zijtakken waarvan er een dood- oopt. Dat het lange deel van de aan doodloopt op het spoor is te danken aan station Station Soest Zuid dat naast de tuin ligt van het aatste huis. Buiten in de tuiri ge- ~)oor Gordana Todorovic Zen plek voor bezinning en rust is jok in Soest te vinden. Op het 'etrus en Paulus plein staan Petrus n Paulus zelf om je te begroeten. Twee levensgrote beelden wijzen je Je weg naar stiltecentrum 'De Bin- ïentuin'. Als onderdeel van de :athoIieke Petrus en Paulus kerk, :un je hier tot je zelf komen, bid den, een kaarsje aansteken of ge woon zitten. Er is niemand aanwezig. Dan comt er een oudere man binnen, dij blijkt de penningmeester van le kerk te zijn. Toon Smits. Hij tornt het offerblok legen. Daar ioen de bezoekers het geld in voor ie kaarsjes die ze branden of de ionaties. 'Mensen komen hier om iven stil te zijn of om in het boek ipmerkingen te schrijven. Gezien Ie reacties in het boek en het geld n het offerblok wordt het centrum druk bezocht. Het gedoneerde »eld wordt gebruikt voor onder- ïoud van de kerk.' De Petrus en Paulus kerk is in 1969 gesloopt en opnieuw ge bouwd. Behalve de toren, die was namelijk van de gemeente en mocht niet gesloopt worden. Het stiltecentrum is in 2001 geopend. Smits: 'We dachten dat er behoefte aan zou zijn. En dat klopt ook.' Het stiltecentrum is een kleine ruimte. Er staan bankjes opgesteld en het ruikt naar wierook. Kaars jes branden, wat de plek een sfeer volle gloed geeft. Omdat het de meimaand is, staat er een Maria beeld, vertelt Smits. Anders staan er iconen opgesteld. Naast het Mariabeeld staat de ciborie, daar zitten de hosties in. Ook is er een' doopvont te zien. In vroegere tij den werden daar mensen in ge doopt. Een vaas met bloemen staat voor het Mariabeeld. Smits: 'Elke dag worden er verse bloemen neerge zet door onbekenden. Wie dat doet, is een mysterie.' Door Anouk Brinkman De Beetzlaan is op wat dakdekkers ha uitgestorven op deze regenach tige middag. Af en toe raast een jputo voorbij of fietst iemand ba f/end van het slechte weer langs de Variatie aan huizen. Rijtjeshuizen, [twee-onder-één-kap en vrijstaand, Beetzlaan heeft het allemaal. Tegenover de speeltuin staan twee jf dames in de deuropening te klet- f, sen. Eén van hen gaat er snel van- door als de woorden 'een paar vra gen stellen' ter sprake komen, maar de 41-jarige moeder Van der Grift heeft wel even tijd. Ze woont nieten van het zonnetje kan heel goed, als er tenminste geen bomen in de weg staan, maar van de stil te genieten is hier in tegenstelling tot andere delen van Soest een utopie. Aan de ene kant razen de auto's over de Nieuweweg, aan de andere kant dendert om de zoveel tijd een trein voorbij. Toch heeft het er alle schijn van dat de bewoners van de Parklaan het alles behalve slecht hebben. Dure auto's sieren het straatbeeld en grote stukken tuin omringen de goed onderhouden, ruime wonin gen. Ergens halverwege de laan komen we de krantenjongen weer tegen. De plaatselijke benzine pomp moet heel vroeger hier ge vestigd zijn geweest, een oud ver vallen hok met benzineborden valt op tussen de huizen. Ook in de Parklaan doet Soest verder geen afbreuk aan het beeld dat bestaat van dit langgerekte lintdorp; tus sen de huizen door sieren groene weilanden het beeld met hier en daar een schaap en natuurlijk paar den. Een paar dagen lang bivak keerden ze, half mei, met z'n allen in het logeerhuis van de Stoethoeve aan de Birkstraat: een groep van ongeveer 15 stu denten van de School voor de Journalistiek in Utrecht zo wel derde- als vierdejaars - met de specialisatie 'tijd schrift'. Onder leiding van do cent Chris van der Heijden stortten ze zich gezamenlijk op de gemeente Soest. Soest - 'in-al-zijn-facetten' - is het onderwerp van het juni-nummer van ZIP, het maandblad van de School, waarin de studenten hun journalistieke vingeroefeningen doen en dat dit jaar om de drie maanden speciaal gewijd is aan een betrekkelijk willekeurige ge meente in Nederland. Eerder (in maart) was Purmerend al aan de beurt. De speciale Soest-editie van ZIP moet nog verschijnen. Tevo ren hadden de studenten al een in drukwekkend lijstje met plaatselij ke thema's bedacht, waarover ze zouden schrijven. Een greep uit die onderwerpen: verloedering oranje gezindheid; spiritueel café; parti culier basisonderwijs de Ruimte; Paardenkamp/rusthuis; voetbal club SO Soest; verzetsvrouw Vin gerhoed; jongste Nederlandse ge meenteraadslid (19); problematiek rondweg; Soester slagroomsoes- test; uitgaansleven in Soest; bolle tjesslikkers in Kamp van Zeist; Ibrks raadslid; vogelpest; theater in brede bibliotheek; zweefvliegen vliegbasis Soesterberg; kliniek stoppen met roken. Het is inder daad niet gering. Of het allemaal gelukt is en of het voor Soest(erberg) ook allemaal wel positief is uitgepakt, dat zal blijken als de 'Soest-specia!' van ZIP ver schijnt. In de tussentijd is het interessant om kennis te nemen van de in drukken die de studenten van Studenten en docenten overleg-' gen tijden het verblijf in de Stoet hoeve. Foto: Herman van Dam Soest(erberg) hebben opgedaan tijdens hun driedaags verblijf in de Stoethoeve en de van daaruit on dernomen 'verkenning' van Soest. De vraag: 'Wat is jullie op-, mee- of tegengevallen in Soest?' leidde tot de hieronder opgenomen im pressies van jonge mensen die hier (in veel gevallen) nog nooit van hun leven waren geweest. Zo hoor je nog eens wat van een ander over Soest... Door Bas Pronk Komende vanaf de oostkant van Soest loop ik naar de Wieksloter weg. Links de stoep, rechts de krappe weg waar auto's net langs elkaar kunnen. Van mensen op straat is niks te zien. Ik mis ze ook niet, want ik heb het veel te druk om de fraaie en gevarieerde wo ningen aan de linkerkant van de weg te bekijken. Het is bijna het beeld van het platteland. Grote huizen met een forse wei als tuin met daarin koeien, schapen en paarden. Van oude woningbouw naar fantastische villa's. Ondanks het drukke autoverkeer waan ik me in een klein bosrijk dorp. Maar achter de weien verschijnt opeens het stadsbeeld met hoge flats. Bij het tuincentrum en hoveniers bedrijf De Bosrand is eindelijk wat leven te bespeuren. Meerdere mensen lopen in en uit. Ik loop verder en kom bij een open vlakte met puin. Of er wordt een huis gebouwd of er is net één afgebro ken. Helaas is niemand aanwezig om het me te vertellen. Ik loop verder en eigenlijk verandert er weinig. Dezelfde weien, dezelfde huizen en dezelfde afwezigheid van mensen. Ik loop terug. Bij De Bosrand is niemand meer. De au to's zorgen voor het enige leven. Ik ga naar huis, waar wel mensen zijn. al zeventien jaar in de koopwoning tegenover het speelveldje, dat vol gens haar normaal gesproken altijd vol is met kinderen. 'Toen we hier kwamen wonen, zat het vol met bejaarden, inmiddels is het een kinderrijke buurt geworden.' Van der Grift vindt het prettig wonen. 'Iedereen kent elkaar en ik ben zelf ook hier opgegroeid.' Toch hoeft het niet gezellig te worden. 'Een buurtbarbecue hoeft van mij niet zo. Daar ben ik een beetje aller gisch voor. Als we met de buren willen barbecuen, nodig ik ze wel bij mij thuis uit.' De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdagmiddag wat tijd over om een krantenwijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Door Eveline Plomp Fietsend op dc Beukenlaan rich ting de Vrijheidsweg word ik te gengehouden bij de kruising met de Dalweg. Allemaal bulldozers, graafmachines en werklui in felle oranje jasjes. De kruising is open gebroken. Er wordt een nieuwe rotonde gebouwd. Ik kijk of ik er met de fiets doorheen kan, maar ik heb al drie 'stop-en-keer om' bordjes genegeerd. Dus ga ik op zoek naar een andere route. Ik ga via de Koningsweg. Deze blijkt lang, maar leuk. Er staan mooie villas en langs de kant lopen vreemde eenden, met witte en zwarte vlekken. Ik kom niet veel medefietsers tegen dus kan ik uit volle borst zingen, om de weg wat gezelliger te maken. Dan kom ik eindelijk een kaart tegen. Ik zie dat de Vrijheidsweg de eerste straat links was na de opengebroken kruising! Ik ben helemaal omgere den. Als ik brutaal langs de bull dozers was gegaan, had ik de Vrij heidsweg in vijf minuten bereikt. Op de Vrijheidsweg staan heel veel bomen die het een duister gezicht geven. Overdag misschien wel leuk, maar als jonge Soester zou ik mijn route 's avonds vervolgen over de lange, maar leuke Ko ningsweg. Door Marlies van Randwijk Het regent tot mijn grote verdriet. Een harde douche spoelt de Insin gerstraat schoon. Dc straat is leeg. Logisch, gezien de weersomstan digheden. De bewoners van de Insingerstraat zijn slim. Waar schijnlijk zitten zij binnen op de bank, lekker knus bij de open haard, vast onder het genot van een kopje thee. Ze luisteren naar de regen, die hard tegen het dak klettert. 'Welke gek gaat er met dit weer naar buiten?', denken ze. Het is hopeloos. De straat is duister van de donkergrijze wolken. Van opklaringen is nog lang geen spra ke. Ergens in het groen ligt een schooltje. Het is woensdagmiddag, dus alle kids zijn vrij. Zij zullen ook wel lekker binnen zitten. Droog. Er scheurt een rode Opel Vectra langs. Dwars door dc plas, dc spetters schieten ervan af. Zij raken mij net niet. Niet dat het iets uitmaakt. Natter kan ik niet wor den. De bestuurder zal zich ook afvragen wat voor bezopen schep sel met roze paraplu op straat staat. Door Suzanne Bremmers Voor de 'gewone mensen' zit de dag er om 16.00 uur weer op. Dienstmeiden en schoonmaaksters rijden door de hekken naar huis. Als beloning voor hun werk krij gen ze een saluut toe. Wat ei" ach ter de hekken gebeurt mogen ge wone stervelingen niet weten van de Marechaussee. Wel wat er voor de hekken gebeurt. Dronkelappen' die door het hek scheuren, opdrin gerige Story-journalisten die de boel wakker komen schudden, ver der vrij weinig. 'Eigenlijk is het best saai bij Paleis Soestdijk', aldus een bewaker van de Marechaussee. Ja, af en toe zie je Prins Bernhard door de wandel gangen voorbij schuifelen. De Ma rechaussee kijkt liever vooruit naai de peperdure auto's die voorbij flitsen. Juliana zien ze nooit. Behalve als ze in de auto zit en voorbij rijdt. Het werk bevalt desondanks wel. Je staat lekker onder de bomen als het regent en je mag best met voorbijgangers praten, in tegenstel ling tot de Bobby's in Londen. Paleis Soestdijk staat er krachtig bij. De klokken luiden, de zon schijnt, de rododendrons bloeien en de konijnen zetten het op een voortplanten. Het leven van een prinses moet prachtig zijn. Door Anouk van der Meer Wie over de Koningsweg richting de Koninginnelaan in Soest rijdt, weet ongeveer al waar hij terecht gaat komen. De monarchistische route brengt de ietwat onzekere toerist vanzelf bij de place to bc, namelijk Soestdijk. Het paleis waai Prinses Juliana en Prins Bernhard wonen. Bij een route die naar een paleis leidt, denk je allereerst aan grote auto's en rijke mensen. Niets is echter minder waar. De huiselijke straat, met hier en daar een dorps winkel, doet een beetje braafjes aan. Gróte en dure auto's staan er wel geparkeerd, maar niet bijster veel. Een oud, rood Renaultje vijl doet menig voorbijganger dan ook niet versteld staan. Even verderop verdwijnen de win kels uit het zicht. Kleine boeren huisjes met luiken in verschillende kleuren zorgen voor een leuk tafe reel. In de grote steden zie je dit niet zo snel. Zou Juliana ook van zulke luikjes hebben hangen? Hoewel de Koninginnelaan met zijn boerenhuisjes braafjes oogt, dreigt er wel degelijk een gevaar in de straat. De laan kent namelijk geen fietspad. Op de smalle twee- baansweg worden fietsers zowat van hun sokken gereden. Automo bilisten lijken het niet te deren dat zij allen de snelheidsregels overtre den. Politie is er totaal niet te be kennen, zodat de snelheidsduivels er maar weer makkelijk vanaf ko men. Dan is er een minuut van stilte in de straat. Geen auto's, geen fiet sers en geen voorbijgangers. Even is er niemand. In de verte komt een groep schoolgaande kinderen aan fietsen. Als zij voorbij zijn ge fietst, keert de rust weer terug in de straat. De Koninginnelaan is te gewoontjes. Of zou Juliana dat zo gewild hebben? In een flits rijdt de oude, rode Renault vijf, die zo-even nog stond geparkeerd, voorbij. Was dat nou...?? dus waarom zou je het gevaarte ook eens niet lekker op zijn staar! trappen. Maar het apparaat maakt ook nog eens een kabaal van jewelste door de verrotte uitlaat die er onder hangt. Een ander verschijnsel op voitu- regebied is dat negen op de tien wagens die langs komen denderen van het type proletenbak is. In de zelfde frequentie hebben ze alle maal wel een nieuwwaarde van over de halve guldenton. Zo is ei bijvoorbeeld een grote Jeep, met daar achter een forse aanhangwa gen, waarop een felgele quad staat. Maar wat nou echt overheerst, zijn de dierengeluiden. Alles valt er wel te horen. De vogels lijken elkaar te willen zoeken. Het is tenslotte mei en dan moeten er weer eieren ge legd worden. En, natuurlijk, de al tijd aanwezige hond doet ook zijn best om dc buurt weer bijeen te blaffen. Hoewel het geluid van een paar poedels niet opweegt tegen dat van, pak-em-beet, de merel. Door Thiemen Stegeman De Foekenlaan, een straat waar aardige huizen aan staan. Héél erg aardige. In gewoon doodordinair plat Nederlands noemen we dat kasten. Een miljoen leveren ze ze ker op. Als het niet meer is. Het zijn grote statige huizen met een lap grond waar je u tegen zegt. Zo op het eerste gezicht is de Foe kenlaan, gelegen in het zuidwesten van Soest, een oase van rust. Ze ker op een willekeurige woensdag middag in mei. Op slechts een paar honderd meter van station Soest-Zuid liggen de woonpalei zen tussen de groene bladerde kens. Op sommige plekken over dekken ze de gehele weg. Het enige echt 'verheffende' wat in dit kwartiertje Foekenlaan gebeurt, is dat er een enorme Lada langs komt. Op zich is zo'n oude Russi sche bak niet zo opvallend, ware het niet dat deze allereerst met een enorme vaart langs komt dende ren. Oké het is rustig op de weg. Door Sanne Groot Koerkamp In de buurt van dc Larixlaan is het lekker rustig. Althans, op het ge tetter van vogeltjes na. Die lijken de stilte niet te kunnen verdragen en fluiten elke seconde vol. Me neer Eggink loopt net van de auto naar zijn huis. Al 26 jaar woont hij met veel plezier in deze buurt. 'Heel fijn', vindt hij de rust cn de ruimte van Soest. 'Ook mijn twee Golden Retrievers vinden het hier heerlijk. Wc wandelen altijd hier achter.' Hij wijst naar een groot bos. 'Daar zijn de duinen.' Opvallend, tot nu toe lijkt elke Soester wel in het bezit van één of ander huisdier. Is het voor de vei ligheid? 'Nee hoor', lacht Eggink. 'Mijn honden zijn half doof en erg lief, al kunnen ze nog wel flink blaffen.' Weggaan uit Soest, daar moet meneer Eggink niet aan den ken. 'Ik blijf hier nog lekker lang.' Een eindje verderop komt een meisje aangefietst. Met een rood hoofd draait ze de kruising op, richting een straat met enorme vil la's. In het mandje aan haar stuur liggen een paar tekeningen. De 10- jarige Suzanne is net naar tekenles geweest. Ze heeft een rood hoofd van het harde fietsen en heeft maar even tijd. 'Ik moet op tijd thuis zijn.' Een minuutje heeft ze wel om te vertellen hoe fijn het is om in deze groene buurt te wonen. 'Er zijn daarachter allemaal bosjes waar ik kan spelen. Dat is leuk.' Dat ze een zo'n chique buurt woont lijkt haar niet zo veel te doen. Maar zc is wel blij met haar kamer. 'Die is lekker groot.'

Soester Courant | 2003 | | pagina 12