m rcc VASTE- en INVALBEZORGERS 'Van heidehut tot residence' Steenhoffstraat jarenlang Steenhofstraat \A Daniël Stellwagen wint (Hemelvaartstoernooi Sportplatform Soest :oekt versterking! ReumaWelke reuma iReumalIjn Selectie S.O. Soest is weer compleet i oor dat 3n ziet! an Saterdag eerste steen voor ïitbreiding atletiekcomplex leugdviswedstrijd van De snoekbaars weer succes Galeri^deH*^ G^ëri^dërkampïöënë^ i m Eemland huldigt kampioenen KRANTEN BEZORGERS Soester Courant Uit de historie van Soest(erberg) in Soest op woensdagmiddag. Aanmelden: tel. 601 41 52 VOËNSDAG 4 JUNÏToo^ SOESTER COURANT PAGINA 13 ATLETIEK ISSEN □achten over lawaai Artishock SCHAKEN '-] Rabobank BRIDGE WAT EXTRA GELD VERDIENEN? Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant sinq Beukenlaan/ 1 Groep ihorctöl ■602 11 02 nu tijdelijk vww.ford.nl 00,-. Loop|d93^^4-164' hp zaterdag 7 juni om 11:00 nor >vordt de eerste steen van Je uitbreiding van de accom modatie van de Atletiekvereni- liig Pijnenburg gelegd door de releden Nelleke Boissevain, ■ené van Zee (die hiervoor beciaal uit Oostenrijk over- Jomt), Jan Veen, Hans Moer- |ian en een nog niet bij naam lekend jeugdlid. Plaats van Jandeling is het atletiekcom- ■lex aan het einde van de Bos- ltraat. I)e onstuimige groei van de A.V. lijnenburg heeft de atletiekvereni- Ing genoodzaakt de accommoda- (e uit te breiden. Het ledental is nds begin jaren negentig in de Jorige eeuw explosief gegroeid. Zo bnd 1990 had Pijnenburg een laar honderd leden. Door de suc cesvolle Fitstarts van de laatste tien jaar groeide het ledental via 578 leden per 1-1-2000 naar zo'n 800 leden heden ten dage. Het atle tiekcomplex wordt tegenwoordig door meer verenigingen gebruikt. Vaste gebruikers van het complex aan de Wieksloterwcg zijn, naast de atletiekvereniging Pijnenburg, de triatlonvereniging De Schieter en de Schaatsvereniging Eemland. Behalve de leden van A.V. Pijnen burg zijn speciaal alle oud-voorzit ters van Pijnenburg uitgenodigd. Verder zijn vanzelfsprekend de gemeente, de vertegenwoordigers van De Schieter en Eemland, de architect en het bouwbedrijf etc. voor de eerstesteenlegging uitge nodigd. Na het leggen van de eer ste steen wordt er onder aanvoe ring van het huidige bestuur van de A.V. Pijnenburg een champagne- toost uitgebracht op het welslagen van de uitbreidingsverbouwing en het welzijn van alle genodigden en aanwezigen. featerdag 31 mei werd de jaar lijkse jeugdviswedstrijd weer lehouden bij H.S.V. De Snoek baars. De wedstrijd werd ge houden in de vijver aan het rlazepad. be kinderen van 5 t/m 14 jaar bonden hun hengeltje weer uit gooien. Het werd een reuze gezel lige morgen voor de ca. 70 jonge lui uit Baarn, Soest en Bunschoten. J3e wedstrijd begon om 9:30 uur fen duurde tot 12:00 uur. Er werd ben aardig visje gevangen, pij de jongens werd Alexander bosman eerste met 54 vissen en feen totale lengte van 5.85 meter. Bij de meisjes werd Charlotte Hib- bel eerste; zij ving 41 vissen met pen lengte van 4.81 meter. De 'rootste vis werd gevangen door Eebastiaan de Leeuw: een brasem van 35 cm. Er was voor ieder die vis gevangen had een mooie prijs, zodat het weer een geslaagde jeugdviswedstrijd was. Hier volgt de uitslag van de eerste tien jongens en de meisjes. Jongens 1. Alexander Bosman: 52, 5.85 2. Jay Jay de Bruin: 43, 4.78 3. Jordy v. Groenestein: 52,4.77 4. Jarno v. Kooy: 39, 3.94 5. Sergio Kok: 36, 3.80 6. Carlo v. Eeden: 34, 3.37 7. Marcel Groenestein: 32, 3.35 8. Antwan Westra: 31, 3.30 9. Jelle Rijksen: 28, 3.11 10. Don v. Diermen: 21, 2.72 Meisjes 1. Charlotte Hibbel: 41, 4.81 2. Lotte 33, 3.50 3. Jenna Vermeulen: 7, 0.77 4. Nancy v. Aarle: 8, 0.67 5. Nienke Meyer: 2, 0.21 6. Elise Veldhuizen: 1, 0.10 iet Hemelvaartstoernooi van de Soester schaakclub, inmid- Edels algemeen erkend als het oudste toernooi van Neder- [land, maakt sinds een aantal ijaren deel uit van het Soester Schaakfestival. Ditmaal stond het op zichzelf. Voor de eerste maal werd het tocr- booi gehouden in het Gildehuis en [over deze entourage waren de ischakers zeer tevreden. Helaas jvormt de nabijheid van de culture le vereniging Artishock een groot nadeel. Het geluid dat deze vere niging regelmatig weet te produce ren maakt schaken onmogelijk en pet hoofdtoernooi van het festival moest dan ook worden afgelast. Dammer, te meer omdat dit jaar pen groot contingent schakers uit Afrika, Azië en Zuid-Amerika fkon worden verwacht, iet Rapid toernooi kon gelukkig Wel doorgaan en trok 64 schakers, ivaaronder de, vrouwelijke IM Batt- sesegg Tuvshintugs uit Mongolië. Ook Daniël Stellwagen voelde zich niet te min om aan -dit toernooi deel te nemen. Kandidaat-grootmeester Stellwa gen begon als huizenhoge favoriet, maar verloor in de tweede ronde plotseling van Roderick Loeber door zijn dame weg te geven. Hier na was de jonge Soester meteen klaarwakker en won de resterende vijf partijen afgetekend. Een van zijn slachtoffers was de plaatselij ke topper Gerrit Muis. Met zes uit zeven won Stellwagen de eerste prijs wat hem veertig euro oplever de. Tweede werd Jeffrey van Vliet, onlangs nog vierde bij de Neder landse kampioenschappen. Hij mocht twintig euro in ontvangst nemen. De derde prijs moest door vijf schakers worden gedeeld. Beekman, Muis, Tbvshintugs, Wu- steveld en Marcus ontvingen allen van voorzitter Koen Vegter een grote envelop waarin twee euro. In de tweede groep won de Soes ter René Boekhoff de ongedeelde tweede prijs. In deze groep viel de nestor van het gezelschap, de drie ëntachtig jarige Fedde van Tuinen net buiten de prijzen. Jet Sportplatform Soest brengt gevraagd en ongevraagd adviezen uit aan B W en de gemeenteraad over het te voe- en sportbeleid in Soest. Zo Fzijn thans adviezen over de sportsubsidiëring en de sport accommodaties in een afron dende fase. Ook zijn adviezen in de maak over de breedtes port, sport in samenhang met u onderwijs en welzijn. \angezien de verwachting is dat in de nabije toekomst een toenemend aantal adviezen zal worden uitge bracht is uitbreiding van het aan tal leden met maximaal drie nood zakelijk. In het bijzonder wordt gezocht naar kandidaten met eni ge juridische en/of economische kennis. Ook enthousiaste sporters met een bestuurlijke achtergrond zijn uiteraard welkom. Het sportplatform vergadert een maal per maand. Bij de uitwerking van deeladviezen wordt incidenteel een aantal extra dagdelen inzet ge vraagd. Voor nadere informatie kan men bellen met: Ton Schneider (vz.), SS 035 6018012, en Karei Dieps- tra (secr.), ©035 6021450. Er zijn zo'n 130 verschillende soorten I reuma. Een op de tien mensen heeft er I last van. Ze hebben alle met pijn en stijfheid in en rond gewrichten te maken. Reumatoïde artritis en artrose zijn de meest bekende. Andere zijn I fibromyalgie, jeugdreuma, lupus en de I .ziekte van Becherew. Als de dokter een vorm van reuma heeft vastgesteld, bij u zelf of bij iemand van wie u houdt, dan zit u met allerlei vra gen. Die kunnen meestal beantwoord worden door de Reumalijn. Daar zitten mensen die veel van reuma weten, van de ziekte zelf en van de praktische pro blemen er omheen, soms uit eigen erva ring. Met eike vraag bent u welkom. Bel gerust. Of kijk op: www.reumalijn.nl Voor al uw vragen over reuma maandag t/m vrijdag 10 -16 uur 0,10 pm) 0900-2030300 Poulewinnaars in mixed t/m 12 jaar woensdagmiddag competitie- tennis van LTC Soestdijk. Dit en thousiaste team gaat nu door met wedstrijden in het district Utrecht. Van links naar rechts: Florien Of- fergelt, Lisa van Paridon, Esther Lugten, Bas Kimman en Roy van den Brink. !C SOEST 1 Met overmacht - tien punten ver schil op nummer 2 (Phoenix uit Driebergen) - zijn de meisjes Al van MHC Soest - kampioen ge worden. Dat gebeurde in de laatste wedstrijd tegen Nieuwegein. Tevens betekende dat het afscheid van keepster Myrthe Steenhuis flinks vooraan), die vervroegd naar da mes 1 vertrekt. Foto: Hans Zwakman. Het competitieseizoen zit er weer op en dat betekende dat de jaarbekers weer uitgereikt konden worden. Clubkam pioen werd het paar Betty Rempt-Roel Thomas, dat de hegemonie doorbrak van het paar Van Dalen-v.d. Kant. In de B-lijn ging de kampioensbe ker naar het paar Monique Poste- ma-Jaap Kaptein. In de C-lijn was deze voor het paar Adrie van Loon-Kees Goes. Naast deze pa rencompetitie werd ook de interne viertallen- en topintegraalcompeti- tie afgesloten. Bij de viertallen waren de winnaar Lieke Moonen- Agnes v.d. Kant (A) en Mien Rib- bink-Bep van Velzen (B). De be ker van de topintegraal gaat nage noeg zeker naar het paar Henk van Dalen-Frans v.d. Kant Heb je op de woensdag1 middag wat tijd over? Bij de Soester Courant vragen wij: L3C3Ü EKJSB Vaste lopers en invallers. Inlichtingen fel. 6014152 Van Weedesfraaf 227 De selectie van voetbalclub S.O. Soest is weer compleet voor het komende seizoen. Vijf nieuwkomers, waaronder een oude bekende, zorgen ervoor dat trainer Hans de Wit met het vizier naar voren in de tweede klasse kan beginnen. Zes spelers van de selectie van vorig seizoen gaan elders een nieuw avontuur aan. Nieuw bij S.O. Soest zijn: Reycr Ran - keeper, afkomstig van Elinkwijk; Tonnie Edelbroek - spi{s, afkomstig van Holland; Mi- chel Bróodkoom - linkermidden velder, afkomstig van Holland; Patrick Gierveld - allround mid denvelder, afkomstig van Elinkwijk, en terug van wegge weest: Mark van der Lee. De cen trale verdediger speelde tijdens het memorabele seizoen 2000/2001 (toen S.O. Soest als 5e in de hoofdklasse eindigde) al eens bij de 'Blauwe Leeuwen'. Van der Lee speelde hierna bij VVOG en de Bilt en keert nu terug naar de Bosstraat-Oost. De volgende spelers hebben de selectie van S.O. Soest verlaten: Wessel Sennef - AFC Amster dam; Suleiman Gunteppe - Greenstars; Jeroen Veen - IJssel- meervogels; Hendrin Khandan - Spakenburg; Guy Dekker -r ge stopt; Jan de Vos - Montfoort; Marco Lam - Zuidvogcls. Het gemeentebestuur komt te gemoet aan de wens uit de bur gerij om aan het straatnaam bordje van de Bosstraat een bij schrift toe te voegen. Dit moet duidelijk maken dat de weg is vernoemd naar de Soester pre dikant en geschiedschrijver do minee J.J. Bos (1817-1913) en niet, zoals velen denken, naar het bos waar de weg heen leidt. Met de toevoeging begeeft de gemeente zich wel enigszins op glad ijs, want er zijn nog tal van wegen in Soest die voor een verklarend bijschrift in aan merking komen. De Van Weedestraat bijvoorbeeld, de Beetzlaan en de Beckeringh- straat, en in Soesterberg de Van Angerenstraat, het Odijkplein en de Laan van Biusse van Oud Alblas. Met de toevoeging begeeft de ge meente zich wel enigszins op glad ijs, want er zijn nog tal van wegen in Soest die voor een verklarend bijschrift in aanmerking komen. De Van Weedestraat bijvoorbeeld, de Beetzlaan en de Becke- ringhstraat, en in Soesterberg de Van Angerenstraat, het Odijkplein en de Laan van Blussé van Oud Alblas. Net als bijna overal elders hebben de meeste wegen in Soest dikwijls een oude historie. Dankzij het boek 'Soest, de straat waarin wij wonen' van oud-gemeentevoor- lichter Ben J. van Os blijft de ge schiedenis daarvan bewaard en wordt de naamgeving verklaard. Het is vanzelfsprekend dat de om vang van het boek beperkingen aan de inhoud stelde. Wat er bijvoorbeeld niet in staat is dat de Steenhoffstraat jarenlang verkeerd op de straatnaambordjes heeft gestaan, namelijk met één 'f Het is niet voor het laatste dat die fout is gemaakt. Op de omlei dingsborden in verband met de aanleg van een rotonde in de Dal- weg-Beukenlaan moet het verkeer B volgen als het richting Steenhof straat wil... Op 30 november 1911 stelde het gemeentebestuur van Soest voor het eerst een aantal straatnamen officieel vast. Daarbij was ook de Steenhoffstraat als onderdeel van de verbindingsweg Amersfoort- Baarn, die toen nog Rijksstraatweg heette. De weg werd wat naamge ving betreft in negen mootjes ge hakt en zo ontstond de in Neder land unieke situatie dat één weg negen namen heeft: Birkstraat; Kerkstraat; Torenstraat; Middel- wijkstraat; Steenhoffstraat; Van Weedestraat; Burgemeester Gro- thestraat; Nieuwerhoekplein en Vredehofstraat. Overigens: de evenwijdig aan de hoofdweg lo pende weg heeft zes namen: Von dellaan; Ossendamweg; Nieuwe- weg; Beukenlaan; Laanstraat en Beckeringhstraat. In 1911 kreeg een deel van de Rijksstraatweg dus de naam Steen hofstraat. Het was de bedoeling om dit weggedeelte te noemen naar pastoor Steenhoff die jaren lang in Soest werkzaam was ge weest. Het gemeentebestuur zag de foute schrijfwijze niet en blijk baar ook geen van de inwoners, want het duurde tot 1938 voordat 'van bevoegde zijde' de aandacht van het gemeentebestuur werd ge vestigd op de onjuiste schrijfwijze. Pas daarna werd deze hersteld. Dat gebeurde niet zomaar: er ging een onderzoek door burgemeester en wethouders aan vooraf. Zij schre ven de raad 'dat nu blijkt dat de naam Steenhoff inderdaad moet worden geschreven met dubbele 'fHet gevolg hiervan is mitsdien dat de bij raadsbesluit van 30 No vember 1911 gegeven benaming niet juist is gespeld. Aangezien wij van oordeel zijn dat het wensche- Iijk is dat alsnog aan dat wegge deelte de juiste benaming en vol gens de oorspronkelijke bedoeling wordt gegeven, namelijk die van Steenhoffstraat, stellen wij U mits dien voor dienovereenkomstig wel te besluiten'. Dat gebeurde en sindsdien draagt de weg de juiste naam van pastoor Willem Steenhoff (1816-1880). Hij werd in 1842 in Rome tot priester gewijd. In 1851 werd hij pastoor in Soest. Hij bouwde in 1853 de Pet rus en Pauluskerk aan het Kerk plein, en in 1868 het St. Josephge- sticht, waar nu het Museum Oud- Soest en Artishock zijn onderge bracht. Steenhoff ligt begraven op het r.k. kerkhof aan de Dalweg, in een marmeren tombe waarop hij is afgebeeld. Beetzlaan In 1911 kreeg ook de Beetzlaan zijn naam. Daarover heeft jaren lang misverstand bestaan. Menige inwoner veronderstelde dat deze laan was vernoemd naar Nicolaas Beets (Hildebrand), de schrijver van onder meer de Camera Ob- scura. Dat is echter niet het geval. De weg kreeg de naam van de fa milie Beetz, die voorheen woonde op de buitenplaats 'Nieuwerhoek', het tegenwoordige Nieuw-Mariën- burg. Het was een grote buiten plaats. Veel grond in de omtrek behoorde ertoe, tot en met de Vre dehofstraat, de Mariastraat, tot aan de Lazarusberg, dus de hele omge ving van Nieuwerhoek en het Julianaplein. De buitenplaats is la ter verkaveld en in gedeelten ver kocht. De Beetzlaan werd zo ge noemd naar de vroegere bewoners van 'Nieuwerhoek'. Als gevolg van de verkaveling dreigde destijds de naam van de buitenplaats 'Nieuwerhoek' (die na de familie Beetz bewoond werd door C.J.W. Loten van Doelen Grothe, burgemeester van Soest van 1881 tot 1914) verloren te gaan. Temeer omdat de Nieuwer- hoeksteeg in 1937 was omgedoopt in Regentesselaan. De oplossing vond het gemeentebestuur door de suggestie uit de burgerij te volgen om het (toen nog echte) plein voor Nieuw Mariënburg de naam Nieu werhoekplein te geven. Zwarte dag De datum 30 november 1911 is al eèn paar keer genoemd als de dag waarop de eerste straten in Soest officieel een naam kregen. Vóór die tijd droegen de wegen (vaak niet meer dan karrensporen of zandwegen, 's zomers bij droog weer stoffig, 's winters door het vele water in de gaten en kuilen nauwelijks begaanbaar) namen die de gebruikers of de aanwonenden eraan hadden gegeven. Vaak was de naam van een buurt, een boe renhoeve of een activiteit de aan leiding om een straat zo te noe men. Bij de officiële vaststelling van de straatnamen bleven veel vreemdsoortige, soms uit verbaste ring ontstane namen bewaard. Toch kan 30 november 1911 ook als een zwarte dag in de Soester geschiedenis worden beschouwd. De gemeenteraad besloot namelijk tegelijkertijd een aantal oude bena mingen van wegen en stegen te veranderen. Daarmee werd een streep gehaald door vaak eeuwen oude plattelandsgeschiedenis. Er werd geen enkele rekening gehou den met de historische achtergrond en met het ontstaan van de histo risch gegroeide namen. Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soesl- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, 886017065. Ook op deze als ansichtkaart uit gegeven foto staat (linksonder) Steenhofstraat met een 'f'. Bron: Eemland Pers. De bioloog-auteur Rinke Tolman (1891-1983) schreef hierover in zijn boek 'Zomer' in de serie Landschappen en seizoenen: de Stadhouderslaan die vroeger Nieuwe Steeg heette, maar de au toriteiten, die weinig begrip toon den voor het historisch gewordene en het natuurlijk gegroeide, von den dat geen nette naam en beslo ten tot een vervlakkende herdo ping: in stegen toch woont slechts onguur, althans arm, volk.' Er zijn voorbeelden te over van verdwenen straatnamen. Het zijn er zo veel, dat de titel van een vol gend boek zou kunnen zijn 'De straat waarin wij woonden'! Wie zal zich nog de naam Kalkwech bij de Grote Melm herinneren? Daar stonden in de vijftiende, zestiende eeuw enkele kalkovens waar kalk werd geblust. Zulke ovens hadden één of meer lesschuren waarin het proces van het blussen (of lessen, vandaar de naam lesschuur) van de ongebluste kalk plaatsvond. De oorspronkelijke lesschuren die nog bewaard zijn gebleven, dienen nu als veestal. De Hekelsteeg (van vlas hekelen, over de hekel halen) was vroeger de naam van de Korte Hartweg. In 't Hart bestonden toen ook namen als 't Binnenwegje en de Dwars weg. Ze zijn verdwenen, evenals de Nieuwe Steeg (Stadhouders laan), Kleine Nieuwe Steeg (F.C. Kuyperstraat), de Vliegkampweg (Soesterbergsestraat), de Kouwe Hoek (Eikenlaan), Gaesbeecker- steeg (Eemstraat), Achterweg of Korte Endt (Ferdinand Huyck- laan), Korte Achterweg (Henriët- te Blaekweg), Schoolstraat (Insin- gerstraat), Teutsteeg (Korte Melm- weg), Barenwech (Julianalaan, Soesterengweg, Molenweg), Ach terweg (Noorderweg), Zwarte Weg (Peter van den Breemerweg, de oudste verbinding tussen Soest en Amersfoort), Doethwech of Doodwech (Torenstraat), en Heet Akkerweg (Verlengde Talmalaan). Het is een willekeurige greep, er zijn nog veel meer verdwenen straatnamen te noemen. Daarvan komen de Veenhuizerstraat (Ko- ninginneiaan) en de zogeheten Hollewegen: de Kerks Holleweg (Dalweg), de Teuts Holleweg (Prins Bernhardlaan) cn uc ounts Holleweg (Kolonieweg) in aan merking nog afzonderlijk genoemd te worden. De naam Veenhuizer straat verminderde volgens aanwo nenden in sterke mate het aanzien van de straat omdat ze te veel her innerde aan het plaatsje Veenhui- zen in Drente, waar de Rijksinrich ting voor landlopers en bedelaars was. Het eventuele negatieve aspect van de naam woog kenne lijk zwaarder dan de oorspronke lijke afkomst ervan. Op 20 maart 1929 werden de bordjes Veenhui zerstraat vervangen door de naam Koninginnelaan. Daarmee ver dween voorgoed de naam die was gebaseerd op en nu zou herinneren aan het Veenhuis dat aan de Praamgracht stond. Hier werd de turf uit het Soesterveen aan accijns onderworpen en overgeladen in pramen (platte schuiten) die de turf naar de Grote Melm vervoer den. Het Veenhuis was vroeger te vens een herberg. De HoIIewegen (nu dus Dalweg, Prins Bernhardlaan en Kolonie- weg) hadden hun naam te danken aan het feit dat het wegen waren die in de helling van de Eng waren uitgeslepen. Ze hadden dus hoge bermen aan weerszijden. Alleen op de Kolonieweg is daar nog iets van terug te vinden. Geweld aangedaan Er zijn in de loop der jaren heel wat oorspronkelijke straatnamen verdwenen. Hierdoor is de ge schiedenis van Soest geweld aan gedaan. Het getuigt ook van bitter weinig begrip voor de typische Soester cultuur en de historie van het dorp. Terwijl die oorspronke lijke namen in feite toch monu menten zijn, waarin de plaatselijke historie blijft voortleven. Het be waren van een herinnering aan een persoon, een gebouw, een gebied, een toestand van lang geleden is meestal de basis voor straatnaam- geving. Daarom is het zinvol om bij de aanleg van nieuwe woonwij ken namen te kiezen die vóór de bebouwing al golden. De keus is dan meestal groot genoeg. Niet al leen kan men de vroegere veldna men kiezen, maar ook namen van boerderijen, boerengeslachten en planten die er voorkwamen. Wat dat betreft is er in Soest keus genoeg. Het Soester land en het Soester verleden bieden nog een schat aan mogelijkheden. Vrijwel elk akkertje, elk stukje wei, elk steegje en elk heuveltje heeft van oudsher in Soest een eigen naam gedragen, die soms zeer karakteris tiek was. Te denken valt op de Eng bijvoorbeeld aan 't Houteinde, de Veluwe, de Homberg, de Molen boom, de Bremert, de Heiberg, de Pratter, de Riesberg, de Delakker, het Klinkveld, de Bree, de Driest, de Doornboom, de Bijl, de Haag en 't Kromme Morgen. In Soestdijk en 't Hart vinden we namen als de Roeken, de Ringel- beekse Velden, de Kriekskamp, Kamerbeek, Elbertenakker, 't Duinkampje, 't Waterstuk, Fran- kenkamp, Potakker, Ganzenberg, Snellenbergsveld en Groen Ooi. Overigens zijn zulke namen over praktisch het hele Soester grondge bied te vinden. Tegenwoordig wordt, als het om straatnaamgeving gaat, ijverig naar zulke namen gespeurd. Het is even eenvoudig als exclusief wanneer ze in straatnamen verwerkt zouden worden. De laatste jaren is er in Soest al duidelijk een tendens in die richting waar te nemen. Steeds meer gaat men inzien dat straatna men de historie levend houden. Ei genlijk zouden straatnamen die verband houden met de plaatselij ke geschiedenis onder Monumen tenzorg moeten vallen, om te voor komen dat ze al te gemakkelijk aan de kant worden geschoven voor een andere, meer moderne naam. De onbeschermde positie van straatnamen heeft in het verleden al veel te vaak en veel te gemakke lijk ertoe geleid dat ze steeds meer in de vergetelheid raken, totdat straks niemand ze zich meer herin nert! Niet voor het eerst: Steenhoff straat gespeld met een 'f'. Foto: Eemland Pers. ELKE WEEK EEN SOESTEKSCOURANT/ IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152

Soester Courant | 2003 | | pagina 14