i beste! {alkanmedaille uitgereikt in )fficierscasino Soesterberg W1 irevet uitgereikt op vliegbasis feugd maakt griezel-werkstukken Cheque van de Carolusschool voor organisatie Clini Clowns Gerrit de Weerd dirigent tijdens Midzomernachtconcert in Cabrio KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING 'Vlucht van de Eeuw' in het Luchtvaartmuseum I Roosvicee Multiwit 5.00-20.00 ■00-18.00 WOENSDAG 4 JUNI 2003 Verkeerscontrole KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS [HeugalFelt Nieuwe website van Abrona Geen bijdrage voor buurtactiviteit Zaterdag 21 juni in openluchttheater Klachten bezorging Soesterberg Graskaas jong Vers van het mes. Aan het stuk Kilo &S8 Oerbroden nker, koren of wit eel ca. 800 gram Diverse smaken Pak 1 liter i en/of zetfouten voorbehoud^ oesterbergseILcourant Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 A, commandant vliegbasis lesterberg, kolonel T.H.W. Ja Haaf, heeft vorige week ten lerstaan van vele faniiliele- i, bekenden en belangstel- Joden in het Officierscasino te Jesterberg de Balkanmedail- lioor het uitoefenen van VN- Jiedesoperaties uitgereikt aan militairen. Je gedecoreerden hebben gedu bde de periode half december 002 tot half mei van dit jaar deel llgemaakt van het 1 (NL) Heli- lopterdetachement SFOR-5. Het pachement opereerde vanaf Bu~ lojno (Bosnië). Het maakte gedu- pde het verblijf in Bugojno deel it van de operatie 'Joint Force' die wordt uitgevoerd door een multinationale strijdmacht. Sinds juni 2002 heeft men in de regio South-West de beschikking over een helikopterdetachement. Het bestaat uit 2 Cougar MK II transporthelikopters van het 300 squadron, die afkomstig zijn van de vliegbasis Soesterberg met het daarbijbehorende personeel en materieel. De eerste medaille werd opgespeld bij de commandant van het 1 (NL) Helidet, de inmiddels tot luitenant-kolonel bevorderde Steven Hartogsveld, die bovendien een beloning in ontvangst nam voor zijn verdiensten in het opti maliseren van de relatie tussen de Nederlandse troepen en de Slo waakse krijgsmacht. Iet jeugdhonk van De Dub- eldekker in het dorpshuis •urgstede in Soesterberg had orige week meer weg van een teller vol kunstenaars. Op ini- atief van de Stichting Balans ^aren kinderen er bezig met 'et maken van werkstukken "et als onderwerp 'griezelen'. cnolUry ^creeê "a afloop de meest waar. °,ntwerPcn voorgeschoteld, vonr f Z,° Cen keus mocst maken Schaar ïfnning Van de Gouden jaar ™sDselprijs êing dit venna r e Brouv/er en Ra- Bcn ah h^0rU ^Ue kindcren krc" als bennnenng een oorkonde. Het doel van de middag was voor al om kinderen te leren samenwer ken en om hun creativiteit te sti muleren. Wat dat betreft kan de organisatie terugzien op een ge slaagde middag. De jongens en meisjes maakten mooie werkstuk ken, van complete spookhuizen tot een eenvoudige spin, van een eng landschap tot een vleermuis. De jury kwam bij het beoordelen van de werkstukken tot de volgen de uitslag: de pechprijs was voor Dominique Koehoff, Demi Tam mer en Romy Maas. Hun fraaie werkstuk stortte in elkaar juist toen de jury het bekeek... De creativi- teitsprijs ging naar Tessa Beerta en Vincent van de Kaaij, en de sa- Zaterdag 7, zondag 8, maandag 9 juni Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistie; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. H. de Roest, Amersfoort Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; koor/muziekgroep Sterrenberg World Outreach Church (info locatie: ^0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ®0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentz- laan 76, ^030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §2352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §2033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Commandant vliegbasis Soester berg kolonel Ten Haaf speldt luite nant-kolonel Steven Hartogsveld de Balkanmedaille op. Foto: Gerard van Bilsem, Klu. Het huidige helikopterdetache ment voert met 2 Cougar trans porthelikopters haar taken uit van af Dutch Base Bugojno en zal bin nenkort worden afgelost. Op de vliegbasis Soesterberg staan bo vendien nog twee Cougar trans port-helikopters op 96 uur Notice to move (NTM) gereed. Deze Cougars kunnen op aanvraag door de Commandant SFOR worden ingezet voor Medevac. De heli kopters zijn dag en nacht beschik baar gedurende zeven dagen per week. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: §20900-8844; alarmnummer: §21.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §2035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, §2 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 32351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §2352391. Grof vuil, §20800-7662000. De politie heeft vorige week woensdagmiddag van 13.30 uur tot 15.30 uur een verkeerscontro le gehouden op de Banningstraat. Bij de controle werden negen be keuringen uitgeschreven voor hel niet dragen van de autogordel; één voor het niet tonen van het rijbe wijs en één voor het niet duidelijk leesbaar zijn van een kenteken plaat. I Vorige week heeft de comman- reikt. Drie van hen zijn werkzaam diploma op zak hebben de vier Jan/ vliegbasis Soesterberg, kolo- bij het 298 squadron (Chinook), de loadmasters de vaste status van lid Iel T.H. W. ten Haaf, aan vier mi- vierde bij het 300 squadron Cou- vliegtuigbemanning behaald. het brevet loadmaster uitge- g°r), beide op Soesterberg. Met dit Foto: Gerard van Bilsem, Klu. de ZACHTE MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de ruige alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heug ten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GELIJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kela tapijttegels in onze 1000 m2 tapijtlegelshowroom worden uw benzinekoslen vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vonaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele lond mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSWOUDE, Ufrechtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gesloten www.vanheugten.com GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOÏCTERicOURAIflT Aanmelden: tel. 6014152 Sinds maandag is de nieuwe web site in de lucht van Abrona, de christelijke organisatie voor dienst verlening aan mensen met een ver standelijke beperking. Op de web site is allerlei informatie te vinden over de zorg aan mensen met een verstandelijke beperking binnen Abrona. Daarnaast zijn ook infor matie over en ontwikkelingen bin nen de organisatie zelf, het werken bij Abrona en alle vacatures, de nieuwtjes en commerciële projec ten, in een handomdraai op te zoe ken. Er is bovendien een rubriek 'Abrona, ook voor u', want Abro na heeft bijzondere mogelijkheden voor iedereen, niet alleen voor mensen met een verstandelijke be perking. Speciaal aan de nieuwe website is een aparte site voor mensen met een verstandelijke be perking. Op deze wijze wil Abro na de mensen uit de doelgroep zo optimaal mogelijk betrekken bij de organisatie. Een buurtbewonersgroep uit Soesterberg krijgt van de gemeente geen bijdrage uit het Cultuurfonds. De groep had een subsidie ge vraagd voor het organiseren van de halfjaarlijkse activiteiten, zoals een bowlingavond met diner en een sport- en spelmiddag met barbe cue in de zomer. De bewoners- groep voldoet volgens de gemeen te echter niet aan de criteria die in het Cultuurfonds zijn gesteld. Voor een bijdrage komen in aanmerking concrete projecten/activiteiten die inhoudelijk bijzonder zijn en die door het fonds binnen zijn doel stellingen als kwalitatief goed en inhoudelijk waardevol worden be oordeeld, en projecten die gericht zijn op een breed (Soester) pu bliek. Daarvan is hier naar het oor deel van de gemeente geen sprake, reden om het subsidieverzoek af te wijzen. Na afloop gingen de prijswin naars van de griezel-werkstukken op de foto. Foto: Eemland Pers. menwerkingsprijs naar Jet en Hei een Mineur. Merel Brouwer en Ravenna Nupoort hadden naar het oordeel van de jury het mooiste werkstuk gemaakt en kregen daar voor de Gouden Schaar. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) DE GEMEENTE SOEST Aan de Banningstraat te Soesterberg (naast huisnummer 8) beschikt de gemeente over een perceel grond dat als volkstuin in gebruik is gegeven (7 stuks). Op dit complex zijn er twee volkstuinen vrijgekomen. Belangstellenden kunnen schriftelijk verzoe ken hiervoor in aanmerking te komen. Informatie - De volkstuin heeft een oppervlak van ca. 200 m2; - De jaarlijkse vergoeding voor het gebruik bedraagt thans 64,40; -Inwoners van Soesterberg genieten voorrang, daarna inwoners van Soest en vervolgens van buiten Soest en Soesterberg. - Zonodig vindt toewijzing bij loting plaats. Belangstellenden kunnen zich tot 14 juni as. schriftelijk aanmel den als gegadigde bij burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest.. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer B.G.M. Moons van de afd. Wegen, Grondzaken en Verkeer, tel.: 035-6093654. In het ziekenhuis waar een kind van haar lag, kwam Beebs Huisman uit Soesterberg voor het eerst echt in aanraking met de Clini Clowns, waarvan ze voor die tijd alleen maar had gehoord. Toen er dan ook een goed doel gekozen moest wor den voor de opbrengst van een kerkelijke collecte, stelde zij de Clini Clowns voor, vrijwilligers die als clown zieke kinderen proberen op te vrolijken. Vorige week kon zij het resultaat van de collecte overhandigen aan EUie Coenen uit Woerden, ambas sadeur van de Clini Clowns: een bedrag van 450 euro. Zij kreeg de symbolische cheque in de vorm van een bloem, met in het hart het bedrag geschreven in aanwezigheid van de leerlingen van de Carolus school en twee andere scholen die hun eerste communie hadden ge daan. Ter gelegenheid hiervan mochten zij een goed doel uitzoe ken voor de opbrengst van de spe ciale collecte. Met het voorstel van Beebs Huisman, moeder van een van de leerlingen van de Carolus school, om hiervoor de Clini Clowns te kiezen, stemden ze alle maal in. Voordat de cheque werd overhan digd, kregen de kinderen een rode nepneus, het symbool van de Cli- Ellie Coenen, ambassadeur van de Clini Clowns, krijgt onder toe ziend oog van de communicantjes .op de speelplaats van de Carolus school de symbolische cheque aan geboden door Beebs Huisman. Foto: Eemland Pers. ni Clowns. Ambassadeur Ellie Coenen maakte van de gelegen heid gebruik de kinderen honderd uit te vragen over hun eerste com munie en om te vertellen over de Clini Clowns. De kinderen waren over de opbrengst van de collecte net zo enthousiast als de ambassa deur! opvatting over hoe er gespeeld moet worden en de overtuiging waarmee hij zijn spelers weet te motiveren heeft tot dit uitstekende resultaat van het orkest geleid. Een charismatisch leider en begeleider. Op 21 juni kan men hem aan het werk zien in het openluchttheater Cabrio in Soest. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VW Soest en aan de kassa van het theater. Op zaterdagavond 21 juni or ganiseert Openluchttheater Cabrio voor de derde keer een Midzomernachtconcert. Na tweemaal een Amsterdams blazersensemble te hebben ge contracteerd zal dit jaar optre den het Symfonisch Harmonie Orkest Odeon uit Soesterberg. Zij spelen onder leiding van diri gent Gerrit de Weerd een populair klassiek concert dat begint om 22:30 uur en zal eindigen net na Midzomernacht om 00:15 uur. Dankzij de financiële steun van Stam autobedrijven kan dit concert worden georganiseerd. Een drietal solisten van uitzonderlijk hoog ni veau zal eveneens een bijdrage le veren. Gerrit de Weerd begon tien jaar geleden als dirigent bij de Soester- bergse muziekvereniging Odeon. Hem stond een geheel ander or kest voor ogen dan dat wat hij aan trof. Dankzij zijn inzet en dat van de muzikanten uit het orkest wist hij hen na tien jaar op het hoogste plan te brengen. Begin van dit jaar werd de Muziekvereniging Odeon uit Soesterberg kampioen van Ne derland in de ereklasse van de Nederlandse harmonieorkesten. Een eerste prijs met lof van de jury. En ddt voor een orkest dat louter uit amateurs bestaat. Wie is die Gerrit de Weerd, de dirigent die dat met zijn muzikanten wist te bereiken? Veel charisma Gerrit de Weerd studeerde voor uitvoerend musicus, hoofdvak kla rinet, aan het Sweelinck conserva torium te Amsterdam. Na zijn aan tekening kamermuziek aan het Utrechts conservatorium bij de violist Eli Goren volgde hij een meestercursus bij Karl Leister, so loklarinettist van de Berliner Phil- harmoniker en in Londen een meestercursus moderne muziek bij de London Sinfonietta en Ensem ble Modern. Daarnaast volgde hij directielessen voor harmonie, fan fare en brassband. Gerrit de Weerd heeft regelmatig als solist opgetreden, onder meer in 'The Roy Thomson Hall' in Tor- onto en het Concertgebouw te Amsterdam. Hij was enkele jaren als concertmeester in dienst van de Amsterdamse Politiekapel. Daar naast zijn er van hem bij diverse omroepen opnamen gemaakt, met werken van o.a. Berio, Escher en Debussy, en speelde hij in diverse kamermuziekensembles. Momen teel is hij werkzaam als freelance musicus. Hij is concertmeester van The Amsterdam Wind Orchestra, dirigeert verschillende harmonieor kesten en ensembles en geeft les bij diverse verenigingen en instel lingen. Als dirigent heeft hij samenge werkt met grote artiesten zoals Tamara Lund, Janice Taylor, San dra Reerner, Vera Beths en Emmy Verhey en koren zoals het Amster dams Operakoor. Zijn inzet als di rigent en begeleider van de indivi duele muzikanten van Odeon, zijn Twee jubilea staan dit jaar cen traal bij de evenementen in het Militaire Luchtvaart Museum (MLM) aan de Kampweg in Soesterberg: honderd jaar ge motoriseerd vliegen en vijftig jaar Koninklijke Luchtmacht. In het kader van de herdenking van honderd jaar vliegen ver zorgt Pandemonia Science Theater Nederland op Tweede Pinksterdag, maandag 9 juni, een aantal uitvoeringen van de spectaculaire theatervoorstel ling 'Vlucht van de Eeuw'. Op 17 december 1903 werd op het strand van Kittyhawk in de Vere nigde Staten de eerste vlucht uit gevoerd met een gemotoriseerd vliegtuig. Die dag slaagden twee fietsenmakers, de broers Orville en Wilbur Wright erin met hun Wright Flyer twaalf seconden 36 meter te vliegen. De luchtvaart heeft sindsdien een geweldige vlucht genomen. De toestellen werden steeds sneller en wend baarder, de vlieghoogte steeg en het vliegbereik werd almaar groter. Zo kon de Farman HF-22 uit 1913, een van de eerste vliegtuigen van de Nederlandse luchtmacht, een maximumsnelheid ontwikke len van 100 kilometer per uur. Ter vergelijking: de hedendaagse F-16 van de Koninklijke Luchtmacht haalt ruim 2.000 kilometer per uur. Een van de eerste passagiers vliegtuigen van de KLM, de Fok ker F II uit 1920, had een kruis snelheid van 120 km./u. en een vliegbereik van 1.200 kilometer. De hedendaagse Boeing 747 van de KLM ontwikkelt een kruissnel heid van 900 km./u., heeft een vliegbereik van ongeveer 15.000 km. en kan vliegen op een hoogte van maximaal 14.000 meter. De vooruitgang is dus enorm geweest. Pandemonia Science Theater neemt de bezoekers van het Mili taire Luchtvaart Museum mee langs de hoogtepunten in de ge schiedenis van de luchtvaart. De ontwikkeling van de luchtvaart wordt belicht vanuit het perspec tief van de betrokken personen die het vliegen mogelijk maken: de ontwerpers, de technici en natuur lijk de vliegers. De voorstelling is op maandag 9 juni om 13:00, 14:00 en 15:00 uur in het Militai re Luchtvaart Museum. Tevens maakt 'Vlucht van de Eeuw' deel uit van een programma dat het Militaire Luchtvaart Mu seum elke dinsdag- en donderdag middag aanbiedt aan basisscholen, groep 7 en 8, en leerlingen uit het VMBO. Meer informatie hierover is te vinden op de website www.militaireluchtvaartmusenm.nl Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd.

Soester Courant | 2003 | | pagina 18